http://kariera.mk
Tragjedia e Borshit Ja kush është 31 vjeçari që humbi jetën

Tragjedia e Borshit/Ja kush është 31-vjeçari që humbi jetën

i ri - Shekulli

Është identifikuar viktima e sherrit me thika në fshatin Borsh të Sarandës, ai është Premtim Bega, 31-vjeç nga Saranda. Nga informacionet mësohet se të rinjtë janë grindur me njëri-tjetrin dhe sherri ka...

Italia përfshihet nga stuhitë 2 të vdekur

Italia përfshihet nga stuhitë, 2 të vdekur

para 12 minutave - Shekulli

Italia përfshihet nga stuhitë dhe breshëri i madh, i cili ka prekur më së shumti zonat Marche, Piemonte, Venezia si dhe në zonën e Alessandria-s, moti i keq ka shkaktuar  dëme të mëdha në bujqësi dhe në...

Shehi Kryeministri duhet të kontrollohet Meta e luan mirë këtë rol si President

Shehi: Kryeministri duhet të kontrollohet, Meta e luan mirë këtë rol si President

para 17 minutave - Shekulli

Isuf Kurtaj Do të jetë pikërisht Parlamenti i ri që do vizatojë dhe qëndrimin e opozitës. Kjo e fundit nga ana e saj do të duhet të bashkohet dhe deri diku të mbështetet tek presidenti i ri. Një President,...

Rritja e çmimit LSI Deputetët e PS së përdorin ujin pa kontrata

Rritja e çmimit, LSI: Deputetët e PS-së përdorin ujin pa kontrata

para 27 minutave - Shekulli

Erneta Shevroja Këshilli Bashkiak i Tiranës do të mblidhet sot për të mar rë vendimin për propozimin e kryebashkiakut Erion Veliaj për të rritur në mënyrë të konsiderueshme çmimin e ujit të pijshëm, sidomos...

E rëndë 4 të rinj konflikt me thika 1 i vdekur

E rëndë/4 të rinj konflikt me thika, 1 i vdekur

para 52 minutave - Shekulli

Një konflikt me thika në fshatin Borsh të Sarandës ka përfunduar me vdekjen e një të riu, ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm. Nga informacionet mësohet se të rinjtë janë grindur me njëri-tjetrin dhe...

Horoskopi 26 korrik 2017

Horoskopi, 26 korrik 2017

para 57 minutave - Shekulli

Dashi 21/3 – 20/4 Venusi do e mbrojë gjatë gjithë kohës jetën tuaj në çift sot. Nuk do i mbani asnjë inat partnerin/es dhe do tregoheni më tolerantë me të. Beqarët do kenë takime pa fund. Demi 21/4 – 21/5...

Senati shfuqizon Obamacare  Trump Tani mund të japim kujdesin shëndetësor për të gjithë amerikanët

Senati shfuqizon “Obamacare”, Trump: Tani mund të japim kujdesin shëndetësor për të gjithë amerikanët

para një ore - Shekulli

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ditën e djeshme miratuan  një mocion për të hapur debatin mbi një nismë republikane për përmirësimin e sistemin aktual të kujdesit shëndetësor, që u bë ligj nën ish-Presidentin...

Çfarë ka ndodhur më 26 korrik

Çfarë ka ndodhur më 26 korrik?

para një ore - Shekulli

1267 – Romë; Papa Klementi i katërt vihet në krye të zyrës së Inkuizicionit – qendër për marrjen në pyetje të personave të akuzuar për devijime fetare. 1656 – Rembrandt van Rijn shpall falimentim. Me pikturat...

Skandali që mund ta rrëzojë Qeverinë e Suedisë Zbulohet rrjedhja më e madhe e të dhënave të ndjeshme gjurmët çojnë në Serbi

Skandali që mund ta rrëzojë Qeverinë e Suedisë: Zbulohet rrjedhja më e madhe e të dhënave të ndjeshme, gjurmët çojnë në Serbi

para 9 orë - Shekulli

Kryeministri suedez, Stefan Lofven, ka thënë se vendi i tij dhe të gjithë qytetarët janë vënë në rrezik të lartë nga rrjedhja e mundshme të materialeve të ndjeshme dhe të dhënave personale. Lofven shtoi...

A ka për qëllim dialogu i Vuçiçit njohjen e Kosovës Ja çfarë thonë analistët serbë

A ka për qëllim dialogu i Vuçiçit njohjen e Kosovës? Ja çfarë thonë analistët serbë

para 9 orë - Shekulli

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka vazhduar të “ngrohë” temën e “dialogut të brendshëm në Serbi për Kosovën”. Në një tekst autorial për gazetën “Blic”, ai ka shkruar se në Serbi duhet të fillojë...

Libri Dhoma 334  aty ku shpëtoi Ziadin Sela çka ndodhi natën 27 prillit

Libri “Dhoma 334” – aty ku shpëtoi Ziadin Sela, çka ndodhi natën 27 prillit

para 9 orë - Shekulli

Në promovimin e librit ”Dhoma 334”që i kushtohet ngjarjeve të dhunshme në parlamentin e Maqedonisë të 27 prillit të autorëve nga diaspora Saranda Isenit dhe Hysen Ibraimit me një fjalë rasti u prezantua...

Plagosja e aktorit flet vëllai i Mishel Prelës Ja si lindi konflikti me porositësin e vrasjes

Plagosja e aktorit, flet vëllai i Mishel Prelës: Ja si lindi konflikti me porositësin e vrasjes

para 9 orë - Shekulli

Aktori Mishel Prela, (ne foton me poshte) i cili u plagos ne nje atentat me 4 plumba mbrëmjen e 20 korrikut ne Tirane, prane gjimnazit “Partizani”, ndodhet në Spitalin e Traumës, ne gjendje te rende. Sakaq,...

Çfarë po ndodh me VMRO në Gati gjithë udhëheqja ka mbetur pa pasaportë

Çfarë po ndodh me VMRO-në? Gati gjithë udhëheqja ka mbetur pa pasaportë

para 9 orë - Shekulli

Janë 51 të akuzuar nga Prokuroria Publike Speciale këtë verë nuk do të jetë në gjendje për të bërë pushime jashtë vendi. Gjykata Penale me kërkesë të PSP-së konfiskuar 51 pasaporta edhe atë si një masë...

Ç po ndodh Luftanija amerikane zjarr paralajmërues ndaj anijes iraniane

Ç’po ndodh? Luftanija amerikane, zjarr paralajmërues ndaj anijes iraniane

para 10 orë - Shekulli

Një anije e marinës amerikane që patrullonte në Gjirin Persik hapi zjarr në shenjë paralajmërimi ndaj një anijeje iraniane të Gardës Revolucionare, në momentin kur ajo iu afrua shumë pranë. Lajmi u konfirmua...

Na duhen ministra shqiptarë nga Kosova dhe Maqedonia në qeverinë e re të Ramës

Na duhen ministra shqiptarë nga Kosova dhe Maqedonia në qeverinë e re të Ramës

para 10 orë - Shekulli

Shqipëria asnjëherë nuk ka ratifikuar traktatet vrasës të Shën Stefanit, Kongresin e Berlinit, Konferencën e Londrës dhe asnjë pakt të fshehtë apo jo që ia ka ndarë vullnetin e shprehur për një shtet të...

Erdogan Ka marrë fund epoka kur Turqia përulej përpara perëndimorëve

Erdogan: Ka marrë fund epoka kur Turqia përulej përpara perëndimorëve

para 10 orë - Shekulli

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e shtoi sot retorikën anti-perëndimore, duke thënë se ka marrë fund epoka kur Turqia përulej ndaj çdo kërkese perëndimore. Zoti Erdogan i bëri komentet ndërkohë që...

Ngjarja e Ksamilit Koka Kontroll subjekteve për zbatimin e kritereve

Ngjarja e Ksamilit, Koka: Kontroll subjekteve për zbatimin e kritereve

para 10 orë - Shekulli

Kryebashkiakja e Sarandës Florjana Koka tha në një lidhje telefonike në emisionin “Ekopolitikë” me gazetaren Aurora Sulçe, se që prej vrasjes së turistes ruse në Ksamil janë bllokuar një numër i konsiderueshëm...

Kapet tmerri i Zvicrës sharroi 5 vetë në një zyrë sigurimesh

Kapet “tmerri” i Zvicrës, sharroi 5 vetë në një zyrë sigurimesh

para 11 orë - Shekulli

Agresori që ka mbajtur pa frymë zviceranët për më gjatë se 30 orë, më në fund është kapur. Bëhet fjalë për Franz Vrousis, personin 51 vjeçar i cili në mëngjesin e djeshëm kishte sulmuar një zyrë sigurimesh...

Vasili përgëzon këshilltarët e LSI U bënë me shtresën më të varfër

Vasili përgëzon këshilltarët e LSI: U bënë me shtresën më të varfër

para 11 orë - Shekulli

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me rritjen e çmimit të ujit nga ana e Bashkisë së Tiranës. Vasili ka shkruar një status në profilin e tij në “Facebook”, ku përgëzon...

Rritja e çmimit të ujit Kryemadhi Përgëzoj këshilltarët e LSI që ngritën zërin

Rritja e çmimit të ujit, Kryemadhi: Përgëzoj këshilltarët e LSI që ngritën zërin…

para 11 orë - Shekulli

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook”, ku përgëzon këshilltarët e LSI për faktin se ngritën zërin për rritjen e çmimit të ujit...

Çfarë po ndodh me ligjin për gjuhën shqipe në Maqedoni

Çfarë po ndodh me ligjin për gjuhën shqipe në Maqedoni?

para 11 orë - Shekulli

Ambasadori i BE-së në Maqedoni, Samuel Zhbogar pret mbështetje nga të gjitha subjektet politike rreth miratimit të Ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe. Gjithashtu ai shprehet se pret që edhe komuniteti...

Reagon Vasili për rritjen e çmimit të ujit Kjo opozitë na duhet jo ajo që qan me lotë krokodili për

Reagon Vasili për rritjen e çmimit të ujit: Kjo opozitë na duhet, jo ajo që qan me lotë krokodili për…

para 11 orë - Shekulli

Nëpëmjet një statusi në facebook, ish kreu i LSI, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me rritjen e çmimit të ujit në Tiranë. Vasili  komplimentoi këshilltarët bashkiakë të LSI-së, duke thënë se: Kjo opozitë...

Qytetarët protestojnë kundër Veliajt Larg duart nga çmimi i ujit

Qytetarët protestojnë kundër Veliajt: Larg duart nga çmimi i ujit

para 11 orë - Shekulli

Grupi “Qytetarët për parkun” kanë reaguar në lidhje me vendimin e kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj për të rritur çmimin e ujit të pijshëm. Ata kanë publikuar një fotografi në rrjetin social...

Nis Vettingu ja kush do të jetë kryegjykatësja e re e vendit

Nis Vettingu, ja kush do të jetë kryegjykatësja e re e vendit

para 12 orë - Shekulli

Natasha Mulaj është zgjedhur sot kryetarja e Kolegjit të Apelimit. Mulaj u zgjodh me votim falë monitorimit të vëzhguesve ndërkombëtarë. Shtatë anëtarët e Kolegjit të Apelimit votuan për zgjedhjen e Mulajt...

Reagon Xhelal Mziu Veliaj gënjen po tenton të fshehë aferën e radhës në Kamëz një familje paguan 1000 lekë ujë

Reagon Xhelal Mziu: Veliaj gënjen, po tenton të fshehë aferën e radhës, në Kamëz një familje paguan 1000 lekë ujë

para 12 orë - Shekulli

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu ka përgënjeshtruar kryebashkiakun e Tiranës në lidhje me justifikimin e çmimit të ujit në Tiranë.  Mziu tha se : ” në territorin e Bashkisë Kamëz një familje...

Dy aksidente në aksin Shkodër Lezhë bllokohet superstrada

Dy aksidente në aksin Shkodër- Lezhë, bllokohet superstrada

para 12 orë - Shekulli

Dy aksidente kanë ndodhur në harkun kohor të pak minutave në hyrje të qytetit të Lezhës. Raportohet se janë plagosur dy drejtues automjetesh, të cilët janë dërguar në spitalin e qytetit. Me rrezikshmëri...

10 gjërat që duhet të dish për të gjetur punë lehtë në Shqipëri

10 gjërat që duhet të dish për të gjetur punë lehtë në Shqipëri

para 12 orë - Shekulli

Kohët e fundit në media zien një debat midis qeverisë dhe opozitës dhe pedagogëve në lidhje me punësimin e të rinjve. Nga qeveria thuhet se punë ka plot, por të rinjtë nuk duan të punojnë. Debati i kundërshtarëve është...

 Ja si ndotet deti nga nafta në Dhërmi

“Ja si ndotet deti nga nafta në Dhërmi”

para 12 orë - Shekulli

Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon të denoncojë skandalet në jugun e vendit. Berisha ka shkruar një status në FB, të cilin e shoqëron me një foto nga brigjet e jugut. “Ndotje nafte edhe në Dhërmi, në...

Lista Serbe pret nga partitë shqiptare t i bëjnë 51 vota për të siguruar votën e tyre

Lista Serbe pret nga partitë shqiptare t’i bëjnë 51 vota për të siguruar votën e tyre

para 12 orë - Shekulli

Presidenti i Listës Serbe, Goran Rakiç, ka thënë sot se përfaqësuesit e kësaj liste do të paraqiten për verifikim të mandatit në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, e caktuar për 3 gusht, por ka...

Çmimi i ujit Këshilltarët e LSI akuza të forta Bizneset e deputetëve të PS së përdorin pa kontratë ujin e pijshëm

Çmimi i ujit/ Këshilltarët e LSI akuza të forta: Bizneset e deputetëve të PS–së përdorin pa kontratë ujin e pijshëm

para 13 orë - Shekulli

Me kërkesë të këshilltarëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Këshillin Bashkiak të Tiranës, është thërritur në një seancë dëgjimore për problemet e ujësjellësit të kryeqytetit, Kryetari i Bashkisë,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK