http://kariera.mk
Basha uron presidenten e zgjedhur të Komisionit Europian Lajm i mirë për BE në dhe Shqipërinë

Basha uron presidenten e zgjedhur të Komisionit Europian: Lajm i mirë për BE-në dhe Shqipërinë!

para një ore - Top Channel

Lideri i opozitës ka uruar presidenten e zgjedhur të Komisionit Europian Ursula Von der Leyen. Me anë të një postimi në Twitter, Lulzim Basha thotë se zgjedhja e Ursula Von der Leyen është një lajm i mirë...

Basha Ndryshimi i mesatares për maturantët dhe mbyllja e universiteteve kriminale së bashku do ta ndryshojmë

Basha: Ndryshimi i mesatares për maturantët dhe mbyllja e universiteteve kriminale, së bashku do ta ndryshojmë

para 2 orë - Top Channel

Kryetari i PD Lulzim Basha u premtoi qytetarëve të Beratit rihapjen e univerisitetit të mbyllur atje dhe trajtim jo diskriminues per maturantë, siç ndodhi këtë vit me ndryshimin e mesatares një muaj para...

Të kapura në momentin perfekt Fotot që meritojnë medalje

Të kapura në momentin perfekt/ Fotot që meritojnë medalje!

para 2 orë - Top Channel

Gjithmonë marrim telefonin ose kamerën tonë për të kapur momente nga jeta jonë e përditshme që ne do të donim të mbanim përgjithmonë. Megjithatë, nganjëherë ne nuk e kuptojmë se disa nga fotografitë që...

Ursula von der Leyen presidentja e Komisionit Europian Rama Lajm i mirë edhe për Shqipërinë

Ursula von der Leyen presidentja e Komisionit Europian/ Rama: Lajm i mirë edhe për Shqipërinë

para 3 orë - Top Channel

Pas zgjedhjes së Ursula von der Leyen në krye të Komisonit Europian, ka reaguar kryeministri Edi Rama. “Lajm i mirë për Europën, po edhe për Shqipërinë që pas votimit të sotëm”, e cilëson Rama. Postimi...

Fier Makina përplas këmbësorin dhe zhduket  vdes 63 vjeçari

Fier/ Makina përplas këmbësorin dhe “zhduket”, vdes 63-vjeçari

para 3 orë - Top Channel

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën Lushnjë- Fier. Një automjet ka përplasur një burrë që lëvizte me biçikletë pranë vendit të quajtur Vajkan në Fier....

Uria në botë Shkak konfliktet zhvillimi i ngadaltë dhe ndryshimi i klimës

Uria në botë/ Shkak konfliktet, zhvillimi i ngadaltë dhe ndryshimi i klimës

para 3 orë - Top Channel

Raporti pёr sigurinё e ushqimit i OKB-sё tregon se ka ende mjaft njerëz të uritur nëpër botë, e tre janë sipas tij arsyet kryesore të kësaj situate: konfliktet, zhvillimi i ngadaltё dhe ndryshimi i klimёs....

Zbuloni popullin që tradhton më shumë partnerin

Zbuloni popullin që tradhton më shumë partnerin

para 3 orë - Top Channel

Një sondazh i një portali që merret me lidhje jashtëmartesore ka treguar se kush është populli që tradhton më shumë në Europë. “Në tre vendet e para ka më shumë muze sesa në çdo vend tjetër”, nënvizon themeluesi i portalit

Fotot që tregojnë ndryshimet që teknologjia ka bërë në jetën tonë

Fotot që tregojnë ndryshimet që teknologjia ka bërë në jetën tonë

para 3 orë - Top Channel

Teknologjia moderne ka ndryshuar jetën tonë në mënyra të mira dhe të këqija. Ajo ka thjeshtuar qasjen në shumë burime për të gjitha llojet e informacionit. Sidoqoftë, ndoshta nuk mund të vërejmë kur teknologjia...

Takimi Reeker  Cakaj SHBA mbështet në mënyrë absolute hapjen e negociatave

Takimi Reeker – Cakaj: SHBA mbështet “në mënyrë absolute” hapjen e negociatave

para 4 orë - Top Channel

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka bërë publike detaje nga takimi me zyrtarin e lartë amerikan Philip Reeker, i cili shërben si Ndihmës Sekretar i Shtetit. Cakaj shkruan në...

Basha 85  e shqiptarëve është vota më e pastër për largimin e këtij regjimi

Basha: 85 % e shqiptarëve është vota më e pastër për largimin e këtij regjimi

para 4 orë - Top Channel

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me strukturat e PD-së në Berat nga ku ka përfituar të falënderojë qytetarët që nuk morën pjesë në votimet e 30 qershorit. Ai tha se refuzimi i regjimit...

Trump Nuk jam racist I përgjigjet sulmeve pas kritikave për 4 kongresmenët me ngjyrë

Trump: Nuk jam racist/ I përgjigjet sulmeve pas kritikave për 4 kongresmenët me ngjyrë

para 4 orë - Top Channel

Nuk jam racist!!! Presidenti Donald Trump i është kundërpërgjigjur valës së reagimeve që shpërtheu pas sulmit që ai i bëri në twitter katër anëtarëve me ngjyrë të kongresit amerikan. Shefi i shtëpisë së...

Smile Albania Rama vonohet e kërkon ndjesë Përmirësim i marrëdhënies së vizitorëve me vendin

Smile Albania/ Rama vonohet e kërkon ndjesë: Përmirësim i marrëdhënies së vizitorëve me vendin

para 4 orë - Top Channel

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar për lancimin i projektit kombëtar “Smile Albania 2019”, në edicionin e saj të dytë nga ku e ka nisur me një ndjesë për vonesën. “Së...

Korçë dhe Elbasan Ministria e Arsimit zgjidh hallet e studentëve pas interesimit të Fiksit

Korçë dhe Elbasan/ Ministria e Arsimit zgjidh “hallet” e studentëve, pas interesimit të Fiksit

para 5 orë - Top Channel

Në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, 74 studente nuk kanë përfituar nga ulja e tarifave studentore pasi kanë dorëzuar dokumentacionin me vonesë. Universiteti ngre supet duke u thënë se Ministria...

Foto Video Vranë 8 persona policia ekzekuton pa mëshirë autorët

Foto+Video/ Vranë 8 persona, policia ekzekuton pa mëshirë autorët

para 5 orë - Top Channel

Tre sulmuesit të cilët vranë tetë persona në vitin 2017, janë ekzekutuar në mënyrë të ligjshme nga policia. Khuram Butt, 27 vjeç, Rachid Redouane, 30 vjeç, dhe Youssef Zaghba, 22 vjeç, u futën në urën...

Barnat në farmacitë spitalore KLSH Transportohen dhe ruhen në kushte jashtë çdo standardi

Barnat në farmacitë spitalore/ KLSH: Transportohen dhe ruhen në kushte jashtë çdo standardi

para 5 orë - Top Channel

Raporti më i fundit i Kontrollit të Lartë të Shtetit hedh dyshime jo vetëm në cilësinë e barnave që furnizojnë tregun shqiptar për shkak se në laboratorin e Agjensisë e barnave nuk bëhen analiza dhe një...

Kukësi kërkon fitore Stërvitet dhe analizon gabimet për ndeshjen e kthimit me Debracenin

Kukësi kërkon fitore. Stërvitet dhe analizon gabimet për ndeshjen e kthimit me Debracenin

para 5 orë - Top Channel

Kukësi bëhet gati për misionin e pamundur Europian, atë të përmbysjes së disfatës 3-0 që pësoi një javë më parë me Debrecenin në Hungari. Në grumbullimin e tyre pak ditë përpara ndeshjes, trajneri Gjoka...

Ursula von der Leyen presidentja e re e Komisionit Europian

Ursula von der Leyen presidentja e re e Komisionit Europian

para 5 orë - Top Channel

Për herë të parë në historinë e Bashkimit Europian, një grua është në drejtim të Komisionit. Ursula von der Leyen. pro-evropiane e thekur që ëndërron Shtetet e Bashkuara të Europës, trashëgimtarja e Jean-Claude...

Basha 30 Qershori mesazhi i shumicës refuzuese i qartë Rama ik

Basha: 30 Qershori, mesazhi i shumicës refuzuese i qartë: Rama ik

para 6 orë - Top Channel

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar edhe njëherë në lidhje me 30 qershorin, për të cilin tha se mesazhi ishte i qartë: Rama ik. “Ajo që ka ndodhur në 30 Qershor, nuk ka ndodhur kurrë në 3 dekada....

Pensionistët pushime në shtëpi Moshatarët e tyre në botë udhëtojnë disa herë në vit

Pensionistët, pushime në shtëpi/ Moshatarët e tyre në botë udhëtojnë disa herë në vit

para 6 orë - Top Channel

Jemi në mesin e sezonit turistik. Nëse prindërit, të rinjtë e fëmijët mundohen me të gjitha mënyrat ta mbushin kohën e lirë, ne jemi kureshtarë të dimë, po gjyshërit tanë si i kalojnë pushimet verore?...

Radari të fik derën Njësia që ndëshkon drejtuesit e mjeteve me shpejtësi tej normave

Radari të “fik” derën/ Njësia që ndëshkon drejtuesit e mjeteve me shpejtësi tej normave

para 6 orë - Top Channel

Një nga shkaktarët kryesorë të aksidenteve në rrugë, është tejkalimi i shpejtësisë gjatë drejtimit të mjetit. Në autostradën që lidh Kavajën me Rrogozhinën, në vetëm pak minuta, u konstatuan disa raste...

Meta vijon luftën me Ramën  Fajtor që s kemi Gjykatë Kushtetuese Keqinformoi edhe Donald Lu për KED

Meta vijon “luftën” me Ramën/ “Fajtor që s’kemi Gjykatë Kushtetuese. Keqinformoi edhe Donald Lu për KED”

para 6 orë - Top Channel

Mospasja e një Gjykate Kushtetuese sipas presidentit Ilir Meta ka nisur me mos funksionimin e Këshillit të Emërimeve në drejtësi që bën vlerësimin, renditjen dhe listimin e kandidatëve, anëtarët e Gjykatës...

Tirana drejt shpalljes si Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022

Tirana drejt shpalljes si “Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”

para 6 orë - Top Channel

Tirana ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt përzgjedhjes si “Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”. Ajo është përzgjedhur mes 5 finalistëve për çmimin “Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”. Ky konkurs është...

Si i shpenzon familja mbretërore e Britanisë paratë publike

Si i shpenzon familja mbretërore e Britanisë paratë publike!

para 6 orë - Top Channel

Punime në Buckingham Palace, udhëtime shtetërore e madje dhe një kurs koktejli; si i shpenzon familja mbretërore e Britanisë paratë publike, është pyetja që shtron shtypi i huaj, dhe përgjigjen e gjen...

Të gjithë sytë nga Nicole Scherzinger  Foto

Të gjithë sytë nga Nicole Scherzinger! – Foto

para 7 orë - Top Channel

41 vjeçarja Nicole Zcherzinger “ngre” temperaturat me këtë set fotografik të postuar në rrjetin social “Instagram”. Këngëtarja shfaqet me një palë të brendshme të bardha, të cilat nxjerrin në pah më së...

Mark Babani konfirmohet si kryebashkiak i Vaut të Dejës

Mark Babani konfirmohet si kryebashkiak i Vaut të Dejës

para 7 orë - Top Channel

Pas Gjon Gjonaj të Pukes, Mark Babani i Vaut të Dejës bëhet i dyti i zgjedhur në veri që merr konfirmim nga gjykata për mandatin. Gjykata e Shkodrës hodhi poshtë pretendimet dhe argumentet e Partisë Demokratike...

Irina Shayk i tregon Bradleyt se çfarë ka humbur në të vërtetë  Foto

Irina Shayk i tregon Bradleyt se çfarë ka humbur në të vërtetë! – Foto

para 7 orë - Top Channel

Irina Shayk ka ngritur temperaturat me foton e postuar së fundmi, ku shfaqet me një palë bikini ngjyrë blu. Nuk ka kaluar shumë kohë që prej ndarjes nga Bradley Cooper dhe modelja 33 vjeçare ka shkaktuar...

BE ndëshkon Turqinë I vendos sanksione për shpime në ujërat kombëtarë të Qipros

BE ndëshkon Turqinë/ I vendos sanksione për shpime në ujërat kombëtarë të Qipros

para 7 orë - Top Channel

Paralajmërimi i Aleksis Tsipras u përmbush: Bashkimi Europian u rreshtua në krah të Qipros në grindjen territoriale për gazin. Brukseli vendosi mbi Ankaranë sanksione si dhe pezullimin e kontakteve mes...

Talenti kosovar firmos me Bayern Munchen

Talenti kosovar firmos me Bayern Munchen

para 8 orë - Top Channel

Bayern Munchen ka zyrtarizuar marrëveshjen me futbollistin me origjinë shqiptare, Leon Dajakun. 18-vjeçari ka lindur në Stuttgart dhe ka luajtur me skuadrat e moshave, teksa tashmë do të luajë me ekipin...

Policia arreston 4 të rinj në kërkim për plagosje pengmarrje dhe përndjekje të së dashurës

Policia arreston 4 të rinj, në kërkim për plagosje, pengmarrje dhe përndjekje të së dashurës

para 8 orë - Top Channel

Policia ka arrestuar 4 persona për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, “Plagosja e lehtë me dashje“ dhe “Përndjekja”. F. M., 35 vjeç dhe S. M., 19 vjeç, banues në Tiranë ishin shpallur në kërkim...

Nard Ndoka në Top Talk Ndryshimet Kushtetuese të parakohshme

Nard Ndoka në Top Talk: Ndryshimet Kushtetuese, të parakohshme

para 8 orë - Top Channel

I ftuar në studion e Top Talk, kreu i PDK, Nard Ndoka, foli edhe për ftesën e Presidentit Meta për tre palë zgjedhje më 13 tetor, ato parlamentare, lokale dhe presidenciale. Por për këto të fundit nevojiten...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK