http://kariera.mk
Amerikani gjendet i pajetë në apartamentin me qira në Sarandë dërgohet drejt Tiranës

Amerikani gjendet i pajetë në apartamentin me qira në Sarandë, dërgohet drejt Tiranës

para 7 orë - LajmiFundit

Një shtetas amerikan, është gjetur i pajetë mesditën e sotme në apartamentin e tij ne Sarande. Behet fjale për 70-vjeçari Robert Hood, nga Alaska. Viktima prej tri vitesh, jetonte i vetëm në një apartament...

Gjendet ivdekur në banesë 38 vjeçari në Elbasan vëllai njoftoi policinë

Gjendet ivdekur në banesë 38-vjeçari në Elbasan, vëllai njoftoi policinë…

para 7 orë - LajmiFundit

Një 38-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e tij rreth orës 22:00 të së mërkurës në qytetin e Elbasanit. Vdekja e papritur dhe e mistershme e tij është zbuluar pasi i vëllai i tij kërkoi ndihmën e...

Finlanda blen 2 milionë maska mbrojtëse nga Kina por rezultojnë të papërshtatshme

Finlanda blen 2 milionë maska mbrojtëse nga Kina por rezultojnë të papërshtatshme

para 8 orë - LajmiFundit

Dy milionë maska mbrojtëse që bleu Finlanda nga Kina, kanë rezultuar të papërshtatshme për t’u përdorur në spitale. Ministrja e Shëndetësisë së Finlandës, Aino-Kaisa Pekonen, kishte lajmëruar në Twitter...

Putin thirrje zyrtarëve rusë Përgatituni për të luftuar koronavirusin

Putin thirrje zyrtarëve rusë: Përgatituni për të luftuar koronavirusin

para 8 orë - LajmiFundit

Presidenti rus, Vladimir Putin, u ka thënë ministrave të kabinetit dhe krerëve rajonalë që të përgatiten për të luftuar koronavirusin. “Tani për tani ne duhet të përgatitemi për të luftuar për jetën e...

Erdogan Turqia një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid 19

Erdogan: Turqia, një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19

para 8 orë - LajmiFundit

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, është shprehur se “Turqia në pandeminë COVID-19 është një prej vendeve më të përgatitura falë ndryshimeve dhe transformimeve që ka bërë në 18 vitet e fundit,...

I riu nga Kavaja vdes në Maqedoninë e Veriut prej 4 ditësh asnjë reagim nga autoritetet shqiptare

I riu nga Kavaja vdes në Maqedoninë e Veriut, prej 4 ditësh asnjë reagim nga autoritetet shqiptare

para 8 orë - LajmiFundit

Një i ri nga Kavaja i cili punonte në Maqedoninë e Veriut ka humbur jetën të dielën e kaluar në shtetin fqinj, ndërsa prej 4 ditësh ende trupi i tij nuk është sjellë pranë familjes që ti bëhen nderimet...

Tri shenjat më të rralla të infektimit me koronavirus që nuk duhet t i injoroni

Tri shenjat më të rralla të infektimit me koronavirus, që nuk duhet t’i injoroni

para 8 orë - LajmiFundit

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në gjithë botën. National Health Service, simptomat më të shpeshta të koronavirusit përkatësisht sëmundjes Covid-19, janë temperatura e lartë dhe kollitja...

Kreu i OBSH së kërcënon Trump Do ketë më shumë të vdekur po vazhdove kështu

Kreu i OBSH-së kërcënon Trump? Do ketë më shumë të vdekur po vazhdove kështu!

para 8 orë - LajmiFundit

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka paralajmëruar liderët që të mos e politizojnë pandeminë e ckoronavirusit në një kohë kur e gjithë bota duhet të bashkëpunojë. Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus...

Rriten shifrat edhe në Kosovë shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi

Rriten shifrat edhe në Kosovë, shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi

para 8 orë - LajmiFundit

Edhe Kosova është nën ‘ethet e koronavirusit’. Një lajm i rëndë raportohet nga Kosova. E ditur bëhet se një grua 66-vjeçare nga Malisheva ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmi është dhënë nga Ministria...

Stalla që u shemb duke ngordhur mbi 50 krerë dele e qingja

Stalla që u shemb duke ngordhur mbi 50 krerë dele e qingja

para 8 orë - LajmiFundit

Era e fuqishme i ka shkaktuar një dëm të madh ekonomik blektorit Gëzim Islami nga fshati Grezhdan i Maqellarës në Dibër. Si pasojë e erës së fortë stalla ku mbante rreth 300 krerë bagëti të imta, dele,...

Vogëlushja i shkruan letër për koronavirusin mjeku Pipero preket Live dhe jep lajmin e mirë

Vogëlushja i shkruan letër për koronavirusin, mjeku Pipero preket “Live” dhe jep lajmin e mirë

para 8 orë - LajmiFundit

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka thënë mbrëmjen e sotme se në fund të muajit prill e deri maksimumi në mesin e muajti maji Shqipëria do jetë e çliruar nga koronavirusi. Teksa fliste në një intervistë për...

Infektohet shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë Andi Koraqi prej 4 ditësh tek Infektivi

Infektohet shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë, Andi Koraqi prej 4 ditësh tek Infektivi

para 8 orë - LajmiFundit

Shefi i laboratorit të mikrobioligjisë, Andi Koraqi është rikthyer sërish në Spitalin Infektiv si pacient i infektuar me koronavirus, ndërsa burime bëjnë me dije se ka lidhje me komplikimet që ka paraqitur....

Iu infektua djali me koronavirus Vuçiç prek me fjalët Danilo im më tha se dorëzimi

Iu infektua djali me koronavirus, Vuçiç prek me fjalët: Danilo im më tha se dorëzimi…

para 8 orë - LajmiFundit

Numrit të lartë të të prekurve me Covid-19 në Serbi i është shtuar edhe djali i Presidentit Aleksandër Vuçiç, Danilo Vuçiç Lajmin e konfirmon vetë kreu i shtetit Serb Vuçiç në një postim në rrjetet sociale...

Pasi inspektoi marketet Basha zbret sërish në terren Me maskë dhe doreza takon policët

Pasi inspektoi marketet, Basha zbret sërish në terren. Me maskë dhe doreza, takon policët

para 9 orë - LajmiFundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas inspektimit nga afër të mbajtjes së distancës sociale në markete, ka zbitur mbëmjen e sotme sërish në terren ku është takuar me policët. Kreu i opozitës,...

Amerikani gjendet i pajetë në apartamentin në Sarandë dërgohet drejt Tiranës

Amerikani gjendet i pajetë në apartamentin në Sarandë, dërgohet drejt Tiranës

para 9 orë - LajmiFundit

Një shtetas amerikan, është gjetur i pajetë mesditën e sotme në apartamentin e tij ne Sarande. Sipas burimeve behet fjale per 70-vjeçari Robert Hood, nga Alaska. Mesohet se viktima prej tri vitesh, jetonte...

Trishtojnë shifrat edhe në Britani vetëm sot vdiqën 938 pacientë me koronavirus

Trishtojnë shifrat edhe në Britani, vetëm sot vdiqën 938 pacientë me koronavirus

para 9 orë - LajmiFundit

Britania e Madhe është kthyer në vendin me numrin më të lartë trë viktimave nga Covid 19 gjatë këtyre ditëve të fundit. Cdo dite sjell për fat të keq nga një rekord negative viktimash në këtë vend. Autoritetet...

Rama Masat e reja në fuqi javën tjetër Ata që kanë dyqan duhet të përgatisin këto kushte

Rama: Masat e reja në fuqi javën tjetër! Ata që kanë dyqan duhet të përgatisin këto kushte

para 9 orë - LajmiFundit

“Rihapjen duhet ta konceptojmë si proces gradual, pjesë pjesë. Nuk e imagjinojmë si luftë kur do të largohet gjermani i fundit, kjo është një luftë që do të vijojë edhe më gjatë sesa fundi i saj i dukshëm,...

Lajm i mirë në Francë ulet ndjeshëm numri i vdekjeve 876 viktima më pak se dje

Lajm i mirë në Francë, ulet ndjeshëm numri i vdekjeve, 876 viktima më pak se dje

para 9 orë - LajmiFundit

Franca shënoi një ditë më parë ditën më vdekjeprurëse nga koronavirusi, ku u regjistruan 1417 viktima. Ndërkohë, këtë të mërkurë ka rënë ndjeshëm numri i viktimave në krahasim me një ditë më parë, duke...

Kosovë 5 zyrtarë të burgut të Mitrovicës infektohen nga koronavirusi

Kosovë, 5 zyrtarë të burgut të Mitrovicës infektohen nga koronavirusi

para 9 orë - LajmiFundit

Me koronavirus janë infektuar pesë zyrtarë të burgut të Mitrovicës. Këtë lajm e ka dhënë drejtori i burgjeve të Kosovës, Nehat Thaçi. Më tej ai ka thënë: Pasi dy nga zyrtaret shfaqën simptoma, shërbimi...

Shkencetaret simulojne menyren si perhapet koronavorusi rrezik i madh edhe ne markete

Shkencetaret simulojne menyren si perhapet koronavorusi, rrezik i madh edhe ne markete

para 9 orë - LajmiFundit

Shkencetaret me ane te modeleve te reja të kompjuterave kanë simuluar menyren sesi njerëzit që kolliten mund të përhapin koronavirusin në ambiente të mbyllura si supermarketet. Një konsorcium i institucioneve...

Tmerr në SHBA 1399 të vdekur nga koronavirusi në 24 orë 14 240 viktima gjithësej

Tmerr në SHBA, 1399 të vdekur nga koronavirusi në 24 orë, 14 240 viktima gjithësej

para 9 orë - LajmiFundit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë që të mbajnë rekord sa i përket numrit të personave të prekur me koronavirus. Në SHBA, deri tani numërohen të infektuar me Covid-19, 418 451 persona. Nga këta,...

Rama paralajmëron shoferët dhe këmbësorët me heqje patente dhe burgosje Do bëjmë ndryshime në Kodin Rrugor

Rama paralajmëron shoferët dhe këmbësorët me heqje patente dhe burgosje: Do bëjmë ndryshime në Kodin Rrugor

para 9 orë - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se do të shtrëngohen masat për ata që shkelin rregullat në këtë kohë lufte, ndërsa paralajmëroi heqje patente, bllokim mjeti, por deri në burgosje. Në një komunikim me qytetarët...

Ka efekte anësore të frikshme Suedia nuk aprovon më medikamentin e Trump

Ka efekte anësore të frikshme, Suedia nuk aprovon më medikamentin e Trump

para 10 orë - LajmiFundit

Nga emrat e diskutuara si medikamente që kanë një efekt ndaj koronavirusit, hidrosiklorokina ose më mirë Plaquenil, siç njihet në treg, është ai më i njohur. Sponsori i tij më i madh ka qenë vetë presidenti...

I frikësohet infektimit nga koronavirusi infermierja 21 vjeçare bën gati testamentin

I frikësohet infektimit nga koronavirusi, infermierja 21-vjeçare bën gati testamentin

para 10 orë - LajmiFundit

Një infermiere 21vjeçare ka treguar se tashmë ka bërë gati testamentin e saj. Ajo nuk është e sëmurë, por frika se mund të jetë një viktimë e Covid 19 e ka bërë që të ndërmarrë këtë hap. Kate O’Flaherty...

Po jep efekt ndaj koronavirusit Japonia do ta shpërndajë falas këtë medikament

Po jep efekt ndaj koronavirusit, Japonia do ta shpërndajë falas këtë medikament

para 10 orë - LajmiFundit

Mendohet se është efikas ndaj koronavirusit. Japonia ka ofruar falas ilaçin kundër koronavirusit, për 20 vende të botës. Lajmin e mirë e ka bërë me dije vetë ministri i Jashtëm japonez, Toshimitsu Motegi....

Çifti kapet duke kryer marrëdhënie intime në natyrë

Çifti kapet duke kryer marrëdhënie intime në natyrë…

para 10 orë - LajmiFundit

Një çift është kapur nga aparati fotografik duke kryer marrëdhënie intime në një park në Londër. Një person i cili kishte dalë për të vrapuar ka kapur skenën e çuditshme. “Në orën 14:00, gjatë vrapimit...

Nëna e 9 të fëmijëve ndërron jetë asnjëri prej tyre nuk merr dot pjesë në varrim

Nëna e 9-të fëmijëve ndërron jetë, asnjëri prej tyre nuk merr dot pjesë në varrim

para 10 orë - LajmiFundit

Një e moshuar ka ndërruar jetë ditën e sotme dhe nuk i është gjendur pranë asnjë nga 9 fëmijët e saj. E moshuara ndërroi jetë në Tiranë dhe asnjëri prej fëmijëve nuk i gjenden pranë për shkak se nuk janë...

Rama tregon kategoritë që do të përfitojnë nga paketa e dytë e ndihmës ekonomike

Rama tregon kategoritë që do të përfitojnë nga paketa e dytë e ndihmës ekonomike

para 10 orë - LajmiFundit

‘Kam marrë ankesa nga biznese të vogla, si rropaqepësi, servis makinash, me ligjin në fuqi është i hapur, por me zakonin në fuqi është i mbyllur, pasi nuk ka fluksin që lëviznin, tani dhe kur dalin sa...

Ç do bëhet me të larguarit nga puna Rama  Jetimët s do i lëmë vetëm durim

Ç’do bëhet me të larguarit nga puna? Rama: ‘Jetimët’ s’do i lëmë vetëm….durim

para 10 orë - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama tha se të larguarit nga puna nga kompanitë si rezultat i shkurtimit nga gjendja e krijuar do të mbështeten në paketën e dytë. “Nuk do u lëmë vetëm, dakord? Bëni vetëm pak durim se...

Rama Ja kush janë kategoritë e reja që përfitojnë pagën e luftës nga paketa e zgjeruar

Rama: Ja kush janë kategoritë e reja që përfitojnë ‘pagën e luftës’ nga paketa e zgjeruar

para 10 orë - LajmiFundit

Duke nisur nga rrobaqepësit, taksistët, shoferët e transportit urban dhe ndërurban, apo dhe mekanikët në servise. Këto janë disa nga kategoritë e reja që do të përfshihen në paketën e zgjeruar ekonomike...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK