http://kariera.mk
Seancë qeveritare në Tetovë për të kuptuar hallet dhe numëruar projektet që realizohen në Pollog

Seancë qeveritare në Tetovë për të kuptuar hallet dhe numëruar projektet që realizohen në Pollog

para 7 orë - Portalb

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot është duke zhvilluar seancë në qytetin e Tetovës, për siç u kuptua nga fjalimi i kryeministrit Zoran Zaev, për të kuptuar hallet e banorëve të rajonit të Pollogut dhe...

Rrudha të vogla rreth syve Produktet që ju ndodhen në kuzhinë mund të bëjnë magji

Rrudha të vogla rreth syve? Produktet që ju ndodhen në kuzhinë mund të bëjnë magji

para 8 orë - Portalb

Rrudhat në fytyrën tonë nuk janë asnjëherë të bukura për t’u parë. Ato janë të pashmangshme, por ka disa mënyra që mund të na ndihmojnë t’i reduktojmë dukshëm. Nuk është nevoja të shpenzojmë para pafund...

Bilanci i Policisë së Shqipërisë për përplasjen në zonën e Astirit  Tiranë

Bilanci i Policisë së Shqipërisë për përplasjen në zonën e “Astirit” – Tiranë

para 8 orë - Portalb

Policia thotë se ka proceduar 26 persona për sulmin me gurë, sende të forta dhe bomba molotov ndaj punonjësve të saj gjatë aksionit të organizuar mëngjesin e sotëm në Unazën e Re në Tiranë, njofton TCH....

U lëndua Salahu nuk grumbullohet me Egjiptin

U lëndua Salahu, nuk grumbullohet me Egjiptin

para 8 orë - Portalb

Mohamed Salahu është lënë jashtë ndeshjeve të radhës të Egjiptit kundër Kenias dhe Comoros si pasojë e një lëndimi në kyçin e këmbës, njofton Koha.net. Egjipti ka konfirmuar mungesën e Salahut me fotografi...

Teuta Arifi me agjendë të mbingarkuar  s ka arritur ta shqyrtojë prishjen e të palarave në shesh

Teuta Arifi me “agjendë të mbingarkuar”, s’ka arritur ta shqyrtojë prishjen e “të palarave në shesh”

para 8 orë - Portalb

Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi nuk ka arritur ta shqyrtojë rastin e prishjes së ekspozitës së djeshme, ngaqë siç tha ajo, dje dhe sot ka pasur agjendë të mbingarkuar, transmeton Portalb.mk....

Seancë qeveritare në Tetovë për të kuptuar hallet e banorëve të rajonit të Pollogut

Seancë qeveritare në Tetovë për “të kuptuar hallet e banorëve të rajonit të Pollogut”

para 8 orë - Portalb

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot është duke zhvilluar seancë në qytetin e Tetovës, për siç tha kryeministri Zoran Zaev, për “të kuptuar hallet e banorëve të rajonit të Pollogut”, transmeton Portalb.mk....

Pas intervistës famëkeqe Mbretëresha Elisabeth në nerva e sipër i ka shkruar Diana s një letër

Pas intervistës famëkeqe, Mbretëresha Elisabeth në nerva e sipër i ka shkruar Diana-s një letër

para 9 orë - Portalb

Në vitin 1995 Princeshë Diana dha një intervistë për BBC-në që asokohe u quajt ‘intervista bombë’, pasi për herë të parë rrëfeu publikisht për problemet në martesën e saj. Gjatë intervistës ajo jo vetëm...

Franca do të riatdhesojë nga Siria 11 xhihadistë

Franca do të riatdhesojë nga Siria 11 xhihadistë

para 9 orë - Portalb

Franca do të pranojë nga Turqia, 11 shtetas francezë të dyshuar si pjesëtarë të grupit ekstremist Shteti Islamik, një ditë pasi Ankaraja tha se do të dëbonte qytetarët e huaj të lidhur me këtë grup, njofton...

Gana e ka tërhequr njohjen e Kosovës raporton AFP

Gana e ka tërhequr njohjen e Kosovës, raporton AFP

para 9 orë - Portalb

Gana e ka tërhequr njohjen e Kosovës, bëri të ditur për agjencinë e lajmeve France-Presse (AFP), ministria e Punëve të Jashtme e këtij vendi të Afrikës Perëndimore. “Qeveria e Ganës ka vendosur të tërheqë...

Projekti 36 milionë euro 2 2 km dy mbikalime dhe një nënkalim te Shqiponja  Tiranë

Projekti 36 milionë euro 2,2 km, dy mbikalime dhe një nënkalim te “Shqiponja” – Tiranë

para 9 orë - Portalb

Projekti i rindërtimit të Unazës së madhe, nga rrethi rrotullimi i sheshit Shqiponja deri tek pallati me shigjeta do të kushtojë 36 milionë euro. Gjithsej janë 2.2 km rrugë që do të ndërtohen, të cilat...

Përfundoi aksioni në Tiranë u shembën 33 ndërtesat në zonën e Astirit

Përfundoi aksioni në Tiranë, u shembën 33 ndërtesat në zonën e “Astirit”

para 9 orë - Portalb

Vetëm pak momente më parë, mjetet e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë prishur edhe objektin e 33 në zonën e “Astirit”, në kryeqytet, njofton TCH. Nga operacioni që filloi mëngjesin...

Seanca në Tetovë ASH ja rikujtoi Qeverinë e RMV së për projektet e parealizuara

Seanca në Tetovë, ASH-ja rikujtoi Qeverinë e RMV-së për projektet e parealizuara

para 9 orë - Portalb

Para seancës qeveritare, dega e partisë së Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Tetovë ka rikujtuar në projektet e parealizuara por që u premtuan nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut dhe kryetarja e Komunë,...

Thaçi kërkoi nga presidenti i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq përkrahje për zbardhjen e fatit të të pagjeturve

Thaçi kërkoi nga presidenti i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq përkrahje për zbardhjen e fatit të të pagjeturve

para 10 orë - Portalb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Forumit të Paqes të Parisit ka takuar edhe Presidentin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer, me të cilin ka biseduar...

Thirrja e Lëvizjes Vetëvendosje Ndalni veprimet që shkaktojnë viktima

Thirrja e Lëvizjes Vetëvendosje: Ndalni veprimet që shkaktojnë viktima

para 11 orë - Portalb

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri dënoi dhunën e policisë ndaj banorëve të Astirit. Në një postim në Facebook, LVV shkruan se dhuna sistematike në Astir mori sot formën e dhunës direkte, njofton Ora News....

Kosovë jo të gjitha viktimat e krimit mund të përfitojnë nga Ligji për kompensim

Kosovë, jo të gjitha viktimat e krimit mund të përfitojnë nga Ligji për kompensim

para 11 orë - Portalb

Kompensimi i viktimave të krimit është një obligim ligjor në Kosovë që nga viti 2015, kur hyri në fuqi ligji dhe programi shtetëror gjegjës për këtë kategori. Një Zyrë për mbrojtjen e viktimave të krimit...

Basha vizitoi të lënduarit e Astirit  Skenar i Ramës që të çojë qytetarët drejt përgjakjes

Basha vizitoi të lënduarit e “Astirit”: Skenar i Ramës që të çojë qytetarët drejt përgjakjes

para 12 orë - Portalb

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar të lënduarit nga përplasja në zonën e “Astriti”. Për gazetarët ai tha se ky është një skenar i përgatitur nga Rama për të çuar drejt përplasjes qytetarët, njofton Ora...

Tetovë VMRO DPMNE proteston kundër ndotjes së ajrit

Tetovë, VMRO DPMNE proteston kundër ndotjes së ajrit

para 12 orë - Portalb

Dhjetra protestues nga partia maqedonase opozitare VMRO DPMNE kanë dalë sot në ora 18.00 në protesta kundër ajrit të ndotur në Tetovë, njofton Portalb.mk. Ata kërkojnë masa më të rrepta nga Komuna e Tetovës,...

Kurti përjashton koalicionin me Listën Serbe por do të respektojë Kushtetutën që të jenë në qeveri

Kurti përjashton koalicionin me Listën Serbe, por do të respektojë Kushtetutën që të jenë në qeveri

para 12 orë - Portalb

Albin Kurti, fituesi i zgjedhjeve parlamentare në Kosovë dhe kandidat për kryeministër i qeverisë së re u shpreh në një intervistë për Report Tv (të Tiranës) se është kundër iniciativës së bashkëpunimit...

Përplasja te Astiri  Avokati i Populli Autoritetet shtetërore të mënjanojnë konfliktin me qytetarët

Përplasja te “Astiri”, Avokati i Populli: Autoritetet shtetërore të mënjanojnë konfliktin me qytetarët

para 13 orë - Portalb

Në lidhje me situatën në zonën e Astriti në Shqipëri, ka reaguar edhe Avokati i Popullit, i cili thotë se prej një muaji ka dërguar në Kuvend një raport të veçantë mbi çështjen e Astirit dhe ende është...

 Arrest me burg  në mungesë për ish kryebashkiakun socialist të Vorës Kajmaku

‘Arrest me burg’ (në mungesë) për ish kryebashkiakun socialist të Vorës, Kajmaku

para 13 orë - Portalb

Gjykata e Tiranës ka vendosur arrest në burg në mungesë për ish-kreun e Bashkisë Vorë Agim Kajmaku, ndaj të cilit një ditë më parë prokuroria lëshoi urdhër arrestin, njofton Koha.net. Po kështu mësohet...

Qeveria pro perëndimore e Moldavisë nuk i mbijeton votëbesimit

Qeveria pro-perëndimore e Moldavisë nuk i mbijeton votëbesimit

para 14 orë - Portalb

Në Moldavi, qeveria pro-perëndimore e kryeministrit, Maia Sandu, nuk i ka mbijetuar një votëbesimi në parlament. Bashkimi Evropian e quajti këtë zhvillim si “shqetësues”, transmeton REL . Nga 101 ligjëvënës,...

Gana e ka tërhequr njohjen e Kosovës raporton AFP

Gana e ka tërhequr njohjen e Kosovës, raporton AFP

para 14 orë - Portalb

Gana e ka tërhequr njohjen e Kosovës, bëri të ditur për agjencinë e lajmeve France-Presse (AFP), ministria e Punëve të Jashtme e këtij vendi të Afrikës Perëndimore. “Qeveria e Ganës ka vendosur të tërheqë...

Holanda e ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

Holanda e ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

para 14 orë - Portalb

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në rrjetet sociale ka njoftuar se Senati i Holandës sot pasdite e ka ratifikuar protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO , njofton Portalb.mk...

Ai që e bënë veten krimb

Ai që e bënë veten krimb…

para 14 orë - Portalb

Thënie nga Emanuel Kant.

Macron ndërmjetëson takimin mes Thaçit dhe Vuçiqit

Macron ndërmjetëson takimin mes Thaçit dhe Vuçiqit

para 15 orë - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë zhvilluar një takim të përbashkët me ndërmjetësimin e presidentit të Francës, Emmanuel Macron. Sipas një njoftimi të zyrës së...

Horoskopi ditor e mërkurë 13 nëntor 2019

Horoskopi ditor, e mërkurë 13 nëntor 2019

para 15 orë - Portalb

Dashi Keni nevojë për më shumë qetësi, për shkak të stresit të madh që ju shkakton puna. Personat që keni larguar më parë, do i keni në dispozicion. Nëntori do të jetë një muaj intensiv, në sajë të pranisë...

Aksion gueril në RMV drunjtë në Rasadnik pjellën ndërtesa

Aksion -gueril në RMV, drunjtë në Rasadnik pjellën ndërtesa

para 15 orë - Portalb

Në një aksion interesant gueril, një grup aktivistësh civilë protestuan sot kundër ndërtimit të pakontrolluar në komunën Kisella Vodë, përkatësisht kundër njoftimit për ndërtimin e ndërtesave në hapësirën...

Numri i automjeteve në RMV po rritet 10 herë më shpejt sesa numri i vendeve të parkimit Infografik

Numri i automjeteve në RMV po rritet 10 herë më shpejt sesa numri i vendeve të parkimit (Infografik)

para 15 orë - Portalb

Në vend që problemin e parkimit ta zgjidhin me ritëm më të shpejtë, autoritetet komunale dhe institucionet përgjegjëse shtetërore, gjatë viteve, kanë zvogëluar numrin e objekteve të parkimit që ata i menaxhojnë...

Komuna e Tetovës pret që Banka Botërore t i ndihmojë për t i mbuluar gropat në një rrugë 240 metrash

Komuna e Tetovës pret që Banka Botërore t’i ndihmojë për t’i mbuluar gropat në një rrugë 240 metrash

para 15 orë - Portalb

Rruga “Jane Sandanski”, që të lidh me Spitalin, qendrën si dhe Komunën e Tetovës është me dhjetëra gropa, asfalt të dëmtuar si dhe vetura të parkuara duke pamundësuar funksionimin normal të saj. Komuna...

Makroni nuk i ka garantuar Pendarovskit se do të japë dritë jeshile për bisedimet me BE në

Makroni nuk i ka garantuar Pendarovskit se do të japë dritë jeshile për bisedimet me BE-në

para 15 orë - Portalb

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, pas takimit me homologun francez, Emanuel Makron, tha se ende nga Parisi nuk ka garanca për datë për fillimin e bisedimeve me BE-në. Ai thotë se me...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK