http://kariera.mk
Parashikimi i Horoskopit datë 11 korrik 2020

Parashikimi i Horoskopit, datë 11 korrik 2020

para 3 orë - Panorama

Dashi Në dashuri do të ketë sqarime për të bërë. Sa i takon punës, është koha për rinovime. Demi Mund të keni biseda për arsye ekonomike. Në dashuri janë të favorizuara njohjet e reja. Binjakët Në dashuri...

Parashikimi i motit datë 11 korrik 2020

Parashikimi i motit, datë 11 korrik 2020

para 4 orë - Panorama

Mbyllen pa rezultate bisedimet Kosovë Serbi në Paris

Mbyllen pa rezultate bisedimet Kosovë-Serbi në Paris

para 4 orë - Panorama

Rifillimi zyrtar i bisedimeve në Bruksel midis Serbisë dhe Kosovës, i planifikuar për të dielën, është shtyrë për javën e ardhshme pasi një samit i ndërmjetësuar nga Gjermania dhe Franca në Paris për dialogun...

 Luajtëm futboll burrash  Olsi Rama Sormani ndoshta ka kulturë tjetër nuk është e ndershme që

“Luajtëm futboll burrash”, Olsi Rama: Sormani ndoshta ka kulturë tjetër, nuk është e ndershme që…

para 4 orë - Panorama

Drejtori i Partizanit Olsi Rama deklaroi pas barazimit në derbi 1-1 se të kuqtë meritonin ta fitonin ndeshjen. Në lidhje me refuzimin e trajnerit Adolfo Sormani për të drejtuar ekipin në fushë pas konfirmimit...

VIDEO Deputeti i LDK së i vërsulet kryeparlamentares Vjosa Osmani

VIDEO/ Deputeti i LDK-së i vërsulet kryeparlamentares Vjosa Osmani

para 4 orë - Panorama

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, ka ndërprerë seancën ku po diskutohej rishikimi ne buxhetit për vitin 2020 pas tensioneve të forta të krijuara në sallë. Kjo pasi deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj ka debatuar...

VIDEO Barazim spektakolar Tirana kap Partizanin në frymën e fundit

VIDEO/ Barazim spektakolar, Tirana “kap” Partizanin në frymën e fundit

para 4 orë - Panorama

Është mbyllur në barazim 1-1 derbi i frikës mes Partizanit dhe Tiranës. Festë në frymën e fundit për bardheblutë e Emanuel Egbosë të cilët ishin duke u mposhtur me rezultatin 1-0 deri në minutën 90+2,...

ZYRTARE De Biazi merr frenat e Azerbajxhanit me të bashkohet dhe ish futbollisti i Shqipërisë

ZYRTARE/ De Biazi merr frenat e Azerbajxhanit, me të bashkohet dhe ish-futbollisti i Shqipërisë

para 4 orë - Panorama

Xhani De Biazi i kthehet punës së trajnerit pas gati 3 vitesh. Ish-trajneri i Shqipërisë do të drejtojë kombëtaren e Azerbajxhanit. Lajmi është konfirmuar tashmë në mediat italiane. Emërimi i tij në krye...

Të Nxirat dhe Mavijosjet  Kurat e Shtëpisë Që Vërtet Funksionojnë

Të Nxirat dhe Mavijosjet – Kurat e Shtëpisë Që Vërtet Funksionojnë

para 5 orë - Panorama

Është mbyllur në barazim 1-1 derbi i frikës mes Partizanit dhe Tiranës. Festë në frymën e fundit për bardheblutë e Emanuel Egbosë të cilët ishin duke u mposhtur me rezultatin 1-0 deri në minutën 90+2,...

Të nxirat dhe mavijosjet kurat e shtëpisë që vërtet funksionojnë

Të nxirat dhe mavijosjet kurat e shtëpisë që vërtet funksionojnë

para 5 orë - Panorama

Ndonjëherë ndodh që në trup zbulon shenja ose të nxira të cilat shfaqen krejt papritur. Ndonëse këto njolla nuk janë tregues të ndonjë sëmundjeje, ato nuk mund të injorohen. Të nxirat shkaktohen kur një...

Vuçiç Jemi gati për bisedime por nuk pranojmë ultimatum

Vuçiç: Jemi gati për bisedime, por nuk pranojmë ultimatum

para 5 orë - Panorama

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili ka shkuar në Paris të Francës për t’u takuar me presidentin Emanuel Macron, ka thënë se Serbia është e gatshme për bisedime me Kosovën, por nuk pranon ultimatum....

Kosovë Paralajmërohen masa të rrepta kundër pandemisë

Kosovë/ Paralajmërohen masa të rrepta kundër pandemisë

para 5 orë - Panorama

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar marrjen e masave të rrepta kundër përhapjes së koronavirusit të ri që e shkakton sëmundjen COVID-19. Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me...

U çua në këmbë pas muajsh në koma Elvis Naçi publikon foton Musa Baculi feston sot 17 vjetorin e lindjes

U çua në këmbë pas muajsh në koma, Elvis Naçi publikon foton: Musa Baculi feston sot 17-vjetorin e lindjes

para 5 orë - Panorama

Musa Baculi, i riu shkodran i cili preku zemrat e të gjithëve me historinë e tij, ka festuar sot 17-vjetorin. Lajmi është bërë i ditur nga Elvis Naçi, i cili ka publikuar disa foto të djaloshit në facebook....

 Shqiptarët racistë gjëja me e çuditshme e botës   Mustafa Nano Nazarko e djallose Ajo që the është e pafalshme

“Shqiptarët racistë, gjëja me e çuditshme e botës!” – Mustafa Nano: Nazarko, e djallose! Ajo që the, është e pafalshme

para 5 orë - Panorama

Një deklaratë e analistit Shpëtim Nazarko për të “zinjtë” për gazetarin Mustafa Nano ishte me tone raciste. Nano thotë se Nazarkon e ka mik por se të vërtetat duhen thënë edhe pse mund të mos priten mirë...

Fiton gjyqin për pronën e tij por gjykata i zhduk dokumentet Prokuroria prej 5 vitesh nuk del në një përfundim Eksperti u bë drejtor dhe

Fiton gjyqin për pronën e tij, por gjykata i “zhduk” dokumentet! Prokuroria prej 5 vitesh nuk del në një përfundim: Eksperti u bë drejtor dhe…

para 6 orë - Panorama

Një qytetar nga Shkodra ka një ndërtesë plus truall që ia kanë uzurpuar. Gjon Shkambi i është drejtuar gjykatës, ku ka fituar në shkallën e parë, ndërsa Apeli ia ka kthyer për rigjykim, pasi në dosje i...

FOTO Tregoi se ishte bërë nënë Iggy Azalea shfaqet për herë të parë në publik me vogëlushin dy muajsh

FOTO/ Tregoi se ishte bërë nënë, Iggy Azalea shfaqet për herë të parë në publik me vogëlushin dy muajsh

para 6 orë - Panorama

Reperja e njohur australiane, Iggy Azalea, është shfaqur në publik për herë të parë me të birin, pasi deklaroi se ishte bërë nënë. Mediat e huaja kanë publikuar foto të repers, ku duket me djalin e saj...

LIVE Partizani Tirana Pjesa e dytë fillon me një rast të rrezikshëm Lika i mohon golin të kuqve VIDEO

LIVE| Partizani-Tirana/ Pjesa e dytë fillon me një rast të rrezikshëm, Lika i mohon golin të kuqve (VIDEO)

para 6 orë - Panorama

Derbi nuk ka nevojë për motivim ekstra për ta fituar. Është thjesht ndeshja më e rëndësishme për dy skuadrat e një qyteti dhe kjo vlen edhe për Partizanin e Tiranën. Derbi i 157-të i kryeqytetit do të...

Arsyet pse gratë e forta trembin shumicën e burrave

Arsyet pse gratë e forta trembin shumicën e burrave

para 6 orë - Panorama

Gratë e forta janë gra që kanë përjetuar vështirësi dhe vuajtje, të cilat duhej të dilnin herët nga mosha e adoleshencës. Ato u bënë shumë shpejt të pavarura dhe nuk kanë frikë nga rreziqet. Gratë e forta...

OBSH Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

OBSH: Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

para 6 orë - Panorama

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka thënë të premten se transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim, megjithëse përhapja përmes spërklave të personit të infektuar...

Rritja masive e infektimeve Kryeministri i Kosovës Jemi duke shkuar drejt gjendjes së jashtëzakonshme

Rritja masive e infektimeve/ Kryeministri i Kosovës: Jemi duke shkuar drejt gjendjes së jashtëzakonshme

para 6 orë - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se gjendja e rënduar e situatës së përhapjes së pandemisë COVID-19 në Kosovë, mund të bëj që të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. Ai tha se një vendim i...

Kapen mbi 150 mijë euro dhe një sasi të madhe droge Policia spanjolle dhe Dea çmojnë organizatën e drejtuar nga shqiptarë Detaje mbi aksionin që çoi në

Kapen mbi 150 mijë euro dhe një sasi të madhe droge. Policia spanjolle dhe Dea çmojnë organizatën e drejtuar nga shqiptarë. Detaje mbi aksionin që çoi në…

para 6 orë - Panorama

Një organizatë kriminale e përkushtuar ndaj trafikut të drogës dhe pastrimit të parave në Valencia është çmontuar nga Garda Civile spanjolle. Operacioni i koduar “ILIRICO-VILLAJUANA” ka çuar në pranga...

Raporti i KE Reagon Balla Shqipëria përparim drejt kërkesave nga raporti i dytë

Raporti i KE/ Reagon Balla: Shqipëria përparim drejt kërkesave nga raporti i dytë

para 6 orë - Panorama

Kryetari i Grupit Parlamemtar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas publikimit të raportit të tretë mbi funksionimin e regjimit pa viza me vendet e Ballkanit Perëndimor. Me një postimi në...

LIVE Partizani Tirana Derbi i frikës ka startuar supersfida në Air Albania

LIVE| Partizani-Tirana/ Derbi i frikës, ka startuar supersfida në “Air Albania”

para 7 orë - Panorama

Derbi nuk ka nevojë për motivim ekstra për ta fituar. Është thjesht ndeshja më e rëndësishme për dy skuadrat e një qyteti dhe kjo vlen edhe për Partizanin e Tiranën. Derbi i 157-të i kryeqytetit do të...

Rast i ri me COVID 19 në Memaliaj Pozitiv një 57 vjeçar dyshohet se u infektua nga i biri që i erdhi nga Italia

Rast i ri me COVID-19 në Memaliaj/ Pozitiv një 57-vjeçar, dyshohet se u infektua nga i biri që i erdhi nga Italia

para 7 orë - Panorama

Konfirmohet një rast i ri pozitiv me koronavirus në Memaliaj. Mësohet se pozitiv ka rezultuar një 57-vjeçar, i cili dyshohet të jetë infektuar nga i biri, që kishte ardhur pak ditë më parë nga Italia....

FOTOLAJM  Këtij ekipit me Korona futi   ultrasit e Tiranës thumbojnë keq Partizanin para derbit

FOTOLAJM/ “Këtij ekipit me Korona, futi …”, ultrasit e Tiranës thumbojnë keq Partizanin para derbit

para 7 orë - Panorama

Tifogrupi “Tirona Fanatics”, shquhet për banderolat thumbuese ndaj rivalëve të Partizanit. Edhe në këtë derbi, pavarësisht mungesës së tifozëve, nuk ka munguar një e tillë. Ultrasit bardheblu kanë vendosur...

 Situatë alarmante në Luginën e Preshevës  Berisha Dënoj më ashpërsi qëndrimin çnjerëzor të regjimit të Vuçiç ndaj shqiptarëve

“Situatë alarmante në Luginën e Preshevës”- Berisha: Dënoj më ashpërsi qëndrimin çnjerëzor të regjimit të Vuçiç ndaj shqiptarëve

para 7 orë - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se shqiptarët në Luginën e Preshevës janë të prekur në shumicë nga koronavirusi, ndërsa dënon atë që ai e quan dikriminim nga ana e qeverisë serbe, që sipas tij nuk...

LIVE Olsi Rama zbret në fushë për t i dhënë zemër skuadrës Egbo stërvit portierët Ja çfarë po ndodh në Air Albania  VIDEO

LIVE| Olsi Rama zbret në fushë për t’i dhënë zemër skuadrës, Egbo stërvit portierët. Ja çfarë po ndodh në “Air Albania” (VIDEO)

para 7 orë - Panorama

Do të startojë në orën 20:45 derbi mes Partizanit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 33-të të Kategorisë Superiore. Një derbi i çuditshëm për shkak të situatës së jashtëzakonshme të pandemisë së Koronavirusit....

Protesta të dhunshme në Greqi Kreu i opozitës Qeveria po i paraprin asaj që do të ndodhë në vjeshtë me

Protesta të dhunshme në Greqi/ Kreu i opozitës: Qeveria po i paraprin asaj që do të ndodhë në vjeshtë me…

para 7 orë - Panorama

Dhuna shpërtheu në Athinë të enjten vonë gjatë një demonstrate masive kundër një ligji të ri për të frenuar protestat publike, duke lënë gjashtë oficerë policie të plagosur. Një grup protestuesish hodhën...

 Do ta mbështesim deri në fund marrëveshjen e 5 qershorit  Rama Nuk i kam bërë asnjë propozim Bashës PD ta harrojë se me shantazhin që

“Do ta mbështesim deri në fund marrëveshjen e 5 qershorit”- Rama: Nuk i kam bërë asnjë propozim Bashës. PD ta harrojë se me shantazhin që…

para 8 orë - Panorama

Kryeministri Edi Rama, ndonëse konfirmoi sot “po-në” socialiste për ndryshimet kushtetuese të propozuara nga opozita brenda parlamentit, tha se megjithatë maxhoranca nuk ka pranuar çdo kërkesë të tyre...

 Zhduket Sormani dhe ndihmësi i tij Partizanin në derbi e drejton

“Zhduket” Sormani dhe ndihmësi i tij, Partizanin në derbi e drejton…

para 8 orë - Panorama

Infektimi i 5 lojtarëve të Partizanit me koronavirus në 48 orët e fundit e ka detyruar trajnerin e Partizanit Adolfo Sormani të mos ulet sot në pankinë për të drejtuar të kuqtë në derbin kundër Tiranës....

Macron vendos afate për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë Serbi Çfarë thotë këshilltari i kryeministrit të Kosovës

Macron vendos afate për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi. Çfarë thotë këshilltari i kryeministrit të Kosovës

para 8 orë - Panorama

Valon Murtezaj, këshilltari për politikë të jashtme i kryeministrit Avdullah Hoti, ka thënë që presidenti i Francës, i ka thënë kryeministrit Hoti që brenda vitit 2020 duhet të arrihet marrëveshja finale...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK