http://kariera.mk
Regjistrohen 205 raste të reja me coronavirus në Maqedoni në Tetovë 13 raste të reja

Regjistrohen 205 raste të reja me coronavirus në Maqedoni në Tetovë 13 raste të reja

para 9 orë - TV Koha

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit nga 1.728 testime janë regjistruar 205 raste të reja me coronavirus. Prej rasteve të reja 60 janë në Shkup, 13 në Kumanovë, 17 Dibra, Shtip 10, Prilep...

Në Tetovë Virusi martohet me Koronën

Në Tetovë “Virusi martohet me Koronën”

para 9 orë - TV Koha

Me titullin “Dasëm në kohën e virusit korona” një grup i ashtuquajtur “revolucioni i qetë” kanë protestuar në qendër të qytetit të Tetovës për “sjelljen e papërgjegjshme të qytetarëve gjatë pandemisë”....

Ziadin Sela nënshkruan kërkesat e iniciativës Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit

Ziadin Sela nënshkruan kërkesat e iniciativës “Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit”

para 9 orë - TV Koha

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët z. Ziadin Sela i është përgjigjur pozitivisht iniciativës “Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit” duke nënshkruar deklaratën: “ Pëkushtimet për Kodrën e Diellit” edhe në ëmër...

Ali Ahmeti i vendosur BDl do fitojë zgjedhjet

Ali Ahmeti i vendosur: BDl do fitojë zgjedhjet

para 9 orë - TV Koha

Kryetari i BDlsë, Ali Ahmeti ka treguar edhe njëherë rëndësinë që kanë për të dhe partinë e tij Mmarrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo për Fqinjësi të mirë me Bullgarinë. Domethënë për ne Marrëveshja e...

Kasami Sedllarca dhe Siniçani vuajnë për ujë të pijëshëm dhe infrastrukturë Lëvizja Besa do ti realizojë këto premtime

Kasami: Sedllarca dhe Siniçani vuajnë për ujë të pijëshëm dhe infrastrukturë, Lëvizja Besa do ti realizojë këto premtime

para 9 orë - TV Koha

Sot Kryetari i Lëvizjes Besa z.Bilall Kasami ka vizutuar fshatrat Sedllarcë dhe Siniçan. Kasami tha se keto banorë kanë nevojë për ujë të pijëshëm si dhe për infrastrukturë. Sot vazhduam takimet me banorët...

Florin Besimi Krenarë me prodhuesit vendor prioritet i ynë lehtësimet e të bërit biznes

Florin Besimi: Krenarë me prodhuesit vendor, prioritet i ynë lehtësimet e të bërit biznes

para 9 orë - TV Koha

Sot, në kuadër të vizitave në bizneset e suksesshme, kompania Les Kommerce, ishte mikpritëse e dr. Florin Besimit, kandidatit të BDI-së, në zonën e 6-të zgjedhore, me ç’rast u diskutua ecuria e suksesit...

Nga Zhelina u konfirmua edhe njëherë lajmi i madh i zgjidhjes historike të problemit shekullor të mbeturinave

Nga Zhelina u konfirmua edhe njëherë lajmi i madh i zgjidhjes historike të problemit shekullor të mbeturinave

para 9 orë - TV Koha

Nga Zhelina bashkë me kryetarin e Lëvizjes Besa Bilall Kasami njëherit bartës i listës në Njësinë 6 dhe kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev njëherit Kryeministri i ardhshëm i Maqedonisë Veriore, edhe njëherë...

Funda Ibraimi nga Tetova përfaqësuese në Forumin Botëror të Investimeve

Funda Ibraimi nga Tetova, përfaqësuese në Forumin Botëror të Investimeve

para 15 orë - TV Koha

Siç është njoftuar nga Forumi Botëror i Investimeve të Engjëjve të Biznesit (WBAF), Funda Ibraimi, menaxhere e parallogaritjeve në Ecolog International, është emëruar si partnere ndërkombëtare për Maqedoninë...

SPGM Të mbrohen gazetarët dhe punonjësit mediatik gjatë procesit zgjedhor

SPGM: Të mbrohen gazetarët dhe punonjësit mediatik gjatë procesit zgjedhor

para 16 orë - TV Koha

Të mbrohen gazetarët dhe punonjësit mediatik gjatë procesit zgjedhor, apelon Sindikata e pavarur e gazetarëve dhe punonjësve mediatik (SPGM). SPGM veçanërisht shpreh brengë për mënyrën në të cilën do të...

Ali Ahmeti sot e jep kushtrimin nga sheshi i Tetovës

Ali Ahmeti sot e jep kushtrimin nga sheshi i Tetovës

para 16 orë - TV Koha

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, sot, e premte 10 korrik 2020, me fillim në ora 19:30, do të ju drejtohet të gjithë qytetarëve nga sheshi “Iliria” i qytetit të Tetovës në tubimin...

Shtetasit e Maqedonisë të padëshiruar në Europë kthehen 33 atobusë nga pika kufitare

Shtetasit e Maqedonisë të padëshiruar në Europë kthehen 33 atobusë nga pika kufitare

para 16 orë - TV Koha

Për të siguruar një jet më të mirë dhe pas krizës e gjendjes së rënd ekonomikë që shkaktoj pandemia e virusit korona me dhjetra autobus të mbushur plot e përplot të mërkurën u nisën për në destinacione...

Ali Ahmeti kthehet në Tetovë pas takimit madhështor në Shkup pritet nga rinia tetovare me fishekzjare

Ali Ahmeti kthehet në Tetovë pas takimit madhështor në Shkup pritet nga rinia tetovare me fishekzjare

para 17 orë - TV Koha

Ali Ahmeti kthehet në Tetovë pas takimit madhështor në Shkup pritet nga rinia tetovare me fishekzjare Ali Ahmeti kthehet në Tetovë pas takimit madhështor në Shkup! Geplaatst door Bujar Osmani op Donderdag 9 juli 2020

Sela Ka pasur tendenca për të na joshur me pushtet por zgjodhëm anën e popullit

Sela: Ka pasur tendenca për të na joshur me pushtet, por zgjodhëm anën e popullit

para 17 orë - TV Koha

Arsyeja pse votuesit shqiptar duhet të përcaktohen dhe të votojnë Aleancën për Shqiptarët dhe Alternativën dhe jo BDI-në, është se tani ka ardhur koha për ndryshim, kështu tha Ziadin Sela gjatë emisionit...

Zaev nga Tetova Për gjashtë vjet ta mbyllim procesin negociues dhe të bëhemi anëtare me të drejtë të plotë e BE së

Zaev nga Tetova: Për gjashtë vjet ta mbyllim procesin negociues dhe të bëhemi anëtare me të drejtë të plotë e BE-së

para 17 orë - TV Koha

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami mbajtën konferencë të përbashkët për shtyp në Tetovë, në të cilën i theksuan propozimet në lidhje me integrimin në NATO dhe Bashkimin...

Italia ndaloi hyrjen e 13 vendeve mes tyre edhe Maqedonia e Veriut

Italia ndaloi hyrjen e 13 vendeve, mes tyre edhe Maqedonia e Veriut

para 17 orë - TV Koha

Italia nga sot ndalon hyrjen në territorin e saj për 13 vende për të cilët vlerësoi se kanë shumë raste të Kovid-19. Në listën, e përpiluar nga Ministria e Shëndetësisë, janë Armenia, Bahreini, Bangladeshi,...

Edhe tre ditë fushatë parazgjedhore BDI thotë se ideja për Kryeministrin e parë shqiptar nuk është shaka ndërkaq edhe Mundemi edhe Ripërtëritja premtojnë se pas 15 korrikut vijën katër vitet më të mira

Edhe tre ditë fushatë parazgjedhore, BDI thotë se ideja për Kryeministrin e parë shqiptar nuk është shaka, ndërkaq, edhe “Mundemi” edhe “Ripërtëritja” premtojnë se pas 15 korrikut vijën katër vitet më të mira

para 17 orë - TV Koha

Fushata parazgjedhore përfundon më 12 korrik në orën 24:00 kur edhe zyrtarisht fillon heshtja parazgjedhore, ndërsa deri atëherë partitë politike dhe koalicionet pjesëmarrëse në zgjedhjet e parakohshme...

Florin Besimi Çdo ditë në Kuvend do të jem zëri i qytetarit

Florin Besimi: Çdo ditë në Kuvend do të jem zëri i qytetarit

para një dite - TV Koha

Florin Besimi është kandidat për deputet në zonën zgjedhore numër 6, nga BDI, për zgjedhjet e parakohshme kuvendare në Maqedoninë e Veriut. Telegrafi Maqedoni, deri në fund të fushatës do të bëjë intervista...

Kasami Lëvizja Besa do të marrë prej 80 deri 100 mijë vota në këto zgjedhje

Kasami: Lëvizja Besa do të marrë prej 80 deri 100 mijë vota në këto zgjedhje

para një dite - TV Koha

Kryetari i Lëvizjes Besa Bilall Kasami, në një intervistë për TV21 ka folur në lidhje me zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Ai tha se në zgjedhjet e korrikut presin të marrin mbi 61 deputet si koalicion,...

Sela  Ta sjellim ndryshimin bashkërisht dhe ta zhvillojmë jetën në tokën e të parëve tanë Pe5ëshja jote më 15 korrik sjell fitore të shkëlqyeshme

Sela : Ta sjellim ndryshimin bashkërisht dhe ta zhvillojmë jetën në tokën e të parëve tanë. Pe5ëshja jote, më 15 korrik sjell fitore të shkëlqyeshme!

para një dite - TV Koha

Motivi ynë kryesor në këto zgjedhje është që ta mbajmë shqiptarin këtu. Kështu ka thënë nga tubimi i Kërçovës, kryetari i ASh, Zijadin Sela. Ai porosit që, koalicioni ASh dhe Alternativë...

Ahmeti nga Gostivari Më mirë Naseri se sa Zorani a Hristijani

Ahmeti nga Gostivari: Më mirë Naseri se sa Zorani a Hristijani

para një dite - TV Koha

Shtabi Qendror Zgjedhor pranë Bashkimit Demokratik për Integrim në vazhdën e tubimeve nga qyteti në qyteti është duke marrë një mbështetje të madhe për idenë e kryetarit të BDI-së, z.Ali Ahmetit që në...

Sela në Reçicë Për 18 vite ujin e Sharrit e çojnë me kanale në Mavrovë ndërsa Tetova nuk ka ujë

Sela në Reçicë: Për 18 vite ujin e Sharrit e çojnë me kanale në Mavrovë, ndërsa Tetova nuk ka ujë

para një dite - TV Koha

Mungesa e ujit të pijshëm ka qenë dhe është një nga problemet kryesore të qytetarëve të Tetovës me rrethinë. Këtë temë, sot me banorët e Reçicës e diskutoi Ziadin Sela, kryetar i Aleancës për Shqiptarët,...

Besimi Shipkovica e heroizmave ndër shekuj i jep krah fitores së madhe të BDI së

Besimi: Shipkovica e heroizmave ndër shekuj, i jep krah fitores së madhe të BDI-së!

para një dite - TV Koha

Nga zemra e Malësisë, në Shipkovicën e legjendave kuq e zi tek rrënjët e atdhetarizmit tonë morëm përkrahjen e plotë përkrahjen me zemër për flamurin për dëshmorët për kombin për gjuhën për arsimin për...

Analisti Faton Aliti  Fushata e qetë BDI top temë Nga kjo mund të themi se BDI ka definitivisht fushatën më të suksesshme

Analisti Faton Aliti : Fushata e qetë, BDI top temë “Nga kjo mund të themi se BDI ka definitivisht fushatën më të suksesshme”

para një dite - TV Koha

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 15 korrik është nga përfundimi. Partitë para qytetarëve premtojnë drejtësi që do të funksionojë në mënyrë jo selektive dhe transparente, rritje...

Kasami Pro idesë për kryeministër shqiptar por jo porositësi të jetë BDI

Kasami: Pro idesë për kryeministër shqiptar, por jo porositësi të jetë BDI

para një dite - TV Koha

”Zoran Zaev nuk ka kundër dhe derisa të jetë në koalicion me Lëvizjen Besa, nuk mund të jetë kundër faktit që shqiptar të jetë kryeministër. Por edhe Lëvizja Besa edhe LSDM nuk pranon që një kandidat i...

Bilall Kasami  Zhelina e bukur si gjithmonë e dha BESËN fuqishëm se do e përkrahë koalicionin fitues MUNDEMI

Bilall Kasami : Zhelina e bukur si gjithmonë e dha BESËN fuqishëm se do e përkrahë koalicionin fitues “MUNDEMI”.

para një dite - TV Koha

Zhelina e bukur si gjithmonë e dha BESËN fuqishëm se do e përkrahë koalicionin fitues “MUNDEMI”.

Bilall Kasami Përvjetori i trishtë i ngjarjeve të Gostivarit të vitit 1997 është një ngjarje që na mëson se si nuk duhet të sillet shteti ndaj të drejtave të qytetarëve

Bilall Kasami :Përvjetori i trishtë i ngjarjeve të Gostivarit të vitit 1997, është një ngjarje që na mëson se si nuk duhet të sillet shteti ndaj të drejtave të qytetarëve

para një dite - TV Koha

9 Korriku, përvjetori i trishtë i ngjarjeve të Gostivarit të vitin 1997, është një ngjarje që na mëson se si nuk duhet të sillet shteti ndaj të drejtave të qytetarëve pa dallim nga përkatësia etnike. Ne...

Fillon me punë fabrika e re e qelqit në ZZHTI Tetovë

Fillon me punë fabrika e re e qelqit në ZZHTI Tetovë

para një dite - TV Koha

Në Zonën zhvillimore teknologjike-industriale në Tetovë filloi me punë fabrika për prodhimin e qelqit “Glas Fleks”, pronë e kapitalit maqedonas-holandez. Vlera e investimit është nëntë milionë euro, ndërsa...

Një furgon me emigrantë u përmbys në afërsi të Strumicës

Një furgon me emigrantë u përmbys në afërsi të Strumicës

para një dite - TV Koha

Shtatë emigrantë janë lënduar pasi mbrëmë rreth orës 20:50 u përmbys një furgon me targa të Manastirit në autostradën Strumicë-Valandovl në afërsi të udhëkryqit për fshatin Raborci, kumtoi zëdhënsja e...

Në votim detyrimisht me maskë dhe me dezinfektim të dyfishtë

Në votim detyrimisht me maskë dhe me dezinfektim të dyfishtë

para një dite - TV Koha

Votimi në zgjedhjet e ardhshme, edhe përkundër pandemisë aktuale me Kovid-19, do të jetë i sigurt për qytetarët të cilët do të vendosin ta realizojnë të drejtën e tyre të votimit, pohojnë kompetentët....

Beogradi mbrëmë si Shkupi me 27 prill

Beogradi mbrëmë, si Shkupi me 27 prill

para 3 dite - TV Koha

Turma të mëdha iu drejtuan Kuvendit të Serbisë në një tentativë për të hyrë brenda e pushtuar atë, ç’ka solli përplasje të ashpra me policinë. Policia arriti të “marrë kontrollin” në rrugët e Beogradit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK