http://kariera.mk
Përmbyset një kamion bllokohet një rrugë në Probishtip

Përmbyset një kamion, bllokohet një rrugë në Probishtip

para 8 minutave - TV Koha

Për shkak të përmbysjes së një kamioni, në ndërprerje është komunikacioni në rrugën magjistrale Kurpishte-Probishtip. Ndërprerja e komunikacionit do të zgjasë deri në largimin e kamionit, i cili u përmbys...

Dëshmia e komandant Hoxhës Ja kush janë autorët e Sopotit përballja ime me Verushevskin

Dëshmia e komandant Hoxhës: Ja kush janë autorët e Sopotit, përballja ime me Verushevskin

para 8 minutave - TV Koha

Xhezair Shaqiri- komandant Hoxha në një shkrim të tij dërguar në INA ka shpjeguar detaje për rastin e Sopotit. Kush janë dyshimet, autorët e mundshëm dhe përballja me institucionet e asaj kohe, pasi që...

Kokat e ish policisë që do të hetohen nga Specialja për Sopotin  FOTO

Kokat e ish-policisë që do të hetohen nga Specialja për Sopotin?!/FOTO

para 23 minutave - TV Koha

Ish-ministri i brendshëm, Hari Kostov, ish-shefat e shërbimit sekret Branko Bojçevski dhe Zoran Verushevski janë nën hetime nga Prokuroria Speciale për rastin e Sopotit, shkruan portali Infomax, që është...

Moti në vendin tonë

Moti në vendin tonë

para 43 minutave - TV Koha

Moti sot do të jetë me vranësira ndërsa në viset malore do të ketë kushte për reshje shiu dhe bore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz nga 2 deri 6 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 11 deri 19 gradë...

Erdhë pranvera kurse malsin e sharrit e mbulon sot bora përsëri

Erdhë pranvera kurse malsin e sharrit e mbulon sot bora përsëri

para 58 minutave - TV Koha

Pranvera në Maqedoni dhe në hemisferën veriore fillon sot në orën 17:15. Në të njëjtën kohë në hemisferën jugore të Tokës do të fillojë vjeshta. Dita e parë e pranverës në Maqedoni do të zgjasë 12 orë...

Carovska Pjesëmarrja e romëve në krijimin e politikave është shumë e rëndësishme për Qeverinë

Carovska: Pjesëmarrja e romëve në krijimin e politikave është shumë e rëndësishme për Qeverinë

para 19 orë - TV Koha

Si rezultat i zbatimit të programit ROMACTED “Promovimi i menaxhimit të mirë dhe përforcimit të romëve në nivel lokal” pritet që komunat pjesëmarrëse të mbajnë kapacitete të konsolidimit për të vazhduar...

« Analistët » Pas ligjit të shqipes sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik

« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik

para 19 orë - TV Koha

Me miratimin e Ligjit për gjuhët, që ka të bëjë kryesisht me përdorimin e gjuhës shqipe, të zyrtarizuar apo të zgjeruar, shqiptarët në Maqedoni dhe subjektet e tyre politike, në pushtet dhe opozitë, nuk...

« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po zien

« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po “zien”

para 19 orë - TV Koha

Kazani politik në Maqedoni po “zien” dhe në vëzhdimësi produkt i tij kanë qenë “melmesat” e dëmshme për shqiptarët, thonë analistët për Zhurnal. “Kazani politik në Maqedoni zien e gurgullon vazhdimisht...

Krasniqi Nacionalistët maqedonas po linçojnë publikisht deputetët e LSDM së që votuan për ligjin e shqipes

Krasniqi: Nacionalistët maqedonas po linçojnë publikisht deputetët e LSDM-së që votuan për ligjin e shqipes

para 19 orë - TV Koha

Lidhur me torturën dhe protestën e nacionalistëve maqedonas para shtëpive të deputetëve maqedonas të cilat votuan pro ligjit të gjuhëve me theks të veçantë avancimit të gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare në...

Lëvizja BESA Të dëmshpërblehen sopotasit të paditen ata që i maltretuan

Lëvizja BESA: Të dëmshpërblehen sopotasit, të paditen ata që i maltretuan

para 19 orë - TV Koha

Lëvizja BESA dhe kryetari Afrim Gashi e përshëndesin lirimin e vonuar të sopotasve, me shpresë se kjo padrejtësi, që zgjati për 15 vjet, do t’i japë fund edhe qasjes antishqiptare të organeve të gjyqësisë...

Banjat e Maqedonisë të gatshme për qëndrim të pensionistëve

Banjat e Maqedonisë të gatshme për qëndrim të pensionistëve

para 19 orë - TV Koha

Katër banja në Maqedoni “Banjat e Dibrës – Capa”, “Banja Banko”, “Banja e Katllanovës” dhe  “Negorci” tërësisht janë të gatshme për qëndrim dhe shërbime cilësore për pensionistët e Maqedonisë, të cilët...

Katica Janeva për lëndën Sopoti tha mendojmë se është e drejtë që të tërheqim aktakuzën pasi nuk ka prova të mjaftueshme se të akuzuarit kanë kryer veprën për të cilën ngarkohen

Katica Janeva për lëndën “Sopoti” tha ;mendojmë se është e drejtë që të tërheqim aktakuzën, pasi nuk ka prova të mjaftueshme se të akuzuarit kanë kryer veprën për të cilën ngarkohen

para 20 orë - TV Koha

Prokurorja Speciale Katica Janeva sot pas përfundimit të seancës gjyqësore për lëndën “Sopoti” tha se procedura parahetimore për këtë lëndë edhe më tej do të mbetet e hapur, ndërsa kërkoi edhe ndihmë ndërkombëtare...

Lëvizja BESA Të ngrihet procedurë për dëmshpërblimin e sopotasve dhe padi ndaj atyre që i maltretuan ata

Lëvizja BESA: Të ngrihet procedurë për dëmshpërblimin e sopotasve dhe padi ndaj atyre që i maltretuan ata

para 20 orë - TV Koha

Lëvizja BESA dhe kryetari Afrim Gashi e përshëndesin lirimin e vonuar të sopotasve, me shpresë se kjo padrejtësi, që zgjati për 15 vjet, do t’i japë fund edhe qasjes antishqiptare të organeve të gjyqësisë...

RrGK kërkon urgjentisht zbardhjen e rastit të Antigona Morinës

RrGK kërkon urgjentisht zbardhjen e rastit të Antigona Morinës

para 20 orë - TV Koha

Dje, me datë 18 mars 2018, nga Koha Net është raportuar për skandalin e rradhës nga ana e organeve të drejtësisë lidhur me trajtimin e rasteve të dhunës së ushtruar ndaj grave në Kosovë. Rasti i tanishëm...

VMRO DPMNE partia e cila i ka keqpërdorur institucionet nuk mund të kupton çka do të thotë sundim jo selektiv i së drejtës

VMRO-DPMNE, partia e cila i ka keqpërdorur institucionet, nuk mund të kupton çka do të thotë sundim jo-selektiv i së drejtës.

para 20 orë - TV Koha

VMRO-DPMNE, partia e cila me cila me vite i ka partizuar dhe keqpërdorur institucionet, nuk ka kapacitet të kupton çka do të thotë zero tolerancë për korrupsion dhe krim dhe çka do të thotë sundim jo-selektiv...

Kryetari komunes Zhelines ne perkrahje tifozllek te klubit futbollit Mergimtari f Strimnic

Kryetari komunes Zhelines ne perkrahje (tifozllek) te klubit futbollit Mergimtari f.Strimnic

para 20 orë - TV Koha

Kryetari komunes Zhelines ne perkrahje (tifozllek) te klubit futbollit Mergimtari f.Strimnic Related

Zhbogar Pres që buxheti të miratohet ashtu siç e propozon kryetari Taravari

Zhbogar: Pres që buxheti të miratohet ashtu siç e propozon kryetari Taravari

para 20 orë - TV Koha

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari priti sot në kabinetin e tij shefin e diplomacisë së Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar. Pas takimit, të dy bashkëbiseduesit në një konferencë...

Me sloganin Stop politizimit te Arsimit Aleanca për Shqiptaret  Gostivar të martën në protesta

Me sloganin “Stop politizimit te Arsimit” Aleanca për Shqiptaret – Gostivar të martën në protesta

para 20 orë - TV Koha

Me sloganin “Stop politizimit te Arsimit” Aleanca për Shqiptaret – Gostivar, të martën nga ora 12:00 mbanë protesta para objektit te komunës së Gostivarit. Pushteti qendrorë ia mori kompetencat kryetarit...

VIDEO Ja si vidhen votat në Rusi

VIDEO/ Ja si vidhen votat në Rusi

para 21 orë - TV Koha

Kamerat e sigurisë kanë filmuar sesi zyrtarë që merren me administrin e zgjedhjeve në Rusi kanë manipuluar procesin, duke hedhur në kutitë e votimit, fletë në favor të Vladimir Putin. Këto pamje janë marrë...

Niveli i ujit në Venecia rekord për 2018 n

Niveli i ujit në Venecia, rekord për 2018-n

para 21 orë - TV Koha

Uji në Venecia ka arritur nivelin e 124 centimetrave pak pas mesnate: bëhet fjalë për një rekord të vitit 2018, në një periudhë në të cilën fenomeni duhet të ishte në regresion. Sipas Qendrës së Baticave...

Vëllai më i vogël vret motrën 13 vjeçe për telekomandën e playstation

Vëllai më i vogël vret motrën 13 vjeçe për telekomandën e playstation

para 21 orë - TV Koha

Vëllai 9 vjeç vret motrën pas sherrit se kush do të mirrte telekomandën e videolojës (leva e playstation) Ngjarja tragjike u shënua në Misisipi të shtunën pasdite pasi e motra nuk kishte pranuar ti jepte...

Mickoski Zgjidhja e vetme për Maqedoninë është ikja e kësaj Qeverie

Mickoski: Zgjidhja e vetme për Maqedoninë është ikja e kësaj Qeverie

para 21 orë - TV Koha

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një intervistë për Netpress ka theksuar se kemi një shtet ku rrënimi është aktualiteti kryesor, transmeton Zhurnal. Ai shprehet se Qeveria nuk ka ndërtuar...

PSP kërkon dënim me burg për Ivona Talevskën

PSP kërkon dënim me burg për Ivona Talevskën

para 21 orë - TV Koha

Prokuroria Speciale Publike ka dërguar ankesë deri te Gjykata e Apelit lidhur me aktakuzën për lëndën “Tifani”, në të cilën gazetarja Ivona Talevska i është shqiptuar dënim me kusht prej dy viteve për...

Republikanët paralajmërojnë Trump Mos pengo hetimin e Mueller për Rusinë

Republikanët paralajmërojnë Trump: Mos pengo hetimin e Mueller për Rusinë

para 21 orë - TV Koha

Pas sulmeve të Donald Trump kundër hetimit për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane të 2016, Partia Republikane i ka kërkuar presidentit mos të pengojë punën e Robert Mueller. Për republikanët, Trump...

Reshjet shkaktojnë probleme në Durrës disa rrugë nën ujë

Reshjet shkaktojnë probleme në Durrës, disa rrugë nën ujë

para 22 orë - TV Koha

Reshjet e dendura të shiut kanë krijuar probleme në qytetin bregdetar të Durrësit. Raportohet se disa rrugë të qytetit janë nën ujë, duke bërë të pamundur kalimin e këmbësorëve dhe njëkohësisht duke vështirësuar...

Në Valbonë rikthehen reshjet e borës

Në Valbonë rikthehen reshjet e borës

para 22 orë - TV Koha

Reshje intensive shiu kanë përfshirë edhe qarkun e Kukësit, ndërsa ulja e temperaturave ka rikthyer reshjet e borës në Valbonë. Si pasojë e motit të keq raportohen rrëshqitje dherash dhe gurësh në Grykën...

Bilanci 6 mujor i vettingut në burgje largohen 130 policë 65 për ndjekje penale

Bilanci 6 mujor i vettingut në burgje, largohen 130 policë, 65 për ndjekje penale

para 22 orë - TV Koha

Ministria e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka bërë publik rezultatin e verifikimit gjashtë mujor të punonjësve në burgje. Në facebook ajo deklaron se 130 punonjës kanë pasur rekorde penale në të shkuarën  dhe...

Zaev Do t i mbrojmë familjet e deputetëve të kërcënuar

Zaev: Do t’i mbrojmë familjet e deputetëve të kërcënuar

para 22 orë - TV Koha

Kryeministri Zoran Zaev ka dënuar protestat që po ndodhin për disa ditë para shtëpive të deputetëve nga radhët e LSDM-së. Ai ka thënë se kjo situatë i nxit një reagim të brendshëm që do ta ndajë me publikun....

Shkodra në zonën e kuqe deri në 22 mars pritet zgjerim i hartës së përmbytjeve

Shkodra në zonën e kuqe deri në 22 mars, pritet zgjerim i hartës së përmbytjeve

para 22 orë - TV Koha

Instituti i Gjeoshkencave ka publikuar hartën e rrezikut të përmbytjeve duke futur Shkodrën në zonën e kuqe. Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM-it, rezulton se lumenjtë Drin, Buna dhe Liqeni i Shkodrës...

Shqiptari burgoset në Angli pasi i gjendet parcela me kanabis

Shqiptari burgoset në Angli pasi i gjendet parcela me kanabis

para 22 orë - TV Koha

Një shqiptari i është gjetur “ferma” e mbjellë me kanabis dhe për këtë është burgosur dhe pritet të dëbohet nga Anglia për në vendin e origjinës. Mencur Koka, 23vjeç, u gjet në një pronë në  Teesside,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK