http://kariera.mk
Sarandë i dha ryshfet policit në pranga shoferi

Sarandë, i dha ryshfet policit, në pranga shoferi

para 10 minutave - Gazeta Shqip

I ofron ryshfet punonjësit të policisë rrugore me qëllim që ti shmangej masës administrative, arrestohet në Sarandë drejtuesi i mjetit. Në pranga ka rënë shtetasi Aleksandër Veneti, 42 vjeç, banues fshatin...

Vlorë sekuestrohet 12 kg hashash në pranga 34 vjeçari

Vlorë, sekuestrohet 12 kg hashash; në pranga 34-vjeçari

para 10 minutave - Gazeta Shqip

Policia e Vlorës ka finalizuar operacionin antidrogë të koduar “EAST” , ku sekuestroi 12 kg lëndë narkotike, e dyshuar si kanabis sativa dhe arrestoi në flagrancë shtetasin Besnik Kapllanaj, 34 vjeç, banues...

Bernie Ecclestone largohet nga Formula 1

Bernie Ecclestone largohet nga Formula 1

para 23 minutave - Gazeta Shqip

Epoka e Bernie Ecclestone përfundon. Nuk do të jetë më ai shefi. 86- vjecari, administrator i deleguar i Formula1, lë këtë detyrë pas 40 vjet dominimi të pashoq, duke i hapur rrugën projektit të Liberty...

Vajza e Johny Depp shkëlqen me fustanin e nusërisë së Chanel

Vajza e Johny Depp shkëlqen me fustanin e nusërisë së ‘Chanel’

para 31 minutave - Gazeta Shqip

Pika kulmore e sfilatës së përvitshme Haute Coture pranverë-verë së Chanel në Paris i kushtohet gjithmonë vajzë së momentit. Dhe Lily-Rose Depp, vajza e aktorit Johny Depp dhe këngëtares e aktores Vanesa...

Kumbaro darkë për 60 të vjetorin e Ndriçim Xhepës

Kumbaro darkë për 60-të vjetorin e Ndriçim Xhepës

para 38 minutave - Gazeta Shqip

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, ka zgjedhur ta nderojë me një darkë ku ka bërë bashkë emra të njohur të teatrit, aktorin e njohur Ndriccim Xhepa me rastin e 60-të vjetorit të lindjes. Tre ditë më...

Punësimi sezonal në Gjermani ja mundësitë

Punësimi sezonal në Gjermani, ja mundësitë

para 52 minutave - Gazeta Shqip

Qendra Gjermane e Informimit për Emigracion ka zhvilluar këtë të martë një takim me studentët e Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër. Përfaqësuesit e qendrës kanë informuar të rinjtë e Fakultetit...

Kushti për në BE Hahn Nisni ndëshkimet për korrupsion

Kushti për në BE, Hahn: Nisni ndëshkimet për korrupsion

para 59 minutave - Gazeta Shqip

Shqipëria dhe vendet e tjera kandidate për anëtarësimin në BE duhet të dëshmojnë me veprime konkrete zbatimin e reformës në drejtësi dhe ndëshkimin e politikanëve apo njerëzve me pushtet të përfshirë në...

Thaçi Serbia ka plan për aneksimin e veriut të Kosovës

Thaçi: Serbia ka plan për aneksimin e veriut të Kosovës

para 59 minutave - Gazeta Shqip

Para fillimit të dialogut të nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi flet në intervistë me Deutsche Wellen për pritshmëritë e takimit. Zoti president, cilat...

Vajza e Johny Depp shkëlqen me fustanin e nusërisë së Channel

Vajza e Johny Depp shkëlqen me fustanin e nusërisë së ‘Channel’

para një ore - Gazeta Shqip

Pika kulmore e sfilatës së përvitshme Haute Coture pranverë-verë së Channel në Paris i kushtohet gjithmonë vajzë së momentit. Dhe Lily-Rose Depp, vajza e aktorit Johny Depp dhe këngëtares e aktores Vanesa...

Basha PPE rezolutë për zgjedhje të lira dhe të ndershme në Shqipëri

Basha: PPE rezolutë për zgjedhje të lira dhe të ndershme në Shqipëri

para 2 orë - Gazeta Shqip

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i cili ka ndjekur në Bruksel punimet e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane, ka deklaruar se gjatë zhvillimit të saj është diskutuar edhe për zhvillimet politike...

Spaho pret zv ministrin e Jashtëm italian Qeveria nuk do zgjedhje të lira dhe të ndershme

Spaho pret zv/ministrin e Jashtëm italian: Qeveria nuk do zgjedhje të lira dhe të ndershme

para 2 orë - Gazeta Shqip

Votimi elektronik është thelbësor për zgjedhje të lira, të ndershme dhe jo të blera. Kështu u shpreh nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho, gjatë takimit me zv/ministrin e Punëve të Jashtme të...

Gjosha Zgjerimi i BE së me vendet e Ballkanit Perëndimor i shërben sigurisë së Europës

Gjosha: Zgjerimi i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor i shërben sigurisë së Europës

para 3 orë - Gazeta Shqip

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha mori pjesë në takimin e Ministrave dhe Sekretareve te Shteteve për Çështjet Europiane. Ky takim u zhvillua në Maltë me rastin e marrjes së Presidencës së...

Itali rrëzohet helikopteri i ndihmës së shpejtë me 6 persona në bord

Itali, rrëzohet helikopteri i ndihmës së shpejtë me 6 persona në bord

para 3 orë - Gazeta Shqip

Një helikopter i ndihmës së shpejtë është rrëzuar në Aquila të Italisë, pranë Campo Felice. Helikopteri ishte duke transportuar një të plagosur nga një pistë skish në Campo Felice. Helikopteri me 6 persona...

Rilindja e fshatit Rama Gati programi i rindërtimit 1 mld dollarë në tre vitet e ardhshme

Rilindja e fshatit, Rama: Gati programi i rindërtimit, 1 mld dollarë në tre vitet e ardhshme

para 3 orë - Gazeta Shqip

Kryeministri i vendit Edi Rama, zhvilloi ditën e sotme një takim me kryebashkakaët e vendit në ambientet e Ministrisë së Zhvillimit Urban, në qendër të të cilit ishte programi i qeverisë për rindërtimin...

Nis rikonstruksioni i kinemasë në Laprakë do shërbejë si qendër për aktivitete kulturore dhe artistike

Nis rikonstruksioni i kinemasë në Laprakë, do shërbejë si qendër për aktivitete kulturore dhe artistike

para 3 orë - Gazeta Shqip

Shumë shpejt zona e Laprakës do të ketë një kinema, e cila do të shërbejë edhe si qendër për aktivitete kulturore dhe artistike. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen financiare të qeverisë shqiptare dhe asaj...

Alesandra Ambrosio një engjëll i vërtetë

Alesandra Ambrosio, një engjëll i vërtetë

para 3 orë - Gazeta Shqip

Ajo është një nga modelet veterane të ‘Victoria’s Secret’, por këtë herë Alesandra Ambrosio tregoi një tjetër stil. Modelja braziliane i habiti të gjithë, teksa u shfaq e veshur me një fustan të bardhë...

Rilindja e fshatit Rama Programi i rindërtimi me tre shtylla 1 mld dollarë në tre vitet e ardhshme

Rilindja e fshatit, Rama: Programi i rindërtimi me tre shtylla, 1 mld dollarë në tre vitet e ardhshme

para 4 orë - Gazeta Shqip

Kryeministri i vendit Edi Rama, zhvilloi ditën e sotme një takim me kryebashkakaët e vendit në ambientet e Ministrisë së Zhvillimit Urban, në qendër të të cilit ishte programi i qeverisë për rindërtimin...

Për seksualizimi si metaforë e kompleksit

Për-seksualizimi si metaforë e kompleksit

para 4 orë - Gazeta Shqip

Ballsor Hoxha Është një roman, shumë i rrallë i lexuar nga femrat e shoqërisë sonë, dhe po ashtu i rrallë në “tragjedinë” e përmbysjes dhe nënshtrimit të mashkullit. Personazhi i romanit Zonja Bovari,...

Mat atentat kryeplakut të fshatit Komsi

Mat, atentat kryeplakut të fshatit Komsi

para 4 orë - Gazeta Shqip

C Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e djeshme ndaj kryeplakut të fshatit Komsi në Mat. Sipas policisë, është qëlluar me armë zjarri drejt shtëpisë së A. B, 64 vjeç, i cili është edhe...

Kotzias Shqipërisë Mos luani me nacionalizmin nëse doni BE në

Kotzias-Shqipërisë: Mos luani me nacionalizmin nëse doni BE-në

para 4 orë - Gazeta Shqip

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, në një intervistë përballë tre gazetarëve në studion e televizionit shtetëror, është pyetur midis të tjerash edhe për problemet me Shqipërinë. Kotzias ka deklaruar...

PD Spekulim i rrezikshëm i Ramës futja në skemën e sigurimeve të 600 mijë personave

PD: Spekulim i rrezikshëm i Ramës futja në skemën e sigurimeve të 600 mijë personave

para 4 orë - Gazeta Shqip

Kreu i Departamentit të Shëndetësisë në selinë blu, Tritan Shehu  e ka cilësuar spekulim të rrezikshëm premtimin e kryeministrit Rama për futjen në skemën e sigurimeve shëndetësore të 600 mijë personave....

Çfarë i ndodh trupit nëse vdes në hapësirë

Çfarë i ndodh trupit nëse vdes në hapësirë?

para 4 orë - Gazeta Shqip

Nëse diçka shkon keq gjatë një misioni në Mars apo në Hënë, çfarë do të ndodhte me trupin e astronautit? Si duhet të sillet pjesa tjetër e ekuipazhit? Që nga fillimi i epokës së eksplorimit në hapësirë,...

Vrasja e Esat Pashës gjakftohtësia e Avni Rustemit në gjyq

Vrasja e Esat Pashës, gjakftohtësia e Avni Rustemit në gjyq

para 4 orë - Gazeta Shqip

Gazeta franceze “Le Matin”, e datës 30 nëntor 1920, shkruan detaje gjatë procesit gjyqësor për vrasjen e bujshme politike Nga Aurenc Bebja, Francë – Janar 2017 Më 13 qershor të 1920, në kryeqytetin francez,...

Burrel gjendet 200 gramë tritol në hyrje të banesës së një mësuesi nuk shpërthen

Burrel, gjendet 200 gramë tritol në hyrje të banesës së një mësuesi, nuk shpërthen

para 4 orë - Gazeta Shqip

Një sasi lëndë plasëse është gjetur ditën e sotme para një apartamenti në katin e pestë të një pallati në qytetin e Burrelit. Sipas policisë, e cila mbërriti menjëherë në vendngjarje e njoftuar nga familjarët,...

Ahmetaj Në 2016 n rritje prej 3 4 për qind të PBB së

Ahmetaj: Në 2016-n, rritje prej 3.4 për qind të PBB-së

para 4 orë - Gazeta Shqip

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, në një konferencë për shtyp me misionin e FMN-së ka deklaruar se programi i përbashkët i ka arritur objektivat ekonomikë. “Në 2016-n kemi pasur një rritje prej 3.4...

Burrel gjendet 200 gramë tritol në hyrje të një banese nuk shpërthen

Burrel, gjendet 200 gramë tritol në hyrje të një banese, nuk shpërthen

para 4 orë - Gazeta Shqip

Një sasi lëndë plasëse është gjetur ditën e sotme para një apartamenti në katin e pestë të një pallati në qytetin e Burrelit. Sipas policisë, e cila mbërriti menjëherë në vendngjarje e njoftuar nga familjarët,...

Dritëro Agolli në gjëndje jo të mirë shëndetësore E bija Do jepja jetën për ty

Dritëro Agolli në gjëndje jo të mirë shëndetësore. E bija: Do jepja jetën për ty

para 5 orë - Gazeta Shqip

Shkrimtari i njohur Dritëro Agolli prej kohësh nuk është në gjëndje të mirë shëndetësore. Eshtë e bija e tij, Elona e cila konfirmon përmes një statusi në Facebook, se poeti ndodhet në “luftë me errësirën”.”Babushi...

Tiranë tentoi të përdhunojë një vajzë tek Rruga e Elbasanit arrestohet 39 vjeçari

Tiranë, tentoi të përdhunojë një vajzë tek Rruga e Elbasanit, arrestohet 39-vjeçari

para 5 orë - Gazeta Shqip

Policia e kryeqytet ka vënë në pranga një 39-vjeçar pasi ka tentuar të përdhunojë një vajzë. Burime nga polica e Tiranës bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur gjatë fundjavës në Rrugën e Elbasanit ku shtetasi...

Mel Gibson bëhet baba për herë të nëntë

Mel Gibson bëhet baba për herë të nëntë

para 5 orë - Gazeta Shqip

Mel Gibson është bërë baba për herë të nëntë. Aktori 61-vjeçar ka mirëpritur ardhjen në jetë të një djali me të dashurën e tij Rosalind Ross 26-vjeçe, ditën e shtunë në Los Angeles. Sipas revistës “People”,...

Gjykata e Lartë bllokon Brexit Duhet të miratohet nga Parlamenti

Gjykata e Lartë bllokon Brexit: Duhet të miratohet nga Parlamenti

para 5 orë - Gazeta Shqip

Qeveria britanike nuk mund të nisë procesin e Brexit pa miratimin dhe konsultimin me parlamentin. Ky është vendimi i marrë sot nga Gjykata Supreme në Britaninë e Madhe, duke e bllokuar qeverinë në aktivizimin...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK