http://kariera.mk
 Debutimi i Januzajt ia prishë rekordin Lukakus

“Debutimi” i Januzajt, ia prishë rekordin Lukakus!

më 11.2017 - Indeks online

Romelu Lukaku do të duhet të presë ende për t’u bërë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtares belge të futbollit, pavarësisht se Belgjika pretendon qysh tani se ai është rekordmbajtësi. Lukaku...

Kurti përmend të arriturat e Shpend Ahmetit

Kurti përmend të arriturat e Shpend Ahmetit

më 11.2017 - Indeks online

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shkruar disa nga punët të cilat Shpend Ahmeti, kandidati për kryetar të Prishtinës nga kjo parti, ka bërë gjatë qeverisjes...

Analistët flasin për sugjerimet amerikane për demarkacionin

Analistët flasin për sugjerimet amerikane për demarkacionin

më 11.2017 - Indeks online

Amerika nuk punon në dëm të Kosovës, qëndrimet e saj lidhur me demarkimin mes Kosovës dhe Malit të Zi janë të qarta, andaj duhet ndjekur këshillat që vijnë nga ky vend. Kështu vlerësojnë analistë dhe profesorët...

Çfarë fshihet në foto burrë apo grua zbuloni çfarë tregon përgjigjja juaj

Çfarë fshihet në foto: burrë apo grua; zbuloni çfarë tregon përgjigjja juaj

më 11.2017 - Indeks online

Mënyra si perceptoni realitetin që ju rrethon ndryshon nga personi në person, ndonëse shqisa e të parit është e njëjtë për të gjithë. Tashmë e keni mësuar këtë gjë duke u bërë pjesë e lojërave të mendjes...

Vjedhën në qendër tregtare Trump liron atletët

Vjedhën në qendër tregtare, Trump liron atletët

më 11.2017 - Indeks online

Tre atletët amerikanë që u kapën duke vjedhur në Kinë falenderuar presidentin amerikan, Donald Trump, që u ndihmoi të lirohen. Në një konferencë për shtyp, basketbollistët LiAngelo Ball, Cody Riley dhe...

Historia interesante e yllit të Chelseat i shpëtoi rrufesë kur ishte 12 vjeçar

Historia interesante e yllit të Chelseat, i shpëtoi rrufesë kur ishte 12-vjeçar

më 11.2017 - Indeks online

Shtëpia e yllit anglez, Ruben Loftus – Cheek ishte goditur nga rrufeja dy herë gjatë vitit të kaluar. Zjarrfikësit kishin nxituar në rezidencën e futbollistit, ku jetonte vetëm nëna e tij dhe ia larguan...

4 milionë të rinj amerikanë janë të pastrehë

4 milionë të rinj amerikanë janë të pastrehë

më 11.2017 - Indeks online

Rreth 4,2 milionë fëmijë dhe të rinj janë të pastrehë në SHBA, bëhet e ditur në një studim të publikuar sot Hulumtuesit e Universitetit të Çikagos aplikuan një përkufizim në kuptimin më të gjerë të termit...

Jonida Vokshi sapo publikoi këtë fotografi

Jonida Vokshi sapo publikoi këtë fotografi!

më 11.2017 - Indeks online

Jonida Vokshi gëzon një simpati të madhe në publik. Prezantuesja dhe aktorja e njohur në të shumtën e rasteve shfaqet e thjeshtë dhe e bukur, shkruan Indeksonline. Vokshi edhe më tej deklarohet të jetë...

Paralajmërime për acar të madh Temperatura deri në 11C dhe dimër më i ftohti në 5 vitet e fundit

Paralajmërime për acar të madh: Temperatura deri në -11C dhe dimër më i ftohti në 5 vitet e fundit

më 11.2017 - Indeks online

Meteorologët parashikojnë se dimri sivjet do të mbërrijë më herët, duke vënë theksin tek Mbretëria e Bashkuar e cila sipas tyre do të ‘qëllohet këtë javë nga ky mot i ftohtë’. Ekspertët e motit paralajmërojnë...

Berisha Toka publike në Sarandë po grabitet ja kush është përgjegjësi

Berisha: Toka publike në Sarandë po grabitet, ja kush është përgjegjësi

më 11.2017 - Indeks online

Ish-kryeministri Sali Berisha më anë të një postimi në Facebook ka denoncuar një rast të grabitjes së një prone publike në Sarandë. Sipas tij kjo pronë po grabitet nga ana e shefit të inspektoratit të...

Nuredin Ibishi Transformimi i FSK së të bëhet me ligj

Nuredin Ibishi: Transformimi i FSK-së të bëhet me ligj

më 11.2017 - Indeks online

Ish deputeti dhe njohësi i çështjeve të sigurisë, Nuredin Ibishi, thotë se Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë gabim me emërimin e Komisionit të ri për Shënjimin e Kufirit, në krye me Shpejtim...

Studimet falas në Danimarkë studentët tani quhen edhe student të përjetshëm

Studimet falas në Danimarkë, studentët tani quhen edhe ‘student të përjetshëm’

më 11.2017 - Indeks online

Si një nga vendet e pakta në botë që ofron shkollim falas për studentët, Danimarka u jep studentëve lirin të madhe nga borxhi dhe presioni për të deklaruar diplomim të menjëhershëm. Por disa danezë, sidomos...

Emocionuese Gjesti i Skifterave është më i miri i vitit 2017

Emocionuese: Gjesti i “Skifterave” është më i miri i vitit 2017

më 11.2017 - Indeks online

Tifogrupi nga Gjilani, “Skifterat” me gjestin e fundit, kanë fituar çmimin e vitit 2017. Tifozët e bardhekuq anuluan udhëtimin për në Gjakovë, dhe grumbulluan para për t’ia dhuruar një plaku që mbijeton...

Mogherini Vuçiqit Pa e njohur Kosovën nuk hyni në BE

Mogherini-Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën nuk hyni në BE

më 11.2017 - Indeks online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuciq i cili po qëndron në Bruksel, është takuar edhe me shefen e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Këtë e ka bërë të njohur vet ajo përmes një statusi...

Gashi i PDK së Përmbysja në Malishevë ka filluar

Gashi i PDK-së: Përmbysja në Malishevë ka filluar

më 11.2017 - Indeks online

Kandidati i PDK-së për kryetar të Malishevës, Mursel Gashi që në raundin e parë ka dalë i dyti me 27.6 për qind të votave, ka thënë se do ta përmbysë Ragip Begajn e Nisma-s me 40.7 për qind. “Përmbysja...

Begaj Ua kam hequr frikën njerëzve vazhdoj edhe për katër vjet

Begaj: Ua kam hequr frikën njerëzve, vazhdoj edhe për katër vjet

më 11.2017 - Indeks online

Kandidati i Nisma-s për kryetar të Malishevës, Ragip Begaj që në raundin e parë ka marrë 40.7 për qind të votave, nuk ka shprehur dyshim për fitoren e tij më 19 nëntor. “Më ka dhënë shpresë fitorja pa...

Vedati i Stupcave bëhet për spital  ja cila është gjendja e tij

Vedati i Stupcave bëhet për ‘spital’, ja cila është gjendja e tij

më 11.2017 - Indeks online

IndeksOnline E mërkurë, 15 Nentor 2017 22:39 Aktorët e mirënjohur kosovar duket se nuk janë në gjendje të mirë ‘shëndetësore’. Është Vedat Bajrami ai i cili ka bërë një paraqitje ‘shqetësuse’ në llogarinë...

E pyeti rreth Kosovës Stoltenberg nuk ia kthen përgjigjen Vuçiqit

E pyeti rreth Kosovës, Stoltenberg nuk ia kthen përgjigjen Vuçiqit

më 11.2017 - Indeks online

Një Serbi e fortë dhe më e fuqishme në aspektin e sigurisë nënkupton stabilitet në Ballkanin Perëndimor, është mesazhi që sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka dhënë gjatë vizitës në Serbi....

Detaje të reja rreth sulmuesit që la të vdekur 5 persona në Kaliforni

Detaje të reja rreth sulmuesit që la të vdekur 5 persona në Kaliforni

më 11.2017 - Indeks online

Pas disa të shtënave në një shkollë fillore në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mëngjesin e djeshëm, të paktën 5 persona u vranë dhe shumë nxënës të tjerë u plagosën. Sipas mediave amerikane,...

Cassie pozon me bikini duket e ëmbël dhe seksi

Cassie pozon me bikini, duket e ëmbël dhe seksi

më 11.2017 - Indeks online

Cassie Brown në të shumten e rasteve pozon gjysmë e zhveshur. Modelja bionde kësaj radhe është shfaqur me bikini, derisa dukshëm ka nxjerrë në pah asetet e saj- shkruan Indeksonline. Brown mahnitë edhe...

Prokurori thotë se të akuzuarit iu gjetën fotografi të Bin Ladenit dhe Lavdrim Muhaxherit

Prokurori thotë se të akuzuarit iu gjetën fotografi të Bin Ladenit dhe Lavdrim Muhaxherit

më 11.2017 - Indeks online

Në fjalën hyrëse të gjykimit ku Arben Livoreka dhe Nexhat Behluli akuzohen për pjesëmarrje në grup terrorist, prokurori i Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj tha se në pajisjet elektronike të të akuzuarit...

Zbulohen detaje të reja ja çfarë synimi kishte agresori i sulmit me 5 të vdekur në Kaliforni

Zbulohen detaje të reja, ja çfarë synimi kishte agresori i sulmit me 5 të vdekur në Kaliforni

më 11.2017 - Indeks online

Pas disa të shtënave në një shkollë fillore në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mëngjesin e djeshëm, të paktën 5 persona u vranë dhe shumë nxënës të tjerë u plagosën. Sipas mediave amerikane,...

Prokuroria Speciale në fazën e hetimeve aktakuzat ende të fshehura

Prokuroria Speciale në fazën e hetimeve, aktakuzat ende të fshehura

më 11.2017 - Indeks online

Prokuroria Speciale e cila pritet t’i ndjek penalisht ish-pjesëtarët të dyshuar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nën pretendimet për kryerje të krimeve të luftës, tani ndodhet para publikimit të aktakuzave...

Kruti përmend të arriturat e Shpend Ahmetit

Kruti përmend të arriturat e Shpend Ahmetit

më 11.2017 - Indeks online

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shkruar disa nga punët të cilat Shpend Ahmeti, kandidati për kryetar të Prishtinës nga kjo parti, ka bërë gjatë qeverisjes...

Murati thotë që çështja e zv ministrave të trajtohet me Ligjin e Qeverisë që kufizon numrin e tyre

Murati thotë që çështja e zv/ministrave të trajtohet me Ligjin e Qeverisë që kufizon numrin e tyre

më 11.2017 - Indeks online

Ish-ministri i Diasporës, Valon Murati është deklaruar rreth çështjes së numrit të zv/ministrave në Qeverinë Haradinaj. Sipas tij, ministritë e mëdha mund të ketë logjikë të kenë dy zv/ministra, të tjerat...

37 futbollistë në menaxhim ky është Raiola shqiptar që jeton në Suedi

37 futbollistë në menaxhim, ky është “Raiola” shqiptar që jeton në Suedi

më 11.2017 - Indeks online

Granit Tërstena E mërkurë, 15 Nentor 2017 22:23 Menaxherët e futbollit në ditën e sotme po luajnë një rol shumë të rëndësishëm në transferimin e lojtarëve nga njëri ekip në tjetrin. I tillë është edhe...

Tragjike i mituri vret me armë aksidentalisht vëllanë

Tragjike, i mituri vret me armë aksidentalisht vëllanë

më 11.2017 - Indeks online

Një 15 vjeçar në Mirditë ka vrarë vëllanë nga pakujdesia. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Mirditë, ku një 15 vjeçar teksa ka qenë duke luajtur me vëllan e tij më të vogël ka shkrepur armën nga pakujdesia...

Çifti kryen marrëdhënie para derës së shtëpisë një skenë të tillë nuk e keni parë kurrë Video 18

Çifti kryen marrëdhënie para derës së shtëpisë, një skenë të tillë nuk e keni parë kurrë (Video 18+)

më 11.2017 - Indeks online

Një skenë me të vërtetë e paparë ka ndodhur sot paradite rreth orës 11,50 në Bathore të Kamzës. Një banor i zonës ka arritur të lëmojë në mënyrë mjaft të qartë një çift që po kryente marrëdhënie seksuale...

Afrona e Bleros thotë se është koha për

Afrona e Bleros thotë se është koha për ...

më 11.2017 - Indeks online

IndeksOnline E mërkurë, 15 Nentor 2017 21:51 Afrona Dika ka bërë paraqitjen e radhës në rrjetet sociale. E veshur shumë thjeshtë ajo duket e bukur si gjithmonë, shkruan Indeksonline. “Është koha për selfie”,...

Ruani partnerët dita kur ata mund të ju tradhtojnë po afron

Ruani partnerët, dita kur ata mund të ju tradhtojnë po afron

më 11.2017 - Indeks online

Marrëdhëniet mund të jenë të vështira. Gjysma e kohës që dëshironi është që gjysma tjetër e juaj të ju lërë vetëm, ndërsa pjesa tjetër e dëshirës është dhe luteni për dashuri dhe vëmendje. Gjithmonë kështu....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK