http://kariera.mk
Zekiri Te vëllau kam qenë për Bajram e jo për iftar

Zekiri: Te vëllau kam qenë për Bajram e jo për iftar

para një muaji - RTV 21

Muhamed Zekiri për TV21 tha se te vëllau i tij ka qenë për Bajram e jo për iftar, siç deklaroi  lideri i LSDM-së Zoran Zaev. Zaev duke folur për antarët e partisë së tij të cilët janë prekur nga Covid-19,...

Esktradohet nga Italia i dyshuari për vrasje të vitit 2002

Esktradohet nga Italia i dyshuari për vrasje të vitit 2002

para një muaji - RTV 21

Prokuroria Themelore në Ferizaj, bëri të ditur se dje rreth orës 16:30, është ndaluar një person nga Hani i Elezit në kohëzgjatje prej 48 orësh. I njëjti është arrestuar me urdhërarrest ndërkombëtar dhe...

Kurti Fëmijët duhet të shihen si qytetarët e ardhshëm të demokracisë

Kurti: Fëmijët duhet të shihen si qytetarët e ardhshëm të demokracisë

para një muaji - RTV 21

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka mbajtur sot fjalim në Konferencën e Tretë Ndërkombëtare për Shëndetin, Mirëqenien, Edukimin dhe Të Drejtat e Fëmijëve, që siç tha ai, po organizohet jo vetëm në ditën...

Kryqi i Kuq i Kosovës mirënjohës për mbështetjen e donatorëve gjatë pandemisë Covid 19

Kryqi i Kuq i Kosovës mirënjohës për mbështetjen e donatorëve gjatë pandemisë Covid-19

para një muaji - RTV 21

Që nga fillimi i pandemisë së shkaktuar nga virusi Covid-19, Kryqi i Kuq i Kosovës ka përqendruar të gjitha aktivitetet për të ndihmuar komunitetet në nevojë në tërë Kosovën. Për shkak se mirëqenia e të...

89 raste të reja dhe 7 të vdekur nga Covid 19 në Maqedoni

89 raste të reja dhe 7 të vdekur nga Covid-19 në Maqedoni

para një muaji - RTV 21

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se janë kryer 727 teste në 24 orët e fundit, prej të cilave 89 kanë rezultuar pozitiv. Sipas qyeteve: Shkup-35, Kumanovë-12, Shtip-27, Prilep-1,...

9 pacientë me COVID 19 po trajtohen në Klinikën Infektive

9 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive

para një muaji - RTV 21

Në Klinikën Infektive të QKUK-së janë duke u trajtuar 9 persona të infektuar me COVID-19. Klinika njoftoi se 6 pacientë janë në gjendje stabile, dy janë duke u trajtuar ne repart me oksigjenoterapi dhe...

Labi dhuron para për fëmijët e Grupit Kumanova

Labi dhuron para për fëmijët e Grupit Kumanova

para një muaji - RTV 21

Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri ka treguar se ka ndarë 2 mijë e 500 euro për fëmijët e familjarëve të Grupit Kumanova. Ndërkohë, theksoi se i ka gati projektet e reja në fushën e muzikës, mirëpo duke...

Rregullat që duhet ndjekur pacientët që kërkojnë shërbime shëndetësore

Rregullat që duhet ndjekur pacientët që kërkojnë shërbime shëndetësore

para një muaji - RTV 21

Në kuadër të lehtësimit të masave, sot ka filluar puna në ambulancat specialistike, operacionet selektive dhe rastet e tjera jo emergjente që ishin të ndaluar deri më tani. Pacientët që kërkojnë shërbime...

Komuniteti RAE në shkallë të ulët të vijimit të mësimit edhe gjatë pandemisë

Komuniteti RAE në shkallë të ulët të vijimit të mësimit edhe gjatë pandemisë

para një muaji - RTV 21

Instituti për Zhvillimin e Politikave Sociale (IZHPS) ka publikuar sot hulumtimin “Qasja në mësimin online dhe kushtet e jetesës për familjet përfituese të skemës së asistencës sociale gjatë Covid-19”,...

111 vjeçari tregon sekretin e jetëgjatësisë

111 vjeçari tregon sekretin e jetëgjatësisë

para një muaji - RTV 21

Një gjysh nga Rumania mori titullin si burri më të vjetër në botë. Ai thotë se dashuria është sekreti i jetës së gjatë. Dumitru Comanescu, i moshës 111 vjeç dhe 203 ditë i vjetër, trashëgoi titullin pas...

Kolona të gjata në Vërmicë pas hapjes së kufijve

Kolona të gjata në Vërmicë pas hapjes së kufijve

para një muaji - RTV 21

Kosova nga sot ka rihapurë kufijtë tokësor. Vendimi për rihapjen e kufijve tokësor është marrë mbrëmë nga Qeveria në detyrë e Kosovës. Pikat kufitare që u hapen sot janë pikat kufitare në Merdare, Vërmicë,...

Zaev nuk dorëzohet Zgjedhje më 5 korrik duhet të mësohemi me koronavirusin

Zaev nuk dorëzohet: Zgjedhje më 5 korrik, duhet të mësohemi me koronavirusin

para një muaji - RTV 21

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev nuk dorëzohet nga ideja se më 5 korrik duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut. Duke u përgjigjur në pyetjen që TV21 ia drejtoi, ai tha se zgjedhjet...

KOMF Fëmijët në gjendje të rëndë nuk ka buxhet për shërbimet sociale

KOMF: Fëmijët në gjendje të rëndë, nuk ka buxhet për shërbimet sociale

para një muaji - RTV 21

Shumë fëmijë në Kosovë kanë mbetur pa shërbime sociale gjatë periudhës së pandemisë. Përhapja e koronavirusit, ka ndikuar që edhe më tej të rëndohet gjendja e fëmijëve, që përbën 30 për qind të popullatës....

Klinika e Neurologjisë bëhet me dhomë për pacientë me sklerozë multiple

Klinika e Neurologjisë bëhet me dhomë për pacientë me sklerozë multiple

para një muaji - RTV 21

Në Klinikën e Neurologjisë është përuruar dhoma për trajtimin e pacientëve me sklerozë multiple, investim nga Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës dhe kompania “Roche”, e cila ka dhënë donacion...

Ambasadori italian në Kosovë Muzikë italiane dhe historia e saj nesër në RTV21

Ambasadori italian në Kosovë: Muzikë italiane dhe historia e saj nesër në RTV21

para një muaji - RTV 21

Italia nesër shënon ditën kombëtare, por ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, konfirmoi se nuk do të ketë asnjë aktivitet. Megjithatë, në emisionin “Prite të gjelbrën” në RTV21 do të ketë shumë...

Mungesë e koordinimit mes Qeverisë dhe Komunave për hapjen e çerdheve

Mungesë e koordinimit mes Qeverisë dhe Komunave për hapjen e çerdheve

para një muaji - RTV 21

Sot çerdhet dhe kopshtet në Kosovë nuk kanë filluar punën, kjo sipas Asosacionit të Komunave të Kosovës (AKK) për shkak se njoftimi dhe vendimi i institucioneve qendrore u shpall dje pasdite e duke e shtuar...

Pacolli Çerdhet në Prishtinë po dezinfektohen nesër do të jenë të gatshme

Pacolli: Çerdhet në Prishtinë po dezinfektohen, nesër do të jenë të gatshme

para një muaji - RTV 21

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka bërë të ditur se sot po bëhet dezinfekimi i çerdheve dhe kopshteve në kryeqytet. “ Sot jemi duke dezinektuar të gjitha çerdhet dhe kopshtet dhe nesër...

Akuzohet për ngacmim seksual të të miturës arrestohet 67 vjeçari

Akuzohet për ngacmim seksual të të miturës, arrestohet 67-vjeçari

para një muaji - RTV 21

Policia e Vlorës ka arrestuar për ngacmim seksual 67-vjeçarin S.S.. I arrestuari, banues në fshatin Çeprat, akuzohet për ngacmim seksual të një të miture. Kujtojmë se në fund të muajit prill, Gjykata e...

Skuadra modeste për një vit e gjysmë ekzistencë siguron pjesëmarrjen në Ligën e Parë

Skuadra modeste, për një vit e gjysmë ekzistencë siguron pjesëmarrjen në Ligën e Parë

para një muaji - RTV 21

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ditë më parë mori vendim që të mos vazhdojnë garat në kategoritë më të ulta se Superliga e futbollit dhe ajo e futsallit. Ky vendim ka gëzuar pa masë drejtuesit e klubit nga...

​Sot nis puna në gjykata pa prezencën e mediave dhe publikut

​Sot nis puna në gjykata pa prezencën e mediave dhe publikut

para një muaji - RTV 21

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, ka njoftuar se duke u bazuar në heqjen e kufizimeve të lëvizjes nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë (MSH) dhe me rekomandimet e IKSHPK-së, ka marrë vendim që nga sot të fillojë...

Trump strehohet në bunkerin e Shtëpisë së Bardhë gjatë protestave

Trump strehohet në bunkerin e Shtëpisë së Bardhë gjatë protestave

para një muaji - RTV 21

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është vendosur në bunkerin nëntokësor të Shtëpisë së Bardhë të premten në mbrëmje, kur protestuesit po përplaseshin me policinë dhe agjentët e Shërbimit...

Michael Jordan për racizmin Mjaft kemi duruar

Michael Jordan për racizmin: Mjaft kemi duruar

para një muaji - RTV 21

Ish superylli i Chicago Bulls dhe legjenda e NBA-së Michael Jordan foli për vdekjen e George Floyd. Ai lëshoi një deklaratë të dielën duke shprehur pikëllimin e tij dëno “racizmin e rrënjosur”. “Jam shumë...

70 vjeçarja e shndërron shtëpinë e saj në ylber

70 vjeçarja e shndërron shtëpinë e saj në ylber

para një muaji - RTV 21

Një artiste e fiksuar me ngjyrat e cila e shndërroi rezidencën e saj në një oazë me ylber harxhoi 5000 dollarë për pikturimin e shtëpisë shumëngjyrësh brenda dhe jashtë pavarësisht që nuk pranuan fqinjët...

LDK në pritje të aktgjykimit pezullohet mbledhja e kryesisë

LDK në pritje të aktgjykimit, pezullohet mbledhja e kryesisë

para një muaji - RTV 21

Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon të jetë në pritje të aktgjykimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e mandatarit. Kjo po e pamundëson prezantimin e kabinetit qeveritar para kryesisë...

3 raste të dhunës në familje arrestohet gruaja që gënjeu për bashkëshortin e saj

3 raste të dhunës në familje, arrestohet gruaja që gënjeu për bashkëshortin e saj

para një muaji - RTV 21

Policia e Kosovës ka njoftuar se më 30 dhe 31 maj janë raportuar 3 raste të dhunës në familje. Rasti i parë është regjistruar Istog më datë 30.05.2020 rreth orës 21:25 . Policia ka arrestuar të dyshuarin...

Vdiq futbollisti Dorjan Tahirllari në moshën 18 vjeçare

Vdiq futbollisti Dorjan Tahirllari në moshën 18 vjeçare

para një muaji - RTV 21

Lajme të hidhura për futbollin shqiptar dhe jo vetëm vijnë nga Korça. Ish-lojtari i të rinjve Skënderbeu, Dorian Tahirllari ka ndërruar jetë në moshën 18 vjeçare. Më shumë se një vit më parë, futbollisti...

Haradinaj kërkon që të realizohet ligji për shtesat e fëmijëve

Haradinaj kërkon që të realizohet ligji për shtesat e fëmijëve

para një muaji - RTV 21

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve. Haradinaj tha se fëmijët duhet të mbrohen me ligj dhe ka kërkuar që të realizohet ligji për shtesat e fëmijëve, që ishte propozuar...

Arrestohet personi që organizonte lojëra të fatit në Podujevë

Arrestohet personi që organizonte lojëra të fatit në Podujevë

para një muaji - RTV 21

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshyarin mashkull kosovar, pasi që i njëjti në lokalin e tij kishte organizuar lojëra të fatit, të cilat janë të ndaluara. Arrestimi është bërë më datë 30.05.2020 rreth...

Microsoft do të zëvendësojë gazetarët me robotë

Microsoft do të zëvendësojë gazetarët me robotë

para një muaji - RTV 21

Microsoft do të zëvendësojë dhjetëra gazetarë me kontratë në faqen e tij të internetit të MSN me robotë. Kjo mendohet të bëhet me sisteme të automatizuara për të zgjedhur histori lajmesh, raporte të mediave...

Presidenti uron Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve

Presidenti uron Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve

para një muaji - RTV 21

Presidenti Hashim Thaçi ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Thaçi tha se më shumë se kurrë duhet të zotohemi për krijimin e mirëqenies dhe garantimin e të drejtave...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK