http://kariera.mk
Anila Basha bëhet nënë vjen në jetë Ari Ja kë kujton kolegia me emrin e djalit

Anila Basha bëhet nënë, vjen në jetë Ari. Ja kë kujton kolegia me emrin e djalit

i ri - Almakos

Gazetarja e njohur, Anila Basha ka sjellë sot në jetë fëmijën e saj të parë. Djali është i shëndetshëm dhe nëna në gjendje të mirë. Anila ka vendosur ta quajë djalin Ari, në nderim të kujtimit të babait...

Regjim i posaçëm i lëvizjes për personat me nevoja të veçanta

Regjim i posaçëm i lëvizjes për personat me nevoja të veçanta

i ri - Almakos

Për personat me nevoja të veçanta nuk do të vlejë ndalesa për lëvizje në periudhën prej orës 19:00 deri në orën 20:00, prej të hënës deri të premten, ndërsa gjatë fundjavave prej orës 11:00 deri në orën...

Bordi i FIBA Evropës anulon 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja

Bordi i FIBA Evropës anulon 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja

para 12 minutave - Almakos

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar të mbahen në korrik dhe gusht të këtij viti, duke përfshirë këtu edhe FIBA U16 Kampionatin...

Dyndje para marketeve dhe bankave në Tetovë e Gostivar

Dyndje para marketeve dhe bankave në Tetovë e Gostivar

para 22 minutave - Almakos

Alsat 2020-04-08T13:46:42+02:00 Masat e reja për kufizimin e lëvizjes kanë shtuar edhe në rajonin e Pollogut dyndjet e qytetarëve nëpër markete për tu furnizuar ushqime. “Po ja kemi dalë sot morra gjëra...

Rama harron Koronavirusin Kryeministri shkon në Thumanë Edhe pse na doli ky armik banesat gati deri në fundvit

Rama “harron” Koronavirusin/ Kryeministri shkon në Thumanë: Edhe pse na doli ky armik, banesat gati deri në fundvit

para 22 minutave - Almakos

THUMANË Kryeministri Edi Rama dhe ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj kanë inspektuar punimet në Thumanë për 3 mijë e 400 banesat e reja individuale për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.Rama...

COVID 19 Pas deputetëve Kryeprokurori thirrje prokurorëve Kontribuoni financiarisht

COVID 19/ Pas deputetëve Kryeprokurori thirrje prokurorëve: Kontribuoni financiarisht

para 42 minutave - Almakos

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Cela përmes një letre drejtuar prokurorëve iu bën thirrje të kontribuojnë financiarisht me sa munden, në kushtet kur vendi ka shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore si...

Borisov Do të dërgojmë veshje mbrojtëse për vëllezërit nga Maqedonia e Veriut

Borisov: Do të dërgojmë veshje mbrojtëse për vëllezërit nga Maqedonia e Veriut

para 42 minutave - Almakos

Alsat 2020-04-08T13:27:25+02:00 Ne do të dërgojmë qindra veshje mbrojtëse për vëllezërit tanë nga Maqedonia e Veriut, deklaroi kryeministri bullgar, Bojko Borisov. “Shumë lehtë është të thuash vëlla, por...

 Menduam se ja hodhi  Dëfrim Met hasani Skënder Kurti fitoi gjithçka vetëm vitet jo boksierët i trajtonte si djemtë e tij

”Menduam se ja hodhi”, Dëfrim Met’hasani: Skënder Kurti fitoi gjithçka, vetëm vitet jo, boksierët i trajtonte si djemtë e tij

para 52 minutave - Almakos

Gazetari sportiv Dëfrim Met’hasani në një lidhje live për emisionin ”Me zemër të hapur” ka folur për ndarjen nga jeta të mikut të tij, ish- boksierit dhe trajnerit Skënder Kurti që u nda nga jeta prej...

Bekteshi Janë të pavërteta shifrat e Shoqatës së hotelerisë

Bekteshi: Janë të pavërteta shifrat e Shoqatës së hotelerisë

para 52 minutave - Almakos

Alsat 2020-04-08T12:56:32+02:00 Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në konferencën e sotme për shtyp ka demantuar informacionet e Grupit të hotelesrisë se gati 15,000 punëtorë të hotelierisë janë larguar...

Osmani Me solidaritet dhe mbështetje të ndërsjellë do të dalim më të fuqishëm nga kjo krizë

Osmani: Me solidaritet dhe mbështetje të ndërsjellë do të dalim më të fuqishëm nga kjo krizë

para një ore - Almakos

Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani,në rolin e Koordinatorit Nacional për shpërndarjen e ndihmës së huaj në vend, sot mbajti mbledhje nëpërmjet video konferencës me Ambasadorët...

HERA Qeveria t i garantojë shërbimet shëndetësore të grave shtatzëna

HERA: Qeveria t’i garantojë shërbimet shëndetësore të grave shtatzëna

para një ore - Almakos

HERA ka dhënë mesazh deri tek Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut se nevojat e grave lidhur me shëndetin seksual dhe riprodhues nuk duhet në asnjë moment të lihen pas dore dhe veçanërisht jo gjatë...

 Ishte shpirti dhe shoku im më i ngushtë  djali i ish boksierit Skënder Kurti i përlotur U mblodhëm të gjithë më 8 mars s e mendonim kurrë këtë lloj mortje

“Ishte shpirti dhe shoku im më i ngushtë”, djali i ish-boksierit Skënder Kurti i përlotur: U mblodhëm të gjithë më 8 mars, s’e mendonim kurrë këtë lloj mortje!

para një ore - Almakos

Djali i ish-boksierit Skënder Kurti tregoi mes lotësh dhimbjen që i ka shkaktuar ndarja nga jeta e të atit, për shkak të prekjes nga koronavirusi. Duke folur në një lidhje me “Skype” në emisionin “Me Zemër...

Marsi ishte më i ngrohtë por edhe me sasi të reshjeve mbi mesataren

Marsi ishte më i ngrohtë, por edhe me sasi të reshjeve mbi mesataren

para një ore - Almakos

Marsi këtë vit ishte më i ngrohtë se zakonisht, por edhe me sasi të reshjeve mbi mesataren, gjegjësisht mot shumë të lagësht. Mbi 15 ditë të muajit temperatura ditore mesatare, me përjashtim të Mavrovës,...

Gazmend Oketa Ditët në karantinë dhe barcaletat që tregojmë për jetën bashkëshortore në shtëpi

Gazmend Oketa: Ditët në karantinë dhe barcaletat që tregojmë për jetën bashkëshortore në shtëpi

para një ore - Almakos

Valentina Madani Karantina ka ndryshuar mënyrën e jetesës jo vetëm të njerëzve të zakonshëm, por edhe të politikanëve. Duke u përshtatur me këtë mënyrë jetese të re, është edhe Gazmend Oketa. Në intervistën...

13 prilli ditë jopune për qytetarët e besimit katolik

13 prilli, ditë jopune për qytetarët e besimit katolik

para një ore - Almakos

Alsat 2020-04-08T12:22:23+02:00 E hëna (13 prilli), dita e dytë e Pashkëve, është ditë jopune për qytetarët e besimit katolik në Republikën e Maqedonisë së Veriut, njoftoi Ministria e Punës dhe Politikës...

Kryeministri bullgar Do të dërgojmë ndihma për vëllezërit në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri bullgar: Do të dërgojmë ndihma për vëllezërit në Maqedoninë e Veriut

para një ore - Almakos

Kryeministri bullgar Boyko Borissov, ka njoftuar se do të dërgojë ndihma mjekësore për siç thotë, vëllezërit e tij në Maqedoninë e Veriut. “Është e lehtë të thuash jemi vëllezër, por kjo duhet të vërtetohet...

Studimi Te popujt e vaksinuar për tuberkulozin 6 herë më pak vdekje nga koronavirusi

Studimi: Te popujt e vaksinuar për tuberkulozin, 6 herë më pak vdekje nga koronavirusi

para një ore - Almakos

Vendet që kanë një program të gjerë vaksinimi që përfshijnë bllokimin e Bacillus Calmette-Guérin (BCG), vaksina kundër tuberkulozit, kanë një normë të vdekjes së koronavirusit pothuajse gjashtë herë më...

Dimitrov Qytetarët të jenë të kujdesshëm gjendja e jashtëzakonshme tokë pjellore për përhapje të lajmeve të rreme

Dimitrov: Qytetarët të jenë të kujdesshëm, gjendja e jashtëzakonshme tokë pjellore për përhapje të lajmeve të rreme

para një ore - Almakos

NATO përmes mekanizmit të saj për ndihmë në njëfarë mënyre ka rolin e një qendre koordinimi midis kërkesave dhe nevojave të shteteve anëtare në përballjen me Kovid-19 dhe atyre që mund të ofrojnë ndihmë,...

Spasovski Të qëndrojmë të bashkuar të fuqishëm dhe të përkushtuar në këto momente të vështira

Spasovski: Të qëndrojmë të bashkuar, të fuqishëm dhe të përkushtuar në këto momente të vështira

para një ore - Almakos

Alsat 2020-04-08T12:09:47+02:00 Kaluam shumë momente të rënda dhe trazira në 27 vitet e kaluara. Me lidership të mençur dhe politika të mençura, të bashkuar dhe të përkushtuar arritëm t’i tejkalojmë të...

Tetovë mbrëmë asnjë shkelje e orës policore

Tetovë, mbrëmë asnjë shkelje e orës policore

para 2 orë - Almakos

Në periudhën prej ora 07.00 më datë 7-prill deri më ora 07.00 të datës 08-prill 2020, në rajonin e Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, asnjë person nuk e ka shkelur vendimin e qeverisë për përkufizimin...

Boksierja e Kosovës Fabiana Bytyqi është prekur nga coronavirusi

Boksierja e Kosovës, Fabiana Bytyqi është prekur nga coronavirusi

para 2 orë - Almakos

Kampionia e botës në WBC, Fabiana Bytyqi është dignostifikuar me coronavirusi e njohur si Covid-19. Lajmin për Kosova Boxing e ka bërë babai i Fabianës, Fabiani, i cili poashtu njëjtë sikur se vajza e...

Prej sot ora policore fillon në ora 16 00 deri deri në 05 00

Prej sot ora policore fillon në ora 16:00 deri deri në 05:00

para 2 orë - Almakos

Ora policore në mbarë vendin, nga sot fillon në ora 16:00 dhe përfundon në orën 05:00 të mëngjesit të ditëve të javës. Në fundjavë (e shtunë dhe e diel) do të ketë orë policore tërëditore për të gjithë...

Edhe një viktimë nga koronavirusi në vend gjithsejtë 27

Edhe një viktimë nga koronavirusi në vend, gjithsejtë 27

para 2 orë - Almakos

Alsat 2020-04-08T11:28:55+02:00 Gjatë natës së kaluar është shënuar edhe një viktimë nga virusi Korona, mëson Alsat, duke çuar kështu numrin e viktimave nga koronavirusi në 27. Sipas informatave tona bëhet...

PTHP Një i akuzuar për vrasje dhe tentativë për vrasje në Shishovë

PTHP: Një i akuzuar për vrasje dhe tentativë për vrasje në Shishovë

para 2 orë - Almakos

Prokuroria Themelore Publike në Shkup ngriti aktakuzë kundër një personi, të akuzuar për vrasje dhe vrasje në tentativë, i cili më 2 mars të vitit të kaluar, duke përdorur armë zjarri – pistoletë gjysmë...

Ministria e Shëndetësisë jep përditësimin 17 raste të reja me Koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë jep përditësimin: 17 raste të reja me Koronavirus në 24 orët e fundit

para 2 orë - Almakos

“Gazeta Shqiptare” është gazeta e pavarur më e vjetër në Shqipëri. E themeluar në 1927, publikimi i saj u ndërpre në 1939, me pushtimin fashist të Shqipërisë. E ndaluar dhe nga regjimi komunist, i rifilloi...

Rama këshillon qytetarët Me durim do dalim shpejt fitimtarë ndaj COVID 19

Rama këshillon qytetarët: Me durim, do dalim shpejt fitimtarë ndaj COVID-19

para 3 orë - Almakos

Kryeministri Edi Rama shkruan në “Facebook” se po vazhduam me këtë ritëm, do dalim më shpejt fitimtarë në luftën ndaj koronavirusit, si dhe me kokën lart. Kreu i qeverisë iu referohet shifrave të ditëve...

Turqia ndihmon Maqedoninë me ndihma mjekësore

Turqia ndihmon Maqedoninë me ndihma mjekësore

para 3 orë - Almakos

Turqia gjatë ditës së sotme do të dorëzoj materiale mjekësore si ndihmesë për Maqedoninë e Veriut. Ndihma do të transportohet me aeroplan të armatës turke, ndërsa aeroplani pritet të aterojë në aeroportin...

Regjistrohet tërmet në Maqedoni epiqendra në Korçë të Shqipërisë

Regjistrohet tërmet në Maqedoni, epiqendra në Korçë të Shqipërisë

para 3 orë - Almakos

Tërmet me magnitudë prej 3.7 shkallëve Rihter, këtë mëngjes është regjistruar në Shqipëri, ndërsa dridhjet janë ndjerë edhe në pjesën jugperëndimore të Maqedonisë së Veriut. Intensiteti i dridhjeve në...

Qeveria pritet të vendos sot për ri programim të buxhetit

Qeveria pritet të vendos sot për ri-programim të buxhetit

para 3 orë - Almakos

Alsat 2020-04-08T10:49:50+02:00 Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut gjatë seancës së sotme pritet të vendos rreth ri-programimit të buxhetit. Debati i mbrëmshëm ka kaluar me shumë debate rreth...

Ndërroi jetë një 45 vjeçar nga Shkupi i infektuar me koronavirus

Ndërroi jetë një 45-vjeçar nga Shkupi i infektuar me koronavirus

para 3 orë - Almakos

Sipas informacionit plotësues të Institutit për Shëndet Publik një pacient 45-vjeçar nga Shkupi, i testuar dhe i konfirmuar pozitiv me Kovid-19 përmes Fakultetit Veteriner, ka vdekur rrugës për në Spitalin...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK