http://kariera.mk
 Përleshje në Lëvizjen BESA të Çairit ja kush me kend

“Përleshje” në Lëvizjen BESA të Çairit, ja kush me kend?!

para 7 orë - Lajm

Sonte në Lëvizjen BESA të Çairit gati se nuk krisën grushtat mes grupit të Kastriotit dhe Bekimit. Siç mëson portali TetovaSot, në mbledhjen që vazhdon të mbahet në Lëvizjen BESA të Çairit për të biseduar...

Si mund të dalësh kështu rrugë  Këto pamje do t jua ngrenë temperaturat FOTO 16

Si mund të dalësh kështu rrugë…?! Këto pamje do t’jua ngrenë temperaturat (FOTO+16)

para 7 orë - Lajm

Sikur të mos mjaftojnë temperaturat e larta, tani duhet edhe kjo. Nëse do ishit në këtë pikë karburanti, do ishit habitur. Modelja Ana Braga i befasoi njerëzit kur doli për të mbushur makinën. E njohur...

Ish konkurrentet e X Factor kapen mat  plazh nudo e kafshime gjoksesh mes njëra tjetrës

Ish- konkurrentet e “X Factor” kapen “mat”, plazh nudo e kafshime gjoksesh mes njëra-tjetrës

para 7 orë - Lajm

Ato u bënë të njohura në vitin 2015 kur morën pjesë për herë të parë në “X Factor” britanik. Fjala është për Louisa Johnson dhe Chloe Paige të cilat kanë marrë edhe një herë vëmendjen e fansave, por kësaj...

Manjola Nallbani sfidon 20 vjeçaret në plazh por Ermal Mamaqi i bën një kompliment epik

Manjola Nallbani ‘sfidon’ 20-vjeçaret në plazh, por Ermal Mamaqi i bën një kompliment epik…

para 7 orë - Lajm

Manjola Nallbani vazhdon të fitojë vëmendjen e shqiptarëve edhe pse prej kohësh është tërhequr nga të qenit aktive në muzikë. Ajo është padyshim një nga këngëtaret e cila shfaqet gjithnjë në formë mjaft...

Kim Kardashian hap këmbët shqiptari i fut duart në

Kim Kardashian hap këmbët, shqiptari i fut duart në…

para 8 orë - Lajm

Mario Dedivanovic është grimieri shqiptar që kujdeset për Kim Kardashian. Ai nuk kujdeset vetëm për fytyrën, por edhe për trupin e Kim duke pasur fatin ta prekë atë. Së fundmi Maria ka publikuar disa foto...

Faik Konica Nga dashuria për paratë te besa ju rrëfej karakterin e shqiptarëve

Faik Konica: Nga dashuria për paratë, te besa, ju rrëfej karakterin e shqiptarëve

para 8 orë - Lajm

Për të kuptuar historinë e një populli është e nevojshme të studiohet natyra e tij, por një studim i paanshëm është i vështirë, për shkak se dëshmitari mund të ketë ose një qëndrim të keq, ose një simpati...

 S jam krenar që jam shqiptar Shkatërrohet fshati shqiptar që ka 2 manastire dhe 52 kisha

“S’jam krenar që jam shqiptar/Shkatërrohet fshati shqiptar që ka 2 manastire dhe 52 kisha”

para 8 orë - Lajm

Nga E.Sh. (që preferon të ngelet anonim) Përshëndetje JOQ! Unë që po ju shkruaj nuk jam krenar fare që jam shqiptar. Momentalisht jam në vendlindjen time, Dhërmi, një nga perlat e bregdetit shqiptar dhe...

Gjenerali kanadez Shqiptarët raca më e fortë në botë cili është sekreti i tyre

Gjenerali kanadez: Shqiptarët, raca më e fortë në botë, cili është sekreti i tyre

para 8 orë - Lajm

Studiuesi Auron Tare sjell në vëmendje një letër të rrallë të gjeneralit kanadez të Brigadës Dr. Frederik William Burnham i Ushtrisë Britanike që ishte pjesë e forcës ndërkombëtare në Shkodër. Letra mban...

Ideatroja e vjedhjes së kasafortës me vlerë 100 mijë euro kush është pastruesja skiftere

Ideatroja e vjedhjes së kasafortës me vlerë 100 mijë euro, kush është pastruesja “skiftere”

para 8 orë - Lajm

Vetëm pak ditë më parë në një hotel në rrugën e Dibrës u krye një grabitje ku u mor një kasafortë e cila përmbante sende me vlerë si ora e bizhuteri floririqë kapnin shumën e 100 mijë eurove. Autorët e...

Intervista e parë e komandant Sokolit për luftën e 2001 në Maqedoni

Intervista e parë e komandant Sokolit për luftën e 2001 në Maqedoni

para 9 orë - Lajm

Në një video të xhiruar nga gazetari kosovar Sulejman Kllokoqi për agjencionin e lajmeve Associated Press prezantohet situata në fshatin Malin në malet e Karadakut të Shkup në vitin 2001. Në këtë video...

6 vajzat nga Mirdita që u vranë dhe u masakruan nga diktatura Ja faji i tyre

6 vajzat nga Mirdita që u vranë dhe u masakruan nga diktatura. Ja ‘faji’ i tyre

para 9 orë - Lajm

Me mijëra shqiptarë u ekzekutuan nga sistemi i egër i komunizmit për faktin se dolën kundër diktaturës. Ky regjim, nuk kurseu asa femrat, ku të shumta janë ato gra dhe vajza që u vranë apo torturuan barbarisht...

BDI në Çair anketon tre kandidat ja cilët janë ato

BDI në Çair anketon tre kandidat, ja cilët janë ato

para 9 orë - Lajm

Zgjedhjet lokale pritet që të bëhen një arenë e nxehtë për gjitha partitë politike në vend, ndërkohë që partitë po bëjnë gati kandidaturat se me kë do të garojnë në zgjedhjet lokale, transmeton Zhurnal.mk...

LR PDSH përforcohet në komunën e Bërvenicës ja kush janë drejtuesit

LR-PDSH përforcohet në komunën e Bërvenicës, ja kush janë drejtuesit

para 10 orë - Lajm

Lëvizja për Reforma – PDSH rikthehet edhe më e fuqishme në Komunën e Bërvenicës. Partia e Selës në këtë komunë ka qenë në një proces zgjedhor të rregullt duke respektuar normat statutare. Rikonstruim të...

Rikes i shpërthen gjoksi komentuesit Mos u ngatërroni me gjoksin e saj

Rikes “i shpërthen” gjoksi, komentuesit: Mos u ngatërroni me gjoksin e saj

para 10 orë - Lajm

Ish-banorja e Big Brother Rike Roçi, e cilësuar ndryshe dhe si tifozja seksi e Kombëtares, ka provokuar sërish fansat e saj. Ish-banorja e Big Brother Rike Roçi, e cilësuar ndryshe dhe si tifozja seksi...

Media boshnjake  Me shqiptarët s ka hajgare shihni si e poshtëron Daçiqin kjo bukuroshe shqiptare

Media boshnjake: “Me shqiptarët s’ka hajgare, shihni si e poshtëron Daçiqin kjo bukuroshe shqiptare”

para 10 orë - Lajm

Paraqitja e ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, gjatë përballjes me ministrin e Jashtëm serb, Ivica Dacic, në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit për Kosovën, ka impresionuar median boshnjake....

Thaçi në piknik me strukturat e Tetovës Na jepni votën do e shihni si kryhen punët

Thaçi në piknik me strukturat e Tetovës: Na jepni votën do e shihni si kryhen punët

para 12 orë - Lajm

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) në sajë të parapërgatitjeve për zgjedhjet lokale të Tetorit, të shtunën organizoi takim me strukturat partiake të degës së Tetovës, ku ishte prezent edhe Kryetarin i...

Shkolla në Kllukovec të Velesit në gjendje të mjerueshme nxënësit rrezikojnë mësimin

Shkolla në Kllukovec të Velesit në gjendje të mjerueshme, nxënësit rrezikojnë mësimin

para 12 orë - Lajm

Ndërsa moshatarët e tyre po bëjnë përgatitjet e fundit për fillimin e vitit të ri shkollor 2017-18, fëmijët e fshatit Kllukovec të Velesit po vazhdojnë lojën në oborrin e shkollës dhe rrugëve të fshatit....

Lëvizja BESA  Tetova në tym e helm

Lëvizja BESA : Tetova në tym e helm

para 13 orë - Lajm

Në Tetovë po ndodh një tragjedi e përmasave katastrofike dhe e përditshme me djegien e deponive të egra, të cilat ekzistojnë si shkak i papërgjegjshmërisë së skajshme dhe joseriozitetit të autoriteteve...

Deputeti i PDSH së Në zgjedhjet e ardhshme do t i japim fund krimit ekologjik

Deputeti i PDSH’së: Në zgjedhjet e ardhshme do t’i japim fund krimit ekologjik

para 13 orë - Lajm

Deputeti i PDSH-së, Bardhyl Dauti ka reaguar lidhur me ndotjen e Tetovës, duke theksuar se qyteti është mbuluar nga tymi kancerogjen, si rezultat i djegjes se mbeturinave urbane, ku bejne pjesë edhe...

Video ekskluzive Aktivitetet e komunes se Tetoves per shuarjen e zjarrit

Video ekskluzive: Aktivitetet e komunes se Tetoves per shuarjen e zjarrit

para 13 orë - Lajm

Video ekskluzive e Gazetes Lajm, nga aktivitetet e komunes se tetoves per ta fikur zjarrin ne deponi. http://lajmpress.com/wp-content/uploads/2017/08/video-1503159827.mp4 http://lajmpress.com/wp-content/uploads/2017/08/video-15031...

A po ulet avash avash pazari qeveritar për gjuhën shqipe

A po ulet avash-avash ‘pazari’ qeveritar për gjuhën shqipe ?

para 15 orë - Lajm

Agjencia për zbatimin e gjuhës shqipe, që do të jetë kompetente për standardizimin dhe përdorimin e njehsuar të gjuhës, është institucioni që pritet të themelohet si pjesë e Ligjit për gjuhën shqipe dhe...

 Thaçi Veseli dhe Haradinaj mund të akuzohen në çdo moment

“Thaçi, Veseli dhe Haradinaj, mund të akuzohen në çdo moment”

para 15 orë - Lajm

Në opinionin publik, në shumë shkrime të mediave të ndryshme, vazhdimisht përmenden me emra njerëz të cilët mund të jenë autorë apo të implikuar në vrasjet politike, ku nga këto vrasje më së shumti kishte...

LR PDSH Tetovë Tju jepet fund deponive të egra përgjegjësit e ndotjes së ajërit para drejtësisë

LR PDSH- Tetovë: Tju jepet fund deponive të egra, përgjegjësit e ndotjes së ajërit para drejtësisë!

para 15 orë - Lajm

Djegia e sotme e deponisë së egër në qytetin e Tetovës, më të drejt ngriti shqetësimin dhe alarmin e qytetarëve të brengosur të Tetovës. Thellë të shqetësuar nga kjo “bombë” helmuese, kërkojmë përgjegjësi...

Sopi Mjaft me kandidatura që sorollaten rreth kryetarit

Sopi: Mjaft me kandidatura që “sorollaten” rreth kryetarit

para 15 orë - Lajm

Hasim Memishi Sopi nëpërmejt një postimi në rrjetin e tij social fejsbuk ka një kërkesë për të gjitha partitë politike shqiptare. Ju bën apel që të kenë kujdes me kandidaturat për kryetar komunash, të...

Futbollisti shqiptar mahnit Gjermaninë shënon eurogol

Futbollisti shqiptar mahnit Gjermaninë, shënon eurogol

para 15 orë - Lajm

Mbrojtësi shqiptar, Leart Paqarada, ka shënuar ditën e sotme një super gol në Bundesliga 2, teksa skuadra e tij, Sandhausen mundi 4-0 Dynamo Dresden. Paqarada hapi serinë e golave duke realizuar në minutën...

Po çmendin pushuesit në jug kapen mat modelet

Po “çmendin” pushuesit në jug, kapen “mat” modelet

para 15 orë - Lajm

Oriola Marashi dhe Elena Lika, dy nga modelet më të kërkuara dhe më të suksesshme të momentit, kanë ngritur temperaturat këtë fundjavë në plazhin e Dhërmiut. Shërbimet fotografike me foto fustanesh nusërie...

 Stuhi në plazh Chloe çmend me format seksi

‘Stuhi’ në plazh, Chloe çmend me format seksi

para 15 orë - Lajm

Pushimet e saj luksoze nuk kanë qenë të shkurtra këtë vit, duke përfshirë destinacione ekzotike, si Maldive, Sardenja dhe Bali. Por, çuditërisht, nevoja për pushime nuk do ndalet për Chloe Goodman, e...

Jo Bajrami por Spasovska e rastit Monstra në vendin e Zvërlevskit

Jo Bajrami, por Spasovska e rastit “Monstra” në vendin e Zvërlevskit

para 15 orë - Lajm

Prokurorja Liljana Spasovska do të jetë në karrigen e kryeprokurorit të përgjithshëm të Maqedonisë, deri në zgjedhjen e drejtuesit të këtij institucioni. Kjo prokurore është e njohur për rastin “Monstra”,...

Dënohet kryetari i komunës së Prilepit

Dënohet kryetari i komunës së Prilepit

para 16 orë - Lajm

Kryetari i komunës së Prilepit, Marjan Risteski, është dënuar me dënim në të holla për vepër të kryer penale ‘Punë e pandërgjegjshme në shërbim’ nga Gjykata themelore e Prilepit, me kallëzime penale nga...

Jo Bajrami por Spasovska e rastit Monstra përkohësisht në vendin e Zvërlevskit

Jo Bajrami, por Spasovska e rastit “Monstra” përkohësisht në vendin e Zvërlevskit

para 16 orë - Lajm

Prokurorja Liljana Spasovska do të jetë në karrigen e kryeprokurorit të përgjithshëm të Maqedonisë, deri në zgjedhjen e drejtuesit të këtij institucioni. Kjo prokurore është e njohur për rastin “Monstra”,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK