http://kariera.mk
Ja si duket Klinika e Tetovës deri sa e drejton kandidati i BDI së për deputet

Ja si duket Klinika e Tetovës deri sa e drejton kandidati i BDI-së për deputet!

para 3 orë - Lajm

Këto janë fotografi nga Klinika e Tetovës, të bëra deri sa e drejton kandidati i BDI-së për deputet, Florin Besimi. Këto fotografi, për fat të keq tregojnë një gjendje të mjerueshme që duhet të perkujdeset...

Edhe pse po shkoni në opozitë mos u mërzitni boll jeni kënaqë 18 vite mjaft ishte

Edhe pse po shkoni në opozitë mos u mërzitni, boll jeni kënaqë 18 vite, mjaft ishte!

para 4 orë - Lajm

Neve po na qeshet, hajr ishalla… S’di qysh e spjegon psikologjia, por që popullatës po i kënaqet zemra që po shkoni në opozitë, po i kënaqet. Populli e di se UÇK nuk po shkon në opozitë, por po shkojnë...

Nëse fiton BDI Mulla Sula rikthehet kryetar i BFI së

Nëse fiton BDI, Mulla Sula rikthehet kryetar i BFI-së?

para 4 orë - Lajm

Ish kryetari i BFI-së, Sulejman Rexhepi, ka shumë shpresë se do të kthehet në postin e Reisit, nëse fiton BDI në zgjedhje, kanë thënë burime nga Levizja për Reforma në BFI. Rexhepi shpreson se ende nuk...

Rinia e Tetovës e shpall të padëshirueshëm Ali Ahmetin

Rinia e Tetovës e shpall të padëshirueshëm Ali Ahmetin!

para 5 orë - Lajm

Ali Ahmeti i pa dëshiruar në Tetovë, rinia e Tetovës me banderolë: Na quajte b**pambuk largohu nga Tetova! Sot, në qendër të Tetovës është vendosur një banderol nga disa të rinj, të cilët të revoltuar...

Ahmeti Reçica e Vogël do të jetë më e famshme në rajon pas 15 korrikut

Ahmeti: Reçica e Vogël do të jetë më e famshme në rajon pas 15 korrikut

para 5 orë - Lajm

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte në Tv21, u shpreh se pas zgjedhjeve të 15 korrikut BDI do të jetë fituese dhe Reçica e Vogël do të jetë më e famshme në rajon. Ahmeti gjithashtu u shpreh se nëse partië...

Zaev Deri në vitin 2021 pensioni minimal do të jetë 10 700 denarë

Zaev: Deri në vitin 2021, pensioni minimal do të jetë 10.700 denarë

para 6 orë - Lajm

Bartësi i listës së kandidatëve në NJZ4, Zoran Zaev, së bashku me bartësen e listës së kandidatëve në NJZ1, Milla Carovska, sot realizuan takim me pensionistët nga Komuna e Kisella Vodës. “Për tre vite,...

Thaçi Do të sjell qetësi tek shqiptarët

Thaçi: Do të sjell qetësi tek shqiptarët

para 6 orë - Lajm

Kryetari i PDSH-se Menduh Thaçi tha se do të bëhet ministër i parë shqiptarë në ministrinë e punëve të brendshme. Ai më tej shtoi se edhe zv kryeministrin shqiptarë do të jetë nga partia e tij. Ndërsa...

Ali Ahmeti me përgjigje ndaj Zaevit  Do ju thahet gëzimi në buzë

Ali Ahmeti me përgjigje ndaj Zaevit, ‘Do ju thahet gëzimi në buzë’

para 6 orë - Lajm

As Zaevi e as të tjerët nuk do ta kenë kënaqësinë ta shohin BDlnë në opozitë. Do të ju thahet gëzimi në buzë më 15 korrik, tha lideri I BDlsë, Ali Ahmeti në Debate Zgjedhore. Sipas tij, të tjerët nuk duan...

Gjykata cakton paraburgim për ish kryetarin e Penales Vladimir Pançevski

Gjykata cakton paraburgim për ish-kryetarin e Penales, Vladimir Pançevski

para 6 orë - Lajm

Gjykata e Velesit ka vendosur sot masën e paraburgimit për ish-kryetarin e Gjykatës Penale, Vladimir Pancevski. Këtë informacion për herë të parë u bë i ditur nga Koalicioni Të Gjithë për një Gjykim të...

Gashi Kemi ligj për sistematizim të drejtë dhe plan për investime të reja

Gashi: Kemi ligj për sistematizim të drejtë dhe plan për investime të reja

para 6 orë - Lajm

Do të insistojmë që të sjellim ligj për përfaqësim të drejtë dhe adekuat pë rtë eliminuar të gjitha pengesat dhe diskriminimet që u janë bërë shqiptarëve deri sot në ekonomi. Kështu us hpreh kreu i Alternativës,...

Protesta të reja në Beograd dhe Novi Sad

Protesta të reja në Beograd dhe Novi Sad

para 7 orë - Lajm

Në Beograd dhe Novi Sad të Serbisë, në mbrëmjen e së premtes, sërish janë organizuar protesta. Në Beograd pas orës 19:00 qytetarët filluan të mblidhen para ndërtesës së Kuvendit të Serbisë, pavarësisht...

Ohër rrënohet objekti i këshilltarit të BDI së

Ohër, rrënohet objekti i këshilltarit të BDI-së

para 7 orë - Lajm

Në Ohër pasdite filloi rrënimi i bazamentit të betonit i këshilltarit të BDI-së në komunën e Ohrit, Nefi Useini. Kjo është pjesë e aksionit të komunës për largimin e të gjitha objekteve të paligjshme që...

Qeveria ka përpunuar udhëzime për hyrje dhe transit nëpër vend për shtetasit e Kosovës BeH së Malit të Zi dhe Serbisë

Qeveria ka përpunuar udhëzime për hyrje dhe transit nëpër vend për shtetasit e Kosovës, BeH-së, Malit të Zi dhe Serbisë

para 7 orë - Lajm

– Qeveria në propozim të Ministrisë së Punëve të Brendshme në bashkëpunim me ministritë e shëndetësisë dhe të punëve të jashtme ka përpunuar udhëzime për mënyrën e transitit dhe të qëndrimit të rregulluar...

OBSH Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

OBSH: Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

para 7 orë - Lajm

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka thënë të premten se transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim, megjithëse përhapja përmes spërklave të personit të infektuar...

Petritsch Ndryshimi i kufijve duket se nuk është në tryezën e BE së

Petritsch: Ndryshimi i kufijve duket se nuk është në tryezën e BE-së

para 8 orë - Lajm

Wofgang Petritsch, ish-përfaqësues i Bashkimit Evropian në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë gjatë vitit 1998-1999 thotë se ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë që u mbështet nga ish-përfaqësuesja...

Fushata e partive pa program për mbrojtje nga koronavirusi

Fushata e partive, pa program për mbrojtje nga koronavirusi

para 8 orë - Lajm

Partitë politike në Maqedoninë e Veriut gjatë fushatës zgjedhore, e cila mbyllet të dielën në mesnatë, pavarësisht krizës së krijuar nga pandemia e koronavirusit nuk kanë prezantuar ndonjë plan konkret...

Studentët e huaj të paqartë për të ardhmen e shkollimit në SHBA

Studentët e huaj të paqartë për të ardhmen e shkollimit në SHBA

para 8 orë - Lajm

Rregulloret e reja të njoftuara nga autoritetet amerikane të imigracionit kërkojnë që studentët e huaj të largohen nga SHBA nëse nuk ndjekin mësimet fizikisht në klasë. Por studentët që ndodhen aktualisht...

Tiranë Rindizen polemikat pozitë  opozitë mbi reformën zgjedhore

Tiranë: Rindizen polemikat pozitë – opozitë mbi reformën zgjedhore

para 8 orë - Lajm

Kryetari i Partisë Socialiste dhe kryeministri Edi Rama deklaroi sot se shumica miratoi në parim kërkesën për ndryshime kushtetuese nga deputetë të opozitës në parlament, ndërsa i qëndron plotësisht marrëveshjes...

Pas 83 viteve do të falet namazi i parë në Aja Sofija në Stamboll

Pas 83 viteve do të falet namazi i parë në Aja Sofija në Stamboll

para 8 orë - Lajm

Presidenti Recep Tayyip Erdogan tha se pas hapjes së Shën-Sofisë për adhurim me vendimin e Gjykatës së Larte Adminsitrative (Këshilli i Shtetit) ajo do t’i kalojë Entit të Çështjeve Fetare, transmeton...

Lumenjtë që nuk rrjedhin

Lumenjtë që nuk rrjedhin

para 8 orë - Lajm

Rajoni i Ballkanit është një strehë lumenjsh e liqenesh të pastra e të egra. Por gjatë pesëmbëdhjetë viteve të fundit ka qenë nën presionin e vazhdueshëm të planeve të ndërtimit të mijëra hidrocentraleve”....

Ja kush e përfaqëson Albin Kurtin sonte në Gostivar

Ja kush e përfaqëson Albin Kurtin sonte në Gostivar!

para 8 orë - Lajm

Sonte me fillim në ora 20:30 tek Sahat Kulla, koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa mbajnë tubimin në qytetin e Gostivarit. Përkrahja e drejtpërdrejtë e Vetëvendosjes nuk ka munguar përgjatë...

Çairi dhe Gazi Baba me më shumë raste aktive të Kovid 19

Çairi dhe Gazi Baba me më shumë raste aktive të Kovid-19

para 9 orë - Lajm

Çairi mbetet komuna me numër më të madh të rasteve edhe në 24 orët e kaluara, tregojnë të dhënat që sot i publikoi Ministria e Shëndetësisë. Në këtë komunë janë regjistruar 323 raste aktive. Dyqind raste...

Gjykata turke i hap rrugë kthimit të Shën Sofisë në xhami

Gjykata turke i hap rrugë kthimit të Shën Sofisë në xhami

para 9 orë - Lajm

Një gjykatë turke tha të premten se ka anuluar një dekret qeveritar të vitit 1934 përmes së cilit ish-katedralja bizantike e Shën Sofisë ishte kthyer në një muze. Gjykata, vendosi se dekreti ishte i paligjshëm,...

25 vjet pas Masakrës së Srebrenicës

25 vjet pas Masakrës së Srebrenicës

para 9 orë - Lajm

Bosnja po shënon 25-vjetorin e masakrës së Srebrenicës, masakra më e rendë në Evropë që në oërfundim të Luftës II Botërore. Në korrik 1995, ish-presidenti i serbëve të Bosnjës Radovan Karaxhiç dha urdhër...

Përfundon pa marrëveshje video takimi i Parisit Kosovë  Serbi

Përfundon pa marrëveshje video takimi i Parisit, Kosovë – Serbi

para 9 orë - Lajm

Samiti Kosovë-Serbi i organizuar nga presidenti i Francës Macron me pjesëmarrjen e kancelares Merkel përfundoi pa marrëveshje për vazhdimin e dialogut. Video-konferenca do të vazhdojë të dielën. Kancelarja...

Ohër rrënohet objekti i këshilltarit të BDI së

Ohër, rrënohet objekti i këshilltarit të BDI-së

para 9 orë - Lajm

Në Ohër pasdite filloi rrënimi i bazamentit të betonit i këshilltarit të BDI-së në komunën e Ohrit, Nefi Useini. Kjo është pjesë e aksionit të komunës për largimin e të gjitha objekteve të paligjshme që...

Skender Rexhepi Zejdi do të jetë zë i fuqishëm i zejtarëve dhe tregtarëve në Parlament

Skender Rexhepi-Zejdi do të jetë zë i fuqishëm i zejtarëve dhe tregtarëve në Parlament

para 9 orë - Lajm

Bartësi në njësinë zgjedhore 1 i koalicionit TASH është koha, Skender Rexhepi – Zejdi, sot së bashku me aktivistë dhe simpatizantë të koalicionit AAA-ASH, ka vizituar Çarshinë e Vjetër dhe Tregun e Gjelbër...

Zaev Për BDI në kam thënë që nuk vlen pesë pare i patën 10 deputetë tani do kenë më pak

Zaev: Për BDI-në kam thënë që nuk vlen pesë pare, i patën 10 deputetë, tani do kenë më pak!

para 10 orë - Lajm

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka dalë me një sqarim lidhur me videon e paraqitur ku thotë se shqiptarët nuk vlejnë pesë pare. Zaev thotë se nuk ka thënë për shqiptarët, por për BDI-në. Ja reagimi i tij...

Nuk ka teste as izolim diaspora vërshon Maqedoninë Të mërkurën do të votojnë rreth 30 mijë mërgimtarë

Nuk ka teste as izolim, diaspora “vërshon” Maqedoninë! Të mërkurën do të votojnë rreth 30 mijë mërgimtarë!

para 11 orë - Lajm

Vetëm nga e hëna deri sot në Maqedoni kanë ardhur rreth 30 mijë udhëtarë nga vendet perëndimore, prej të cilëve rreth 25 mijë janë shqiptarë, njoftojnë autoritetet në Shkup. Pas lejimit të hyrjes për qytetarët...

Qeveria sqaron si duhet të kalohet transit nëpër Maqedoninë e Veriut

Qeveria sqaron si duhet të kalohet transit nëpër Maqedoninë e Veriut

para 11 orë - Lajm

Përderisa nga shteti i Kosovës vijnë apele që Maqedonia e Veriut të tërheq vendimin ndaj shtetasve të tyre për test negativ PCR gjatë kalimit të kufirit, nga Qeveria e vendit tonë sqarojnë në mënyrë shtesë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK