http://kariera.mk
Ahmeti Kundërshtimet në BDI rreth SIMO s nuk janë tradhti as herezi

Ahmeti: Kundërshtimet në BDI rreth SIMO-s nuk janë tradhti as herezi

para 19 minutave - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka komentuar sot kundërshtitë në radhët e partisë në lidhje me të ardhmen e Sekretariatit për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit (SIMO). Ai ka deklaruar...

Erdogani thërret Zelandën e Re ta kthejë dënimin me vdekje

Erdogani thërret Zelandën e Re ta kthejë dënimin me vdekje

para 24 minutave - Koha.mk

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan i ka bërë thirrje të martën Zelandës së Re që ta kthejë dënimin me vdekje, për sulmuesin terrorist që la pesëdhjetë të vrarë në dy xhami në Christchurch, duke...

Përmbytje në SHBA 3 persona humbin jetën nga vërshimi i ujërave

Përmbytje në SHBA, 3 persona humbin jetën nga vërshimi i ujërave

para 29 minutave - Koha.mk

Shtetet qendrore amerikane po përballen me përmbytje rekord që kanë kushtuar deri më tani 3 jetë njerëzish. Një prej viktimave ishte një burrë, që po përpiqej të shpëtonte nga vërshimi i ujit disa persona,...

Merkel Bregziti për momentin është i pasigurt

Merkel: Bregziti për momentin është i pasigurt

para 39 minutave - Koha.mk

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot deklaroi se Bregziti është i pasigurt dhe se Bashkimi Evropian do të tentojë “të reagojë” në çdo propozim të kryeministres së Britanisë së Madhe, Tereza Mej që do...

Udhëzime deri tek shërbimet doganore pas hyrjes në fuqi të Marrëveshjes së Prespës

Udhëzime deri tek shërbimet doganore pas hyrjes në fuqi të Marrëveshjes së Prespës

para 44 minutave - Koha.mk

Shërbimi i pavarur për të ardhura publike të Greqisë përmes letrës cirkulare i njofton shërbimet doganore për procedurat për këmbim, ndryshimet dhe praktikat me Maqedoninë e Veriut, pas hyrjes në fuqi...

Jakimovski i dyshuar për legalizim të paligjshëm dhe blerje të tokës

Jakimovski i dyshuar për legalizim të paligjshëm dhe blerje të tokës

para një ore - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Departamenti për çrrënjosjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit të MPB-së deri te Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit ka ngritur kallëzime...

Panik në Bruksel pas telefonatës për bombë

Panik në Bruksel pas telefonatës për bombë

para një ore - Koha.mk

Bruksel, 19 mars – Rreth 40 persona janë evakuuar nga godina në afërsi të selisë së Bashkimit Evropian në Bruksel, pasi që kompanisë i është dërguar një kërcënim për bombë të vendosur në godinë. Zëdhënësja...

Thaçi priti në takim ambasadorin e Kosovës në Maqedoni Gjergj Dedaj

Thaçi priti në takim ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj

para një ore - Koha.mk

Tetovë, 19 mars –  Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Menduh Thaçi sot priti në takim ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj. Në takim, siç informon shërbimi informativ i partisë, ...

Carovska Presim që Kuvendi sa më shpejt ta votojë ligjin për reformën sociale

Carovska: Presim që Kuvendi sa më shpejt ta votojë ligjin për reformën sociale

para një ore - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska pret që deputetët në një kohë më të afërt t’i miratojnë ligjet, me të cilat, siç tha, mundësohen reforma në sferën sociale, ndërsa...

Fushëveprim më i madh i kompanive dhe procedura më të thjeshta administrative për shfrytëzimin e mbështetjes financiare të investimeve

Fushëveprim më i madh i kompanive dhe procedura më të thjeshta administrative për shfrytëzimin e mbështetjes financiare të investimeve

para 3 orë - Koha.mk

Zgjerimi i fushëveprimit të kompanive dhe thjeshtimi i procedurës së aplikimit është qëllimi i projekt ndryshimeve dhe plotësimeve të Ligjit për mbështetje financiare të investimeve. Këtë vit parashikohen...

Ndalohen ndërtimi i minares 32 metërshe në Xhaminë Ali Pasha në Ohër

Ndalohen ndërtimi i minares 32 metërshe në Xhaminë Ali Pasha në Ohër

para 3 orë - Koha.mk

Drejtoria për mbrojtje të trashëgimi kulturore e ka ndaluar ndërtimin e minares 32 metërshe të xhamisë Ali Pasha në Ohër. Inspektorati për mbikëqyrje i cili të premten ka dal në teren të njëjtët kanë vërtetuar...

Vucis Jam optimist se populli grek së shpejti do ta kuptojë mesazhin pozitiv të Marrëveshjes së Prespës

Vucis: Jam optimist se populli grek së shpejti do ta kuptojë mesazhin pozitiv të Marrëveshjes së Prespës

para 3 orë - Koha.mk

Athinë, 19 mars – Kryetari i Parlamentit të Greqisë Nikos Vucis është optimist se populli grek me kalimin e kohës do ta kuptojë dobinë e Marrëveshjes së Prespës. Në intervistën për programin e parë të...

Për Jakimovskin dhe dy persona të tjerë kërkohet masë paraburgimi

Për Jakimovskin dhe dy persona të tjerë kërkohet masë paraburgimi

para 3 orë - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Prokurori kompetent publik nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, gjykatësit të procedurës paraprake pranë Gjykatës themelore Shkupi 1 Shkup,...

Policia paralajmëron bashkëpunim me bashkësinë për mbrojtje kundër zjarreve

Policia paralajmëron bashkëpunim me bashkësinë për mbrojtje kundër zjarreve

para 4 orë - Koha.mk

Kërçovë, 19 mars – Të ballafaquar me zjarre të shpeshta në vende pyjore dhe dhe sipërfaqeve në ambient të hapur, SPB- Ohër do të ndërmerr masa përforcuese në plan preventiv dhe represiv. Qëllimi është...

Jepet mendim pozitiv për Ligjin për Këshill gjyqësor nga Komisioni i Venecies

Jepet mendim pozitiv për Ligjin për Këshill gjyqësor nga Komisioni i Venecies

para 4 orë - Koha.mk

Strasburg, 19 mars – Komisioni i Venecies i përshëndet orvatjet e përhershme të autoriteteve të Maqedonisë së Veriut që t’i aprovojnë rregullat me të cilat rregullohet sistemi gjyqësor në pajtim me standardet...

Jakimovski i dyshuar për keqpërdorim të pozitës dhe autorizimeve zyrtare

Jakimovski i dyshuar për keqpërdorim të pozitës dhe autorizimeve zyrtare,

para 4 orë - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Ish kryetari i komunës së Karposhit Stefço Jakimovski është dyshuar për legalizimin e truallit shtetëror që është blerë me një çmim shumë të ulët, për MIA-n deklaroi shefja e Prokurorisë...

Marrëveshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë dëshmi se ekzistojnë njerëz të guximshëm në rajon

Marrëveshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë dëshmi se ekzistojnë njerëz të guximshëm në rajon

para 5 orë - Koha.mk

Vjenë, 19 mars – Në rajon ka njerëz të guximshëm, ndërsa shembull për këtë është arritja e marrëveshjes mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, me të cilën është vendosur diçka, për të cilën deri para dy...

Borë në Kroaci në bregdet stuhi

Borë në Kroaci, në bregdet stuhi

para 5 orë - Koha.mk

Zagreb, 19 mars – Në prag të pranverës, në qytetin kroat Gorski Kotar ka rënë borë, rrugët në pjesën më të madhe të vendit janë të lagështa, ndërsa bregdeti është përfshirë nga stuhia. Borë ka në disa...

Pse shkoi Putin në Krime

Pse shkoi Putin në Krime?

para 5 orë - Koha.mk

Presidenti Vladimir Putin fluturoi në Krime të hënën për të festuar përvjetorin e pestë të aneksimit të rajoni kundrejt Ukrainës dhe udhëhoqi turmat nën thirrjet e vazhdueshme “Rusia”, duke inauguruar...

Ambasadori rus i dorëzoi Zaevit notën për njohjen e emrit të ri

Ambasadori rus i dorëzoi Zaevit notën për njohjen e emrit të ri

para 5 orë - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Kryeministri Zoran Zaev mbrëmë ka pranuar ambasadorin rus Sergej Bazdnikin i cili ia dorëzoi kopjen e notës së Ministrisë së Punëve të Jashtme të Ferderatës ruse e cila në bazë të vendimit...

Surroi Në Serbi sikur është ndalur koha

Surroi: Në Serbi sikur është ndalur koha

para 5 orë - Koha.mk

E përditshmja e Beogradit, “Blic”, ka zhvilluar një intervistë me shkrimtarin dhe publicistin Veton Surroi, i cili këto ditë qëndroi në Beograd, si pjesë e panelit të organizuar nga Forumi për Marrëdhënie...

Gjashtë persona janë lënduar në aksidente trafiku në Shkup

Gjashtë persona janë lënduar në aksidente trafiku në Shkup

para 6 orë - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Drejtues i një motoçiklete ka marrë lëndime të rënda, ndërsa pesë janë lënduar më lehtë në pesë aksidente trafiku prej gjithsej 12 që kanë ndodhur gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e...

VMRO DPMNE Rasti i 27 prillit inkuizicion i shekullit 21

VMRO-DPMNE: Rasti i 27 prillit, inkuizicion i shekullit 21

para 6 orë - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Partia opozitare VMRO-DPMNE ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev dhe kandidatin për president nga radhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski se promovojnë procese të montuara dhe se përhapin frikë....

Linja të reja ajrore nga Shkupi në Baden dhe Bermen

Linja të reja ajrore nga Shkupi në Baden dhe Bermen

para 6 orë - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Në aeroportin e Shkupit sot do të shënohet fillimi i fluturimeve të reja edhe nga qytetet gjermane Baden -Baden dhe Bremen me linjë të kompanisë ajrore me buxhet të ulët “Wizer”. Në solemnitet...

Jakimovski para gjykatësit hetues

Jakimovski para gjykatësit hetues

para 6 orë - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Ish kryetari i komunës së Karposhit dhe lideri i partisë GROM, Stevço Jakimovski sot në mëngjes është arrestuar dhe është dërguar para gjykatësit të procedurës paraprake në Gjykatën Penale...

Nga 1 prilli fillon dorëzimi i fletëparaqitjeve tatimore vjetore të plotësuara

Nga 1 prilli fillon dorëzimi i fletëparaqitjeve tatimore vjetore të plotësuara

para 6 orë - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Drejtoria e të Ardhurave Publike nga fillimi i muajit të ardhshëm do të fillojë t’ua dorëzojë qytetarëve  fletëparaqitjet tatimore vjetore për të ardhurat e realizuara gjatë vitit 2018....

Nuk arrihet marrëveshja për Ligjin për Prokurorinë speciale

Nuk arrihet marrëveshja për Ligjin për Prokurorinë speciale

para 6 orë - Koha.mk

Grupet e Punës të pushtetit dhe opozitës në takimin e djeshëm të parë nuk arritën pajtim rreth propozim-ligjit për Prokurorinë publike me të cilin zgjidhet edhe statusi i Prokurorisë Speciale Publike....

Vazhdon gjykimi për lëndën Titanik të PSP së

Vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik” të PSP-së

para 6 orë - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Në Gjykatën penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike lidhur me parregullsitë zgjedhore. Kryetar i këshillit gjyqësor është gjykatësi...

20 vjet nga Konferenca e Parisit që solli ndërhyrjen e NATO s në Kosovë

20 vjet nga Konferenca e Parisit, që solli ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë

para 6 orë - Koha.mk

20 vite më parë në Parisit, përfundoi Konferenca ndërkombëtare e paqes kushtuar Kosovës, ku një ditë më parë Kosova dhe Serbia kishin nënshkruar dokumente të ndryshme. Më 6 shkurt të vitit 1999, filloi...

SHBA Në buxhetin për vitin 2020 më pak para për REL dhe Zërin e Amerikës dhe anulim të tre serviseve

SHBA: Në buxhetin për vitin 2020 më pak para për REL dhe Zërin e Amerikës dhe anulim të tre serviseve

para 7 orë - Koha.mk

Uashington, 19 mars – Administrata e presidentit të SHBA-së, Donald Tramp parashtroi buxhetin për vitin 2020 i cili parasheh ulje të mjeteve për programe ndërkombëtare për 22 për qind, përfshirë edhe heqjen...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK