http://kariera.mk
Kasami nga Bogovina VMRO mbetët e njëjta me ne do të vijë ndryshimi

Kasami nga Bogovina: VMRO mbetët e njëjta, me ne do të vijë ndryshimi

para 4 orë - Zhurnal

Bogovinë, 10 korrik, Zhurnal.mk – Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sonte mbajti tubim në Bogovinë. Para të pranishme fjalë rasti patën Fatmir Sabriu, kandidat për deputet që vijnë nga kjo Komunë, si...

Valbon Krasniqi Shifrat e fundit me koronavirus në Kosovë janë tmerruese

Valbon Krasniqi: Shifrat e fundit me koronavirus në Kosovë janë tmerruese

para 4 orë - Zhurnal

Të premten janë konfirmuar 205 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të SHSKUK-së, ka thënë që këto shifra janë sipas tij, tmerruese për Kosovën. “Nëse vazhdojnë...

Mbyllen pa rezultate bisedimet Kosovë Serbi në Paris

Mbyllen pa rezultate bisedimet Kosovë-Serbi në Paris

para 4 orë - Zhurnal

Rifillimi zyrtar i bisedimeve në Bruksel midis Serbisë dhe Kosovës, i planifikuar për të dielën, është shtyrë për javën e ardhshme pasi një samit i ndërmjetësuar nga Gjermania dhe Franca në Paris për dialogun...

Paraburgim për ish kryetarin e Gjykatës Penale Vladimir Pançevski

Paraburgim për ish-kryetarin e Gjykatës Penale, Vladimir Pançevski

para 5 orë - Zhurnal

Shkup, 10 korrik – Gjykata e Velesit ka vendosur  sot masën e paraburgimit për ish-kryetarin e Gjykatës Penale, Vladimir Pancevski. Këtë informacion për herë të parë u bë i ditur nga Koalicioni Të Gjithë...

Dr Florin Besimi nga Sheshi Iliria  Tetova i thotë fuqishëm po Kryeministrit shqiptar

Dr. Florin Besimi, nga Sheshi “Iliria”: Tetova i thotë fuqishëm po Kryeministrit shqiptar!!

para 5 orë - Zhurnal

Tetovë, 10 korrik – Në një atmosferë madhështore, në Sheshin “Iliria”, në Tetovë, Bashkimi Demokratik për Integrim, me një prani të jashtëzakonshme të qytetarëve, simpatizantëve dhe veprimtarëve të BDI-së,...

Menduh Thaçi në Tearcë kërkon mbështetje për zgjedhjet e 15 Korrikut

Menduh Thaçi në Tearcë kërkon mbështetje për zgjedhjet e 15 Korrikut

para 5 orë - Zhurnal

Tetovë, 10 korrik – Kreu i PDSH-së sonte ka pasur takime me banorët e Tearcës ku nga afër ka dëgjuar hallet dhe problemet me të cilat përballen si dhe mundësinë për t’i ndihmuar ata në mandatin e rradhës,...

Ali Ahmeti Kemi mundur para katër vitesh ta kërkojmë kryeministrin shqiptar por vendi ishte në udhëkryq

Ali Ahmeti: Kemi mundur para katër vitesh ta kërkojmë kryeministrin shqiptar por vendi ishte në udhëkryq

para 6 orë - Zhurnal

Shkup, 10 korrik – Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte në Tv21, u shpreh se pas zgjedhjeve të 15 korrikut BDI do të jetë fituese dhe Reçica e Vogël do të jetë më e famshme në rajon. Ahmeti gjithashtu u shpreh...

Mickoski nga Pehçeva Po ndjehet fitorja e VMRO DPMNE së

Mickoski nga Pehçeva: Po ndjehet fitorja e VMRO-DPMNE-së

para 6 orë - Zhurnal

Pehçeva, 10 korrik – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe sekretari i përgjithshëm i partisë dhe bartës i listës së kandidatëve në njësinë zgjedhore 3, Igor Janushev sot e vizituan komunën...

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri ja ku ishte epiqendra

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

para 6 orë - Zhurnal

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish në Korçë, duke krijuar panik tek banorët. Tërmeti me epiqëndër në Korçë me magnitudë 2.7 dhe 2 km thellësi, ndërkohë që nuk raportohet për dëme materiale,

Xhaferi viziton Ostrecin e Manastirit Do jem mbështetës i juaji dhe përfaqësues dinjitoz

Xhaferi viziton Ostrecin e Manastirit: Do jem mbështetës i juaji dhe përfaqësues dinjitoz

para 6 orë - Zhurnal

Manastir, 10 korrik – Bartësi i listës në zonën e V-të zgjedhore nga BDI, Talat Xhaferi sot aktivitetin e tij e ka zhvilluar në disa fshatra të qytetit të Manastirit ku është ndalur në Ostrec ku me banorët...

Shefi i OBSH Kërcënimi kryesor nuk është virusi vetë

Shefi i OBSH: Kërcënimi kryesor nuk është virusi vetë

para 7 orë - Zhurnal

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit ka dënuar një “mungesë udhëheqjeje” në luftimin e pandemisë së koronavirusit dhe bëri një kërkesë emocionale për unitetin global, pasi shifrat...

Vuçiq Jemi gati për bisedime por nuk pranojmë ultimatum

Vuçiq: Jemi gati për bisedime, por nuk pranojmë ultimatum

para 7 orë - Zhurnal

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili ka shkuar në Paris të Francës për t’u takuar me presidentin Emanuel Macron, ka thënë se Serbia është e gatshme për bisedime me Kosovën, por nuk pranon ultimatum....

Mexhiti Zaevi u tregua mosmirënjohës ndaj shqiptarëve

Mexhiti: Zaevi u tregua mosmirënjohës ndaj shqiptarëve

para 7 orë - Zhurnal

Shkup, 10 korrik – Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti e ka qujtur mosmirënjohës liderin e LSDM-së Zoran Zaevin, i cili në disa tubime ka thënë se Bashkimi Demokratik për Integrim...

Hoti thotë se takimi në Washington mund të ndodhë brenda javësh

Hoti thotë se takimi në Washington mund të ndodhë brenda javësh

para 7 orë - Zhurnal

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se një takim ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe mund të zhvillohet brenda javësh në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në emisionin Rubikon...

Kroacia do të fillojë mjekimin e pacientëve me gjakun e të shëruarve nga COVID 19

Kroacia do të fillojë mjekimin e pacientëve me gjakun e të shëruarve nga COVID-19

para 7 orë - Zhurnal

Në Kroaci, së shpejti do të fillojë dhurimi vullnetar i plazmës së gjakut nga personat që e kanë mbijetuar sëmundjen COVID-19, të cilën e shkakton koronavirusi i ri. Hulumtimet klinike kanë treguar se...

Zaev Deri në vitin 2021 pensioni minimal do të jetë 10 700 denarë

Zaev: Deri në vitin 2021, pensioni minimal do të jetë 10.700 denarë

para 7 orë - Zhurnal

Shkup, 10 korrik – Bartësi i listës së kandidatëve në NJZ4, Zoran Zaev, së bashku me bartësen e listës së kandidatëve në NJZ1, Milla Carovska, sot realizuan takim me pensionistët nga Komuna e Kisella Vodës....

Thaçi premton se do të jetë Ministër i MPB së  Jo për të luftuar dikë por për ta sjellë qetësinë tek shqiptarët

Thaçi premton se do të jetë Ministër i MPB-së, “Jo për të luftuar dikë, por për ta sjellë qetësinë tek shqiptarët”

para 8 orë - Zhurnal

Saraqinë, 10 korrik, Zhurnal.mk – Kryetari i PDSH-se Menduh Thaçi tha se do të bëhet ministër i parë shqiptarë në ministrinë e punëve të brendshme. Ai më tej shtoi se edhe zv kryeministrin shqiptarë do...

Sela investimet po shkojnë më Maqedoninë Lindore Kodra e Diellit do të jetësohet

Sela, investimet po shkojnë më Maqedoninë Lindore, Kodra e Diellit do të jetësohet

para 8 orë - Zhurnal

Tetovë, 10 korrik, Zhurnal.mk – Koalicioni Tash është Koha, ishte në Drenovec. Nga atje kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, përmendi rrugën Tetovë-Jazhincë. Ai tha se në këtë rrugë në dita...

Ali Ahmeti me përgjigje ndaj Zaevit  Do ju thahet gëzimi në buzë

Ali Ahmeti me përgjigje ndaj Zaevit, “Do ju thahet gëzimi në buzë”

para 8 orë - Zhurnal

Shkup, 10 korrik, Zhurnal.mk – As Zaevi e as të tjerët nuk do ta kenë kënaqësinë ta shohin BDI-në në opozitë. Do të ju thahet gëzimi në buzë më 15 korrik, tha lideri I BDI-së, Ali Ahmeti në Debate Zgjedhore....

Angelovska Mbi 187 000 kartela pagesore vendore janë aktive 11 milion euro deri tani janë plotësuar në ekonomi përmes qytetarëve

Angelovska: Mbi 187.000 kartela pagesore vendore janë aktive, 11 milion euro deri tani janë plotësuar në ekonomi përmes qytetarëve

para 10 orë - Zhurnal

Shkup, 10 korrik – Mbi 187.000 kartela pagesore vendore tashmë janë aktive dhe qytetarët me to tashmë kanë bërë mbi 660.000 transaksione dhe kanë shpenzuar 10,7 milion euro për prodhime dhe shërbime vendore,...

Beyonce jep donacion për bizneset afro amerikane të dëmtuara nga Covid 19

Beyonce jep donacion për bizneset afro-amerikane të dëmtuara nga Covid-19

para 11 orë - Zhurnal

Këngëtarja e famshme Beyonce ka dhënë një donacion prej 10.000 dollarësh për të ndihmuar bizneset afro-amerikane që kanë pësuar dëme finaciare për shkak të pandemisë. Këngëtarja, apo më saktësisht, organizata...

Pranga maniakut në Tiranë mbetet në burg 56 vjeçari që ngacmoi të miturat në Durrës

Pranga “maniakut” në Tiranë, mbetet në burg 56-vjeçari që ngacmoi të miturat në Durrës

para 11 orë - Zhurnal

Një 61 vjeçar u arrestua në Tiranë pasi akuzohet se ka përndjekur dhe ngacmuar seksualisht një vajzë në periudha të ndryshme kohore. Në Durrës ndërkohë gjykata la në burg një 56 vjeçar që akuzohet se ngacmoi...

Koronavirusi mbingarkohen spitalet në jug dhe perëndim të SHBA

Koronavirusi, mbingarkohen spitalet në jug dhe perëndim të SHBA

para 11 orë - Zhurnal

Në Shtetet e Bashkuara të enjten u njoftua një shifër rekord ditore, prej më shumë se 64 mijë rastesh me koronavirus, më e larta që prej fillimit të pandemisë. Njësitë e kujdesit intensiv janë të mbingarkuara...

Basha Rama prishi thelbin e marrëveshjes së 5 qershorit

Basha: Rama prishi thelbin e marrëveshjes së 5 qershorit

para 11 orë - Zhurnal

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot se Edi Rama e prishi në esencë marrëveshjen e 5 qershorit për Reformën Zgjedhore pas deklaratës se mbështet kërkesën e opozitës parlamentare për hapjen e listave....

BDI kërkon nga Gjykata Kushtetuese që qytetarët e izoluar të mund të regjistrohen për votim deri më 15 korrik

BDI kërkon nga Gjykata Kushtetuese që qytetarët e izoluar të mund të regjistrohen për votim deri më 15 korrik

para 12 orë - Zhurnal

Tetovë, 10 korrik – Zhurnal.mk – Bujar Osmani nga BDI, ka kërkuar në emër të partisë që Gjykata Kushtetuese menjëherë të inicojë seancë të jashtëzakonshme dhe të sjellë masë të përkohshme që të suspendojë...

Një yll në ngritje si Meti sjell freski vere me Milano

Një yll në ngritje si Meti, sjell freski vere me ‘Milano’

para 12 orë - Zhurnal

Një person me aftësi të larta ndërpersonale, energjik, shumë komunikues, ka një shpirt krijues, është një artist i lindur. Është marrur me muzikë që nga shkolla fillore, ka marrur pjesë me këngë në organizimet...

Një votë më shumë për PDSh në

Një votë më shumë për PDSh-në

para 12 orë - Zhurnal

Baton Haxhiu Ditën kur filluan bombardimet në Kosovë me 1999, një njeri dhe një parti ka bërë më shumë punë se sa NATO me bombardimet e saja. Ajo është Partia demokratike Shqiptare e Arbën Xhaferit dhe...

Jepet shtesa arsimore për mbi 26 mijë fëmijë

Jepet shtesa arsimore për mbi 26 mijë fëmijë

para 12 orë - Zhurnal

Shkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njoftoi se është bërë pagesa e shtesës për arsim, për 26.050 fëmijë. Me këtë pagesa, sipas MPPS-së, shtesë kanë marrë 2000 fëmijë...

Antikorrupsioni pranoi ankesën e VMRO së  fondet për OJQ të në kundërshtim me ligjin

Antikorrupsioni pranoi ankesën e VMRO-së, “fondet për OJQ-të në kundërshtim me ligjin”

para 12 orë - Zhurnal

S hkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Qeveria ka shkelë rregullat e zgjedhjeve, kur transferoi para nga buxheti në llogaritë e OJQ-ve. Komisioni në bazë ankesës së VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit, konstatoi se...

James drejt largimit nga Reali

James drejt largimit nga Reali

para 12 orë - Zhurnal

Futbollisti kolumbian është duke i kaluar javët e fundit të eksperiencës së tij në Madrid. Ai i ka prishur përfundimisht punët me trajnerin Zinedine Zidane James Rodriguez është duke i kaluar javët e fundit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK