http://kariera.mk
Ndërron jetë aktori i mirënjohur

Ndërron jetë aktori i mirënjohur

i ri - Mapo

Është ndarë nga jeta në moshën 86 vjeçare komediani i njohur Dick Gregory. Familja e tij e ndau lajmin e trishtueshëm për vdekjen e tij përmes rrjeteve sociale. Nga vitet 1960-ta, Gregory është tallur...

Nënë Tereza ishte motivim për Princeshën Diana

Nënë Tereza ishte motivim për Princeshën Diana

para 6 minutave - Mapo

Janë zbuluar letra të Princeshës së ndjerë, në të cilat ajo tregon se si takimi me Nënën Terezë i kishte ndryshuar jetën, dhe se si Nëna Terezë e kishte inspiruar që të ndihmonte njerëzit në nevojë. Në...

Një tjetër perlë i shtohet Tiranës Veliaj Rilindja Urbane në çdo fshat

Një tjetër ‘perlë’ i shtohet Tiranës/ Veliaj: Rilindja Urbane, në çdo fshat

para 11 minutave - Mapo

Foto 1 nga 6 Bashkia e Tiranës finalizon projektin e parë pilot të rilindjes urbane në fshatin Qeha, Petrelë Veliaj: “Projekti do të shtrihet në të gjithë fshatrat e Tiranës; Më shumë investime të ngjashme...

Transportonin çanta me drogë drejt Greqisë dy shqiptarë në pranga 3 në kërkim

Transportonin çanta me drogë drejt Greqisë, dy shqiptarë në pranga, 3 në kërkim

para 21 minutave - Mapo

Sekuestrohen mbi 78 kg marijuanë ne kufirin greko-shqiptar, ndërsa janë shpallur në kërkim 5 shqiptarë. Policia greke ka pikasur me kamera termike 5 persona që po transportonin disa çanta në zonën pyjore...

Ishin kthyer në tmerrin e turistëve arrestohen skifetrët e Lezhës

Ishin kthyer në ‘tmerrin’ e turistëve, arrestohen ‘skifetrët’ e Lezhës

para 56 minutave - Mapo

Ishin kthyer në ‘tmerrin’ e pushuesve në plazhin e Shëngjinit, pasi ju vidhnin para dhe sende personale. Por pas shumë denoncimeve, uniformat blu i kanë dhënë fund aventurës së dy adoleshentëve në lezhë....

 Gjithçka u bë se kthej dot më pas  Ja fjalët e fundit të 65 vjeçarit që vrau gruan dhe më pas veten

‘Gjithçka u bë, se kthej dot më pas’. Ja fjalët e fundit të 65 vjeçarit që vrau gruan dhe më pas veten

para një ore - Mapo

Një ngjarje e rëndë tronditi sot paradite qytetarët e Kamzës, ku burri vret gruan dhe më pas qëllon veten. Janë zbardhur detaje te reja në lidhje me krimin ku 65-vjeçari Halil Lita vrau me armë zjarri...

Publikohen mesazhet e Suela Kalasë me ish të dashurën e bashkëshortit të ri  Ai s ka lek e ushqej unë  Këngëtarja  Me histeriket në gjyq

Publikohen mesazhet e Suela Kalasë me ish-të dashurën e bashkëshortit të ri: ‘Ai s’ka lek, e ushqej unë…’ Këngëtarja: ‘Me histeriket në gjyq’

para një ore - Mapo

“360 gradë” ka publikuar ditën e sotme disa mesazhe në “Facebook” mes këngëtares Suela Kalasë dhe të dashurës së bashkëshortit të saj të ri, Arijon Abdyli, për të cilin thuhet se është milioner. Pas problemeve...

Kërkesa e Holandës për kthimin e vizave drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit Asnjë ankesë për shqiptarët

Kërkesa e Holandës për kthimin e vizave, drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit: Asnjë ankesë për shqiptarët

para një ore - Mapo

“Ne nuk kemi patur asnjë ankesë nga pala hollandeze për problematika të shtetasve shqiptarë që udhëtojnë apo qëndrojnë në këtë shtet në kuadër të marrëveshjes Shengen”. Kështu është shprehur drejtoresha...

E kallëzoi ish gruaja për kanosje gjykata lë në burg ish deputetin e PS

E kallëzoi ish-gruaja për kanosje, gjykata lë në burg ish-deputetin e PS

para një ore - Mapo

Ish-deputeti socialist, Hamit Kosta është lënë në burg, pasi akuzohet për ‘kanosje’ dhe ‘Armëmbajtje pa leje’. Kosta është kallëzuar në polici ka ish-bashkëshortja e tij, Elda Tabaku Ai u arrestua dy ditë...

Manjola Nallbani sfidon 20 vjeçaret në plazh por Ermal Mamaqi i bën një kompliment epik

Manjola Nallbani ‘sfidon’ 20-vjeçaret në plazh, por Ermal Mamaqi i bën një kompliment epik…

para një ore - Mapo

Manjola Nallbani vazhdon të fitojë vëmendjen e shqiptarëve edhe pse prej kohësh është tërhequr nga të qenit aktive në muzikë. Ajo është padyshim një nga këngëtaret e cila shfaqet gjithnjë në formë mjaft...

Ups Kujdes me mbathjet që vishni në plazh ju doli vagina sheshit Ja skandalet e VIP ave

Ups! Kujdes me mbathjet që vishni në plazh…ju doli vagina sheshit. Ja skandalet e VIP-ave

para një ore - Mapo

Foto 1 nga 25 Tashmë është në modë që bikini që jenë sa më të vogla. Por kjo ka një kosto. Jo aq financiare sa morale. Këta VIP nuk janë treguar të kujdesshëm dhe kanë lënë nam. Shikoni fotot e tyre dhe...

Rama ftesë qytetarëve për zyrën e re të bashkëqeverisjes 1 javë kohë për të aplikuar

Rama ftesë qytetarëve për zyrën e re të bashkëqeverisjes: 1 javë kohë për të aplikuar

para 2 orë - Mapo

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka njoftuar të gjithë ata që janë të interesuar që të jenë pjesë e zyrës së re të bashkëqeverisjes se kanë ngelur edhe një javë...

Mirela Oktrova Trafikim VS liri mendimi

Mirela Oktrova: Trafikim VS liri mendimi

para 3 orë - Mapo

Nga Mirela Oktrova Artikulli im “Struci dhe prostitucioni”, i botuar së fundmi në kuadrin e rubrikës sime të përjavshme “Etno-kaos” në gazetën “Mapo” – për të cilin kam marrë shumë urime dhe telefonata...

Detajet nga krimi i dyfishtë në Kamëz Burri vrau gruan për motive xhelozie

Detajet nga krimi i dyfishtë në Kamëz/ Burri vrau gruan për motive xhelozie

para 3 orë - Mapo

Të tjera detaje dalin në dritë nga krimi makabër në Kamëz, ku një 65-vjeçar vrau me armë zjarri gruan e tij 60-vjeçare. Halil Lita dhe Dije Lita kishin 5 fëmijë, 3 vajza të martua dhe 2 djem, këta të fundit...

Sherr me thika tek Don Bosko në kryeqytet një i plagosur Kapet autori

Sherr me thika tek ‘Don Bosko’ në kryeqytet, një i plagosur. Kapet autori

para 3 orë - Mapo

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka plagosur me thikë një person. Burime zyrtare nga policia e Tiranës bënë me dije se Besnik Kolndreu, banues në kryeqytet akuzohet se rreth...

Gjoksi i varur Encës bëhet hit në Internet

Gjoksi i varur Encës bëhet hit në Internet

para 3 orë - Mapo

Foto 1 nga 2 Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, vijon turin e saj të koncerteve në qytete të ndryshme ndërkohë që nuk le pas dore për asnjë moment azhornimin e profileve të saj në rrjetet sociale...

Tmerr në Tiranë Burri vret gruan dhe më pas veten me automatik

Tmerr në Tiranë/ Burri vret gruan dhe më pas veten me automatik

para 3 orë - Mapo

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në kryeqytet, ku një burrë ka shkuar deri në marrëzi, duke vrarë gruan e tij e më pas veten. Krimi makabër u regjistrua në zonën e njohur si frutikulturë në Kamëz. Burime...

Tmerr në Tiranë Burri vret gruan dhe më pas veten me automatik Ja emrat

Tmerr në Tiranë/ Burri vret gruan dhe më pas veten me automatik. Ja emrat

para 3 orë - Mapo

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në kryeqytet, ku një burrë ka shkuar deri në marrëzi, duke vrarë gruan e tij e më pas veten. Krimi makabër u regjistrua në zonën e njohur si frutikulturë në Kamëz. Burime...

Publikohen online fotot nudo të aktores së Hollywood

Publikohen online fotot nudo të aktores së Hollywood

para 3 orë - Mapo

Aktorja e njohur e “Princess Diaries”, Anne Hathaway, është viktima e fundit e një sulmi hakerash ndaj të dhënave personale të personave të njohur anekënd botës. “Hindustan Times” raporton se fotot nudo...

Nuk keni për ta besuar Çmimi i gomarit arrin majat ja sa kushton

Nuk keni për ta besuar! Çmimi i gomarit arrin majat, ja sa kushton

para 4 orë - Mapo

Punimi i tokës në Shqipëri, ka ardhur duke u mekanizuar vit pas viti dhe nevoja për të përdorur kafshë për plugim dhe transport rrjedhimisht është ulur. Shtimi i traktorëve, minitraktorëve dhe autokombajnave...

Sekuestrohet drogë e madhe në një hotel në Himarë një i arrestuar Ja emri

Sekuestrohet drogë e madhe në një hotel në Himarë, një i arrestuar. Ja emri

para 4 orë - Mapo

Një sasi e madhe droge është sekuestruar në një hotel në Himarë, ku në pranga është vendosur edhe një person. Një ditë më parë është finalizuar me sukses operacioni i koduar ‘Hotel Room’, në fshatin Piqeras,...

1 javë nga aksidenti i Aqif Rakipit PD i bën thirrje Dorëzo mandatin shko para drejtësisë si qytetar

1 javë nga aksidenti i Aqif Rakipit, PD i bën thirrje: Dorëzo mandatin, shko para drejtësisë si qytetar

para 4 orë - Mapo

Me anë të një deklarate për mediat, Partia Demokratike i ka bërë thirrje deputetit Aqif Rakipi që të dorëzojë mandatin e deputetit dhe të shkojë para drejtësisë si qytetar i thjeshtë. Në deklaratë PD-ja...

Çfarë do të ndodhë nëse Mbretëresha do të tërhiqet nga froni

Çfarë do të ndodhë nëse Mbretëresha do të tërhiqet nga froni?

para 4 orë - Mapo

Në moshën 91-vjeçare, nuk ka dyshime që Mbretëresha Elisabetë ta marrë në konsideratë dorëheqjen nga froni. Tani që bashkëshorti i saj, Princ Filip është tërhequr nga daljet publike, të gjithë i kanë kthyer...

Fundi i botës është shumë pranë çfarë po fsheh NASA

Fundi i botës është shumë pranë, çfarë po fsheh NASA

para 5 orë - Mapo

Gjatë ditëve të fundit është folur shumë mbi fundin e botës, por si qëndron e vërteta. Në youtoube qarkullon një video e publikuar nga NASA në të cilën thuhet se fundi i botës është shumë pranë. Këtë gjë...

Situata Brenda 24 orëve 10 vatra zjarri Emergjencat Civile Ku do të ketë shtrëngata shiu

Situata/ Brenda 24 orëve 10 vatra zjarri, Emergjencat Civile: Ku do të ketë shtrëngata shiu

para 5 orë - Mapo

Rreziku nga zjarret vijon të jetë prezent në vendin tonë, pasi përgjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 10 vatra. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 70 punonjës zjarrfikës, 15 automjete...

I grabitën çiftit austriak 300 euro dhe një telefon pranga njërit prej autorëve

I grabitën çiftit austriak 300 euro dhe një telefon, pranga njërit prej autorëve

para 5 orë - Mapo

Një i ri ka rënë në pranga pasi akuzohet se grabiti me dhunë dy të austriakë. Burime zyrtare nga policia e Pukës bënë me dije se Zamir Pjetra akuzohet se në 18 gusht ka vjedhur në bashkëpunim me një tjetër,...

Bllokohet gomonia me 600 kg drogë në ujërat italiane pranga dy skafistëve shqiptarë

Bllokohet gomonia me 600 kg drogë në ujërat italiane, pranga dy skafistëve shqiptarë

para 5 orë - Mapo

Një gomone me 600 kg drogë është kapur në ujërat italiane, ndërsa në pranga ranë dy skafistë shqiptarë. Burime zyrtare nga Policia e Shtetit bënë me dije se operacioni nisi dje gjatë orëve të natës në...

Kërkohej në të gjithë Europën ja ku u kap vlonjati i dënuar në Itali Emri

Kërkohej në të gjithë Europën, ja ku u kap vlonjati i dënuar në Itali. Emri

para 5 orë - Mapo

Një i ri i cili i ishte në kërkim ndërkombëtar nga Itali pasi është i dënuar me 10 vjet burg është vënë në pranga në Tiranë. Në pranga është vënë Athanas Xhuveli. Policia bën të ditur se gjatë kontrollit...

 Rreziku për rikthimin e vizave  Vasili sulmon Ramën Europa zero të madhe delirit me timon e tepsi

“Rreziku për rikthimin e vizave”/ Vasili sulmon Ramën: Europa, zero të madhe delirit me timon e tepsi

para 6 orë - Mapo

Ish-kreu i LSI-së, Petrit Vasili, aktualisht kryetar i grupit parlamentar të kësaj force ka reaguar lidhur lajmet e publikuara lidhur me faktin që shqiptarët rrezikojnë rikthimit të vizave. Në një status...

Eksploziv automjetit të parkuar Policia e Vlorës nis hetimet

Eksploziv automjetit të parkuar, Policia e Vlorës nis hetimet

para 6 orë - Mapo

Një shpërthim eksplozivi është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Vlorë. Ngjarja ndodhi rreth orës 03:40, në lagjen ”Isa Boletini” Burime zyrtare nga policia bënë me dije se nga shpërthimi i mjetit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK