http://kariera.mk
 Kur të rritem do t i blejë të gjitha pulat e botës porosia nga karantina e vogëlushit nga Prishtina

“Kur të rritem do t’i blejë të gjitha pulat e botës” porosia nga karantina e vogëlushit nga Prishtina

para 3 orë - Gazeta Express

Arte Gazeta Express 09/04/2020 1:16 Pandemia COVID-19 ka bërë që të vije edhe kreativiteti në dukje Kështu, kreativiteti po tregohet nëpër video të ndryshme në rrjetet sociale por edhe në video të veçanta....

Enca mërzitet nga izolimi e do detin

Enca mërzitet nga izolimi, e do detin

para 3 orë - Gazeta Express

Rozë Gazeta Express 09/04/2020 0:57 Këngëtarja Enca Haxhiu duket se është mërzitur nga jeta e izoluar që po bën Pandemia COVID-19, ka bërë që shumica e këngëtarëve dhe artistëve të izolohen. Përveç kësaj...

Shtatë të shëruar dhe 14 raste të reja pozitive me COVID 19

Shtatë të shëruar dhe 14 raste të reja pozitive me COVID-19

para 3 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 09/04/2020 0:35 Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka lajmëruar në orët e mbrëmjes se nga 218 mostra të testuara Sipas ISHPK, nga këto testime kanë rezultuar të infektuar...

Kurti autorizon Arben Vitinë për t i vendosur kufizimet e lëvizjes pas 13 prillit

Kurti autorizon Arben Vitinë për t’i vendosur kufizimet e lëvizjes pas 13 prillit

para 3 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 09/04/2020 0:29 Qeveria në detyrë e Kosovës, e ka autorizuar ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia që të autorizojë orarin e ndalimit të lëvizjes për qytetarët, pasi që...

Arilena shijon natyrën në ditë pandemie

Arilena shijon natyrën në ditë pandemie

para 3 orë - Gazeta Express

Rozë Gazeta Express 09/04/2020 0:14 Këngëtarja Arilena Ara mund të cilësohet si e pa fat Pavarësisht se ajo ende mund të paraqitet në Eurosong, mbajtja e të cilit është shtyrë, kjo ka bërë që këngëtarja...

Vjosa Osmani i përgjigjet Agim Veliut pa ia përmendur emrin

Vjosa Osmani i përgjigjet Agim Veliut pa ia përmendur emrin

para 3 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 23:52 Kryetarja e parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar se aktualisht vendi ynë po kalon dy panedemi, atë të koronavirusit dhe pandeminë e politikanëve të papërgjegjshëm....

Kusari Nuk e di pse Isa Mustafa po krenohet me veprime destruktive

Kusari: Nuk e di pse Isa Mustafa po krenohet me veprime destruktive

para 3 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 23:42 Deputetja e Grupit të VV’së, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë në emisionin DPT të Fidani se nuk e kupton pse kryetari i Isa Mustafës po krenohet që rrëzoi një qeveri në...

Arrin në 812 numri i viktimave nga Covid 19 në Turqi

Arrin në 812 numri i viktimave nga Covid-19 në Turqi

para 3 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 23:41 Në Turqi për shkak të COVID-19 kanë humbur jetën 87 persona në 24 orët e fundit. Numri total i viktimave ka shkuar 812. Kurse numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19...

Kaçe pranë kalimit në Bundesligë

Kaçe pranë kalimit në Bundesligë

para 3 orë - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 08/04/2020 23:40 E ardhmja e Ergys Kaçes mund të jetë në Gjermani. Mesfushori shqiptar, i cili aktualisht luan si i huazuar te Ael Larissa, do të largohet nga kampionati grek në...

Shqipëria të enjten eksporton 300 tonë me perime drejt Kosovës

Shqipëria të enjten eksporton 300 tonë me perime drejt Kosovës

para 3 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 23:34 Nga e enjtja, Kosova do të jetë shteti i parë ku do të dërgohet një sasi prej 300 tonë perime nga Myzeqeja që prej fillimi të pandemisë. Më pas Maqedonia dhe shtetet...

Tre filxhanë kafe në ditë ulin rrezikun e sëmundjeve të zemrës sipas një studimi

Tre filxhanë kafe në ditë ulin rrezikun e sëmundjeve të zemrës, sipas një studimi

para 8 orë - Gazeta Express

Shneta Gazeta Express 08/04/2020 21:38 Kafeina është një pikë e nxehtë në debatet shkencore mbi shëndetin e zemrës. Një hulumtim i publikuar së fundmi nga Shoqata Amerikane e Kardiologjisë, të cilit i...

Veseli Kurti injoroi SHBA në pas marrëveshjes me Borrellin

Veseli: Kurti injoroi SHBA’në pas marrëveshjes me Borrellin

para 8 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 21:38 Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një...

Djali i Vuçiqit infektohet nga koronavirusi

Djali i Vuçiqit infektohet nga koronavirusi

para 8 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 21:29 Danilo Vuçiq, djali i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus. Kjo është bërë e ditur përmes profilit zyrtar në Instagram...

Ish zv ministri i Ramës Numri i viktimave në Shqipëri më i madh nga ai që raportohet

Ish- zv. ministri i Ramës: Numri i viktimave në Shqipëri, më i madh nga ai që raportohet

para 8 orë - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 08/04/2020 21:26 Epidemiologu Taulant Muka deklaroi për A2, se numri i personave që kanë humbur jetën në Shqipëri nga koronavirusi është më i madh se ai që raportohet nga autoritetet....

Lojtarët e Real Madridit pajtohen për ulje page prej 10

Lojtarët e Real Madridit pajtohen për ulje page prej 10%

para 8 orë - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 08/04/2020 21:23 Real Madridi ka arritur marrëveshje me ekipin e parë, ekipin e dytë Castilla dhe ekipin e basketbollit që lojtarët të marrin pagë me ulje prej 10 për qind, për shkak...

KP Veriu i Kosovës do të aplikojë masa më të rrepta gjatë fundjavës si Serbia

KP: Veriu i Kosovës do të aplikojë masa më të rrepta gjatë fundjavës, si Serbia

para 8 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 21:21 Shtabi i krizës në Mitrovicën e Veriut do të zbatojë masat e reja njëjtë sikurse Serbia gjatë këtij vikendi, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it. Sipas këtyre...

OBSH ja reagon ndaj kritikave të Presidentit Trump

OBSH’ja reagon ndaj kritikave të Presidentit Trump

para 9 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 21:19 Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë mbrojti të mërkurën me forcë menaxhimin e koronavirusit nga ana agjencisë së tij, në përgjigje të kritikave të Presidentit...

Infermierja e Klinikës Infektive të QKUK së shërohet nga koronavirusi

Infermierja e Klinikës Infektive të QKUK’së shërohet nga koronavirusi

para 9 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 21:16 Zëvendësministri në detyrë i Shëndetësisë, Izet Sadiku, ka bërë të ditur se është shëruar nga Covid-19 një infermiere e Klinikës Infektive të Qendrës Klinike Universitare...

Veseli Është dashur t i jepej një mundësi këtij koalicioni që premtimet t i dilnin mashtrim

Veseli: Është dashur t’i jepej një mundësi këtij koalicioni që premtimet t’i dilnin mashtrim

para 9 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 21:05 Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se nuk janë penduar aspak që kanë votuar pro rrëzimit të qeverisë . Sipas tij, koalicionit VV-LDK është dashur t’u jepet mundësi...

Ministri i financave Brenda 12 muajve ekonomia mund të kthehet dhe të stabilizohet

Ministri i financave: Brenda 12 muajve ekonomia mund të kthehet dhe të stabilizohet

para 9 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 21:10 Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka thënë se obligim i tij është të sigurojë stabilitet makro-ekonomik në vend dhe se Pakoja emergjente...

Manchester Unitedin i ofron 90 milionë euro për mbrojtësin e Napolit

Manchester Unitedin i ofron 90 milionë euro për mbrojtësin e Napolit

para 9 orë - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 08/04/2020 21:09 Manchester United ka zhvilluar një tjetër sezon zhgënjyes. Djajtë e Kuq nuk po arrijnë akoma të jenë protagonistë në Angli dhe Evropë. Për të përforcuar skuadrën,...

Zona në Shqipëri ende e paprekur nga COVID 19

Zona në Shqipëri ende e paprekur nga COVID-19

para 9 orë - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 08/04/2020 21:05 Malësia e Madhe është ndër të paktat zona në Veri të Shqipërisë që nuk është prekur nga COVID-19. E gjendur mes dy vatrave të kuqë të përhapjes se virusit, Shkodrës...

Veseli Është dashur t i jepej një mundësi këtij koalicioni që premtimet t u dilnin mashtrim

Veseli: Është dashur t’i jepej një mundësi këtij koalicioni që premtimet t’u dilnin mashtrim

para 9 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 21:05 Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se nuk janë penduar aspak që kanë votuar pro rrëzimit të qeverisë . Sipas tij, koalicionit VV-LDK është dashur t’u jepet mundësi...

Limaj Malisheva nuk do ta harrojë kurrë neglizhencën e Kurtit

Limaj: Malisheva nuk do ta harrojë kurrë neglizhencën e Kurtit

para 9 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 21:03 Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se Malisheva nuk do ta harrojë kurrë atë që ai e ka cilësuar neglizhencë të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti,...

Papa Françesku Disa politikanë në Evropë ma kujtojnë Hitlerin

Papa Françesku: Disa politikanë në Evropë ma kujtojnë Hitlerin

para 9 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 20:57 Disa politikanë europianë po shesin ide të ngjashme me diktatorin gjerman nazist Adolf Hitler, tha Papa Françesku nga Vatikani në një intervistë. Në komentet e shkruara...

Rrëfimi i dhimbshëm i Ritës Kishte shumë paragjykime kur isha refugjate

Rrëfimi i dhimbshëm i Ritës: Kishte shumë paragjykime kur isha refugjate

para 9 orë - Gazeta Express

Rozë Gazeta Express 08/04/2020 20:56 “Kishte shumë paragjykime”. Rita Ora ka folur për përvojën e saj “të hidhur” si një refugjate pasi që ishte larguar shkaku i “persekutimit” si një fëmijë me familjen...

Messi Kur Henry na u bashkua nuk guxoja ta shikoja në sy

Messi: Kur Henry na u bashkua, nuk guxoja ta shikoja në sy

para 9 orë - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 08/04/2020 20:48 Lionel Messi ka zbuluar se e kishte vlerësuar dhe admiruar aq shumë Thierry Henry-n, saqë nuk kishte mundur ta shikonte në sy sulmuesin francez në takimin e tyre...

Përsëri revoltë tek konviktet intervenon policia

Përsëri revoltë tek konviktet, intervenon policia

para 9 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 20:46 Gjatë së hënës, është dashur intervenimi i policisë, për t’i qetësuar personat e izoluar në Qendrën e Studentëve. Forca të shtuara policore, po qëndrojnë para konvikteve...

Turqia ndihmon Maqedoninë me materiale mjekësore

Turqia ndihmon Maqedoninë me materiale mjekësore

para 9 orë - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 08/04/2020 20:43 Turqia sot pasdite me aeroplan të armatës turke që ateroi në Aeroportin ndërkombëtar -Shkup i dorëzoi Maqedonisë së Veriut ndihmë në materiale mjekësore në ballafaqimin...

Togeri i Policisë së Kosovës që u arrestua duke dalë nga kazinoja ishte dënuar dy herë nga gjykata

Togeri i Policisë së Kosovës, që u arrestua duke dalë nga kazinoja, ishte dënuar dy herë nga gjykata

para 9 orë - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 08/04/2020 20:42 Zyrtari policor ishte gjykuar dy herë për vepra penale marrje të ryshfetit dhe lajmërim i veprave penale. Koronavirusi ka bërë që shumë qytetar të izolohen nëpër shtëpitë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK