http://kariera.mk
Reali merr fitoren e tetë radhazi dhe vendos një dorë mbi titull Granada fiton ndaj Sociedad

Reali merr fitoren e tetë radhazi dhe vendos një dorë mbi titull, Granada fiton ndaj Sociedad

para 4 orë - SuperSport

Reali i Madridit vrapon drejt titullit kampion, pasi mbrëmjen e sotme mposhti me rezultatin 2-0 Deportivo Alavesin, duke regjistruar fitoren e tetë radhazi, në po kaq ndeshje të zhvilluara që prej rifillimit...

Bardhi shpjegon rastin e humbur Tirana nuk e meritoi barazimin

Bardhi shpjegon rastin e humbur: Tirana nuk e meritoi barazimin

para 5 orë - SuperSport

Jurgen Bardhi ishte një nga më të mirët e Partizanit në derbin ndaj Tiranës, pasi dha asistin për golin e Cordeiros dhe i shkoi shumë pranë golit të dytë, ndërsa në pikërisht për rastin e humbur, foli...

Batha Presioni sa vjen e rritet pika e marrë sot ishte si një fitore

Batha: Presioni sa vjen e rritet, pika e marrë sot ishte si një fitore

para 5 orë - SuperSport

Pas mungesës për shkak pezullimi në përballjen me Kukësin, Batha u rikthye në formacionin e Tiranës për derbin ndaj Partizanit dhe dha kontributin e tij që bardheblutë të merrnin një pikë shumë me vlerë...

Kalari shmang komentet për Sormanin Krenar për atë që dhanë djemtë sot

Kalari shmang komentet për Sormanin: Krenar për atë që dhanë djemtë sot

para 5 orë - SuperSport

Vetëm pak orë para startit të derbit të kryeqytetit, Reanaldo Kalari u njoftua se do të drejtojë Partizanin nga stoli, pasi trajneri Sormani nuk do të paraqitej, ndërsa në përfundim të sfidës, zëvendës...

Egbo Vinim nga një moment i vështirë por reaguam si skuadër e bashkuar

Egbo: Vinim nga një moment i vështirë, por reaguam si skuadër e bashkuar

para 5 orë - SuperSport

Trajneri i Tiranës Emanuel Ego u shfaq i qetë në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, ku vlerësoi maksimalisht angazhimin e të tijve deri në fund për të shmangur humbjen, por...

Koronavirusi ndal tifozët por jo spektaklin Partizani flirton me fitoren në derbi

Koronavirusi ndal tifozët, por jo spektaklin, Partizani ‘flirton” me fitoren në derbi

para 5 orë - SuperSport

Koronavirusi ia doli të lërë derbin e kryeqytetit pa pjesën më të bukur të tij, tifozërinë e zjarrtë, por nuk bëri dot asgjë për të anuluar përballjen Partizani-Tirana, të cilat dhuruan spektaklin e tyre...

 Bomba e ESPN Barça akord për blerjen e Lautaros pritet shitja e Coutinhos

“Bomba” e ESPN: Barça akord për blerjen e Lautaros, pritet shitja e Coutinhos

para 6 orë - SuperSport

Muajt e fundit është folur shumë për një transferim të sulmuesit argjentinas Lautaro Martinez te Barcelona, por klubi katalan nuk ia doli të paguajë klauzolën prej 111 milionë eurosh për prishjen e kontratës...

De Biasi emërohet trajner i Azerbajxhanit merr me vete edhe ish kapitenin e Shqipërisë

De Biasi emërohet trajner i Azerbajxhanit, merr me vete edhe ish kapitenin e Shqipërisë

para 6 orë - SuperSport

Pritja gati 3-vjeçare ka marrë fund dhe Giani De biasi do të rikthehet sërish në pankinë, këtë herë për të drejtuar skuadrën kombëtare të Azerbajxhanit. Ashtu siç ishte paralajmëruar gjatë ditës së sotme,...

Troisi Zhvilluam një ndeshje të mirë por nuk i kuptova vendimet e arbitrit

Troisi: Zhvilluam një ndeshje të mirë, por nuk i kuptova vendimet e arbitrit

para 7 orë - SuperSport

Flamurtari vijon të respektojë kampionatin dhe të japë maksimumin në çdo ndeshje, ndërsa sot u mposht vetëm në sekondat e fundit ndaj Bylisit, me rezultatin final 2-3. Megjithatë në Vlorë nuk munguan polemikat,...

Dovedan Po luajnë vetëm 10 futbollistë për Goxhajn pyesni presidentin

Dovedan: Po luajnë vetëm 10 futbollistë, për Goxhajn pyesni presidentin

para 7 orë - SuperSport

Bylisi mori një fitore të vuajtur dhe mes polemikave në Vlorë përballë Flamurtarit, ndërsa trajneri Veljko Dovedan, në intervistën e dhënë për Supersport pranoi se skuadra e tij është e lodhur, pasi ka...

Pa punë prej gati tre vitesh De Biasi pranë marrëveshjes me kombëtaren azere

Pa punë prej gati tre vitesh, De Biasi pranë marrëveshjes me kombëtaren azere

para 7 orë - SuperSport

Ish trajneri i Kombëtares Shqiptare Giani De Biasi është i papunë që prej 27 nëntorit të 2017-ës, kur u shkarkua nga pankina e skuadrës spanjolle Deportivo Alaves, por duket se tani është shumë pranë rikthimit....

Derbi i kryeqytetit fiton ndaj koronavirusit publikohen formacionet zyrtare

Derbi i kryeqytetit fiton ndaj koronavirusit, publikohen formacionet zyrtare

para 8 orë - SuperSport

Koronavirusi ia doli të lërë derbin e kryeqytetit pa pjesën më të bukur të tij, tifozërinë e zjarrtë, por nuk bëri dot asgjë për të anuluar përballjen Partizani-Tirana, e cila do të startojë në orën 20:45...

Sormani trembet nga koronavirusi  braktis Partizanin në derbi

Sormani trembet nga koronavirusi, “braktis” Partizanin në derbi

para 8 orë - SuperSport

Koronavirusi ka prishur atmosferën te Partizani në prag të derbit të kryeqytetit, pasi plot 5 futbollistë të të kuqve rezultuan pozitivë ndaj Covid-19 dhe nuk do të jenë në dispozicion të skuadrës për...

Flamurtari vijon të respektojë kampionatin bie në sekondat e fundit ndaj Bylisit

Flamurtari vijon të respektojë kampionatin, bie në sekondat e fundit ndaj Bylisit

para 8 orë - SuperSport

Rënia edhe matematikisht nga Superliga disa javë para fundit, nuk ka ndikuar aspak te Flamurtari, që përkundrazi, tani është zgjuar dhe vijon të bëjë paraqitje dinjitoze në fushë, ndërsa pasditen e sotme...

Martini Ndaj Kukësit do jetë e vështirë por dimë t i luajmë ndeshjet e tilla

Martini: Ndaj Kukësit do jetë e vështirë, por dimë t’i luajmë ndeshjet e tilla

para 9 orë - SuperSport

Teuta po kalon një moment mjaft të mirë dhe ka regjistruar 4 fitore radhazi në kampionat, që e kanë ngjitur në vendin e tretë të renditjes, ndërsa nesër në mbrëmje kalendari i ka rezervuar një përballje...

Ibra Ky nuk është Milani që kam në mendje nuk besoj se rri edhe sezonin tjetër

Ibra: Ky nuk është Milani që kam në mendje, nuk besoj se rri edhe sezonin tjetër

para 10 orë - SuperSport

Me karizmën, prezencën dhe klasin që e karakterizon, Zlatan Ibrahomovic u rikthye te Milani në muajin dhjetor dhe ndihmoi Stefano Piolin që të ndërtojë një skuadër të vërtetë, të aftë të përballet denjësisht...

Sarri citon Guardiolën Ndaj Atalantës është si të shkosh te dentisti

Sarri citon Guardiolën: Ndaj Atalantës është si të shkosh te dentisti

para 11 orë - SuperSport

Vetëm 4 ditë pas humbjes së çuditshme me Milan in në “San Siro”, kuu mposht4-2, pasi kishte kaluar në avantazh të dy golave, Juventusin e pret një tjetër përballje e vështirë, ajo ndaj skuadrës më në formë...

Sarri Dua të citoj Guardiolën ndaj Atalantës si të shkosh te dentisti

Sarri: Dua të citoj Guardiolën, ndaj Atalantës si të shkosh te dentisti

para 11 orë - SuperSport

Vetëm 4 ditë pas humbjes së çuditshme me Milan in në “San Siro”, kuu mposht4-2, pasi kishte kaluar në avantazh të dy golave, Juventusin e pret një tjetër përballje e vështirë, ajo ndaj skuadrës më në formë...

Zyrtare Pista e Mugellos përfshihet në kalendar do mbahet gara numër 1000 për Ferrarin

Zyrtare/ Pista e Mugellos përfshihet në kalendar, do mbahet gara numër 1000 për Ferrarin

para 11 orë - SuperSport

Pista e Mugellos në Itali, që është në pronësi të skuadrës së Ferrarit prej shumë vitesh, do të bëhet pjesë e kalendarit të Formulës 1 për këtë sezon, pasi është vendosur që atje të garohet më datën 13...

Rossi nuk ka ndërmend të tërhiqet nënshkruan për dy sezone me skuadrën satelite të Yamaha s

Rossi nuk ka ndërmend të tërhiqet, nënshkruan për dy sezone me skuadrën satelite të Yamaha-s

para 12 orë - SuperSport

Valentino Rossi do të vazhdojë karrierën e tij në Moto GP dhe 7 herë kampioni i botës në “klasin mbretëror” është shumë pranë një marrëveshjeje 2-vjeçare me ekipin satelit të Yamaha-s, Petronas. Prej kohësh...

Benfica mendon rikthimin e Garay t

Benfica mendon rikthimin e Garay-t!

para 13 orë - SuperSport

Ezequiel Garay mund të nisë në aventurë të re në Portugali. Argjentinasi i cili pëlqehet edhe nga Interi, kërkohet me insistim nga Benfica, skuadër tek e cila ka qënë pjesë në vitet 2011-2014. Drejtuesit...

Rebic bind Milani kërkon të përshpejtojë blerjen e kroatit

Rebic bind, Milani kërkon të përshpejtojë blerjen e kroatit!

para 13 orë - SuperSport

Ante Rebic i ka bindur të gjithë te Milani me performacën e tij, ku këtë sezon me fanellën e kuqezinjve është aktivizuar 20 herë duke realizuar 10 gola. Kjo mjafton për të bindur drejtuesit e klubit të...

Juventusi projekton blerjen e Zaniolos

Juventusi projekton blerjen e Zaniolos!

para 13 orë - SuperSport

Juventusi nuk ndalet në merkato. Bardhezinjtë synojnë të afrojnë në skaudër lojtar të rinj të talentuar, për të siguruar të ardhmen. “Zonja e Vjetër”, vazhdon të këmbëngulë për Nicolò Zaniolon, i cili...

Shorti i Final 8 në Europa League M United me fat Interi nëse kalon Getafen sfidon Leverkusen

Shorti i Final 8 në Europa League, M.United me fat, Interi nëse kalon Getafen sfidon Leverkusen!

para 14 orë - SuperSport

Evitohet përballjet big në çerekfinalet në Europa League duke lënë gjithçka për fazën gjysmëfinale dhe finalen e madhe. Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i Final Eigth të edicionit 2019-2020 të Europa League...

Hidhet shorti i Championsit të mëdhatë nga njëri krah Atletico Madrid me fat

Hidhet shorti i Championsit, të mëdhatë nga njëri krah, Atletico Madrid me fat!

para 15 orë - SuperSport

Champions League 2019-2020 mëson rrugëtimin e saj deri në finalen e madhe. Mesditën e sotme në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për Final Eight që do të zhvillohet në Lisbonë në muajin gusht, duke nisur që...

Conte tremb Interin lamtumira në fund të sezonit mbetet një hipotezë

Conte tremb Interin, lamtumira në fund të sezonit mbetet një hipotezë!

para 16 orë - SuperSport

Barazimi me Veronën, rezultati i dytë negativ radhazi për Interin ka zhgënjyer tejmase Antonio Conte i cili në prononcimin për mediat në fund të ndeshjes trembi tifozët e Interit përsa i përket të ardhmes...

Ibra Nuk jam lojtar për Europa League do jetë e vështirë të qëndroj te Milani

Ibra: Nuk jam lojtar për Europa League, do jetë e vështirë të qëndroj te Milani!

para 17 orë - SuperSport

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj. Bomberi suedez shquhet për deklaratat e tij të drejtëpërdrejta dhe pa asnjë lloj kompleksi. Të njëjtën gjë ka bërë edhe sëfundmi...

Marotta Unë te Juventusi Fake news Kumbulla super talent

Marotta: Unë te Juventusi? Fake news, Kumbulla super talent!

para 17 orë - SuperSport

Para ndeshjes ndaj Veronës, administratori i deleguar i Interit, Beppe Marotta foli për mediat italiane, ku fillimisht sqaroi pozicionin e tij në klubin zikaltër, duke mohuar zërat për një rikthim të tijin...

Zyrtare Lazio shet Valon Berishën te Reims shok skuadre me Arbër Zenelin

Zyrtare, Lazio shet Valon Berishën te Reims, shok skuadre me Arbër Zenelin!

para 18 orë - SuperSport

Reims bashkon në të njëjtën skuadër edhe në rang klubesh Valon Berishën me Arbër Zenelin. Në mënyrë surprizuese në orët e para të mëngjesit të së premtes Lazio ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit...

E bujshme Rossi në Moto Gp deri në moshën 43 vjeçare

E bujshme, Rossi në Moto Gp deri në moshën 43-vjeçare!

para 18 orë - SuperSport

Pas muajve të tërë pritjeje dhe shumë heshtjeje, kampionati Botëror i Moto Gp do të rikthehet dhe do ta bëjë këtë me një lajm bombë, legjenda vazhdon! Sipas asaj që raporton Gazzetta Dello Sport, Valentino...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK