http://kariera.mk
SHBA ja dhe BE ja dënojnë kërcënimin fizik ndaj Vjosa Osmanit

SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin fizik ndaj Vjosa Osmanit

para 9 orë - Vizion Plus

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, kanë dënuar kërcënimin fizik ndaj kryetares së Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani të...

Srebrenica Presidenti gjerman Të konceptojmë një të ardhme të çliruar prej dhunës

Srebrenica/ Presidenti gjerman: Të konceptojmë një të ardhme të çliruar prej dhunës

para 9 orë - Vizion Plus

Presidenti i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier me rastin e ditës përkujtimore 25 vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë tërheq vëmendjen për zbardhjen e mëtejshme të këtij kapitulli. “Kujtesa për vuajtjen...

Asnjë viktimë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Greqi

Asnjë viktimë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Greqi

para 9 orë - Vizion Plus

Gjatë 24 orëve të fundit, Greqia ka regjistruar 41 raste të reja me COVID-19, ndërsa asnjë person nuk ka ndërruar jetë. Pjesa më e madhe e rasteve janë të importuara. Ndërkohë, 11 të infektuar u zbuluan...

Festë në familjen Beckham  Djali i tyre 21 vjeçar i jep fund beqarisë

Festë në familjen Beckham/ Djali i tyre 21-vjeçar i jep fund beqarisë

para 9 orë - Vizion Plus

Brooklyn Beckham dhe e dashura e tij Nicola janë gati për hapin e madh. Brooklyn i ka propozuar asaj për martesë duke i prmetuar se do të jetë burri dhe babai më i mirë kur të vijë dita. “Dy javë më parë...

Elbasan Përfshihet nga flakët automjeti në ecje

Elbasan/ Përfshihet nga flakët automjeti në ecje

para 9 orë - Vizion Plus

Një automjet u përfshi nga flakët pasditen e kësaj të premteje në aksin Elbasan- Tiranë. Automjeti ishte në ecje në vendin e quajtur Mamël, pranë tunelit, ndërsa dyshohet se zjarri të jetë shkaktuar nga...

 Rama i tmerruar  Spaho i bindur Rotacioni politik do të ndodhë me hir apo pahir

“Rama, i tmerruar”/ Spaho i bindur: Rotacioni politik do të ndodhë me hir apo pahir

para 9 orë - Vizion Plus

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho shprehet se kryeministri Edi Rama është tmerruar nga rezultati i parashikueshëm në zgjedhjet e ardhshme, prandaj po përpiqet të tensiojnë klimën politike. Në një lidhje...

Manastirliu inspekton spitalin e Vlorës Fuqizojmë terapinë intensive përgatitemi për çdo situatë

Manastirliu inspekton spitalin e Vlorës: Fuqizojmë terapinë intensive, përgatitemi për çdo situatë

para 10 orë - Vizion Plus

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në kuadër të fuqizimit të njësive të terapisë intensive në spitalet rajonale dhe universitare, ka inspektuar spitalin rajonal të Vlorës. “Në fokus të punës...

Dëmet në organizëm nga pijet energjike

Dëmet në organizëm nga pijet energjike

para 10 orë - Vizion Plus

Kur jeni të lodhur dhe masat që duhet të merrni janë “ekstreme” veçanërisht kur keni nevojë për një goditje energjie. Këtë ia u premtojn një pije energjike gjatë ditës. Sipas John Higgins nga McGovern...

Protesta në Francë për dorëheqjen e ministrit të Brendshëm të hetuar për përdhunim

Protesta në Francë për dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, të hetuar për përdhunim

para 10 orë - Vizion Plus

Pas emërimit të Gérald Darmanin ministër i Brendshëm i Francës, qindra gra kanë protestuar në Paris për mbështetjen që i ka dhënë Macron dhe qeveria e tij këtij njeriu që po hetohet me akuza përdhunimi....

 Më morën peng vëllanë  Sherr në një lokal në Gramsh 1 në pranga 4 nën hetim

“Më morën peng vëllanë”/ Sherr në një lokal në Gramsh, 1 në pranga, 4 nën hetim

para 11 orë - Vizion Plus

Policia e Gramshit ka arrestuar një 30-vjeçar dhe ka shpallur në kërkim një 31-vjeçar, ndërsa ka proceduar penalisht 4 persona të tjerë, pasi u konfliktuan fizikisht nën efektin e alkoolit në lokalin e...

Masakra e Srebrenicës Rama Një tragjedi që rëndon mbi shpirtin tonë edhe 25 vite më vonë

Masakra e Srebrenicës/ Rama: Një tragjedi që rëndon mbi shpirtin tonë, edhe 25 vite më vonë

para 11 orë - Vizion Plus

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar në cilësinë e kreut të OSBE-së në lidhje me masakrën e Srebrenicës. Përmes një shënimi në faqen zyrtare të OSBE-së, Rama shkruan se ky gjenocid është një tragjedi...

COVID 24 vjeçarja dhe 7 pacientë të tjerë ndërruan jetë sot në Maqedoninë e Veriut

COVID/ 24-vjeçarja dhe 7 pacientë të tjerë ndërruan jetë sot në Maqedoninë e Veriut

para 12 orë - Vizion Plus

Maqedonia e Veriut ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 8 viktima si pasojë e koronavirusit. Mes personave qe ndërruan jetë ishte edhe një 24-vjeçare nga Tetova , e cila ndodhej për kurim në Klinikën...

Bill Gates Vaksina kundër Covid s duhet të jetë vetëm në dispozicion të atyre që ofrojnë para

Bill Gates: Vaksina kundër Covid s’duhet të jetë vetëm në dispozicion të atyre që ofrojnë para

para 12 orë - Vizion Plus

Miliardieri Bill Gates bëri thirrje që ilaçet për COVID-19 dhe vaksina potenciale të jenë në dispozicion për vendet dhe njerëzit të cilëve iu nevojitet, e jo vetëm për ata që “ofrojnë më shumë para”. Sipas...

Rudina Hajdari tregon premtimin e Bashës tre vjet më parë

Rudina Hajdari tregon premtimin e Bashës tre vjet më parë

para 12 orë - Vizion Plus

Pasi përshëndeti vendimin e Edi Ramës për të mbështetur hapjen e listave, Rudina Hajdari u shpreh e zhgënjyer me refuzimin e Lulzim Bashës. Në bashkëbisedimin me gazetarët, deputetja e opozitës parlamentare...

 Dyfishohen rastet me COVID në botë gjatë 6 javëve të fundit

“Dyfishohen rastet me COVID në botë gjatë 6 javëve të fundit”

para 13 orë - Vizion Plus

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi të premten se numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në të gjithë botën u dyfishua gjatë gjashtë javëve të fundit. Në konferencën e tij të rregullt për shtyp...

Gabimet që bëjmë me kthyesen e qerpikëve që çojnë në rënien e tyre

Gabimet që bëjmë me kthyesen e qerpikëve që çojnë në rënien e tyre

para 13 orë - Vizion Plus

Kthimi i qerpikëve është truku disa sekondësh në rutinën e bukurisë, që bën diferencën më të madhe. Edhe për minimalistët e kozmetikë, rimeli e kthyesja e qerpikëve është një domosdoshmëri. Ndonëse është...

Kthimi i Hagia Sofias në xhami Nga Berlini në Athinë e Moskë kundërshtohet vendimi i Erdogan

Kthimi i “Hagia Sofias” në xhami/ Nga Berlini në Athinë e Moskë, kundërshtohet vendimi i Erdogan

para 13 orë - Vizion Plus

Kthimi i muzeut të Agjia Sofias në xhami me kërkesë të presidentit turk Rexhep Tajip Erdoan, ka shkaktuar reagime ndërkombëtare. “Ne jemi të zhgënjyer nga vendimi i qeverisë turke për të ndryshuar statusin...

Reali marshon drejt titullit Madrilenët mundin 2 me 0 Deportivo Alavesh

Reali marshon drejt titullit/ Madrilenët mundin 2 me 0 Deportivo Alavesh

para 13 orë - Vizion Plus

Real Madrid mposhti Deportivo Alaveshin mbrëmjen e të premtes me rezultatin 2-0 në shtëpi. Ndeshja e vlefshme për javën e 35, nisi mirë për madrileneët që tentuan që në fillim të takimit për golin e avantazhit....

 Masakra e Srebrenicës s harrohet  Në Prishtinë deputetët serbë nuk i nderojnë viktimat

“Masakra e Srebrenicës s’harrohet”/ Në Prishtinë, deputetët serbë nuk i nderojnë viktimat

para 13 orë - Vizion Plus

Ne 25 vjetorin e masakres se Srebrenicës, reagime e mesazhe kane ardhur edhe nga shume vende te botes. Liderë nga rajoni, nga Bashkimi Europian, Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe Arabia Aaudite jane...

Conte paralajmëron largimin zëvëndësuesi i tij është gati

Conte paralajmëron largimin, zëvëndësuesi i tij është gati

para 14 orë - Vizion Plus

Gazzetta Dello Sport ka dhënë ditën e sotme një lajm bomb në lidhje me të ardhmen e Antoni Conte. Arsyeja më e fortë për këtë vendim janë rezultatet e fundit ndaj Bologna dhe Verona , që duket se e shtyjnë...

Ndarja e mbetjeve në burim Gjermania ndihmon me 100 konteinerë Bashkinë e Finiqit

Ndarja e mbetjeve në burim/ Gjermania ndihmon me 100 konteinerë Bashkinë e Finiqit

para 14 orë - Vizion Plus

Një ambient i pastër në kushtet e pandemisë. Kjo është motoja për të cilën Ambasada gjermane së bashku me Giz-in kanë menduar të investojnë në Bashkinë e Finiqit me 100 kontenier për ndarjen e mbetjeve...

Vazhdojnë protestat e dhunshme në Beograd serbët përleshen me policinë

Vazhdojnë protestat e dhunshme në Beograd, serbët përleshen me policinë

para 14 orë - Vizion Plus

Qindra demonstrues u përleshën sërish me policinë jashtë parlamentit të Serbisë në Beograd në natën e 4 të protestave. Policia përdori gazlotsjellës ndaj qytetarëve për t’i parandaluar ata të hynin në...

 Rama ka hallin e kriminelëve që e sollën në pushtet  Replika në distancë për hapjen e listave

‘Rama ka hallin e kriminelëve që e sollën në pushtet’/ Replika në distancë për hapjen e listave

para 14 orë - Vizion Plus

“Hiq dorë nga provokimet sepse nuk ua kemi për borxh”. Kështu i është përgjigjur kryeministri Edi Rama-Lulzim Bashes, pas deklaratës së këtij të fundit për prishje te marrëveshjes se 5 qershorit. Në një...

Presidenti Trump ul dënimin për mikun e tij Roger Stone

Presidenti Trump ul dënimin për mikun e tij Roger Stone

para 14 orë - Vizion Plus

Presidenti Donald Trump i telefonoi Roger Stone për ta informuar ndihmësin e tij të vjetër politik se ai do të pakësonte dënimin e tij për krime që lidhen me hetimin për Rusinë, i tha zoti Stone agjencisë...

4 mijë kontrolle në qendrat shendetësore në bregdet Zbulohen pushues të infektuar

4 mijë kontrolle në qendrat shendetësore në bregdet/ Zbulohen pushues të infektuar

para 14 orë - Vizion Plus

Konsultat në qendrat shëndetësore verore kanë konfirmuar edhe të infektuarit e parë si pushues në vijën bregdetare. Lajmin e dha ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila inspektoi një nga qendrat...

Vasili Ramës Je frikacak ose bën votime vetëm me veten tënde ose nuk bën fare

Vasili-Ramës: Je frikacak, ose bën votime vetëm me veten tënde, ose nuk bën fare

para 15 orë - Vizion Plus

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili e quan një “frikacak noterik” kryeministrin Edi Rama, pas reagimit të këtij të fundit për deklaratat e Bashës lidhur me marrëveshjen për reformën zgjedhore. Në një postim...

Rikthimi i sporteve ujore I riu pogradecar kërkon të sjellë traditën e kanotazhit në qytetin e tij

Rikthimi i sporteve ujore/ I riu pogradecar kërkon të sjellë traditën e kanotazhit në qytetin e tij

para 15 orë - Vizion Plus

Rikthimi i sporteve ujore dhe në vecanti sportit të kanoes në një traditë në Pogradec, krijimi i ekipeve kombëtare në Pogradec si dhe organizimi i garave ndërkombëtare me Maqedoninë e Veriut është kjo...

Durrës 25 mln dollarë grante Rama Përfitojnë mbi 7 mijë familje me shtëpi të dëmtuara

Durrës, 25 mln dollarë grante/ Rama: Përfitojnë mbi 7 mijë familje me shtëpi të dëmtuara

para 15 orë - Vizion Plus

25 milionë dollarë është granti nga i cili do të përfitojnë mbi 7 mijë familje në Durrës. Kjo shumë është e përcaktuar të shkojë vetëm për riparimin e dëmeve, nga ato të lehta deri mesatare që la pas tërmeti...

Mitsotakis Greqia dënon vendimin e Turqisë për ta kthyer Hagia Sophia në një xhami

Mitsotakis: Greqia dënon vendimin e Turqisë për ta kthyer ‘Hagia Sophia’ në një xhami

para 15 orë - Vizion Plus

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit të Turqisë, Erdogan për ta kthyer Hagia Sophia në një xhami. “Greqia dënon me forcë vendimin e Turqisë për ta kthyer...

 Fero do më vrasë  Arbenita Ismajli ndihet në faj për ndryshimin që bëri

“Fero do më vrasë”, Arbenita Ismajli ndihet në faj për ndryshimin që bëri!

para 15 orë - Vizion Plus

Prej shumë kohësh modelja Arbenita Ismajli është përfolur në mediat shqiptare, kryesisht prej marrëdhënies me reprein Fero. Së fundmi modelja është përfolur për ndërhyje plastike dhe ndryshime drastike...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK