http://kariera.mk
Detaje nga aksidenti Përplas të riun për vdekje shoferi vihet në pranga pas ndjekjes nga policia

Detaje nga aksidenti/ Përplas të riun për vdekje, shoferi vihet në pranga pas ndjekjes nga policia

para 20 minutave - NOA

Policia dha detaje lidhur me aksidentin tragjik, që ndodhi sot në aksin Librazhd, Prrenjas, ku bumbi jetën një 25-vjeçar. Makina që e ka aksidentuar të riun për vdekje, ka ikur nga vendi i ngjarjes, por...

Aksident tragjik Makina del nga rruga i merr jetën të riut në trotuar

Aksident tragjik! Makina del nga rruga, i merr jetën të riut në trotuar

para 40 minutave - NOA

Një aksident i rëndë rrugor i ka marrë jetën një të riu pasditen e sotme, në vendin tonë. Një 23 vjeçar raportohet se ka humbur jetën në aksidentin e ndodhur, në hyrje të Prrenjasit. Aksidenti me pasojë...

 Rëndësia e mbajtjes së maskës  Meta ndan të njëjtat shqetësime me përfaqësuesen e OBSH së në vendin tonë

“Rëndësia e mbajtjes së maskës”, Meta ndan të njëjtat shqetësime me përfaqësuesen e OBSH-së në vendin tonë

para 50 minutave - NOA

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një reagimi, ka ndarë të njëjtat shqetësime me përfaqësuesen e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri, duke vënë theksin në rëndësinë e ndërgjegjësimit...

Operonte në disa qytete goditet organizata italo shqiptare e drogës

Operonte në disa qytete, goditet organizata italo-shqiptare e drogës

para 60 minutave - NOA

Autoritetet italiane e kanë shprehur shpesh lidhjen e ngushtë që kanë bandat vendase me ato shqiptare, kryesisht në trafikun e drogës. Së fundmi, policia në vendin fqinj ka goditur një organizatë kriminale...

Mjeku kirurg humb jetën në Spille Ambulanca u vonua një muaj më parë e kishin paditur edhe në gjykatë

Mjeku kirurg humb jetën në Spille/ Ambulanca u vonua, një muaj më parë e kishin paditur edhe në gjykatë

para një ore - NOA

Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur dhe të parakohjshme mjeku kirurg Abdyl Myzyri. Mjeku kirurg u nda nga jeta në moshën 61-vjeçare, teksa ndodhej me pushime në Spille, por duket se ambulanca nuk...

Ish Kryeministri maqedonas ofendon shqiptarët publikohet audiopërgjimi

Ish-Kryeministri maqedonas ofendon shqiptarët, publikohet audiopërgjimi

para një ore - NOA

Një përgjim, ku dëgjohet ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev teksa ofendon shqiptarët, po bën xhiron e rrjetit. Indeksonline ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit dhe një “X” personi. Ndërkohë,...

500 euro për të kaluar kufirin ilegalisht i riu arrestohet me nëntë sirianë në makinë

500 euro për të kaluar kufirin ilegalisht, i riu arrestohet me nëntë sirianë në makinë

para një ore - NOA

Kalimi i paligjshëm i emigrantëve është kthyer në fenomen shqetësues muajt e fundit. Një 21-vjeçar nga Kamza u kap nga policia e Elbasanit duke transportuar nëntë sirianë ilegalë drejt kufirit me Malin...

Yuri Kim thirrje ndërgjegjësimi shqiptarëve Nuk është kurrë vonë të gjithë me maska

Yuri Kim, thirrje ndërgjegjësimi shqiptarëve: Nuk është kurrë vonë, të gjithë me maska

para një ore - NOA

Lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë, edhe ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka dhënë mesazh ndërgjegjësimi për qytetarët shqiptarë. Videoja e ambasadores është shpërndarë në “Facebook”...

Detaje nga karantina  U rritën ndjeshëm gjatë izolimit shitjet e dozave të kokainës

Detaje nga “karantina”/ U rritën ndjeshëm gjatë izolimit shitjet e dozave të kokainës

para një ore - NOA

Gjatë kohës së izolimit prej pandemisë, disa shqiptarë në Itali, nuk e kanë ndërprerë aktivitetin e tyre fitimrprurës. Aktiviteti hetimor i koduar “Karantina” për shkak të periudhës kur u zhvillua, bëri...

Shpërndanin kokainë në mes të sheshit arrestohen pesë shqiptarë në Itali

Shpërndanin kokainë në mes të sheshit, arrestohen pesë shqiptarë në Itali

para një ore - NOA

Pesë shqiptarë janë arrestuar nga autoritetet italiane, pasi u zbuluan se shpërndanin kokainë në sheshin e Ternit, në Umbria. I koduar “Karantina”, operacioni policor zbuloi se ata ushtronin këtë aktivitet...

Revolucion portokalli  ikën edhe Xhemi Shehi

Revolucion “portokalli”, ikën edhe Xhemi Shehi?!

para 2 orë - NOA

Mediat on-line kanë raportuar sot se moderatorja e njohur Xhemi Shehu është larguar nga Top Channel. Ndonëse nga ana e Xhemit nuk ka ende një reagim, burimet që citojnë media të ndryshme theksojnë se bashkëpunimi...

Isa Mustafa i infektuar me koronavirus A duhet t i nështrohet tamponit edhe kryeministri Rama

Isa Mustafa i infektuar me koronavirus. A duhet t’i nështrohet tamponit edhe kryeministri Rama?

para 2 orë - NOA

Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës në Prishtinë, ku takoi krerë të politikës kosovare, pati edhe një takim me Isa Mustafën, kreun e LDK-së. Takimi mes Ramës dhe Mustafës, siç shihet edhe nga fotoja mes...

 O dajë a do vdes  Deputeti shqiptar humb mbesën dhe kujton fjalët e saj të fundit

“O dajë, a do vdes”? Deputeti shqiptar humb mbesën dhe kujton fjalët e saj të fundit

para 2 orë - NOA

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë ka humbur mbesën e tij vetëm 9-vjeçe. Dimal Basha ka bërë një dedikim prekës përmes rrjeteve sociale, dhe kujton pyetjen e mbesës përpara se të largohej nga jeta...

Prej pesë vitesh me depresion flet psikiatri që kuronte vajzat Josifi Ngjarja pa lidhje me fenë

Prej pesë vitesh me depresion, flet psikiatri që kuronte vajzat Josifi: Ngjarja pa lidhje me fenë

para 3 orë - NOA

Në shtëpinë e të mbijetuarës, në Kombinat, është gjetur një recetë dhe një fletë mjekimi, lëshuar nga mjeku psikiatër Sadik Lala. Fakti që është gjetur një recetë provon se ajo dhe ndoshta pjesëtarët e...

Nëna e kishte vendosur për të mos mbetur shtatzënë foshnja lind me spiralen në dorë

Nëna e kishte vendosur për të mos mbetur shtatzënë, foshnja lind me spiralen në dorë

para 3 orë - NOA

Një grua në Vietnam vendosi një spirale në trup për të mos mbetur shtatzënë, por nuk funksionoi ashtu si priste. Në fakt ajo mbeti shtatzënë, dhe kur erdhi në jetë fëmija mbante në dorë spiralen kundër...

Receta e fundit e mjekut Pipero Maska të jetë detyrim ligjor edhe në rrugë

Receta e fundit e mjekut Pipero: Maska, të jetë detyrim ligjor edhe në rrugë

para 3 orë - NOA

Shifrat e 24 orëve të fundit treguan se situata rreth përhapjes së koronavirusit në Shqipëri mbetet shqetësuese. Konstatimi vjen nga mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero. Ai tha sot se numrat e shtuar...

Shqetësim azilantët KE kërkon nga Shqipëria përmbushjen e kërkesave për liberalizimin e vizave

Shqetësim azilantët, KE kërkon nga Shqipëria përmbushjen e kërkesave për liberalizimin e vizave

para 3 orë - NOA

Shqipëria duhet të përmbushë kërkesat për liberalizimin e vizave. Konstatimi vjen nga Komisioni Europian që sheh me shqetësim numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në vendet e BE-së. Të njëjtat kërkesa...

 Sot i pashë të trembur  të gjithëpushtetshmit e kanë ndjerë tamam tërmetin

“Sot i pashë të trembur, ‘të gjithëpushtetshmit’ e kanë ndjerë tamam tërmetin”

para 3 orë - NOA

Ka pasur një përplasje në distancë, mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbi marrëveshjen e 5 qershorit, lidhur me Reformën Zgjedhore. Kjo pasi Rama doli sot dhe...

Mbytet një i ri në det pushuesit panë trupin e pajetë

Mbytet një i ri në det, pushuesit panë trupin e pajetë

para 3 orë - NOA

Një 34-vjeçar është mbytur në det ditën e sotme. Ngjarja e rëndë është raportuar në plazhin e Shëngjinit, rreth orës 17:00. Kanë qenë pushuesit ata që vunë re trupin e të ndierit në det. Për fat të keq...

 Infektohet ndeshja Partizani Tirana pesë lojtarë me koronavirus

“Infektohet” ndeshja Partizani-Tirana, pesë lojtarë me koronavirus

para 4 orë - NOA

Sonte në mbrëmje do të luhet një prej ndeshjeve më të bukura të kampionatit shqiptar të futbollit. Derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana, si asnjëherë më parë do të luhet pa praninë e spektatorëve në stadium,...

Ishulli i ëndrrrave për turistët e huaj afron punë nga shtëpia për një vit përfshirë edhe shqiptarët

Ishulli i ëndrrrave për turistët e huaj afron punë nga shtëpia për një vit, përfshirë edhe shqiptarët

para 4 orë - NOA

Puna nga shtëpia është e njohur kudo në botë, gjatë viteve të fundit. Por një prej ishujve më tërheqës në botë, pas izolimit, po përballet me mungesën e fuqisë punëtore. Kjo për arsyen, se shumë nga të...

Ambasadori gjerman sot në Gjirokastër një shembull sesi duhet të sillemi me koronavirusin

Ambasadori gjerman sot në Gjirokastër, një shembull sesi duhet të sillemi me koronavirusin

para 4 orë - NOA

Ambasadori gjerman në Tiranë, ka dhënë një shembull, si duhet të sillen qytetarët shqiptarë, në këto kohë të vështira, të pandemisë. Ai ishte në Gjirokastër, ku u pa të lëvizte me maskë, ndryshe nga shoqëruesit...

Përfaqësuesja e OBSH në Shqipëri Bettina Menne Shtimi i viktimave në vend është shqetësues

Përfaqësuesja e OBSH në Shqipëri, Bettina Menne: Shtimi i viktimave në vend është shqetësues

para 4 orë - NOA

Situata e epidemisë në vendin tonë është shqetësuese. Bettina Menne, përfaqësuese e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri, në një intervistë për Euronews Albania tha se problemi në vendin tonë...

Mustafa infektohet me koronavirus reagon Pacolli për ata që e uruan ish kryeministrin të vdesë

Mustafa infektohet me koronavirus, reagon Pacolli për ata që e ‘uruan’ ish-kryeministrin të vdesë

para 4 orë - NOA

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi sot se është infektuar me koronavirus. Përmes një postimi në rrjetet sociale ai iu ka bërë thirrje qytetarëve për kujdes maksimal, ndërsa...

Shokuese Vajza 8 vjeçe rrëmbehet përdhunohet dhe vritet gruaja frikë të denonconte burrin kriminel  FOTO Video

Shokuese! Vajza 8 vjeçe rrëmbehet, përdhunohet dhe vritet, gruaja ‘frikë të denonconte burrin kriminel’ (FOTO+Video)

para 4 orë - NOA

Një kamera ka kapur momentet e fundit të një vajze të vogël tetë vjeçare, e cila u shkëput nga prindërit dhe nisi të vraponte në një rrugë, para se të rrëmbehej, të përdhunohej e të vritej barbarisht....

KE nuk mbështet ndryshimin e sistemit zgjedhor Varheley Të miratohet marrëveshja e 6 qershorit

KE nuk mbështet ndryshimin e sistemit zgjedhor, Varheley: Të miratohet marrëveshja e 6 qershorit

para 4 orë - NOA

Politika në Shqipëri zien nga debatet për Reformën Zgjedhore, marrëveshja për të cilën duket se ka marrë një kthesë 180 gradë. Ajo që opozita jashtë Parlamentit i druhej ndodhi, me Kryeministrin Rama që...

para 5 orë - NOA

Pak minuta pasi kryetari i PD-së tha se Rama i kishte ofruar postin e Kryeministrit në këmbim të heqjes së koalicioneve parazgjedhore, ka reaguar në Tuiter kreu i Qeverisë. “Listat e hapura do fuskan kriminelët...

Basha plas bombën  Rama më ofroi postin e Kryeministrit në këmbim të heqjes së koalicioneve

Basha plas “bombën”: Rama më ofroi postin e Kryeministrit në këmbim të heqjes së koalicioneve

para 5 orë - NOA

Kryetati i Partisë Demokratike ka bërë një deklaratë të fortë, duke thënë se ka marrë një ofertë nga Kryeministri që Basha të bëhet Kryeministër, dhe Rama President. Sipas tij, ky ndërmjetësim ka ndodhur...

Mbështetja e Ramës për listat e hapura Basha U prish marrëveshja e 5 qershorit

Mbështetja e Ramës për listat e hapura, Basha: U prish marrëveshja e 5 qershorit

para 6 orë - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike nuk e ka pritur mirë vendimin e Kryeministrit Edi Rama për të pranuar listat e hapura në zgjedhje. Në komunikim me gazetarët, Lulzim Basha tha se Rama prishi marrëveshjen...

Horoskopi ditor për nesër e shtunë 11 korrik 2020

Horoskopi ditor për nesër, e shtunë 11 korrik 2020

para 6 orë - NOA

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 11 korrik 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK