http://kariera.mk
Metoda si ta përdorni pastën e dhëmbëve edhe për largimin e qimeve

Metoda si ta përdorni pastën e dhëmbëve edhe për largimin e qimeve

para 40 minutave - Zeri

Madina Shrienzada pretendon të jetë në gjendje të heqë qimet nga trupi duke aplikuar pastë dhëmbësh në zonë. Ajo e jetësoi këtë ide nëpërmjet një video në llogarinë e saj në Instagram, e cila iu tregon...

Kosova bashkëpunim me Hungarinë në fushën e infrastrukturës

Kosova bashkëpunim me Hungarinë në fushën e infrastrukturës

para 45 minutave - Zeri

Nesër Kosovën do ta vizitojë Ministri i Jashtëm dhe i Tregtisë nga Hungaria, Péter Szijjártó. Ai do të takohet me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj me të cilin do të nënshkruajë një marrëeshje bashkëpunimi...

Kusari Lila i ka disa kritika për LDK në

Kusari-Lila i ka disa kritika për LDK-në

para 45 minutave - Zeri

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e partisë Alternativa, Mimoza Kusari-Lila, ia ka dhënë një goditje ish-bashkëpunëtorëve të saj në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Kusari-Lila ka thënë në televizionin...

Fotografia e Adem Jasharit në Beograd nga Tifozat Kuqezi

Fotografia e Adem Jasharit në Beograd nga 'Tifozat Kuqezi'

para 55 minutave - Zeri

Tifozat Kuq e Zi njihen për organizimet dhe surprizat që dinë të dhurojnë. Ky grupim i tifozëve shqiptarë, para ndeshjes të së shtunës mes Shqipërisë dhe Skocisë që luhet në Shkodër, kanë pasur një vizitë...

Babai e kishte rrahur për vdekje djalin në Karaçevë të Ulët kështu dëshmuan nëna dhe motra

Babai e kishte rrahur për vdekje djalin në Karaçevë të Ulët, kështu dëshmuan nëna dhe motra

para një ore - Zeri

I akuzuar se e rrahu djalin e tij të mitur për vdekje, Gani Bernjashi nga Karaçeva e Ulët, ka dalë para Gjykatës në Gjilan për t’u përballur me akuzën për vrasje të rëndë. Sipas aktakuzës, Bernjashi me...

Befason trajneri italian i Lirisë shikoni se çka ka bërë në mes të qytetit me ekipin

Befason trajneri italian i Lirisë, shikoni se çka ka bërë në mes të qytetit me ekipin

para një ore - Zeri

Trajneri i ri i Lirisë, italiani Vincenzo Alberto Aness, e ka nisur punën e tij në Prizren në mënyrë shumë të veçantë, raporton Insporti.com. Ai në stërvitjen e sotme me ekipin ka dal për vrapime me futbollistët...

Ja kur dalin në shitje online biletat për ndeshjen Kosovë  Azerbajxhan kështu mund t i blini

Ja kur dalin në shitje online biletat për ndeshjen Kosovë - Azerbajxhan, kështu mund t’i blini!

para një ore - Zeri

Të enjten në mesditë priten të dalin në shitje online biletat për ndeshjen Kosovë – Azerbajxhan, raporton Gazetasheshi.com. Megjithëse ende nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar nga drejtuesit e Federatës së...

Hoti për takimin Thaçi Putin Është degradim tragjedi kombëtare

Hoti për takimin Thaçi-Putin: Është degradim, tragjedi kombëtare

para një ore - Zeri

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se është e pabesueshme që një ish-udhëheqës i lartë i UÇK-së [Hashim Thaçi], të kërkojë mbështetje nga Rusia për marrëveshje me Serbinë....

Fotografia e Adem Jasharit në Beograd nga Tifozat Kuqezi

Fotografia e Adem Jasharit në Beograd nga 'Tifozat Kuqezi'

para një ore - Zeri

Tifozat Kuq e Zi njihen për organizimet dhe surprizat që dinë të dhurojnë. Ky grupim i tifozëve shqiptarë, para ndeshjes të së shtunës mes Shqipërisë dhe Skocisë që luhet në Shkodër, kanë pasur një vizitë...

Robert Berisha apo Lorik Cana Ja kë zgjedh Xhbanja për të kaluar një natë

Robert Berisha apo Lorik Cana? Ja kë zgjedh Xhbanja për të kaluar një natë

para një ore - Zeri

E ftuara e radhës në emisionin Mirage, saktësisht në rubrikën "Kë zgjedh" ishte aktorja, Arjola Demiri. ‘Xhbanja’ zgjodhi mes artistëve të njohur në këtë rubrikë, duke dhënë edhe nga një arsye për atë...

Nëna rrëfen se si babai e mbyti me dajak djalin 14 vjeçar në Karaçevë

Nëna rrëfen se si babai e mbyti me dajak djalin 14 vjeçar në Karaçevë

para një ore - Zeri

I akuzuar se e rrahu djalin e tij të mitur për vdekje, Gani Bernjashi nga Karaçeva e Ulët, ka dalë para Gjykatës në Gjilan për t’u përballur me akuzën për vrasje të rëndë. Sipas aktakuzës, Bernjashi me...

Shala me deklaratë të madhe para ndeshjes me Maltën

Shala me deklaratë të madhe para ndeshjes me Maltën

para një ore - Zeri

Herolinda Shala ka thënë se ekipi kombëtar i Kosovës secilës ndeshje i qaset me seriozitetin më të madh, në stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën në Ligën e Kombeve. ‘Dardanët’ të shtunën zhvillojnë...

Hoti për tajimin Thaçi Putin Është degradim tragjedi kombëtare

Hoti për tajimin Thaçi-Putin: Është degradim, tragjedi kombëtare

para një ore - Zeri

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se është e pabesueshme që një ish-udhëheqës i lartë i UÇK-së [Hashim Thaçi], të kërkojë mbështetje nga Rusia për marrëveshje me Serbinë....

Leze Qena repovat këngën e Taynas ja si e pret reperja

Leze Qena 'repovat' këngën e Taynas, ja si e pret reperja

para një ore - Zeri

Leze Qena është një nga aktoret e preferuara të shqiptarëve. Pavarësisht moshës ajo arrinë që të qëndrojë me projekte të ndryshme pranë publikut. Së fundmi atë po e shohim në serialin komik ‘Çka ka shpija’,...

Goli i Kosovës në top 5 shen e më të mirëve në Ligën e Kombeve

Goli i Kosovës në top 5-shen e më të mirëve në Ligën e Kombeve

para një ore - Zeri

Gjiganti mediatik Sky Sports ka bërë një përzgjedhje të top golave më të bukur që janë shënuar deri më tani në fazën e grupeve në Ligën e Kombeve, raporton Insporti.com. Nuk mungon në mesin e golave më...

Ekspozimi ndaj dritës me këtë ngjyrë mund të reduktojë shtypjen e gjakut

Ekspozimi ndaj dritës me këtë ngjyrë mund të reduktojë shtypjen e gjakut

para një ore - Zeri

Ekspozimi ndaj dritës së kaltër mund të ndihmojë në luftën kundër hipertensionit, sipas një studimi të kohëve të fundit. Rezultatet e një hetimi mbi efektet e dritës së kaltër në presionin e lartë të gjakut...

50 të vdekur nga zjarret në Kaliforni situatë alarmante

50 të vdekur nga zjarret në Kaliforni, situatë alarmante

para një ore - Zeri

Mbi 50 vetë janë konfirmuar të vdekur deri tani nga zjarret në Kaliforni. Ekipe zjarrfikëse vazhdojnë të luftojnë me flakët, ndërkohë që dhjetëra mijëra banorë janë zhvendosur dhe ende ka qindra të zhdukur....

Adrian Gaxha merr një vendim të papritur shikojeni çfarë ka bërë në Instagram

Adrian Gaxha merr një vendim të papritur, shikojeni çfarë ka bërë në Instagram

para një ore - Zeri

Dikur e kishte të mbushur Instagramin me fotografi. Por, siç shihet artisti nga Maqedonia, Adrian Gaxha ka marr një vendim të papritur sa i përket rrjeteve sociale, shkruan lajmi.net. Nëse shikoni profilin...

Ambasadori i Shqipërisë flet për taksën rrugore Kosovë Shqipëri

Ambasadori i Shqipërisë flet për taksën rrugore Kosovë-Shqipëri

para një ore - Zeri

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, deklaroi se në të ardhmen mund të ketë ndryshime sa i përket taksës rrugore për autostradën Kosovë-Shqipëri. Megjithatë, ai nuk pohoi se kjo çështje do...

Thaçi Nëse s ka marrëveshje para zgjedhjeve në BE Evropa humb një mundësi historike

Thaçi: Nëse s’ka marrëveshje para zgjedhjeve në BE, Evropa humb një mundësi historike

para 2 orë - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit të tij në Francë ka folur për gazetën britanike 'The Telegraph' rreth çështjes së dialogut Kosovë-Serbi. Presidenti i Kosovës ka mohuar një marrëveshje...

Këngëtarja shqiptare pozon e zhveshur e krahason veten me Cecën

Këngëtarja shqiptare pozon e zhveshur, e krahason veten me Cecën

para 2 orë - Zeri

Ka sjell setin e ri fotografik. Modelja, Oriola Marashi sapo ka publikuar setin e ri fotografik në të cilin vjen tejet ‘përvëluese’, shkruan lajmi.net. Ajo pozon tërësisht e zhveshur në flokë të bardha...

Tekstet që iu premtuan banorëve të Luginës nga MASHT i por kurrë nuk i morën

Tekstet që iu premtuan banorëve të Luginës nga MASHT-i, por kurrë nuk i morën

para 2 orë - Zeri

Ka vite që drejt Luginës së Preshevës janë nisur tekstet shkollore shqip, por ato nuk kanë arritur akoma atje. Zyrtar nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë për Indeksonline kanë thënë se në...

Çka tha Burdushi në Gjykatë lidhur me akuzat për mashtrim

Çka tha 'Burdushi' në Gjykatë lidhur me akuzat për mashtrim

para 2 orë - Zeri

Hysri Peqani, i njohur në opinion si “Burdushi”, ka dalë sot para Gjykatës së Prizrenit për t’u përballur me akuzën për veprën penale – mashtrim. Në seancën e sotme, i akuzuari u është përgjigjur pyetjeve...

Mblidhen Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kjo është tema kryesore e diskutimit

Mblidhen Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, kjo është tema kryesore e diskutimit

para 2 orë - Zeri

Më 26 nëntor do të mbahet takimi i radhës ndërmjet dy qeverive asaj të Kosovës dhe Shqipërisë. Qemal Minxhozi, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, ka thënë se ky takim në fokus do ta ketë ekonominë. “Jam...

Nga nesër fillon dimri i ftohtë këto temperatura do të mbretërojnë

Nga nesër fillon dimri i ftohtë, këto temperatura do të mbretërojnë!

para 3 orë - Zeri

Nesër në Kosovë moti pritet të jetë i ftohtë, me temperaturat që pritet të shkojnë në minus një gradë, bën të ditur IHMK. Megjithatë, sipas IHMK-së, s’do të ketë reshje të borës por do të mbajë mot i vranët...

Anxhelina me poza provokuese nga banjo e zhveshur në pjesën e sipërme

Anxhelina me poza provokuese nga banjo, e zhveshur në pjesën e sipërme

para 3 orë - Zeri

Anxhelina Hadërgjonaj është vajza e këngëtares, Albërie Hadërgjonaj. Përveç Albëries, vëmendje të madhe kohëve të fundit ka marrë edhe vajza e saj e vogël, Anxhelina, shkruan lajmi.net. Ndonëse është aktive...

Dardan Sejdiu flet për raportet mes Shpend Ahmetit e Ramush Haradinajt

Dardan Sejdiu flet për raportet mes Shpend Ahmetit e Ramush Haradinajt

para 3 orë - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, ka folur rreth raporteve mes kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Sejdiu...

Pacolli e demanton se ka qenë mbrëmë me Haradinajn e Thaçin

Pacolli e demanton se ka qenë mbrëmë me Haradinajn e Thaçin

para 3 orë - Zeri

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, e ka demantuar lajmin  se ka qenë mbrëmë në darkë me Thaçin e Haradinajn, shkruan zeri.info. Pacolli përmes një postimi në Facebook ka thënë se mbrëmë ishte në darkë...

Digjet qëllimisht një veturë në Pejë Policia jep detaje

Digjet qëllimisht një veturë në Pejë, Policia jep detaje

para 3 orë - Zeri

Sot rreth orës 20:00, qëllimisht i është vënë flaka një veture në rrugën “Faik Konica” në Pejë. Zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes ku edhe kanë arritur ta fikun zjarrin, mirëpo dëmet materiale...

Haziri flet rreth raporteve brenda LDK së a ka mosmarrëveshje

Haziri flet rreth raporteve brenda LDK-së, a ka mosmarrëveshje?

para 3 orë - Zeri

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se raporti i tij me deputetën e LDK-së, Vjosa Osmanin janë të mira dhe nuk kanë të bëjnë me asnjë lloj pakënaqësie. Gjatë një interviste për lajmi.net,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK