http://kariera.mk
Dëshmia tronditëse e Soros Unë hebreu që bashkëpunova me nazistët në moshën 14 vjeçare

Dëshmia tronditëse e Soros: Unë hebreu që bashkëpunova me nazistët në moshën 14-vjeçare

i ri - Gazeta Telegraf

Makina çnjerëzore naziste shkaktoi katastrofa shoqërore dhe barbari tw paimagjinueshme. Ndër të tjera, nazistët kryen edhe një nga gjenocidet më të madh në historinë e njerëzimit, “Holokaustin” duke shfarosur...

Kushti për në BE Hahn Shqipëria të ndëshkojë politikanët e korruptuar

Kushti për në BE, Hahn: Shqipëria të ndëshkojë politikanët e korruptuar

para 31 minutave - Gazeta Telegraf

Shqipëria dhe vendet e tjera kandidate për anëtarësimin në BE duhet të dëshmojnë me veprime konkrete zbatimin e reformës në drejtësi dhe ndëshkimin e politikanëve apo njerëzve me pushtet të përfshirë në...

Agjencia Kombëtare e Mjedisit lançoi ditën e sotme Regjistrin Online të Shkarkimeve dhe të Transferimit të Ndotësve

Agjencia Kombëtare e Mjedisit lançoi ditën e sotme “Regjistrin Online të Shkarkimeve dhe të Transferimit të Ndotësve"

para 58 minutave - Gazeta Telegraf

AKM forcon kontrollin e ndotjes në territorin e Shqipërisë. 250 kompanitë më të mëdha në vend detyrim, deklarimin e shkarkimeve në regjistrin online - Në 2013 vetëm 13 subjekte vetëdeklaronin shkarkimin...

 Spaho me zv ministrin e Jashtëm Italian Votimi dhe numërimi elektronik kusht thelbësor përzgjedhje të lira e të ndershme

Spaho me zv-ministrin e Jashtëm Italian: Votimi dhe numërimi elektronik, kusht thelbësor përzgjedhje të lira e të ndershme

para një ore - Gazeta Telegraf

Votimi elektronik është thelbësor për zgjedhje të lira, të ndershme dhe jo të blera. Kështu u shpreh nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho, gjatë takimit me zv.Ministrin e Punëve të Jashtme të...

Sulejman Abazi Trari i ekulibrit botëror kërkon shumë supe për ta mbajtur

Sulejman Abazi: Trari i ekulibrit botëror kërkon shumë supe për ta mbajtur

para 3 orë - Gazeta Telegraf

Sot bota po ndryshon për arsye se asnjë fuqi e madhe nuk mund ta bëjë dot rolin e lidershipit botëror i vetëm. Kjo është kuptuar edhe në Amerikë nga kuintat e New Yorkut. Historia ka dëshmuar rënien e...

Arjan Zadrima Skandali me shkarkimin e shefit ekonomik të Akademisë së Policisë zhduk gjurmët e abuzimeve ekonomike

Arjan Zadrima: Skandali me shkarkimin e shefit ekonomik të Akademisë së Policisë, zhduk gjurmët e abuzimeve ekonomike

para 3 orë - Gazeta Telegraf

Zyrtari i lartë i këtij institucioni, Sokrat Boçi, paçka se është punonjës civil, është shkarkuar dhe zëvendësuar me ligjin për ushtarakët Ja si vazhdon skandali i shkarkim-zëvendësimit të qëllimshëm,...

Basha në Bruksel takim me kreun e ri të Parlamentit Evropian i deklarohet mbështetja për integrimin e vendit

Basha në Bruksel, takim me kreun e ri të Parlamentit Evropian, i deklarohet mbështetja për integrimin e vendit

para 3 orë - Gazeta Telegraf

Ashtu siç edhe e kishte njoftuar, pas vizitës në SHBA, ku mori pjesë në inaugurimin e Presidentit Donald Trump, krye demokrati Lulzim Basha është ndalur në Bruksel, ku po zhvillon disa takime të rëndësishme....

200 mijë dollarë në vit Ky do të jetë pensioni i Barak Obamës

200 mijë dollarë në vit? Ky do të jetë pensioni i Barak Obamës

para 3 orë - Gazeta Telegraf

Vetëm 55 vjeç, dhe është zyrtarisht një “pensionist”. Në fakt, si ish-president, Barak Obama do të marrë një pension federal prej rreth 200 mijë dollarë në vit, gjysma e rrogës së tij si kryetar shteti,...

Mat qëllohet me armë shtëpia e kryeplakut të Komsisë

Mat, qëllohet me armë shtëpia e kryeplakut të Komsisë

para 3 orë - Gazeta Telegraf

Shtëpia e kryeplakut të fshatit Komsi në Mat ka qënë objekti i të shtënave me armë mbrëmjen e të hënës. Sipas policisë, është qëlluar me armë zjarri drejt shtëpisë së A. B, 64 vjeç, i cili është edhe punëtor...

Reforma në drejtësi edukimi juridik lëndë e posaçme në shkollë të mesme

Reforma në drejtësi, edukimi juridik lëndë e posaçme në shkollë të mesme

para 4 orë - Gazeta Telegraf

Krahas paketës me 27 nisma ligjore, në Kuvend është depozituar edhe një strategji e posaçme që ka në fokus rritjen e kulturës juridike në popullatë. Strategjia parashikon ndërmarrjen e disa iniciativave...

KLSH gati plani për zhvillimin e analizave audituese të departamenteve me studentët e universiteteve

KLSH, gati plani për zhvillimin e analizave audituese të departamenteve me studentët e universiteteve

para 4 orë - Gazeta Telegraf

Kjo nismë, një model me standarde kualifikimi praktik, ku studentët verifikojnë njohuritë që kanë marrë në auditorë Kontrolli i Lartë i Shtetit do të organizojë në qytete të ndryshme të vendit, në mjediset...

PD Spekullim i rrezikshëm i Edi Ramës premtimi për futjen gratis në skemën e sigurimeve shëndetësore të 600 mijë personave

PD: Spekullim i rrezikshëm i Edi Ramës premtimi për futjen gratis në skemën e sigurimeve shëndetësore të 600 mijë personave!

para 4 orë - Gazeta Telegraf

Analizë e kreut të Departamentit të Shëndetësisë, Tritan Shehu Së pari kjo është një tjeter deklaratë e genjeshtërt, shume larg realitetit qoftë dhe thjesht atij numerik të popullsise sonë. Ne lidhje me...

Skandali Emigrantit i zhduken 150 milion nga banka nga titullari që kishte për detyrë t ia garantoj

Skandali/ Emigrantit i zhduken 150 milion nga banka nga titullari që kishte për detyrë t'ia garantoj

para 5 orë - Gazeta Telegraf

Skandali/Qytetarit i zhduken 150 milionë lekë nga llogaria bankare Emisioni investigativ “STOP”, raporton rastin e një qytetari, i cili është rikthyer në Shqipëri pas 22 vitesh emigrimi në Greqi. Quhet...

Maks Tufa Skandal qentë e Maqedonisë sillen në Fabrikën e Çimentos Elbasan

Maks Tufa: Skandal, qentë e Maqedonisë sillen në Fabrikën e Çimentos Elbasan

para 5 orë - Gazeta Telegraf

Helmet po helmojnë një fshat me 3 mijë banorë. Baltza , fshati që është dënuar me vdekje dhe braktisur nga qeveria Helmet, smogu, qentë maqedonas, dhe braktisja e shtetit duket, se e kanë dënuar me vdekje...

Miratohet buxheti i Bashkisë Durrës të djathtët braktisën sallën

Miratohet buxheti i Bashkisë Durrës, të djathtët braktisën sallën

para 5 orë - Gazeta Telegraf

Këshilli bashkiak i Durrësit ka miratuar në mbledhjen e kësaj të hënë buxhetin për vitin 2017 vetëm me votat e këshilltarëve të mazhorancës. Grupi i këshilltarëve të djathtë, në shenjë proteste ndaj mosdhënies...

Dritan Borshi Çamët kapin për fyti Ramën i kërkojnë 5 drejtori ku bëhen lekë dhe bashkinë e Kavajës

Dritan Borshi: Çamët “kapin për fyti” Ramën, i kërkojnë 5 drejtori ku bëhen lekë dhe bashkinë e Kavajës

para 5 orë - Gazeta Telegraf

Synohet, që PDIU të bëjë një “zonë çame” për të kontrolluar qeverisjen lokale në bashkitë Kavajë-Rrogozhinë  Shefat e partisë çame PDIU edhe në koalicionin me “Rilindjen”, po tregojnë hapur, se nuk kanë...

Maks Tufa Skandal qentë e Maqedonisë sillen në Fabrikën e Çimentos Elbasan

Maks Tufa: Skandal, qentë e Maqedonisë sillen në Fabrikën e Çimentos Elbasan

para 5 orë - Gazeta Telegraf

Helmet po helmojnë një fshat me 3 mijë banorë. Baltza , fshati që është dënuar me vdekje dhe braktisur nga qeveria Helmet, smogu, qentë maqedonas, dhe braktisja e shtetit duket, se e kanë dënuar me vdekje...

Ilir Vata A do kemi një president nga të përndjekurit politikë

Ilir Vata: A do kemi një president nga të përndjekurit politikë

para 5 orë - Gazeta Telegraf

Gara për presidentin në heshtje ka nisur, pasi dhe partitë politike kanë emrat e tyre dhe me gjasa do të jetë një nga emrat e mazhorancës qeverisëse sepse fundja demokracia është përfaqësim i shumicës....

Kosova dhe Serbia ballë për ballë në Bruksel Mustafa Ja çfarë do kërkojmë nga Nikoliç e Vuçiç

Kosova dhe Serbia ballë për ballë në Bruksel, Mustafa: Ja çfarë do kërkojmë nga Nikoliç e Vuçiç

para 5 orë - Gazeta Telegraf

Me takimin e sotëm në Bruksel, Kosova dhe Serbia po fillojnë fazën e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve, ka thënë për "Radion Evropa e Lirë", kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa. Pak çaste...

Ushtarët me shqiponjë ministri grek i Mbrojtjes Kush nuk ndihet grek të kthehet në vendin e tij

Ushtarët me shqiponjë, ministri grek i Mbrojtjes: Kush nuk ndihet grek, të kthehet në vendin e tij

para 5 orë - Gazeta Telegraf

Pas fotos të ushtarëve shqiptarë me shqiponjë nw kampin e ushtarëve në Greqi ka reaguar ministri grek i Mbrojtjes. Në një vizitë në qendrën e trajnimit të rekrutëve në Missolonghi, Kamenos ka dënuar veprimin...

Shpërthim i madh në Londër ndërtesa në zjarr shumë të lënduar

Shpërthim i madh në Londër, ndërtesa në zjarr, shumë të lënduar

para 7 orë - Gazeta Telegraf

Shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në një ndërtesë në lindje të Londrës sonte rreth orës 17 e 30 sipas kohës lokale. Shpërthimi është pasuar me flakë të madhe. Shkaku i shpërthimit ende nuk është bërë...

Aksident me pasojë vdekjen pranë shkollës Vasil Shanto

Aksident me pasojë vdekjen pranë shkollës “Vasil Shanto”

para 7 orë - Gazeta Telegraf

Një aksident i rëndë me pasojë një të vdekur ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme pranë shkollës “Vasil Shanto” në kryeqytet. Mësohet se një 75-vjeçare ka gjetur vdekjen e menjëhershme pasi është përplasur...

Frank Shkreli Lezha thërret për besëlidhje

Frank Shkreli: Lezha thërret për besëlidhje

para 7 orë - Gazeta Telegraf

Javën që kaloi në Lezhë dhe në Romë u përkujtua 549- vjetori i vdekjes se Gjergj Kastriotit Skënderbeu. Me këtë rast, sipas portalit të Bashkisë Lezhë, u mbajtën ceremoni në memorialin që ruan vendvarrimin...

Lori Roshi FIER 150 punonjës të rafinerisë akuzojnë për korrupsion me pagat e sigurimet kërkojnë zgjidhje nga qeveria

Lori Roshi: FIER/150 punonjës të rafinerisë akuzojnë për korrupsion me pagat e sigurimet, kërkojnë zgjidhje nga qeveria

para 8 orë - Gazeta Telegraf

Punëtorët deklarojnë, se borxhi i pagave ndaj tyre është 120 mijë dollarë në muaj, të cilat nuk u jepen qysh prej muajit tetor 2016 Naftëtari Agim Myrdini, babai i dy vajzave, në kushtet e rënda ekonomike...

Ulet ndotja e ajrit Bashkia e Tiranës nxit qytetarët të lëvizin pa makina

Ulet ndotja e ajrit, Bashkia e Tiranës nxit qytetarët të lëvizin pa makina

para 8 orë - Gazeta Telegraf

Bashkia e Tiranës thotë se ndotja në kryeqytet po ulet. Disa matje të bëra në javët e para të 2017-s dhe disa shifra të bëra publike nga ky institucion, tregojnë se niveli i grimcave mikroskopike që tregojnë...

Kushtet normale për nxënësit e Kukësit Kreu i DAR Fier Shkëlqim Allkaj testimi transparent

Kushtet normale për nxënësit e Kukësit. Kreu i DAR Fier Shkëlqim Allkaj, testimi transparent

para 8 orë - Gazeta Telegraf

Fier, finalizohet me sukses, testi i punësimit të mësuesve në portalin “Mësues për Shqipërinë“, ministrja Nikolla përshëndet procesin Kreu i DAR, Shkëlqim Allkaj: Ishte testim transparent, përzgjedhje...

Regjistrimet e TIMS  Dita Drejtori fluturak i AMA s veç bizhuterive rezulton edhe qejfli udhëtimesh

Regjistrimet e TIMS - Dita: Drejtori fluturak i AMA-s, veç bizhuterive rezulton edhe qejfli udhëtimesh

para 8 orë - Gazeta Telegraf

Kreu i Autoritetit të Mediave Autovizive, Gentian Salaj, që prej marrjes së detyrës ka kryer udhëtime të shumta jashtë vendit. Një listë e lëvizjeve të tij nga TIMS që Gazeta Dita disponon, tregon se z.Sala...

300 milionë për matjen e ndotjes 100 milionë për pastrimin e tij

300 milionë për matjen e ndotjes, 100 milionë për pastrimin e tij

para 8 orë - Gazeta Telegraf

Bashkia Elbasan, 300 milionë lekë për matjen e ndotjes së ajrit, 100 milionë për pastrimin e ajrit Çudirat që po ndodhin në Bashkinë e Elbasanit, nën drejtimin e Qazim Sejdinit, nuk janë dëgjuar në asnjë...

Pavarësisht kundërshtimeve  Senati miraton Rex Tillersonin si Sekretar Amerikan të Shtetit

Pavarësisht kundërshtimeve - Senati miraton Rex Tillersonin si Sekretar Amerikan të Shtetit

para 8 orë - Gazeta Telegraf

Senati i Shteteve të Bashkuara mbrëmë vonë me lehtësi e ka konfirmuar Mike Pompeo për drejtor të CIA-s, ndërsa Komiteti për marrëdhënie të jashtme i Senatit me vetëm një votë më tepër e miratoi Rex Tillersonin...

 Spicer Audienca më e madhe ndonjëherë për inaugurimin e Presidentit Trump

Spicer: Audienca më e madhe ndonjëherë për inaugurimin e Presidentit Trump

para 17 orë - Gazeta Telegraf

Zëdhënësi i ri i Shtëpisë së Bardhë Sean Spicer, kritikoi përllogaritjen e numrit të pjesëmarrësve në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit Donald Trump. Ai tha gjatë komenteve për shtyp se “nuk ka diskutim”...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK