http://kariera.mk
Pajaziti akuzon opozitën për mosmarrje të përgjegjësisë në dialog e quan pozitiv takimin Thaçi  Putin

Pajaziti akuzon opozitën për mosmarrje të përgjegjësisë në dialog, e quan pozitiv takimin Thaçi – Putin

para 34 minutave - Koha.net

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti në Interaktiv të KTV-së ka folur rreth proceseve aktuale të Kosovës. Në lidhje me qëndrimin e Listës serbe që ka deklaruar se është pro rrëzimit të Qeverisë për shkak...

Macroni reagon ndaj Trumpit Jemi aleatë por s jemi vasalë të SHBA së

Macroni reagon ndaj Trumpit: Jemi aleatë, por s’jemi vasalë të SHBA-së

para 54 minutave - Koha.net

Presidenti francez, Emmanuel Macron, i tha të mërkurën Donald Trumpit se Franca ishte aleati i Shteteve të Bashkuara dhe jo një shtet vasal, pasi presidenti amerikan e sulmoi atë në një seri statusesh...

Gjykata vendos se disa prej turqve të dëbuar nuk përbënin rrezik për Kosovën

Gjykata vendos se disa prej turqve të dëbuar nuk përbënin rrezik për Kosovën

para 59 minutave - Koha.net

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka shpallur të parrezikshëm për vendin dy nga gjashtë shtetasit turq të dëbuar në mars të këtij viti drejt Turqisë.

SHBA ja dhe BE ja presin që deri në prill të ketë një marrëveshje Kosovë Serbi mendon Rashiti

SHBA-ja dhe BE-ja presin që deri në prill të ketë një marrëveshje Kosovë-Serbi, mendon Rashiti

para një ore - Koha.net

Kosova dhe Serbia kanë hyrë në një periudhë që është cilësuar përfundimtare të bisedimeve, për një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre dhe presidentët e dy vendeve, Hashim Thaçi...

Robin Krasniqi mezi e pret meçin e së shtunës lavdëron kundërshtarin

Robin Krasniqi mezi e pret meçin e së shtunës, lavdëron kundërshtarin

para një ore - Koha.net

Kampioni i Evropës, Robin Krasniqi të shtunën rikthehet në ring për t’u përballur me boksierin nga Venezuela, Ronny Landaeta që është kampion i Bashkimit Evropian. Në konferencën për media Krasniqi ka...

Haradinaj s dëshiron të komentojë takimet e Thaçit thotë se duhet të përpilohet platforma

Haradinaj s’dëshiron të komentojë takimet e Thaçit, thotë se duhet të përpilohet platforma

para një ore - Koha.net

Sa herë përmendet korrigjimi i kufirit nga Presidenti Hashim Thaçi, i gatshëm t’ia rrëzojë këtë teori del Kryeministri Ramush Haradinaj.

Arsyet pse flokët thinjen para kohe

Arsyet pse flokët thinjen para kohe

para 2 orë - Koha.net

Supozohet se gjatë viteve të gjithë njerëzit thinjen, ka nga ata që thinjen përpara të tjerëve dhe jo vetëm për shkak se ajo është shkruar në gjenet e tij. Këtu janë disa nga shkaqet e mundshme të një...

Nis Botërori i Boksit në Indi Donjeta Sadiku lihet jashtë

Nis Botërori i Boksit në Indi, Donjeta Sadiku lihet jashtë

para 2 orë - Koha.net

Ka nisur kampionati Botëror i Boksit që do të zhvillohet në Indi, pa boksieren kosovare Donjeta Sadiku. Shanset që Sadiku të garojë në këtë Botëror pothuajse janë zero, pasi emri i saj nuk figuron në short,...

Jessie J zbulon se nuk mund të bëhet nënë

Jessie J zbulon se nuk mund të bëhet nënë

para 2 orë - Koha.net

Këngëtarja e njohur Jessie J ka ndarë me fansat lajmin e hidhur se ajo nuk mund të bëjë dot fëmijë. Teksa ka folur në koncertin e mbajtur në Royal Albert Hall, ylli i muzikës pop ka rrëfyer se e kishte...

Limaj i reagon Daçiqit Gjykata e Hagës ka konfirmuar pastërtinë e luftës së UÇK së

Limaj i reagon Daçiqit: Gjykata e Hagës ka konfirmuar pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 2 orë - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq, duke pohuar se as ai e as askush tjetër nuk mund t’ia përcaktojë Kosovës se kush negocion...

Eric Chien kinezi që është shpallur kampion i magjisë për 2018 ën

Eric Chien, kinezi që është shpallur kampion i magjisë për 2018-ën

para 3 orë - Koha.net

Eric Chien është shpallur fituesi i kampionatit botëror të magjisë për vitin 2018, të zhvilluar në qytetin Busan të Koresë së Jugut. Kampionati botëror i magjisë organizohet çdo 3 vite nga Federata ndërkombëtare...

Fodeni pritet të nënshkruajë kontratë afatgjate me Cityn

Fodeni pritet të nënshkruajë kontratë afatgjate me Cityn

para 3 orë - Koha.net

Phil Fodeni pritet që së shpejti të nënshkruajë kontratë të re me Manchester Cityn, raporton Goal. 18 vjeçari anglez, ka marrë vëmendjen e top klubeve në Evropë, por duket se do të vazhdojë me klubin e...

Jessi J zbulon se nuk mund të bëhet nënë

Jessi J zbulon se nuk mund të bëhet nënë

para 3 orë - Koha.net

Këngëtarja e njohur Jessie J ka ndarë me fansat lajmin e hidhur se ajo nuk mund të bëjë dot fëmijë. Teksa ka folur në koncertin e mbajtur në Royal Albert Hall, ylli i muzikës pop ka rrëfyer se e kishte...

Blert Morina dhe grupi Haveit fitojnë çmimin për Demokraci 2018

Blert Morina dhe grupi Haveit fitojnë çmimin për Demokraci 2018

para 3 orë - Koha.net

Aktivistit Blert Morina dhe grupit Haveit iu janë ndarë sonte çmimet për Demokraci nga KCSF, për kontributin e tyre në promovimin e të drejtave të njeriut dhe barazisë gjinore në Kosovë. Blert Morina tha...

Çdo 1 min në botë dërgohen 29 mln mesazhe në WhatsApp dhe postohen 243 mijë foto në Facebook

Çdo 1 min në botë dërgohen 29 mln mesazhe në WhatsApp dhe postohen 243 mijë foto në Facebook

para 3 orë - Koha.net

Çdo 60 sekonda në botë dërgohet 29 milionë mesazhe në WhatsApp dhe 156 milionë email, 243 mijë foto postohen në Facebook dhe 65 mijë foto në Instagram, 350 mijë cicërime në Twitter dhe ngarkohen 210 mijë...

Nesër temperaturat në minus gradë në Kosovë

Nesër temperaturat në minus gradë në Kosovë

para 3 orë - Koha.net

Nesër në Kosovë moti pritet të jetë i ftohtë, me temperaturat që pritet të shkojnë në minus një gradë, bën të ditur IHMK. Megjithatë, sipas IHMK-së, s’do të ketë reshje të borës por do të mbajë mot i vranët...

Kosova eksporton veshmbathje 11 herë më pak sesa që importon

Kosova eksporton veshmbathje 11 herë më pak sesa që importon

para 3 orë - Koha.net

Qindra brende vendore janë ekspozuar këtë mërkurë në edicionin e dytë të konventës së veshmbathjeve të Kosovës. Aty, me brendin e saj të veshjeve për femra dhe meshkuj, ishte edhe Mimoza Cana, e cila tha...

Bashkimi mposht Kozuvin shënon fitoren e parë në BIBL

Bashkimi mposht Kozuvin, shënon fitoren e parë në BIBL

para 3 orë - Koha.net

Kampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi ka shënuar fitoren e parë në Ligën Ballkanike në këtë edicion. Këtë e bëri ndaj klubit maqedonas Kozuv, transmeton Koha.net. Në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren,...

Demi Ajri i ndotur mbyt një qytetar çdo 10 orë në Kosovë e për ne temë kryesore është Burdushi

Demi: Ajri i ndotur mbyt një qytetar çdo 10 orë në Kosovë, e për ne temë kryesore është Burdushi

para 4 orë - Koha.net

Agron Demi, analist politikash në institutin GAP, ka nxjerrë disa statistika shqetësuese në lidhje me vdekshmërinë e qytetarëve të Kosovës nga ajri i ndotur. Duke u bazuar në një raport të Bankës Botërore...

Gjermania pritet të investojë 3 miliardë euro në Inteligjencën Artificiale

Gjermania pritet të investojë 3 miliardë euro në Inteligjencën Artificiale

para 4 orë - Koha.net

Gjermania njoftoi se do të investojë tre miliardë euro deri në vitin 2025 për zhvillimin e Inteligjencës Artificiale (IA), ku kërkon të kthehet në një kampion. “Kjo shumë do t’i bashkohet investimit prej...

Goli i Rashicës në mesin e më të mirëve deri tani në Ligën e Kombeve

Goli i Rashicës në mesin e më të mirëve deri tani në Ligën e Kombeve

para 4 orë - Koha.net

Goli i Milot Rashicës ndaj Ishujve Faroe është në mesin e më të mirëve deri më tani në Ligën e Kombeve. Sky Sports ka bërë një përzgjedhje të top golave më të bukur që janë shënuar deri më tani në fazën...

Skoda restauron modelin e saj të parë sportiv 110 vjetësh

Skoda restauron modelin e saj të parë sportiv 110-vjetësh

para 4 orë - Koha.net

Nga 12 kopjet e bëra të modelit 1908 BSC, vetëm një është ruajtur deri më sot, dhe Skoda u përpoq të shkëlqejë këtë veturë pas 110 vjetësh. Në kohën kur u ndërtua BSC, Skoda ende nuk e mbajti shenjën e...

Rrëzimi i qeverisë dhe liberalizimi dy çështje të ndara për opozitën

Rrëzimi i qeverisë dhe liberalizimi, dy çështje të ndara për opozitën

para 4 orë - Koha.net

Opozita në Kosovë e konsideron si çështje të ndarë ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës nga procesi i liberalizimit të vizave. Përderisa Qeveria e Kosovës e ka vënë si prioritet kryesor...

Policia në Dubai patrullon me   biçikleta fluturuese

Policia në Dubai patrullon me... ‘biçikleta fluturuese’

para 4 orë - Koha.net

Policia në Dubai ka ndoshta flotën më të madhe të automjeteve dhe pas shumë super-automobilave është bërë edhe me mjetet transportuese të së ardhmes. Në garazhin e policisë së Dubait, pranë Bugatti Veyron,...

68 të arrestuar për skandalin e basteve në dosjen italiane edhe emri i Tares

68 të arrestuar për skandalin e basteve, në dosjen italiane edhe emri i Tares

para 4 orë - Koha.net

Emri i drejtorit të përgjithshëm sportiv të Lazios, dhe njëherësh ish-futbollisti i njohur të Kombëtares kuqezi, Igli Tare, përmendet në dosjen e Prokurorisë së Katanias, lidhur me rrjetin mafioz që është...

Së shpejti prezantohet Evoque i ri

Së shpejti prezantohet Evoque i ri

para 4 orë - Koha.net

Land Rover më 2015-ën pati njoftuar për një seri të skulpturës me tela në madhësi të automjeteve, dhe tash ka paralajmëruar edhe premierën e modelit të dytë të gjeneratës Evoque. Maketet prej teli me madhësi...

Taksa për mallrat serbe mund të rris çmimet e prodhimeve Made in Kosova

Taksa për mallrat serbe mund të rris çmimet e prodhimeve “Made in Kosova”

para 4 orë - Koha.net

Në vendimin për masë mbrojtëse prej 10 përqind për produktet e brendeve serbe dhe boshnjake, nuk është kursyer as lënda e parë. Nga janari deri në tetor të këtij viti, 41 milion euro janë importuar mall...

Mbi 100 thasë mbeturina largohen nga Kamenica e dhjetëra kamionë me mbetje inerte

Mbi 100 thasë mbeturina largohen nga Kamenica e dhjetëra kamionë me mbetje inerte

para 4 orë - Koha.net

Në kuadër të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” sot u zhvillua aksion pastrimi në Komunën e Kamenicës. Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se në aksionin e sotëm morën pjesë rreth 100 vullnetarë,...

Brahimaj Baleti i Kosovës hyri në borxhe nëpër njerëz për të realizuar shfaqjet

Brahimaj: Baleti i Kosovës hyri në borxhe nëpër njerëz për të realizuar shfaqjet

para 5 orë - Koha.net

Në emisionin e sotëm të mëngjesit “Sot” të KTV-së ishte i ftuar drejtori i Trupës së Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj. Brahimaj në këtë intervistë ka folur për premierat e mbajtura gjatë këtij...

Limaj thotë se në Ferizaj janë rreth 500 vende të lira të punës

Limaj thotë se në Ferizaj janë rreth 500 vende të lira të punës

para 5 orë - Koha.net

Derisa në Kosovë papunësia vazhdon të jetë shumë e lartë, në komunën e Ferizajt, janë afro 500 vende të lira të punës. Kështu ka thënë kryetari i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj sonte në një tubim...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK