http://kariera.mk
Ukaj Osmani ma bëri me gisht

Ukaj: Osmani ma bëri me gisht

para 3 orë - RTK

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj, ka folur për Express lidhur me incidentin që ndodhi në Kuvend në mes tij dhe kryetares së Kuvendit Vjosa Osmanit....

Osmani thotë se hapi rast në polici për deputetin Ukaj

Osmani thotë se hapi rast në polici për deputetin Ukaj

para 3 orë - RTK

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, ka njoftuar se ka hapur rast në polici për deputetin e LDK-së. Xhavit Ukaj. Ajo ka shkruar në Facebook se shpreson që Policia të merret sa më shpejt me rastin. Postimi...

Gucati Turp i madh ajo çfarë ndodhi në Kuvendin e Kosovës

Gucati: Turp i madh ajo çfarë ndodhi në Kuvendin e Kosovës

para 3 orë - RTK

Kryetari i OVL UCK, Hysni Gucati ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Kosovës. Ai ka akuzuar deputetët të cilët sipas tij nuk e kanë në rend të parë interesin e qytetarëve të vendit, e as...

Eskalon debati mes Musliut dhe Pacollit

Eskalon debati mes Musliut dhe Pacollit

para 3 orë - RTK

Në Kuvendin e Kosovës ka eskaluar debati mes deputetës së PDK’së Ganimete Musliut dhe Fitore Pacollit nga Vetëvendosje. Deputetja e Ganimete Musliu është përplasur me deputetën e Vetëvendosjes Fitore Pacolli...

Ngjarjet e datës 11 korrik

Ngjarjet e datës 11 korrik

para 3 orë - RTK

Organizata SIT prezanton statistikat e rasteve të raportimit të dhunës në Kosovë gjatë pandemisë COVID-19.(Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë, ora 09:00). Aksion simbolik – Drejtësi për Kujtimin, 11 vjeçarin...

Real Madrid sigurt drejt titullit fiton pa telashe ndaj Alaves

Real Madrid sigurt drejt titullit, fiton pa telashe ndaj Alaves

para 3 orë - RTK

Real Madrid ka regjistruar një tjetër fitore të rëndësishme. Skuadra e Zinedine Zidane, Real Madrid, ka shënuar fitore të lehtë në xhiron e 35-të të La Liga, duke mposhtur Deportivo Alavesin me rezultatin...

Takimi i presidentit Trump në Nju Hemshër shtyhet shkak stuhia tropikale

Takimi i presidentit Trump në Nju Hemshër shtyhet, shkak stuhia tropikale

para 3 orë - RTK

Një tubim fushate për presidentin Donald Trump i planifikuar për të shtunën në Nju Hemshër është shtyrë për një "javë ose dy" për shkak të një stuhie tropikale në Bregun Lindor, u tha Sekretarja e Shtypit...

205 raste të reja me COVID 19 sot në Kosovë

205 raste të reja me COVID 19 sot në Kosovë

para 4 orë - RTK

Dyqind e pesë raste të reja me COVID 19 sot në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Gjithashtu është njoftuar edhe për gjashtëdhjetë e një raste të shëruara. 61 TË...

Koronavirusi ndal tifozët jo spektaklin derbi shqiptar mbyllet pa fitues

Koronavirusi ndal tifozët, jo spektaklin, derbi shqiptar mbyllet pa fitues

para 4 orë - RTK

Koronavirusi ia doli të lërë derbin e kryeqytetit pa pjesën më të bukur të tij, tifozërinë e zjarrtë, por nuk bëri dot asgjë për të anuluar përballjen Partizani-Tirana, të cilat dhuruan spektaklin e tyre...

OBSH Ende e mundur ta vëmë nën kontroll pandeminë

OBSH: Ende e mundur ta vëmë nën kontroll pandeminë

para 4 orë - RTK

Organizata Botërore e Shëndetit tha sot se ishte ende e mundur vënia nën kontroll e pandemisë COVID-19, edhe pse numri i rasteve është më shumë se dyfishuar në gjashtë javët e fundit. “Ka shumë shembuj,...

Më 24 korrik nis webinari Kosova partneritet dhe mundësi

Më 24 korrik nis webinari “Kosova: partneritet dhe mundësi”

para 4 orë - RTK

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicolas Orlando ka njoftuar se më 24 korrik do të fillojë webinari “Kosova: partneritet dhe mundësi”, në të cilin do të marrin pjesë ministri i Tregtisë dhe Industrisë,...

Barrow Londra nuk do të marrë pjesë në programin evropian të vaksinave

Barrow: Londra nuk do të marrë pjesë në programin evropian të vaksinave

para 5 orë - RTK

Britania e Madhe njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë në programin e Bashkimit Evropian, nga ku u largua në fund të janarit, për gjetjen e vaksinave potencialisht efikase kundër COVID-19. “Komisioni Evropian...

Ndërpritet seanca Osmani thotë për shkak të paedukatës së disa deputetëve

Ndërpritet seanca, Osmani thotë për shkak të paedukatës së disa deputetëve

para 5 orë - RTK

“Ndërpitet seanca per shkak te paedukatës së disa deputetëve dhe do t`iu ftojmë vetëm pasi të vendosë Kryesia e Kuvendit”, ka deklaraur Vjosa Osmani Kryetarja e Kuvendit ka deklaruar kështu vetëm pak sekonda...

Raporti i KE Balla Një tjetër vlerësim pozitiv për Shqipërinë

Raporti i KE/ Balla: Një tjetër vlerësim pozitiv për Shqipërinë

para 5 orë - RTK

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas publikimit të raportit të tretë mbi funksionimin e regjimit pa viza me vendet e Ballkanit Perëndimor. Në një postim në...

Coronavirus prek edhe ish basketbollistin e njohur kosovar

Coronavirus prek edhe ish-basketbollistin e njohur kosovar

para 5 orë - RTK

Ish-basketbollisti i mirënjohur kosovar, Artan Mehmeti, ka njoftuar sot se ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Artan Mehmeti i cili ka qenë njëri ndër basketbollistët më të mirë në basketbollin e Kosovës,...

Kina Në Kazakistan është përhapur pneumoni e panjohur

Kina: Në Kazakistan është përhapur pneumoni e panjohur

para 5 orë - RTK

Të enjten, Ambasada Kineze në Kazakistan paralajmëroi qytetarët që jetonin në vendin e Azisë Qendrore se një “pneumoni e panjohur”, më vdekjeprurëse se koronavirusi është përhapur në vend dhe u ka marrë...

Thaçi I uroj shërim të shpejtë Mustafës

Thaçi: I uroj shërim të shpejtë Mustafës

para 5 orë - RTK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka uruar shërim të shpejtë liderit të LDK-së, Isa Mustafa, pasi ai ka njoftuar se është i prekur me COVID 19. "Kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ish kryeministrit...

Kroacia nis kurimin e pacientëve me gjakun e të shëruarve nga COVID 19

Kroacia nis kurimin e pacientëve me gjakun e të shëruarve nga COVID-19

para 5 orë - RTK

Në Kroaci, së shpejti do të fillojë dhurimi vullnetar i plazmës së gjakut nga personat që e kanë mbijetuar sëmundjen COVID-19, të cilën e shkakton koronavirusi i ri. Hulumtimet klinike kanë treguar se...

Presidenti Trump përballë vendimit të Gjykatës së Lartë

Presidenti Trump përballë vendimit të Gjykatës së Lartë

para 5 orë - RTK

Presidenti Donald Trump fitoi garën për Shtëpinë e Bardhë me premtimin për Gjykatë te Lartë konservatore. Por tani dhe një vit më parë, madje edhe me dy gjykatës të zgjedhur nga zoti Trump, gjykata ka...

Edhe gjiganti italian në garë për Vedat Muriqin

Edhe gjiganti italian në garë për Vedat Muriqin

para 5 orë - RTK

Edhe një skuadër ka shtuar interesimin për Vedat Muriqin. Bëhet fjalë për skuadrën nga kryeqyteti i Italisë, Roma. Këtë e ka bërë të ditur të premten sajti turk “hurriyet.com.tr”. Muriqi luan për Fenerbahçen,...

Qeveria e Kosovës paralajmëron masa më të rrepta për luftimin e COVID 19

Qeveria e Kosovës paralajmëron masa më të rrepta për luftimin e COVID-19

para 5 orë - RTK

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, mori sot pjesë në takimin e radhës të Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente...

Tyson Fury stërvitet në plazhin e Bournemouth

Tyson Fury stërvitet në plazhin e Bournemouth

para 6 orë - RTK

Tyson Fury po vazhdon stërvitjet. Kampioni i WBC në peshat e rënda, Tyson Fury, po vazhdon të mbajë formën e tij të lartë, para duelit të radhës. Deontay Wilder është emri i ardhshëm me të cilin Fury duhet...

 Bomba nga Spanja kjo skuadër është hedhur në sulm për Messin

“Bomba” nga Spanja, kjo skuadër është hedhur në sulm për Messin

para 6 orë - RTK

Bayern Munich do të hidhet në sulm për Lionel Messin. Kjo është “bomba” që vjen nga Spanja, pasi ylli argjentinas ka bllokuar negociatat për rinovimin e kontratës. Marrëveshja e Leos me klubin katalanas...

Studentët e huaj të paqartë për të ardhmen e shkollimit në SHBA

Studentët e huaj të paqartë për të ardhmen e shkollimit në SHBA

para 6 orë - RTK

Rregulloret e reja të njoftuara nga autoritetet amerikane të imigracionit kërkojnë që studentët e huaj të largohen nga SHBA nëse nuk ndjekin mësimet fizikisht në klasë. Por studentët që ndodhen aktualisht...

Serbia regjistron 18 të vdekur nga koronavirusi

Serbia regjistron 18 të vdekur nga koronavirusi

para 6 orë - RTK

Në Serbi gjatë 24 orëve janë shënuar 18 viktima nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri. Lajmin e bëri të ditur kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, e cila e quajti të premten, si ditën më...

Ndihmoi zviceranen që u grabit në Kosovë nderohet polici nga Suhareka

Ndihmoi zviceranen që u grabit në Kosovë, nderohet polici nga Suhareka

para 6 orë - RTK

Është pjesëtar i stacionit policor në Suharekë. Por Blerim Kuqin tash e njeh edhe Zvicra. Krejt kjo për shkak të një veprimi që ka bërë. Kuqi e kishte ndihmuar një grua zvicerane e cila ishte grabitur...

Foshnja 2 javëshe me koronavirus detaje nga Neonatologjia

Foshnja 2 javëshe me koronavirus, detaje nga Neonatologjia

para 6 orë - RTK

Në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në QKUK të hënën e 22 qershorit kishte lindur një foshnje. Foshnja 3 750 gramëshe erdhi në jetë në gjendje të mirë. Pasi u lirua në shtëpi nëna bashkë me të, iu dashtë...

Ahmeti i uron shërim të shpejtë Isa Mustafës

Ahmeti i uron shërim të shpejtë Isa Mustafës

para 6 orë - RTK

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook i ka uruar shërim të shpejtë të parit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pasi ky i fundit...

Haradinaj lutet për Mustafën I uroj shërim të shpejtë

Haradinaj lutet për Mustafën: I uroj shërim të shpejtë

para 6 orë - RTK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka uruar shërim të shpejtë kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa i cili rezultoi pozitiv me Covid-19. Përmes një statusi në Facebook, Haradinaj...

Protesta të reja në Beograd dhe Novi Sad

Protesta të reja në Beograd dhe Novi Sad

para 7 orë - RTK

Në Beograd dhe Novi Sad të Serbisë, në mbrëmjen e së premtes, sërish janë organizuar protesta. Në Beograd pas orës 19:00 qytetarët filluan të mblidhen para ndërtesës së Kuvendit të Serbisë, pavarësisht...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK