http://kariera.mk
VIDEO Alaves kafshatë e lehtë  Real Madrid marshon drejt titullit kampion

VIDEO/ Alaves “kafshatë e lehtë”, Real Madrid marshon drejt titullit kampion

para 3 orë - ABC News

Real Madrid marshon dhe këtë herë ka mposhtur Deportivo Alaves me rezultatin e pastër 2-0. Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane ruan distancën prej katër pikësh me Barcelonën ndjekëse dhe kur kanë mbetur...

Kosova shënon 205 raste me koronavirus dhe tre të vdekur gjatë 24 orëve

Kosova shënon 205 raste me koronavirus dhe tre të vdekur gjatë 24 orëve

para 3 orë - ABC News

Tre persona kanë vdekur nga koronavirusi i ri gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 97. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se janë...

Një 21 vjeçare shtatzënë humb jetën nga Covid 19 në Kosovë

Një 21-vjeçare shtatzënë humb jetën nga Covid -19 në Kosovë

para 3 orë - ABC News

Ka humbur jetën një lehonë e cila ishte e prekur me Covid-19. 21 vjeçarja nga Podujeva me inicialet D.P. pas orë pasi ka kryer lindjen me prerje cezariane ka vdekur. Lajmin e ka konfirmuar infektologu...

VIDEO Përplasje me deputetin e LDK Vjosa Osmani ndërpret seancën

VIDEO/ Përplasje me deputetin e LDK, Vjosa Osmani ndërpret seancën

para 3 orë - ABC News

Seanca e sotme në Kuvendin e Kosovës është shoqëruar me tensione mes deputetëve. Në debate është përfshirë edhe Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, e cila ka ndërprerë seancen pas përplasjes me deputetin...

Bardhi Tirana nuk barazoi me meritë ju tregoj pse kam vuajtur sivjet

Bardhi: Tirana nuk barazoi me meritë, ju tregoj pse kam vuajtur sivjet

para 3 orë - ABC News

Jurgen Bardhi mund të kishte shënuar golin e dytë për Partizanin, por nuk ia doli dot. Sulmuesi, në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, tha: “Duhet ta fitonim ndeshjen, dhamë më...

 Hedhin gurin dhe fshehin dorën  Shllaku Pas botimit të Auron Tares qëndron Akademia e Shkencave

“Hedhin gurin dhe fshehin dorën”, Shllaku: Pas botimit të Auron Tares qëndron Akademia e Shkencave

para 3 orë - ABC News

Shkrimtari Primo Shllaku i ftuar në Provokacija me gazetarin Mustafa Nano foli për polemikat dhe debatet që shkaktoi publikimi i një punimi i studiuesit Auron Tare në të cilin thuhej se 2 figurat e njohura...

Një 21 vjeçare shtatzënë vdes nga Covid 19 në Kosovë

Një 21-vjeçare shtatzënë vdes nga Covid -19 në Kosovë

para 3 orë - ABC News

Ka humbur jetën një lehonë e cila ishte e prekur me Covid-19. 21 vjeçarja nga Podujeva me inicialet D.P. pas orë pasi ka kryer lindjen me prerje cezariane ka vdekur. Lajmin e ka konfirmuar infektologu...

Batha Barazim që vlen si fitore le të triumfojmë edhe me lojë të shëmtuar

Batha: Barazim që vlen si fitore, le të triumfojmë edhe me lojë të shëmtuar

para 3 orë - ABC News

Idriz Batha, mesfushori i Tiranës, pas derbit me Partizanin, në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi:“Ekipi është futur në ngërç, për shkak të presionit të titullit. E rëndësishme...

Sormani drejt largimit Kalari Partizani dha gjithçka krenar për djemtë

Sormani drejt largimit, Kalari: Partizani dha gjithçka, krenar për djemtë

para 3 orë - ABC News

Renaldo Kalari ishte ai që drejtoi Partizanin në derbi sot. Ish-mbrojtësi i majtë, në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, ai deklaroi: “Çunat bënë një ndeshje të mrekullueshme, dhanë...

Tërmeti dhe pandemia rrënojnë buxhetin rriten pagesat për PPP Milot Morinë 240 milion lekë më shumë

Tërmeti dhe pandemia rrënojnë buxhetin, rriten pagesat për PPP, Milot-Morinë 240 milion lekë më shumë

para 4 orë - ABC News

Ekonomia shqiptare dhe financat ndodhen në periudhën më të vështirë të kohëve të fundit .Buxheti i shteti u rishikua tre herë brenda pak muajve për shkak të efekteve negative të pandemisë si dhe nga tërmeti...

Egbo Sprinti final është plot ankth titullin e kemi ne në dorë

Egbo: Sprinti final është plot ankth, titullin e kemi ne në dorë

para 4 orë - ABC News

Emanuel Egbo, trajneri i Tiranës, pas derbit me Partizanin foli direkt në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. “Kur vjen sprinti i fundit, të gjithë janë në ankth. Jo vetëm ne. Derbi dihet si është,...

Rezultoi pozitiv për Covid 19 Thaçi Mustafës Besoj se do ta tejkalosh me lehtësi këtë sfidë

Rezultoi pozitiv për Covid-19, Thaçi- Mustafës: Besoj se do ta tejkalosh me lehtësi këtë sfidë

para 4 orë - ABC News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka uruar shërim të shpejt, kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës i cili ditën e sotme rezultoi pozitiv për Covid-19. Thaçi, po ashtu përmes një postimi...

VIDEO Tirana i mohon triumfin demave  derbi mbyllet me sherr

VIDEO/ Tirana i mohon triumfin “demave”, derbi mbyllet me sherr

para 4 orë - ABC News

Derbi është i paparashikueshëm, në çdo lloj momenti. Edhe në kohë pandemie, edhe kur një ekip ka pese lojtarë të infektuar me COVID-19. Partizani e Tirana japin gjithçka në fushë dhe në fund fitojnë tifozët,...

Njëri në Fushë Krujë e tjetri në Drenicë lutja e Lekës Bëni bashkë Shote dhe Azem Galicën

Njëri në Fushë Krujë e tjetri në Drenicë, lutja e Lekës: Bëni bashkë Shote dhe Azem Galicën!

para 4 orë - ABC News

Në pjesën e dytë të “Provokacija” në Abc News mbrëmjen e kësaj të premteje ishte i ftuar piktori Gazmend Leka, për të folur për “ndarjen” e Shote Galicës nga bashkëshorti i saj Azemi. Leka, gjatë bisedës...

Depresioni vrau familjen Josifi flet mjeku Blerta ka qenë pacientja ime vuante nga çrregullimi depresiv

Depresioni vrau familjen Josifi? flet mjeku: Blerta ka qenë pacientja ime, vuante nga çrregullimi depresiv

para 4 orë - ABC News

Dita ditës zbulohen faktë të reja për ngjarjen tragjike të Kombinatit ku u vetëflijuar Zhaneta dhe Anisa Josifi ndërsa vajza tjetër Blerta arriti të mbijetonte. Në media është publikuar një intervistë...

VIDEO Tirana në pikiatë Partizani e befason me brazilianin Cordeiro

VIDEO/ Tirana në pikiatë, Partizani e befason me brazilianin Cordeiro

para 4 orë - ABC News

Partizani në epërsi në derbi. William Cordeiro shënon sërish, në stadiumin e boshatisur “Air Albania”. Të kuqtë po ngulmonin dhe festojnë avantazhin. Bardhi ishte protagonist me pasimin e tij, ndërkohë...

Në SHBA regjistrohen 945 viktima nga koronavirusi

Në SHBA regjistrohen 945 viktima nga koronavirusi

para 4 orë - ABC News

Në 24 orët e fundit në SHBA janë raportuar 945 vdekje nga koronavirusi duke e çuar në total numrin e vdekjeve në 1356.869. SHBA vazhdon të mbetet vendi më i prekur nga COVID-19. Gjithashtu Shtetet e Bashkuara...

VIDEO  Kjo s është normale  si Olsi Rama tërbohet nga arbitri në derbi

VIDEO/ “Kjo s’është normale”, si Olsi Rama tërbohet nga arbitri në derbi

para 4 orë - ABC News

“Kjo nuk është normale, kjo është penallti”, dëgjohet të thotë Olsi Rama, Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit, i cili ndodhet në stol në ndeshjen kundër Tiranës. Rama nervozohet nga vendimi i arbitrit...

E KONFIRMUAR Milot Rashica e mbyll me Werder Bremen

E KONFIRMUAR: Milot Rashica e mbyll me Werder Bremen

para 4 orë - ABC News

Milot Rashica nuk do të jetë pjesë e Werder Bremen. Sulmuesi anësor dha ndihmën e tij që skuadra gjermane të qëndronte në Bundesliga dhe tani bëhet gati për hapin e madh. Drejtori sportiv i Bremen, Frank...

Shtimi i rasteve të reja me COVID 19 Bino Duhet të mbyllim fundjavat

Shtimi i rasteve të reja me COVID-19, Bino: Duhet të mbyllim fundjavat

para 5 orë - ABC News

Që pas lehtësimit të masave kufizuese Shqipëria po përballet me një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave dhe personave të infektuar me koronavirus. Lidhur me këtë çështje ka folur Shefja e Departamentit...

Muç Nano Shqiptarët racistë gjëja me e çuditshme e botës

Muç Nano: Shqiptarët racistë, gjëja me e çuditshme e botës!

para 5 orë - ABC News

Gazetari Mustafa Nano në monologun e kësaj të premteje i ka kushtuar vëmendje deklaratës së analistit Shpëtim Nazarko në Byro Politike të gazetares Juli Xhokaxhi i cili teksa fliste mbi zgjedhjet e ardhshme,...

Shpërthejnë tensionet në Athinë kundër ligjit të ri të protestave

Shpërthejnë tensionet në Athinë kundër ligjit të ri të protestave

para 5 orë - ABC News

Në Athinë protestuesit kanë shpërthyer në demonstrata, pas një ligji të kaluar e të votuar në parlament, për të frenuar protestat publike. Nga kjo protestë kanë mbetur të plagosur 6 oficerë policie. Demonstratat...

VIDEO Flamurtarit s i del inati thumbon Blerim Zirin në rrjetet sociale

VIDEO/ Flamurtarit s’i del inati, thumbon Blerim Zirin në rrjetet sociale

para 5 orë - ABC News

Flamurtari u mund nga Bylisi me rezultatin 2-3, ndërkohë që goli i fitores për miqtë u shënua pas shtatë minutash shtesë. Ishin akorduar vetëm pesë, por tensioni në fushë solli vonesa dhe arbitri Blerim...

Trajtimet estetike në stinën e verës klinika Vivia në Spitalin Amerikan 3 ofron shërbimet më bashkëkohore

Trajtimet estetike në stinën e verës, klinika “Vivia” në Spitalin Amerikan 3 ofron shërbimet më bashkëkohore

para 5 orë - ABC News

Të gjithë duam të kemi një pamje sa më të bukur, e veçanërisht gjatë stinës së verës. Por a mund të kryejmë gjatë kësaj stine trajtime estetike? Përgjigjen e japin specialistet dermatologe/ venerologe...

Dy raste të reja me Covid 19 në Elbasan një prej tyre niset me urgjencë drejt Tiranës

Dy raste të reja me Covid-19 në Elbasan, një prej tyre niset me urgjencë drejt Tiranës

para 5 orë - ABC News

Dy raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar mbrëmjen e së premtes në Elbasan. Gazetari i Abc Neës, Aldo Kozarja raporton se bëhet fjalë për një burrë dhe një grua rreth 50-55-vjeçarë. Kozarja raporton...

Rëndohet gjendja e të sëmurit me Covid 19 në Memaliaj niset me urgjencë drejt Tiranës

Rëndohet gjendja e të sëmurit me Covid-19 në Memaliaj, niset me urgjencë drejt Tiranës

para 5 orë - ABC News

Një rast i ri me koronavirus u konfirmua sonte në Memaliaj. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se një 57-vjeçar rezultoi pozitiv me COVID-19. Po ashtu, Abcnews.al mëson se gjendja e 57-vjeçarit është...

 Futjani sërish 5 tampona  Fanatics injorojnë rivalët para derbit

“Futjani sërish 5 tampona”, Fanatics injorojnë rivalët para derbit

para 5 orë - ABC News

Fanatics dhe Guerrils janë dy krahët e një tjetër derbi, atij të tribunave. Në “Air Albania Stadium” nuk mund të jetë në derbin që po luhet tani, por sërish nuk mund të mos ngacmohen në distancë. Ultrasit...

Ibrahimovic e thotë troç Nuk luaj për kontratën ky s është Milani im

Ibrahimovic e thotë troç: Nuk luaj për kontratën, ky s’është Milani im

para 6 orë - ABC News

Zlatan Ibrahimovic është nga ata që i thotë gjërat troç. Sulmuesin nuk e kënaq ky Milan, pasi ka provuar të luajë në një tjetër, që luftonte për trofe dhe që kishte kampionë në skuadër. Prej atëherë gjërat...

Daja Arsen Hoxhës i bëj gati videon ju tregoj si mundet Vllaznia

Daja: Arsen Hoxhës i bëj gati videon, ju tregoj si mundet Vllaznia

para 6 orë - ABC News

Ilir Daja, trajneri i Skënderbeut, ka dalë para medieve dhe ka folur në prag të ndeshjes me Vllazninë. Tekniku i korçarëve është munduar të fokusohet vetëm te ndeshja, edhe pse u kujtojnë një deklaratë...

Rast i ri me COVID 19 në Memaliaj 57 vjeçari u infektua nga djali që i erdhi nga Italia

Rast i ri me COVID-19 në Memaliaj, 57-vjeçari u infektua nga djali që i erdhi nga Italia

para 6 orë - ABC News

Konfirmohet një rast me koronavirus në Memaliaj. Burime për “ABC News” bëjnë me dije se një 57-vjeçar ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Po sipas burimeve bëhet me dije se 57-vjeçari e ka marrë virusin...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK