http://kariera.mk
 Unë kam folur që duhet të ketë protesta  thirrja urgjente e Grida Dumës

"Unë kam folur që duhet të ketë protesta", thirrja urgjente e Grida Dumës

para 8 minutave - Sot News

Ish-deputetja e PD, Grida Duma tha se duhet të protestojmë për mos hapjen e negociatave sepse kjo është mbi partitë politike. “Unë kam folur dje me bindjen që mos hapja e negociatave meriton gjithashtu...

Jorida Tabaku e thotë hapur cili është kushti i panegociueshëm që PD ja nuk do të ulet me qeverinë Rama pas refuzimit të negociatave

Jorida Tabaku e thotë hapur cili është kushti i panegociueshëm që PD-ja nuk do të ulet me qeverinë Rama pas refuzimit të negociatave

para 8 minutave - Sot News

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, duke u ndalur tek çështja e negociatave dhe JO-ja e Shqipërisë nga BE.Mbi këtë çështje, Tabaku...

Kapet peshkaqeni i rrezikshëm në ujërat e Adriatikut

Kapet peshkaqeni i rrezikshëm në ujërat e Adriatikut

para 18 minutave - Sot News

Një peshkaqen i llojit tigër, është kapur në ujërat e detit Adriatik nga një anije peshkimi. Me gjatësi pesë metra e peshë rreth 500 kg, peshkaqeni i rrezikshëm ka rënë në rrjetat e peshkatarëve së bashku...

I armatosur gjithë kohës dhe paraqiste rrezikshmëri të lartë kapet 32 vjeçari në Shkodër

I armatosur gjithë kohës dhe paraqiste rrezikshmëri të lartë, kapet 32-vjeçari në Shkodër

para 18 minutave - Sot News

Një 32-vjeçar nga Shkodra me rrezikshmëri të lartë është arrestuar sot nga policia. Në pranga është vënë shtetasi me inciale Gj.P,  i cili mbante armë zjarri pa leje.Policia thotë se i riu nga Shkodra...

SHBA paralajmëron zgjerimin e listës së zezë pas Llallës Doshit dhe Dakos trondit me deklaratën gazetarja Ju tregoj zyrtarët që nuk do të shpëtojnë nga ndjekja

SHBA paralajmëron zgjerimin e "listës së zezë" pas Llallës, Doshit dhe Dakos, trondit me deklaratën gazetarja: Ju tregoj zyrtarët që nuk do të shpëtojnë nga ndjekja

para 28 minutave - Sot News

Vetëm pak minuta më parë Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar një video ku tregon emrat e zyrtarëve të lartë të shtetit shqiptarë që iu ndalohet hyrja në SHBA. Gazetarja Keti Banushi tha se pjesë...

 Të gjithë e dinë të vërtetën çfarë shkroi revista gjermane Der Spiegel  Basha replika sërish me Ramën i publikon videon

“Të gjithë e dinë të vërtetën çfarë shkroi revista gjermane Der Spiegel”, Basha replika sërish me Ramën, i publikon videon

para 38 minutave - Sot News

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka replikuar sërish kryeministrin Edi Rama në rrjetet sociale. Ai ka cituar kësaj radhe revistën gjermane “Der Spiegel” ku shkruan se Europa nuk refuzoi Shqipërinë, por...

Ish ministri i Jashtëm grek kërcënon presidentin Macron pas votës kundër për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut Do të jesh përgjegjës për

Ish-ministri i Jashtëm grek 'kërcënon' presidentin Macron pas votës kundër për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut: Do të jesh përgjegjës për...

para 48 minutave - Sot News

Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias përmes një postimi në Twitter ka shkruar se presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në...

 Protesta të fuqishme do ta rrëzojnë  aleati i Bashës paralajmëron lëvizje të bujshme për Ramën

"Protesta të fuqishme do ta rrëzojnë", aleati i Bashës paralajmëron lëvizje të bujshme për Ramën

para 48 minutave - Sot News

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka u shpreh se protestat e opozitës do të vijojnë nëse kryeministri Edi Rama nuk do të ketë dakordësi për plotësimin e kushteve të Bundestagut. “Nuk është e thënë që me protestat...

Publikohet dokumenti Parlamenti Evropian jep alarmin nisin lëvizjet pas bllokimit të negociatave nga Franca

Publikohet dokumenti, Parlamenti Evropian jep alarmin, nisin lëvizjet pas bllokimit të negociatave nga Franca

para 58 minutave - Sot News

Parlamenti evropian ka kërkuar miratimin e një rezolutë për bllokimin e negociatave nga kjo e fundit pas vetos që Franca dha për mos-hapjen e negociatave ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në dokumentin...

Grida Duma zbardh propozimet e opozitës Ky është sistemi që i përshtatet Shqipërisë

Grida Duma zbardh propozimet e opozitës: Ky është sistemi që i përshtatet Shqipërisë

para një ore - Sot News

Ish-deputetja e PD, Grida Duma shprehet se opozita kërkon ndryshim të sistemit. Ajo thotë se propozimet e opozitës janë parlamenti dydhomësh, lista të hapura dhe prag më të ulët. “Një sistem si ai i Kosovës...

 Me këtë të fundit bëre gafë të madhe  Ilir Metës i përplasen në fytyrë skandalet e rënda

"Me këtë të fundit bëre gafë të madhe", Ilir Metës i përplasen në fytyrë skandalet e rënda

para një ore - Sot News

Presidenti Ilir Meta është takuar në Japoni me Nobelisten e Paqes dhe politikanen e Burmës (Myanmar), Aung San Suu Kyi. Në një postim në Facebook, Presidenti Meta shktuan: “ishte kënaqësi të takoja sot...

Tragjike në Golem rrëzohet nga lartësia gjatë punës humb jetën 40 vjeçari

Tragjike në Golem, rrëzohet nga lartësia gjatë punës, humb jetën 40-vjeçari

para një ore - Sot News

Në Golem, më datë 22.10.2019, në një objekt në rikonstruktim ka rënë nga lartësia  shtetasi D. H., 40 vjeç,banues në Durrës, i cili u dërgua për ndihmë mjekësore në Spital. Si pasojë e dëmtimeve të marra,shtetasi...

 Është humbje kohe dhe energjie  Presidenti i Komisionit Evropian bën deklaratën e fortë

"Është humbje kohe dhe energjie", Presidenti i Komisionit Evropian bën deklaratën e fortë

para një ore - Sot News

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker tha sot se Brexit ishte një “humbje kohe dhe energjie” dhe ishte i pakënaqur që ai nuk mund të përdorte mandatin e tij pesëvjeçar në një masë më të...

Përplasje e fortë me Lulzim Bashën kryeministri Rama publikon foton

Përplasje e fortë me Lulzim Bashën, kryeministri Rama publikon foton

para një ore - Sot News

Kryeministri Rama ka replikuar sërish me kryedemokratin Lulzim Basha. Rama ka zgjedhur që të publikojë qëndrimin e presidentes së zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, e cila shpreh keqardhje...

Vrasja misterioze e 55 vjeçarit në Dukagjin zbardhen detajet e forta del në skenë një tjetër pistë hetimi

Vrasja misterioze e 55-vjeçarit në Dukagjin, zbardhen detajet e forta, del në 'skenë' një tjetër pistë hetimi

para 2 orë - Sot News

55-vjeçari Lazër Arraj kishte shkuar në fshat, për të mbledhur ushqimet e dimrit, por është qëlluar me armë zjarri duke gjetur edhe vdekjen në vend. Ai është ekzekutuar teksa ka qenë duke transportuar...

 Bisedimet e pranimit duhet të fillojnë së shpejti  ministri i Jashtëm gjerman i zhgënjyer nga rezultati i Samitit Në interesin tonë të lidhim Maqedoninë veriore dhe Shqipërinë me BE

“Bisedimet e pranimit duhet të fillojnë së shpejti”, ministri i Jashtëm gjerman i zhgënjyer nga rezultati i Samitit: Në interesin tonë të lidhim Maqedoninë veriore dhe Shqipërinë me BE

para 2 orë - Sot News

Ministria gjermane e Drejtësisë kritikon BE-në për “jo” për Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore. Refuzimi i Bashkimit Evropian javën e kaluar për t’u çelur negociatat e pranimit për Maqedoninë veriore dhe...

 Çmendet moti çfarë parashikojnë sinoptikanët për muajin nëntor

“Çmendet” moti, çfarë parashikojnë sinoptikanët për muajin nëntor

para 2 orë - Sot News

Moti në vijim do të ketë tepër surpriza. “Parashikohet që dhe muaji nëntor do të ketë temperatura 3-4 gradë më të larta, se sa vlerat normale. Do kemi shumë ditë më diell, Do kemi dy, tre javë me diell”, shprehen sinoptikanët.

Tronditëse Sherr tek parku i lojërave burri shkon i vë flakën apartamentit digjen 5 fëmijë e 2 të rritur

Tronditëse/ Sherr tek parku i lojërave, burri shkon i vë flakën apartamentit, digjen 5 fëmijë e 2 të rritur

para 2 orë - Sot News

Shtatë persona, mes tyre 5 fëmijë kanë humbur jetën pas një sherri banal. Ata vdiqën nga një zjarr i tmerrshëm që e ndezi një i dehur për një sherr prej më pak se një euro, të nisur nga fëmijët te këndi...

Si do të ikë Rama nga qeveria Ish deputetja tregon rrugën e zgjidhjes së krizës dhe largimit të kryeministrit E gjithë klasa politike duhet të

Si do të ikë Rama nga qeveria? Ish deputetja tregon rrugën e zgjidhjes së krizës dhe largimit të kryeministrit: E gjithë klasa politike duhet të…

para 2 orë - Sot News

Ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj e ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 tha se pas dështimit të hapjes së negociatave me BE,  kryeministri Edi Rama duhet të ishte larguar një orë e më parë dhe...

Kaloi me sukses vettingun Komisioneri Publik kërkon kokën e kryeprokurorit

Kaloi me sukses vettingun, Komisioneri Publik kërkon "kokën" e kryeprokurorit

para 2 orë - Sot News

Edhe pse drejtuesi i Prokurorisë së Kavajës, Artan Madani kaloi me sukses Vettingun, dhe KPK e rikonfirmoi në detyrë më 1 korrik të këtij viti, Komisioneri Publik ka kërkuar shkarkimin e tij. Kujtojmë...

Dështon mbledhja e KLP për krijimin e SPAK zbulohet çfarë do të ndodhë të premten

Dështon mbledhja e KLP për krijimin e SPAK, zbulohet çfarë do të ndodhë të premten

para 3 orë - Sot News

Në një kohë kur pritet që në mbledhjen e djeshme, Këshilli i Lartë i Prokurorisë të niste diskutimet për të vendosur nëse SPAK do të niste funksionimin e saj me më pak se sa 10 anëtarë, mbledhja zgjati...

Zbardhet vrasja e 55 vjeçarit në Shkodër u ekzekutua nga kushëriri i tij Policia zbulon motivin

Zbardhet vrasja e 55-vjeçarit në Shkodër, u ekzekutua nga kushëriri i tij, Policia zbulon motivin

para 3 orë - Sot News

Policia ka dalë me një njoftim zyrtar për vrasjen që ndodhi në Shkodër ditën e djeshme, ku 55-vjeçari Lazër Arraj humbi jetën. Policia njofton se Marrash Arraj 26 vjeç vrau kushëririn e tij pasi dy familjet...

 Rama të ndjekë shembullin e Maqedonisë së Veriut  Musa Ulqini i përgjigjet PD dhe zbulon hilenë që fshihet pas dorëheqjes së bujshme të Zaev it

“Rama të ndjekë shembullin e Maqedonisë së Veriut”, Musa Ulqini i përgjigjet PD dhe zbulon ‘hilenë’ që fshihet pas dorëheqjes së bujshme të Zaev-it

para 3 orë - Sot News

A duhet që Shqipëria të ndjekë shembullin e Maqedonisë, ku kryeministri çoi vendin në zgjedhje të parakohshme pasi nuk u hapën negociatat? I pyetur në lidhje me këtë çështje kaq delikate, Musa Ulqini thotë...

A do t i bindin dot deputetët e opozitës së re që të miratojnë Reformën Zgjedhore sipas porosive të Bundestagut Deputeti i PS zbulon rrugën që do të ndjekë PS Brenda dhjetorit është gati

A do t’i bindin dot deputetët e opozitës së re që të miratojnë Reformën Zgjedhore sipas porosive të Bundestagut? Deputeti i PS zbulon rrugën që do të ndjekë PS: Brenda dhjetorit është gati!

para 3 orë - Sot News

Shumica socialiste ka deklaruar ditët e fundit se Reforma Zgjedhore sipas rekomandimeve të OSBE-së do të miratohet brenda dhjetorit. PS-ja nuk i ka votat e mjaftueshme për ta votuar e vetme Reformën Zgjedhore,...

Xhama të thyer e gëzhoja në tokë ç mbeti nga grabitja e postës në Fushë Bulqizë ja nga u largua autori dhe sa para arriti të merrte

Xhama të thyer e gëzhoja në tokë, ç’mbeti nga grabitja e postës në Fushë-Bulqizë, ja nga u largua autori dhe sa para arriti të merrte

para 3 orë - Sot News

Të tjera detaje janë zbardhur nga grabitja e postës, mesditën e sotme, në Fushë Bulqizë, ku u morën 460 mijë lekë të rinj. Gazetari Enver Doçi raporton për “BW” pamjet e para nga posta, që u grabit, e...

Zhdukja e Alvin Berishës në kampet e ISIS deputetët e opozitës bëjnë lëvizjen urgjente ndaj Gent Cakajt DOKUMENT

Zhdukja e Alvin Berishës në kampet e ISIS, deputetët e opozitës bëjnë lëvizjen urgjente ndaj Gent Cakajt (DOKUMENT)

para 3 orë - Sot News

Pas zhdukjes e 7-vjeçarit, Alvin Berisha në kampin Al Hol në Siri, deputetët e grupit opozitar parlamentar udhëhequr nga Andi Përmeti kërkojnë interpelancë urgjente me Ministrin e Jashtëm, Gent Cakaj....

SHBA voton për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO ja çfarë u vendos sot nga senatorët

SHBA voton për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, ja çfarë u vendos sot nga senatorët

para 4 orë - Sot News

Senati amerikan ka ratifikuar sot Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në Aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO). Sipas rezultateve të publikuara, 84 senatorë kanë votua pro anëtarësimit,...

 Sytë katër mbi Serbinë marrëveshja me Rusinë që ka vënë në lëvizje BE në ja çfarë deklaron zëdhënësja e Bashkimit Evropian

“Sytë katër” mbi Serbinë, marrëveshja me Rusinë që ka vënë në lëvizje BE-në, ja çfarë deklaron zëdhënësja e Bashkimit Evropian

para 4 orë - Sot News

Komisioni Evropian po i përcjell nga afër negociatat e Serbisë me Rusinë për një marrëveshje për tregti të lirë, tha zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq. Gjatë vizitës në Beograd, fundjavën...

Kërkoi urgjentisht ndryshimin e sistemit dhe zgjedhje të parakohshme vjen goditja e fortë për Rudina Hajdarin

Kërkoi urgjentisht ndryshimin e sistemit dhe zgjedhje të parakohshme, vjen goditja e fortë për Rudina Hajdarin

para 4 orë - Sot News

Ditën e sotme janë bërë publik emrat që do të jenë pjesë e Komisionit të Posaçëm për Reformën zgjedhore. Në vendin e saj në këtë komision është futur deputeti Korab Lita, i cili pretendon tashmë se ka...

Reforma Zgjedhore ndahen grupet e punës dhe zbulohet çfarë do të ndodhë ditën e enjte Kush janë 12 deputetët që do kujdesen për 3 çështjet e rëndësishme EMRAT

Reforma Zgjedhore, ndahen grupet e punës dhe zbulohet çfarë do të ndodhë ditën e enjte/ Kush janë 12 deputetët që do kujdesen për 3 çështjet e rëndësishme (EMRAT)

para 4 orë - Sot News

Janë ndarë grupet e punës për çështjet e Reformës Zgjedhore. Mësohet se puna është ndarë në tre grupe, atë të sistemit zgjedhor, emigrantëve dhe financimit të partive. Për çështjen e sistemit zgjedhor...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK