http://kariera.mk
PS në avantazh në qytetin e Kukësit

PS në avantazh në qytetin e Kukësit

para 8 orë - Klan

Në qarkun e Kukësit janë numëruar 112 kuti votimi nga 173 që janë gjithsej, ndërkohë që në qytetin e Hasit ka përfunduar numërimi. Ky është rezultati i publikuar në faqen online të KQZ  deri në orën 10:10....

Ky është qyteti me më pak kuti votimi të numëruara

Ky është qyteti me më pak kuti votimi të numëruara

para 8 orë - Klan

Në të gjithë vendin janë duke u numëruar kutitë e votimit të zgjedhjeve të 25 qershorit. Sipas rezultateve referuar të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve qyteti më pak kuti votimi të numëruara...

Zgjedhjet 2017 Mbyllet numërimi i votave në 2 qytete

Zgjedhjet 2017/ Mbyllet numërimi i votave në 2 qytete

para 8 orë - Klan

Ka përfunduar numërimi i votave në dy qytete. Referuar të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Puka, Libohova janë dy qytetet ku janë mbyllur numërimet dhe fituese është Partia Socialiste. Rezultatet...

Rezultatet Zgjedhjet parlamentare 2017

Rezultatet/ Zgjedhjet parlamentare 2017

para 8 orë - Klan

(09:55) – Kur janë numëruar 1989 nga 5362 Qendra Votimi në rang vendi, Partia Socialiste kryeson deri në këto momente me 49.52 për qind të votave. Partia Demokratike renditet e dyta me 28.35 për qind,...

Tërmet në Maqedoni

Tërmet në Maqedoni

para 8 orë - Klan

Një tërmet ka goditur qytetin e Ohrit. Sipas mediave maqedonase epiqendra e tërmetit ka qenë 8 km në Juglindje të qytetit të Ohrit me thellësi prej 5 km. Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3...

Hahn sot në Shkup detyrat për Zaevin

Hahn sot në Shkup, detyrat për Zaevin

para 8 orë - Klan

Eurokomisioneri për zgjerim Johannes Hahn sot është për vizitë në Shkup, ku pritet takimi me kryeministrin Zoran Zaev, informon INA. Hahn do të marrë pjesë në seancën e qeverisë kushtuar reformave prioritare...

Shpërndante 20 mijë lekë për një votë pranga koordinatorit

Shpërndante 20 mijë lekë për një votë, pranga koordinatorit

para 8 orë - Klan

Korçë – Një koordinator i një subjekti politikë është vënë në pranga dhe një tjetër po procedohet në gjendje të lirë, pasi akuzohen për “Korrupsioni aktiv në zgjedhje”. Pajtim Myrtollari, 55 vjeç, banues...

Parlamentaret 2017 Rezultatet në 12 qarqe

Parlamentaret 2017/ Rezultatet në 12 qarqe

para 8 orë - Klan

Berat – Janë numëruar 124 kuti votimi nga 305 në total. PS 50.61% (16.471) LSI 28.22% (9184) PD 18.67% (6076) PDIU 0.79% (256) LIBRA 0.54% (176) Shpërndarja e mandateve (Llogaritja e mandateve do të fillojë...

Foto 19 thesaret e fshehura të Europës qyteti shqiptar në listë

Foto/ 19 “thesaret e fshehura” të Europës, qyteti shqiptar në listë

para 8 orë - Klan

Teksa pushimet verore afrojnë është koha të bëni planet. Nëse dëshironi të shmangni mbipopullimin, kjo listë me destinacione të jashtëzakonshme dhe të përballueshme do t’ju vijë në ndihmë. Rosie Fitzemaurice...

Mbyllet numërimi i votave në një tjetër qytet

Mbyllet numërimi i votave në një tjetër qytet

para 8 orë - Klan

Ka përfunduar para pak çastesh numërimi i kutive të votimit në qytetin e Hasit në qarkun e Kukësit. Nga numërim i votave udhëheq Partia Demokratike me 50.23%, ndiqet nga PS me 41.87% dhe në vendin e tretë...

Sherr te 7 xhuxhat  2 të lënduar

Sherr te “7 xhuxhat”, 2 të lënduar

para 18 orë - Klan

Dy persona janë përfshirë në një konflikt gjatë mbrëmjes në kryeqytet. Ngjarja ndodhi rreth orës 22:20, në afërsi të vendit të njohur si “7 Xhuxhat” tek rruga e Elbasanit. Në një njoftim të sajin, Policia...

Video Rama  Veliaj mbërrijnë në selinë e PS

Video/ Rama – Veliaj mbërrijnë në selinë e PS

para 18 orë - Klan

Kryeministri dhe Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama dhe Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj kanë mbërritur në Selinë Rozë, nga ku edhe pritet të ndjekin rezultatet që vijnë nga KZAZ-të, ku ka nisur...

Video Momenti i përplasjes fizike mes përfaqësuesve të LSI dhe PS në Vlorë

Video/ Momenti i përplasjes fizike mes përfaqësuesve të LSI dhe PS në Vlorë

para 18 orë - Klan

Një incident është shënuar gjatë mbrëmjes në qytetin e Vlorës mes përfaqësuesve të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe atyre të Partisë Socialiste. Përfaqësues të LSI nuk kanë lejuar futjen e 3 kutive...

Zgjedhjet në Shqipëri çfarë raportojnë mediat e huaja

Zgjedhjet në Shqipëri, çfarë raportojnë mediat e huaja

para 18 orë - Klan

Zgjedhjet parlamentare të mbajtura të dielën në Shqipëri tërhoqën vëmendjen e mediave ndërkombëtare, të cilat e pasqyruan atë që orët e para të mëngjesit të 25 qershorit. Në mbyllje të procesit të votimit,...

Zguri Vendimet e KZAZ ve për shtyrjen e numërimit të votave janë të paligjshme

Zguri: Vendimet e KZAZ-ve për shtyrjen e numërimit të votave janë të paligjshme

para 18 orë - Klan

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri i bëri thirrje të gjithë KZAZ –ve që kanë marrë vendime për të shtyrë numërimin e votave, se këto vendime janë në kundërshtim me ligjin. “ Janë...

Bllokohen disa prej portaleve të institucioneve më të rëndësishme në vend

Bllokohen disa prej portaleve të institucioneve më të rëndësishme në vend

para 18 orë - Klan

Faqja zyrtare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ashtu sikurse disa prej portaleve të institucioneve më të rëndësishme të vendit u bllokuan këtë të diel, pas orës 21.00 të mbrëmjes. Në një sqarim për...

Tragjike Bien në gropën septike vdes shtatzëna dhe tre burrat që hynë ta shpëtonin

Tragjike/ Bien në gropën septike, vdes shtatzëna dhe tre burrat që hynë ta shpëtonin

para 18 orë - Klan

Një grua shtatzënë që ra në një gropë septike dhe tre burra që u përpoqën ta shpëtonin humbën jetën bashkë me të, në Adana të Turqisë . Agjencia e lajmeve “DHA” raportoi se 40 – vjeçarja Serpil Kurt po...

Video Dhunohet vëzhguesi i LSI së në Krrabë

Video/ Dhunohet vëzhguesi i LSI- së në Krrabë

para 18 orë - Klan

Një vëzhgues i LSI-së për Krrabën është dhunuar me sende të forta para pak minutash. Ai ka pësuar dëmtime të shumta në kokë, siç mund të shihet edhe në videon më lart, si dhe në pjesë të tjera të trupit....

Video Futet në KZAZ kutia e sherrit mes PS LSI

Video/ Futet në KZAZ, kutia e “sherrit” mes PS- LSI

para 18 orë - Klan

Situata në KZAZ – në numër 81 në Vlorë duket se është qetësuar, pas konfliktit fizik që degradoi mes përfaqësuesve të PS dhe LSI. Në pamjet që tvklan.al përcjell nga vendngjarja, duket kutia e “sherrit”,...

Plagosja e simpatizantit të LSI reagon policia Identifikohen 3 autorë arrestohet i 4 ti

Plagosja e simpatizantit të LSI, reagon policia: Identifikohen 3 autorë, arrestohet i 4-ti

para 18 orë - Klan

Policia e Lezhës ka identifikuar tre autorët e plagosjes së lehtë të një simpatizanti të LSI-së në këtë qytet dhe ka arrestuar pronarin e lokalit përpara të cilit ndodhi konflikti për pengim të hetimeve....

Video Ilir Meta tregon me emra personat që qëlluan me armë aktivistin e LSI në Shëngjin

Video/ Ilir Meta tregon me emra personat që qëlluan me armë aktivistin e LSI në Shëngjin

para një dite - Klan

Ish-kryetari i LSI Ilir Meta ka deklaruar se kanë qenë 3 persona që qëlluan me armë ndaj aktivistit të LSI në Shëngjin, Florian Dushku. Përmes një deklarate të dytë për mediat nga Lezha, Ilir Meta përmendi...

PS e Tiranës Meta ka angazhuar kriminelë në Vorë

PS e Tiranës: Meta ka angazhuar kriminelë në Vorë

para një dite - Klan

Partia Socialiste e degës së Tiranës ka akuzuar ish-kreun e LSI Ilir Meta se po tensionon situatën në Vorë duke angazhuar persona me precedent kriminalë. Përmes një njoftimi, PS e Tiranës u bën thirrje...

Foto Lajm Këtë nuse as dasma nuk e pengon të shkojë të votojë

Foto-Lajm/ Këtë nuse as dasma nuk e pengon të shkojë të votojë!

para një dite - Klan

Dita e dasmës mbahet mend si një nga ditët më të bukura për të gjithë çiftet. Një nuse nga Kombinati ka vendosur që  të shkëputet nga gëzimi i saj për disa minuta  për të marrë pjesë në votime. Nusja ka...

59 vjeçari denoncon Dikush ka votuar me emrin tim

59- vjeçari denoncon: Dikush ka votuar me emrin tim

para një dite - Klan

Një 59 – vjeçar ka denoncuar në policinë e Vlorës. Ai ishte paraqitur për të votuar, por pas verifikimit në listat e votuesve ka rezultuar se me të dhënat e tij ishte kryer njëherë votimi. F.S. banues...

Vështirësitë dhe jeta me sfida e dy vajzave të paralizuara që në moshë të re

Vështirësitë dhe jeta me sfida e dy vajzave të paralizuara që në moshë të re

para një dite - Klan

Adivia ka ftuar miken e saj me aftësi të kufizuara, Elën në rubrikën “Ka një mesazh për ty ” në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea, për t’i thënë që duhet të jetë e fortë dhe t’ia dalë, pasi...

Kandidati për deputet bën kallëzim në polici

Kandidati për deputet bën kallëzim në polici

para një dite - Klan

Një kandidat për deputet i një force politike ka bërë ditën e sotme një kallëzim në polici. Ai ka deklaruar se sot rreth orës 12:00, në Qendrën e Votimit 4619 pranë spitalit, Delvinë, ka parë një shtetase...

Tensionet PS Deklaratat e Metës janë të dënueshme Presidenti i zgjedhur bën provokime skandaloze

Tensionet/ PS: Deklaratat e Metës janë të dënueshme, Presidenti i zgjedhur bën provokime skandaloze

para një dite - Klan

Partia Socialiste ka reaguar pas deklaratave të Ilir Metës nga Lezha, që deklaroi se ndodhet aty me gjithë eskortën e tij për të mbrojtur votat. Në reagimin zyrtar dërguar mediave, PS thotë se deklaratat...

Militanti i LSI përplas me makinë simpatizantin e PS

Militanti i LSI përplas me makinë simpatizantin e PS

para një dite - Klan

Një sherr për motive politike ka ndodhur sot rreth orës 13:20, në fshatin Ahmetaq, Vorë. Sipas burimeve të policisë  nga verifikimet e kryera ka rezultuar që B. F, militant i Lëvizjes Socialiste për Integrim...

Ndroq mbyten 2 fëmijë në një rezervuar

Ndroq, mbyten 2 fëmijë në një rezervuar

para një dite - Klan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesiditën e sotme tek ura në fashatin Mënik, në lumin Erzen. Mësohet se dy fëmijë përkatësisht A. B., 11- vjeç dhe S. B 10 – vjeç janë mbytur duke u larë në lumë. Të miturit...

Ilir Meta Kam ardhur në Lezhë me gjithë eskortën time për të mbrojtur votat

Ilir Meta: Kam ardhur në Lezhë me gjithë eskortën time për të mbrojtur votat

para një dite - Klan

Ish-kryetari i LSI dhe Presidenti i zgjedhur i Republikës Ilir Meta ka mbërritur në Lezhë pas incidentit të armatosur që ndodhi mes simpatizantëve të PS dhe atyre të LSI në Shëngjin, ku mbeti i plagosur...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK