http://kariera.mk
Goxhaj Sorosi zbuloi marëveshjen në 2005 për Kolonën e Pestë të Soros në PD

Goxhaj: Sorosi zbuloi marëveshjen në 2005 për Kolonën e Pestë të Soros në PD!

para 2 orë - Standard

Nga avokati Altin Goxhaj Sorosi zbuloi Marëveshjen me Berishën në 2005 për të ardhmen për Lul Sorosin dhe Kolonën e Pestë të Soros në PD! Soros në 2005: Pas drekës me Berishën, kemi rënë dakort për të...

Vasili Opozita e gatshme në çdo kohë të përballet me 15 e Ramës por jo me zgjedhje me standarde somaleze

Vasili: Opozita e gatshme në çdo kohë të përballet me 15% e Ramës, por jo me zgjedhje me standarde somaleze

para 3 orë - Standard

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, thotë se opozita është e gatshme në çdo kohë të garojë në zgjedhje përballë kryeministrit Edi Rama, me 15% e socialistëve që e mbështesin....

Makthi i një kryeministri

Makthi i një kryeministri

para 3 orë - Standard

Nga Bardh Spahia Justifikimi i mekur në parlament se pjesëmarrja në votimet e 30 qershorit ishte brenda pritshmërisë së tij, nuk po e shpëton dot kryeministrin ilegjitim nga makthi se 85% e shqiptarëve...

Basha Refuzimi i regjimit të Ramës përgjegjësi e madhe për ne

Basha: Refuzimi i regjimit të Ramës, përgjegjësi e madhe për ne

para 3 orë - Standard

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me strukturat e PD-së në Berat nga ku ka përfituar të falënderojë qytetarët që nuk morën pjesë në votimet e 30 qershorit. Ai tha se refuzimi i regjimit...

Zhdukja misterioze fermeri grek e goditi me makinë dhe më pas e përdhunoi në bunker shkencëtaren amerikane para se ta vriste

Zhdukja misterioze, fermeri grek e goditi me makinë dhe më pas e përdhunoi në bunker shkencëtaren amerikane (para se ta vriste)

para 4 orë - Standard

Zhdukja misterioze dhe më pas gjetja e saj në një bunker e vrarë, e shkencëtares amerikane Suzanne Eaton, ngjalli shumë diskutime dhe hamendësime për motivet e vrasjes dhe autorët e saj. Por tashmë është...

Koncensioni i pompave të naftës Kryemadhi Mega korrupsion do rritet çmimi me të paktën 25 lekë për litër

Koncensioni i pompave të naftës, Kryemadhi: Mega korrupsion, do rritet çmimi me të paktën 25 lekë për litër

para 4 orë - Standard

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka vijuar takimet e forcës politike që drejton. Ketë herë ajo është ndalur në strukturat e LSI në Durrës. Teksa ka falenderuar të gjithë anëtarët...

VIDEO  Tani edhe maturantët nuk e durojnë dot Edi Ramën  ja çfarë bëjnë alarmohet mësuesja

VIDEO/ “Tani edhe maturantët nuk e durojnë dot Edi Ramën”, ja çfarë bëjnë…alarmohet mësuesja

para 4 orë - Standard

Tani janë edhe maturantët ata të cilët nuk e durojnë dot Edi Ramën. Sicc shikohet edhe nga pamjet filmike, një pjesë e tyre, me dy gishtat lart kanë zgjedhur Mbrëmjen e Maturës për të shkarkuar jo vetëm...

 Korriku dhe gushti muaj sulmi  Opozita gati për zgjedhje

“Korriku dhe gushti muaj “sulmi”, Opozita gati për zgjedhje

para 4 orë - Standard

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë që drejton në Durrës. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi është shprehur se, LSI është partia e fjalës së mbajtur, e energjisë...

10 fakte të pazbuluara rreth të famshmëve

10 fakte të pazbuluara rreth të famshmëve

para 4 orë - Standard

Ka aq shumë fakte të çuditshme rreth të famshmëve që shumë pak prej nesh janë në dijeni.  Disa nga këto fakte sipas ‘Bright Side’: 1-Albert Einstein . A e dinit se gjumi bën mirë për trurin tuaj? Shkencëtari...

Basha Shqiptarët refuzuan Ramën dhe mazhorancën me 30 qershor si asnjëherë më parë

Basha: Shqiptarët refuzuan Ramën dhe mazhorancën me 30 qershor si asnjëherë më parë

para 4 orë - Standard

Kreu demokrat, Lulzim Basha, ndaloi mbrëmjen e  sotme në Urën Vajgujore dhe në Kuçovë  ku zhvilloi një takim me strukturat e PD-së. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se shqiptarët refuzuan Ramën dhe mazhorancën...

 Tjetër skandal i kësaj qeverie  Kryemadhi Do zhbëjmë të keqen

“Tjetër skandal i kësaj qeverie”, Kryemadhi: Do zhbëjmë të keqen

para 5 orë - Standard

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në fjalën e saj përpara simpantizantëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Durrës deklaroi se falënderon të gjithë aata qëe bojkotuan zgjedhjet e 30 qershorit, që për...

SOROS zbuloi planin E mori nga Putin modelin e Ramaformës në Drejtësi

SOROS “zbuloi” planin/ E mori nga Putin modelin e Ramaformës në Drejtësi

para 5 orë - Standard

Sorosi zbuloi që në Nëntor 2005 Planin e 2015-2019 për Reformën Sorosiane në Drejtësi: Modeli i Putinit është një mësim q duhet mbajtur mend shum mirë për Shqipërinë! SOROS E PRANOI NË 100 SEKONDA SE NGA...

Njeriu i besuar i Angela Merkel në krye të BE

Njeriu i besuar i Angela Merkel në krye të BE

para 5 orë - Standard

Ministrja gjermane e mbrojtjes, Ursula Von der Leyen është zgjedhur Presidente e Komisionit Europian. Ajo është mbështetur nga deputetët dhe ka marrë plotë 383 vota duke marrë kështu postin e Presidencës...

EMRI Plantacionet e drogës i përkisnin kryebashkiakut Rilindas Policia fsheh krimin

EMRI/ Plantacionet e drogës, i përkisnin kryebashkiakut Rilindas! Policia fsheh krimin

para 5 orë - Standard

Disa të arrestuar, mes tyre edhe një polic për shkak se zbuluan një parcelë me kanabis që i përkiste kreut të bashkisë së Krujës, Artur Bushi. Ky është denoncimi i një qytetari në Facebook-un e ish kryeministrit...

Kulisat e errëta të shkarkimit të Arben Malajt nga Banka e Shqipërisë

Kulisat e errëta të shkarkimit të Arben Malajt nga Banka e Shqipërisë

para 5 orë - Standard

Nisma e deputetëve të rilindjes për të shkarkuar ish-kolegun e tyre Arben Malaj nga Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë janë shenja e qartë, se bashkë me vendosjen e monizmit politik, po ringjallet...

Urgjente Mjekët Mos i hani më këto 8 ushqime shkaktojnë kancer

Urgjente/ Mjekët: Mos i hani më këto 8 ushqime, shkaktojnë kancer

para 5 orë - Standard

Sipas Fondit të Kërkimit Botëror për kancerin, pothuajse 20% e të gjitha llojeve të diagnostikuar të kancerit në Amerikë lidhen me pasivitet fizik, yndyrnat trupore, konsumi i tepërt i alkoolit, ushqim...

E pazakontë gjyshja kërcënon mbesën  Do paguaj dy shqiptarë për t ju vrarë

E pazakontë, gjyshja kërcënon mbesën: “Do paguaj dy shqiptarë për t’ju vrarë”

para 5 orë - Standard

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Rimini të Italisë, ku një gjyshe 82-vjeçare ka kërcënuar mbesën dhe të dashurin e saj. E moshuara kishte lënë një mesazh kërcënues të shkruar mbi një letër, në supermarketin...

Raporti i ODIHR vula më e zezë Basha 30 Qershori protesta më e madhe në 3 dekada

Raporti i ODIHR vula më e zezë, Basha: 30 Qershori, protesta më e madhe në 3 dekada

para 6 orë - Standard

Kreu i PD vijon turin e takimeve në qarkun e Beratit. Fillimisht ai është ndalur në Urën Vajgurore dhe Kuçovë, ku në takime me strukturat e PD, është shprehur se, 30 qershori ishte protesta më e madhe...

Pas takimit me Presidentin Meta Basha takim urgjent me strukturat e PD në Berat

Pas takimit me Presidentin Meta, Basha takim urgjent me strukturat e PD në Berat

para 6 orë - Standard

Dita e sotme ka qenë shumë e ngarkuar për kreun e PD-së Lulzim Basha. Pas takimit me presidentin Ilir Meta dhe asaj me aleatët e Opozitës së Bashkuar, lideri i selisë blu do të jetë pas pak minutash në...

 Nisma e PS për shkarkim hakmarrje politike  Malaj për Zërin e Amerikës  Përballë lirisë dhe karriges zgjedh lirinë

“Nisma e PS për shkarkim, hakmarrje politike”, Malaj për ‘Zërin e Amerikës’: Përballë lirisë dhe karriges zgjedh lirinë

para 6 orë - Standard

Socialistët kanë nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për shkak të “shkeljeve të rënda të etikës”, me anë të daljeve dhe prononcimeve të...

Shehaj plas denoncimin Koncesioni i pompave të naftës vjedhje e hapur e Ramës

Shehaj “plas” denoncimin: Koncesioni i pompave të naftës vjedhje e hapur e Ramës

para 6 orë - Standard

Ish-deputeti i PD Agron Shehaj me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se koncesioni i pompave të naftës është bërë për të vjedhur Rama dhe të afërmit e tij. Shehaj thekson se po vërtetohet edhe njëherë...

Rrjetet sociale janë çmendur  shikoni si duken yjet e futbollit të plakur dhe me thinja

Rrjetet sociale janë “çmendur”, shikoni si duken yjet e futbollit… të plakur dhe me thinja

para 6 orë - Standard

Rrjetet sociale janë “çmendur” ditët e fundit, me aplikacionin “FaceApp”, i cili në një mënyrë pothuajse krejtësisht origjinale, të transformon fytyrën, duke të kthyer shumë të ri, ose ana tjetër, duke...

Incidenti që i mori jetën 25 vjeçares specialistët ngrenë shqetësimin Të mos rrezikojnë jetën

Incidenti që i mori jetën 25-vjeçares, specialistët ngrenë shqetësimin: Të mos rrezikojnë jetën

para 6 orë - Standard

Specialistët ngrenë shqetësimin se rreziqet që kanosen gjatë eksplorimit të kanioneve apo shpellave janë të larta, ndaj këshillojnë marrjen e një shoqëruesi, qoftë edhe lokal, për të shmangur çdo fatkeqësi...

 Nipi bën tenderat daja i firmos Qeveria duhet rrëzuar menjëherë

“Nipi bën tenderat, daja i firmos! Qeveria duhet rrëzuar menjëherë!!!”

para 6 orë - Standard

Deputeti që mori mandatin nga PD-ja, Lefter Maliqi, përmes një shkrimi të gjatë në facebook, rendit arsyet pse qeveria duhet rrëzuar një orë e më parë. Sipas tij, në tenderat e burgjeve, nipi i bën kurse...

Përndjekje dhe dhunë ndaj ish të dashurës arrestohet laçiani

Përndjekje dhe dhunë ndaj ish-të dashurës, arrestohet laçiani

para 7 orë - Standard

Policia e Tiranës njofton se ka arrestuar një 36-vjeçar, i cili në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur ish-të dashurën dhe ka ushtruar dhunë fizike ndaj saj. Komisariati numër 2 në kryeqytet njofton se...

 I vret haku i të tjerëve  Shkojnë të shembin banesat te Unaza e Re  punonjësve të IKMT ju shpërthen tritoli në makinë

“I vret haku i të tjerëve”/ Shkojnë të shembin banesat te ‘Unaza e Re’, punonjësve të IKMT ju shpërthen tritoli në makinë…

para 7 orë - Standard

Shkojnë për të shembur banesat e Unazës së Re, por harrojnë tritolin në makinë, i cili më pas u ka shpërthyer. Kështu shkruan ish kryeministri Sali Berisha në një postim të tijin në Facebook, teksa ui...

 Beni nuk ka bërë kompromise kur ishte pranë qypit me mjaltë të qeverisë jo më sot që ofrohet vetëm qypi me m t

“Beni nuk ka bërë kompromise kur ishte pranë qypit me mjaltë të qeverisë, jo më sot që ofrohet vetëm qypi me m*t”

para 7 orë - Standard

Nisja e procedurave nga socialistët për shkarkimin e Arben Malaj nga Anëtar i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, sipas tyre për ‘shkelje të rëndë të etikës’ me anë të daljeve dhe prononcimeve...

 Rilindja e Ramë Veli Spiropalit ka dhënë 35 milion për shtëpinë e Enver Hoxhës Demalia Kombi është në rrezik

“Rilindja e Ramë-Veli-Spiropalit, ka dhënë 35 milion për shtëpinë e Enver Hoxhës” Demalia: Kombi është në rrezik!

para 7 orë - Standard

Gazetari, Ilir Demalia ka akuzuar qeverinë se ka dhënë 35 milion lekë për rinovimin e shtëpisë së Enver Hoxhës, ndërkohë që nuk ka programuar asnjë lek për të rindërtuar shtëpine e poetit kombëtar, At...

Shehaj  Koncensioni i heq arkës së shtetit 100 milionë euro për 20 vjet ia jep klientëve të Edi Ramës dhe familjes së tij

Shehaj: “Koncensioni i heq arkës së shtetit 100 milionë euro për 20 vjet, ia jep klientëve të Edi Ramës dhe familjes së tij”

para 7 orë - Standard

Ish-deputeti i PD-së, Agron Shehaj, ka akuzuar kryeministrin Rama se ka dhënë me koncesion kontrollin e pompave që furnizojnë qytetarët me karburant, në kundërshtim me vendimin e gjykatës për pezullimin...

 Me zë dhe figurë ja ku e keni Skënderbeun e Elisës

“Me zë dhe figurë ja ku e keni Skënderbeun e Elisës”

para 7 orë - Standard

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi, me anë të një postimi në rrjetet sociale, teksa publikon edhe një video, tregon se si kryeministri Edi Rama ka promovuar dhe mbrojtur krimin në politikë. Sipas Këlliçit,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK