http://kariera.mk
Edhe komandanti i UCPMB së ne KS te OKB së Dacic kritikon ashpër raportuesin e UNMIK ut per Kosovë

Edhe komandanti i UCPMB-së ne KS te OKB-së. Dacic, kritikon ashpër raportuesin e UNMIK-ut per Kosovë

para 3 dite - Presheva Jone

Preshevë, 17 gusht  -Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ne seancen e fundit ka diskutar per Kosovën ne te cilen seance tha nje mije fjale per serbet e Veriut. Megjthate amabdsadorja e Thcit edhe...

Një deputete islamofobe deshton keq ne Australi e cila hyri ne parlament ne ferexhe   Ja cfare pergjigjie mori nga koleget vendasit e saj VIDEO

Një deputete islamofobe deshton keq ne Australi e cila hyri ne parlament ne ferexhe?!.. Ja cfare pergjigjie mori nga koleget, vendasit e saj VIDEO

para 3 dite - Presheva Jone

“Ne kemi rreth gjysmë milioni australianë në këtë vend të besimit islam dhe shumica dërrmuese e tyre janë ata që respektojnë ligjet, australianët e mirë dhe senatori Hanson është absolutisht në përputhje...

Zvicër autori maqedonas i një atentati te dështuar kunder shefit te Bota sot rrezikon 11 vjet burg

Zvicër, autori maqedonas i një atentati te dështuar kunder shefit te Bota sot rrezikon 11 vjet burg

para 3 dite - Presheva Jone

Autori i një atentati te deshtuar kunder shefit te Bota sot me seli ne Cyrih, prokuroria kërkon 11 vjet burg, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” nga Zvicra. Atentatori kishte dërguar një bombë...

Në Barcelonë 15 të vdekur rreth 100 te plagosur nga nje sulm me furgon mbi turmën e njerëzve

Në Barcelonë 15 të vdekur (rreth 100 te plagosur) nga nje  sulm me furgon mbi turmën e njerëzve

para 3 dite - Presheva Jone

Pasditen e sotme një furgon goditi njerëzit në Barcelonë. Numri i të vdekurve ka arritur në 13 persona ndërsa dhjetëra të tjerë janë  lënduar. Një furgon është përplasur në mesin e këmbësorëve në Las Ramblas...

Dacic takon shefin e OKB së António Guterres Bisedojnë për Kosovën

Dacic takon shefin e OKB-së António Guterres. Bisedojnë për Kosovën

para 3 dite - Presheva Jone

Njujork, 17. avgusta 2017. – Generalni sekretar UN Antonio Guteres najavio je da ce sledece nedelje telefonom razgovarati s predsednikom Srbije Aleksandrom Vucicem, a tema ce biti regionalna stabilnost,...

Presheva Citakut Haram t koft buka preshevare si ste erdhi marre asnjë fjalë për shqiptaret e Luginës kurse Dacic 1000 fjalë per serbet e Veriut

Presheva, Citakut: Haram t’koft buka preshevare, si ste erdhi marre asnjë fjalë për shqiptaret e Luginës, kurse Dacic 1000 fjalë per serbet e Veriut?!

para 4 dite - Presheva Jone

Ambasadorja e Thacit ne Amertikë e cila u edhe kesja ardhe ne KS te OKB-së u paraqit më shume si lexuese dhe spikere se sa vertete “diplomate” e pjekur, si me pare edhe sot anshkaloi dhe “harroi” shqiptaret...

Presheva Citakut Haram t koft buka preshevare si ste erdhi turp asnjë fjalë per shqiptaret e Luginës kurse Dacic 100 fjalë per serbet e Veriut

Presheva, Citakut: Haram t’koft buka preshevare, si ste erdhi turp asnjë fjalë per shqiptaret e Luginës, kurse Dacic 100 fjalë per serbet e Veriut?!

para 4 dite - Presheva Jone

Ambasadorja e Thacit ne Amertikë e cila u edhe kesja ardhe ne KS te OKB-së u paraqit më shume si lexuese dhe spikere se sa vertete “diplomate” e pjekur, si me pare edhe sot anshkaloi dhe “harroi” shqiptaret...

Skandaloze Presheva jazek Citakut asnje fjalë per shqiptaret e Luginës kurse Dacic 100 fjalë per serbet e Veriut

Skandaloze: Presheva jazek Citakut, asnje fjalë per shqiptaret e Luginës, kurse Dacic 100 fjalë per serbet e Veriut?!

para 4 dite - Presheva Jone

Lidertet dhe qytetare  Lugines se Preshevës Vlora Citakun e akuzojne per tradhti kombëtare dhe frikacake, se si nuk i erdhi turp, qe asnje fjalë t’mos e thote per shqiptaret e Lugines se Preshevës, kurse...

Në Medvergjë flaka e zjarrit i merr jetën një 55 vjecari Në fund të verës del konkursi për zjarrëfikës   bëhen gati per dimer me shkri borën

Në Medvergjë flaka e zjarrit i merr jetën një 55 vjecari. Në fund të verës, del konkursi për zjarrëfikës (?!) bëhen gati per dimer me “shkri borën”

para 4 dite - Presheva Jone

Medvegjë, 16 gusht Në një zjarr që ndodhi sot rreth ores 18 në objektin e nje familje në një fshat afër Medvegjës ka pesuar  M. T. (55) i cili vdic nga flaka e zjarrit.Zjarri ende nuk është lokalizuar,...

Ne Medevgje flaka e zjarrit i merr jeten një 55 vjecari  Në fund të verës del konkursi për zjarrëfikës bahen gati per dimer   me shkri borën

Ne Medevgje flaka e zjarrit i merr jeten një 55 vjecari. Në fund të verës, del konkursi për zjarrëfikës, bahen gati per dimer (?!) me “shkri borën”

para 4 dite - Presheva Jone

Medvegjë, 16 gusht Në një zjarr që ndodhi sot rreth ores 18 në objektin e nje familje në një fshat afër Medvegjës ka pesuar  M. T. (55) i cili vdic nga flaka e zjarrit.Zjarri ende nuk është lokalizuar,...

REAGIM nga Presheva ndaj disa shkrimeve serbo albanofone te cilat kane synim te deskriditojne aktivitetet e KKSH së

REAGIM nga Presheva ndaj disa shkrimeve serbo-albanofone te cilat kane synim te deskriditojne aktivitetet e KKSH-së

para 4 dite - Presheva Jone

Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH) reagon me indinjatë të thellë rreth disa shkrimeve që janë publikuar si në media serbe ashtu edhe në disa në gjuhën shqipe. KKSH njofton se mediat serbe nuk kanë transmetuar...

Presidenti i UEFA s Aleksander Çeferin nesër viziton Kosovën

Presidenti i UEFA-s Aleksander Çeferin nesër viziton Kosovën

para 4 dite - Presheva Jone

Gjenevë /UERFGA, 15 gusht  -Me ftese te FFK-së nga Prishtina neser për vizitë zyrtare në Kosovë do të qëdnroje presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, të cilin do ta presin kreret e futbollit kosovar,...

KS i OKB së sot debaton ngecjen e dialogut Prishtine Beograd dhe krizën institucionale ne Kosovë

KS i OKB-së sot debaton ngecjen e dialogut Prishtine-Beograd dhe krizën institucionale ne Kosovë

para 5 dite - Presheva Jone

Preshevë, 16 gusht  -Sot në mëngjes (pasdite ne NY) në Këshillin e Sigurimit do të treajtohen dy tema sajo  mbi Misionin e OKB-së në Kosovë (UNMIK) dhe pasdite mbi Lindjen e Mesme-Sirinë (“ Wednesday,...

Kryetari Musliu takim me përfaqësuesit e SHBA së Mediat serbe dhe disa portale lokale ne Lugine te paguara nga Beogradi bojkotojne vizitat e personaliteteve amerikane ne Preshevë

Kryetari Musliu takim me përfaqësuesit e SHBA-së. Mediat serbe dhe disa portale lokale ne Lugine te paguara nga Beogradi bojkotojne vizitat e personaliteteve amerikane ne Preshevë?!

para 5 dite - Presheva Jone

Preshevë, 15 gusht  -Lideri i Lugines së Preshevës Jonuz Muisliu, kryetar i KKSH-së ne bisede me diplomaten amerikane znj. Colleen Smith..Mediat serbe dhe disa portalet lokale te paguara nga Beogradi ne...

Kryetari Musliu takim me përfaqësuesit e SHBA së Mediat serbe dhe disa portale lokale ne Lugine te paguara nga Beogradi bojktojne vizitat e personaliteteve amerikane ne Preshevë

Kryetari Musliu takim me përfaqësuesit e SHBA-së. Mediat serbe dhe disa portale lokale ne Lugine te paguara nga Beogradi bojktojne vizitat e personaliteteve amerikane ne Preshevë?!

para 5 dite - Presheva Jone

Preshevë, 15 gusht  -Lideri i Lugines së Preshevës Jonuz Muisliu, kryetar i KKSH-së ne bisede me diplomaten amerikane znj. Colleen Smith..Mediat serbe dhe disa portalet lokale te paguara nga Beogradi ne...

Kryetari Musliu takim me përfaqësuesit e SHBA së Mediat serbe dhe disa portale lokale te paguara nga Beogradi bojktojne vizitat e personaliteteve amerikane ne Luginë

Kryetari Musliu takim me përfaqësuesit e SHBA-së. Mediat serbe dhe disa portale lokale te paguara nga Beogradi bojktojne vizitat e personaliteteve amerikane ne Luginë?!

para 5 dite - Presheva Jone

Preshevë, 15 gusht  -Lideri i Lugines së Preshevës Jonuz Muisliu, kryetar i KKSH-së ne bisede me diplomaten amerikane znj. Colleen Smith..Mediat serbe dhe disa portalet lokale te paguara nga Beogradi ne...

Një hotel ne Zvicër ju kerkon hebrenjëve jahudive që të bëjnë së pari dush para se ty hynë në pishinë

Një hotel ne Zvicër ju kerkon hebrenjëve (jahudive) që të bëjnë së pari dush, para se ty hynë në pishinë!

para 5 dite - Presheva Jone

Bernë, 15 gusht -Një hotel ne Zicer permes nje afishe ne lokale  dhe ne hyrje te pisinësju ju eshte ju kerkuar hebrenj (jahudive) qe para se ty hyjnë në pishinë tze bejenm dush!, kjo ka shjktuiart nje...

Nje hotel ne Zvicër ju kerkon hebrenj jahudive që të bëjnë së pari dush para se ty hyjnë në pishinë

Nje hotel ne Zvicër ju kerkon hebrenj (jahudive) që të bëjnë së pari dush para se ty hyjnë në pishinë!

para 5 dite - Presheva Jone

Bernë, 15 gusht -Një hotel ne Zicer permes nje afishe ne lokale  dhe ne hyrje te pisinësju ju eshte ju kerkuar hebrenj (jahudive) qe para se ty hyjnë në pishinë tze bejenm dush!, kjo ka shjktuiart nje...

Musliu pajtohet me Stankovicin Vërtetë s mund të bëhet paralele meqë serbët në Kosovë janë të privilegjuar ndërsa shqiptaret ne Preshevë të diskriminuar

Musliu pajtohet me Stankovicin. Vërtetë s’mund të bëhet paralele, meqë serbët në Kosovë janë të privilegjuar, ndërsa shqiptaret ne Preshevë të diskriminuar!

para 6 dite - Presheva Jone

“Nuk ka paralele mes zgjidhjene problemeve të serbëve në Kosovë me  komunat në Serbinë Jugore të banuara nga shqiptarët..” kla thënë sot kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë...

Musliu pajtohet me Stankovicin Vërtetë s mund të bëhet paralele meqë serbët në Kosovë janë të privilegjuar ndërsa shqiptaret ne Preshevë të diskriminuar

Musliu pajtohet me Stankovicin. Vërtetë s’mund të bëhet paralele, meqë serbët në Kosovë janë të privilegjuar, ndërsa shqiptaret ne Preshevë të diskriminuar!

para 6 dite - Presheva Jone

“Nuk ka paralele mes zgjidhjene problemeve të serbëve në Kosovë me  komunat në Serbinë Jugore të banuara nga shqiptarët..” kla thënë sot kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë...

Musliu pajtohet me Stankovicin Vërtetë s mund të bëhet paralelizem sepse serbet ne Kosovë janë të ledhatuar ndreësa shqiptaret ne Luginene Preshevës të diskriminuar

Musliu pajtohet me Stankovicin. Vërtetë s’mund të bëhet paralelizem, sepse serbet ne Kosovë janë të ledhatuar, ndreësa shqiptaret ne Luginene Preshevës të diskriminuar

para 6 dite - Presheva Jone

“Nuk ka paralele mes zgjidhjene problemeve të serbëve në Kosovë me  komunat në Serbinë Jugore të banuara nga shqiptarët..” kla thënë sot kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë...

Stankovic Nuk ka paralele mes problemeve të serbëve në Kosovë dhe shqiptarëve në Serbi

Stankovic: Nuk ka paralele mes problemeve të serbëve në Kosovë dhe shqiptarëve në Serbi

para 6 dite - Presheva Jone

Preshevë, 14 gusht -Kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë Zoran Stankovic ka thënë se nuk ka paralele mes zgjidhjen e problemeve të serbëve në Kosovë dhe qeveritë lokale në Serbinë...

Shofer kujdes Në autostradën Beograd Nish nje i mergimtar i vdekur e pesë te plagosur

Shofer kujdes..Në autostradën Beograd-Nish nje i mergimtar i vdekur e pesë te plagosur

para 7 dite - Presheva Jone

Preshvë, 12 gusht -Një ka gjetur vdekjen, pesë tjere jane të plagosur, s hoferi eshte arrestuar, eshte ky bilnaci i aksidentit r sotem tragjik q eka ndodhur në autostradën Beograd-Nishë, ku janë përfshire”një...

Shofer kujdes Në autostradën Beograd Nish nje i mergimtar vdekur e pesë te plagosur

Shofer kujdes..Në autostradën Beograd-Nish nje i mergimtar vdekur e pesë te plagosur

para 7 dite - Presheva Jone

Një person u vra, pesë të plagosur; Shoferi i arrestuar (FOTO) Në autostradën Beograd-Nishë, incidenti që përfshinte një numër automjetesh u zhvillua në devizën e Vrčinit. Sipas informatave të para, një...

Presheva së shpejti edhe me dy parti politike Bëhen 15 te Ne Lugine me shume parti se qebaptore

Presheva së shpejti edhe me dy parti politike. Bëhen 15-te. Ne Lugine me shume parti se qebaptore

para 7 dite - Presheva Jone

Nese  s’ke cka me pa luje derën…thone nje fjaë popullore..Por ne Preshevë thone pak më nryshe, nëse ske cka ke ma ba, formo parti politike… Jo të gjithë partitë politike shqiptare e kanë humbur rolin e...

KS i OKB me 16 gusht mblidhet për Kosovën në epiqendër të debatit ngecja e dialogut Prishtine Beograd dhe kriza institucionale ne Kosovë

KS i OKB me 16 gusht mblidhet për Kosovën, në epiqendër të debatit ngecja e dialogut Prishtine-Beograd dhe kriza institucionale ne Kosovë

para 7 dite - Presheva Jone

Preshevë, 13 gusht  -Te mërkurën er ardhsme (16 gusht) në mëngjes në Këshillin e Sigurimit do të treajtohen dy tema sajo  mbi Misionin e OKB-së në Kosovë (UNMIK) dhe pasdite mbi Lindjen e Mesme-Sirinë...

KS i OKB me 16 gusht debaton për Kosovën në epiqendër ngecja e dialogut Prishtine Beogrda dhe kriza institucionale ne Kosovë

KS i OKB me 16 gusht debaton për Kosovën, në epiqendër ngecja e dialogut Prishtine-Beogrda dhe kriza institucionale ne Kosovë

para 7 dite - Presheva Jone

Preshevë, 13 gusht  -Te mërkurën er ardhsme (16 gusht) në mëngjes në Këshillin e Sigurimit do të treajtohen dy tema sajo  mbi Misionin e OKB-së në Kosovë (UNMIK) dhe pasdite mbi Lindjen e Mesme-Sirinë...

Isa Mustafa heq masken dhe dorëzohet i mshon Haradinajt dhe nderkombëtarëve

Isa Mustafa heq masken dhe dorëzohet..i mshon Haradinajt dhe nderkombëtarëve

para një jave - Presheva Jone

Prishtinë,  12 gusht- Kryeministri në largim, Isa Mustafa,  përmes një statusi në Facebook ka drejtuar disa akuza të rëndë për të gjitha partitë në vend. Ai meshte tteguar nervozuar se kurrë më parë ka...

Humb jetën në aksident E Rama gjatë një vizite në Tivar Mal te Zi  Kurse 7 tjere lëndohen rëndë

Humb jetën në aksident E. Rama gjatë një vizite në Tivar (Mal te Zi) . Kurse 7 tjere lëndohen rëndë

para një jave - Presheva Jone

Tivar (Bart) 12 gusht -Pra ca oreshe ne Tvivar (Bar) te Malit të Zi ka ndodhur nje aksident fatal nga ne perplasje e  pakines duke lëne te vdekur ne vend një shqiptar dhe shtatë tjere të plagosur, njofton...

Tribune de Genève Micheline Calmy Rey ka kërkuar azil ne Kosovë

Tribune de Genève: Micheline Calmy-Rey ka kërkuar “azil” ne Kosovë

para një jave - Presheva Jone

Ish Këshilltarja Federale Micheline Calmy-Rey tani emri i saj nderohet në Kosovë. Një pllakë eshte inauguruar më 3 gusht nga Gjeneva duke  u zbulua në Viti, ne qytetin e banuar prej rreth 50 000 banorë,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK