http://kariera.mk
Loja e Thaçit A po mashtron përsëri për Preshevën  nuk e kërkoi në Berlin thotë se do ta kërkojë në Paris

Loja e Thaçit: A po mashtron përsëri për Preshevën – nuk e kërkoi në Berlin thotë se do ta kërkojë në Paris

para 59 minutave - Presheva Jone

“Si gjithmonë, kënaqësi takimi me kryeministrin Edi Rama. Biseduam për aktualitetet politike në Kosovë, Shqipëri dhe rajon, si dhe për përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit”, ka shkruar Thaçi të...

Kujdes cka flisni per Zvicren para se te merrni pasaporten Je pse kesaj vajze ju eshte refuzuar Një kosovare ju refuzue me pare  pse po ecte ne trenerka

Kujdes cka flisni per Zvicren para se te merrni pasaporten. Je pse kesaj vajze ju eshte refuzuar. Një kosovare ju refuzue, me pare, pse po ecte ne trenerka

para një ore - Presheva Jone

Berne, 22 maj – Ajo ka tre vjet për të marrë pasaportën e saj zvicerane ( “Elle galère 3 ans pour avoir son passeport suisse” ) ehste yk ttiulli i hazetave zvcerane te cilta flasin per gruan Nancy Holten...

Zvicra 4 vjet brug shqiptarin dhe dëbim nga vendi që u perpoq te dhunonte një vjazë në Festivalin e Jazz it ne Montreaux

Zvicra 4 vjet brug shqiptarin dhe dëbim nga vendi, që u perpoq te dhunonte një vjazë në Festivalin e Jazz-it ne Montreaux

para 3 orë - Presheva Jone

Berne, 22 maj – Një shqiptar 30-vjeçar u dënua me 4 vjet burg dhe largim nga Zvicra për tetë vjet. Ai ishte përpjekur të përdhunonte një festivalist gjatë Jazz Montreux 2018, njofton agjencia e lajmeve...

Mediat serbe bejne hajgare me Flora Borvinen  me heroinen e Hashim Thacit dhe Kadri Veselit

Mediat serbe bejne hajgare me Flora Borvinen , me “heroinen” e Hashim Thacit dhe Kadri Veselit

para 4 orë - Presheva Jone

Preshevë, 22 maj -Ne fund te javes se kaluar ne Kuvendi i Kosovës u prezentua një fotografi nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina, ku aludonte se një grua shqiptare po përdhunohet nga ushtria serbe edhe...

Mediat serbe bejne hajgare me heroinen e Ksoovës Flora Borvinen e Hashim Thacit dhe Kadri Veselit

Mediat serbe bejne hajgare me “heroinen” e Ksoovës Flora Borvinen e Hashim Thacit dhe Kadri Veselit

para 4 orë - Presheva Jone

Preshevë, 22 maj -Ne fund te javes se kaluar ne Kuvendi i Kosovës u prezentua një fotografi nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina, ku aludonte se një grua shqiptare po përdhunohet nga ushtria serbe edhe...

Presidenti serb Vucic i pergjigjet Shaip Kamberit per bashkimin e Lugines me Kosovën

Presidenti serb Vucic i pergjigjet Shaip Kamberit per bashkimin e Lugines me Kosovën

para 4 orë - Presheva Jone

Kryetari i Bujanocit dhe i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi gjate qendrimit ne Uashington ka thne se Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje për Luginën, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva...

Presidenti serb Vucic i pergjigjet Kamberit per bashkimin e Lugines me Kosovën

para 5 orë - Presheva Jone

Kryetari i Bujanocit dhe i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi gjate qendrimit ne Uashington ka thne se Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje për Luginën, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva...

Kamberi dhe Mustafa pas kthimit nga Amerika Bashkimi me Kosovën e vetmja zgjidhje për Luginën

Kamberi dhe Mustafa, pas kthimit nga Amerika: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje për Luginën

para 5 orë - Presheva Jone

Kryetari i Bujanocit dhe i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, dhe kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare dhe ish-kryetar i Preshevës Ragmi Mustafa, kanë vizituar Uashingtonin, transmeton agjencia...

Pas Berlinit Thaci i vonuar ne Parsi me 1 korrik do te kerkoj Luginen te cilin bashkim Presheva e kishte kërkuar para 30 vitesh

Pas Berlinit, Thaci i vonuar, ne Parsi me 1 korrik do te kerkoj Luginen, te cilin bashkim Presheva e kishte kërkuar para 30 vitesh

para 5 orë - Presheva Jone

Bruksel, 22 maja -Pas takimit te Berlinit me krekret e vedneve nga Ballkani te prire nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron, ku diskutut  per të ardhmen e tyre evropiane,...

 Blick  Çka e lidh skandalozin Sami Lushtaku me organizatorët e festivalit ku do të këndojë Rita Ora

“Blick”: Çka e lidh skandalozin Sami Lushtaku me organizatorët e festivalit ku do të këndojë Rita Ora?

para 20 orë - Presheva Jone

Raportet e Lushtakut me organizatorët e festivalit Alba në Zvicër, ku do të këndojnë vetëm shqiptarët. Mediumi zviceran e quan “politikan skandaloz” Sami Lushtakun, ia përmend përgjimet e “Prontos” dhe...

Lugina e Preshevës ne gjendje gatishmerie për ta kremtuar manifestimin tradicional Ditët e Komandant Lleshit  23 25 maj

Lugina e Preshevës ne gjendje gatishmerie për ta kremtuar manifestimin tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” (23-25 maj)

para një dite - Presheva Jone

Bujanoc, 21 maj -Gjthacka eshte gati per Manifestimi tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” qe do re mbahet nga 23-25 maji ne Luginen e Preshevës, ku do të organizohet këtë vit në Bujanoc për nder të...

Manifestimi tradicional Ditët e Komandant Lleshit nga 23 25 maj ne Luginen e Preshevës

Manifestimi tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” nga 23-25 maj ne Luginen e Preshevës

para një dite - Presheva Jone

Bujanoc, 21 maj -Ngjarja “Ditët e Komandant LLeshit” do të organizohet këtë vit në Bujanoc për nder të Ridvan Qazimi, një prej komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit,...

Madhështore  Zhytesi me Rekord Botëror hyne ne thëllesi te oqeanit me flamur shqiptar FOTO

Madhështore, Zhytesi me Rekord Botëror, hyne ne thëllesi te oqeanit me flamur shqiptar! FOTO

para 4 dite - Presheva Jone

Çfarë e bën flamurin e Shqipërisë në pikën më të thellë të detit? (“Was macht die Albanien Flagge am tiefsten Meerespunkt?”) ehste kj pyetja qe ka mahniotur mediat boterore te cilat shkrujane per e njohuzr...

Perurohet autostrade e korridorit 10 Horogosh Preshevë Vucic nuk foli kesaj radhe per kombimin e territoreve apo kujt do t i bie kjo autostradë Serbisë apo Kosovës

Perurohet autostrade e korridorit 10 Horogosh-Preshevë. Vucic nuk foli kesaj radhe per kombimin e territoreve, apo kujt do t’i bie kjo autostradë Serbisë apo Kosovës

para 4 dite - Presheva Jone

Preshevë, 18 maj -Sot eshte bere zyratrsiht perurimi i austrades se korrigodit 10 q enis nga Horogosh qe perfundon deri në autostradën e Preshevës. “Ky projekt ka pritur për dekada të tëra, duke ofruar...

Zyrtare Fillon krijimi i Katalogut per emrat shqip në Serbi Nuk do të ket me deformime Jo më Ilber por Ylber jo më Iseni por Hyseni jo me Skiprim por Shqipërim  Jo më Jasarevic por Jashari

Zyrtare: Fillon krijimi i Katalogut per emrat shqip në Serbi. Nuk do të ket me deformime. Jo më “Ilber” por Ylber, jo më “Iseni” por Hyseni, jo me “Skiprim” por “Shqipërim”. Jo më Jasarevic, por Jashari!

para 4 dite - Presheva Jone

Beograd – Ministri i administratës shtetërore dhe vetëqeverisjes lokale Branko Ruzic njoftoi krijimin e Katalogut të emrave shqiptarë ne Serbi. Kjo incitaive e dalur nga Keshlli Kombetar Shqiptar dhe e...

Zyrtare Fillon krijimi i Katalogut per emrat shqip në Serbi Nuk do të ket me deformime Jo më Ilber por Ylber jo më Iseni por Hyseni jo me Skiprim por Shqipërim

Zyrtare: Fillon krijimi i Katalogut per emrat shqip në Serbi. Nuk do të ket me deformime. Jo më “Ilber” por Ylber, jo më “Iseni” por Hyseni, jo me “Skiprim” por “Shqipërim”

para 4 dite - Presheva Jone

Beograd – Ministri i administratës shtetërore dhe vetëqeverisjes lokale Branko Ruzic njoftoi krijimin e Katalogut të emrave shqiptarë ne Serbi. Kjo incitaive e dalur nga Keshlli Kombetar Shqiptar dhe e...

Harresa qeveritare ndaj shqiptarëve ne Serbi

Harresa qeveritare ndaj shqiptarëve ne Serbi

para 4 dite - Presheva Jone

Nga Muharrem SALIHU * Në këtë periudhë intensive diskutimesh e analizash, deklaratash e kundërdeklaratash për marrëdhëniet Kosovë – Serbi, pak kush po merret me gjendjen e shqiptarëve në Serbi, kryesisht...

Harresa qeveritare ndaj shqiuptareve ne Serbi

Harresa qeveritare ndaj shqiuptareve ne Serbi

para 4 dite - Presheva Jone

Nga Muharrem SALIHU * Në këtë periudhë intensive diskutimesh e analizash, deklaratash e kundërdeklaratash për marrëdhëniet Kosovë – Serbi, pak kush po merret me gjendjen e shqiptarëve në Serbi, kryesisht...

Loja e UDB së dhe PDK së SHIK ut për ta komprometuar faktin e dhunimit grave shqiptare nga kriminelët serbë

Loja e UDB-së dhe PDK-së (SHIK-ut) për ta komprometuar faktin e dhunimit grave shqiptare nga kriminelët serbë

para 4 dite - Presheva Jone

Kadri Veseli dhe Flora Brovina te PDK-së NGA DRILON RRAHMANI  (Bota Sot) Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina, pasi është intervistuar nga prokurorët special ka dalë para gazetarëve....

Vlora Çitaku  shvalerka apo princesha e klanit kriminal pronto

Vlora Çitaku, “shvalerka” apo princesha e klanit kriminal pronto?

para 4 dite - Presheva Jone

Veprimtari politik, Sali Rexhaj, me anë të një postimi të tijin në facebook ka hedhur poshtë dyshimet se Flora Brovina është keqpërdorur nga ana e PDK-së lidhje me publikimin e fotografisë e cila bërë...

Zvicër pas Loredanës policia e zbulone një tjeter mashtruese Ajo paraqitet si mjeke arrinë të vjedhë mbi 200 000 CHF  Albinfo e paraqet me cifteli si doktoreshë e suksesshme

Zvicër, pas Loredanës policia e zbulone një tjeter mashtruese. Ajo paraqitet si “mjeke” arrinë të vjedhë mbi 200.000 CHF. “Albinfo” e paraqet me cifteli si “doktoreshë” e suksesshme?!

para 5 dite - Presheva Jone

Preshevë, 17 maj  -Zvicra n’zor nga shqiptaret, dje nga trafikantet e droges sot nga mashtrueset qudi femra?!. Pas rastit ne reperes Loredanas Zefit (nga Ferizaj) e cila mbushi gazeta zvcerane dhe shiptare...

Zvicër pas Loredanës policia e zbulone një tjeter mashtruese Ajo paraqitet si mjeke arrinë të vjedh mbi 200 000 CHF  Albinfo e paraqet mer cifteli si mjeke te suksesshme

Zvicër, pas Loredanës policia e zbulone një tjeter mashtruese. Ajo paraqitet si “mjeke” arrinë të vjedh mbi 200.000 CHF. “Albinfo” e paraqet mer cifteli si “mjeke” te suksesshme?!

para 5 dite - Presheva Jone

Zvicra n’zor nga shqiptaret, dje nga trafikantet e droges sot nga mashtrueset qudi femra?!. Pas rastit ne reperes Loredanas Zefit (nga Ferizaj) e cila mbushi gazeta zvcerane dhe shiptare pasi kishte vjedhur...

Bravo Serbi Mission accomplie me sukses Një budall e qet një guri treqind tjerë sun e nxjerrin

Bravo Serbi! Mission accomplie me sukses! Një budall e qet një guri, treqind tjerë sun e nxjerrin!

para 5 dite - Presheva Jone

Preshevë, 17 maj -Sot u publikua nga Kuvendi i Kosovës, një fotografi nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina, ku aludonte se një grua shqiptare po përdhunohet nga ushtria serbe edhe spe en unoformat e tyre...

Sali Berisha i kundërpërgjigjet Thaçit Argati i Serbisë po tundë flamurin e Serbisë së madhe

Sali Berisha i kundërpërgjigjet Thaçit: Argati i Serbisë po tundë flamurin e Serbisë së madhe

para 5 dite - Presheva Jone

Dr. Sali Berisha me gazetarin Kushtrim Maliqi Mbrëm, në një studio televizive, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeministrin dhe ish-presidentin e Republikës së Shqipërisë Dr. Sali...

Sot në Prizrenit përurohet ABETARJA e përbashkët  por pa Preshevën  Liderët nga Lugina a do ta sjellin Abetaren dhe lapidarin nga Amerika

Sot në Prizrenit përurohet ABETARJA e “përbashkët”, por pa Preshevën?! Liderët nga Lugina a do ta sjellin Abetaren dhe lapidarin nga Amerika?

para 5 dite - Presheva Jone

Preshevë, 17 maj -Sot me 17 maj 2012 në qytetin e bukur historik të Prizrenit përurohet ABETARJA e përbashkët. Është kjo një ngjarje vërtetë e madhe për kombin, njëra nga rrugët e dritës që çon drejt Bashkimit...

Për të qenë në epiqender te mediave nuk është vështire duhet të dish të provokosh Ja suksesi i një kosovare në Zvicer

Për të qenë në epiqender te mediave nuk është vështire, duhet të dish të provokosh. Ja “suksesi” i një kosovare në Zvicer

para 6 dite - Presheva Jone

Sikur eshte bere tradite e disa femrave te modës jo vetëm tek femrat “evripiane” por shpesh edhe tek ato shqiptare qe njihet si nje popull me i dicplinuar (ma marre) disa miss-eve apo modeleve te cilat...

Një budall e qet një guri treqind tjerë sun e nxjerrin Por mediat serbe heshtin nuk flasin shume për fotot e Flora Brovinës

Një budall e qet një guri, treqind tjerë sun e nxjerrin. Por. mediat serbe heshtin, nuk flasin shume për fotot e Flora Brovinës

para 6 dite - Presheva Jone

Preshevë, 17 maj -Sot u publikua nga Kuvendi i Kosovës, një fotografi nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina, ku aludonte se një grua shqiptare po përdhunohet nga ushtria serbe edhe spe en unoformat e tyre...

Polici serbe povokon shqiptarin me plise te bardhe I ofron ujë n mdis Ramazanit

Polici serbe povokon shqiptarin me plise te bardhe. I ofron ujë n’mdis Ramazanit

para 6 dite - Presheva Jone

Ne vitet 1998-99 kur mori hov ofanziva serbe bi shqiptaret e Kosovës. Pos masakrvae dhe krimeve Serbia kihste kohe te provok shqiptaret e Kosoves ne menyra te ndryshme. Jmei deshmitare se luftëtaret e...

Haradinaj mesazh Thaçit për Luginën e Preshevës

Haradinaj mesazh Thaçit për Luginën e Preshevës

para 6 dite - Presheva Jone

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi thuajse nuk lë paraqitje mediale por edhe në konferenca apo statuse në Facebook që nuk flet për idenë e korrigjimit të kufirit. Ai vazhdon të besoj fuqishëm se Lugina...

Portalet kosovare pas 500 viteve i kthehen te sotmes flasin per perdhunimet serbe  Dëshmi tronditëse pamje se si ushtaret serbë dhunuan femrat shqiptare FOTO 18

Portalet kosovare pas 500 viteve i kthehen te sotmes, flasin per perdhunimet serbe. Dëshmi tronditëse, pamje se si ushtaret serbë dhunuan femrat shqiptare FOTO +18

para 6 dite - Presheva Jone

Disa mediat kosvare t enjohuras islamofobe dje dhe peardje ishin marrur me dofare skica qe dukeshin spekulative gjoja per dhuimet e turqve fmrat shiptare” para 500 viteve, duket se u ndaln pas nje reagimi...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK