http://kariera.mk
Acerbi Mund të dukem njeri pa ndjenja por nuk kam frikë nga koronavirusi

Acerbi: Mund të dukem njeri pa ndjenja, por nuk kam frikë nga koronavirusi

i ri - Koha Jone

Françesco Acerbi është një nga lojtarët që nuk e ka pasur aspak të lehtë jetën e tij, pasi ka kaluar shumë vështirësi. Mbrojtësi italian ia ka dalë të mposhtë dy herë kancerin, duke treguar edhe njëherë...

Të gjithë pas koronavirusit por Ulsi Manja vazhdon fshehurazi me makinacionet e tij politike

Të gjithë pas koronavirusit, por Ulsi Manja vazhdon fshehurazi me makinacionet e tij politike

para 13 minutave - Koha Jone

Të gjithë jemi duke u marrë me koronavirusin dhe mbetet normale pasi flitet për jetën dhe shendetin. Por pikërisht kur asnjeri nuk e ka mendjen të punët e PARLAMENTIT, as edhe media, pikërisht Ylsi Manja,...

Suedia ndalon përdorimin e ilaçit kundër malaries për pacientët me COVID 19

Suedia ndalon përdorimin e ilaçit kundër malaries për pacientët me COVID-19

para 13 minutave - Koha Jone

Spitalet në Suedi kanë ndaluar përdorimin e ilaçit të malaries klorokuinë për pacientët me koronavirus pas raportimeve se ajo po shkaktonte dhimbje koke dhe humbje të shikimit. Mjekët në rajonin e Vastra...

Pas suksesit në Kombinat Bashkia e Tiranës vendos kabina dezinfektimi edhe në tregjet e tjera publike

Pas suksesit në Kombinat, Bashkia e Tiranës vendos kabina dezinfektimi edhe në tregjet e tjera publike

para 13 minutave - Koha Jone

Tregu i Kombinatit nuk është i vetmi në kryeqytet që ka tashmë një kabinë dezinfektimi. Pas suksesit në Njësinë Nr.6, Bashkia e Tiranës ka nisur punën për pajisjen e të gjithë tregjeve publikë me kabina...

Alibeaj Ministria e Drejtësisë ka bërë tender sekret për materiale mjekësore anti Covid KLSH dhe SPAK duhet të ulërijnë

Alibeaj: Ministria e Drejtësisë ka bërë tender sekret për materiale mjekësore anti- Covid, KLSH dhe SPAK duhet të ulërijnë

para 22 minutave - Koha Jone

Ish- deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj pas tenderave të denoncuar për tenderin e ushqimeve nga Ministria e Mbrojtjes dhe 4 tenderave ”sekret shtetëror” nga Ministria e Shëndetësisë ka dalë me denoncimin...

Kroos kundër uljes së pagës E padobishme është si donacion për klubin

Kroos kundër uljes së pagës: E padobishme, është si donacion për klubin!

para 22 minutave - Koha Jone

Real Madridi po studion planin për uljen e pagave po studiojnë mundësinë e uljes së pagave të skuadrës së parë në masën 12 deri 20%, por gjermani Toni Kroos nuk është dakord. Mesfushori i “Los Blancos”,...

Rama dhe Vuçiç me strategji të njëjtë propagande për koronavirusin

Rama dhe Vuçiç me strategji të njëjtë propagande për koronavirusin

para 22 minutave - Koha Jone

Po të shohësh atë që ndodh në Sebi duket qartë se kryeministri Shqiptar dhe presidenti serb kanë adaptuar të njëjtën mënyrë sjelljeje në krizën e koronavirusit. Formula e tyre është e qartë, ajo e autokratëve...

Thaçi Sot pranuam pako me ndihma mjekësore nga Turqia do të ndihmojnë në betejën kundër COVID 19

Thaçi: Sot pranuam pako me ndihma mjekësore nga Turqia, do të ndihmojnë në betejën kundër COVID-19

para 33 minutave - Koha Jone

Përmes një postimi në Facebook, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë me dije se janë kanë ardhur pako me ndihma mjekësore nga Turqia. Ai shkruan se kjo është ndihma e parë nga jashtë që ka mbërritur...

Pushtete autokratike me vel demokracie si vel nusërie

Pushtete autokratike me vel demokracie si vel nusërie…

para 42 minutave - Koha Jone

Nga Tonin Çobani – E përgëzova me një SMS të shkurtër mikun tim Agron Gjekmarkaj për shkrimin e publikuar sot lidhur me shqiptarët që qeveria e tyre nuk po i lë të shkojnë nëpër shtëpitë e veta, qoftë...

Zyrtari i OBSH së Masat e kontrollit të epidemisë të Kinës reference e vlefshme për vendet e tjera

Zyrtari i OBSH-së: Masat e kontrollit të epidemisë të Kinës, reference e vlefshme për vendet e tjera

para 42 minutave - Koha Jone

Një zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSh) thotë se masat e Kinës kundër COVID-19 japin një shembull të mirë për vendet e tjera me kushte të ngjashme në luftën e tyre kundër pandemisë. Përfaqësuesi...

Mbrojtja nga koronavirusi a duhet t u besojmë maskave të bëra në shtëpi

Mbrojtja nga koronavirusi, a duhet t’u besojmë maskave të bëra në shtëpi?

para 52 minutave - Koha Jone

Në Shqipëri po përdoren edhe maskat e bëra nga shtëpia, por a janë të vlefshme për mbrojtjen nga koronavirusi? Kjo është pyetja që ngrenë shumë nga qytetarët dhe që është bërë temë debati në gjithë botën....

Shkelën masat kufizuese Policia gjobiten 230 shtetas 24 orët e fundit

Shkelën masat kufizuese, Policia: gjobiten 230 shtetas 24 orët e fundit

para 52 minutave - Koha Jone

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Gjatë...

Anulohet takimi i majit midis BE së dhe Ballkanit Perëndimor

Anulohet takimi i majit midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

para 52 minutave - Koha Jone

Samiti i Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, që është dashur të mbahet më 7 maj në Zagreb, është shtyrë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Presidenca e BE-së, që aktualisht udhëhiqet nga...

Prof Dr Isuf Kalo Ndjesë dhe falënderim ndaj infermiereve tona të vyera

Prof. Dr. Isuf Kalo: Ndjesë dhe falënderim ndaj infermiereve tona të vyera

para një ore - Koha Jone

Nga prof. dr. Isuf Kalo Të nderuara kolege infermiere, Sot është Dita Botërore e Shëndetit dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka vendosur t’ua përkushtojë këtë ditë juve, infermiereve të palodhura...

Manastirliu Shërohen 5 mjeke dhe infermierë të prekur nga COVID 19

Manastirliu: Shërohen 5 mjeke dhe infermierë të prekur nga COVID-19

para një ore - Koha Jone

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se janë shëruar 1 mjeke dhe 4 infermierë të prekur nga COVID-19,...

Po stërviste 3 futbollistë në park policia angleze paralajmëron Mourinhon

Po stërviste 3 futbollistë në park, policia angleze paralajmëron Mourinhon

para një ore - Koha Jone

Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho do të përballet me një paralajmërim nga ana e policisë për shkelje të masave të qeverisë për distancimin social për shkak të koronavirusit. “Special One” u fotografua...

TKOBAP ju fton prej datës 11 prill të ndiqni sezonin artistik online OPERA ME PIZHAMA

TKOBAP ju fton prej datës 11 prill të ndiqni sezonin artistik online “OPERA ME PIZHAMA”

para një ore - Koha Jone

Ne keto kohe krize te shendetit, te punes, te jetes, te gjithe po perpiqen t’u pershtaten sadopak kushteve e te orientojne busullen ndaj gjerave te vogla, te mundshme, per momentin. TKOB ka vendosur te...

Suarez tremb Interin I lumtur që Barcelona kërkon të blejë Lautaron

Suarez “tremb” Interin: I lumtur që Barcelona kërkon të blejë Lautaron

para një ore - Koha Jone

Në Spanjë vazhdojnë lajmet në lidhje me të ardhmen e Lautaro Martinez, ndërkohë që Interi beson se futbollisti do të vazhdojë që të qëndrojë në Milano. Së fundmi ka qenë Luis Suarez, që ka reaguar në lidhje...

Ronaldo me shokë kthehen në Itali në mesin e muajit Juve gati për rifillimi

Ronaldo me shokë kthehen në Itali në mesin e muajit, Juve gati për rifillimi

para një ore - Koha Jone

Teksa Interi ka njoftuar futbollistët e huaj që janë larguar nga Milano për t’u rikthyer, te Juventusi ende nuk ka një datë konkrete. Aktualisht janë 9 futbollistë bardhezi që janë larguar nga Italia për...

Gjermania regjistron ditën më të vështirë 254 viktima nga Koronavirus në 24 orë

Gjermania regjistron ditën më të vështirë, 254 viktima nga Koronavirus në 24 orë

para një ore - Koha Jone

Gjermania ka regjistruar sot numrin më të madh të vdekjeve ditore prej koronavirusit pasi 254 njerëz kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Rezultatet e vdekjeve të reja kanë bërë që të shënohen 2016 viktima...

3 data për rifillimin e Seria A sezoni mund të mbyllet në korrik

3 data për rifillimin e Seria A, sezoni mund të mbyllet në korrik

para 2 orë - Koha Jone

Ulja e numrit të infektuarve me koronavirus, ka rritur optimizmin edhe në botën e futbollit. Skuadrat e Serisë A po mendojnë për t’u rikthyer në fushë, por me një plan të saktë dhe pa rrezik. “Gazzetta...

Denoncimi i PD Rama gënjeu Shqipëria ka sot vetëm 2 mijë kite për testime

Denoncimi i PD: Rama gënjeu! Shqipëria ka sot vetëm 2 mijë kite për testime

para 2 orë - Koha Jone

Partia Demokratike ka denoncuar sot kryeministrin Edi Rama për mashtrim të qytetarëve lidhur me masat kundër koronavirusit. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti Bardh Spahia deklaroi se ndryshe nga...

I infektuari i parë me Koronavirus bëhet baba

I infektuari i parë me Koronavirus bëhet baba

para 2 orë - Koha Jone

Pas qëndrimit të gjatë në spital, një lajm i mirë për pacientin 1 në Itali. Personi i parë që u diagnostikua pozitiv në të gjithë vendin nga Codogno, Mattia, është bërë baba i një vajze me emrin Giulia....

Ministria e Shëndetësisë jep detaje për gjendjen e të shtruarve në Infektiv dhe Sanatorium

Ministria e Shëndetësisë jep detaje për gjendjen e të shtruarve në Infektiv dhe Sanatorium

para 2 orë - Koha Jone

Ndërkohë që numri i të prekurve me koronavirus në vend është rritur me 17 raste, duke e çuar në 400 numrin e të prekurve ne total, dalin detaje nga gjendja e pacienteve te shtruar në dy spitalet Covid....

Shkon në 12 numri i të prekurve nga COVID 19 në Elbasan e infektuar dhe gruaja e pronarit të restorantit

Shkon në 12 numri i të prekurve nga COVID-19 në Elbasan, e infektuar dhe gruaja e pronarit të restorantit

para 2 orë - Koha Jone

Një tjetër rast pozitiv me Covid-19 është regjistruar në Elbasan, duke e çuar kështu në 12 numrin e të infektuarve. Bëhet fjalë për bashkëshorten e 46-vjeçarit, pronar i një restoranti pranë Gjykatës së...

Shkon në 400 numri i të prekurve me COVID 19

Shkon në 400 numri i të prekurve me COVID 19

para 3 orë - Koha Jone

Ka shkuar në 400 numri i të prekurve në vend nga covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 17 raste të reja. “Në 24 orët e fundit janë testuar 236 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar...

Habit kryetarja Boris Johnson e meriton plotësisht koronavirusin është kryeministri më i keq

Habit kryetarja: Boris Johnson e meriton plotësisht koronavirusin, është kryeministri më i keq

para 3 orë - Koha Jone

Ndërkohë që kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson, po lufton me jetën në terapinë intensive, kryetarja e qytezës Heanor ka bërë një koment që i ka habitur të gjithë. Sheila Oakes shprehet në...

Rama Po vazhduam kështu do dalim më shpejt fitimtarë ndaj COVID 19

Rama: Po vazhduam kështu, do dalim më shpejt fitimtarë ndaj COVID-19

para 3 orë - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama deklaron se po vazhduam me këtë ritëm, do dalim më shpejt fitimtarë në luftën ndaj koronavirusit, si dhe me kokën lart. Kreu i qeverisë u referohet shifrave të ditëve të fundit, ku...

Veton Surroi Tri argumente kyç për Qeveri të re

Veton Surroi: Tri argumente kyç për Qeveri të re…

para 3 orë - Koha Jone

Nga Veton Surroi -Prej votës së suksesshme të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës janë ndërtuar tri argumente kyç pse duhet një qeveri e re, e sajuar nga përbërja e tanishme e Kuvendit të Kosovës. Argumentet,...

Kërcënoi se po e përhapte koronavirusin me dashje 18 vjeçarja duhet të paguajë 20 mijë $ për të dalë nga burgu

Kërcënoi se po e përhapte koronavirusin me dashje, 18-vjeçarja duhet të paguajë 20 mijë $ për të dalë nga burgu

para 3 orë - Koha Jone

Përmes një njoftimi zyrtar, autoritetet policore të Carrollton-it, deklaruan se një 18-vjeçare nga Teksasi u arrestua të martën, pasi u shpreh në një video në “Snapchat” se po e përhapte koronavirusin...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK