http://kariera.mk
Thaçi Miqësia që ka Kosova me SHBA të do të qëndroj e fortë

Thaçi: Miqësia që ka Kosova me SHBA-të do të qëndroj e fortë

para 8 orë - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim  Thaçi, mori pjesë në pritjen  festive për nënshkrimin e Marrëveshjes Threshold me Korporatën e Sfidave të Mijëvjeçarit ndërmjet Kosovës dhe Qeverisë së Shteteve të Bashkuara....

Flet fotografi i Enver Hoxhës Si ia dilja përballë tij

Flet fotografi i Enver Hoxhës: Si ia dilja përballë tij

para 8 orë - Klan Kosova

Petrit Kumi është fotograf i vjetër nga ata që kanë fiksuar ndër të parët në foto Shqipërinë e para viteve ’90. Shpesh herë të fotografuar ashtu siç do të duhet të ishte dhe jo si ishte në të vërtetë,...

Thaçi Miqësia e madhe që ka Kosova me SHBA të do të qëndroj e fortë

Thaçi: Miqësia e madhe që ka Kosova me SHBA-të do të qëndroj e fortë

para 8 orë - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim  Thaçi, mori pjesë në pritjen  festive për nënshkrimin e Marrëveshjes Threshold me Korporatën e Sfidave të Mijëvjeçarit ndërmjet Kosovës dhe Qeverisë së Shteteve të Bashkuara....

Sterling s e kthen kokën kah Arsenal

Sterling s’e kthen kokën kah Arsenal

para 8 orë - Klan Kosova

Arsenal është përfolur kohën e fundit për një blerje të yllit të Manchester City, Raheem Sterling. Por që anglezi ka thënë se nuk po ju kushton vëmendje këtyre spekulimeve. Sterling ka thënë se nuk dëshiron...

Syla Dy Zogianët në garë se cili shkon në balotazh me Burim Berishën

Syla: Dy Zogianët në garë se cili shkon në balotazh me Burim Berishën

para 9 orë - Klan Kosova

Analisti politik, Valon Syla ka analizuar debatin për Fushë Kosovën që u zvhillua në Magazinën Lokale në Klan Kosova. “Nisma me kandidatin e vet në Fushë Kosovë (Driton Ademi) shihet se ka tendencë që...

Ilir Mirena Burim Berisha i LDK së sikur Milikija e Haraçinës

Ilir Mirena: Burim Berisha i LDK-së sikur Milikija e Haraçinës

para 9 orë - Klan Kosova

Analisti politik, Ilir Mirena ka thënë se debati për Fushë Kosovën në Magazinë Lokale kaloi në vetëm dy çështje, ujësjellësin dhe kanalizimin. “Sa i përket kandidateve, te kryetari aktual, Burim Berisha,...

Iraku vendos kontrollin e plotë në Kirkuk

Iraku vendos kontrollin e plotë në Kirkuk

para 9 orë - Klan Kosova

Forcat që i përkasin qeverisë qendrore të Irakut kanë siguruar kontroll mbi të gjithë qytetin e Kirkukut, transmeton Klan Kosova. Si rezultat i operacionit të nisur mbrëmë në mesnatë nga ushtria e Irakut,...

Grajçevci Në Fushë Kosovë nuk ka vend për spital

Grajçevci: Në Fushë Kosovë nuk ka vend për spital

para 9 orë - Klan Kosova

Kandidati i AAK-së për kryetar të Fushë Kosovës, Ahmet Grajçevci, ka thënë se në këtë komunë nuk ka vend për spital. “Në Fushë Kosovë nuk ka vend për spital, vetëm nëse ja blejmë shtëpinë dikujt dhe e...

Ahmeti prezanton linjat e reja të Trafikut Urban

Ahmeti prezanton linjat e reja të Trafikut Urban

para 9 orë - Klan Kosova

Kryetari aktual dhe kandidati i Vetëvendosje për Prishtinë, Shpend Ahmeti ka prezantuar këtë të hënë linjat e reja të Trafikut Urban. Këto linja sipas Ahmetit janë si rezultat i një studimi të gjatë mbi...

Vllahinja Po bëhen investime për zhvillimin e kulturës dhe sportit në kryeqytet

Vllahinja: Po bëhen investime për zhvillimin e kulturës dhe sportit në kryeqytet

para 9 orë - Klan Kosova

Drejtori i kulturës në komunën e Prishtinës dhe njëherit kandidat për asamblenë e kryeqytetit nga radhët e AKR-së, Besart Vllahinja, ka njoftuar se për kryeqytetasit po krijohen ambiente të reja e të përshtashme...

Haziri Më 2018 Gjilani do të bëhet jeshil prej mbjelljes së duhanit

Haziri: Më 2018, Gjilani do të bëhet jeshil prej mbjelljes së duhanit

para 9 orë - Klan Kosova

“Prej vitit të ardhshëm bima e duhanit do të subvencionohet në shumën prej 1200 euro për hektar. Bima e duhanit do të trajtohet sikur rrushi në Rahovec, pra nuk do të ketë akcizë. Sot zotohem para jush...

Vllahinja Po bëhen investime e renovime për zhvillimin e kulturës e sportit në kryeqytet

Vllahinja: Po bëhen investime e renovime për zhvillimin e kulturës e sportit në kryeqytet

para 9 orë - Klan Kosova

Drejtori i kulturës në komunën e Prishtinës dhe njëherit kandidat për asamblenë e kryeqytetit nga radhët e AKR-së, Besart Vllahinja, ka njoftuar se për kryeqytetasit po krijohen ambiente të reja e të përshtashme...

Sa serioze është lidhja mes Scott Disick dhe Sofia Richie

Sa serioze është lidhja mes Scott Disick dhe Sofia Richie?

para 9 orë - Klan Kosova

A po bëhen serioze gjërat mes Scott Disick dhe Sofia Richie? Varet se kë e pyesni për këtë. Ylli 34 vjeçar i “Keeping Up With the Kardashian” dhe vajza 19 vjeçare e Lionel Richie janë në lidhje qysh nga...

Haziri Në vitin 2018 Gjilani do të bëhet jeshil prej mbjelljes së duhanit

Haziri: Në vitin 2018, Gjilani do të bëhet jeshil prej mbjelljes së duhanit

para 9 orë - Klan Kosova

“Prej vitit të ardhshëm bima e duhanit do të subvencionohet në shumën prej 1200 euro për hektar. Bima e duhanit do të trajtohet sikur rrushi në Rahovec, pra nuk do të ketë akcizë. Sot zotohem para jush...

Berisha Ardhje masovike në Fushë Kosovë sepse gjejnë më mirë

Berisha: Ardhje masovike në Fushë Kosovë sepse gjejnë më mirë

para 9 orë - Klan Kosova

Kryetari aktual dhe kandidati i sërishëm i LDK-së për Fushë Kosovën, Burim Berisha ka treguar se çfarë është bërë në komunën që ai drejton për planin urbanistik. “Fushë Kosova ka nevojë për shumë gjëra,...

Ademi Zhvillimi i balancuar i Fushë Kosovës s ka ndodhur

Ademi: Zhvillimi i balancuar i Fushë Kosovës s’ka ndodhur

para 9 orë - Klan Kosova

Kandidati i Nisma për Kosovën për Fushë Kosovën, Driton Ademi ka thënë se “zhvillimi i balancuar i qytetit nuk ka ndodhur”. “Nëse e shikojmë nga aspekti i jashtëm, pjesa e dukshëm i takon bizneseve, mirëpo...

Sulmohet një deputet dhe një kandidat për kryetar komune nga Vetëvendosje

Sulmohet një deputet dhe një kandidat për kryetar komune nga Vetëvendosje

para 9 orë - Klan Kosova

Rreth orës 20:00 janë sulmuar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Smajl Kurteshi dhe kandidati për kryetar të Shtimës, Ruzhdi Jashari. Për sulmin ndaj tyre ka njoftuar Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi...

Zogiani për ndërtimet Në Fushë Kosovë kanë ndodhur krime

Zogiani për ndërtimet: Në Fushë Kosovë kanë ndodhur krime

para 9 orë - Klan Kosova

Kandidati i Vetëvendosjes për Fushë Kosovën, Avni Zogiani ka thënë se gjendja në këtë komunë sa i përket ndërtimeve nuk është aspak e mirë. “Në Fushë Kosovë kanë ndodhur krime, në këtë sektor, sa i përket...

Dhjetë qytetet më të rrezikshme në botë

Dhjetë qytetet më të rrezikshme në botë

para 9 orë - Klan Kosova

Ditë më parë është publikuar një listë me qytete më të sigurta në botë. Por me të njëjtat kritere pas saj, ka dalë edhe lista me qytetet më të rrezikshme. Raporti i Economist Intelligence Unit, ka shënjuar...

Ahmeti Fushë Kosova në gjendje të mjerueshme me ndërtimet

Ahmeti: Fushë Kosova në gjendje të mjerueshme me ndërtimet

para 9 orë - Klan Kosova

Kandidati i AKR-së për Fushë Kosovën, Isuf Ahmeti ka thënë se në këtë komunë nuk i janë përmbajtur planit urbanistik. “Viti 2005 kur është bërë plani urbanistik për Fushë Kosovën nuk iu kanë përmbajtur...

Ademi Me Nisma Fushë Kosova do të jetë më e zhvilluar ekonomikisht

Ademi: Me Nisma, Fushë Kosova do të jetë më e zhvilluar ekonomikisht

para 9 orë - Klan Kosova

Kandidati i Nisma për kryetar të Fushë Kosovës, Driton Ademi ka thënë se kjo parti në këto zgjedhje nuk ofron asgjë sesa programin e saj të orientimit social demokrat dhe ekipin që ka përkushtimin për...

Zogjani ngre alarmin për sigurinë e ndërtesave në Fushë Kosovë

Zogjani ngre alarmin për sigurinë e ndërtesave në Fushë Kosovë

para 9 orë - Klan Kosova

Kandidati i PDK-së për Fushë Kosovën, Adem Zogjani ka thënë se Fushë Kosova është një kaos i ndërtimit. Madje për ta dëshmuar këtë, ai në Magazina Lokale në Klan Kosova, ka paraqitur disa fotografi ku...

Gjërat që njerëzit e shëndetshëm i konsumojnë në mëngjes

Gjërat që njerëzit e shëndetshëm i konsumojnë në mëngjes

para 9 orë - Klan Kosova

Njerëzit e shëndetshëm shumë të kujdesshëm për ushqimin që e konsumojnë, transmeton Klan Kosova. Rëndësi të veçantë ata i kushtojnë mëngjesit. Më poshtë mund të shikoni disa nga ushqimet që njerëzit konsumojnë...

Zogjani Fushë Kosova është katrahurë PDK do ta përmirësojë jetën e qytetarëve

Zogjani: Fushë Kosova është katrahurë, PDK do ta përmirësojë jetën e qytetarëve

para 9 orë - Klan Kosova

Kandidati i PDK-së për kryetar të Fushë Kosovës, Adem Zogjani ka thënë se programi që kanë përpiluar ata do të ndikojë direkt në jetën e qytetarëve. “Fushë Kosova është një katrahurë, qoftë urbanistike,...

Petre Shilegov kryetari i ri i qytetit të Shkupit

Petre Shilegov, kryetari i ri i qytetit të Shkupit

para 10 orë - Klan Kosova

Petre Shilegov nga LSDM-ja është kryetar i ri i qytetit të Shkupit. Sipas rezultateve nga 100 për qind të të dhënave të përpunuara nga vendvotimet, të cilat Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve i publikoi...

Berisha Qyteti bëhet me blloqe ndërtimi s bëhet ndryshe

Berisha: Qyteti bëhet me blloqe ndërtimi, s’bëhet ndryshe

para 10 orë - Klan Kosova

Kryetari aktual dhe kandidati i sërishëm i LDK-së për Fushë Kosovën, Burim Berisha ka treguar se çfarë është bërë në komunën që ai drejton për planin urbanistik. “Fushë Kosova ka nevojë për shumë gjëra,...

Ahmeti i AKR së Programi ynë bazohet në 12 pika

Ahmeti i AKR-së: Programi ynë bazohet në 12 pika

para 10 orë - Klan Kosova

Kandidati i AKR-së për kryetar të Fushë Kosovës, Isuf Ahmeti ka thënë se kanë përgatitur një program qeverisës që është i kapshme për qytetarët e kësaj komunë. “Programin e kemi bazuar në 12 pika”. “Zhvillimi...

Kandidati i AAK së në Fushë Kosovë premton ndërtimin e një fabrike të ujit në Shipitullë të Obiliqit

Kandidati i AAK-së në Fushë Kosovë premton ndërtimin e një fabrike të ujit në Shipitullë të Obiliqit

para 10 orë - Klan Kosova

Kandidati i AAK-së për kryetar të Fushë Kosovës, Ahmet Brajçevci ka thënë se kjo parti prioritet e ka punën dhe përgjegjësinë. “Qeverisja e AAK në Fushë Kosovë do të ketë prioritet zhvillimin ekonomik...

Zogiani Vetëvendosje e ka zgjidhjen për problemet në Fushë Kosovë

Zogiani: Vetëvendosje e ka zgjidhjen për problemet në Fushë Kosovë

para 10 orë - Klan Kosova

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Fushë Kosovë, Avni Zogiani ka thënë se ata janë gati për të marrë mandatin katër vjeçar në këtë komunë. “Vetëvendosje ka treguar shembull të vullnetarizmit...

Bella Hadid shfaqet natyrale

Bella Hadid shfaqet natyrale

para 10 orë - Klan Kosova

Modelja e famshme, Bella Hadid njihet për paraqitjet e saj tejet ekstravagante, transmeton Klan Kosova. Mirëpo, në fotografinë e fundit të publikuar në rrjetin social “Instagram” ajo është shfaqur ndryshe....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK