http://kariera.mk
Policia jep detaje për vrasjen me armë në Korçë

Policia jep detaje për vrasjen me armë në Korçë

para 9 minutave - Klan Kosova

Një person është vrarë më armë zjarri mbrëmë në periferi të qytetit të Korçës, transmeton Klan Kosova. Mësohet se viktima është një 30-vjeçar i cili është dërguar me urgjencë në spitalin e qytetit për...

20 të vdekur pas shpërthimit të makinës bombë në kryeqytetin e Kolumbisë

20 të vdekur pas shpërthimit të makinës bombë në kryeqytetin e Kolumbisë

para 14 minutave - Klan Kosova

Të paktën 20 persona kanë vdekur pas shpërthimit të një makine bombë në kryeqytetin e Kolumbisë, Bogota. Dhjetëra persona të tjerë raportohet se janë të lënduar pas shpërthimit që ka ndodhur në pjesën...

20 të vdekur pas shpërthimit të makinës bombë në kryeqytetin e Kolumbisë

20 të vdekur pas shpërthimit të makinës bombë në kryeqytetin e Kolumbisë

para 29 minutave - Klan Kosova

Të paktën 20 persona kanë vdekur pas shpërthimit të një makine bombë në kryeqytetin e Kolumbisë, Bogota. Dhjetëra persona të tjerë raportohet se janë të lënduar pas shpërthimit që ka ndodhur në pjesën...

Kështu do të jetë moti sot

Kështu do të jetë moti sot

para 44 minutave - Klan Kosova

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Mblidhet Kryesia caktohet seanca e parë e sesionit pranveror

Mblidhet Kryesia, caktohet seanca e parë e sesionit pranveror

para 54 minutave - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar për sot në ora 08:30 mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit. Në këtë mbledhje të Kryesisë pritet të caktohet seanca e parë e sesionit pranveror parlamentar, njofton Klan Kosova.

Hahn në Tiranë Lufta kundër krimit prioritet në marrëdhëniet BE Shqipëri

Hahn në Tiranë: Lufta kundër krimit, prioritet në marrëdhëniet BE-Shqipëri

para 59 minutave - Klan Kosova

Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, në Tiranë është takuar me kryeministrin Edi Rama për të diskutuar përparimin në reformat që lidhen me integrimin në BE dhe zhvillimet e fundit politike në rajon....

Mblidhet Kryesia caktohet seanca e parë e sesionit pranveror

Mblidhet Kryesia, caktohet seanca e parë e sesionit pranveror

para një ore - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar për sot në ora 08:30 mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit. Në këtë mbledhje të Kryesisë pritet të caktohet seanca e parë e sesionit pranveror parlamentar, njofton Klan Kosova.

Sot mblidhet Kryesia caktohet seanca e parë e sesionit pranveror

Sot mblidhet Kryesia, caktohet seanca e parë e sesionit pranveror

para një ore - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar për sot në ora 08:30 mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit. Në këtë mbledhje të Kryesisë pritet të caktohet seanca e parë e sesionit pranveror parlamentar, njofton Klan Kosova.

Ekzekutohet në atentat gazetari ganez që denoncoi korrupsionin në futboll

Ekzekutohet në atentat gazetari ganez që denoncoi korrupsionin në futboll

para 7 orë - Klan Kosova

Ahmed Husein, gazetari që fitoi titujt kryesorë të mediave sportive botërore në muajin qershor për denoncimin e korrupsionit masiv në futbollin afrikan, është ekzekutuar në makinën e tij nga dy persona...

 10 years Challenge  sfidës i bashkohen edhe sportistët

“10 years Challenge”, sfidës i bashkohen edhe sportistët

para 8 orë - Klan Kosova

“10 Years challenge” është shndërruar në një sfidë të vërtetë në rrjetet sociale, ku njerëzit tregojnë një foto të para 10 viteve dhe një aktuale, për të pasqyruar ndryshimin me kalimin e kohës. Nuk i...

19 vjet nga themelimi i ATK së lavdërohen inspektorët

19 vjet nga themelimi i ATK-së, lavdërohen inspektorët

para 9 orë - Klan Kosova

Sikur dogana, edhe ATK-ja ka grumbulluar shumë para që nga themelimi. Se sa janë mbledhur ndër vite, u tregua sot në shënimin e përvjetorit të këtij institucioni, derisa u dhanë shumë lëvdata për inspektorët,...

1 milion euro grant për ndërtimin e autostradës Kijevë Zahaq

1 milion euro grant për ndërtimin e autostradës Kijevë-Zahaq

para 9 orë - Klan Kosova

Kosova sot ka fituar një grant nga Banka Europiane. Ujdinë me udhëheqësin me përfaqësuesin e këtij institucioni, Matteo Rivellini, e nënshkruan dy ministrat kosovarë, ai i financave Bedri Hamza, e ai i...

Kështu dukej Ryva para 10 vjetësh

Kështu dukej Ryva para 10 vjetësh?

para 9 orë - Klan Kosova

Sfidës së postimit të fotografive me diferencë 10-vjeçare nuk i shpëtoi as këngëtarja Ryva Kajtazi. Ne mesin e shumë fytyrave publike, edhe ajo iu bashkëngjit këtij trendi dhe në Instagram postoi dy fotografi...

Reagon Zyra e Drejtorit të SHSKUK së Nëse vërtetohet që qytetari nuk ka marrë shërbimin e duhur do të merren masat e nevojshme

Reagon Zyra e Drejtorit të SHSKUK-së: Nëse vërtetohet që qytetari nuk ka marrë shërbimin e duhur, do të merren masat e nevojshme

para 9 orë - Klan Kosova

Lidhur me rastin që ka ndodhur në Qendrën Emergjente në Prishtinë, ka reaguar Zyra e Drejtorit të Përgjithshëm të SHSKUK-së. Në këtë reagim thuhet se ” Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor...

Zyra e drejtorit të SHSKUK së reagon për rastin e të moshuarit që u injorua nga mjekët

Zyra e drejtorit të SHSKUK-së reagon për rastin e të moshuarit që u injorua nga mjekët

para 9 orë - Klan Kosova

Lidhur me rastin që ka ndodhur në Qendrën Emergjente në Prishtinë, ka reaguar Zyra e Drejtorit të Përgjithshëm të SHSKUK-së. Në këtë reagim thuhet se ” Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor...

Zyra e drejtorit të SHSKUK së reagon për rastin e të moshuarit që u injorua nga mjekët

Zyra e drejtorit të SHSKUK-së reagon për rastin e të moshuarit që u injorua nga mjekët

para 9 orë - Klan Kosova

Lidhur me rastin që ka ndodhur në Qendrën Emergjente në Prishtinë, ka reaguar Zyra e Drejtorit të Përgjithshëm të SHSKUK-së. Në këtë reagim thuhet se ” Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor...

Mjekët e lënë të moshuarin të presë në korridoret e QKUK së

Mjekët e lënë të moshuarin të presë në korridoret e QKUK-së

para 9 orë - Klan Kosova

Një video e postuar  tregon për një rast që ka ndodhur mbrëmë në Qendren Emergjente rreth orës 22:00, ku në pamje shihet  një person i moshuar i cili ka  kërkuar ndihmë. Aty dyshohet se stafi i emergjencës...

Muja Kërkesat për tërheqjen e taksës grevat  vështirë se mund t i menaxhojë Qeveria Haradinaj

Muja: Kërkesat për tërheqjen e taksës, grevat – vështirë se mund t’i menaxhojë Qeveria Haradinaj

para 9 orë - Klan Kosova

Ligjëruesi i Universitetit të Prishtinës, Armend Muja ka dhënë doza kritike ndaj vendimit të kryeministrit Ramush Haradinaj rreth taksës, duke konsideruar se kjo çështje do do duhej të trajtohej si problem...

Johannes Hahn takon Edi Ramën viti 2019 të vendimtar për Shqipërinë

Johannes Hahn takon Edi Ramën, viti 2019-të vendimtar për Shqipërinë

para 10 orë - Klan Kosova

Pas vizitës që zhvilloi në Kosovë, Komisioneri Johannes Hahn ka arritur edhe në Shqipëri ku në kuadër të këtij udhëtimi ka takuar Kryeministrin shqiptar Edi Rama. Përmes llogarisë së tij në twitter, Johannes...

Syla për vizitën e Putin në Beograd Kam pritur që të jetë më i zëshëm për Kosovën

Syla për vizitën e Putin në Beograd: Kam pritur që të jetë më i zëshëm për Kosovën

para 10 orë - Klan Kosova

Analisti Valon Syla ka thënë që ka pritur nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin që të diskutojë më shumë për Kosovën gjatë vizitës së tij që bëri sot në Beograd. “Prej asaj çka tha presidenti Putin shihet...

Johannes Hahn deklarohet për takimin që pati me Ramush Haradinajn

Johannes Hahn deklarohet për takimin që pati me Ramush Haradinajn

para 10 orë - Klan Kosova

Komisioneri Johannes Hahn ka realizuar në Kosovë, vizitën e tij të parë në rajon për vitin 2019-të. Përmes një cicërime në llogarinë e tij në Twitter, komisioneri Johannes Hahn ka dhënë disa detaje nga...

Besa Shahini merr zyrtarisht detyrën e Ministres së Arsimit në Shqipëri

Besa Shahini merr zyrtarisht detyrën e Ministres së Arsimit në Shqipëri

para 10 orë - Klan Kosova

Besa Shahini sot ka marrë zyrtarisht detyrën e Ministres së Arsimit, Sportit dhe Rinisë në Shqipëri, njofton Klan Kosova. Shahini është ministrja e parë nga Kosova në Shqipëri, pasi që Gent Cakaj nuk u...

Maliqi Fuqitë botërore po e përkrahin marrëveshjen Kosovë Serbi por s po flasin për kompromisin

Maliqi: Fuqitë botërore po e përkrahin marrëveshjen Kosovë-Serbi por s’po flasin për kompromisin

para 10 orë - Klan Kosova

Analisti politik Shkëlzen Maliqi, ka vlerësuar se Kosova nuk guxon të humbet kohë derisa Bashkimi Europian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar që një marrëveshje finale të arrihet brenda disa...

Tasholli Serbia e konsideron Rusinë ndihmesë në raport me Kosovën

Tasholli: Serbia e konsideron Rusinë ndihmesë në raport me Kosovën

para 10 orë - Klan Kosova

Analisti politik Ismail Tasholli ka thënë se Serbia gjithnjë e ka konsideruar Rusinë ndihmesë në vendimmarrjet në raport me çështjen e Kosovës. Tasholli në Zona e Debatit ka vlerësuar se qasja e Rusisë...

Kilet e akumuluara në bark kanë ndikim të papritur në tru

Kilet e akumuluara në bark, kanë ndikim të papritur në tru

para 11 orë - Klan Kosova

Kilogramët e tepërt të akumuluar veçanërisht në bark, janë të lidhur ngushtësisht me një ulje të volumit të trurit. Është kjo ajo që ka zbuluar një studim anglez i drejtuar nga Mark Hamer, i Loughborough...

Raporti i Dick Martit i hartuar nga Beogradi

Raporti i Dick Martit i hartuar nga Beogradi

para 11 orë - Klan Kosova

Raporti i Dick Martyt sipas të cilit mund të gjykohen pjesëtarët e UÇK-së për krime lufte, është përgatitur në Beograd, njofton Klan Kosova. Këtë e konfirmon edhe vet historiani serb, Milan Protiq. Kronikë...

Vetëm kush ka një shoqe të ngushtë arrin t i kuptojë këto gjëra

Vetëm kush ka një shoqe të ngushtë arrin t’i kuptojë këto gjëra

para 11 orë - Klan Kosova

Mijëra kilometra nuk janë të mjaftueshme për t’ju ndarë. Edhe nëse jeni larg, nuk bëni asgjë pa miratimin e mikes tuaj më të mirë. Nuk ka rëndësi nëse u ndatë kur u rritët. Nëse keni bërë zgjedhje të ndryshme...

Përplasje mes dy veturash tek Xhamia e Llapit

Përplasje mes dy veturash tek Xhamia e Llapit

para 11 orë - Klan Kosova

Në mbrëmjen e kësaj të enjte, dy vetura janë përplasur mes vete. Ky aksident ka ndodhur saktësisht tek Xhamia e Llapit në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Ende nuk dihet nëse ka të lënduar nga ky rast,...

Nis rimëkëmbja e Pallatit të Rinisë

Nis rimëkëmbja e Pallatit të Rinisë

para 12 orë - Klan Kosova

Në Pallatin e Rinisë nuk pati investime qe një kohë të gjatë, por mund të ketë në të ardhmen. Kështu po zotohen drejtuesit e këtij institucioni, tani kur po shlyejnë borxhet e mbledhura ndër vite. Kronikë e gazetares Iliri Pireva:

Transportuesit ankohen në kolegët e tyre nga Serbia

Transportuesit ankohen në kolegët e tyre nga Serbia

para 12 orë - Klan Kosova

Në radhë një kronikë e cila flet për një shqetësim që kanë transportuesit kosovarë. Ata thonë se kolegët e tyre nga Serbia po ua marrin punën në Shqipëri. Kronikë e gazetarit Flamur Gajtani:

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK