http://kariera.mk
Armëpushimi në Ukrainë

Armëpushimi në Ukrainë

para 26 minutave - RTSH

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë pro Kremlinit nuk kanë arritur të thonë nëse do e respektojnë ndalimin e luftimeve si dhe një nga liderët e Ukrainës ka thënë...

Opozita vazhdon protestën Basha shprehet i bindur për fitore

Opozita vazhdon protestën, Basha shprehet i bindur për fitore

para 47 minutave - RTSH

Mes dhjetra përkrahësve entuziastë që po e shoqërojnë në protestën e opozitës para selisë së qeverisë, kreu i PD Lulzim Basha, shprehu bindjen se kauza e tyre do të fitojë. “Këtu në këtë shesh kemi ardhur,...

Basketboll Elektra Zykaj shënon rekord prej 79 pikësh

Basketboll; Elektra Zykaj shënon rekord prej 79 pikësh

para një ore - RTSH

Ka ardhur një fitore e thellë të dielën e Flamurtarit në basketboll për femra sot ndaj Apolonisë, por spikat fakti që Elektra Zykaj vendos një rekord me vete. Ndërkohë që përfunduar me shifrat 121-74 ky...

Protesta e opozitës së djathtë hyn në ditën e dytë

Protesta e opozitës së djathtë hyn në ditën e dytë

para 4 orë - RTSH

Protesta e opozitës së djathtë shqiptare ka hyrë në ditën e dytë, me thirrjen e përsëritur për dorëheqjen e qeverisë Rama, ngritjen e një qeverie teknike e cila do të çojë vendin në zgjedhje të lira dhe...

Hahn  Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit në përputhje të plotë me Kushtetutën e Shqipërisë

Hahn: “Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, në përputhje të plotë me Kushtetutën e Shqipërisë”

para 19 orë - RTSH

Komisioneri evropian për zgjerimin Johanes Hahn në një letër dërguar kryeministrit shqiptar Edi Rama, jep sqarime lidhur me pyetjet e ngritura nga dy ministra, ai i Drejtësisë Petrit Vasili dhe ajo e Integrimit...

Kategoria e Parë Lushnja shkatërron Sopotin 4 0

Kategoria e Parë: Lushnja shkatërron Sopotin 4-0

para 23 orë - RTSH

JAVA 16 GRUPI A DATA ORA NDESHJA REZ 18.02.2017 14:00 Iliria – Tërbuni 1 – 0 18.02.2017 14:00 Besa – Erzeni 0 – 2 18.02.2017 14:00 Shënkolli – Adriatiku 2 – 1 18.02.2017 14:00 Burreli – Kastrioti 1 – 3...

Opozita vazhdon protestën në çadrën e ngritur para kryeministrisë

Opozita vazhdon protestën në çadrën e ngritur para kryeministrisë

para 24 orë - RTSH

Pavarësisht rreshjeve të shiut përkrahësit e opozitës, tashmë më të paktë në numër, po qëndrojnë para selisë së qeverisë. Organizatorët e protestës kanë ngritur çadra. Krerët e opozitës të udhëhequr nga...

Tahiri le të ngrihen çadrat

Tahiri le të ngrihen çadrat

para 24 orë - RTSH

Ajo që ishte paralajmëruar u bë. Mijëra protestues vendosën të ngren çadrat, ku do të vazhdojnë në shënjë proteste të mbajnë të bllokuar bulevardin Dëshmorët e Kombit. Policia e shtetit nuk do të pengojë...

Hahn  Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit është një strukturë që është në përputhje të plotë me Kushtetutën e Shqipërisë

Hahn: “Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit është një strukturë që është në përputhje të plotë me Kushtetutën e Shqipërisë”

para një dite - RTSH

Komisioneri evropian për zgjerimin Johanes Hahn në një letër dërguar kryeministrit shqiptar Edi Rama, jep sqarime lidhur me pyetjet e ngritura nga dy ministra, ai i Drejtësisë Petrit Vasili dhe ajo e Integrimit...

Vuçiç pranon emërimin e partisë së tij si kandidat për garën presidenciale

Vuçiç pranon emërimin e partisë së tij si kandidat për garën presidenciale

para një dite - RTSH

Kryeministri i Serbisë Aleksander Vuçiç, pasi pranoi emërimin e partisë së tij si kandidat për garën presidenciale, tha se do ta fitojë atë garë që të tjerët të mos prishin arritjet e deritanishme dhe...

Meksikë protesta kundër murit të Trump

Meksikë, protesta kundër murit të Trump

para një dite - RTSH

Mijëra njerëz në qytetin kufitar meksikan Huarez krijuan një gardh njerëzor duke bashkuar duart, në shenjë proteste kundër planeve të presidentit amerikan për të ndërtuar një mur me Meksikën. Në protestën...

Opozita në protestë Basha paralajmëron  Ose do të bëjmë zgjedhje të ndershme ose nuk do ketë zgjedhje fare

Opozita në protestë, Basha paralajmëron: “Ose do të bëjmë zgjedhje të ndershme, ose nuk do ketë zgjedhje fare”

para një dite - RTSH

Opozita e djathtë shqiptare ka nisur të shtunën në mesditë protestat e saj për të detyruar qeverinë socialiste të organizojë më 18 qershor zgjedhje të lira dhe të ndershme. Përpara dhjetra mijëra përkrahësve...

Grabitja në Qafë Kashar arrestohet organizatori Jetmir Çerpija

Grabitja në Qafë Kashar, arrestohet organizatori Jetmir Çerpija

para një dite - RTSH

Policia ka arrestuar Jetmir Çerpijan, i cili dyshohet si organizuesi i grabitjes së 3.2 milion dollareve të një banke të nivelit të dytë. Mësohet se Çerpija është arrestuar në zonën e Dibrës, pasi ishte...

Rama Do të dëgjojmë pakënaqesitë e pakicës por nuk do të ndalemi për të bërë shtet

Rama: Do të dëgjojmë pakënaqesitë e pakicës, por nuk do të ndalemi për të bërë shtet

para një dite - RTSH

Ndëkohë që në bulevardin Dëshmorët e Kombit po zhvillohej protesta e organizuar nga opozita, kryeministri Edi Rama publikoi në fejsbuk (Facebook) një video me pamje të saj. Në postrimin e tij kreu i qeverisë,...

Protesta e PD mbi 1500 policë marrin në mbrotje insitucionet

Protesta e PD, mbi 1500 policë marrin në mbrotje insitucionet

para një dite - RTSH

Më shumë se 1500 forca policie nga komisariatet, ato të rendit, njësia speciale, shqiponjat, forcat operacionale, policia rrugore si dhe ato të ndërhyrjes së shpejtë, janë angazhaur për protestën e paraljmëruar...

Tiranë qytetarët nuk përshtaten me ndarjen e mbetjeve në burim

Tiranë, qytetarët nuk përshtaten me ndarjen e mbetjeve në burim

para një dite - RTSH

Që prej dhjetorit të vitit të shkuar në kryeqytet nisi funksionimin ndermarrja publike e pastrimit. Prej afro 2 muajsh Eco Tirana kryen pastrimin në zonën që kufizohet nga unaza e mesme e kryeqytetit,...

 Tirana Olimpik Park  drejt përfundimit

“Tirana Olimpik Park”, drejt përfundimit

para një dite - RTSH

Një nga projektet madhore në shërbim të sportit në vend,”Tirana Olimpik Park”, është drejt përfundimit. Pallati i sportit, ka përfunduar në tërësi, ndërsa janë për t’u vendosur koshat e basketbollit dhe...

Një fëmijë i vdekur dhe 15 të plagosur nga një shpërthim në juglindje të Turqisë

Një fëmijë i vdekur dhe 15 të plagosur nga një shpërthim në juglindje të Turqisë

para një dite - RTSH

Një fëmijë tre vjeçar humbi jetën dhe të paktën 15 persona të tjerë mbetën të plagosur pas shpërthimit të fuqishëm të një automjeti në qytetin Viransehir, në juglindje të Turqisë. Shpërthimi ndodhi rreth...

Fleckenstein përsërit Zgjedhjet sipas standarteve dhe zbatim i Reformës në Drejtësi çojnë në hapjen e negociatave me BE

Fleckenstein përsërit: Zgjedhjet sipas standarteve dhe zbatim i Reformës në Drejtësi çojnë në hapjen e negociatave me BE

para një dite - RTSH

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein, ka përsëritur se nëse zgjedhjen e përgjithshme të 18 qershorti  mbahen sipas standarteve europiane dhe nëse ka një zbatim të mirë fillestar...

Shkëmbi i Kavajës rrënohet një shtesë në ndërtim mbi një pallat shumëkatësh

Shkëmbi i Kavajës, rrënohet një shtesë në ndërtim mbi një pallat shumëkatësh

para një dite - RTSH

Katër kate shtesë të një pallati shumëkatësh tek Shkëmbi të Kavajës, janë rrëzuar mesditën e të premtes, njoftojnë burime të ndryshme informacioni. Fatmirësisht nuk ka patur viktima, pasi punonjësit e...

Paraliza reformave rrezikon të ardhmen e Ballkanit në BE

Paraliza reformave rrezikon të ardhmen e Ballkanit në BE

para një dite - RTSH

E ardhmja e proceseve reformuese në ekonomitë e Evropës Juglindore “në dritën” e dilema aktuale nëse duhen bërë duke patur BE në mendje, ishte tema diskutuar detajisht në seancën e Dialogut të Fondacioni...

Fation Plaku fotografi alpinist unik

Fation Plaku fotografi alpinist unik

para një dite - RTSH

Nuk ka një tjetër shqiptar si ai; që të shkelë nga maja më e lartë të botës, në Everest, e të mos lërë majë e gërxhe e liqene e lumenj të Shqipërisë pa mbërritur, por të bëjë njëkohësisht kudo edhe foto...

Kreu i AKZ Spahiu Nëse qeveria nuk pranon kërkesat opozita gris mandatet dhe largohet nga parlamenti

Kreu i AKZ Spahiu: Nëse qeveria nuk pranon kërkesat, opozita gris mandatet dhe largohet nga parlamenti

para një dite - RTSH

Masat që do të merren nga opozita nëse nuk realizohet numërimi elektronik i votave për zgjedhjet e përgjithshme të 18 Qershorit duket se do të jenë ekstreme. Detajet janë bërë të ditura nga aleati i demokratëve,...

Kreu i AKZ Spahiu paralajmëron masa radikale nëse qeveria nuk pranon kërkesat e opozitës

Kreu i AKZ Spahiu paralajmëron masa radikale nëse qeveria nuk pranon kërkesat e opozitës

para një dite - RTSH

Masat që do të merren nga opozita nëse nuk realizohet numërimi elektronik i votave për zgjedhjet e përgjithshme të 18 Qershorit duket se do të jenë ekstreme. Detajet janë bërë të ditura nga aleati i demokratëve,...

IPhone 8 a do të jetë më i shtrenjti në histori

IPhone 8-a do të jetë më i shtrenjti në histori

para një dite - RTSH

Telefoni i ardhshëm i kompanisë, iPhone 8, thuhet se do të jetë më i shtrenjti në historinë dhjetëvjeçare të iPhoneve. Sipas një raportimi të ri, telefoni i ardhshëm do të kushtojë më shumë se 1000 dollarë...

Kategoria e Parë Pogradeci fiton kundër Dinamos në Pezë

Kategoria e Parë: Pogradeci fiton kundër Dinamos në Pezë

para një dite - RTSH

JAVA 16 GRUPI A DATA ORA NDESHJA REZ 18.02.2017 14:00 Iliria – Tërbuni – 18.02.2017 14:00 Besa – Erzeni – 18.02.2017 14:00 Shënkolli – Adriatiku – 18.02.2017 14:00 Burreli – Kastrioti – 19.02.2017 14:00...

Vettingu KLD Llalla kundër Xhafës U respektua ligji për emërimet në KED

Vettingu-KLD-Llalla, kundër Xhafës: U respektua ligji për emërimet në KED

para një dite - RTSH

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, reagon ndaj akuzave të Kreut të Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafa , se sekretari i Përgjithshëm i KLD-së, kishte shmangur nga shorti një numër të konsiderueshëm prokurorësh...

 Të Thyer  Filmi i fundit nga Edmond Budina

“Të Thyer”; Filmi i fundit nga Edmond Budina

para një dite - RTSH

“Të thyer” është filmi më i ri nga Edmond Budina, që i propozohet publikut shqiptar si një akuzë e fortë ndaj sistemit që pasurohet duke shkatërruar ambjentin. Një sistem korruptiv ndërthyer me pushtetin...

Dramë një zjarrëfikës në oborrin e teatrit

Dramë një zjarrëfikës në oborrin e teatrit

para 2 dite - RTSH

Dramaturgu Stefan Çapaliku, rikthehet në teatrin “Migjeni” në Shkodër, me një komedi të verdhë, që trajton fatin e njerëzve të teatrit në ditët e sotme. Mesazhe të forta pjesa përcjell për indiferentizmin...

Protesta e opozitës qeveria izolon hyrjen qëndrore

Protesta e opozitës, qeveria izolon hyrjen qëndrore

para 2 dite - RTSH

Qeveria shqiptare ka marrë masa të posaçme në selinë e saj lidhur me protestën e opozitës që është paralajmëruar për t’u mbajtur të shtunën në mesditë në Tiranë. Hyrja qëndrore e godinës është rrethuar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK