http://kariera.mk
Kukan për hapjen e negociatave Unë jam shumë optimist

Kukan për hapjen e negociatave: Unë jam shumë optimist!

para 21 minutave - RTSH

Europarlamentari Eduard Kukan, i cili kryeson delegacionin me 7 anetarë të Parlamentit Evropian për vezhgimin e zgjedhjeve në Shqipëri, u shpreh i kënaqur nga ecuria e procesit. I pyetur nga Sonila Agostini...

Zvogëlohet diferenca PS PD

Zvogëlohet diferenca PS -PD

para 36 minutave - RTSH

Kur janë përpunuar afro 70 përqind e qendra votave të hedhura, diferencat mes PS dhe PD, dy partive kryesore në vend janë zvogëluar PS deri tani projektohet të marri 73 deputetë, ndërsa PD 44. Në shifra...

Ambasada e SHBA Votimi u krye me efikasitet dhe në mënyrë paqësore

Ambasada e SHBA: Votimi u krye me efikasitet dhe në mënyrë paqësore

para një ore - RTSH

Ambasada e SHBA ka publikuar në Fejsbuk një deklaratë lidhur me zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri. “Shtetet e Bashkuara urojnë qytetarët shqiptarë për ushtrimin e të drejtës së tyre demokratike...

Spanjë zjarr në parkun natyror të Donanas trashëgimi botërore e UNESCO s

Spanjë, zjarr në parkun natyror të Donanas, trashëgimi botërore e UNESCO-s

para një ore - RTSH

Një zjarr ka përfshirë sot parkun natyror të Donanas në jug të Spanjës duke çuar në evakuimin e më shumë se 2000 personave. Sipas autoriteteve, zjarri, që u njoftua mbrëme në komunën e Moguerit ne jugperëndimte...

Itali stuhi breshëri pas të nxehtit

Itali, stuhi breshëri pas të nxehtit

para një ore - RTSH

Pas ditësh të tëra me temperatura shumë të larta, Italia është përfshirë nga stuhi të fuqishme me shi dhe breshër, të cilat kanë rënë në të gjithë veriun. Në disa zona breshëri ka arritur në një diametër...

Zgjedhjet OSBE ODHIR i vlerëson si të mjaftueshme për stabilitetin e nevojshëm

Zgjedhjet, OSBE-ODHIR i vlerëson si të mjaftueshme për stabilitetin e nevojshëm

para një ore - RTSH

Zgjedhjet në Shqipëri ishin të mira mjaftueshëm për të pasur stabilitetin e nevojshëm në këtë vend për të kryer detyrën. Përcaktimi i vëzhguesve ndërkombëtarë një ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve dhe në...

Ndryshon projeksioni PS dhe LSI ulen PD dhe PDIU ngjiten

Ndryshon projeksioni, PS dhe LSI ulen, PD dhe PDIU ngjiten

para 3 orë - RTSH

Kanë ndryshuar shifrat e shpërndarjes së mandateve pas përpunimit të 58.04 përqind të qendrave të votimit. PS ka zbritur në 74 mandate, PD është ngjitur në 43 mandatate, ndërsa LSI ka zbritur në 18 mandate....

Itali Stuhite e breshërit pas të nxehtit

Itali; Stuhite e breshërit pas të nxehtit

para 5 orë - RTSH

Pas ditësh të tëra me temperatura shumë të larta, Italia është përfshirë nga stuhi të fuqishme me shi dhe breshër, të cilat kanë rënë në të gjithë veriun. Në disa zona breshëri ka arritur në një diametër...

Zjarret në Spanjë

Zjarret në Spanjë

para 5 orë - RTSH

Një zjarr ka përfshirë sot parkun natyror të Donanas në jug të Spanjës duke çuar në evakuimin e më shumë se 2000 personave. Sipas autoriteteve, zjarri, që u njoftua mbrëme në komunën e Moguerit ne jugperëndimte...

Koalicionit të Vëzhguesve Vendorë të Zgjedhjeve vlerëson pozitivisht zgjedhjet

Koalicionit të Vëzhguesve Vendorë të Zgjedhjeve vlerëson pozitivisht zgjedhjet

para 5 orë - RTSH

Koalicioni i Vëzhguesve vendorë e ka konsideruar si pozitiv procesin e votimit dhe ate të administrimit të votave në vend. Në një dalje për mediat, ku publikoi gjetjet dhe konkluzionet paraprake të monitorimit...

Veliaj  Kjo ishte një fitore masive e punës mbi fjalët

Veliaj: “Kjo ishte një fitore masive e punës mbi fjalët”

para 5 orë - RTSH

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili mbështeti fort fushatën e PS për zgjedhjet parlamentare, ka deklaruar fitoren e PS në këto zgjedhje. “Le t’i japim dorën njëri-tjetrit dhe ecim përpara....

Komiteti Shqiptar i Helsinkit vlerëson pozitivisht zgjedhjet

Komiteti Shqiptar i Helsinkit vlerëson pozitivisht zgjedhjet

para 6 orë - RTSH

Komiteti Shqiptar i Helsinkit e vlerëson si të qetë atmosferën e ditës së votimit dhe atë të numërimit të deritanishëm të votave, pavarësisht incidenteve sporadike të raportuara mes shtetasve të ndryshëm...

Kolumbi Fundoset anija me 15o pasagjerë 9 viktima e 16 të zhdukur

Kolumbi: Fundoset anija me 15o pasagjerë, 9 viktima e 16 të zhdukur

para 6 orë - RTSH

Një anije turistike me 150 pasagjerë në bord është mbytur në një liqen në qytetin turistik të Guatape në Kolumbi. Nga të dhënat e para raportohet për të paktën 9 persona të vdekur e të paktën 16 të tjerë...

Vazhdon numërimi trendi nuk ndryshon

Vazhdon numërimi, trendi nuk ndryshon

para 6 orë - RTSH

Kur përpunimi i votave po i afrohet gjysmës së tyre, trendi i rezultatit nuk ka ndryshuar. Partia Socialiste edhe më tej vazhdon të jetë kryesuese dhe të shkojë drejt marrjes së 76 mandateve. Sipas KQZ...

UNICEF Jemen Kolera bën kërdinë

UNICEF: Jemen-Kolera bën kërdinë

para 6 orë - RTSH

Arabia Saudite ka dhuruar 66.7 milionë dollarë për të mbështetur përpjekjet e UNICEF-it dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të luftuar kolerën në Jemen. Stefen O’Brien, Nënsekretari i Përgjithshëm...

Zgjedhjet 2017 konfirmohen bastionet

Zgjedhjet 2017, konfirmohen bastionet

para 6 orë - RTSH

Procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve të 25 qershorit, po vijon me ritme të larta. Reporterët e RTSH në rrethe njoftojnë për përfundimin e numërimit në Memaliaj, Delvinë, Pukë, Has, Tropojë dhe Skrapar....

KQZ Ndërprerjet e zgjatura hetim komisionerëve

KQZ,Ndërprerjet e zgjatura, hetim komisionerëve

para 7 orë - RTSH

KZAZ 74 në Përmet dhe KZAZ 37 e 41 në Tiranë, në kundërshtim me ligjin vendosin të ndërpresin proçesin e numërimit deri në ora 17.00. Ky vendim është cilësuar krejt i papërgjegjshëm dhe në kundërshtim...

Pakistan Aksidenti tragjik i çisternës me naftë

Pakistan; Aksidenti tragjik i çisternës me naftë

para 7 orë - RTSH

Ka arritur në 152 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e përmbysjes dhe përfshirjes nga zjarri të një çisterne me naftë në Pakistan. Sipas autoriteteve, bilanci i viktimave është rritur pas...

Reagimi i Koalicionit të Vëzhguesve Vendorë të Zgjedhjeve

Reagimi i Koalicionit të Vëzhguesve Vendorë të Zgjedhjeve

para 7 orë - RTSH

Koalicioni i Vëzhguesve vendorë e ka konsideruar si pozitiv procesin e votimit dhe ate të administrimit të votave në vend. Në një dalje për mediat, ku publikoi gjetjet dhe konkluzionet paraprake të monitorimit...

Mediat e huaja reagojnë për zgjedhjet PS fituese e zgjedhjeve

Mediat e huaja reagojnë për zgjedhjet, PS fituese e zgjedhjeve

para 7 orë - RTSH

Pjesëmarrja e ulët në zgjedhjet parlamentare të 2017-es nuk ka kaluar pa u vënë re nga mediat e huaja, të cilat shkruajnë se këtë vit shqiptarët duket se zgjodhen të braktisnin kutitë e votimit. Një numër...

PS drejt marrjes së 76 mandateve

PS drejt marrjes së 76 mandateve

para 8 orë - RTSH

Sipas të dhënave më të fundit nga KQZ pasi janë përpunuar 40.49 përqind e votave PS vazhdon të jetë edhe më tej kryesuese e zgjedhjeve të 25 qershorit. Deri tani ajo ka marrë 305.317 vota, ose 49.48 përqind....

Zgjedhjet parlamentare edhe më tej udhëheq PS

Zgjedhjet parlamentare, edhe më tej udhëheq PS

para 8 orë - RTSH

PS vazhdon të udhëheqi në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Sipas të dhënave kur janë përpunuar pak më shumë se 37 përqind e votave, PS ka marrë 49. 52 përqind të tyre. Në vend të dytë është PD me...

Rama Kryevepër ende e pambaruar e njerëzve të zakonshëm të këtij vendi

Rama: Kryevepër ende e pambaruar e njerëzve të zakonshëm të këtij vendi!

para 8 orë - RTSH

Kryeministri socialist Edi Rama, i cili po ndjek hapa pas hapi procesin e numërimit të votave, duket se është më shumë se i kënaqur nga rezultatet e deritanishme. Në rrjetin social Fejsbuk zoti Rama shkruan...

Ka nisur numërimi i votave PS udhëheq

Ka nisur numërimi i votave, PS udhëheq

para 10 orë - RTSH

Nga të dhënat a pjesshme që ofron KQZ, nga numërimi i deritanishëm i votave, PS deri tani në pushtet, po kryeson zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Ajo ka  49,58 përqind, e ndjekur nga PD në opozitë...

Zguri Shtyrja e numërimit të votave e jashtëligjshme

Zguri: Shtyrja e numërimit të votave e jashtëligjshme

para 19 orë - RTSH

Kreu i KQZ Klement Zguri ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me vendimin e disa KZAZ-ve të cilat kanë shtyjnë nisjen e procesit të numërimi të votave. Zoti Zguri i konsideroi këto vendime të jashtëligjshme...

Idrizi PDIU fituese tej pritshmërive

Idrizi: PDIU fituese tej pritshmërive

para 19 orë - RTSH

Pas tre krerëve kryesorë të politikës Rama, Basha dhe Meta, edhe kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi është shprehur për një sukses të partisë së tij. “Nga gjithë të dhënat tona ne jemi fitues përtej gjithë pritshmërive...

Pusteci i pari që nis numërimin e votave

Pusteci, i pari që nis numërimin e votave

para 19 orë - RTSH

Në KZAZ 69 në Pustec, ka nisur numërimi i votave të zgjedhjeve të 25 qershori, duke shënuar dhe fillimin e këtij procesi në rang vendi. Sipas gazetares së RTSH Esmeralda Cenkollari jane hapur tre kutite...

Luan Rama LSI ka fituar Rilindja në opozitë

Luan Rama: LSI ka fituar, Rilindja në opozitë!

para 20 orë - RTSH

Lëvizja Socialiste për Integrim ka deklaruar fitoren. Në një dalje për mediat nënkryetari Luan Rama ka deklaruar se sipas të dhënave të saj kjo forcë politike është fituese, ndërsa Rilindja do të dalë...

Vlorë përplasen komisionerët e PS dhe LSI

Vlorë, përplasen komisionerët e PS dhe LSI

para 21 orë - RTSH

Një përplasje fizike ka ndodhur komisionerëve të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim në fshatin Bishan në Vlorë. Gjithçka ka nodhur pasi makina që transportonte kutitë e votimit, për...

KQZ  Pjesmarrja 46 55 përqind

KQZ : Pjesmarrja 46.55 përqind

para 21 orë - RTSH

KQZ ofroi shifrat më të fundit lidhur me zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Sipas saj nga të dhënat e 46.55 përqind të qendrave të votimit dei në orën 19, pjesmarrja në zgjedhje është 45.17 përqind....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK