http://kariera.mk
Në sulmet në Jemen vriten pesë militantë të dyshuar të Al Kaidës

Në sulmet në Jemen vriten pesë militantë të dyshuar të Al-Kaidës

para 7 orë - MRT

Pesë militantë të dyshuar të Al-Kaidës janë vrarë nga një sulm i SHBA-së me dron në Jemen, kanë thënë autoritetet lokale... Sulmi ka ndodhur në mëngjesin e sotëm dhe ka pasur si shënjestër një makinë që...

Grabitet një farmaci në qendër të Shkupit

Grabitet një farmaci në qendër të Shkupit

para 7 orë - MRT

Farmacia e Zeginit në qendër të Shkupit është grabitur mbrëmë nga një sulmues me maska... Farmacia e Zeginit në qendër të Shkupit është grabitur mbrëmë  nga një sulmues me maska, i cili me kërcënim nga...

Një fëmijë katërvjeçar shtypet nga një traktor

Një fëmijë katërvjeçar shtypet nga një traktor

para 7 orë - MRT

Një fëmijë katërvjeçar ka marrë lëndime të rënda nëpër trup pasi ka rënë dhe është shtypur nga një traktor... Një fëmijë katërvjeçar ka marrë lëndime të rënda nëpër trup pasi ka rënë dhe është shtypur...

Strugë pensionistët përmes këngës dhe valles kultivojnë bashkëpunimin

Strugë, pensionistët përmes këngës dhe valles kultivojnë bashkëpunimin

para 8 orë - MRT

Në qytetin e Strugës Shoqatat e pensionistëve të maqedonisë me këngë, muzikë e valle mbajtën revinë e 15 regjionale të maqedonisë jug perendimore.. Edhe pse këta punëtorë të devotshëm tërë jetën kanë kontribuar...

Ji takon liderët shqiptar Ahmeti Ji ishte i qartë të vazhdojë procesi BESA Treguam gadishmëri për zgjidhjen e krizës

Ji takon liderët shqiptar; Ahmeti: Ji ishte i qartë, të vazhdojë procesi; BESA: Treguam gadishmëri për zgjidhjen e krizës

para 8 orë - MRT

Zёvendёs ndihmёs sekretari i shtetit pёr Evropё dhe Euro-Azi i SHBA-ve, Hojt Brajan Ji priti në takime... Zёvendёs ndihmёs sekretari i shtetit pёr Evropё dhe Euro-Azi i SHBA-ve, Hojt Brajan Ji priti në...

Basha kërcënon Ramën Po su tërhoqe në 18 qershor kushtetuta do jetë nul

Basha kërcënon Ramën: Po su tërhoqe, në 18 qershor kushtetuta do jetë nul

para 9 orë - MRT

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet i bindur se në 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje... Nga çadra e protestës ai është shprehur se nuk do të lejohen zgjedhje fasadë, as në Kavajë për kreun...

MPJ e Suedisë duhet respektuar kryetari i ri i kuvendit

MPJ e Suedisë, duhet respektuar kryetari i ri i kuvendit

para 9 orë - MRT

Pas reagimeve të shumtë në lidhje me situatën e krijuar në Maqedoni ka reaguar edhe ministrja e Punëve të Jashtme të Suedisë, Margot Vollstrom... Ajo nëpërmjet rrjetit social twitter ka kërkuar që kryetari...

LSDM funksionar dhe kriminel dhunuan deputetët VMRO DPMNE LSDM provokoi revoltën e qytetrëve

LSDM, funksionar dhe kriminel dhunuan deputetët; VMRO-DPMNE, LSDM provokoi revoltën e qytetrëve

para 10 orë - MRT

LSDM kërkon nga Prokuroria Themelore, Ministria e punëve të brendëshme dhe të gjitha intitucionet kopetente, që të zgjivillojnë hetime transparente... LSDM kërkon nga Prokuroria Themelore, Ministria e...

LSDM apel Gruevskit mos tento të bllokosh kryeparlamentarin VMRO DPMNE zgjedhja e krzeparlamentarit ishte një performancë

LSDM apel Gruevskit, mos tento të bllokosh kryeparlamentarin; VMRO-DPMNE, zgjedhja e krzeparlamentarit ishte një performancë

para 10 orë - MRT

LSDM kërkon nga Nikoilla Gruevski dhe partia e tij që të mos tentojë të bllokojë punën e kryeparlamentarit të ri Talat Xhaferi... LSDM kërkon nga Nikoilla Gruevski dhe partia e tij që të mos tentojë të...

Familja Jahiu përballë skamjes dhe sëmundjes

Familja Jahiu përballë skamjes dhe sëmundjes

para 11 orë - MRT

Skamja dhe problemet e shendetit te familjareve jane bere bashke ne familjen Jahiu ne lagjen Serave ne Shkup... Skamja dhe problemet e shendetit te familjareve jane bere bashke ne familjen Jahiu ne lagjen...

SHBA protesta kundër politikave të Trumpit për klimën

SHBA, protesta kundër politikave të Trumpit për klimën

para 11 orë - MRT

Dhjetëra mijëra njerëz kanë marshuar në Uashington për të dytën javë me radhë, për të kundërshtuar politikat e presidentit Donald Trump për ndryshimet klimatike dhe ambientin... Ngjarja kryesore e protestave,...

Koreja e Veriut paralajmëron se do fundosë nëndetësen bërthamore amerikane

Koreja e Veriut paralajmëron se do fundosë nëndetësen bërthamore amerikane

para 11 orë - MRT

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të fundosë një nëndetëse bërthamore amerikane... Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të fundosë një nëndetëse bërthamore amerikane, e vendosur në ujërat e Koresë së Jugut....

CEFTA Laknori nuk zbatohet kompanitë kanë probleme Mosrespektimi i CEFTA s Ramadani kemi vonesa që shtojnë harxhimet

CEFTA, Laknori, nuk zbatohet, kompanitë kanë probleme; Mosrespektimi i CEFTA-s, Ramadani, kemi vonesa që shtojnë harxhimet

para 12 orë - MRT

Marrëveshja CEFTA-2006 është marrëveshje gjithëpërfshirëse e tregtisë së lirë, e cila ka për qëllim liberalizimin e plotë të tregut... Marrëveshja CEFTA-2006 është marrëveshje gjithëpërfshirëse e tregtisë...

Papa Françesku Të ndërhymë lufta mes Koresë dhe SHBA së do shkatërrojë botën

Papa Françesku: Të ndërhymë, lufta mes Koresë dhe SHBA-së do shkatërrojë botën

para 12 orë - MRT

Papa Francesku ka bërë thirrje për ndërmjetësim ndërkombëtar për të lehtësuar tensionet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut mbi aktivitetin bërthamor të Phenianit... Ai paralajmëroi se kriza rrezikonte të...

Rama shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

Rama, shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

para 12 orë - MRT

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një deklarate për mediat për shpalljen e listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit... Kryeministri i...

LR PDSH mjekët e Selës ndalojnë vizitat nga jashtë

LR- PDSH, mjekët e Selës ndalojnë vizitat nga jashtë

para 13 orë - MRT

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela vazhdon të kurohet në spital, por edhe pse gjendja e tij është e qëndrueshme... Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela vazhdon të kurohet në spital, por edhe pse gjendja e tij është...

Teksasi goditet nga tornado të shumtë dhjetra të vdekur e të plagosur

Teksasi goditet nga tornado të shumtë, dhjetra të vdekur e të plagosur

para 13 orë - MRT

Të paktën pesë persona kanë vdekur pasi disa tornado të fuqishme goditën Teksasin mbrëmjen e të shtunës... Të paktën pesë persona kanë vdekur pasi disa tornado të fuqishme goditën Teksasin mbrëmjen e të...

Trump sërish sulmon mediat

Trump sërish sulmon mediat

para 13 orë - MRT

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump, ka akuzuar të shtunën vonë mediat kryesore amerikane... Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump, ka akuzuar të shtunën vonë...

Kubë rrezohet aeroplani luftarak 10 të vdekur

Kubë, rrezohet aeroplani luftarak, 10 të vdekur

para 13 orë - MRT

Një aeroplan luftarak është rrëzuar në perëndimin malor të Kubës, duke vrarë të gjithë tetë personat në bord... Në një komunikatë, ushtria kubane njoftoi se aeroplani dymotorësh “Antonov AN-26” u rrëzua...

Me kërkesë të Prokurorisë Publike MPB ja nxjerrë flet arrest për 15 persona

Me kërkesë të Prokurorisë Publike, MPB-ja nxjerrë flet-arrest për 15 persona

para 13 orë - MRT

Me kërkesë të Prokurorisë Publike, Ministria për Punë të Brendshme ka nxjerrë flet-arrest për 15 persona... Bëhet fjalë për persona të cilët ishin pjesë e protestuesve të cilët ushtruan dhunë ndaj, deputetëve...

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

para 13 orë - MRT

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut... Reshjet më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa do të fryejë edhe erë e lehtë verilindore....

Zjarr në ndërtesën e MM së dhe Shtatmadhorisë së ARM së

Zjarr në ndërtesën e MM-së dhe Shtatmadhorisë së ARM-së

para një dite - MRT

Për shkak të defektit në instalimin elektrik në objektin e Ministrisë së Mbrojtjes dhe Shtatmadhorisë së ARM-së... Për shkak të defektit në instalimin elektrik në objektin e Ministrisë së Mbrojtjes dhe...

Një shtetas i Kosovës humbi jetën në një aksident në afërsi të kalimit kufitarë Bllacë

Një shtetas i Kosovës humbi jetën në një aksident në afërsi të kalimit kufitarë Bllacë

para një dite - MRT

Një person nga Kosova humbi jetën në një aksident rrugor që ndodhi sot herët në mëngjes... Një person nga Kosova humbi jetën në një aksident rrugor që ndodhi sot herët në mëngjes në rrugën magjistrale...

BE miratoi unanimisht strategjinë për Brexit

BE miratoi unanimisht strategjinë për Brexit

para një dite - MRT

Liderët e Bashkimit Evropian miratuan të shtunën unanimisht parimet udhëzuese për bisedimet dyvjeçare për Brexit me Britaninë e Madhe... Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka shkruar në Twitter...

Meta paralajmëron negociata për krizën Basha zgjedhja e Metës pazar politik i mazhorancës

Meta paralajmëron negociata për krizën: Basha, zgjedhja e Metës pazar politik i mazhorancës

para një dite - MRT

Një ditë pasi u zgjodh si President i Shqipërisë nga Kuvendi, Ilir Meta heq dorë nga të gjitha funksionet në LSI... Një ditë pasi u zgjodh si President i Shqipërisë nga Kuvendi, Ilir Meta heq dorë nga...

Sela transferohet në spitalin e Tetovës Halili gjendja shëndetësore në përmirësim e sipër

Sela transferohet në spitalin e Tetovës: Halili: gjendja shëndetësore në përmirësim e sipër

para një dite - MRT

Lideri i LR-PDSH-së Ziadin Sela pas qëndrimit dy ditor në Spitalin e Shkupit sot është transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës... Lideri i LR-PDSH-së Ziadin Sela pas qëndrimit dy ditor në Spitalin e...

LSDM së shpejti do të zgjidhet qeveria reformatore VMRO DPMNE LSDM po formon para institucione

LSDM, së shpejti do të zgjidhet qeveria reformatore; VMRO-DPMNE, LSDM po formon para institucione

para një dite - MRT

Pas zgjedhjes së kryetarit të ri të kuvendit nga shumica parlamentare, në pajtueshmëri me Kushtetutën, ligjet dhe Rregulloren... Pas zgjedhjes së kryetarit të ri të kuvendit nga shumica parlamentare, në...

LSDM të enjtën në kuvend u krye vepër penale cënim terrorist Prokuroria Publike nuk është caktuar kualifikim i veprave penale

LSDM, të enjtën në kuvend u krye vepër penale cënim terrorist; Prokuroria Publike, nuk është caktuar kualifikim i veprave penale

para një dite - MRT

LSDM posedon dëshim serioze që flasin se të enjtën në kuvend u krye vepër penale cënim terrorist i rregullimit kushtetues dhe sigurisë... Këtë qëndrim LSDM e mbështet në nenin 313 të kodit penal, I cili...

Hojt Ji nesër në Shkup ShBA do diskutohet pёr formimin e qeverisё Bilalli pas njohjes së Xhaferit presion për qeverinë SHBA BE OSBE NATO të hetohet krimi në kuvend

Hojt Ji, nesër në Shkup: ShBA, do diskutohet pёr formimin e qeverisё; Bilalli, pas njohjes së Xhaferit, presion për qeverinë; SHBA, BE, OSBE, NATO, të hetohet krimi në kuvend

para një dite - MRT

Zёvendёs ndihmёs sekretari i shtetit pёr Evropё dhe Euro-Azi i SHBA-ve, Hojt Brajan Ji nesër zbret nё Shkup... Zёvendёs ndihmёs sekretari i shtetit pёr Evropё dhe Euro-Azi i SHBA-ve, Hojt Brajan Ji nesër...

Egjipt Papa Françesku denoncon barbarinë ndaj të krishterëve

Egjipt, Papa Françesku denoncon barbarinë ndaj të krishterëve

para një dite - MRT

Gjatë vizitës së tij dyditore në Egjipt, Papa Françesku u ka bërë thirrje udhëheqësve myslimanë të vendit që të bashkohen në refuzimin e ekstremizmit të dhunshëm... Gjatë vizitës së tij dyditore në Egjipt,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK