http://kariera.mk
Polemika për Trump foli pa takt me të venë e ushtarit

Polemika për Trump, foli pa takt me të venë e ushtarit

para 9 orë - MRT

“Ai e dinte se me çfarë po përballej”.... “Ai e dinte se me çfarë po përballej”. Këto janë fjalët fare pa takt që presidenti amerikan Donald Trump i ka thënë vejushës së një ushtari të vrarë në Niger,...

 Trust dhe Total  Gjykata Penale pranon akuzat

"Trust" dhe "Total", Gjykata Penale pranon akuzat

para 10 orë - MRT

Prokuroria Speciale Publike e pranoi njoftimin nga Gjykata Penale e Shkupit se janë pranuar aktakuzat për rastet "Trust" dhe "Total", konfirmuan për MIA-n nga PSP-ja. Në lëndën "Trust" që e hapi PSP-ja...

Pakti bërthamor Ajatollahu iranian SHBA e gris ne e bëjmë copë e çikë

Pakti bërthamor, Ajatollahu iranian: SHBA e gris, ne e bëjmë copë e çikë

para 10 orë - MRT

Irani i qëndron marrëveshjes bërthamore të arritur me fuqitë e mëdha në vitin 2015 dhe dënoi fort deklaratat dhe qëndrimin e Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump... Trump nuk ka certifikuar...

Për shkak të grevës së doganierëve grekë nesër mbyllet kufiri me Greqinë

Për shkak të grevës së doganierëve grekë nesër mbyllet kufiri me Greqinë

para 11 orë - MRT

Për shkak të grevës së shërbimeve doganore greke nesër do të ndërpritet qarkullimi i kufirit shtetëror... Për shkak të grevës së shërbimeve doganore greke nesër do të ndërpritet qarkullimi i kufirit shtetëror...

Zjarret në Portugali ministrja e brendshme jep dorëheqje

Zjarret në Portugali, ministrja e brendshme jep dorëheqje

para 12 orë - MRT

Zjarret në Portugali vazhdojnë të jenë jashtë kontrollit dhe kjo ka detyruar ministren e brendshme të japë dorëheqje... Konstansa Urbano de Sousa shpjegoi se ka vendosur të largohet për të ruajtur në këtë...

ShVL UÇK të enjten në Tetovë nderime për Isa Likën

ShVL-UÇK, të enjten në Tetovë nderime për Isa Likën

para 12 orë - MRT

Në 11 vjetorin e rënies së dëshmorit të atdheut, gjeneral brigade, Isa Likës, ShVL-UÇK organizon homazhe në nder të veprës së tij... Nderimet do të mbahen të enjten, në orën 17:00, në vendprehjen e tij,...

Spektakli i Ofelias  Lancashire mbulohet nga shkuma

Spektakli i “Ofelias”, Lancashire mbulohet nga shkuma

para 13 orë - MRT

Stuhia “Ofelia” ka shkaktuar disa fenomene të rralla, përfshirë një qiell të kuqërremtë dhe zogj që lëviznin në mënyrë misterioze, pak para goditjes stuhia e kategorisë së parë... Por, fotot nga Lenkshajër...

Kërkesa e VMRO së për amnisti LSDM S ka amnisti për ata që tentuan t i vrasin deputetët

Kërkesa e VMRO-së për amnisti, LSDM: S’ka amnisti për ata që tentuan t’i vrasin deputetët

para 13 orë - MRT

Kërkesën e VMRO-së për amnisti për pjesëmarrësit në dhunën në Kuvend e ka komentuar edhe LSDM... “Me kërkesën për amnistimin e personave pjesëmarrës në dhunën ndaj deputetëve, VMRO-DPMNE-ja tregon se ata...

PRM Të zbardhet incidenti i së dielës MPB Incidenti është zbardhur plotësisht

PRM: Të zbardhet incidenti i së dielës, MPB: Incidenti është zbardhur plotësisht

para 13 orë - MRT

Partia për ripërtërije të Maqedonisë, GROM, sërish u bëri thirrje institucioneve kompetente të zbardhin incidentin e së dielës... Partia për ripërtërije të Maqedonisë, GROM, sërish u bëri thirrje institucioneve...

Këshillat komunalë KShZ publikon përbërjen zyrtare

Këshillat komunalë, KShZ publikon përbërjen zyrtare

para 13 orë - MRT

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet përfundimtare të përbërjes së këshillave komunalë... Pothuajse të gjitha këshillat në komunat me shumicë maqedonase do t’i udhëheqë LSDM, ndërsa në...

Mbaroi afati për ankesa VMRO DPMNE dorëzon 43 ankesa në KShZ

Mbaroi afati për ankesa, VMRO-DPMNE dorëzon 43 ankesa në KShZ

para 13 orë - MRT

Partitë politike kanë dorëzuar në KShZ 46 ankimime për procesin zgjedhor... Më shumë ankesa ka VMRO-DPMNE, më pak partitë shqiptare, përkatësisht vetëm Aleanca për Shqiptarët ka parashtruar një ankesë...

Rrethi i dytë i zgjedhjeve ASh dhe BESA zyrtarizojnë koalicionin Osmani Koalicion ideologjikisht i papërputhshëm

Rrethi i dytë i zgjedhjeve, ASh dhe BESA zyrtarizojnë koalicionin; Osmani: Koalicion ideologjikisht i papërputhshëm

para 13 orë - MRT

Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja BESA zyrtarizuan marrëveshjen.... Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja BESA zyrtarizuan marrëveshjen e tyre për të garuar së bashku në rrethin e dytë zgjedhor. Në bazë...

Dita Europiane për Dhurimin e Organeve transplanti shpëton jetë mungon vetëdija qytetare

Dita Europiane për Dhurimin e Organeve, transplanti shpëton jetë, mungon vetëdija qytetare

para 14 orë - MRT

Maqedonia nuk ka eksperiencë në aktin human të dhurimit të organeve... Transplantimi i organeve mund të shpëtojë jetë njerëzish, por duhet rritur vetëdija e qytetarëve për t’u bërë dhurues organesh në...

Dita Europiane Kundër Trafikimit me Njerëz OJQ të viktimat nuk identifikohen zyrtarisht

Dita Europiane Kundër Trafikimit me Njerëz, OJQ-të: viktimat nuk identifikohen zyrtarisht

para 14 orë - MRT

Eksploatimi seksual dhe shfrytëzimi i punës së qytetarëve.... Eksploatimi seksual dhe shfrytëzimi i punës së qytetarëve janë dy eksploatimet më të përhapura në Maqedoni. Sektori civil për herë të parë...

Paga minimale LOE kompanitë mund të kenë probleme me pagesat

Paga minimale, LOE: kompanitë mund të kenë probleme me pagesat

para 14 orë - MRT

Firmat anëtare të Lidhjes së Odave Ekonomike thonë se vendimi për rritjen e rrogës minimale, pritet të ndikojë në punën e tyre... Ata  presin që muajin e ardhshëm Qeveria të fillojë me pagesat e subvencioneve,...

Rrethi i dytë i zgjedhjeve analistët Koalicionimi Aleanca  BESA i vonuar

Rrethi i dytë i zgjedhjeve, analistët: Koalicionimi Aleanca – BESA, i vonuar

para 15 orë - MRT

Koalicionimin e Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes BESA për në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale... Koalicionimin e Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes BESA për në rrethin e dytë  të zgjedhjeve lokale,...

Dhuna në Kuvend 30 ditë paraburgim për 4 sulmuesit e Selës VMRO  DPMNE kërkon amnisti për sulmuesit

Dhuna në Kuvend, 30 ditë paraburgim për 4 sulmuesit e Selës, VMRO – DPMNE kërkon amnisti për sulmuesit

para 15 orë - MRT

Gjykata Penale në Shkup ka përcaktuar paraburgim prej 30 ditëve..... Gjykata Penale në Shkup ka përcaktuar paraburgim prej 30 ditëve për katër personat e dyshuar për sulmin ndaj deputetit, Ziadin Sela,...

Visar Ganiu Jam i sigurt për fitore më 29 tetor

Visar Ganiu: Jam i sigurt për fitore më 29 tetor

para 15 orë - MRT

Kandidati i BDI-së për Çairin, Visar Ganiu, ka falënderuar votuesit që e radhitën të parin në garë për balotazhin e 29 tetorit... Kandidati i BDI-së për Çairin, Visar Ganiu, ka falënderuar votuesit që...

Fëmijët përdorues të drogës asnjëri nuk e di numrin e saktë shtetet mbyllin sytë

Fëmijët përdorues të drogës, asnjëri nuk e di numrin e saktë, shtetet mbyllin sytë

para 16 orë - MRT

Asnjë institucion në rajon nuk mbledh të dhëna për fëmijët dhe të rinjtë që janë në rrezik.... Asnjë institucion në rajon nuk mbledh të dhëna për fëmijët dhe të rinjtë që janë në rrezik. Të dhënat aktuale...

Rasti Sopoti  PPS Dëshmi në CD bisedë Jankullovska Mijallkov Bajrami Më keqtrajtuan fytyrat nuk ua harroj kurrë

Rasti “Sopoti”, PPS: Dëshmi në CD, bisedë Jankullovska-Mijallkov; Bajrami: Më keqtrajtuan, fytyrat nuk ua harroj kurrë

para 16 orë - MRT

Ramadan Bajrami, dëshmitari krucial, mbi bazën e të cilit bazohet akuza në rastin “Sopoti”.... Ramadan Bajrami, dëshmitari krucial, mbi bazën e të cilit bazohet akuza në rastin “Sopoti”, për herë të parë...

 Giffoni  Maqedoni fillon me një premierë në shqip 700 pjesëmarrës

“Giffoni” – Maqedoni fillon me një premierë në shqip, 700 pjesëmarrës

para 16 orë - MRT

Në pesë ditët e ardhshme, Maqedonia do të kthehet.... Në pesë ditët e ardhshme, Maqedonia do të kthehet në një arenë të rëndësishme të filmave të regjisorëve të rinj. Edicioni i pestë i festivalit të filmit...

Dënohet ish rektori i UP Enver Hasani

Dënohet ish rektori i UP, Enver Hasani

para 16 orë - MRT

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur publikisht Aktgjykimin kundër të 0akuzuarve E.H, (Enver Hasani).... . ..... Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për...

Një punëtor ka rënë nga skela dhe ka vdekur

Një punëtor ka rënë nga skela dhe ka vdekur

para 16 orë - MRT

N.I. (59) nga fshati Kondovë, Shkup, gjatë realizimit të punëve ndërtimore në rr. "Kozle".... N.I. (59) nga fshati Kondovë, Shkup, gjatë realizimit të punëve ndërtimore në rr. "Kozle", ka rënë nga skela,...

ISIS i humb kryeqytetin bie Raqqa  qendra e organizimit të sulmeve

ISIS-i humb kryeqytetin, bie Raqqa - qendra e organizimit të sulmeve

para 17 orë - MRT

Forcat e mbështetura nga Shtetet e Bashkuara e shpallën të mbyllur operacionin ushtarak kundër ISIS-it në Raqqa... Forcat e mbështetura nga Shtetet e Bashkuara e shpallën të mbyllur operacionin ushtarak...

Në rajonin e Donetskut vriten dy ushtarë ukrainas

Në rajonin e Donetskut vriten dy ushtarë ukrainas

para 17 orë - MRT

Ushtria ukrainase thotë se dy nga ushtarët e saj u vranë dhe katër të tjerë u plagosën gjatë përballjes me separatistët... Ushtria ukrainase thotë se dy nga ushtarët e saj u vranë dhe katër të tjerë u...

Zhvillim i rrjetit për dhurimin e ushqimit

Zhvillim i rrjetit për dhurimin e ushqimit

para 18 orë - MRT

Asociacioni “Eja Maqedoni” po punon në zhvillimin e rrjetit të parë për dhurim të ushqimit në Maqedoni... Asociacioni “Eja Maqedoni” po punon në zhvillimin e rrjetit të parë për dhurim të ushqimit në Maqedoni,...

Seancë e re për Sopotin  duhet të merren në pyetje dëshmitarët

Seancë e re për “Sopotin”, duhet të merren në pyetje dëshmitarët

para 18 orë - MRT

Gjykimi për rastin “Sopoti”, në të cilin 10 persona janë të akuzuar për terrorizëm... Gjykimi për rastin “Sopoti”, në të cilin 10 persona janë të akuzuar për terrorizëm, sot duhet të vazhdojë në Gjykatën...

KShZ skaduan afatet për parashtrimin e ankesave

KShZ, skaduan afatet për parashtrimin e ankesave

para 18 orë - MRT

Mbrëmë në orën 2 skadoi afati për parashtrimin e ankesave në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve... Mbrëmë në orën 2 skadoi afati për parashtrimin e ankesave në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve për procedurën...

Identifikohen dhunuesit në Kuvend Prokuroria falënderon qytetarët për ndihmën

Identifikohen dhunuesit në Kuvend, Prokuroria falënderon qytetarët për ndihmën

para 18 orë - MRT

Me ndihmën e qytetarëve të ndërgjegjshëm, është konfirmuar identiteti i personave fotografitë... Me ndihmën e qytetarëve të ndërgjegjshëm, është konfirmuar identiteti i personave fotografitë e të cilëve...

Spanja do të suspendoj autonominë nëse liderët katalanas nuk tërhiqen nga pavarësia

Spanja do të suspendoj autonominë nëse liderët katalanas nuk tërhiqen nga pavarësia

para 19 orë - MRT

Spanja do të pezulloj autonominë e Katalonjës nëse udhëheqësi i rajonit nuk heq dorë nga përpjekjet për pavarësi... Spanja do të pezulloj autonominë e Katalonjës nëse udhëheqësi i rajonit nuk heq dorë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK