http://kariera.mk
Çavkov Nëpunësit policorë e mbrojnë Kushtetutën

Çavkov: Nëpunësit policorë e mbrojnë Kushtetutën

para një dite - Republika

Nëpunësit policorë janë nën betimin se do ta mbrojnë Kushtetutën, do ta mbrojnë integritetin territorial dhe sovranitetin e shtetit, se do të jenë garantues i sigurisë së qytetarëve dhe se do ta ruajnë...

Dimitriev bën thirrje për qetësi dhe maturi

Dimitriev bën thirrje për qetësi dhe maturi

para një dite - Republika

Kryeministri Emill Dimitriev pas ngjarjeve të djeshme në Kuvend bën thirrje për qetësi dhe maturi tek të gjitha partitë politike dhe u bën thirrje qytetarëve për qetësi dhe ruajtje të marrëdhënieve cilësore...

BDI dënon dhunën në Kuvend

BDI dënon dhunën në Kuvend

para një dite - Republika

Bashkimi Demokratik për Integrim dënon dhunën e ushtruar mbi deputetët e zgjedhur nga një turmë e shfrenuar dhe shtron pyetjen ku ishin institucionet përkatëse për mbrojtjen e rendit dhe ligjit, andaj...

Ilir Meta Presidenti i 7 të i Republikës së Shqipërisë

Ilir Meta, Presidenti i 7-të i Republikës së Shqipërisë

para një dite - Republika

Ilir Meta u zgjodh të premten President i Republikës së Shqipërisë me 87 vota pro dhe 2 kundër, transmeton ATSH. Kuvendi i Shqipërisë, i mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme pasditen e kësaj të premteje,...

MPB Tetë persona të arrestuar për ngjarjet në dhe rreth Kuvendit

MPB: Tetë persona të arrestuar për ngjarjet në dhe rreth Kuvendit

para një dite - Republika

Policia për ngjarjet e mbrëmshme në edhe rreth Kuvendit  ka arrestuar tetë persona  të cilët janë mbajtur në Stacionin Policor në Gazi Babë. Është siguruar edhe video material nga Kuvendi me qëllim identifikimin...

Zjarr në dy stane në Malin Sharr

Zjarr në dy stane në Malin Sharr

para një dite - Republika

Në dy stane në pjesët malore të Malit Sharr, në vendin “Plloça”, atar i fshatit Setole të Tetovës, dje para orës 6 për shkaqe të panjohura deri më tani ka shpërthyer zjarr në dy stane, kumtoi policia....

Poposki Dalje e vetme nga kriza është dialogu

Poposki: Dalje e vetme nga kriza është dialogu

para një dite - Republika

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki e dënoi dhunën në Parlament dhe theksoi se dialogu është zgjidhja e vetme e mundshme për dalje nga kriza. “Dhuna në Parlament duhet...

Presidenti Ivanov pret pret përgjigje në thirrjen për takim liderësh

Presidenti Ivanov pret pret përgjigje në thirrjen për takim liderësh

para një dite - Republika

Pas nismës së djeshme të presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov për thirrjen e takimit të liderëve, kabineti i presidentit realizoi kontakt me partitë parlamentare. Një pjesë e tyre, kërkuan...

Agim Nuhiu kërkon të tërhiqet nga posti i ministrit të MPB së

Agim Nuhiu kërkon të tërhiqet nga posti i ministrit të MPB-së

para një dite - Republika

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu në pres konferencën e sotme ka dënuar ngjarjet e mbrëmshme në Parlament, por vuri në dukje se shumica e punonjësve të MPB janë profesionistë, me ndihmën e të cilit...

Ahmeti Akti i mbrëmshëm duhet dënuar rrënon imazhin e Maqedonisë

Ahmeti: Akti i mbrëmshëm duhet dënuar, rrënon imazhin e Maqedonisë

para një dite - Republika

Ngjarjet e mbrëmshme janë ngjarje që duhet gjykohen, që duhet dënuar nga çdo parti politike nga të gjithë qytetarët e RM-së, është një akt i shëmtuar. Të dhunosh përfaqësuesit e popullit, të dhunosh tempullin...

Në qendrën urgjente mbrëmë ndihmë mjekësore kanë kërkuar 28 persona

Në qendrën urgjente mbrëmë ndihmë mjekësore kanë kërkuar 28 persona

para një dite - Republika

Në Qendrën e Urgjencës  ndihmë mjekësore kërkuan 28 të lënduar nga ngjarjet e ndjeshme në Kuvend, prej të cilëve gjashtë janë hospitalizuar, ndërsa të tjerët pas ndihmës së dhënë janë dërguar në mjekim...

Para Kuvendit qetë përforcohet prania e policisë

Para Kuvendit qetë, përforcohet prania e policisë

para një dite - Republika

Para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, pas incidenteve të mbrëmshme, paradite gjendja është e qetë, nuk ka qytetarë të tubuar, por përforcohet prania e policisë. Afër Parlamentit me autobusë kanë arritur...

Agim Nuhiu kërkon dorëheqjen e tij si ministër i MPB së

Agim Nuhiu kërkon dorëheqjen e tij si ministër i MPB-së

para një dite - Republika

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu në pres konferencën e sotme informoi se do të tërhiqet nga posti i ministrit si pasojë e ngjarjeve të djeshme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë ku si pasojë...

Raportuesit e APKE së për Maqedoninë me dënim për dhunën në Kuvend apelojnë partitë të arrijnë dialog politik

Raportuesit e APKE-së për Maqedoninë me dënim për dhunën në Kuvend, apelojnë partitë të arrijnë dialog politik

para një dite - Republika

Ne jemi të shokuar nga sulmi në Kuvend dje në Shkup. I dënojmë këto sulme të dhunshme dhe të papranueshme kundër deputetëve. Dhuna nuk ka vend në demokraci, deklaroi bashkëraportuesi i Asamblesë Parlamentare...

Ja si ia ushtron të pasmet instruktori Agnesa Vuthajt

Ja si ia ushtron të pasmet instruktori Agnesa Vuthajt

para një dite - Republika

Pothuajse gjithmonë është komentuar për sukseset e saj. ‘Rrëmbimi’ i kurorës si më e bukura e shqiptarisë, bizneset, organizimet e eventeve për modë e shumë arritje tjera të saj, kanë bërë që Agnesa Vuthaj...

PPRM punon në zbardhjen e ngjarjeve të djeshme në Kuvend

PPRM punon në zbardhjen e ngjarjeve të djeshme në Kuvend

para një dite - Republika

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë njoftoi se i ndërmerr të gjitha veprimet për zbardhjen e ngjarjeve të djeshme para dhe në Parlament. “Në pajtim me kompetencat e veta, Prokuroria Publike do...

Erdogan për situatën në Maqedoni Dhuna nuk është zgjidhje

Erdogan për situatën në Maqedoni: Dhuna nuk është zgjidhje

para një dite - Republika

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i përshkroi si alarmante ngjarjet në Maqedoni, duke shtuar se dhuna nuk mund të jetë dalje nga cilido problem, kumtoi televizioni privat turk NTV. “Dëshirojmë që në...

Në Spitalin e vjetër të qytetit mbrëmë ndihmë mjekësore kanë kërkuar 48 persona

Në Spitalin e vjetër të qytetit mbrëmë ndihmë mjekësore kanë kërkuar 48 persona

para një dite - Republika

Gjatë natës së kaluar në Klinikën universitare për sëmundje kirurgjike “Shën Naumi i Ohrit” në kontroll janë paraqitur 48 persona tek të cilët janë bërë të gjithë analizat laboratorike dhe radiologjike....

Zijadin Sela bën thirrje për qetësi

Zijadin Sela bën thirrje për qetësi

para 2 dite - Republika

Zijadin Sela, deputeti shqiptar i cili u lëndua rëndë mbrëmë gjatë hyrjes së protestuesve në Kuvendin e Maqedonisë, ka folur për herë të parë pas sulmit. Përmes një postimi në Facebook, Sela ka shkruar...

MPJ ja me dënim për incidentin në Kuvend

MPJ-ja me dënim për incidentin në Kuvend

para 2 dite - Republika

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë kumtoi se fuqishëm e dënon çdo akt të dhunës, duke e përfshirë edhe incidentin e mbrëmshëm të dhunshëm në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, që...

Nishani dënon dhunën në Parlamentin e Maqedonisë dhe bën thirrje për qetësi

Nishani dënon dhunën në Parlamentin e Maqedonisë dhe bën thirrje për qetësi

para 2 dite - Republika

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani dënoi të premten dhunën e ushtruar në Parlamentin e Maqedonisë ndaj përfaqësuesve të zgjedhur, ndërsa bëri thirrje për qetësi e maturi politike. Në...

Bojko Borisov apelon për zgjidhje politike të situatës në Maqedoni

Bojko Borisov apelon për zgjidhje politike të situatës në Maqedoni

para 2 dite - Republika

Lideri i GERB, Bojko Borisov insiston për gjetjen e një zgjidhjeje politike për situatën në Maqedoni, duke shprehur shqetësim për shkak të ngjarjeve në vendin fqinj. “Maqedonia si shtet është me rëndësi...

Petir E dënoj dhunën por jo edhe atë politike e cila rezultoi në dhunë fizike

Petir: E dënoj dhunën, por jo edhe atë politike e cila rezultoi në dhunë fizike

para 2 dite - Republika

Eurodeputetja kroate Marijana Petir në deklaratë për MIA-n e dënoi dhunë deri te e cila erdhi mbrëmë në Parlament, por theksoi edhe se nuk mbështet dhunë politike e cila rezultoi në dhunë fizike. “Jam...

Këshilli i Evropës u bën thirrje të gjitha palëve në Maqedoni t i qetësojnë tensionet dhe të mos përdorin forcë

Këshilli i Evropës u bën thirrje të gjitha palëve në Maqedoni t’i qetësojnë tensionet dhe të mos përdorin forcë

para 2 dite - Republika

Këshilli i Evropës sot bëri thirrje për qetësimin e tensioneve në Maqedoni dhe në përmbajtje nga dhuna. “Ju bëjmë thirrje të gjitha palëve të përmbahen, t’i qetësojnë tensionet dhe të mos përdorin forcë”,...

Përcaktohet dëmi material në Kuvend

Përcaktohet dëmi material në Kuvend

para 2 dite - Republika

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot punohet në verifikimin e dëmeve materiale dhe për vendosjen në funksion të hapësirave të punës që janë jashtë përdorimit. Shërimi i Kuvendit për marrëdhënie me...

Para Kuvendit qetë përforcohet prania e policisë

Para Kuvendit qetë, përforcohet prania e policisë

para 2 dite - Republika

Para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, pas incidenteve të mbrëmshme, paradite gjendja është e qetë, nuk ka qytetarë të tubuar, por përforcohet prania e policisë. Afër Parlamentit me autobusë kanë arritur...

MPJ greke për situatën në Maqedoni Maqedonia rrëshqet në krizë të thellë politike

MPJ greke për situatën në Maqedoni: Maqedonia rrëshqet në krizë të thellë politike

para 2 dite - Republika

Me dhimbje dhe shqetësim shikojmë se si Maqedonia rrëshqet në krizë të thellë politike. Krizë e cila nëse duhet përballje me të, kërkon që të gjitha palët e përfshira të tregojnë respekt për parimet e...

Jëlldërëm për Bi Bi Si Asnjë gjykatë nuk mund ta ndryshojë vullnetin e popullit të shprehur në referendum

Jëlldërëm për Bi-Bi-Si: Asnjë gjykatë nuk mund ta ndryshojë vullnetin e popullit, të shprehur në referendum

para 2 dite - Republika

Vendimi i popullit turk, i shprehur në referendumin më 16 prill, nuk mund të ndryshojë nga asnjë gjykatë, deklaroi kryeministri turk Binalli Jëlldërëm në një intervistë për Bi-Bi-Si, cituar nga televizioni...

Nxjerr nga fyti dhe mushkëritë gëlbazën e grumbulluar Ilaçi natyral i cili të bën lehtë të marrësh frymë

Nxjerr nga fyti dhe mushkëritë gëlbazën e grumbulluar: Ilaçi natyral i cili të bën lehtë të marrësh frymë!

para 2 dite - Republika

Zgjidhje plotësisht natyrale për alergji dhe kollë nga ftohja. Koha është e alergjive stinore, ndërkaq për shkak ndryshimit të temperaturave dhe oscilimeve drastike, shumica e njerëzve janë të ftohur....

Pini çdo ditë një lugë nga ky shurup dhe shkrini gurët në veshka

Pini çdo ditë një lugë nga ky shurup dhe shkrini gurët në veshka

para 2 dite - Republika

Kushdo që është përballur të paktën një herë në jetë me problemin e gurëve në veshka, e di se sa e dhimbshme është. Kjo veçanërisht në rastet kur gurët janë të mbërthyer në kanalin urinar që del nga veshka...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK