http://kariera.mk
Maqedoni jepet shtesa arsimore për mbi 26 mijë fëmijë

Maqedoni, jepet shtesa arsimore për mbi 26 mijë fëmijë

para 57 minutave - Republika

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njoftoi se është bërë pagesa e shtesës për arsim, për 26.050 fëmijë. Me këtë pagesa, sipas MPPS-së, shtesë kanë marrë 2000 fëmijë më shumë. “Shumë e rëndësishme...

Angellovska Mbi 187 mijë kartela pagesore vendore janë aktive

Angellovska: Mbi 187 mijë kartela pagesore vendore janë aktive

para një ore - Republika

“Mbi 187.000 kartela pagesore vendore tashmë janë aktive dhe qytetarët me to tashmë kanë bërë mbi 660.000 transaksione dhe kanë shpenzuar 10,7 milion euro për prodhime dhe shërbime vendore”. Këtë e ka...

Qeveria ka përpunuar udhëzime për hyrje dhe transit nëpër vend për shtetasit e Kosovës BeH së Malit të Zi dhe Serbisë

Qeveria ka përpunuar udhëzime për hyrje dhe transit nëpër vend për shtetasit e Kosovës, BeH-së, Malit të Zi dhe Serbisë

para një ore - Republika

Qeveria në propozim të Ministrisë së Punëve të Brendshme në bashkëpunim me ministritë e shëndetësisë dhe të punëve të jashtme ka përpunuar udhëzime për mënyrën e transitit dhe të qëndrimit të rregulluar...

 Kovid Qendra rajonale do të formohen në 16 komuna

“Kovid Qendra” rajonale do të formohen në 16 komuna

para një ore - Republika

Kryetarët e 16 komunave mbështetën propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Komisionit për Sëmundje Infektive për formimin e “Kovid Qendrave” rajonale në qytetet ku ekzistojnë tani spitalet e përgjithshme...

Arrestohet një person nga Gostivari i cili ka kërcënuar një funksionar në Qeveri

Arrestohet një person nga Gostivari i cili ka kërcënuar një funksionar në Qeveri

para 9 orë - Republika

Siç njoftojnë nga MPB gjatë ditës së djeshme në vendkalimin kufitar “Aeroporti ndërkombëtar Shkup” është arrestuar M.M (28) nga Gostivari, i cili më pas është dërguar në stacion policor të Gostivar, për...

Mbërrin telefoni me bateri 6 800 mAh

Mbërrin telefoni me bateri 6.800 mAh

para 11 orë - Republika

Është një Samsung Galaxy M41. Sipas një raporti nga Koreja e Jugut, më herët ishte konkluduar se Samsung ka hequr dorë nga modeli M41, dhe po përgatit një Samsung Galaxy M51 në vend të kësaj. Sidoqoftë,...

Komisioni anti korrupsion do të diskutojë për ankesën e shtruar nga OBRM PDUKM

Komisioni anti-korrupsion do të diskutojë për ankesën e shtruar nga OBRM-PDUKM

para 11 orë - Republika

Komisioni Anti-korrupsion sot do të mbajë mbledhjen e 34-t, ku në rend dite ka ankesat që janë dorëzuar nga pjesëmarrësit në fushatë zgjedhore. Komisioni e ka shqyrtuar ankesën e shtruar nga OBRM-PDUKM...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 12 orë - Republika

Moti sot në vend pritet të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare. Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri 19 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të jetë nga 28 deri 35...

Pandemia nuk ka të ndalur Maqedonia vazhdon luftën e saj me coronavirusin

Pandemia nuk ka të ndalur, Maqedonia vazhdon luftën e saj me coronavirusin

para 12 orë - Republika

Tre të vdekur dhe 168 raste të reja ishte bilanci i djeshëm në Maqedoninë e Veriut. Pandemia nuk ka të ndalur, ndërsa autoritetet thonë se spitalet kanë kapacitet të mjaftueshëm për t’i pranuar pacientët. Deri...

Italia mbyll kufijtë me 13 vende përfshirë edhe Maqedoninë e Veriut

Italia mbyll kufijtë me 13 vende, përfshirë edhe Maqedoninë e Veriut

para 20 orë - Republika

Italia ka mbyllur kufijtë e saj me 13 vende, përfshirë Maqedoninë e Veriut, duke i konsideruar ato vendet me rrezik për përhapjen e coronavirusit. Ndalimi i udhëtimit vlen për qytetarët e Armenisë, Bahrejnit,...

Siguria juridike është parakusht kryesor për ekonomi të shëndetshme porositi Mickovski

Siguria juridike është parakusht kryesor për ekonomi të shëndetshme, porositi Mickovski

para 20 orë - Republika

Fokusi i Qeverisë së ardhshme të VMRO-DPMNE-së do të jetë ekskluzivisht në ekonomi. Fillimisht nevojitet të sigurojmë shtet juridik. Për momentin, nuk kemi siguri juridike për investimet tona dhe nuk kemi...

Zaev Kemi pasur gjithmonë bashkëpunim të ndershëm dhe të hapur me BDI në

Zaev: Kemi pasur gjithmonë bashkëpunim të ndershëm dhe të hapur me BDI-në

para 20 orë - Republika

Mesazhi i BDI-së për kryeministrin shqiptar është shantazhim. Qytetarët janë ata që vendosin se kush do të drejtojë Qeverinë, tha sonte lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Në emisionin “Rruga drejt” TV në Alsat,...

 Boki 13 me kallëzim penal për 40 persona

“Boki 13” me kallëzim penal për 40 persona

para një dite - Republika

I akuzuari në rastin “Haraçi” Bojan Jovanovski – Boki 13, sot nga paraburgimi në burgun e Shkupit është çuar në Prokurori ku ka dorëzuar dhjetëra padi penale. Përmes një shkrese me 8 faqe të shkruara...

Kovid 19 RMV 3 viktima dhe 168 raste të reja Shërohen 70 pacientë

Kovid 19 RMV/ 3 viktima dhe 168 raste të reja.Shërohen 70 pacientë

para një dite - Republika

Vendi ynë sot shënon 168 të infektuar, 3 të vdekur dhe 70 të shëruar, si pasoj e koronavirusit. Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se  1470 teste të realizuara. Ministria e Shëndetësisë “Në Shkup janë...

BDI Thërret gjykatën kushtetuese që të zgjasë kohën e regjistrimit për njerëzit në izolim

BDI: Thërret gjykatën kushtetuese që të zgjasë kohën e regjistrimit për njerëzit në izolim

para një dite - Republika

“Ne duhet të garantojmë zgjedhje të sigurta dhe të drejtën e secilit qytetar për votë ”tha sot Bujar Osmani, Zëdhënësi i fushatës së BDI-së. “Unë jam i kënaqur që shoh që Komisioni për sëmundje ngjitëse...

Zaevit ia dhanë hundën në mes të tregut Nuk ka më vota shqiptare për ty në Tetovë

Zaevit ia dhanë hundën në mes të tregut: Nuk ka më vota shqiptare për ty në Tetovë

para një dite - Republika

Ju nuk do t’i keni votat e shqiptarëve, i thanë dyqanxhinjtë e Tetovës presidentit të LSDM-së, Zoran Zaev gjatë vizitës së tij sot në Tetovë. Kur u pyetën nga Zaev se si nuk do t'i kemi, shitësit e dyqaneve...

Filipçe Nuk dihet sa kohë virusi qëndron në ajër apelojmë për respektim të masave

Filipçe: Nuk dihet sa kohë virusi qëndron në ajër, apelojmë për respektim të masave

para një dite - Republika

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, thotë se ka shumë të panjohura në lidhje me bartjen e virusit dhe se akoma është e hapur çështja nëse ai mund të qëndrojë në ajër. Filipçe tha se Organizata Botërore...

Studimi i ri Bllokimi i kolesterolit mund të ndalojë rritjen e tumoreve

Studimi i ri: Bllokimi i kolesterolit mund të ndalojë rritjen e tumoreve

para një dite - Republika

Sipas një studimi të ri, bllokimi i depozitimit të kolesterolit mund të ndalojë rritjen e tumoreve kanceroze. Shkencëtarët nga Laboratori “Spring Harbour”, në New York donin të zbulonin pse qelizat e...

Në punë kthehen vetëm prindërit fëmijët e të cilëve shkojnë në shkollë por jo edhe ata që kanë fëmijë në kopsht

Në punë kthehen vetëm prindërit, fëmijët e të cilëve shkojnë në shkollë, por jo edhe ata që kanë fëmijë në kopsht

para një dite - Republika

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sqaroi sot se për cilët punonjës vlen dekreti me të cilin duhet të kthehen në punë prindërit që kanë fëmijë deri në moshën 10 vjeç. Në një deklaratë për mediat,...

Tik Tak Bomba ekskluzive kur Zaev ofendon rëndë shqiptarët

Tik-Tak: Bomba ekskluzive kur Zaev ofendon rëndë shqiptarët

para një dite - Republika

Zoran Zaev një politikan i zëshëm i dikurshëm i opozitës që erdhi më pas në pushtet përmes ” Bombave” tani vetë ai është protagonist dhe i ” bombave” që shpërndahen në rrjetet sociale. Zaev vazhdon të...

Për fundjavë vende vende rritje të vranësirave me shi dhe bubullima

Për fundjavë vende-vende rritje të vranësirave me shi dhe bubullima

para një dite - Republika

Sinoptikanët gjatë fundjavës paralajmërojnë rritje të vranësirave lokale me kushte për shi afatshkurtër dhe bubullima. Temperatura minimale gjatë fundjavës do të jenë prej 12 deri në 21 gradë, ndërsa...

Bombë e re audio për Zaevin Ai u pajtua me Mijalkovin dhe e dinte që Shilegov po kryente një krim në komisionin e shkallës së dytë për prokurimin publik

Bombë e re audio për Zaevin. Ai u pajtua me Mijalkovin dhe e dinte që Shilegov po kryente një krim në komisionin e shkallës së dytë për prokurimin publik

para një dite - Republika

Një bombë e re audio për Zaevin , kësaj rradhe se si ai u pajtua me Mijalkovin dhe e dinte që Shilegov po kryente një krim në komisionin e shkallës së dytë për prokurimin publik informon TetovaSot. Regjistrime...

Siljanovska Davkova Më 15 korrik të do ecim në epokën nga e cila nuk do të turpërohemi

Siljanovska Davkova: Më 15 korrik të do ecim në epokën nga e cila nuk do të turpërohemi

para një dite - Republika

Neve na duhen pamje të huaja, fotografi të huaja, sepse tonat na e marrin frymëmarrjen. E di pse Konstatin Milladinovi është mallëngjyer për jugun, pamjet e këtilla i ka mbajtur në zemër dhe shpirt, i...

Pasi u ribashkua me Bleron Afrona shfaqet e hareshme

Pasi u ribashkua me Bleron, Afrona shfaqet e hareshme

para një dite - Republika

Afrona dhe Blero kishin jetuar të ndarë gjatë tërë pandemisë por kohëve të fundit ata janë ribashkuar Pandemia e koronavirusit ka bërë që disa çifte të mbesin me muaj nëpër vende ekzotike, disa të tjera...

Në Hong Kong paralajmërojnë për valën e tretë të epidemisë të koronavirusit të ri

Në Hong Kong paralajmërojnë për valën e tretë të epidemisë të koronavirusit të ri

para një dite - Republika

Autoritetet në Hong Kong, të cilët në mënyrë të suksesshme luftuan kundër pandemisë me koronavirusin, tani paralajmërojnë për “rritje të mundshme eksponenciale” e rasteve të reja, si rezultat i rritjes...

Maqedoni 455 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga COVID 19

Maqedoni: 455 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga COVID-19

para një dite - Republika

Ministria për Punë të Brendshme në Maqedoninë e Veriut informon se ka vazhduar kontrollet për respektimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga MPB thonë se gjatë ditës së djeshme në territorin...

Del përgjimi i Zaevit me Greta Thunberg nga manipuluesit ukrainas

Del “përgjimi” i Zaevit me Greta Thunberg nga manipuluesit ukrainas

para një dite - Republika

Zaev gjatë bisedës sulmon presidentin francez Emmanuel Macron, të cilin ai pajtohet me mendimin e “Greta së rrejshme” se ai është një njeri i tmerrshëm. Kryeministri rus “Wuvan dhe Lexus” sot ka publikuar...

Në votim detyrimisht me maskë dhe me dezinfektim të dyfishtë

Në votim detyrimisht me maskë dhe me dezinfektim të dyfishtë

para një dite - Republika

Votimi në zgjedhjet e ardhshme, edhe përkundër pandemisë aktuale me Kovid-19, do të jetë i sigurt për qytetarët të cilët do të vendosin ta realizojnë të drejtën e tyre të votimit, pohojnë kompetentët. Do...

Mbi 12 milionë të infektuar nga koronavirusi në botë

Mbi 12 milionë të infektuar nga koronavirusi në botë

para një dite - Republika

Mbi 12 milionë njerëz në botë janë të infektuar me koronavirusin e ri, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins. Rreth një e katërta e tyre janë në Shtetet e Bashkuara. Në këtë vend, rastet e reja...

Përmbyset një furgon me emigrant në Strumicë

Përmbyset një furgon me emigrant në Strumicë

para një dite - Republika

Shtatë emigrantë janë lënduar në një aksident me furgon, i cili mbrëmë është përmbysur në rrugën magjistrale Strumicë-Vallandovë, tek udhëkryqi për fshatin Raborci. Siç thonë nga SPB Strumicë, shoferi...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK