http://kariera.mk
Koronavirusi në Zvicër Mbi 18 mijë të infektuar dhe 432 të vdekur

Koronavirusi në Zvicër: Mbi 18 mijë të infektuar dhe 432 të vdekur

para 10 minutave - Tetova Sot

Numri i personave të infektuar në Zvicër është rritur për 1.128 në 24 orët e kaluara, me 54 persona të vdekur, tha sot agjencia e shëndetësisë së këtij vendi. Aktualisht në Zvicër, 18.267 njerëz janë pozitivë...

Arrestohen dy persona në Pejë pasi falsifikuan një vërtetim për lëvizje të lirë

Arrestohen dy persona në Pejë, pasi falsifikuan një vërtetim për lëvizje të lirë

para 20 minutave - Tetova Sot

Njësitë patrulluese nga stacioni policor Pejë në rr. “Bekim Berisha – Abeja”, në Pejë, gjatë kontrollimeve në një pikë të kontrollit kanë ndaluar të dyshuarin B.O. (1964), i cili zyrtarëve policorë i ka...

Dramatike situata dhe në SHBA shkon në 5369 numri total i të vdekurve nga koronavirusi 13 671 raste të reja në 24 orë

Dramatike situata dhe në SHBA, shkon në 5369 numri total i të vdekurve nga koronavirusi, 13.671 raste të reja në 24 orë

para 20 minutave - Tetova Sot

Ka shkuar në 5369 numri total i të vdekurve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mësohet se brenda 24 orëve ka pasur 13.671 persona të prekur nga virusi vdekjeprurës. Ndërkohë, në total...

72 orët e tmerrshme në Nju Jork Dyfishohet numri i të vdekurve nga COVID 19 83 mijë të infektuar

72 orët e tmerrshme në Nju Jork: Dyfishohet numri i të vdekurve nga COVID-19, 83 mijë të infektuar

para 20 minutave - Tetova Sot

Numri i të prekurve me COVID-19 në Nju Jork është duke u rritur, në 72 orët e fundit numri i të vdekurve është dyfishuar dhe tani është 1.941. I sëmuri i parë në Nju Jork ishte shfaqur muaj më parë, bëhej...

Këto zakone të përditshme kanë ndikim negativ në funksionimin e trurit

Këto zakone të përditshme kanë ndikim negativ në funksionimin e trurit

para 30 minutave - Tetova Sot

Edhe pse në pamje të parë duket se nuk kanë asnjë lidhje me inteligjencën, është vërtetuar shkencërisht se zakonet e përditshme kanë një efekt të madh në qelizat e trurit. Këto zakone, që janë të lidhura...

Rusia dërgon mjekë dhe ekspertë të dezinfektimit në Serbi

Rusia dërgon mjekë dhe ekspertë të dezinfektimit në Serbi

para 30 minutave - Tetova Sot

Serbia përveç ndihmave që po pranon nga BE-ja, sot u njoftua se do të merr të tilla edhe nga Rusia për ta luftuar koronavirusin. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka folur sot në telefon me presidentin...

Me të ftohtë dhe me kollë Kura natyrale më e mirë mjaltë dhe piper i zi

Me të ftohtë dhe me kollë? Kura natyrale më e mirë, mjaltë dhe piper i zi

para 30 minutave - Tetova Sot

Kolla është një sëmundje e zakonshme e dimrit që shkaktohet kryesisht nga një infeksion ose edhe nga ndryshimi i motit. Shumica e njerëzve janë shumë të ndjeshëm ndaj problemeve të frymëmarrjes në këtë...

Mjekët kinezë gjejnë ilaçin që ndihmon pacientët me koronavirus të shërohen më shpejt

Mjekët kinezë gjejnë ilaçin që ndihmon pacientët me koronavirus të shërohen më shpejt

para 40 minutave - Tetova Sot

Një studim i vogël i bërë në Kinë ka pohuar se klorokuina mund të ndihmojë pacientët me koronavirus të shërohen më shpejt. Mjekët në Spitalin Renmin, Wuhan aty ku filloi pandemia u dhanë 31 pacientëve...

Kurti takon Anton Qunin pajtohen se Kosova nuk ka aleat më të madh se ShBA ja

Kurti takon Anton Qunin, pajtohen se Kosova nuk ka aleat më të madh se ShBA-ja

para 40 minutave - Tetova Sot

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, së bashku me ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, kanë vizituar Ministrinë e Mbrojtjes, ku takuan ministrin në detyrë, Anton Quni, zëvendësministrin,...

Studiuesit kanë zbuluar fakte të reja për koronavirusin Qëndron tek një i infektuar për 49 ditë

Studiuesit kanë zbuluar fakte të reja për koronavirusin: Qëndron tek një i infektuar për 49 ditë

para 40 minutave - Tetova Sot

Studiuesit kinezë dyshojnë se kanë gjetur një formë të re të koronavirusit, i cili qëndron më gjatë dhe infekton të tjerët. Ekspertët gjetën një rast të pazakontë të një burri të moshës së mesme me sëmundje...

Top eksperti mjekësor Dr Fauci kërcënohet me jetë rritet siguria e tij

Top eksperti mjekësor, Dr. Fauci, kërcënohet me jetë, rritet siguria e tij

para 40 minutave - Tetova Sot

Doktor Anthony Fauci, top eksperti mjekësor amerikan për pandeminë koronavirus dhe pjesëtar i task-forcës ndaj koronavirusit, të krijuar nga presidenti Donald Trump, po përballet me kërcënime me jetë....

Myftinia e Dibrës me një donacion të marrë i ka shlyer borxhet për ilaçe të qytetarëve të varfër

Myftinia e Dibrës me një donacion të marrë i ka shlyer borxhet për ilaçe të qytetarëve të varfër

para 50 minutave - Tetova Sot

Myftinia e Dibrës, me një donacion nga një dibran që jeton në SHBA, ka shlyer borxhet që kanë bërë qytetarët e kategorive të ndjeshme për blerjen e ilaçeve. “Një emigranti ynë nga SHBA-ja ka dhuruar 2.000...

Secili që ka bërë test për antitrupa duhet të bëjë edhe test për praninë e koronavirusit

Secili që ka bërë test për antitrupa duhet të bëjë edhe test për praninë e koronavirusit

para 50 minutave - Tetova Sot

Të gjitha institucionet e shëndetit publik u përmbahen rekomandimeve për trajtimin e pacientëve urgjent, përfshirë edhe ato me sëmundje malinje. Në spitale ekziston një urdhër, sipas të cilit duhet të...

Qengjat nga Dibra do të barten me konvoje ose përmes ngarkim shkarkimit

Qengjat nga Dibra do të barten me konvoje ose përmes ngarkim-shkarkimit

para 50 minutave - Tetova Sot

Qengjat nga Dibra do të barten me shoferë për të cilët do të jepet leje e veçantë ose me konvoj mbrojtës të kamionëve, në pajtim me protokollet e Ministrisë së Shëndetësisë që zbatohen edhe për kapacitete...

Qeveria publikoi ueb faqe qendrore koronavirus gov mk për të gjitha informatat për KOVID 19

Qeveria publikoi ueb-faqe qendrore koronavirus.gov.mk për të gjitha informatat për KOVID-19

para 50 minutave - Tetova Sot

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut publikoi ueb-faqe të re qendrore për të gjitha informatat lidhur me ballafaqimin me koronavirusin, ku do të publikohen masat, rekomandimet dhe lajmet nga institucionet....

Katër kërçovarë nuk e kanë respektuar orën policore

Katër kërçovarë nuk e kanë respektuar orën policore

para 50 minutave - Tetova Sot

Gjendja e sigurisë në rajonin e shtatë komunave që i mbulon DPB Ohër, ku është edhe Kërçova, është stabile. Gjatë 24 orëve të kaluara, në periudhën prej orës 21 më 1 prill deri ora 7 më 2 prill, katër...

Dimitrov Shpërndarja e ndihmës dhe bashkëpunimit të jetë më e shpejt sesa përhapja e pandemisë

Dimitrov: Shpërndarja e ndihmës dhe bashkëpunimit, të jetë më e shpejt sesa përhapja e pandemisë

para 50 minutave - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot përfaqësoi për herë të parë Republikën e Maqedonisë së Veriut si anëtare e plotë e NATO-s, në mbledhjen e Këshillit Veriatlantik në formatin e ministrave...

Më shumë se 700 emigrantë në BeH në izolim për shkak të infektimit të mundshëm

Më shumë se 700 emigrantë në BeH në izolim për shkak të infektimit të mundshëm

para 60 minutave - Tetova Sot

Një numër i madh i emigrantëve ilegal, në BeH, janë me masë të caktuar për izolim të obligueshëm për shkak të infektimit të mundshëm me koronavirus, publikuan sot mediat lokale. Nermina Qemaloviq, ministre...

Negativ është rezultati për koronavirus i foshnjës nëna e të cilës ishte pozitive

Negativ është rezultati për koronavirus i foshnjës, nëna e të cilës ishte pozitive

para 60 minutave - Tetova Sot

Negativ është rezultati i foshnjës së lindur më 30 mars nga nëna e cila ishte pozitive në koronavirus, kumtoi pasdite Ministria e Shëndetësisë. Pacientja pozitive në virus ka lindur para kohe foshnjë të...

Micotakis Prilli mund të jet vendimtar për të ardhmen

Micotakis: Prilli mund të jet vendimtar për të ardhmen

para 60 minutave - Tetova Sot

Vij sot në Parlament, i cili domosdoshmërisht është në një përbërje të vogël, siç kërkojnë rrethanat, për të dhënë llogari për luftën 30-ditore kundër pandemisë, por edhe për t’u përqendruar në atë që...

Anketë Ahmeti më i besueshëm te shqiptarët ndërsa Zaevi te maqedonasit

Anketë: Ahmeti më i besueshëm te shqiptarët ndërsa Zaevi te maqedonasit!

para 60 minutave - Tetova Sot

Instituti amerikan NDI (Instituti Nacional Demokratik) dhe TIM Instituti kanë zhvilluar një anketë për zhvillimet në Maqedoninë e Veriut duke pasur në fokus edhe rejtingun e partive politike. LSDM-ja udhëheq...

Filipçe Të gatshëm të menaxhojmë kulmin e krizës

Filipçe: Të gatshëm të menaxhojmë kulmin e krizës

para një ore - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 30 raste të reja me CoVid-19 duke çuar numrin e të prekurve në gjithsej 384. Në Shkup ka 12 raste të reja, në Kumanovë 8, në Kriva Pallankë 1 dhe në Prilep 9. Pozitiv...

2 477 raste të reja në Itali numri më i ulëti prej një muaj

2 477 raste të reja në Itali, numri më i ulëti prej një muaj

para një ore - Tetova Sot

Të infektuarit me koronavirus në Itali gjatë 24 orëve të fundit kanë qenë 2 477, dje kanë 2937, numri më i ulët prej një muaji. Problem mbetet vdekshmëria e lartë, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar...

Filipçe Të shtruar janë 64 pacientë 8 në gjendje të rëndë

Filipçe: Të shtruar janë 64 pacientë, 8 në gjendje të rëndë

para një ore - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp pasditen e sotme tha se në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup gjenden të shtruar aktualisht 64 pacientë, ndërsa gjatë 24 orëve të...

Filpçe Spitali mobil do të jetë gati në ditët në vijim

Filpçe: Spitali mobil do të jetë gati në ditët në vijim

para një ore - Tetova Sot

Ministri Filpçe gjatë konferencës për shtyp informoi se spitali mobil që po instalohet pranë Qendrës Klinike, do të jetë në funksion gjatë ditëve të ardhshme. Ai tashmë është ngritur si strukturë, aktualisht...

Filipçe Kemi bërë 4 100 teste jemi të parët në rajon në proporcion me popullsinë

Filipçe: Kemi bërë 4 100 teste, jemi të parët në rajon në proporcion me popullsinë

para një ore - Tetova Sot

Ministri Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se Ministria e Shëndetësisë ka bërë një analizë për testimet për virusin dhe nga kjo analizë rezulton se kemi numrin më të madh të testeve për banorë në...

Filipçe Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime 30 pozitivë

Filipçe: Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime, 30 pozitivë

para një ore - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë....

SHGM dhe OSBE ndajnë pajisje mbrojtëse për dezinfektim të mediumeve

SHGM dhe OSBE ndajnë pajisje mbrojtëse për dezinfektim të mediumeve

para një ore - Tetova Sot

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) në bashkëpunim me Misionin e OSBE-së në Shkup, do të ndajë pako me pajisje mbrojtëse dhe mjete për dezinfektim për mediumet me qëllim të mbrojtjes më të madhe...

LSDM me 3 3 për qind para VMRO DPMNE së sipas sondazhit të IKD së

LSDM me 3.3 për qind para VMRO-DPMNE-së, sipas sondazhit të IKD-së

para një ore - Tetova Sot

LSDM-ja udhëheq me 3,3 për qind para VMRO-DPMNE-së, tregojnë rezultatet nga sondazhi i Institutit demokratik kombëtar, i cili është zbatuar në periudhën para se të anulohen zgjedhjet. Në pyetjen për kë...

Dibër  përrallë dëbore në gjendje krize

Dibër – përrallë dëbore në gjendje krize

para një ore - Tetova Sot

Tridhjetë ditët e fundit Dibra është në qendër të vëmendjes sepse ishte vatra e parë e koronavirusit në shtet. Nga 13 marsi ishte shpallur gjendje krize, por jo vetëm në këtë komunë, por edhe në Qendër...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK