http://kariera.mk
Kotzias Macron do jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon

Kotzias: Macron do jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon

para 10 minutave - Tetova Sot

Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias ka thënë se Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave. “Pas vetos së Macron,...

Peshkaqeni 500 kg që u kap në ujërat e Durrësit

Peshkaqeni 500 kg që u kap në ujërat e Durrësit

para 20 minutave - Tetova Sot

Një peshkaqen është kapur mëngjesin e sotëm në ujërat e detit Adriatik nga peshkatarët durrsakë. Ka qenë peshkarexha ”Meduza” që e ka nxjerrë në breg peshkaqenin që, sipas peshkatarëve, është i llojit...

Legalizohet aborti në Irlandën Veriore

Legalizohet aborti në Irlandën Veriore

para 20 minutave - Tetova Sot

Në Irlandën Veriore, aborti u dekriminalizua, ndërsa martesat e çifteve me gjini të njëjtë do të legalizohen. Legjislacioni që i bën ndryshimet, hyri në fuqi të martën. Martesat e para të çifteve me gjini...

Për një javë marketi VERO mëson shqip

Për një javë marketi VERO mëson shqip

para 30 minutave - Tetova Sot

Marketi VERO në njërin nga filialet e veta kishte vënduar një tabelë ku konsumatorët e vet i informonte edhe në gjuhën shqipe në lidhje me përdorimin e parkingut. Por ajo që bëri lajm ishte shkaravitja...

Putin Erdogan diskutime se kush i kontrollon pjesët e pasura me naftë në Siri

Putin-Erdogan, diskutime se kush i kontrollon pjesët e pasura me naftë në Siri

para 40 minutave - Tetova Sot

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin filluan bisedimet sot në Soçi për “normalizimin e situatës” në Sirinë verilindore, njoftoi Kremlini. Erdogan vlerësoi përpara...

24 vjeçarja rrahet brutalisht nga ish i dashuri xheloz

24-vjeçarja rrahet brutalisht nga ish i dashuri xheloz

para 40 minutave - Tetova Sot

Burri xheloz rrahu aq rëndë ish të dashurën e tij sa ajo kaloi një muaj në gjendje kome. Britney Bashforth u rrah më 13 prill të këtij viti nga ish i dashuri i saj Shaka Williams. Ajo mbeti me gjakderdhje...

Regjistrimi i popullsisë termini do të dihet javën e ardhshme

Regjistrimi i popullsisë, termini do të dihet javën e ardhshme

para 50 minutave - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev dhe drejtori i Entit shtetëror për statistikë Apostol Simovski javën e ardhshme do të mbajnë takim, në të cilën do të bisedojnë për datën e re për zbatimin e Regjistrimit të popullatës,...

Do të qeshni me lot kjo vajzë e vogël qanë sepse dëshiron burrë

Do të qeshni me lot, kjo vajzë e vogël qanë sepse dëshiron burrë

para një ore - Tetova Sot

Fëmijët mund të qajnë për çdo gjë, duke filluar nga mos mjaftueshmëria e lodrave apo për mos plotësimin e dëshirave nga ana e prindërve. Por, arsyeja se pse kjo vajzë në video po qanë na ka shokuar të...

Këshilli i Etikës në Mediat e Maqedonisë do të merr pjesë në shënimin e Ditëve të arsimin mediatik

Këshilli i Etikës në Mediat e Maqedonisë do të merr pjesë në shënimin e Ditëve të arsimin mediatik

para një ore - Tetova Sot

„Mbështetja dhe afirmimi i arsimimit mediatik është mundësi e mirë që bashkërisht të dërgojmë porosi se opinioni na është veçanërisht i rëndësishëm në dhënien e përgjigjes për informimin e gazetarëve....

A do të ekstradohen të dyshuarit e rastit Monstra  ja çka thotë ministri brendshëm kosovar

A do të ekstradohen të dyshuarit e rastit ‘Monstra’, ja çka thotë ministri brendshëm kosovar

para një ore - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Ekrem Mustafa, sot deklaroi se të akuzuarit për rastin “Monstra”, Halil Demiri dhe Afrim Ismailloviq, do të ekstradohen në Maqedoninë e Veriut pasi që të përfundojnë...

Një autobus i NQP Shkup në flakë

Një autobus i NQP-Shkup në flakë

para një ore - Tetova Sot

Një autobus i Ndërmarrjes së Qarkullimit Publik-Shkup ka marrë flakë rreth mesditës në afërsi të fshatit Grushinë afër Haraçinës. Për fat të mirë nuk ka viktima apo të lënduar, por vetëm dëme materiale....

Gjykata refuzon ankesat Janeva dhe Boki 13 mbesin në paraburgim

Gjykata refuzon ankesat, Janeva dhe Boki 13 mbesin në paraburgim

para një ore - Tetova Sot

Katica Janeva dhe Boki 13 mbesin në paraburgim. Kështu vendosi sot gjykata penale, me çka hodhi poshtë garancinë e ish kryeprokurores e cila me 3 banesa garanoti se nuk do të arratisët.Edhe kërkesa e Bojan...

Nesër në Tetovë do të fillojë panairi i librit Tetova 2019

Nesër në Tetovë do të fillojë panairi i librit “Tetova 2019”

para një ore - Tetova Sot

Nesër në Tetovë do të fillojë Panairi i Librit “Tetova 2019”. Panairi  do të mbahet prej datës 23 deri më 27 tetor në Pallatin e Kulturës. Hapja solemne e panairit do të bëhet më 23 tetor (e mërkurë) me...

SHBA i thotë PO anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

SHBA i thotë ‘PO’ anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

para një ore - Tetova Sot

Senati amerikan me 84 katër vota “për” dhe dy “kundër”, e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. SHBA-ja është shteti anëtar i 25-të i NATO-së, që e ratifikon...

E bleu për 2 milionë euro por kjo është vlera e pabesueshme që gëzon sot hoteli i Behgjet Pacollit

E bleu për 2 milionë euro, por kjo është vlera e pabesueshme që gëzon sot hoteli i Behgjet Pacollit

para një ore - Tetova Sot

‘Swiss Diamond’ njihet si një ndër hotelet më luksoze në Kosovë. Madje ky hotel, i cili është në pronësi të biznesmenit të njohur njëherit dhe ministrit të Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacollit, është zgjedhur...

 Pushoni jua q   ropt  moderatorja shqiptare shanë në mes të emisionit

“Pushoni jua q***** ropt!”, moderatorja shqiptare shanë në mes të emisionit

para 2 orë - Tetova Sot

Një video e një moderatoreje shqiptare më një fjalor tepër të rëndë po bën xhiron e rrjetit. Gazetarja Marsela Topi ka shpërthyer në fjalor banal, në transmetim live. Moderatorja ka qenë duke drejtuar...

Paga mesatare neto në gusht 25 127 denarë

Paga mesatare neto në gusht 25.127 denarë

para 2 orë - Tetova Sot

Paga mesatare neto e paguar për të punësuar në gusht të vitit 2019 arrin 25.127  denarë dhe në krahasim me gushtin e vitit të kaluar është rritur për 3,8 për qind, publikoi Entit Shtetëror i Statistikës....

Ministri Arbër Ademi në punëtorinë për arsimin inkuziv Të gjithë meritojnë arsim cilësor

Ministri Arbër Ademi në punëtorinë për arsimin inkuziv: Të gjithë meritojnë arsim cilësor

para 2 orë - Tetova Sot

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, dr. Arbër Ademi sot morri pjesë në punëtorinë e parë të Grupit Punues për arsimin ikluziv dhe ku krahas përfaqësuesve nga vendi marrin pjesë edhe ekspertë të vendeve me...

Abdulla Mehmeti Vendosja e shqiptarëve mes alternativave të gabuara nuk mund të sigurojë ndryshime progres dhe ardhmëri

Abdulla Mehmeti: Vendosja e shqiptarëve mes alternativave të gabuara nuk mund të sigurojë ndryshime, progres dhe ardhmëri

para 2 orë - Tetova Sot

Abdulla Mehmeti Demokracia e rrejshme, tranzicioni dhe sistemi shumëpartiak përplasës dhe jo bashkëpunues, të kontrolluara nga jashtë, qofshin ëndrra e fundit e keqe për shqiptarët! Periudha e transformimit...

Cipras Shpresoj se BE ja së shpejti do të kuptojë që ka bërë një gabim historik

Cipras: Shpresoj se BE-ja së shpejti do të kuptojë që ka bërë një gabim historik

para 2 orë - Tetova Sot

Është Irracionale atë që e bëri Bashkimi Evropian dhe shpresoj që së shpejti do të kuptojnë se kanë bërë një gabim historik, i cili nuk duhet të mbetet fatal, deklaroi lideri i Syrizës dhe ish-kryeministër...

Gazeta Lajm Ja kush do të jenë bartësit e listave të BDI së në zgjedhjet e 12 prillit

Gazeta Lajm: Ja kush do të jenë bartësit e listave të BDI-së në zgjedhjet e 12 prillit

para 2 orë - Tetova Sot

Zgjedhjet ende nuk janë shpallur zyrtarisht, mirëpo partitë kanë filluar fushatën jozyrtare parazgjedhore. Paralelisht me këtë fushatë, kanë filluar edhe kombinatorikat dhe pozicionimet nëpër parti, për...

Mbledhje e parë e grupit punues për përpunimin e Konceptit për arsim inkluziv

Mbledhje e parë e grupit punues për përpunimin e Konceptit për arsim inkluziv

para 5 orë - Tetova Sot

Grupi punues që duhet ta përpunojë Konceptin për arsim inkluziv, i cili ka dalë nga Ligji i ri për arsim fillor, sot e mbajti takimin e parë punues. Në të morën pjesë edhe ministri i Arsimit dhe Shkencës,...

MASH i pret përgjigje nga SASHK u për 10 për qind të ofruara për pagat në arsim nga prilli

MASH-i pret përgjigje nga SASHK-u për 10 për qind të ofruara për pagat në arsim nga prilli

para 5 orë - Tetova Sot

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi deklaroi se e pret përgjigjen nga Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SASHK) për propozimin që pagat në arsim të rriten për 10 për qind nga prilli i...

Tetovë vetura godet këmbësoren

Tetovë, vetura godet këmbësoren

para 5 orë - Tetova Sot

Në rrugën ,, Strasho Pinxhur,, në Tetovëm dje (21-tetor) rreth orës 17.00, vetura e tipit ,,Folkcvagen Golf,, me targa të Tetovës, të cilën e ka drejtuar 54-vjeçari H.H.  nga Poroj i Tetovës, ka aksidentuar...

Gostivar kapen dy të rinj me mariuhanë

Gostivar, kapen dy të rinj me mariuhanë

para 5 orë - Tetova Sot

Dje rreth orës 20 e 35 minuta, në rrugën  ,,Zhivko Brajkovski,, në Gostivar, pjesëtarët e policisë nga SPB-Tetovë, kanë privuar nga liria 21-vjeçarin A.M. nga Gostivari dhe 18-vjeçati  Sh.J. nga fshati...

Assad e quan Erdoganin hajdut

Assad e quan Erdoganin hajdut

para 5 orë - Tetova Sot

Presidenti sirian Bashar al-Assad e quajti homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan një “hajdut” në vizitën e tij të parë në zonat në provincën Idlib që kohët e fundit janë kthyer nën kontrollin e Sirisë....

Eko Guerrila Komunat shpesh nuk veprojnë për lajmërimet e qytetarëve për pandërgjegjshmëri ekologjike

Eko Guerrila: Komunat shpesh nuk veprojnë për lajmërimet e qytetarëve për pandërgjegjshmëri ekologjike

para 5 orë - Tetova Sot

Mbeturinat që me vite janë lënë në vende afër fshatit Dobrosht do të shndërrohen në një deponi të madhe, nëse nuk ndërmerret masë për pastrim, alarmojnë nga shoqata ekologjike Eko Guerilla nga Tetova....

Bogovinë kapen dy të rinj me kokainë dhe mariuhanë

Bogovinë, kapen dy të rinj me kokainë dhe mariuhanë

para 5 orë - Tetova Sot

Mbrëmë  rreth orës 22 e 50 minuta, në fshatin Bogovinë, pjesëtarët e policisë nga Sektori për punë të brendshme-Tetovë, kanë privuar nga liria personat Xh.H. (26) dhe S.S. (22) të dy nga Tetova.  Gjatë...

Pompeo Trump i gatshëm dhe për ndërhyrje ushtarake kundër Turqisë

Pompeo: Trump, i gatshëm dhe për ndërhyrje ushtarake kundër Turqisë

para 6 orë - Tetova Sot

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, gjatë ditës së djeshme tha se nëse lind nevoja, presidenti Donald Trump është i përgatitur të përdorë edhe forcë ushtarake kundër Turqisë. Ai nuk e shprehu se...

Rreth 200 fëmijë nuk ndjekin mësimin sepse janë të pa vaksinuar

Rreth 200 fëmijë nuk ndjekin mësimin sepse janë të pa-vaksinuar

para 6 orë - Tetova Sot

Sipas të dhënave të Ministrisë së Arsimit, të siguruara nga tereni përmes inspektorëve dhe të cilat ajnë përpunuar, rezulton se 200 fëmijë për shkak se nuk janë të vaksinuar nuk janë regjistruar në klasë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK