http://kariera.mk
Petritsch Ideja e shkëmbimit të territoreve nuk është më në tryezën e BE së

Petritsch: Ideja e shkëmbimit të territoreve nuk është më në tryezën e BE-së

para 8 minutave - Lajmi.net

Petritsch kishte folur më parë për shkëmbim të kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë. “Do të ketë korrigjime të vogla (“kozmetike”) që ndikojnë në një numër të vogël të fshatrave në rrethin e Bujanocit...

Guardiola dëshiron ribashkimin me ish lojtarin e Bayern

Guardiola dëshiron ribashkimin me ish lojtarin e Bayern

para 18 minutave - Lajmi.net

Guardiola pati një aventurë mjaft të mirë me skuadrën e Bayern Munich, ku përcolli disa lojtarë tejet kualitativ. Një ndër ta ishte edhe Pierre Emile Hojbjerg, për të cilin tashmë thuhet se Man City po...

Dëshmitarët të shokuar UFO që lëshojnë dritë mbi qiellin e Kolumbisë

Dëshmitarët të shokuar/ UFO që lëshojnë dritë mbi qiellin e Kolumbisë?

para 18 minutave - Lajmi.net

Pamjet e pashpjeguara tregojnë se çfarë thuhet se është një UFO bruz, që qëndron mbi Kolumbi, me teoricienët e konspiracionit që pretendojnë se provat janë “reale”, transmeton lajmi.net. Klipi misterioz,...

Zv kryeministri Tahiri për buxhetin Nuk është ideal është i zorit

Zv/kryeministri Tahiri për buxhetin: Nuk është ideal, është i zorit

para 28 minutave - Lajmi.net

Ai e ka pranuar se ky nuk është një buxhet ideal, por që i përgjigjet situatës emergjente. Derisa ka bërë të ditur se asnjë këshilltarë politikë dhe asnjë i emëruar politikë nuk është rritur dhe nuk dallon...

Sarri nuk mendon për Ligën e Kampionëve ka fokusin në Serie A

Sarri nuk mendon për Ligën e Kampionëve, ka fokusin në Serie A

para 28 minutave - Lajmi.net

Sot janë caktuar datat për ndeshjet e mbetura të fazës së 1/16-ës së finales në Ligën e Kampionëve, si dhe është hedhur shorti për fazën e ardhshme. I pyetur për këto, Maurizio Sarri ka thënë se nuk është...

Real 1 kolegëve Mos harxhoni në klikime sivjet më duket se do i mbani ndejat në infektivë

Real 1- kolegëve: Mos harxhoni në klikime, sivjet më duket se do i mbani ndejat në infektivë

para 38 minutave - Lajmi.net

Reperi Real 1 përmes disa videove të postuara në Instagram, ka ‘thumbuar’ kolegët për çështjen e klikimeve, shkruan lajmi.net. Ai madje përmend edhe faktin se shumë prej estradës publikojnë këngët pas...

Kelmendi për dëshiruesit e vdekjes së Mustafës  VV nuk ka aftësi ta bëjë dallimin mes vdekjes dhe disfatës

Kelmendi për ‘dëshiruesit e vdekjes së Mustafës’: VV nuk ka aftësi ta bëjë dallimin mes vdekjes dhe disfatës

para 38 minutave - Lajmi.net

Kelmendi shkruan: Me ja deshirue dikuj vdekjen… Kjo s’asht asgja tjeter pos impotence, paaftesi dhe pamundesi qe rivalin politik me e mposht – politikisht! Biles, kjo kapercen politiken, ketu kemi pune...

Cakaj takohet me Sekretaren e Shtetit në Kryeministrinë e Suedisë

Cakaj takohet me Sekretaren e Shtetit në Kryeministrinë e Suedisë

para 48 minutave - Lajmi.net

Cakaj ka bërë të ditur se ka biseduar hollësisht për angazhimet e përbashkëta në kuadër të OSBE-së, në rrafshin politik, ekonomik dhe njerëzor. “Duke pasur parasysh se Suedia do të marrë Kryesinë e OSBE-së...

Tahiri Ky nuk është një buxhet ideal por i zorit

Tahiri: Ky nuk është një buxhet ideal, por i zorit

para 48 minutave - Lajmi.net

Ai e ka pranuar se ky nuk është një buxhet ideal, por që i përgjigjet situatës emergjente. Derisa ka bërë të ditur se asnjë këshilltarë politikë dhe asnjë i emëruar politikë nuk është rritur dhe nuk dallon...

Kjo është arsyeja pse nuk duhet të lësh kurrë një balonë në det

Kjo është arsyeja pse nuk duhet të lësh kurrë një balonë në det

para 46 minutave - Lajmi.net

Kjo është arsyeja pse adhuruesit e kafshëve na informojnë se lëshimi i balonave mund të dëmtojë seriozisht kafshët, edhe pse shumica prej nesh nuk ishin në dijeni të tij, transmeton lajmi.net. Përkatësisht,...

Arta pozon tërheqëse në fustan të ngushtë dhe super të shkurtër

Arta pozon tërheqëse në fustan të ngushtë dhe super të shkurtër

para 58 minutave - Lajmi.net

Arta Nitaj ka ndarë me ndjekësit një fotografi, ku shfaqet me një fustan të shkurtër, shkruan lajmi.net. Fustani ngjyrë neoni ia vuri në pah fizikun e përsosur Artës, ndërsa nuk munguan komentet e ndjekësve....

TikTok zbulon se çfarë video heq me 49 milion postime të grumbulluara në gjysmën e dytë të vitit 2019

TikTok zbulon se çfarë video heq, me 49 milion postime të grumbulluara në gjysmën e dytë të vitit 2019

para 58 minutave - Lajmi.net

TikTok ka hequr mbi 49 milion video në gjashtë muajt e fundit, sipas raportit të saj të transparencës, transmeton lajmi.net. Gjatë gjysmës së dytë të vitit, kompania hoqi 49,247,689 video globale, më pak...

Buxheti përplas Mimoza Kusari-Lilan dhe Hykmete Bajramin

para një ore - Lajmi.net

Murtezaj Macron tha se brenda vitit 2020 duhet të arrihet marrëveshja finale Kosovë Serbi

Murtezaj: Macron tha se brenda vitit 2020 duhet të arrihet marrëveshja finale Kosovë -Serbi

para një ore - Lajmi.net

“Macron në Paris, kryeministrit Hoti i ka thënë që brenda vitit 2020, do të arrihet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë”. “Aspekti i njohjes është qëllimi kryesor dhe do të duhet të jetë në procesin e...

Shumëllojshmëri të gjerë të aplikacioneve iPhone papritmas fillojnë të ndizen pas problemit në Facebook

Shumëllojshmëri të gjerë të aplikacioneve iPhone papritmas fillojnë të ndizen pas problemit në Facebook

para një ore - Lajmi.net

Shumë aplikacione në iPhone po prishen sapo hapen, siç duket për shkak të një problemi në Facebook, transmeton lajmi.net. Një shumëllojshmëri e gjerë e aplikacioneve, të cilat mund të përdorin platformën...

Krasniqi thotë se Haxhi Shala u largua nga NISMA pasi nuk iu ofrua posti i ministrit

Krasniqi thotë se Haxhi Shala u largua nga NISMA pasi nuk iu ofrua posti i ministrit

para një ore - Lajmi.net

Njëjtë si ai vepruan edhe disa asamblistë të Kuvendit Komunal në Malishevë. Anëtari i kësaj partie, njëherësh ministri Vesel Krasniqi ka komentuar këto largime në televizionin T7. Ai tha se Shala është...

Labi nuk bindet për virusin Pasha besën diçka e madhe do të ndodhë

Labi nuk bindet për virusin: Pasha besën, diçka e madhe do të ndodhë

para një ore - Lajmi.net

Këngëtari Labinot Tahiri kurrsesi nuk bindet për ekzistencën e koronavirusit, shkruan lajmi.net. Ai disa herë ka deklaruar që nuk beson se ekziston ai virus, ndërsa tani ka edhe një dilemë lidhur me shifrat...

OBSH Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

OBSH: Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

para një ore - Lajmi.net

“Infektimi përmes ajrit është një nga mënyrat e transmetimit për të cilën jemi shqetësuar që nga fillimi, veçanërisht në mjediset e kujdesit shëndetësor, ku e dimë se virusi mund të qëndrojë në ajër më...

11 detaje të vogla në kuzhinë që zbulojnë një amvisë të paaftë

11 detaje të vogla në kuzhinë që zbulojnë një amvisë të paaftë

para një ore - Lajmi.net

Të gjithë mësohen aq shumë me pamjen e saj saqë as nuk i vënë re detajet e vockla që mund ta prishin atë. Do shumë kohë për të bërë shpesh një pastrim të përgjithshëm, por nëse i ndiqni këto rregulla të...

Gashi bëhet me veturë super luksoze

Gashi bëhet me veturë super-luksoze

para një ore - Lajmi.net

Reperi Gashi, i cili po shënon suksese të mëdha në industrinë e muzikës, ka blerë një veturë të re, shkruan lajmi.net. Ai e bëri të ditur këtë gjë me anë të një videoje në Instagram, ku shfaqet brenda...

Pesë objektivat e Hotit deri te vargjet e Vuçiqit Çka ndodhi sot në Samitin virtual të Parisit

Pesë objektivat e Hotit deri te ‘vargjet’ e Vuçiqit/ Çka ndodhi sot në Samitin virtual të Parisit?

para një ore - Lajmi.net

Samiti kishte për qëllim diskutimin për situatën e Kosovës dhe Serbisë dhe arritjen sa më të shpejt të një marrëveshje gjithëpërfshirëse mes vendeve, raporton lajmi.net. Në këtë video-samit, Bashkimi Evropian...

Murtezaj Macron tha se brenda vitit 2020 duhet të arrihet marrëveshja finale Kosovë  Serbi

Murtezaj: Macron tha se brenda vitit 2020 duhet të arrihet marrëveshja finale Kosovë – Serbi

para një ore - Lajmi.net

“Macron në Paris, kryeministrit Hoti i ka thënë që brenda vitit 2020, do të arrihet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë”. “Aspekti i njohjes është qëllimi kryesor dhe do të duhet të jetë në procesin e...

Tuchel Atalanta kundërshtar spektakolar

Tuchel: Atalanta kundërshtar spektakolar

para një ore - Lajmi.net

Paris Saint Germain do të ketë përballë skuadrën nga Serie A, Atalanta, dhe trajneri Tuchel pret një përballje të vështirë. Përkundër kundërshtarit, trajneri gjerman beson se PSG është aty për të fituar,...

Martin Vulaj Takimi virtual Hoti Vuçiq ishte sa për sy e faqe

Martin Vulaj: Takimi virtual Hoti-Vuçiq ishte sa për sy e faqe

para një ore - Lajmi.net

Ish-udhëheqës i Këshillit Shqiptaro-Amerikan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Martin Vulaj, ka thënë se takimi i sotëm virtual ndërmjet Kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq,...

Edona Llalloshi ripërpunon këngën Byrek byrek

Edona Llalloshi ripërpunon këngën “Byrek, byrek”

para një ore - Lajmi.net

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Edona Llalloshi, ka publikuar projektin e pestë nga “Akustikë në karantinë”, shkruan lajmi.net. “Byrek, byrek” titullohet projekti i radhës, të cilin Edona vendosi...

Vetëvendosje nuk e voton rishikimin e buxhetit

Vetëvendosje nuk e voton rishikimin e buxhetit

para një ore - Lajmi.net

Ai theksoi se defektet në fushën e financave janë të mëdha. Derisa ka shtuar se ka kundërshtime të ligjeve në fuqi. “Këtu e kemi një qeveri e cila mendon se ka ekspertë, ka njerëz të dijshëm të fushës...

Me gjithë vërejtjet PDK ja do të votojë rishikimin e buxhetit

Me gjithë vërejtjet, PDK-ja do të votojë rishikimin e buxhetit

para një ore - Lajmi.net

Shefi i GP të PDK-së Bedri Hamza gjatë debatit për rishikimin e buxhetit tha se ky Grup Parlamentar me gjithë vërejtjet dhe shqetësimet që i ka, siç tha për një dokument të keq të punuar me shumë defekte,...

Ibrahimovic Nuk luaj për kontratë

Ibrahimovic: Nuk luaj për kontratë

para një ore - Lajmi.net

Ylli suedez i futbollit, Zlatan Ibrahimovic, ka folur për të ardhmen e tij, duke theksuar edhe një herë se situata në klub ka ndryshuar tërësisht. Ibra ka thënë se nuk po luan për të fituar kontratën e...

Abrashi Buxheti duhet të votohet të tejkalojmë situatën aktuale në mënyrë sa më të lehtë të mundshme

Abrashi: Buxheti duhet të votohet, të tejkalojmë situatën aktuale në mënyrë sa më të lehtë të mundshme

para 2 orë - Lajmi.net

Abrashi ka thënë se duhet votuar ky buxhet. “Sot nga të gjithë ne kërkohet përkushtim dhe vullnet që ta votojmë projektligjin për buxhetin e Republikës së Kosovës”, ka thënë Abrashi. “Rishikimi i buxhetit...

Një puthje në ballë është më mirë se mijëra puthje në buzë

Një puthje në ballë është më mirë se mijëra puthje në buzë

para 2 orë - Lajmi.net

Ne puthemi të themi përshëndetje, mirupafshim, të tregojmë dashuri, të ngushëllojmë dhe për fat, transmeton lajmi.net. Puthja kënaq trupin dhe shpirtin, dhe na mban të lidhur, na forcon lidhjet tona. Njerëzit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK