http://kariera.mk
Ja kush po pushon në vilën qeveritare të Dhërmiut ku Nishani kërkoi të kalonte ca ditë

Ja kush po pushon në vilën qeveritare të Dhërmiut, ku Nishani kërkoi të kalonte ca ditë

më 8.2015 - Respublica

Në kulmin e debatit mbi refuzimin që Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare I bëri kërkesës së Presidentit të Republikës për të pushuar në rezidencat qeveritare të Dhërmiut dhe Vlorës, Tv Klan ka publikuar...

Parathuhet fituesi i tenderit 61 milionë euro për Shërbimin e Dializës Flitet për kompaninë e Bujar Gazhelit mikut të kryeministrit Rama sipas opozitës Beqaj Do kemi garë ndërkombëtare

Parathuhet fituesi i tenderit 61 milionë euro për Shërbimin e Dializës. Flitet për kompaninë e Bujar Gazhelit, mikut të kryeministrit Rama sipas opozitës. Beqaj: Do kemi garë ndërkombëtare

më 8.2015 - Respublica

Dy ditë para tenderit për Shërbimin e Dailizës sipas formës së konçesionit Partneritet Publik Privat, opozita ka folur për fituesin që sipas saj është i paracaktuar dhe është mik i drejtëpërdrejtë i kryeministrit...

Ja kush pushon në vilën qeveritare të Dhërmiut ku Nishani kërkoi të kalonte ca ditë

Ja kush pushon në vilën qeveritare të Dhërmiut, ku Nishani kërkoi të kalonte ca ditë

më 8.2015 - Respublica

Në kulmin e debatit mbi refuzimin që Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare I bëri kërkesës së Presidentit të Republikës për të pushuar në rezidencat qeveritare të Dhërmiut dhe Vlorës, Tv Klan ka publikuar...

Vëzhguesit vendorë Financimet e partive politike jo transparente KQZ përgjegjëse

Vëzhguesit vendorë: Financimet e partive politike jo transparente, KQZ përgjegjëse

më 8.2015 - Respublica

Koalicioni i vëzhguesve vendorë ka dalë me një qëndrim zyrtar sa i takon transparencës së financimit të partive politike. Me anë të një deklarate KVV shprehet se: “Mungesa e transperencës financiare nga...

Ja kush pushon në vilën qeveritare të Dhërmiut ku Nishan kërkoi të kalonte ca ditë

Ja kush pushon në vilën qeveritare të Dhërmiut, ku Nishan kërkoi të kalonte ca ditë

më 8.2015 - Respublica

Në kulmin e debatit mbi refuzimin që Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare I bëri kërkesës së Presidentit të Republikës për të pushuar në rezidencat qeveritare të Dhërmiut dhe Vlorës, Tv Klan ka publikuar...

Gjermania josh me 600 euro azilkërkuesit që kthehen me dëshirë në atdhe

Gjermania josh me 600 euro azilkërkuesit që kthehen me dëshirë në atdhe

më 8.2015 - Respublica

Fluksi i madh i refugjatëve nga vendet e Ballkanit Perëndimor ka bërë që Gjermania të gjejë një mënyrë tjetër për të trajtuar numrin e lartë të azilkërkuesve, përfshirë ata nga Shqipëria dhe Kosova. “Balkanweb”...

Makina kalon në korsinë tjetër Pas ndërhyrjeve të fundit lartësia e bordurës ndarëse në autostradën Tiranë Durrës u zvogëlua

Makina kalon në korsinë tjetër. Pas ndërhyrjeve të fundit, lartësia e bordurës ndarëse në autostradën Tiranë-Durrës u zvogëlua

më 8.2015 - Respublica

Një makinë tip Volkswagen, me targë AA 989 GX, ka kaluar bordurën ndarëse në autostradën Tiranë-Durrës dhe ka përfunduar në korsinë tjetër. Ky aksident vjen pas ndëryrjeve në këtë aks, ndërhyrje të shumëkritikuara...

Makina kalon në korsinë tjetër në autosatradën Tiranë Durrës Pas ndërhyrjeve të fundit lartësia e bordurës ndarëse u ul

Makina kalon në korsinë tjetër në autosatradën Tiranë-Durrës. Pas ndërhyrjeve të fundit, lartësia e bordurës ndarëse u ul

më 8.2015 - Respublica

Një makinë tip Volkswagen, me targë AA 989 GX, ka kaluar bordurën ndarëse në autostradën Tiranë-Durrës dhe ka përfunduar në korsinë tjetër. Ky aksident vjen pas ndëryrjeve në këtë aks, ndërhyrje të shumëkritikuara...

Delegati i UEFA ­s Kukësi rrezikon përjashtimin nga Kupat Europiane

Delegati i UEFA-­s: Kukësi rrezikon përjashtimin nga Kupat Europiane

më 8.2015 - Respublica

Dhuna midis skuadrës së Kukësit dhe Legia Warszawas në stadiumin ‘’Qemal Stafa’’ mund t’i kushtojë rëndë të dyja skuadrave. Delegati polak i UEFA-­s, Kazimierz Oleszek tha për mediat vendase se masat disiplinore...

Gati pushtimi  QSUT rrethohet nga 100 spitale klinika laboratorë diagnostikimi dhe farmaci private

Gati “pushtimi”, QSUT rrethohet nga 100 spitale, klinika, laboratorë diagnostikimi dhe farmaci private

më 8.2015 - Respublica

Është më tepër se një skandal. Kjo hartë ngjan me lojërat kompjuterike, ku një vend duhet rrethuar për t’u pushtuar. Ne fakt është Qendra Spitalore Universitare “ Nënë Tereza”. Në një kronikë të trasmentuar...

Mbyllja e Alsat  Carlo Bollino blen licencën e tv së grupi MCN  aksioner kryesor i Tema Tv  blen licencën e radios

Mbyllja e “Alsat”, Carlo Bollino blen licencën e tv-së, grupi “MCN”, aksioner kryesor i “Tema Tv”, blen licencën e radios

më 8.2015 - Respublica

Siç është bërë e njohur “Albanian Screen”, i njohur dikur si “Tv Alsat” është mbyllur dhe asetet e të drejtat e tij kanë kaluar për shitje. Bëhet e ditur se licencën televizive të “AS” e ka blerë Carlo...

Bashkëshorti i ministres dhe opozitarizmi

Bashkëshorti i ministres dhe opozitarizmi

më 8.2015 - Respublica

Në një nga seancat e fundit të sesionit parlamentar që sapo u mbyll, kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike solli para Parlamentit një audio, e cila aty për aty rezultoi teknikisht e padëgjueshme....

Mediat serbe Putini pranon pasaportën e Kosovës

Mediat serbe: Putini pranon pasaportën e Kosovës

më 8.2015 - Respublica

Vendimi që Rusia të lëshojë viza për shtetasit me pasaporta kosovare ka tronditur Serbinë, sipas agjencisë së lajmeve INA. Ambasada ruse në Beograd ka njoftuar se qytetarët nga Kosova mund të hyjnë në...

Tirana pa ujë u rikthehet puseve Një avari teknike në nënstacionin e pompimit lë disa lagje të kryeqytetit pa ujë

Tirana pa ujë, u rikthehet puseve. Një avari teknike në nënstacionin e pompimit lë disa lagje të kryeqytetit pa ujë

më 8.2015 - Respublica

Tirana pa ujë. Duket si lajm i vjetër por i ardhur në kohë. Edhe pse ditët e para të gushtit do të shënojnë rekord temperaturash të larta, sërish në kryeqytet uji do të mungojë. Një avari teknike në nënstacionin...

PD thirrje Veliajt Lëre shown mediatik mblidh këshillin bashkiak për të ndarë banesat sociale

PD thirrje Veliajt: Lëre shown mediatik, mblidh këshillin bashkiak për të ndarë banesat sociale

më 8.2015 - Respublica

Në emër të këshilltarë bashkiakë të PD-së dhe aleatëve të opozitës, kreu i tyre, Leonard Olli i bëri thirrje kryetarit të bashkisë Erion Veliaj të lërë mënjanë shown mediatik dhe të thërrasë në mënyrë...

Për çfarë i duhet qytetit Erion Veliaj

Për çfarë i duhet qytetit Erion Veliaj?

më 8.2015 - Respublica

Erion Veliaj është betuar në mesjavë si kryebashkiak i Tiranës duke u bërë më i riu që e ka mbajtur këtë detyrë. I duhet që të punojë fort, që kur të dalë prej andej të mos mbahet mend pikërisht për këtë....

Tronditet Beogradi mediat serbe në alarm Putini pranon pasaportën e Kosovës

Tronditet Beogradi, mediat serbe në alarm: Putini pranon pasaportën e Kosovës

më 8.2015 - Respublica

Vendimi që Rusia të lëshojë viza për shtetasit me pasaporta kosovare ka tronditur Serbinë, sipas agjencisë së lajmeve INA. Ambasada ruse në Beograd ka njoftuar se qytetarët nga Kosova mund të hyjnë në...

 Ngrijnë 190 projekte Qeveria vendos të pezullojë përkohësisht financimet në shkolla ujësjellësa e rrugë që kanë si autoritet kontraktor komunat

“Ngrijnë” 190 projekte, Qeveria vendos të pezullojë përkohësisht financimet në shkolla, ujësjellësa e rrugë që kanë si autoritet kontraktor komunat

më 8.2015 - Respublica

Qeveria ka vendosur të pezullojë përkohësisht financimin e 190 projekteve infrastrukturore që kanë si autoritet kontraktor komunat. Vendimi i Këshillit të Ministrave tashmë ka marrë fuqi ligjore dhe prek...

 Ngrijnë 190 projekte Qeveria ka vendosur të pezullojë përkohësisht financimet në infrastrukturë shkolla ujësjellësa e rrugë që kanë si autoritet kontraktor komunat

“Ngrijnë” 190 projekte, Qeveria ka vendosur të pezullojë përkohësisht financimet në infrastrukturë, shkolla, ujësjellësa e rrugë që kanë si autoritet kontraktor komunat

më 8.2015 - Respublica

Qeveria ka vendosur të pezullojë përkohësisht financimin e 190 projekteve infrastrukturore që kanë si autoritet kontraktor komunat. Vendimi i Këshillit të Ministrave tashmë ka marrë fuqi ligjore dhe prek...

Reforma në Drejtësi synohet barazimi i pushtetarëve me qytetarët e thjeshtë duke i hequr imunitetin Ja si do veprohet me gjyqtarët prokurorët dhe politikanët e akuzuar për korrupsion

Reforma në Drejtësi, synohet barazimi i pushtetarëve me qytetarët e thjeshtë, duke i hequr imunitetin. Ja si do veprohet me gjyqtarët, prokurorët dhe politikanët e akuzuar për korrupsion

më 8.2015 - Respublica

Zbulohen kapituj dhe parashikime të tjera të rëndësishme të dokumentit paraprak për përmbysjen e sistemit të drejtësisë në Shqipëri në fillim të kësaj vjeshte, çka përkon me fillimin e sesionit të ri parlamentar....

Dështon tryeza me Qeverinë Pronarët kundër draftit Ne nuk na lidh asgjë me atë projektligj nuk mbron interesat tona

Dështon tryeza me Qeverinë. Pronarët kundër draftit: Ne nuk na lidh asgjë me atë projektligj, nuk mbron interesat tona

më 8.2015 - Respublica

Dje pa praninë e medias u mbajt takimi i dytë me përfaqësuesit e shoqatave të pronarëve. Mbledhja nisi në orën 10:00 dhe zgjati për rreth tri orë. Takimi u drejtua nga zv. ministri i Drejtësisë, Idlir...

 Lajmi i fundit nga Kadare ishte në të vërtetë keqkuptimi i radhës nga Facebook  Nuk vonon akuza për injorancë të gazetarëve

"Lajmi i fundit” nga Kadare ishte në të vërtetë keqkuptimi i radhës nga “Facebook”. Nuk vonon akuza për injorancë të gazetarëve

më 8.2015 - Respublica

Para tri ditësh në disa media, kryesisht elektronike, qarkulloi një “lajm” që riprodhonte qëndrimet e shkrimtarit Ismail Kadare për pushtimin osman dhe trajtimin e tij historiografik. “Lajmi” ishte shkëputur...

Veliaj prezantoi 24 administratorët emrat e Tiranës dhe u dha një këshillë Mos e bëni Tiranën gazi i botës si Kamza

Veliaj prezantoi 24 administratorët(emrat) e Tiranës dhe u dha një këshillë: Mos e bëni Tiranën gazi i botës, si Kamza

më 7.2015 - Respublica

Kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj prezantoi sot 24 administratorët e tij të këtij institucioni. Gjatë fjalës së tij, Veliaj pohoi se këta administratorë do jenë më afër shqetësimeve të...

Veliaj prezantoi 24 administratorët emrat të Tiranës dhe u dha një këshillë Mos e bëni Tiranën gazi i botës si Kamza

Veliaj prezantoi 24 administratorët(emrat) të Tiranës dhe u dha një këshillë: Mos e bëni Tiranën gazi i botës, si Kamza

më 7.2015 - Respublica

Kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj prezantoi sot 24 administratorët e tij të këtij institucioni. Gjatë fjalës së tij, Veliaj pohoi se këta administratorë do jenë më afër shqetësimeve të...

Velija prezantoi 24 administratorët të Tiranës dhe u dha një këshillë Mos e bëni Tiranën gazi i botës si Kamza

Velija prezantoi 24 administratorët të Tiranës dhe u dha një këshillë: Mos e bëni Tiranën gazi i botës, si Kamza

më 7.2015 - Respublica

Kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës, Erion Velija prezantoi sot 24 administratorët e tij të këtij institucioni. Gjatë fjalës së tij, Veliaj pohoi se këta administratorë do jenë më afër shqetësimeve të...

Eri çne me autobus  Disa pyetje nga njerëzit e zakonshëm të këtij vendi  siç na quan kryeministri

Eri, çne me autobus?! Disa pyetje nga njerëzit e zakonshëm të këtij vendi...siç na quan kryeministri

më 7.2015 - Respublica

Si njerëz të zakonshëm të këtij vendi siç na quan kryeministri dhe në lartësinë e  popullit të thjeshtë u çuditëm edhe nuk u çudtiëm  që pamë kryebashkiakun e ri të Tiranës, Erion Veliaj duke pritur autobusin...

Instituti i Vjenës parashikime jo optimiste për rritjen ekonomike në Shqipëri E rrezikojnë ngarkesa fiskale dhe kreditë me probleme

Instituti i Vjenës parashikime jo optimiste për rritjen ekonomike në Shqipëri: E rrezikojnë ngarkesa fiskale dhe kreditë me probleme

më 7.2015 - Respublica

Parashikime jo optimiste për rritjen ekonomike në Shqipëri në tre vitet e ardhshme. Në një raport të publikuar së fundmi Instituti i Vjenës për Studime Ekonomike Ndërkombëtare ngre shqetësimin lidhur me...

Eri çne me autobus  Disa pyetje nga njerëzit e zakonshëm të këtij vendi siç na quan kryeministri

Eri, çne me autobus?! Disa pyetje nga njerëzit e zakonshëm të këtij vendi siç na quan kryeministri

më 7.2015 - Respublica

Si njerëz të zakonshëm të këtij vendi siç na quan kryeministri dhe në lartësinë e  popullit të thjeshtë u çuditëm edhe nuk u çudtiëm  që pamë kryebashkiakun e ri të Tiranës, Erion Veliaj duke pritur autobusin...

Prishet skopia e Dispancerisë dhjetra pacientë mbeten pa u diagnostikuar Ministria e Shëndetësisë nuk e vë ujët në zjarr

Prishet skopia e Dispancerisë, dhjetra pacientë mbeten pa u diagnostikuar. Ministria e Shëndetësisë nuk e “vë ujët në zjarr”

më 7.2015 - Respublica

Prishet skopia e Dispancerisë, dhe nuk është hera e parë qe kjo pajisje del jashtë përdorimit, raportohet në një kronikë të trasmentuar nga “Vizion Plus”. Në pikun e vapës, pacientet presin të bëjnë vetëm...

Atë që nuk e tha kryeministri e thotë FMN  Ka një problem administrimi Taksat nuk janë aq të ulëta por performanca e të ardhurave nuk është e fortë  Opsion final Rritja e taksave

Atë që nuk e tha kryeministri e thotë FMN: “Ka një problem administrimi. Taksat nuk janë aq të ulëta, por performanca e të ardhurave nuk është e fortë”. Opsion final: Rritja e taksave

më 7.2015 - Respublica

Përfaqësuesi i Fondit Monetar Ndërkombëtar në Tiranë, Jens Reinke, ka shpjeguar përmes një interviste për “Top-Channel” se për cilat arsye fondi nuk nënshkroi marrëveshjen e radhës me qeverinë shqiptare....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK