http://kariera.mk
Spanja përgatitet për njohjen diplomatike të Kosovës

Spanja përgatitet për njohjen diplomatike të Kosovës

para 7 orë - Respublica

Në një artikull të publikuar në portalin e qeverisë spanjolle, moncloa.com( https://www.moncloa.com/espana-reconocimiento-kosovo/ ) paralajmërohen zhvillime diplomatike që duket se nxisin një marrëveshje...

Studiuesja amerikane Amy Ligji për shembjen e Teatrit kriminal Çështja është çfarë duhet të bëjmë

Studiuesja amerikane Amy: Ligji për shembjen e Teatrit, kriminal. Çështja është çfarë duhet të bëjmë

para 8 orë - Respublica

Zëri i Amerikës i ka dhënë sot hapësirë një konference për reformën në drejtësi ku ka folur edhe studiuesja amerikane Lori Amy. Ajo ka folur hapur dhe troç për atë që e ka quajtur natyrë kriminale dhe...

Lulzim Basha paralajmëron sekuestrimin e pronave të Kastratit

Lulzim Basha paralajmëron sekuestrimin e pronave të Kastratit

para 10 orë - Respublica

Lulzim Basha e ka rritur shumë pazarin. Kur themi pazarin, e kemi fjalën pazarin me enturazhin e Edi Ramës ndaj të cilit sot po preson në harmoni me pakënaqësinë shoqërore ndaj kësaj qeverisjeje. Por z....

Kokëdhima PD është blerë nga Rilindja për çështjen e Teatrit

Kokëdhima: PD është blerë nga Rilindja për çështjen e Teatrit

para 17 orë - Respublica

Vendimi i Partisë Demokratike për të mos qenë e pranishme në sallën e Kuvendit gjatë shqyrtimit të dekretit të Metës për Teatrin, ka vënë në pikëpyetje rolin e opozitës dhe në veçanti të PD-së në këtë...

Putin provon kallashnikovin e ri

Putin provon kallashnikovin e ri

para 19 orë - Respublica

Vladimir Putin ka dhënë një tjetër shfaqje në televizionin publik, që ka transmetuar vizitën e tij në një poligon qitjeje. Jo rastësisht shefi i Krellnit ka qenë nga të parët që ka provuar kallashnikovin...

Ambasadori amerikan në Beograd tërheq vallen Thaçi Vuçiç

Ambasadori amerikan në Beograd tërheq vallen Thaçi-Vuçiç

para 19 orë - Respublica

Ambasadori amerikan në Beograd, Kajll Skot gjatë një konference në Beograd për sfidat e sigurisë në Ballkanin Perëndimor u deklarua pro një marrëveshje dypalëshe Kosovë-Serbi, duke inkurajuar një lëvizje...

Thyerja me Gjermaninë që prishi festën e qeverisë

Thyerja me Gjermaninë që prishi festën e qeverisë

para 19 orë - Respublica

Dikur i “përkëdhelur” me faktin që kancelarja Merkel qëndronte përkrah tij në sallën Cod të kryeministrisë, Edi Rama nuk pati të njëjtin entusiazëm të mërkurën kur në po të njëjtën sallë ishte ministri...

Arkitektët e oborrit dhe kryeministri i një pjese të Shqipërisë

Arkitektët e oborrit dhe kryeministri i një pjese të Shqipërisë

para një dite - Respublica

Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri” etj.? Miqtë arkitektë nuk kanë përse ngrysen për këtë çështje të shtuar kështu: do të mjaftonte të lexohen Kujtimet...

Kreu i KMSH së Bruçaj Po t i kishim vetë paratë do ta kishim bërë ndryshe Xhaminë e Namazgjasë

Kreu i KMSH-së, Bruçaj: Po t'i kishim vetë paratë, do ta kishim bërë ndryshe Xhaminë e Namazgjasë

para një dite - Respublica

Christian Science Monitor i ka kushtuar së fundmi një shkrim Xhamisë së Namazgjasë në Tiranë. Pas një hyrjeje prezantuese, që flet për investimin dhe stilin osman të saj, organizata në fjalë, e vë theksin...

Censusi në 2020 anketimi do të bëhet online

Censusi në 2020, anketimi do të bëhet online

para një dite - Respublica

Në 2020 do të zhvillohet censusi i radhës në Shqipëri, ndërkohë INSTAT ka nisur punën që tani për të hartuar pyetësorin. Në një intervistë për Televizionin Tema, përgjegjësja e Statistikave te popullsisë...

Mass nxjerr zbuluar qeverinë hapja e negociatave në pikëpyetje

Mass nxjerr zbuluar qeverinë, hapja e negociatave në pikëpyetje

para një dite - Respublica

Në Tiranë ishte këtë të mërkurë  ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas. Takimin e parë e pati me homologun shqiptar Ditmir Bushati, ku deklaroi se hapja e negociatave qershorin e ardhshëm nuk duhet parë...

Veliaj paditet për pishat e Fushës

Veliaj paditet për pishat e "Fushës"

para një dite - Respublica

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është paditur në Prokurori nga Partia Demokratike Partia Demokratike për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera. Sipas PD-së, Erion Veliaj ka...

Veliaj paditet për palmat e Fushës

Veliaj paditet për palmat e "Fushës"

para një dite - Respublica

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është paditur në Prokurori nga Partia Demokratike Partia Demokratike për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera. Sipas PD-së, Erion Veliaj ka...

Arkitektët e oborrit dhe kryeministri i një pjese të Shqipërisë

Arkitektët e oborrit dhe kryeministri i një pjese të Shqipërisë

para një dite - Respublica

Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri” etj.? Miqtë arkitektë nuk kanë përse ngrysen për këtë çështje të shtuar kështu: do të mjaftonte të lexohen Kujtimet...

Raporti i Konrad Adenauer Rusia nuk ka asnjë ndikim në Shqipëri

Raporti i Konrad Adenauer: Rusia nuk ka asnjë ndikim në Shqipëri

para një dite - Respublica

Fondacioni Konrad Adenauer ka publikuar një raport mbi ndikimet e aktorëve të jashtëm në Ballkanin Lindor. Fondacioni ka marrë në analizë marrëdhniet e vendeve të rajonit me lojtarët kryesorë të politikës...

Precedenti Berisha kamardarja e Ramës për Teatrin

Precedenti Berisha, kamardarja e Ramës për Teatrin

para 2 dite - Respublica

Shumica dhe opozita dhanë një tjetër shfaqje të sforcuar të diskutimit mbi dekretin e Presidentit Meta për ligjin e Teatrit. Dëputetët socialistë të Komisionit të Veprimtarive Prodhuese vendosën të pranojnë...

Lustracioni dhe vettingu në media janë domosdoshmëri

Lustracioni dhe vettingu në media janë domosdoshmëri

para 3 dite - Respublica

Ka një debat online mes deputetit të PD-së, Myslim Murrizi dhe gazetarit Mentor Kikia. Shkak është bërë një mesazh në Facebook i Kikisë për një operacion në Rremas të Divjakës, që sipas deputetit ka qenë...

Aeroporti i Kukësit a po mbështet qeveria me një kompani me aksione shtetërore një koncesion privat

Aeroporti i Kukësit, a po mbështet qeveria me një kompani me aksione shtetërore një koncesion privat?

para 3 dite - Respublica

Një ditë më parë në një status që shoqëroi nisjen e kalimit me pagesë në Rrugën e Kombit kryeministri Edi Rama lajmëroi për vënien së shpejti në punë të aeroportit të Kukësit dhe ndërtimin e një stadiumi...

Aeroporti i Kukësit a po mbeshtet qeveria me nje kompani shteterore nje koncesion privat

Aeroporti i Kukësit, a po mbeshtet qeveria me nje kompani shteterore nje koncesion privat?

para 3 dite - Respublica

Një ditë më parë në një status që shoqëroi nisjen e kalimit me pagesë në Rrugën e Kombit kryeministri Edi Rama lajmëroi për vënien së shpejti në punë të aeroportit të Kukësit dhe ndërtimin e një stadiumi...

Njësoj si Edi Rama në opozitë Basha Do anullojmë konçesionin e rrugës Durrës Kukës

Njësoj si Edi Rama në opozitë, Basha: Do anullojmë konçesionin e rrugës Durrës-Kukës

para 3 dite - Respublica

Sot kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se do të anullojë konçesionin e rrugës Durrës-Kukës dhe se me ardhjen në pushtet do ta hetojë atë. Basha u ka bërë thirrje qytetarëve që të...

Moshimi i popullsisë shteti dhe shoqëria

Moshimi i popullsisë, shteti dhe shoqëria

para 3 dite - Respublica

*** Nuk ka të dhëna statistikore të sakta në lidhje me popullsinë e planetit për periudhat shumë të hershme, ndërsa të dhënat e kohëve të fundit janë të sakta, pasi ato janë të përcaktuara sipas regjistrimeve...

Si në Francë dhe në Itali A duhet ndaluar me ligj publikimi i fotove të fëmijëve në rrjetet sociale

Si në Francë dhe në Itali/A duhet ndaluar me ligj publikimi i fotove të fëmijëve në rrjetet sociale?

para 3 dite - Respublica

Paskemi qarë me lot si shoqëri për një godinë që duket bukur. Shkolla “Kosova”, që “të merr në qafë” ta shikosh, po përdoret prej ditësh si mjet propagande për të na thënë se jemi në rrugën e duhur për...

Njësoj si në Francë dhe në Itali A duhet ndaluar me ligj publikimi i fotove të fëmijëve në rrjetet sociale

Njësoj si në Francë dhe në Itali/A duhet ndaluar me ligj publikimi i fotove të fëmijëve në rrjetet sociale

para 3 dite - Respublica

Paskemi qarë me lot si shoqëri për një godinë që duket bukur. Shkolla “Kosova”, që “të merr në qafë” ta shikosh, po përdoret prej ditësh si mjet propagande për të na thënë se jemi në rrugën e duhur për...

 Ish Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë

(Ish)Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë...

para 3 dite - Respublica

E mbani mend Robert Ndrenikën kur ishte deputet në Parlamentin shqiptar? Ndoshta jo, sepse kanë kaluar shumë vite. Por edhe sepse ai ishte një deputet dekor, që shfaqej herë pas here në planet televizive...

Nikolla Së shpejti gjuha rome futet në shkolla

Nikolla: Së shpejti gjuha rome futet në shkolla

para 3 dite - Respublica

Së shpejti do mundesojme gjuhen rome ne sistemin tone arsimor.. Keshtu ka deklaruar ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, gjate forumit për dialog në nivel kombëtar për arsimin gjithëpërfshirës të mbajtur...

Tension në Jal IKMT zbarkon për prishjen e ndërtimeve

Tension në Jal, IKMT zbarkon për prishjen e ndërtimeve

para 3 dite - Respublica

Është shoqëruar me tension një aksion i Inspektoratit Kombëtar te Mbrojtës së Territorit në Jalë për shembjen e disa  ndertimeve pa leje. Banorët kanë kundërshtuar aksionin duke u  shprehur se nuk janë...

Mësim me dy turne në më shumë se gjysmën e shkollave në Tiranë

Mësim me dy turne në më shumë se gjysmën e shkollave në Tiranë

para 3 dite - Respublica

Qeveria po përpiqet me çdo mjet ta paraqesë si rozë situatën e fillimit të shkollës, ndonëse këtë vit shumë klasa kolektive në rrethe janë mbyllur, ndërsa është raportuar për mungesë tekstesh. Kryebashkiaku...

Rama kalon ankthin e tarifës për Rrugën e Kombit

Rama kalon ankthin e tarifës për Rrugën e Kombit

para 3 dite - Respublica

Nga kjo e hënë kalimi në Rrugën e Kombit bëhet me pagesë. Sipas kontratës, për çdo kalim të automjeteve do të ketë një taksë fikse për hyrjen dhe daljen nga autostrada. Koncesionari dhe autoriteti kontraktues...

Adete familjare me Papa Françeskun

Adete familjare me Papa Françeskun

para 3 dite - Respublica

Ilir Meta shpërndau për mediat fotografi dhe tekst nga takimi i tij me Papa Françeskun. Një rast që edhe ai e shfrytëzoi më shumë si adet familjar sesa si një mundësi për të përfaqësuar në rend protokollar...

Më shumë se gjysma e shkollave në Tiranë mësimi me dy turne

Më shumë se gjysma e shkollave në Tiranë mësimi me dy turne

para 3 dite - Respublica

Qeveria po përpiqet me çdo mjet ta paraqesë si rozë situatën e fillimit të shkollës, ndonëse këtë vit shumë klasa kolektive në rrethe janë mbyllur, ndërsa është raportuar për mungesë tekstesh. Kryebashkiaku...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK