http://kariera.mk
Thaçi kërkon anëtarësim në INTERPOL dhe anulim të fletarresteve të Serbisë

Thaçi kërkon anëtarësim në INTERPOL dhe anulim të fletarresteve të Serbisë

para një ore - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih ka zhvilluar një takim me sekretarin gjeneral të INTERPOL-it, Jürgen Stock. Në këtë takim është biseduar...

Kongresmenët ia rikonfirmojnë Veselit mbështetjen amerikane për Kosovën

Kongresmenët ia rikonfirmojnë Veselit mbështetjen amerikane për Kosovën

para një ore - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga nënkryetarët e Kuvendit, Xhavit Haliti, Sabri Hamiti, Fikrim Damka dhe Slobodan Petroviq, ka pritur sot në takim një delegacion...

Koha mposhtë edhe traditën e punimit të pajës

Koha mposhtë edhe traditën e punimit të pajës

para një ore - KosovaLive360

Ndonëse në kohët e sotme paja llogaritet vetëm si argëtim dhe humbje kohe, Ajshja-77 vjeçare rrëfen se në kohën kur është martuar ajo, ajo ka qenë një domosdoshmëri. “Paja është nevojitur pasi ishim shumë...

Mustafa Të arriturat e popullit të Kosovës rezultat i përkrahjes së pazëvendësueshme të SHBA ve

Mustafa: Të arriturat e popullit të Kosovës, rezultat i përkrahjes së pazëvendësueshme të SHBA-ve

para 23 orë - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim një delegacion dypartiak të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve, i udhëhequr nga kongresisti Peter Roskam, ku ishin të pranishëm edhe kongresisti...

Thaçi në Mynih kërkon qasje më strategjike të BE së ndaj Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor

Thaçi në Mynih kërkon qasje më strategjike të BE-së ndaj Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor

para një dite - KosovaLive360

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të Konferencës për Siguri në Mynih të Gjermanisë ka vazhduar takimet me përfaqësues të shteteve të botës. Thaçi takime bilaterale ka zhvilluar me Komisionerin...

Hoxhaj me ministrin Kurz pajtohen për planin e përbashkët mes dy vendeve

Hoxhaj me ministrin Kurz pajtohen për planin e përbashkët mes dy vendeve

para një dite - KosovaLive360

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për vizitë në Mynih, ku po merr pjesë në Konferencën vjetore të Sigurisë. Në kuadër të qëndrimit atje, Hoxhaj ka takuar homologët...

Presidenca njofton vazhdojnë urimet për Pavarësinë prej Shqipërisë Estonisë Panamasë

Presidenca njofton, vazhdojnë urimet për Pavarësinë prej Shqipërisë, Estonisë, Panamasë

para një dite - KosovaLive360

Presidentit të vendit, Hashim Thaçi, kanë vazhduar t’i vijnë urime nga homologë të tij për Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Letra urimi për këtë ditë kanë dërguar edhe presidenti i Shqipërisë, presidentja...

Mustafa uron 9 vjetorin e e Pavarësisë së Kosovës

Mustafa uron 9 vjetorin e e Pavarësisë së Kosovës

para 2 dite - KosovaLive360

Isa Mustafa, kryeministër i Kosovës, ka uruar 9 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, posaqërisht Ramush Haradinajn. “Të dashur qytetarë Juve që çdo ditë po e vëni nga një gur në shtetin e Republikës së Kosovës...

Homologët nga rajoni urojnë Hoxhaj për 9 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Homologët nga rajoni urojnë Hoxhaj për 9-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

para 2 dite - KosovaLive360

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pranuar mesazhe urimi nga homologët e tij të vendeve të rajonit, Mali i Zi, Kroacia, dhe Maqedonia, me rastin e përvjetorit të nëntë të pavarësisë së Kosovës.

Në Konferencën e Sigurisë në Mynih Thaçi pjesëmarrës

Në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Thaçi pjesëmarrës

para 2 dite - KosovaLive360

Me ftesë të ambasadorit Wolfgang Ischinger, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih (MSC). Thaçi bashkë me...

Thaçi uron qytetarët për ditën e Pavarësisë së Kosovës

Thaçi uron qytetarët për ditën e Pavarësisë së Kosovës

para 2 dite - KosovaLive360

Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, në faqen e tij në Facebook ka uruar qytetarët e Kosovës 9 vjetorin e Pavarësisë. “Dita e Pavarësisë është ditë që na mbush me emocione të gjithëve. Është ditë që na...

Mustafa Gjithherë nderim heronjve që dhanë jetën për shtetin e Kosovës

Mustafa: Gjithherë nderim heronjve që dhanë jetën për shtetin e Kosovës

para 2 dite - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në 9 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ka bërë homazhe tek Kompleksi Memorial i Familjes Jashari në Prekaz. I shoqëruar nga ministra të kabinetit...

Liderët botërorë e urojnë presidentin Thaçi për Ditën e Pavarësisë

Liderët botërorë e urojnë presidentin Thaçi për Ditën e Pavarësisë

para 2 dite - KosovaLive360

Liderë nga e gjithë bota e kanë uruar presidentin e vendit, Hashim Thaçi, për nëntëvjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në urimin...

Presidentja e Zvicrës Leuthard uron presidentin Thaçi për Ditën e Pavarësisë

Presidentja e Zvicrës Leuthard uron presidentin Thaçi për Ditën e Pavarësisë

para 2 dite - KosovaLive360

Presidentja e Konfederatës zvicerane, Doris Leuthard, i ka dërguar një letër urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e Ditës së Pavarësisë së vendit. Në urimin e saj, Presidentja...

Mustafa U jemi mirënjohës atyre që kanë dhënë jetën që Kosova të frymojë e lirë

Mustafa: U jemi mirënjohës atyre që kanë dhënë jetën që Kosova të frymojë e lirë

para 3 dite - KosovaLive360

Është nderë për mua që t’ju drejtohem në këtë ceremoni shtetërore të nëntëvjetorit të pavarësisë së shtetit tonë, në këtë datë ku janë sublimuar vlerat më të larta të idealeve, aspiratave, kontributit...

Përfundojnë gërmimet vlerësuese në Mitrovicë

Përfundojnë gërmimet vlerësuese në Mitrovicë

para 3 dite - KosovaLive360

Gërmimet vlerësuese të filluara sot më 16.02.2017,  paradite rreth orës 09:30,  në lokacionin e shënjuar te Xhamia te Ura e Ibrit në Mitrovicë, kanë përfunduar rreth orës 16:00, pa gjetje të mbetjeve mortore...

Mustafa Japonia partner i rëndësishëm i Republikës së Kosovës

Mustafa: Japonia partner i rëndësishëm i Republikës së Kosovës

para 3 dite - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim këshilltarin e posaçëm të Kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe, i cili është njëkohësisht Konsull Nderi i Kosovës në Japoni, Isao Iijima....

Ministria e Bujqësisë hap periudhën e aplikimit për subvencione

Ministria e Bujqësisë hap periudhën e aplikimit për subvencione

para 3 dite - KosovaLive360

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka hapur nga sot fazën e aplikimit për pagesa direkte/subvencione për disa kultura dhe veprimtari bujqësore. Për Programin për Pagesa Direkte 2017,...

Qeveria miratoi vendimin për kohëzgjatjen e validitetit të tabelave KS për 5 vjet

Qeveria miratoi vendimin për kohëzgjatjen e validitetit të tabelave “KS” për 5 vjet

para 3 dite - KosovaLive360

Qeveria e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri Isa Mustafa, ka mbajtur mbledhjen e rregullt, të 132-ën me radhë, në të cilën ka miratuar vendime nga fusha e përgjegjësisë së saj kushtetuese...

Thaçi Vetëm duke forcuar Kosovën mund të realizojmë edhe ambiciet tona

Thaçi: Vetëm duke forcuar Kosovën, mund të realizojmë edhe ambiciet tona

para 3 dite - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për nder të nëntëvjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, sot i është drejtuar deputetëve dhe qytetarëve në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës....

Stacioni pompues Mirëdita i KRU Prishtina bëhet me pajisje të reja të klorifikimit të ujit

Stacioni pompues “Mirëdita” i KRU Prishtina bëhet me pajisje të reja të klorifikimit të ujit

para 3 dite - KosovaLive360

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Blerand Stavileci, së bashku me ambasadorin e Sllovenisë në Prishtinë, Miljan Mejhen dhe Kryeshefin Ekzekutiv të KRU Prishtina, Ilir Abdullahu, kanë inaguruar pajisjet e...

Ministrja Hoxha uron qytetarët me rastin e 9 vjetorit të Pavarësisë

Ministrja Hoxha uron qytetarët me rastin e 9 vjetorit të Pavarësisë

para 3 dite - KosovaLive360

Në këtë përvjetor të shpalljes së Pavarësisë, përgëzoj të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, nëveçanti, shpreh respektin tim të thellë ndaj të gjithë atyre që kontribuuan për lirinë dhe pavarësinë tonë....

Kabineti qeveritar homazhe te shtatorja e presidentit historik Ibrahim Rugova

Kabineti qeveritar homazhe te shtatorja e presidentit historik, Ibrahim Rugova

para 3 dite - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe kabineti qeveritar, me rastin e shënimit të nëntë vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, bënë homazhe te shtatorja e Presidentit Historik...

Kosova pranohet në programin GPSA të grupit të Bankës Botërore

Kosova pranohet në programin GPSA të grupit të Bankës Botërore

para 3 dite - KosovaLive360

Qeveria e Kosovës së fundi është pranuar në GPSA (Global Partnership for Social Accountability), duke u mundësuar kështu organizatave të shoqërisë civile (OShC) në vend të aplikojnë në thirrje për propozim...

Ministrja Tahiri Ndërtimi i pikëkalimit rezultat i dialogut dhe fqinjësisë së mirë

Ministrja Tahiri: Ndërtimi i pikëkalimit rezultat i dialogut dhe fqinjësisë së mirë

para 3 dite - KosovaLive360

Menaxhimi i kufijve sipas standardeve evropiane demonstron përkushtimin e shtetit tonë për integrime evropiane dhe euroatlantike. Republika e Kosovës është ndër shtetet e para të rajonit e cila ka vendosur...

Mbretëresha Elizabeta II uron presidentin Thaçi për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Mbretëresha Elizabeta II uron presidentin Thaçi për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

para 3 dite - KosovaLive360

Madhëria e Saj, Mbretëresha Elizabeta II e Mbretërisë së Bashkuar, Kanadasë, Australisë dhe Zelandës së Re, ka uruar presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin, me rastin e Ditës së Pavarësisë...

Bajrami Janë me fat gjeneratat të cilat kanë përjetuar shpalljen e pavarësisë

Bajrami: Janë me fat gjeneratat të cilat kanë përjetuar shpalljen e pavarësisë

para 3 dite - KosovaLive360

Me rastin e 9 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, mbajti ligjëratë para studentëve të Universitetit të Gjilanit “Kadri Zeka” me...

Do të vazhdojmë që përmes dialogut të zgjidhim problemet me fqinj thotë Mustafa

Do të vazhdojmë që përmes dialogut të zgjidhim problemet me fqinj, thotë Mustafa

para 3 dite - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë sot pjesë në ceremoninë e vënies së gurëthemelit të ndërtimit të pikëkalimit të përhershëm kufitar në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë...

Bujqësia me kontribut të rëndësishëm në krijimin e vendeve të punës

Bujqësia me kontribut të rëndësishëm në krijimin e vendeve të punës

para 3 dite - KosovaLive360

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një tryezë diskutimi me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, në fokus të të cilit ishin zhvillimet më të reja në sektorin...

Thaçi Kosova e përkushtuar që të lëvizet pa pengesa në rajon

Thaçi: Kosova e përkushtuar që të lëvizet pa pengesa në rajon

para 3 dite - KosovaLive360

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, bashkë me kryeministrin Mustafa, ministren Tahiri dhe shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, sot kanë vendosur gurthemelin e pikës së re të kalimit kufitar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK