http://kariera.mk
Abrashi Katër vite i humbëm kot Prishtinën e presin katër vite zhvillim dhe punësim

Abrashi: Katër vite i humbëm kot, Prishtinën e presin katër vite zhvillim dhe punësim

para 12 orë - KosovaLive360

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka vazhduar të mërkurën prezantimin e Programit të tij zhvillimor për Prishtinën, i cili parasheh zbatimin e 320...

Gatishmëri e KE për mbështetje buxhetore sektoriale dhe energjisë në Kosovë

Gatishmëri e KE për mbështetje buxhetore sektoriale dhe energjisë në Kosovë

para 12 orë - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim shefin e Njësisë D3 për Kosovën, pranë Drejtorisë së Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit të Komisionit Evropian,...

Kryeministri francez Philippe uron kryeministrin Haradinaj

Kryeministri francez, Philippe uron kryeministrin Haradinaj

para 13 orë - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar urime për zgjedhjen në krye të Qeverisë së Kosovës, nga kryeministri i Republikës së Francës, Edouard Philippe. “Zoti Kryeministër, Ju...

Zëvendëskryeministri Limaj inkurajon tregtarët të promovojnë prodhimet vendore

Zëvendëskryeministri Limaj inkurajon tregtarët të promovojnë prodhimet vendore

para 15 orë - KosovaLive360

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, bashkë me anëtarët e Klubit të Prodhuesve të Kosovës dhe ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, vizitoi sot kompaninë “Meridian...

Bashkëpunim mes MBPZHR dhe Ambasadës amerikane në mbështetje të zhvillimit të sektorit të bujqësisë

Bashkëpunim mes MBPZHR dhe Ambasadës amerikane në mbështetje të zhvillimit të sektorit të bujqësisë

para 16 orë - KosovaLive360

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo ka takuar Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Prishtinë, Greg Delawie, me të cilën ka biseduar për zhvillimet e...

Mustafa Qeverisja e mirë e Veliut e bën atë fitues të zgjedhjeve në Podujevë pa balotazh

Mustafa: Qeverisja e mirë e Veliut e bën atë fitues të zgjedhjeve në Podujevë pa balotazh

para 16 orë - KosovaLive360

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë të mërkurën në Podujevë se qeverisja e mirë e Agim Veliut në shërbim të qytetarëve dhe oferta e tij për katër vitet e ardhshme e bën...

Kryeministri Haradinaj Jemi të përkushtuar për luftimin e trafikimit me qenie njerëzore

Kryeministri Haradinaj: Jemi të përkushtuar për luftimin e trafikimit me qenie njerëzore

para 16 orë - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në konferencën me rastin e Ditës së BE-së kundër Trafikimit me Qenie Njerëzore. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se ky është moment...

RrGK Nisma për shërbime që përmirësojnë jetën e të gjithëve

RrGK: Nisma për shërbime që përmirësojnë jetën e të gjithëve

para 18 orë - KosovaLive360

Sipas një hulumtimi për kërkesën, ofertën dhe opsionet për kujdes të fëmijëve në Kosovë që Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) bëri në vitin 2016, llogaritet se rreth 15.5% e fëmijëve në Kosovë shfrytëzojnë...

Klinika e Onkologjisë me 239 raste të kancerit të gjirit

Klinika e Onkologjisë me 239 raste të kancerit të gjirit

para 19 orë - KosovaLive360

Në kuadër të muajit të luftës kundër kancerit të gjirit,  Ud. drejtori i përgjithshëm i SHSKUK-së, dr.Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën e Onkologjisë, me ç’rast nga afër u njoftua në lidhje me punën që...

Lluka Gjermania partner strategjik në zhvillimin ekonomik të Kosovës

Lluka: Gjermania partner strategjik në zhvillimin ekonomik të Kosovës

para 19 orë - KosovaLive360

Republika Federale e Gjermanisë do të vazhdojë të mbështes Republikën e Kosovës në rrugën e saj drejt zhvillimit ekonomik, ka deklaruar ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt gjatë takimi...

Abrashi çmon punën e mësimdhënësve dhe mjekëve gjatë viteve të 90 ta

Abrashi çmon punën e mësimdhënësve dhe mjekëve gjatë viteve të 90-ta

para 20 orë - KosovaLive360

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka vizituar të mërkurën shtëpinë e Shaban Sfircës, në të cilën ka qenë e vendosur ambulanca dhe më pas materniteti...

Ministrja Hoxha Unik për dinamizim të procesit integrues

Ministrja Hoxha: Unik për dinamizim të procesit integrues

para 20 orë - KosovaLive360

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha  ka takuar sot, David Cullen, shef i njësisë DG D3 pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Komisionit Evropian. Në takim ishin të pranishëm edhe ministri i Administratës...

Mustafa Fitorja e LDK së e bën 22 tetorin referendum për të ardhmen evropiane të Kosovës

Mustafa: Fitorja e LDK-së e bën 22 tetorin referendum për të ardhmen evropiane të Kosovës

para një dite - KosovaLive360

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), duke folur në një tubim madhështor të mbylljes së fushatës parazgjedhore në Gjilan është shprehur i bindur se LDK-ja do të fitojë shumicën e komunave të...

Integrimi gjyqësor do të shënojë kthesë në avancimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve me Sërbinë

Integrimi gjyqësor do të shënojë kthesë në avancimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve me Sërbinë

para një dite - KosovaLive360

Në komunikatën për media Ambasada Amerikane në Kosovë ka mirëpritur përgatitjet dhe punën intenzive të kryer nga institucionet shtetërore të Kosovës, Ministrisë së Drejtësisë, Këshillit Gjyqësor, Këshillit...

Gatishmëri e KfW ta ndihmojë Kosovën në të ardhmen në zhvillimin ekonomik

Gatishmëri e KfW ta ndihmojë Kosovën në të ardhmen në zhvillimin ekonomik

para një dite - KosovaLive360

Ministri i Financave, Bedri Hamza ka pritur sot në takim drejtorin e Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW) për Evropën Juglindore dhe Turqinë, Christoph Tiskens, ku diskutuan për vazhdimin e bashkëpunimit...

KDI e shqetësuar për moszbatimin e marrëveshjes së drejtësisë kërkon transparencë

KDI e shqetësuar për moszbatimin e marrëveshjes së drejtësisë, kërkon transparencë

para një dite - KosovaLive360

Sot më 17 tetor 2017, pritej fillimi i zbatimit të Marrëveshjes për Drejtësinë, datë e dakorduar në mes Presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuic, në takimin e fundit të mbajtur...

Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë edhe një mundësi për biznesin

Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë edhe një mundësi për biznesin

para një dite - KosovaLive360

Ministri i Inovacionit dhe Ndermarrësisë, Besim Beqaj, priti delegacionin nga Oda e Afarizmit Kosovës (OAK) të shoqëruar nga biznese anëtare OAK-së, delegacion ky i kryesuar nga kryetari i Bordit, Skënder...

Burbuqe Bakija Deva emërohet zëvendësministre e kulturës

Burbuqe Bakija–Deva emërohet zëvendësministre e kulturës

para një dite - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) nënkryetaren e gruas së AAK-së, Burbuqe Bakija – Deva. Burbuqe...

Kryeministri priti familjen e Heroit të Kosovës Agim Ramadani

Kryeministri priti familjen e Heroit të Kosovës, Agim Ramadani

para një dite - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim familjen e Heroit të Kosovës, Agim Ramadani, bashkëshorten Shukrijen me djalin Edonin, vëllezërit Qazimin e Jasharin, si dhe...

Në bashkëpunim me FFK do të ndërtohet stadiumi Dardania Arena  thotë Abrashi

Në bashkëpunim me FFK do të ndërtohet stadiumi “Dardania Arena”, thotë Abrashi

para një dite - KosovaLive360

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, është takuar të martën me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrrin me të cilin ka biseduar...

Abrashi bisedon me administratorët për mirëmbajtën e hapësirave të përbashkëta

Abrashi bisedon me administratorët për mirëmbajtën e hapësirave të përbashkëta

para një dite - KosovaLive360

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga LDK-ja, Arban Abrashi, pati të martën një takim me Shoqatat e Administratorëve të Banesave Publike, me të cilët bisedoi për gjetjen e mundësive për mirëmbajtjen...

Përvoja integruese e Malit të Zi e mirëseardhur për Kosovën thotë Hoxha

Përvoja integruese e Malit të Zi e mirëseardhur për Kosovën, thotë Hoxha

para një dite - KosovaLive360

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka takuar homologun e saj malazias, Andrija Pejovic, me rastin e pjesëmarrjes së saj në konferencën kushtuar 10-vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së...

MMPH merr përkrahje nga Ambasada e Suedisë

MMPH merr përkrahje nga Ambasada e Suedisë

para një dite - KosovaLive360

Në kuadër të takimeve me ambasadorë të akredituar në Kosovë, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj priti sot në takim përfaqësuesit e ambasadës Suedeze në Kosovë, të udhëhequr...

Gjyqtarët e prokurorët serb për dekretim te presidenti nuk erdhën u penguan nga Serbia

Gjyqtarët e prokurorët serb për dekretim te presidenti nuk erdhën, u penguan nga Serbia

para një dite - KosovaLive360

Sot, më 17 tetor 2017, Zyra e Presidentit ishte e gatshme të presë ardhjen dyzet e dy (42) gjyqtarëve dhe katërmbëdhjetë (14) prokurorëve nga komunitetet jo shumicë në Republikën e Kosovës, të cilët, pas...

Abrashi Çdo nënë që lindë në Prishtinë do të përkrahet financiarisht

Abrashi: Çdo nënë që lindë në Prishtinë do të përkrahet financiarisht

para një dite - KosovaLive360

Gjatë një takimi që ka zhvilluar të martën me Igballe Rugovën, drejtoreshë e Rrjetit të Grave të Kosovës, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, është...

Ekspertë nga Suedia trajnojnë stafin e Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve në QKUK

Ekspertë nga Suedia trajnojnë stafin e Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve në QKUK

para një dite - KosovaLive360

Ka përfunduar me sukses punëtoria njëjavore e urodinamikës, uroterapisë dhe trajtimit endoskopik të refluksitveziko-urinar të fëmijëve,  e cila ka zgjatur nga data 09.10.2017 deri  më 13.10.2017 në Klinikën...

Presidenti Thaçi Miqësia e madhe që ka Kosova me SHBA të do të qëndrojë e fortë

Presidenti Thaçi: Miqësia e madhe që ka Kosova me SHBA-të do të qëndrojë e fortë

para një dite - KosovaLive360

Presidenti  i Republikës së Kosovës, Hashim  Thaçi, mori pjesë në pritjen  festive për nënshkrimin e Marrëveshjes Threshold me Korporatën e Sfidave të Mijëvjeçarit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Qeverisë...

Situata me fruthin nën kujdes dhe mbikëqyrje të vazhdueshme mobilizohen të gjithë instancat

Situata me fruthin nën kujdes dhe mbikëqyrje të vazhdueshme, mobilizohen të gjithë instancat

para një dite - KosovaLive360

Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) njofton se në bashkëpunim me Klinikën Infektive, Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe Ministrinë...

Abrashi premton punësimin e prishtinasve dhe Gollakun qendër turistike

Abrashi premton punësimin e prishtinasve dhe Gollakun qendër turistike

para 2 dite - KosovaLive360

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Komunës së Prishtinës, Arban Abrashi, gjatë një tubimi me strukturat e Degës së Dytë të LDK-së në Prishtinë dhe qytetarë në Shkollën Fillore...

Fitorja e LDK së dhe Muhaxherit në Pejë do të jetë e pathyeshme dhe e pakthyeshme

Fitorja e LDK-së dhe Muhaxherit në Pejë do të jetë e pathyeshme dhe e pakthyeshme

para 3 dite - KosovaLive360

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë të hënën gjatë një tubimi madhështor parazgjedhor në zgjidhja e vetme dhe më e mira për qeverisjen e Pejës platforma e LDK-së për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK