http://kariera.mk
Osmani e raporton në polici deputetin Xhavit Ukaj

Osmani e raporton në polici deputetin Xhavit Ukaj

para 3 orë - KosovaPress

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, e ka paraqitur në Polici rastin e kërcënimit nga deputeti i LDK-së Xhavit Ukaj. Osmani menjëherë pas ndërprerjes së punimeve të seancës së Kuvendit, i është drejtuar...

Conte Ekziston mundësia e zgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme

Conte: Ekziston mundësia e zgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme

para 4 orë - KosovaPress

Kryeministri italian, Giuseppe Conte e gjykoi të mundur që gjendja e jashtëzakonshme, e shpallur për shkak të pandemisë së COVID-19 dhe që përfundon më 31 korrik, të zgjatet. Gjendja e jashtëzakonshme...

Presidentja e Bolivisë rezulton pozitive me COVID 19

Presidentja e Bolivisë rezulton pozitive me COVID-19

para 4 orë - KosovaPress

Listës së personave me influencë në botë, që janë të infektuar me COVID-19, i është shtuar dhe presidentja e Bolivisë, Jeanine Áñez. Megjithatë ajo është shprehur se virusi nuk ka shfaqur simptoma agresive...

KDI Dënojmë gjuhën dhe sjelljet joparlamentare të deputetëve ndaj Kryetares së Kuvendit

KDI: Dënojmë gjuhën dhe sjelljet joparlamentare të deputetëve ndaj Kryetares së Kuvendit

para 4 orë - KosovaPress

Instituti Demokratik i Kosovës dënon gjuhën dhe sjelljet tërësisht joparlamentare të përdorura nga ana e deputetëve gjatë diskutimeve lidhur me projektligjin për rishikim të buxhetit, gjatë seancës së...

Ngjarjet e datës 11 korrik

Ngjarjet e datës 11 korrik

para 4 orë - KosovaPress

Organizata SIT prezanton statistikat e rasteve të raportimit të dhunës në Kosovë gjatë pandemisë COVID-19.(Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë, ora 09:00). Aksion simbolik – Drejtësi për Kujtimin, 11 vjeçarin...

205 raste të reja me Covid 19 3 vdekje dhe 61 të shëruar

205 raste të reja me Covid-19, 3 vdekje dhe 61 të shëruar

para 4 orë - KosovaPress

Sot më 10 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Gucati Turp i madh ajo çfarë ndodhi në Kuvendin e Kosovës

Gucati: Turp i madh ajo çfarë ndodhi në Kuvendin e Kosovës

para 4 orë - KosovaPress

Kryetari i OVL UCK, Hysni Gucati ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Kosovës. Ai ka akuzuar deputetët të cilët sipas tij nuk e kanë në rend të parë interesin e qytetarëve të vendit, e as...

Vdes një lehonë me Covid 19 në QKUK

Vdes një lehonë me Covid-19 në QKUK

para 4 orë - KosovaPress

Një lehonë 21-vjecare nga Podujeva ka vdekur në Klinikën e Gjinekologjisë, e cila ishte e prekur nga Covid-19. Këtë lajm e ka konfirmuar për RTK edhe infektologu, Valbon Krasniqi, i cili ka thënë se e...

Selmanaj përplaset me deputetët e LVV së

Selmanaj përplaset me deputetët e LVV-së

para 5 orë - KosovaPress

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmnaj, ka akuzuar deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se nuk janë në ngjarje se çka po ndodh aktualisht me Kosovën, andaj siç tha ai po flasin për trashëgimi...

Më 24 korrik nis webinari Kosova partneritet dhe mundësi

Më 24 korrik nis webinari “Kosova: partneritet dhe mundësi”

para 5 orë - KosovaPress

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicolas Orlando ka njoftuar se më 24 korrik do të fillojë webinari “Kosova: partneritet dhe mundësi”, në të cilin do të marrin pjesë ministri i Tregtisë dhe Industrisë,...

Osmani ndërprenë seancën u kërcënua nga deputeti Xhavit Ukaj i LDK së

Osmani ndërprenë seancën, u “kërcënua” nga deputeti Xhavit Ukaj i LDK-së

para 5 orë - KosovaPress

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka ndërprerë seancën ku po diskutohej për rishikimi ne buxhetit për vitin 2020. Kjo pasi që deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj ka debatuar ashpër ke Osmanin edhe...

OBSH Ende e mundur ta vëmë nën kontroll pandeminë

OBSH: Ende e mundur ta vëmë nën kontroll pandeminë

para 5 orë - KosovaPress

Organizata Botërore e Shëndetit tha sot se ishte ende e mundur vënia nën kontroll e pandemisë COVID-19, edhe pse numri i rasteve është më shumë se dyfishuar në gjashtë javët e fundit. “Ka shumë shembuj,...

Së shpejti nisin procedurat për ndërtimin e impiantit të ujërave të zeza për rajonin e Prishtinës

Së shpejti nisin procedurat për ndërtimin e impiantit të ujërave të zeza për rajonin e Prishtinës

para 5 orë - KosovaPress

Udhëheqësit e “KRU Prishtina” mbajtën takim në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit, ku temë kryesore e takimit ishte çështja e fillimit të procedurave për lansimin e projektit për Impiantin e Trajtimit...

Me kufizime lëshohet për qarkullim rruga Prizen Prevallë

Me kufizime lëshohet për qarkullim rruga Prizen-Prevallë

para 5 orë - KosovaPress

Ministria e Infrastrukturës njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se nga nesër (e shtune, 11.07.2020), nga ora 08:00 deri në 20:00, do të lejohet qarkullimi i automjeteve deri në 3.5 ton, në rrugën...

Qeveria paralajmëron masa më të rrepta për luftimin e COVID 19

Qeveria paralajmëron masa më të rrepta për luftimin e COVID-19

para 6 orë - KosovaPress

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, mori sot pjesë në takimin e radhës të Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente...

Barrow Londra nuk do të marrë pjesë në programin europian të vaksinave

Barrow: Londra nuk do të marrë pjesë në programin europian të vaksinave

para 6 orë - KosovaPress

Britania e Madhe njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë në programin e Bashkimit Europian, nga ku u largua në fund të janarit, për gjetjen e vaksinave potencialisht efikase kundër COVID-19. “Komisioni Europian...

Norvegjia hap kufijtë me më shumë vende evropiane

Norvegjia hap kufijtë me më shumë vende evropiane

para 6 orë - KosovaPress

Norvegjia do të lejojë nga 15 korriku udhëtimet në dhe nga mbi 20 vende të Europës, përfshirë disa destinacione të njohura pushimesh, njoftoi sot qeveria. “Belgjika, Britania e Madhe, Franca Gjermania,...

Gjykata dënon ish presidenten koreano jugore me 20 vjet burg

Gjykata dënon ish-presidenten koreano-jugore me 20 vjet burg

para 6 orë - KosovaPress

Gjykata e Lartë e Koresë së Jugut ka ndryshuar sot vendimin e mëhershëm për ish-presidenten Park Geun-hye, me akuzat e korrupsionit, përvetësimit e influencimit, duke e dënuar me 20 vjet burg. 68-ishte...

Haradinaj lutet për Mustafën I uroj shërim të shpejtë

Haradinaj lutet për Mustafën: I uroj shërim të shpejtë

para 7 orë - KosovaPress

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka uruar shërim të shpejtë kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa i cili rezultoi pozitiv me Covid-19. Përmes një statusi në Facebook, Haradinaj...

Haradinaj Stublla Me Kroacinë mike në krah rrugëtimi euro atlantik është shteg më i sigurt

Haradinaj-Stublla: Me Kroacinë mike në krah, rrugëtimi euro-atlantik është shteg më i sigurt

para 7 orë - KosovaPress

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me homologun e Kroacisë, Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane, Gordan Grlić...

Buxheti bëhet mollë sherri për PDK në e VV në

Buxheti bëhet “mollë sherri” për PDK-në e VV-në

para 7 orë - KosovaPress

Seanca për rishikimin e buxhetit për vitin 2020, ka përplasur Lëvizjen Vetëvnedosje dhe PDK-në. Deputetët e dy partive më të mëdha opozitare kanë hedhur akuza e kudnërakuza përkitazi me qëndrimet rreth...

Hoti Vuçiq të dilen bisedojnë virtualisht përballen më 16 korrik

Hoti-Vuçiq të dilen bisedojnë virtualisht, përballen më 16 korrik

para 8 orë - KosovaPress

Gjermania dhe Franca kanë konfirmuar se është shtyrë takimi në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në deklaratë të përbashkët thuhet se palët do të bisedojnë në mënyrë virtuale të dielën, ndërsa ballë...

Abrashi Bizneset kanë nevojë për përkrahjen e shtetit

Abrashi: Bizneset kanë nevojë për përkrahjen e shtetit

para 8 orë - KosovaPress

Deputeti Gazmend Arbashi, në emër të grupi parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se bizneset në Kosovë janë prekur nga kriza e shkaktuar për shkak të masave të marra për luftimin e...

Tahiri Ky nuk është një buxhet ideal por i zorit

Tahiri: Ky nuk është një buxhet ideal, por i zorit

para 8 orë - KosovaPress

Në seancën e sotme plenare për rishikimin e buxhetit, zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri, ka thënë se për shkak të situatës emergjente, ky buxhet po vjen pa një procedurë. Ai e ka pranuar se ky...

Buxheti përplas Mimoza Kusari Lilën dhe Hykmete Bajramin

Buxheti përplas Mimoza Kusari-Lilën dhe Hykmete Bajramin

para 8 orë - KosovaPress

Në seancën e sotme plenare për rishikimin e buxhetit, deputetja Mimoza Kusari-Lila, adresoi kritika të ashpra ndaj ministres së Financave, Hykmete Bajrami. Kusari-Lila para deputetëve ka thënë se thirrjet...

Osmani Gjenocidi në Srebrenicë nuk është dhimbje vetëm për boshnjakët

Osmani: Gjenocidi në Srebrenicë nuk është dhimbje vetëm për boshnjakët

para 8 orë - KosovaPress

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në një takim përfaqësues të komunitetit boshnjak në 25 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, të kryer nga regjimi serb. Në komunikatën për media të...

Vetëvendosje nuk e voton rishikimin e buxhetit

Vetëvendosje nuk e voton rishikimin e buxhetit

para 9 orë - KosovaPress

Lëvizja Vetëvendosje nuk do të përkrahë rishikimin e buxhetit nga qeveria Hoti. Deputeti Hekuran Murati në seancën e sotme plenare adresoi kritika të ashpra ndaj projekt-ligjit për rishikim të buxhetit....

Me gjithë vërejtjet PDK ja do të votojë rishikimin e buxhetit

Me gjithë vërejtjet, PDK-ja do të votojë rishikimin e buxhetit

para 9 orë - KosovaPress

Partia Demokratikë e Kosovës do të mbështetë propozim rishikimin e buxhetit 2020 me gjithë vërejtje e saj për këtë dokument. Shefi i GP të PDK-së Bedri Hamza gjatë debatit për rishikimin e buxhetit tha...

Hoti kërkon 1 minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës

Hoti kërkon 1 minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës

para 9 orë - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në emër të Qeverisë së Kosovës, ka kërkuar që nesër në orën 13:00, të mbahet një minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës. Hoti ka pritur sot...

Itali rritet numri i të infektuarve 276 persona në 24 orë

Itali, rritet numri i të infektuarve, 276 persona në 24 orë

para 9 orë - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali u regjistruan 276 persona prej të cilëve 135 vetëm në rajonin e Lombardisë. Kurba e pandemisë ka pësuar rritje gjatë 2 ditëve të fundit ku ditën e djeshme rezultuan 229...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK