http://kariera.mk
Dita Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë

Dita Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë

para 12 minutave - KosovaPress

Që prej vitit 1993, ndërgjegjëson njerëzit për nevojën e zhdukjes së varfërisë në mbarë botën dhe veçanërisht në vendet në zhvillim. Organizata të ndryshme jo qeveritare dhe komunitetet e bamirësisë mbështesin...

Aposotolova takon përfaqësuesit e LDK së dhe AAK së

Aposotolova takon përfaqësuesit e LDK-së dhe AAK-së

para 27 minutave - KosovaPress

Sipas njoftimit për media nga zyra e Bashkimit Evropian, qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të Kuvendit, të informohen deputetët me prioritetet e BE-së për periudhën e ardhshme...

Dita e 27 të e fushatës zgjedhore

Dita e 27-të e fushatës zgjedhore

para 37 minutave - KosovaPress

Fushata do të zgjasë një muaj dhe janë certifikuar 91 subjekte politike, prej tyre 1 koalicion, 35 parti politike, 30 iniciativa qytetare dhe 25 kandidatë të pavarur për kryetar komune apo për Kuvende...

Mblidhen pesë komisione parlamentare

Mblidhen pesë komisione parlamentare

para 42 minutave - KosovaPress

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave do të mblidhen nga ora 10:00. Nga ora 11:00 mbahet mbledhja e Komisionit...

38 vite më parë Nënë Tereza u nderua me Çmimin Nobel për Paqe

38 vite më parë Nënë Tereza u nderua me Çmimin Nobel për Paqe

para 52 minutave - KosovaPress

Siç i referohet një artikull i posaçëm i “Radio Vatikanit”, mbi këtë çmim të madh të dorëzuar ndaj saj prej jurisë ndërkombëtare të Akademisë së Shkencave të Suedisë, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi, u ngjit...

Ngjarjet e datës 17 tetor

Ngjarjet e datës 17 tetor

para 8 orë - KosovaPress

Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 303, ora 10:00) Mbahet mbledhja e Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së...

Stuhia Ophelia shkakton tre të vdekur

Stuhia Ophelia shkakton tre të vdekur

para 8 orë - KosovaPress

Si pasojë e kësaj stuhie pati ndërprerje të energjisë elektrike dhe shumë pemë u rrëzuan. ”Një grua 50 vjeçe humbi jetën si pasojë e një aksidenti me veturë të shkaktuar nga rrëzimi i një peme, ku edhe...

UEFA përcakton gjyqtarin e ndeshjes Skënderbeu  Partizani i Beogradit

UEFA përcakton gjyqtarin e ndeshjes Skënderbeu – Partizani i Beogradit

para 9 orë - KosovaPress

Skënderbeu do të jetë mikpritës i Paritzanit nga Beogradi në kuadër të ndeshjeve të grupeve të Ligës së Evropës. Sfidën mes skuadrës shqiptare dhe asaj serbe do ta gjykojë polaku, Daniel Stefanski, transmeton...

Thaçi Miqësia e madhe që ka Kosova me SHBA të do të qëndrojë e fortë

Thaçi: Miqësia e madhe që ka Kosova me SHBA-të do të qëndrojë e fortë

para 9 orë - KosovaPress

Me këtë rast, presidenti Thaçi tha se wshtw i gëzuar që u mblodhën, për të shënuar nënshkrimin e marrëveshjes në mes Kosovës dhe SHBA-ve për grantin e MCC. “Unë pata nderin që të jem në Uashington për...

Boshnjakët e VAKAT dhe Duda Balje thirrje prizrenasve ta votojnë Shaqir Totajn

Boshnjakët e VAKAT dhe Duda Balje thirrje prizrenasve ta votojnë Shaqir Totajn

para 9 orë - KosovaPress

Gjatë fushatës, boshnjakët kanë organizuar disa takime me përkrahës në të cilat pos Totajt, ka marrë pjesë edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli. Deputetja prizrenase që vjen nga ky koalicion, Duda Balje...

Beqir Sadilaj Do t i mbështes fuqishëm fermerët

Beqir Sadilaj: Do t'i mbështes fuqishëm fermerët

para 9 orë - KosovaPress

“Do t'i mbështes fuqishëm fermerët Një nga prioritetet e mia qeverisëse është mbështetja e fermerëve.
Për këtë qëllim sonte takova një numër të madh të fermerëve, me të cilët bashkëbiseduam se si mund...

Sabiha Shala sportistëve pejanë Qyteti i kampionëve meriton më shumë mbeshtetje

Sabiha Shala sportistëve pejanë: Qyteti i kampionëve meriton më shumë mbeshtetje

para 9 orë - KosovaPress

Shala ju ka premtuar sportistëve më shumë kujdes institucional sepse të gjitha mundësit ekzistojnë vetëm kërkohet vullnet dhe përkushtim nga organet komunale. “Nuk ka asgjë më të mirë dhe më emocionuese...

Naim Ismajli takon mësimdhënësit e Shtimes

Naim Ismajli takon mësimdhënësit e Shtimes

para 10 orë - KosovaPress

“Sot, në Konferencën e IV-të për Arsimin së bashku me drejtorin e Arsimit, drejtorët e shkollave, mësimdhënësit, diskutuam për të arriturat dhe sfidat në komunën tone”, ka shkruar Ismajli në Facebook....

Del në shesh e fshehta mbi Pussycat Dolls

Del në shesh e fshehta mbi Pussycat Dolls

para 10 orë - KosovaPress

Kaya Jones (33), e cila në grupin e njohur muzikor ishte për dy vjet, sot thotë se për shkak të gjithë asaj që ka përjetuar, ka hequr dorë nga ëndrrat e saja. Përmes disa posteve në Twitter, ajo pohon...

Limaj në Vushtrri thotë se PDK është lodhur u kërkon vushtrriasve ta dërgojnë në shtëpi

Limaj në Vushtrri thotë se PDK është lodhur, u kërkon vushtrriasve ta dërgojnë në "shtëpi"

para 10 orë - KosovaPress

Ai iu tha vushtrriasve se kanë nevojë për një parti siç është Nisma për Kosovën, e që sipas tij, është alternativa e vetme. Kreu i Nismës për Kosovën tha se do t’ju qëndrojnë afër prodhuesve dhe bujqve...

Xhemajlaj Nekovci Komorani dhe tërë Drenasi po e kërkojnë ndryshimin

Xhemajlaj: Nekovci, Komorani dhe tërë Drenasi po e kërkojnë ndryshimin

para 10 orë - KosovaPress

Kandidati i Nismës për Kosovë për kryetar të Drenasit, Isa Xhemajlaj tha se programi i Nismës është i përshtatshëm për kushtet dhe nevojat e Drenasit, i cili është përgatitur nga njerëz profesionist, të...

Haradinaj Jemi të përkushtuar për përmirësimin e jetës së qytetarëve

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për përmirësimin e jetës së qytetarëve

para 10 orë - KosovaPress

Ai me këtë rast ka falënderuar SHBA-të për mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën, ndërsa u zotua se do të punohet çdo ditë, për të dëshmuar përkushtimin e Qeverisë në përmirësimin e jetës së qytetarëve....

Mercedes Benz tërheq 400 000 automjete në Britani

Mercedes-Benz tërheq 400.000 automjete në Britani

para 10 orë - KosovaPress

Problemi ka të bëjë me modelet e klasës A, B, C dhe E, si dhe në automjetet e klasës CLA, GLA dhe GLC, të prodhuara në periudhën ndërmjet nëntorit 2011 deri në korrik 2017. Temat: Mercedes-Benz probleme...

Bashota premton katër drejtori komunale për femra në mandatin e ardhshëm

Bashota premton katër drejtori komunale për femra në mandatin e ardhshëm

para 10 orë - KosovaPress

Ai tha se Gruaja Demokratike e Kosovës, me prezencën e madhe po konfirmon fuqinë e pashtershme të PDK-së, e cila është garanci e fitores në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. “Gruaja Demokratike e Kosovës,...

Shaqir Totaj PDK do t i mbajë premtimet e dhëna për Prizrenin

Shaqir Totaj: PDK do t’i mbajë premtimet e dhëna për Prizrenin

para 10 orë - KosovaPress

Pretendenti për të parin e Prizrenit theksoi se ka në plan edhe për të rinjtë, e po ashtu edhe për kulturën, pasi që Prizreni ka traditë të lartë kulturore. Totaj tha se PDK ka treguar se di t’i mbajë...

Turqia planifikon të vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme

Turqia planifikon të vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme

para 11 orë - KosovaPress

Zëvendëskryeministri Bekir Bozdag tha se gjendja e jashtëzakonshme do të vazhdojë edhe për tre muaj, në mënyrë që shteti në mënyrë efikase të luftojë kundër organizatorëve të puçit dhe grupeve terroriste....

Mustafë Krasniqi i bindur në fitoren e LDK së

Mustafë Krasniqi i bindur në fitoren e LDK-së

para 11 orë - KosovaPress

Sot në Degën e Dytë u mbajt tubimi në Sh.F Emin Duraku për prezentimin e kandidatëve nga kjo Degë, Në krye me kandidatin për kryetar të Prishtinës Arban Abrashi 47, pastaj kandidati për Asamble Komunale,...

Trump Kuba përgjegjëse për sulmin ndaj personelit të ambasadës së SHBA së

Trump: Kuba përgjegjëse për sulmin ndaj personelit të ambasadës së SHBA-së

para 11 orë - KosovaPress

“Besoj se Kuba është përgjegjëse. Besoj se ky është sulm i pazakontë  dhe se Kuba është përgjegjëse. Po”, tha  Trump për media. Temat: Trump Kuba ambasada Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Abrashi Prishtina s kishte kryetar ai na la pa punë pa spital pa çerdhe dhe pa shkolla

Abrashi: Prishtina s’kishte kryetar, ai na la pa punë, pa spital, pa çerdhe dhe pa shkolla

para 11 orë - KosovaPress

“Ne do ta ndalojmë praktikën e atyre që për katër vjet i diskriminuan kuadrot e Prishtinës. Të rinjtë dhe kuadrot e Prishtinës do të kenë prioritet në punësim dhe në përfitime nga Fondi i Punësimit. Në...

Nisma tubim zgjedhor në Vushtrri (Drejtpërdrejt)

para 11 orë - KosovaPress

Kandidati Totaj fushatë përmbyllëse në Vlashnje (Drejtpërdrejt)

para 11 orë - KosovaPress

Veseli Do të shumëfishohen subvencionet për fermerët dhe vreshtarët

Veseli: Do të shumëfishohen subvencionet për fermerët dhe vreshtarët

para 11 orë - KosovaPress

Ai ka thënë se vizioni i PDK-së për qeverisjen komunale garanton ndryshim dhe zhvillim, sepse në Kosovë ka veç një forcë të ndryshimit dhe ajo është Partia Demokratike e Kosovës. “Nga të katër anët e Kosovës...

BE me sanksione të reja kundër Koresë së Veriut

BE me sanksione të reja kundër Koresë së Veriut

para 11 orë - KosovaPress

“Këto masa synojnë të rritin presionin tashmë të ushtruar kundër Koresë së Veriut, që kjo e fundit të respektojë detyrimet e saj”, theksoi Këshilli i BE, që përfaqëson 28 shtete anëtare, në një komunikatë....

​Salih Zyba do të sjellë zhvillim dhe transparencë për Therandën

​Salih Zyba do të sjellë zhvillim dhe transparencë për Therandën

para 11 orë - KosovaPress

“Salih Zyba ka kontribuar në suksesin e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Prishtinë, si drejtor i Drejtorisë së Inspeksionit. Ai ka qenë njëri ndër bashkëpunëtorët më të vlefshëm të Shpend Ahmetit, kryetarit që...

Totti Ronaldo Messi dhe Neymar janë alienë të futbollit

Totti: Ronaldo, Messi dhe Neymar janë ‘alienë’ të futbollit

para 11 orë - KosovaPress

Francesco Totti i ka përshkruar, Cristiano Ronaldon, Lionel Messin dhe Neymarin si alienë të futbollit. Ish-futbollisti i Romës dhe kombëtares italiane, i sheh këta tre futbollistë si kandidatët kryesorë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK