http://kariera.mk
Këto perime konsumojini gjithmonë me lëkurë

Këto perime konsumojini gjithmonë me lëkurë

para 4 orë - Arbresh

Shpesh herë nga meraku i baktereve, kemi tendencën që të qërojmë çdo lloj perime apo fruti sepse mund të kenë ndenjur shumë kohë jashtë dhe kanë pluhura. Por sipas ekspertëve, duke bërë një veprim të tillë...

Covid 19 Cilat janë masat që ka marrë Zelanda e Re

Covid-19: Cilat janë masat që ka marrë Zelanda e Re

para 4 orë - Arbresh

Kanë kaluar më pak se dy javë që kur Zelanda e Re ka ndërmarrë masa të rrepta, siç është ndalimi dhe i plazheve, pikërisht për shkak të koronavirusit, dhe ku qytetarëve u është thënë të mos bëjnë asgjë...

Ministri Vitia autorizohet të marrë vendimet për kufizime të lëvizjes pas 13 prillit

Ministri Vitia autorizohet të marrë vendimet për kufizime të lëvizjes pas 13 prillit

para 4 orë - Arbresh

Qeveria e Kosovës në detyrë e ka autorizuar ministrin e Shëndetësisë në detyrë, Arben Vitia, të caktojë zonat dhe orarin e ndalimit të lëvizjes së qytetarëve, pas 13 prillit, kur shfuqizohet vendimi i...

90 vjeçarja nga Nju Jorku mposht koronavirusin

90 vjeçarja nga Nju Jorku mposht koronavirusin

para 5 orë - Arbresh

Për të gjithë ata që jetojnë me frikën e koronavirusit, 90-vjeçarja Anna Fortunato ka një mesazh: “Vazhdoni të luftoni. Lutuni. Dhe mos qëndroni në shtrat tërë kohën”. 90 vjeçarja nga Nju Jorku, Anna Fortunato...

Koronavirusi do të pësojë mutacion

Koronavirusi do të pësojë mutacion

para 5 orë - Arbresh

Koronavirusi ka lënë të vdekur mbi 85 mijë njerëz të vdekur në të gjithë botën teksa janë mbi 1.4 milion njerëz të infektuar. Ndërsa koronavirusi i ri SARS-CoV-2 bën rrugëtimin e tij në të gjithë botën,...

Rëndohet situata me koronavirus në Smrekonicë 4 raste të reja në këtë fshat

Rëndohet situata me koronavirus në Smrekonicë, 4 raste të reja në këtë fshat

para 5 orë - Arbresh

Fshati Smrekonicë i Vushtrrisë po vazhdon të ketë situatë të rëndë me të prekurit nga koronavirusi, derisa ende nuk është marrë vesh burimi i infektimit të banorëve të fshatit. Fshati i cili është i futur...

2 gjërat që kërkoi Rita ndaj Tom Hanks nëse do vdiste

2 gjërat që kërkoi Rita ndaj Tom Hanks nëse do vdiste

para 5 orë - Arbresh

Tom dhe Rita Hanks u prekën të dy nga koronavirusi, por e kaluan me sukses këtë sëmundje. Para Covid, Rita është përballur edhe me kancerin e gjirit, prandaj frika se nuk do t’ia dilte, ishte shumë e madhe....

Gjendet i vdekur një shtetas amerikan në shtëpinë e tij në Sarandë

Gjendet i vdekur një shtetas amerikan në shtëpinë e tij në Sarandë

para 5 orë - Arbresh

Një amerikan me banim në Sarandë është gjetur i pajetë mesditën e sotme në apartamentin e tij në Sarandë. 73-vjeçari, Robert Hood nga Alaska prej kohësh jetonte i vetëm në një apartament me qira, ndërsa...

Mjeku shqiptar në Itali Koronavirusi lë pasoja pas

Mjeku shqiptar në Itali: Koronavirusi lë pasoja pas

para 5 orë - Arbresh

Mjeku shqiptar në Itali, Albert Troci është shprehur se fatmirësisht në Itali ditët e fundit ka një ulje të numrit të viktimave. Në një intervistë për Byro Politike me Juli Xhokaxhi është shprehur se fatmirësisht...

Shtatë të shëruar dhe 14 raste tjera pozitive me Covid 19 në Kosovë

Shtatë të shëruar dhe 14 raste tjera pozitive me Covid-19 në Kosovë

para 6 orë - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë në Kosovë, përmes një njoftimi në mediat sociale, ka dhënë detajet mbi rastet e reja të të shëruarve dhe të infektuarve me Covid-19. Nga data 08 shkurt deri më 08 prill...

Reporterët Pa Kufij kritika Ramës për sulmet ndaj mediave gjatë pandemisë

Reporterët Pa Kufij kritika Ramës për sulmet ndaj mediave gjatë pandemisë

para 6 orë - Arbresh

Reporterët Pa kufij kanë ngritur sot alarmin për dhunën dhe fyerjet ndaj gazetarëve në mesin ne epidemisë së gazetarëve. Organizata prestigjioze e mbrojtjes së lirisë së shtypit kanë kritikuar edhe kryeministrin...

Sulmoi me armë fqinjët nga Pakistani arrestohet për sulm racist shtetasi grek

Sulmoi me armë fqinjët nga Pakistani, arrestohet për sulm racist shtetasi grek

para 6 orë - Arbresh

Ka perfunduar operacioni i policisë mbas sulmit racist që një 70 vjeçar grek,ka bërë ndaj fqinjëve të tij nga Pakistani. Autori është 70 vjeç,dhe është ndaluar edhe dy herë të tjera për sulme të karakterit...

Teuta Arifi  Pandemia është goditje e madhe për biznesin lokal në Tetovë

Teuta Arifi : Pandemia është goditje e madhe për biznesin lokal në Tetovë

para 6 orë - Arbresh

Situata e krijuar për shkak të koronavirusit e ka goditur rëndë biznesin lokal në Tetovë, tha kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi në emisionin ‘Enter’ në TV SHENJA. “Mendoj se për biznesin lokal...

Tërmkolli Albini po mundohet ta marrë LDK në përmes Vjosës

Tërmkolli: Albini po mundohet ta marrë LDK-në përmes Vjosës

para 6 orë - Arbresh

Meilhate Termkolli nga LDK ka thënë se ka thënë se Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani nuk përbën gjeneratën e re brenda kësaj partie. “Vjosa thuhet që e ka bërë fituese LDK-në, LDK nuk fitoi....

Silva Bino Përdorni maska kirurgjikale sepse virusi tani gjendet edhe në ajër

Silva Bino: Përdorni maska kirurgjikale sepse virusi tani gjendet edhe në ajër

para 6 orë - Arbresh

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Shqipëri, Silva Bino, në një intervistë për Open në Top Channel, tha se shifrat e koronavirusit janë të dhëna reale,...

Britani 938 të vdekur brenda një dite nga COVID 19

Britani, 938 të vdekur brenda një dite nga COVID-19

para 6 orë - Arbresh

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Britani është rritur në 7.097, pasi në 24 orët e fundit janë konfirmuar 938 viktima, transmeton Anadolu Agency (AA). Bilanci i 24 orëve të fundit...

Osmani i reagon Veliut Kosova po kalon nëpër dy pandemi COVID 19 dhe politikanëve të papërgjegjshëm

Osmani i reagon Veliut: Kosova po kalon nëpër dy pandemi, COVID-19 dhe politikanëve të papërgjegjshëm

para 6 orë - Arbresh

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, i ka reaguar nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu, pasi ky i fundit e ka quajtur Osmanin përkthyese e Thaçit, që nuk guxoi të garojë për kryetare të Mitrovicës as Prishtinës....

Inspektorati i Bujqësisë në Maqedoni Eksporti dhe Importi i prodhimeve bujqësore po zhvillohet papengesa

Inspektorati i Bujqësisë në Maqedoni: Eksporti dhe Importi i prodhimeve bujqësore po zhvillohet papengesa

para 6 orë - Arbresh

Nga 15 marsi deri më sot, Inspektorati Shtetëror për Bujqësi ka kryer 4.100 inspektime fitosanitare, të cilat mundësuan që eksporti dhe importi i produkteve bujqësore të kryhen në gjendje të jashtëzakonshme...

Molliqaj Duhet të ndryshohen masat e tanishme të qeverisë po e fusin Kosovën në krizë të thellë ekonomike

Molliqaj: Duhet të ndryshohen masat e tanishme të qeverisë, po e fusin Kosovën në krizë të thellë ekonomike

para 6 orë - Arbresh

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se, është koha që të ndryshohen masat që po e fusin Kosovën në një krizë të thellë ekonomike. Përmes një shkrimi në Facebook, ai thotë se duke parë vendet e tjera...

Limaj Preferojmë qeveri gjithëpërfshirëse ku janë edhe LVV

Limaj: Preferojmë qeveri gjithëpërfshirëse ku janë edhe LVV

para 6 orë - Arbresh

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka treguar preferencat e tij në lidhje me përbërjen e qeverisë së ardhshme. Limaj, në RTV Dukagjini ka thënë se Albin Kurti e ka një afat të arsyeshëm për...

Mbi 1 5 milion të infektuar me Covid 19

Mbi 1.5 milion të infektuar me Covid-19

para 6 orë - Arbresh

Rastet e konfirmuara me Covid-19 kanë kaluar shifrën e 1.5 milion në mbarë botën, sipas Universitetit John Hopkins. Tani numri i të vdekurve shkon mbi 87 mijë, transmeton portali arbresh.info. Rastet në...

Thiago afër rinovimit me Bayern Munich

Thiago afër rinovimit me Bayern Munich

para 6 orë - Arbresh

Mesfushori i Bayern Munich, Thiago Alcamtara është afër për ta rinovuar kontratën. Sipas Kicker , spanjolli do e rinovojë kontratën edhe për dy vite tjera deri në vitin 2023, transmeton portali arbresh.info....

Vitia Humbëm një paciente nga koronavirusi tre të tjerë në rrezik të lartë

Vitia: Humbëm një paciente nga koronavirusi, tre të tjerë në rrezik të lartë

para 6 orë - Arbresh

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia i ka shprehur ngushëllime familjes së pacientes 66-vjeçare nga Malisheva, e cila ndërroi jetë sonte si pasojë e koronavirusit, duke u bërë kështu viktima...

Paris Hilton Isha unë ajo që krijova një zhanër të ri të famës

Paris Hilton: Isha unë ajo që krijova një zhanër të ri të famës

para 7 orë - Arbresh

Paris Hilton edhe sot është emër shumë i njohur dhe i dashur për publikun, shkruajnë mediat e huaja. Mirëpo ishte ajo e cila nisi trende edhe në vitet e 90-ta, andaj veten e konsideron si peronin që krijoi...

Vitia Humbëm një paciente nga koronavirusi tre të tjerë në rrezik të lartë

Vitia: Humbëm një paciente nga koronavirusi, tre të tjerë në rrezik të lartë

para 7 orë - Arbresh

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia i ka shprehur ngushëllime familjes së pacientes 66-vjeçare nga Malisheva, e cila ndërroi jetë sonte si pasojë e koronavirusit, duke u bërë kështu viktima...

Real Madrid gati t ia plotësojë dëshirën Zidanes Pogba bëhet prioriteti kryesor

Real Madrid gati t’ia plotësojë dëshirën Zidanes, Pogba bëhet prioriteti kryesor

para 7 orë - Arbresh

Real Madrid e ka bërë mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba objektivin kryesor të verës. Sipas AS, trajneri i “Los Blancos”, Zinedine Zidane është admirues i madh i francezit dhe klubi është i gatshëm...

Sabri Fejzullahu e quan të dhimbshëm karantinimin pa gruan e tij afër

Sabri Fejzullahu e quan të ‘dhimbshëm’ karantinimin pa gruan e tij afër

para 7 orë - Arbresh

Sabri Fejzullahu dhe gruaja e tij po qëndrojnë në karantina të ndara. I ftuar në ‘Ftesë në 5’ ishte Sabri Fejzullahu i cili ka gati një muaj i izoluar me familjen në Brezovicë. Ai tregon me shaka se familja...

Veliu Prioritet e kemi qeverinë gjithëpërfshirëse por mund ta bëjmë edhe me Nismën AAK në dhe minoritetet

Veliu: Prioritet e kemi qeverinë gjithëpërfshirëse, por mund ta bëjmë edhe me Nismën, AAK’në dhe minoritetet

para 7 orë - Arbresh

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë se nëse i jepet mandati Lidhjes Demokratike të Kosovës, prioritet është një qeveri gjithëpërfshirëse. Por, nuk përjashtohet mundësia të bëhet edhe...

Tre filxhanë kafe në ditë ulin rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Tre filxhanë kafe në ditë ulin rrezikun e sëmundjeve të zemrës

para 7 orë - Arbresh

Kafeina është një pikë e nxehtë në debatet shkencore mbi shëndetin e zemrës. Një hulumtim i publikuar së fundmi nga Shoqata Amerikane e Kardiologjisë, të cilit i referohet ka konfirmuar se pirja e tre...

Inter arrin marrëveshje me D Ambrosio për rinovimin e kontratës

Inter arrin marrëveshje me D’Ambrosio për rinovimin e kontratës

para 7 orë - Arbresh

Inter ka arritur marrëveshje me mbrojtësin, Danilo D’Ambrosio për ta rinovuar kontratën deri në vitin 2023. Trajneri i “Neurazurëve”, Antonio Conte e sheh italian si lider në dhomën e zhveshjes, andaj...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK