http://kariera.mk
Presidenti Trump në paradën e Ditës së Veteranëve në New York

Presidenti Trump në paradën e Ditës së Veteranëve në New York

para 4 orë - Illyria

11 nëntor, 2019 – Të hënën, Donald Trump u bë presidenti i parë në detyrë që ndoqi paradën e Ditës së Veteranëve të Nju Jorkut dhe vuri një kurorë në Memorialin e Dritës së Përjetshme. Ai bëri nderime...

Ministri Tahiri niset për në Hagë do të intervistohet nga Gjykata Speciale

Ministri Tahiri niset për në Hagë, do të intervistohet nga Gjykata Speciale

para 14 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, sot është nisur për në Hagë, ku pritet të intervistohet nga Prokuroria Speciale, raportoi Lajmi.net. Tahiri është ftuar në Hagë...

MPJ e përgënjeshtron lajmin se Gana e ka tërhequr njohjen e Kosovës

MPJ e përgënjeshtron lajmin se Gana e ka tërhequr njohjen e Kosovës

para 14 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Ministria e Punëbve të Jashtme të Kosovës e cilëson si gënjeshtër lajmin për tërheqjen e njohjes së Kosovës nga Gana. Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Jashtëm në largim...

Mukwege Mosndëshkimi i autorëve mesazh i keq për viktimat e dhunës seksuale

Mukwege: Mosndëshkimi i autorëve, mesazh i keq për viktimat e dhunës seksuale

para 14 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Mosndëshikimi i autorëve të dhunës seksuale gjatë luftës, është porosi negative për të gjitha viktimat, siç është rasti edhe i Kosovës, tha Denis Mukwege, fitues i Çmimit Nobel...

Lista Serbe Vendimi për anulimin e votave nga Serbia  i motivuar politikisht

Lista Serbe: Vendimi për anulimin e votave nga Serbia – i motivuar politikisht

para 15 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Lista Serbe ka reaguar pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) që të anulohen votat e ardhura me postë nga Serbia. Kjo parti vlerëson se ky vendim...

Punëtorët e Ministrisë së Kulturës paralajmërojnë bojkot të punës

Punëtorët e Ministrisë së Kulturës paralajmërojnë bojkot të punës

para 15 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Punëtorët e Ministrisë së Kulturës edhe sot kanë protestuar  kundër zhvendosjes së kësaj ministrie nga objekti ku gjendet aktualisht. “Mbi 2/3 e zyrtarëve publikë punonjës në...

Limaj Mirënjohje PZAP it me këtë vendim ne i kemi 6 deputetë

Limaj: Mirënjohje PZAP-it, me këtë vendim ne i kemi 6 deputetë

para 15 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Nisma Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për media pas vendimit të PZAP-së për rinumërim të disa vendvotimeve dhe për votat nga Serbia, raporton Gazeta Express. Kreu i Nismës,...

Minatorët e Trepçës hidhen në gervë kërkojnë pagat e tetorit

Minatorët e “Trepçës” hidhen në gervë, kërkojnë pagat e tetorit

para 15 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Minatorët e kombinatit metalurgjik “Trepça” në Kosovë të hënën kanë hyrë grevë. Këtë e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Gani Osmani nga Sindikata e Punëtorëve të kësaj...

Prokuroria në Prizren ngre aktakuzë ndaj një siriani për kontrabandim me emigrantë

Prokuroria në Prizren ngre aktakuzë ndaj një siriani për “kontrabandim me emigrantë”

para 15 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër M.A., i cili është shtetas i Sirisë, nën dyshimin për kryerjen e veprës penale “kontrabandim...

KQZ Asgjë s ka përfunduar vendimin përfundimtar e merr Gjykata Supreme

KQZ: Asgjë s’ka përfunduar, vendimin përfundimtar e merr Gjykata Supreme

para 15 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka konfirmuar se i ka pranuar vendimet e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për rinumërimin e 1 472 vendvotimeve dhe për...

BE Të krijohet Gjykatë funksionale sa më shpejt

BE: Të krijohet Gjykatë funksionale sa më shpejt!

para 16 orë - Illyria

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë ka reaguar pas zgjedhjes së dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, ditën e sotme, nga Kuvendi. Ndërsa mirëpret këtë vendim, Delegacioni i BE thekson se zbatimi...

SHBA përgëzon Kuvendin për emërimin e dy anëtarëve të rinj në GjK

SHBA përgëzon Kuvendin për emërimin e dy anëtarëve të rinj në GjK

para 16 orë - Illyria

Deklarata nga ambasada amerikane “Prej votimit unanim të reformës në drejtësi në 2016-ën, institucionet shqiptare, përfshirë edhe organet e reja të pavarura të gjyqësorit, kanë punuar fort për të përmbushur...

PZAP vendos për rinumërimin e 1 472 vendvotimeve dhe anulon votat nga Serbia

PZAP vendos për rinumërimin e 1.472 vendvotimeve dhe anulon votat nga Serbia

para 16 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë njoftoi se, pas ankesave të parashtruara nga subjektet politike dhe kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit,...

Hazizaj GjK pa GjL si organ ad hoc nën presionin politik të mazhorancës

Hazizaj: GjK, pa GjL si organ “ad-hoc” nën presionin politik të mazhorancës

para 17 orë - Illyria

Kuptohet qartë se aktorët politikë edhe kësaj radhe, si gjithmonë në mënyrë qesharake, vendosin organet e Drejtësisë në ngërç kushtetues dhe ligjor, deri sa të gjejnë kompromisin me njëri tjetrin në kurriz...

Kuvendi me porosi të Edi Ramës vuri në jetë një puç kushtetues kundër Drejtësisë

Kuvendi me porosi të Edi Ramës vuri në jetë një puç kushtetues kundër Drejtësisë

para 17 orë - Illyria

DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI Sapo ndoqët live seancën plenare, për votimin e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, ku, me porosi të Edi Ramës, u vu në jetë...

Shpallet në kërkim policor për arrestim ish kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku

Shpallet në kërkim policor për arrestim ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku

para 17 orë - Illyria

Zoti Kajmaku për javë të tëra mohoi të ketë pasur ndonjë çështje kriminale në të shkuarën e tij Denion Ndrenika Prokuroria e Tiranës dorëzoi në polici fletën e arrestit për kryebashkiakun e shkarkuar të...

Gani Krasniqi merret në pyetje në Gjykatën Speciale sot e nesër

Gani Krasniqi merret në pyetje në Gjykatën Speciale, sot e nesër

para 22 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Gani Krasniqi, ish-ushtar i  UÇK-së, do të intervstohet sot dhe nesër në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Kohë më parë, Krasniqi kishte njoftuar se e kishte marrë...

Meta i bën thirrje Kuvendit të zgjedhë anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese

Meta i bën thirrje Kuvendit të zgjedhë anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese

para 23 orë - Illyria

Tiranë, 11 nëntor 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit që sot të zgjedhin anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese. Meta, në një postim në Facebook, Forumi...

Kuvendi i Shqipërisë i zgjedh sot dy anëtarë të Gjykatës Kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë i zgjedh sot dy anëtarë të Gjykatës Kushtetuese

para 23 orë - Illyria

Tiranë, 11 nëntor 2019 – Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot për t’i zgjedhur dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, për vakancat e shpallura më datë 12 shkurt 2018 dhe më 4 mars 2018. Këshilli i Emërimeve...

Kosova paguan 1 7 milionë euro në vit qira për 17 institucione shtetërore

Kosova paguan 1.7 milionë euro në vit, qira për 17 institucione shtetërore

para 24 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Institucionet e Kosovës e zhvillojnë punën e ture në objekte private, për shkak të mungesës së hapësirave publike. 17 prej tyre paguajnë qira për objektet që i shfrytëzojnë....

Aktorët kosovarë triumfojnë në festivalin e filmit Cottbus

Aktorët kosovarë triumfojnë në festivalin e filmit “Cottbus”

para 24 orë - Illyria

Prishtinë, 11 nëntor 2019 – Në festivalin ndërkombëtar të filmit “Cottbus” në Gjermani kanë triumfuar aktorët nga Kosova. Të shtunën mbrëma,kur edhe janë shpallur fituesit e edicionit të 29-të të Festivalit,ata...

Ambasada promovon Shqipërinë në Washington DC

Ambasada promovon Shqipërinë në Washington DC

para një dite - Illyria

“Dyert e Hapura të Ambasadës” këtë herë u mundësua për një grup qytetarësh të Uashingtonit, të cilët donin të dinin më shumë rreth Shqipërisë Në fjalën e saj përshëndetëse, Ambasadorja Floreta Faber i...

Videot e ISIS it po montohen në Kosovë

Videot e ISIS-it po montohen në Kosovë

para një dite - Illyria

Prishtinë, 10 nëntor 2019 – Ikën nga një burg në lindje të Sirisë. E tani katër shqiptar që luftonin  përkrahë Shtetit Islamik, duket se janë aktivizuar sërish.Madje kjo po demonstrohet edhe përmes disa...

Leximi i poezisë Vegim të Ndue Ukajt

Leximi i poezisë “Vegim” të Ndue Ukajt

para një dite - Illyria

Entela Tabaku Poezia është një art i hollë dhe enigmatik që shkon përtej dëshirës dhe synimit të poetit: është arti i destilimit të pavetëdijshëm të ndjenjës dhe të mendimit. Prandaj poeti di vetëm çfarë...

Rexhep Selimi ftohet nga Prokuroria Speciale si i dyshuar për krime lufte

Rexhep Selimi ftohet nga Prokuroria Speciale si i dyshuar për krime lufte

para një dite - Illyria

Prishtinë, 10 nëntor 2019 – Rexhep Selimi, ish-anëtar i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është ftuar për intervistim nga Zyra e Prokurorit të Specializur në Hagë. Selimi, nërpërmjet...

Ish Ambasadorja në OKB Nikki Haley akuzon vartësit e Presidentit Trump se punonin kundër tij

Ish-Ambasadorja në OKB, Nikki Haley akuzon vartësit e Presidentit Trump se punonin kundër tij

para një dite - Illyria

Po del në shtyp libri me kujtime “With All Due Respect” Nga Ruben Avxhiu Në kohën kur ishin në detyrë, Sekretari i Shtetit Rex Tillerson dhe Shefi i Stafit të Shtëpisë së Bardhë, Gjenerali John Kelly i...

Washington DC Pjesëmarrje shqiptare në veprimtarinë kushtuar 30 vjetorit të rënies së Murit të Berlinit

Washington DC: Pjesëmarrje shqiptare në veprimtarinë kushtuar 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit

para një dite - Illyria

“Shëmbeni këtë mur Mr. Gorbachev!” Nga Moza Boletini Washington D.C., Nëntor 2019 – “Shëmbeni këtë mur Mr. Gorbachev!” Me këto fjalë do t’i drejtohej Presidenti Amerikan Reagan nga Porta Triumfale e Branderburgut,...

Shqiptarët vartës dhe konsumatorë të drogës së re

Shqiptarët vartës dhe konsumatorë të “drogës” së re”!

para një dite - Illyria

Endrit Hoxhaj Nga Endrit Hoxhaj Droga më e re që po konsumohet masivisht dhe po sjell shumë probleme, deri humbje jete, në Shqipëri është “droga”, Media Sociale… Ajo ka sjellë një konsumim të gjerë në...

Thaçi tregon përse refuzoi të marrë pjesë në Samitin e Ohrit

Thaçi tregon përse refuzoi të marrë pjesë në Samitin e Ohrit

para një dite - Illyria

Prishtinë, 10 nëntor 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se ai ka refuzuar të marrë pjesë në takimin e Ohrit, ku morën pjesë kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, Presidenti...

Rama replikon me Mustafën Nuk është elegante të thotë se unë e rikrijoj Jugosllavinë

Rama replikon me Mustafën: Nuk është elegante të thotë se unë e rikrijoj Jugosllavinë

para një dite - Illyria

Ohër, 10 nëntor 2019 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka replikuar me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i cili e quajti projektin për krijimin e “mini-Schengenit ballkanik...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK