http://kariera.mk
Çfarë thotë sot Thaçi për Rugovën e çfarë thoshte më 1998

Çfarë thotë sot Thaçi për Rugovën e çfarë thoshte më 1998?

para një ore - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka treguar se çfarë mendon për presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në një intervistë për gazetën “Bota Sot”, Thaçi ka thënë se...

Vuçiq Mustafa s po më përgjigjet me Kosovën do të bëja si Titoja

Vuçiq: Mustafa s`po më përgjigjet, me Kosovën do të bëja si Titoja

para një ore - Illyria

Beograd, 25 mars 2017 – Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për të përditshmen e njohur austriake “Der Standard”, ka folur edhe për zhvillimet e fundit në raportet Serbi – Kosovë....

60 vjetori i themelimit të BE së  nxitje për një Kosovë evropiane

60 vjetori i themelimit të BE-së – nxitje për një Kosovë evropiane

para 2 orë - Illyria

Editorial i  Ambasadores Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuese e Posaçme e BE-së, me rastin e 60 vjetorit të Traktatit të Romës, botuar në gazetën Zëri. Më 25 mars, Bashkimi...

Bashkimi Evropian shënoi 60 vjetorin e themelimit

Bashkimi Evropian shënoi 60 vjetorin e themelimit

para 2 orë - Illyria

Romë, 25 mars 2017 – Bashkimi Evropian shënoi sot 60 vjetorin e themelimit, me nënshkrimin e një traktati të ri në Romë, katër ditë para fillimit të procesit të daljes së Britanisë nga blloku. 27 vende...

OSBE s ka marrë ende përgjigje përfundimtare për mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

OSBE s’ka marrë ende përgjigje përfundimtare për mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

para 3 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Misioni i OSBE-së në Kosovë, prej disa javësh,  është duke zhvilluar takime me të dyja palët lidhur me mbajtjen dhe organizimin e zgjedhjeve presidenciale të Serbisë në Kosovë....

A e ndihmoi Kosova fushatën zgjedhore në Serbi me pezullimin e dialogut

A e ndihmoi Kosova fushatën zgjedhore në Serbi me pezullimin e dialogut?

para 3 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Vendimi i Kuvendit të Kosovës për pezullimin e dialogut me Serbinë po i jep më shumë mundësi vetë Serbisë, në një kohë kur është futur në zgjedhjet presidenciale, thonë njohës...

Mal i Zi Dëshmi për përfshirjen ruse në ngjarjet e tetorit 2016

Mal i Zi: Dëshmi për përfshirjen ruse në ngjarjet e tetorit 2016

para 3 orë - Illyria

Podgoricë (Mal i Zi), 25 mars 2017 – Në procesin gjyqësor ndaj të akuzuarve për përgatitjen e sulmeve terroriste në Malin e Zi, po dalin në pah shumë fakte që argumentojnë se këto ngjarje i kanë organizuar...

Kryetari i PD Lulzim Basha këmbëngul në qeverinë teknike si e vetmja mundësi zgjidhjeje

Kryetari i PD Lulzim Basha këmbëngul në qeverinë teknike si e vetmja mundësi zgjidhjeje

para 5 orë - Illyria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i dha fund të premten një qëndrimi disa ditor në Uashington. Para largimit ai qëndroi për një intervistë në studiot e Zërit të Amerikës ku sqaroi qëndrimet e...

Mustafa Ushtrinë do ta bëjmë bashkë me SHBA në e NATO n

Mustafa: Ushtrinë do ta bëjmë bashkë me SHBA-në e NATO-n

para 11 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Kryeministri i Kosovës dhe lideri i LDK-së, Isa Mustafa, e ka përsëritur qëndrimin e tij tashmë të njohur lidhur me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Në...

Hoxhaj PDK do t i fitojë binshëm zgjedhjet kurdo që të mbahen ato

Hoxhaj: PDK do t’i fitojë binshëm zgjedhjet, kurdo që të mbahen ato

para 11 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, në fjalimin e tij në Konventën e tetë të kësaj partie, ka thënë se në rast se Kosova do të shkonte në zgjedhje...

Maqedonia rrezikon të përballet me sanksione të BE së

Maqedonia rrezikon të përballet me sanksione të BE-së

para 12 orë - Illyria

Shkup, 25 mars 2017 – Rritja e presioneve nga bashkësia ndërkombëtare mund të ndihmojë në kapërcimin e krizës qeveritare në Maqedoni, e cila tani ka marrë edhe dimensionin e krizës etnike dhe ndëretnike,...

Hoti Mbi 22 mijë të punësuar të rinj në vitin 2017

Hoti: Mbi 22 mijë të punësuar të rinj në vitin 2017

para 12 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka lavdëruar të arriturat e Qeverisë së Kosovës në fushën e punësimit. Ai ka prezantuar shifrat dhe grafikonin e të punësuarve në periudhën...

Hahn BE ja s ka të ardhme pa Ballkanin

Hahn: BE-ja s’ka të ardhme pa Ballkanin

para 12 orë - Illyria

Bruksel, 25 mars 2017 – Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se integrimi i Ballkanit është i rëndësishëm për vetë Unionin. “Europa nuk ka të ardhme pa Ballkanin...

Veseli Do ta kemi ushtrinë dhe miqësinë me SHBA në

Veseli: Do ta kemi ushtrinë dhe miqësinë me SHBA-në

para 12 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Kryetari i Partisë Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli, i ka siguruar qytetarët se “do ta bëjmë ushtrinë e Kosovës”. Në Konventën e tetë zgjedhore të PDK-së, Veseli ka thënë se...

Hoxhaj e pranoi notën origjinale të njohjes nga Bangladeshi

Hoxhaj e pranoi notën origjinale të njohjes nga Bangladeshi

para 12 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka bërë të ditur se e ka marrë notën origjinale të njohjes se pavarësisë së Kosovës nga Bangladeshi. “Kjo është nota origjinale e njohjes...

Futboll Shqipëria dhe Kosova pësuan disfata

Futboll: Shqipëria dhe Kosova pësuan disfata

para 16 orë - Illyria

Palermo (Itali) / Shkodër, 25 mars 2017 – Ekipet përfaqësuese të Shqipërisë dhe të Kosovës në futboll kanë pësuar humbje, në ndeshjet e xhiros së pestë të garave kualifikuese për Kampionatin Botëror të...

Hasan Prishtina më 1909 Shqiptarët e Kosovës mund të formojnë ushtri

Hasan Prishtina më 1909: Shqiptarët e Kosovës mund të formojnë ushtri

para 16 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Hasan Prishtina do të revoltohej keq ndaj ministrit të Brendshëm të Perandorisë Osmane, Ferid Pashë Vlorës, i cili në qershorin e vitit 1909 në Parlamentin Osman do ta arsyetonte...

Krusha e Madhe e përkujton viktimat e masakrës së vitit 1999

Krusha e Madhe e përkujton viktimat e masakrës së vitit 1999

para 17 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Krusha e Madhe përkujton sot (e shtunë, 25 mars) viktimat e masakrës së forcave të policisë e ushtrisë dhe paramilitarëve serbë, ku nuk janë kursyer as gratë , fëmijët dhe pleqt....

NATO e solli paqen në Kosovë dhe stabilitetin në Ballkan

NATO e solli paqen në Kosovë dhe stabilitetin në Ballkan

para 17 orë - Illyria

Në vitin 1999 NATO i vendosi në Kosovë 50 mijë trupa, ndërdsa sot, 18 vjet më pas, numri i pjesëtarëve të kësaj force ka rënë në 4.500. Ekspertët e sigurisë vlerësojnë se NATO-ja nuk e ka ndihmuar vetëm...

Ndërkombëtarët u druhen zgjedhjeve të parakohshme në pranverë

Ndërkombëtarët u druhen zgjedhjeve të parakohshme në pranverë

para 17 orë - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2017 – Ndërkombëtarët u druhen zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, që janë duke u kërkuar të mbahen në pranverë, stinë së cilës pritet t’ia ngrejë temperaturat Gjykata...

Mustafa shpreh përkushtimin e Qeverisë për fuqizimin e sektorit privat

Mustafa shpreh përkushtimin e Qeverisë për fuqizimin e sektorit privat

para një dite - Illyria

Prishtinë, 24 mars – Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Financave, Avdullah Hoti, ministrja e Tregtisë e Industrisë, Hykmete Bajrami, dhe kryetari i Komunës së Mitrovicës,...

Mustafa lavdëron masat e Qeverisë për zhvillimin ekonomik të Mitrovicës

Mustafa lavdëron masat e Qeverisë për zhvillimin ekonomik të Mitrovicës

para një dite - Illyria

Prishtinë, 24 mars 2017 – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë pjesë në Konferencën Informuese për Zhvillimin e Sektorit Privat në Mitrovicë, ku ka prezantuar përkushtimin e Qeverisë...

EULEX i kërkon t i përfundojë vetë rastet Medikus dhe Muja

EULEX-i kërkon t’i përfundojë vetë rastet “Medikus” dhe Muja

para një dite - Illyria

Prishtinë, 24 mars 2017 – EULEX-i i ka kërkuar Këshillit Gjyqësor të Kosovës që gjyqtarët e vetë të gjykojnë në dy procese gjyqësore që pritet të nisin së shpejti. Bëhet fjalë për rastin e Kryetarit të...

Sergei Lavrov paralajmëron perëndimin për situatën në Maqedoni

Sergei Lavrov paralajmëron perëndimin për situatën në Maqedoni

para një dite - Illyria

Moskë, 24 mars 2017 – Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, paralajmëroi vendet perëndimore kundër destabilizimit të situatës politike në Maqedoni. “Situata aktuale në Maqedoni, të cilën unë do ta quaja...

Vuçiq Serbia nuk do të anëtarësohet kurrë në NATO

Vuçiq: Serbia nuk do të anëtarësohet kurrë në NATO

para një dite - Illyria

Beograd, 24 mars 2017 – Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se vendi i tij nuk do t’i bashkohet kurrë NATO-s apo ndonjë aleance tjetër ushtarake. Vuëiq i ka bërë këto komente me rastin...

Themelimi i Asociacionit në pat pozicion

Themelimi i Asociacionit në “pat” pozicion

para një dite - Illyria

Prishtinë, 24 mars 2017 – Qeveria e Kosovës është e gatshme të nisë diskutimet për hartimin e statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe dhe kjo u është bërë me dije edhe përfaqësuesve të Listës...

Një ekspozitë që shfaq jetën e një vendi nëpërmjet imazheve fotografike të Marubëve

Një ekspozitë që shfaq jetën e një vendi nëpërmjet imazheve fotografike të Marubëve

para një dite - Illyria

Intervistë me ekspertin e artit dhe profesorin Zef Paci, kuratorin e ekpozitës “MARUBI Jetë në imazhe”, të hapur në GR Art Gallery, në Stamford Connecticut Intervistoi Ruben Avxhiu Urime për ekspozitën...

Në Mitrovicë filloi rigjykimi i Oliver Ivanoviqit

Në Mitrovicë filloi rigjykimi i Oliver Ivanoviqit

para një dite - Illyria

Prishtinë, 24 mars 2017 – Rigjykimi i liderit të Iniciativës Qytetare “Serbia, Demokracia, Drejtesia“ (Srbija, Demokratija, Pravda – SDP), Oliver Ivanoviq, ka nisur sot (e premte) në Gjykatën Themelore...

Maqedoni Në protestat kundër shqipes nxirren edhe fëmijët

Maqedoni: Në protestat kundër shqipes nxirren edhe fëmijët

para një dite - Illyria

Shkup, 24 mars 2017 – Në protestat kundër përdorimit të gjuhës shqipe në tërë territorin e Maqedonisë dhe kundër koalicionit të Lidhjes Social Demokrate me partitë politike shqiptare kanë filluar të nxirren...

Thaçi NATO i dha fund terrorit të shtetit serb në Kosovë

Thaçi: NATO i dha fund terrorit të shtetit serb në Kosovë

para një dite - Illyria

Prishtinë, 24 mars 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka vlerësuar ndërhyrjen e NATO-s për të ndalur gjenocidin që po ushtronte në Kosovë aparati shtetëror i Serbisë së udhëhequr nga Sllobodan...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK