http://kariera.mk
Grabiti dhe dhunoi çiftin në banesë në Gjirokastër kapet autori

Grabiti dhe dhunoi çiftin në banesë në Gjirokastër, kapet autori

më 3.2018 - Shqiptarja

Policia ka raportuar sot për vjedhjen me dhunë të një banese në Gjirokastër të shtetasit A.Ç, në lagjen Manalat, nga një person i paidentifikuar dhe i maskuar, ku të pranishëm në momentin e ngjarjes kanë...

Burrel makina merr përpara kalimtarët dy të vdekur

Burrel, makina merr përpara  kalimtarët, dy të vdekur

më 3.2018 - Shqiptarja

BURREL - Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Burrel –Milot, në vendin e quajtur Muzhak, ku dy persona kanë mbetur të vdekur dhe 2 të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë. Ka...

Takimi i tre kryeparlamentarëve shqiptarë në Prishtinë Ruçi Të evropianizojmë Ballkanin

Takimi i tre kryeparlamentarëve shqiptarë në Prishtinë/ Ruçi: Të evropianizojmë Ballkanin

më 3.2018 - Shqiptarja

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi mori pjesë në Forumin e Kryetarëve të Parlamenteve të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë i organizuar në Prishtinë. Në këtë forum, krahas Kryetarit të Parlamentit...

I rrëmbeu lumi policia shpëton dy adoleshentë në Shkodër

I rrëmbeu lumi, policia shpëton dy adoleshentë në Shkodër

më 3.2018 - Shqiptarja

Dy adoleshentë kanë shpëtuar paq sot në fshatin Bardhaj, në njësinë administrative Rrethina të bashkisë Shkodër, pasi janë rrëmbyer nga rrjedha e lumit. Është dashur ndërhyrja e policisë së Shkodrës, për...

Tepelenë rrëshqitja e dherave rrezikohen banesat

Tepelenë, rrëshqitja e dherave, rrezikohen banesat

më 3.2018 - Shqiptarja

Disa qytetarë të Tepelenës rrezikohen nga rrëshqitja e dherave dhe përmbytjet nga uji, për shkak të reshjeve intensive të ditëve të fundit. Banesat e tyre rrezikohen të shemben nga rrëshqitja e dheut....

Demarkacioni Rama Super Kosova tani BE të heqë vizat

Demarkacioni/ Rama: Super Kosova, tani BE të heqë vizat!

më 3.2018 - Shqiptarja

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur miratimin e demarkacionit të kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi, në parlamentin kosovar gjatë mbrëmjes së sotme. “Super Kosova. Vota për demarkacionin...

Fotot e mrekullueshme Arushët e vegjël presin me gëzim ardhjen e pranverës

Fotot e mrekullueshme/ Arushët e vegjël presin me gëzim ardhjen e pranverës

më 3.2018 - Shqiptarja

Ky këlysh i vogël ariu duket tepër i kënaqur teksa sheh mbërritjen e pranverës aq sa duket sikur i jep një duartrokitje ngrohjes së kohës. Arushi më i vogël pozoi i qetë përpara aparatit të fotografit...

I tha të fus plumbin  Disiplina e dënon me 4 ndeshje

I tha "të fus plumbin", Disiplina e dënon me 4 ndeshje

më 3.2018 - Shqiptarja

FSHF ka bërë publike vendimet e Komisionit të Disiplinës sa u përket ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë kësaj jave në Shqipëri. Futbollisti Erlis Frashëri është dënuar me 4 ndeshje pezullim për ofendimet...

Gati lejet e legalizimeve ja 418 personat që përfitojnë në Fier

Gati lejet e legalizimeve, ja 418 personat që përfitojnë në Fier

më 3.2018 - Shqiptarja

ALUIZN-i ka shpallur sot listën me 418 emra, të qytetarëve që kanë gati lejet e legalizimeve të objekteve që kishin ndërtuar pa leje. Pas marrjes së kësaj lejeje, kundrejt pagimit të një penaliteti, pronarët...

Tjetërsimi i pronave në Lezhë në pranga një i shpallur në kërkim

Tjetërsimi i pronave në Lezhë, në  pranga një i shpallur në kërkim

më 3.2018 - Shqiptarja

LEZHE - Skema e tjetërsimit të pronave në Lezhë ka çuar në pranga një të shpallur në kërkim. Report TV mëson se i arrestuar është Lekë Frroku. Burime nga Prokuroria konfirmuan se Frroku është një prej...

VKM Qeveria Kush merr pjesë në kurset profesionale paguhet

VKM, Qeveria: Kush merr pjesë në kurset profesionale, paguhet!

më 3.2018 - Shqiptarja

Siç kishte premtuar kryeministri, qeveria ka miratuar vendimin sipas të cilit, një i papunë mund të përfitojnë një pagesë pjesëmarrjeje në kurs trajnimi profesional, në masën 50% të së ardhurës nga papunësia,...

VD Gjuha jonë sa e mirë  Lu reciton shqip sfida Gjeni titujt

VD/"Gjuha jonë sa e mirë"/ Lu reciton shqip, sfida: Gjeni titujt!

më 3.2018 - Shqiptarja

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Poezisë ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë e ka festuar duke recituar vargje prej disa prej poetëve më të njohur të Shqipërisë. Në video shfaqen disa...

Skënderbeu nis mbrojtjen Do provojmë pafajësinë tonë

Skënderbeu nis mbrojtjen: Do provojmë pafajësinë tonë

më 3.2018 - Shqiptarja

Sot, është zhvilluar seanca dëgjimore në Komisionin e Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës të UEFA-s, lidhur me procedimin disiplinor ndaj Klubit të Futbollit Skënderbeu. Në këtë seancë kanë qenë të pranishëm...

Përmbytjet në Shkodër Mesi KESH jep 8 mln lekë

Përmbytjet në Shkodër, Mesi:KESH jep 8 mln lekë

më 3.2018 - Shqiptarja

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi dhe Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi vizituan zonat e përmbytura në Shkodër. Zëvendëskryeministrja Mesi deklaroi se: “ Krahas shtimit të forcave në terren për t’u ardhur...

Turizmi miklim Shqipëri Rusi Nga Kina te Katari ja kush vjen pa viza

Turizmi,miklim Shqipëri-Rusi/Nga Kina te Katari,ja kush vjen pa viza

më 3.2018 - Shqiptarja

Edhe pse në Shqipëri ka rreth një muaj që është ndezur një debat i ashpër politik mes shumicës dhe pakicës parlamentare, lidhur me mbështetjen e mundshme të Rusisë ndaj opozitës shqiptare , me financime...

Veliaj në Budapest Masterplan i ri për Tiranën në investimet e UKT

Veliaj në Budapest:Masterplan i ri për Tiranën në investimet e UKT

më 3.2018 - Shqiptarja

Pas marrëveshjes së financimit me BERZH-in, Tirana ka tashmë edhe një masterplan të detajuar për investimet, me qëllim furnizimin me ujë 24 orë dhe zgjerimin e rrjetit. Me ftesë të kryetarit të Bashkisë...

Takimi i tretë i IPARD Peleshi Mbështetje për zhvillimin rural

Takimi i tretë i IPARD, Peleshi: Mbështetje për zhvillimin rural

më 3.2018 - Shqiptarja

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi mori pjesë në takimin e tretë të Komitetit të Monitorimit të IPARD-it, (institucion i rëndësishëm i zhvillimit rural). Peleshi  tha se IPARD-i mbështet...

Vrasja e Ibrahim Bashës 2 dënime përjetë e 150 vite burg autorëve

Vrasja e Ibrahim Bashës,2 dënime përjetë e 150 vite burg autorëve

më 3.2018 - Shqiptarja

Gjykata e Krimeve të Rënda dha sot vendimin për grupin e zjarrit të Lazaratit ku mbeti i vrarë efektivi i RENEA-s, Ibrahim Basha, qershorin e 2015-ës, një vit pasi policia kishte hyrë në fshatin e famshëm...

Panganika 16 zona me risk për kultivimin e lëndëve narkotike

Panganika: 16 zona me risk për kultivimin e lëndëve narkotike

më 3.2018 - Shqiptarja

16 njësi administrative në Qarkun e Korçës, për drejtorin e Drejtorisë Vendore të Policisë të Juglindjes, Lorenc Panganika, konsiderohen zona me risk të lartë për kultivimin e bimëve narkotike. Të 16 këto...

Gazifikimi i Shqipërisë ndërtuese kompania italiane SNAM

Gazifikimi i Shqipërisë,ndërtuese kompania italiane SNAM

më 3.2018 - Shqiptarja

Këshilli i Ministrave ka vendosur sot partneritetin mes entit të ri shtetëror, “Albgaz” që do të jetë operatori i cili do të ketë përgjegjësinë e mirëmbajtjes së rrjetit të transmetimit të gazit të ndërtuar...

Rikthehet dimri dëborë në juglindje Dardha vishet me petkun e bardhë

Rikthehet dimri,dëborë në juglindje Dardha vishet me petkun e bardhë

më 3.2018 - Shqiptarja

Rreshjet e borës përfshinë juglindjen e vendit, kryesisht zonat malore të qarkut të Korçës. Trashësia e dëborës në fshatin turistik të Dardhës ka shkuar deri në 15 cm, ndërsa në Voskopojë e Lekas deri...

Thirrja e fortë ndaj qeverisë e babait të Olsit fëmijës me Sindromën Down

Thirrja e fortë ndaj qeverisë e babait të Olsit, fëmijës me Sindromën Down

më 3.2018 - Shqiptarja

Kuvendi i kushtoi rëndësi të veçantë sot 21 marsit, ditës Botërore të Sindromës Down, ku komisioni i Shëndetësisë organizoi një seancë dëgjimore me grupet e interesit për të evidentuar problematikat që...

Fotot e mrekullueshme Arushët e vegjël presin me gëzim ardhjen e pranverës

Fotot e mrekullueshme/ Arushët e vegjël presin me gëzim ardhjen e pranverës

më 3.2018 - Shqiptarja

Ky këlysh i vogël ariu duket tepër i kënaqur teksa sheh mbërritjen e pranverës aq sa duket sikur i jep një duartrokitje ngrohjes së kohës. Arushi më i vogël pozoi i qetë përpara aparatit të fotografit...

AMF leksion të hapur me studentët e Aleksandër Xhuvani në Elbasan

AMF leksion të hapur me studentët e 'Aleksandër Xhuvani' në Elbasan

më 3.2018 - Shqiptarja

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare zhvilloi ditën e mërkurë, më datë 21 mars 2018, ora 10:30, një leksion të hapur me studentët e Fakultetit Ekonomik në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan....

LSI shpërbëhet edhe në Kurbin këshilltarët Aleanca me PD kundër Shqipërisë

LSI shpërbëhet edhe në Kurbin këshilltarët: Aleanca me PD, kundër Shqipërisë

më 3.2018 - Shqiptarja

LSI-së i ikin edhe tre këshilltarë nga bashkia e Kurbinit. Bashkëpunimi LSI-PD edhe pas skandaleve që kanë plasur me lobimin rus, duket se kanë krijuar situatë të papranueshme për këshilltarët e LSI.

Kukës rrëshqitjet e dheut bllokojnë makinën nuk ka të lënduar

Kukës,rrëshqitjet e dheut bllokojnë makinën, nuk ka të lënduar

më 3.2018 - Shqiptarja

Në qarkun e Kukësit ka pasur rrëshqitje masive gurësh në aksin Kukës-Shishtavec. Gurë masivë, disa në madhësinë e një automjeti kanë rënë në një rrugë që lidh qytetin e Kukësit me Shistavecin. Ka pasur...

Grupi kuqezi i plotë Panucci leksion trajnerëve shqiptarë

Grupi kuqezi i plotë, Panucci leksion trajnerëve shqiptarë

më 3.2018 - Shqiptarja

Skuadra përfaqësuese e futbollit ka vijuar sipas programit seancën stërvitore, në paraditen e sotme, në resort “Tropikal” në Durrës. Për më shumë se 90 minuta futbollistët janë ndalur në aspektin e përgatitjes...

Bushati takon zyrtarët e sigurisë në BE Me rëndësi reforma në drejtësi

Bushati takon zyrtarët e sigurisë në  BE: Me rëndësi reforma në drejtësi

më 3.2018 - Shqiptarja

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, priti sot në Tiranë anëtarët e Komitetit të Çështjeve Politike dhe të Sigurisë së Bashkimit Evropian, të cilët janë për vizitë në Shqipëri. Ministri...

Mashtrimi 2 mln euro  Shtyhet gjyqi naj dentistes Olesia Duka

Mashtrimi 2 mln €/ Shtyhet gjyqi naj dentistes Olesia Duka

më 3.2018 - Shqiptarja

Është shtyrë sot seanca gjyqësore për të shqyrtuar masën e sigurisë në ngarkim të Olesia Dukës. Shkaku i shtyrjes së seancës ishte mosnjoftimi i Dukës për seancën e sotme nga ana e Gjykatës së Apelit....

Fjala e ministrit Klosi sot në mbjelljen e fidanit të 1 miliontë

Fjala e ministrit Klosi sot në  mbjelljen e fidanit të 1-miliontë

më 3.2018 - Shqiptarja

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi i është bashkuar sot nismës për mbjelljen e pemëve në qytetin e Gramshit. KLosi ka theksuar se çdo individ duhet të ndjejë detyrimin që për çdo pemë të prerë,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK