http://kariera.mk
Takim Putin Erdogan mbi situatën në Siri

Takim Putin-Erdogan mbi situatën në Siri

para 17 minutave - Aktuale

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk shprehen optimistë se me diskutimet mes tyre do të arrijnë të zgjidhin “çështjet e komplikuara të rajonit”. Dy udhëheqësit u takuan në qytezën bregdetare...

Volkswageni dhe Europa Juglindore  histori e gjatë

Volkswageni dhe Europa Juglindore – histori e gjatë

para 27 minutave - Aktuale

Për shkak të sulmit ushtarak turk në Siri Volkswagen-i ka ngrirë planet për një fabrikë automjetesh me vlerë 1.4 miliardë euro në Turqi. Bullgaria dhe Rumania shpresojnë tani të fitojnë kontratën. Veçanërisht...

Zaev Vendimi i Francës e drejtë e saj do t i bindim që morën vendim të padrejtë

Zaev: Vendimi i Francës, e drejtë e saj, do t’i bindim që morën vendim të padrejtë.

para 27 minutave - Aktuale

Pezullimi i datës për fillimin e negociatave me kërkesë të Francës nuk ka luhatur marrëdhëniet dypalëshe me këtë vend anëtar të BE-së. Kryeministri, Zoran Zaev, thotë se bashkëpunimi mbetet i njëjtë dhe...

Enca ka ndarë mendjen se si do t i kategorizoj njerëzit

Enca ka ndarë mendjen se si do t’i kategorizoj njerëzit

para 47 minutave - Aktuale

Para tre ditësh, Enca festoi ditëlindjen dhe këngëtarja mbushi plot 24 vjet. View this post on Instagram Live Everyday Like its Your Birthday 💓 24 🎂! @fashionnova @fashionnovacurve #ad A post shared...

18 vjeçari shqiptar që frymëzoi britanikët rrezikon dëbimin

18 vjeçari shqiptar që frymëzoi britanikët, rrezikon dëbimin

para 57 minutave - Aktuale

Rasti i 18-vjeçarit me origjinë shqiptare ka tërhequr vëmendjen e faqes së huaj britanike, Metro Uk, pasi një fëmijërie të vështirë tashmë rrezikon të dëbohet dhe nga vendi ku i’u ofrua mundësia të kishte...

Regjistrimi i popullsisë termini do të dihet javën e ardhshme

Regjistrimi i popullsisë, termini do të dihet javën e ardhshme

para një ore - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev dhe drejtori i Entit shtetëror për statistikë Apostol Simovski javën e ardhshme do të mbajnë takim, në të cilën do të bisedojnë për datën e re për zbatimin e Regjistrimit të popullatës,...

Ganiu mirëpret boksierët e Klubit të Boksit Çair dhe udhëheqësinë e klubit

Ganiu mirëpret boksierët e Klubit të Boksit “Çair” dhe udhëheqësinë e klubit

para një ore - Aktuale

“Me kënaqësi mirëprita boksierët e Klubit të Boksit “Çair” dhe udhëheqësinë e klubit të kryesuar nga z. Faton Salihu, për ti përgëzuar për suksesin e arritur pas shpalljes kampion shtetëror në garën ekipore...

Ermonela Jaho koncert bamirësie në Tiranë Fitimet për të mbështetur gratë me kancer gjiri

Ermonela Jaho koncert bamirësie në Tiranë: Fitimet, për të mbështetur gratë me kancer gjiri

para një ore - Aktuale

Tingulli, fjala dhe lëvizja do të bëhen bashkë sot pasdite në emër të një kauze të madhe, atë të ndërgjegjësimit për diagnostikim të hershëm të kancerit të gjirit. Sopranoja shqiptare me famë botërore...

Gjykata refuzon ankesat Janeva dhe Boki 13 mbesin në paraburgim

Gjykata refuzon ankesat, Janeva dhe Boki 13 mbesin në paraburgim

para një ore - Aktuale

Katica Janeva dhe Boki 13 mbesin në paraburgim. Kështu vendosi sot gjykata penale, me çka hodhi poshtë garancinë e ish kryeprokurores e cila me 3 banesa garanoti se nuk do të arratisët.Edhe kërkesa e Bojan...

Zaev Herët për qeveri teknike vazhdojmë reformat

Zaev: Herët për qeveri teknike, vazhdojmë reformat

para 2 orë - Aktuale

Pezullimi i datës nuk do të ketë efekt në zbatimin e marrëveshjeve dypalëshe me Bullgarinë dhe Greqinë, edhe pse të dyja lidheshin me procesin eurointegrues. Zbatimi i tyre vazhdon me ritëm me të njëjtë,...

Nuhiu Rendi dhe siguria publike mbetet prioriteti ynë

Nuhiu: Rendi dhe siguria publike mbetet prioriteti ynë!

para 2 orë - Aktuale

“Policia e shtetit demostroi kapacitetet organizative dhe funksionale në realizimin e autorizimeve dhe detyrimeve ligjore. Rendi dhe siguria publike mbetet prioriteti ynë!” – thotë Nuhiu Policia e shtetit...

Orët e fundit të armëpushimit po skadojnë Erdogan Largohuni ose do të godasim më shumë

Orët e fundit të armëpushimit po skadojnë, Erdogan: Largohuni ose do të godasim më shumë

para 3 orë - Aktuale

Ndërkohë që orët e armëpushimit pesë-ditësh po skadojnë, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi rreth 1.300 luftëtarë kurdë nga Siria se ata duhet të largohen nga zonat në verilindje të...

Takimi i Kryetarit Xhaferi me ambasadorin e sapoemëruar të Republikës së Austrisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut SH T Georg Vucas

Takimi i Kryetarit Xhaferi me ambasadorin e sapoemëruar të Republikës së Austrisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, SH.T. Georg Vucas

para 3 orë - Aktuale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, realizoi takim me ambasadorin e sapoemëruar të Republikës së Austrisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, z. Georg Vucas. Të...

Selami jep lajmin Mbi 200 projekte morrën dritë jeshile nga qeveria

Selami jep lajmin: Mbi 200 projekte morrën dritë jeshile nga qeveria

para 3 orë - Aktuale

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut theks të veçantë ju dha bujqve dhe zhvillimit rural. Mbi 200 projekte të cilat Agjencia për mbështetje finansiare dhe zhvillim rural ju dha dritë të gjelbërt...

Ministri Ademi në punëtorinë për arsimin inkuziv Të gjithë meritojnë arsim cilësor

Ministri Ademi në punëtorinë për arsimin inkuziv: Të gjithë meritojnë arsim cilësor

para 3 orë - Aktuale

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, dr. Arbër Ademi sot morri pjesë në punëtorinë e parë të Grupit Punues për arsimin ikluziv dhe ku krahas përfaqësuesve nga vendi marrin pjesë edhe ekspertë të vendeve me...

Eurodeputetët dënuan shtyrjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

Eurodeputetët dënuan shtyrjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

para 4 orë - Aktuale

Liderët e grupeve më të mëdha politike në Parlamentin Evropian njëzëri e dënuan shtyrjen e vendimit që BE-ja të bëjë hapa të reja në procesin aderues të vendeve të Ballkanit Perëndimor. “Në Ballkan qeveris...

Bekteshi Ministria e ekonomisë punon vazhdimisht në përmirësimin e kushteve për rritjen e numrit të turistëve

Bekteshi: Ministria e ekonomisë punon vazhdimisht në përmirësimin e kushteve për rritjen e numrit të turistëve

para 4 orë - Aktuale

“Sot dëgjova propozime nga Dhoma për turizëm dhe hotelieri, Shoqata FOTAM dhe Asociacioni kombëtar për turizëm hyrësjes për modelet e subvencionimit të turizmit, por edhe për modelin e sigurimit të përgjegjësisë...

Izrael Netanyahu nuk formon dot qeverinë e re

Izrael, Netanyahu nuk formon dot qeverinë e re

para 4 orë - Aktuale

Kryeministri izrealit, Benjamin Netanyahu, së fundmi është shprehur se nuk mund ta formojë qeverinë, duke i lënë mundësi rivalit të tij politik për ta bërë një gjë të tillë. Rivali i tij, Benny Gantz nga...

Senati amerikan ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO

Senati amerikan ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO

para 4 orë - Aktuale

Senati amerikan ka miratuar Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO. Sipas rezultateve të publikuara, 84 senatorë kanë votua “për”, vetëm dy senatorë, respektivisht, një nga Juta dhe...

Vuçiq Nuk ka njohje të Kosovës brenda kufijve aktualë

Vuçiq: Nuk ka njohje të Kosovës brenda kufijve aktualë

para 4 orë - Aktuale

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi...

Talenti shqiptar pranë debutimit në Serie A Edi Reja një alternativë më shumë

Talenti shqiptar pranë debutimit në Serie A, Edi Reja një alternativë më shumë

para 5 orë - Aktuale

Breshia-Fiorentina u mbyll mbrëmjen e së hënës me rezultatin 0-0. Në këtë sfidë u dëmtua rëndë Daniele Dessena, i cili rrezikon që të mbyllë sezonin që në fillimin e tij. Por ekipi ka marrë një lajm të...

 Rasti 300  9 vjet burg për Gjoko Popovskin

“Rasti 300”, 9 vjet burg për Gjoko Popovskin

para 5 orë - Aktuale

joko Poposkit i shqiptohet dënimi prej 9 vjet burg, duke iu llogaritur edhe koha e kaluar në paraburgim. Popovski akuzohet për shkelje të detyrës zyrtare me rastin e furnizimit të MPB-së me 300 vetura...

LSDM Mickoski frikohet dhe ikë nga zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare në dhjetor

LSDM: Mickoski frikohet dhe ikë nga zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare në dhjetor

para 5 orë - Aktuale

VMRO-DPMNE-ja është e vetmja e cila me përkushtim punoi kundër integrimit në NATO dhe BE, kundër reformave dhe progresit të shtetit. Kristian Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja janë të vetmit që u gëzuan dhe aluduan...

Qeveria do ta shqyrtojë Propozim programin shtesë për subvencione në bujqësi

Qeveria do ta shqyrtojë Propozim-programin shtesë për subvencione në bujqësi

para 5 orë - Aktuale

Qeveria sot do ta mbajë seancën e 160-të në të cilën do ta shqyrtojë Propozim-programin për plotësim të Programit për mbështetje financiare në bujqësi për vitin 2019. Në propozim të Fondit për inovacione...

Sërish Haradinaj Albin Kurti është një mashtrues i mirë

Sërish Haradinaj: Albin Kurti është një mashtrues i mirë

para 6 orë - Aktuale

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk i beson deklaratave të Albin Kurtit për Gjykatën Speciale. Ai në “Debat Plus”, të RTV Dukagjinit, ka thënë se Kurti është një mashtrues i mirë. “Pasi...

ZAEV Kjo gjë më dhemb  të paktën të na kishin treguar para Marrëveshjes së Prespës

ZAEV: Kjo gjë më dhemb – të paktën të na kishin treguar para Marrëveshjes së Prespës

para 6 orë - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për emisionin 360 gradë ka folur hapur rreth qëndrimit të Francës dhe presidentit Emmanuel Macron lidhur me zgjerimin dhe arsyet e tyre për qëndrimin që ata kanë....

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut Ja cilat janë kërkesat reale të qytetarëve

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut. Ja cilat janë kërkesat reale të qytetarëve

para 6 orë - Aktuale

Kujdesi shëndetësor, kriza e klimës dhe kostoja e jetesës ishin çështjet kryesore të votuesve në zgjedhjet e fundit në Kanada, ku fitoi partia liberale e kryeministrit Xhastin Trudo. Së fundi edhe Maqedonia...

Tusk para PE Mosarritja e konsensusit nga vendet anëtare ishte një gabim

Tusk para PE: Mosarritja e konsensusit nga vendet anëtare ishte një gabim

para 6 orë - Aktuale

Ashtu si për Presidentin e Komisionit Europian Juncker, edhe për Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një...

Takim i parë i grupit punues për përpunim të konceptit për arsim inkluziv

Takim i parë i grupit punues për përpunim të konceptit për arsim inkluziv

para 7 orë - Aktuale

Anëtarët e grupit punues për përpunim të Konceptit për arsim inkluziv, sot në Shkup do ta mbajnë takimin e parë. Siç kumtoi MASH, në takim do të marrë pjesë edhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër...

Kryeqyteti europian pushtohet nga delet

Kryeqyteti europian pushtohet nga delet

para 7 orë - Aktuale

Rrugët e Madridit u pushtuan nga një numër i stërmadh delesh, për Festën e Trashumançias. Shoferët u detyruan të lirojnë rrugën e të bëjnë vend për mbi 1800 dele merinos dhe 100 dhi që kaluan në rrugët...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK