http://kariera.mk
Radio Evropa e Lirë në maqedonisht do të shuhet

Radio Evropa e Lirë në maqedonisht do të shuhet

i ri - Aktuale

Administrata e presidentit Tramp ka dorëzuar propozim-buxhetin për 2020 përmes të cilit parasheh zvogëlimin e mjeteve për programet ndërkombëtare të radios Evropa e Lirë, edhe ate për 22 për qind. Me këtë...

Trajneri i Turqisë beson te fitorja ndaj Shqipërisë

Trajneri i Turqisë beson te fitorja ndaj Shqipërisë

para 31 minutave - Aktuale

Përfaqësuesja e Turqisë do të jetë rivali i parë i Kombëtares së Shqipërisë, në startin e edicionit eliminator të Euro 2020. Turqit do të vijnë më datën 22 në Shkodër, për t’u përballur me kuqezinjtë në...

Munishi tregon se te cili gjigant i Evropës mund të transferohet Rashica

Munishi tregon se te cili gjigant i Evropës mund të transferohet Rashica

para 48 minutave - Aktuale

Ismet Munishi e sheh të ardhmen e Milot Rashicës te Borussia Dortmund apo Bayern Munich Trajneri i Vëllaznimit, ka folur për Milot Rashicën, me të cilin ka punuar te Kosova e Vushtrrisë. Rashica është...

Ndalohet ndërtimi i minares 32 metërshe në Xhaminë Ali Pasha në Ohër

Ndalohet ndërtimi i minares 32 metërshe në Xhaminë Ali Pasha, në Ohër

para një ore - Aktuale

Drejtoria për mbrojtje të trashëgimi kulturore e ka ndaluar ndërtimin e minares 32 metërshe të xhamisë Ali Pasha në Ohër. Inspektorati për mbikëqyrje i cili të premten ka dal në teren të njëjtët kanë vërtetuar...

Spiraki Kina ka refuzuar kompaninë greke për përdorim të termit maqedonase

Spiraki: Kina ka refuzuar kompaninë greke për përdorim të termit “maqedonase”

para një ore - Aktuale

Kina, më datën 23 të muajit të kaluar, ka refuzuar kërkesë nga kompania greke për përdorimin e termit “maqedonase”, me arsyetim se është e nevojshme leje për përdorim nga vendi fqinjë, zbuloi Maria Spiraki,...

Nga 1 prilli fillon dorëzimi i fletëparaqitjeve tatimore vjetore të plotësuara

Nga 1 prilli fillon dorëzimi i fletëparaqitjeve tatimore vjetore të plotësuara

para një ore - Aktuale

Drejtoria e të Ardhurave Publike nga fillimi i muajit të ardhshëm do të fillojë t’ua dorëzojë qytetarëve  fletëparaqitjet tatimore vjetore për të ardhurat e realizuara gjatë vitit 2018. Fletëparaqitjen...

Marrëveshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë dëshmi se ekzistojnë njerëz të guximshëm në rajon

Marrëveshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë dëshmi se ekzistojnë njerëz të guximshëm në rajon

para një ore - Aktuale

Në rajon ka njerëz të guximshëm, ndërsa shembull për këtë është arritja e marrëveshjes mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, me të cilën është vendosur diçka, për të cilën deri para dy viteve mendoheshe...

Komuna e Çairit filloi punimet për vendosjen e sinjalizimit horizontal

Komuna e Çairit filloi punimet për vendosjen e sinjalizimit horizontal

para një ore - Aktuale

Duke qenë plotësisht të fokusuar për të rritur nivelin e sigurisë në komunikacionin rrugor, Komuna e Çairit filloi punimet për vendosjen e sinjalizimit horizontal në rr. Bllagoja Paroviq, Metodija Mitevski,...

20 vjet nga Konferenca e Parisit që solli ndërhyrjen e NATO s në Kosovë

20 vjet nga Konferenca e Parisit, që solli ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë

para 2 orë - Aktuale

20 vite më parë në Parisit, përfundoi Konferenca ndërkombëtare e paqes kushtuar Kosovës, ku një ditë më parë Kosova dhe Serbia kishin nënshkruar dokumente të ndryshme. Më 6 shkurt të vitit 1999, filloi...

 Ushqim dhe jo armë  aksion për të ndihmuar të varfrit

“Ushqim dhe jo armë”, aksion për të ndihmuar të varfrit

para 2 orë - Aktuale

Organizata “ushqim dhe jo armë”, është organizatë botërore, ndërsa disa entuziastë e sollën e dhe në Maqedoni. Dhjetëra qytetarë të moshave të ndryshme këtë fund jave prisnin radhë për tu shërbyer me ushqimin...

Të premten do të protestohet në Shkup për lirimin e Feta Alimit

Të premten do të protestohet në Shkup për lirimin e Feta Alimit

para 2 orë - Aktuale

Të premten në ora 14 është caktuar një protestë në Shkup për lirimin e Feta Alimit. Protesta do të fillojë te sheshi Skënderbeu kurse do të mbarojë te Gjykata. “#PROTESTË #LIRI PËR FETA ALIMIN Të nderuar...

Kryeministrja e Zelandës së Re e nis fjalimin para Kuvendit me Selam Alejkum

Kryeministrja e Zelandës së Re e nis fjalimin para Kuvendit me “Selam Alejkum”

para 3 orë - Aktuale

Kryeministrja e Zelandës së Re, Xhasinda Ardern është betuar se asnjëherë nuk do ta përmend emrin e terroristit në dy xhami në qytetin Krajstçerç i cili vrau 50 persona. “Ai priste shumë çka nga akti i...

Recitohet Kuran në parlamentin e Zelandës së Re për viktimat e terrorit

Recitohet Kuran në parlamentin e Zelandës së Re për viktimat e terrorit

para 3 orë - Aktuale

Në parlamentin federal të Zelandës së Re është recituar pjesë nga libri i shenjtë Kurani për viktimat që humbën jetën në sulmin terrorist ndaj dy xhamive javën e kaluar në qytetin Christchurch, transmeton...

Muzeu Arkeologjik sqarohet për anashkalimin e shqipes në këtë institucion

Muzeu Arkeologjik sqarohet për anashkalimin e “shqipes” në këtë institucion

para 3 orë - Aktuale

Ka ende shumë institucione të larta shtetërore që nëpër tabelat e tyre nuk figuron mbishkrimi edhe në gjuhën shqipe edhe përkundër sjelljes së ligjit për përdorimin e gjuhëve. I tillë është rasti edhe...

Thimonier Rruga e Maqedonisë së Veriut për në BE nuk do të jetë e lehtë

Thimonier: Rruga e Maqedonisë së Veriut për në BE nuk do të jetë e lehtë

para 3 orë - Aktuale

Ambasadori i Francës në Shkup Christian Thimonier, dje në Veles tha se zgjedhjet e suksesshme presidenciale dhe pa manipulime do të jenë shumë të rëndësishme për rrugën e mëtejme të vendit. Ai thotë se...

Trajnim për Ndihmë Urgjente Mjekësore dhe menaxhimin e resurseve për trajtim më të mirë në rast të katastrofave masive

Trajnim për Ndihmë Urgjente Mjekësore dhe menaxhimin e resurseve për trajtim më të mirë në rast të katastrofave masive

para 3 orë - Aktuale

Trajnime edukative për Ndihmën Urgjente Mjekësore dhe menaxhimin me resurse, të dedikuar për personelin shëndetësor, policinë, armatën dhe brigadat zjarrfikëse me qëllim të trajtimit më të mirë në rast...

Vazhdon shuarja e zjarrit në Karadakun e Shkupit angazhohen aeroplanë të DMSH së

Vazhdon shuarja e zjarrit në Karadakun e Shkupit, angazhohen aeroplanë të DMSH-së

para 4 orë - Aktuale

Shuarja e zjarrit që dje shpërtheu në Karadakun e Shkupit vazhdon edhe sot. Ekipet e brigadës zjarrfikëse të Qytetit të Shkupit janë në terren gjithë natën, ndërsa nga orët e hershme të mëngjesit janë...

Menduh Thaçi priti në takim Ambasadorin e Kosovës Gjergj Dedaj

Menduh Thaçi priti në takim Ambasadorin e Kosovës, Gjergj Dedaj

para 4 orë - Aktuale

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Menduh Thaçi sot priti në takim ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj. Në takim u diskutua për situatën aktuale politike në vend dhe rajon, për...

Xhaferi merr pjesë në Konferencën e 16 të të Nismës Adriatike Joniane

Xhaferi merr pjesë në Konferencën e 16-të të Nismës Adriatike- Joniane

para 4 orë - Aktuale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi do të marrë pjesë në Konferencën e 16-të të Kryetarëve të Parlamenteve të Nismës Adriatike – Joniane e cila më 18 dhe 19 mars të...

VMRO DPMNE Zaev dhe Pendarovski në vend të drejtësisë promovojnë procese të montuara

VMRO-DPMNE: Zaev dhe Pendarovski në vend të drejtësisë promovojnë procese të montuara

para 4 orë - Aktuale

Zaev dhe Pendarovski në vend të drejtësisë promovojnë procese të montuara, revanshizëm politik dhe aktvendime të porositura. Zaev dhe Pendarovski në vend të drejtësisë promovojnë procese të montuara, revanshizëm...

Shkup publikohet tender për blerjen e Eko Autobusëve të rinjë

Shkup, publikohet tender për blerjen e Eko-Autobusëve të rinjë

para 4 orë - Aktuale

Ndërmarrja qarkulluese publike “Shkup” sot ka njoftuar se është publikuar tenderi ndërkombëtar për furnizimin e autobusëve ekologjik CNG. “Procedura do të zhvillohet në pajtueshmëri me rregullat dhe procedurat...

Vazhdon gjykimi për lëndën Titanik të Speciales

Vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik” të Speciales

para 5 orë - Aktuale

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike lidhur me parregullsitë zgjedhore. Kryetar i këshillit gjyqësor është gjykatësi Osman Shabani,...

Zaev dhe delegacioni qeveritar sot në Bruksel

Zaev dhe delegacioni qeveritar sot në Bruksel

para 5 orë - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev sot në Bruksel e kryeson delegacionin e Maqedonisë së veriut në takim të Këshillit për stabilizim dhe asociim, me të cilin do të kryesojë mu ai, me ç’rast do t’i prezantojë arritjet...

Ambasadori rus ia dorëzoi Zaevit notën për njohjen e emrit të ri

Ambasadori rus ia dorëzoi Zaevit notën për njohjen e emrit të ri

para 5 orë - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev mbrëmë ka pranuar ambasadorin rus Sergej Bazdnikin i cili ia dorëzoi kopjen e notës së Ministrisë së Punëve të Jashtme të Ferderatës ruse e cila në bazë të vendimit të presidentit...

Prej sot fluturime të lira me nga Shkupi ja në cilët drejtime evropiane

Prej sot fluturime të lira me nga Shkupi, ja në cilët drejtime evropiane

para 5 orë - Aktuale

Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit nga sot fillojnë fluturime të tjera të lira për në qytetet e Gjermanisë, Bremen dhe Baden – Baden, të kompanisë “Wizzair”. Në ceremoninë e lëshimit të këtyre fluturimeve...

Dy kirurgët shqiptar me ordinancën në SARAJ vazhdojn humanizmin Për të varfërit dhe jetimët synetimi falas të pasurit paguajnë

Dy kirurgët shqiptar me ordinancën në SARAJ vazhdojn humanizmin: Për të varfërit dhe jetimët synetimi falas, të pasurit paguajnë

para 5 orë - Aktuale

Dy kirurg shqiptar nga Maqedonia që janë të angazhuar në poliklinikën MERKUR në Saraj të Shkupit thonë për portalin AMERIKA-RADIO se kanë dashur të bëjnë diçka të veçant gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit...

Jakimovski para gjykatësit hetues

Jakimovski para gjykatësit hetues

para 5 orë - Aktuale

Ish kryetari i komunës së Karposhit dhe lideri i partisë GROM, Stevço Jakimovski sot në mëngjes është arrestuar dhe është dërguar para gjykatësit të procedurës paraprake në Gjykatën Penale në Shkup. Janë...

Tifozët i luten Ronaldos të kthehet te Real Madridi

Tifozët i luten Ronaldos të kthehet te Real Madridi

para 6 orë - Aktuale

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka vizituar Madridin dhe menjëherë ka takur në tifozët e ish-skuadrës së tij, Reali. Teksa inauguronte një klinikë të re bashkë me të dashurën Georgina Rodriguez,...

Blerim Bexheti përfaqëson BDI për ligjin e PSP

Blerim Bexheti, përfaqëson BDI për ligjin e PSP

para 6 orë - Aktuale

Takimi mes grupeve të punës për harmonizim të qëndrimeve rreth ligjit të ri për PSP ende po vazhdon. Në Ministrinë e Drejtësisë. BDI në këtë takim e përfaqëson udhëheqësi i sekretariatit për drejtësi Blerim...

Arrestohet ish kryetari i Komunës së Karposhit Stevço Jakimovski

Arrestohet ish-kryetari i Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski

para 6 orë - Aktuale

Është arrestuar sot në mëngjes ish-kryetari i Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski. Ai duhet të nxirret para gjykatësit të procedurës paraprake në Gjykatën Penale ku për të do të kërkohet paraburgim....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK