http://kariera.mk
Zyrtare Galaxy S8 zbulohet më 27 shkurt

Zyrtare: Galaxy S8 zbulohet më 27 shkurt!

para 3 dite - Vati

Samsung do të njoftoj datën zyrtare të lansimin të Galaxy S8 më 27 shkurt. Drejtori i komunikimit mobil në Samsung ka bërë të ditur se lansimi zyrtar i telefonit do të lansohet zyrtarisht në Kongresin...

Vendkalimi kufitar Evzoni edhe më tej i mbyllur

Vendkalimi kufitar Evzoni edhe më tej i mbyllur

para 3 dite - Vati

Për shkak të grevës së bujqve grekë, vendkalimi kufitar Evzoni edhe më tej është i mbyllur për qarkullim. Vendkalimet Mexhitlia (Manastir) dhe Dojran janë të hapura për qarkullim për çfarëdo lloj të automjeteve,...

Këto janë pasojat e mungesës së gjumit

Këto janë pasojat e mungesës së gjumit

para 4 dite - Vati

Ne bëjmë shumë gjëra çdo ditë, saqë duhet t’ia ndalojmë vetes ndonjë gjë dhe shpeshherë kjo gjë është gjumi. Ne ose vendosim të flemë më vonë ose të zgjohemi herët për t’i kryer detyrat që i kemi. Si rezultat...

Çfarë i ndodh trupit kur e lini duhanin

Çfarë i ndodh trupit kur e lini duhanin

para 4 dite - Vati

Të gjithë e dimë çfarë dëmesh shkakton pirja e duhanit në trup. Por, a e dini se si ndikon në trup lënia e duhanit? Efektet e lënies së duhanit mund të jenë tronditëse, e veçanërisht kur ndryshimet afatshkurte...

Shkelet marrëveshja nuk përfillet kërkesat për autobusët 9 dhe 19

Shkelet marrëveshja, nuk përfillet kërkesat për autobusët 9 dhe 19

para 4 dite - Vati

Drejtuesit e Qytetit të Shkupit nuk e respektojnë marrëveshjen e arritur paraprake me këshilltarët shqiptarë, ku sipas bisedave dhe takimeve të realizuar mes Idriz Oranës dhe Qemal Musliut me kryetarin...

Nëse nuk plotësohen kërkesat qytetarët përsëri në protesta kundër EVN së

Nëse nuk plotësohen kërkesat, qytetarët përsëri në protesta kundër EVN-së

para 4 dite - Vati

“Protestat tani janë në pauzë pasi që EVN-së i kemi dhënë afat për 10 ditë që të na jep përgjigje për kërkesat që ia kemi parashtruar. Pas asaj, kur të na kthejnë përgjigje, do të dalim ta informojmë popullatën...

Shilegov Përgjigjen e BDI së e presim në formë të nënshkrimeve

Shilegov: Përgjigjen e BDI-së e presim në formë të nënshkrimeve

para 4 dite - Vati

Presim përgjigjen e BDI-së që të arrijë në formë të nënshkrimeve për marrjen e mandatit, deklaroi sot zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, transmeton  Portalb.mk Në pyetjen gazetareske, si i komenton spekulimet...

DAP pret mbi 400 mijë qytetarë të parashtrojnë paraqitje tatimore vjetore

DAP pret mbi 400 mijë qytetarë të parashtrojnë paraqitje tatimore vjetore

para 4 dite - Vati

Shkup, 15 shkurt 2017 (MIA) -  Drejtoria për të ardhura publike pret që deri më 15 mars, kur është afati përfundimtar, që mbi 400 mijë qytetarë të parashtrojnë Paraqitje vjetore publike. Siç informojnë...

Evzoni edhe më tej i mbyllur Dojrani i hapur vetëm për automjete të udhëtarëve

Evzoni edhe më tej i mbyllur, Dojrani i hapur vetëm për automjete të udhëtarëve

para 4 dite - Vati

Për shkak të grevës së bujqve grekë, vendkalimi kufitar Evzoni edhe më tej është i mbyllur për qarkullim. Vendkalimi Mexhitlia (Manastir) është i hapur për çfarëdo lloj të automjeteve, ndërsa Dojrani është...

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

para 4 dite - Vati

Moti sot në Maqedoni kryesisht do të jetë i ngjashëm me atë të ditëve të kaluara, gjatë paradites do të jetë ftohtë, ndërkaq gjatë pasdites pritet që të zbuten temperaturat, njofton Portalb. Temperaturat...

LG G6 vjen me Snapdragon 821 dhe 4GB RAM

LG G6 vjen me Snapdragon 821 dhe 4GB RAM

para 5 dite - Vati

Thashethemet e mëparshme kanë sugjeruar se re LG G6 do të vijë me një procesor të ri të Qualcomm – saktësisht gjeneratën e re të Snapdragon – 821. Tani një fotografi nga një prezantim i fshehtë që LG ka...

Kurc Vendimet final duhet t i marrin partitë ndërsa ne nuk do të përzihemi

Kurc: Vendimet final duhet t’i marrin partitë ndërsa ne nuk do të përzihemi

para 6 dite - Vati

Politikanët maqedonas duhet t’i marrin vendime të cilat merren pas zgjedhjeve ndërsa nga ana jonë nuk do të ketë pengesë në rrjedhën e mëtutjeshëm të ngjarjeve, deklaroi shefi i diplomacisë austriake dhe...

Mot i vranët me rritje të temperaturave

Mot i vranët me rritje të temperaturave

para 6 dite - Vati

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira  të ndryshueshme dhe me më shumë periudha dielli, sidmos në orët e pasdites. Nga dita e martë vranësirat do të zvogëlohen dhe do të mbizotërojë mot kryesisht...

Vazhdon seanca gjyqësore për Lagjen e Trimave  mbrojtja në listë ka 50 dëshmitarë mes tyre dhe politikanë

Vazhdon seanca gjyqësore për “Lagjen e Trimave”, mbrojtja në listë ka 50 dëshmitarë, mes tyre dhe politikanë

para 6 dite - Vati

Sot vazhdon seanca gjykuese për rastin e “Lagjes së Trimave” në Kumanovë. Do të dëgjohen dëshmitarët e palës mbrojtëse. Si që lajmëroi avokati Naser Raufi, më së paku 50 dëshmitarë do të jenë të ftuar...

Ujë me limon Gabimi të cilin të gjithë e bëjnë

Ujë me limon: Gabimi të cilin të gjithë e bëjnë

para 6 dite - Vati

A pini edhe ju në mëngjes ujë me limon? Shikoni a bëni gabimin vijues… Zgjoheni, shtrydhi limonin, shtoni një gotë ujë të ngrohtë apo të ftohtë dhe e pini. Ku është gabimi këtu? Nuk e keni përdorur lëvoren...

Evzoni ende i mbyllur mjegull në rrugën Lisec Kodra e Diellit

Evzoni ende i mbyllur, mjegull në rrugën Lisec-Kodra e Diellit

para 6 dite - Vati

Vendkalimi kufitar Evzoni në kufirin Maqedoni-Greqi ende është i mbyllur për qarkullim, ndërsa dy vendkalimet e tjera kufitare Mexhitlija në Manastir dhe Dojran janë të hapura, informon sot në mëngjes...

Çfarë ndodh nëse mbani në gojë një thelbi hudhër për 15 minuta

Çfarë ndodh nëse mbani në gojë një thelbi hudhër për 15 minuta

para 6 dite - Vati

E dinit se nëse konsumimi i një thelbi hudhër në ditë bën mrekulli në trupin tuaj? Hudhra përbëhet nga substanca azotike, sodium, kalium, selen, kalcium, magnez, acid sulfurik dhe fosforik, vitamina C,...

Evzoni ende i mbyllur

Evzoni ende i mbyllur

para një jave - Vati

Komunikacioni në rrugët shtetërore në disa vende po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Mjegull me dukshmëeri prej 50 deri 100 metra ka në aksin rrugor Lisec – Kodra e Diellit – Lisec. LAMM në mëngjes...

Prej sot s ka transport falas

Prej sot s’ka transport falas

para një jave - Vati

Prej sot është hequr transporti falas për të gjithë qytetarët në autobusët e NTP Shkup dhe te transportuesit privatë dhe lirimi nga puna për të punësuarit në Qytetin e Shkupit dhe ndërmarrjet publike të...

Johanes Han e filloi vizitën punuese në Shkup me kryeministrin Dimitriev

Johanes Han e filloi vizitën punuese në Shkup me kryeministrin Dimitriev

para një jave - Vati

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, sot në mëngjes u takua me kryeministrin, Emil Dimitriev, me të cilin ka biseduar për situatën në vend pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare...

Shiu dhe era e ka pastruar ajrin në Maqedoni

Shiu dhe era e ka pastruar ajrin në Maqedoni

para një jave - Vati

Të gjitha stacionet matëse të Ministrisë së Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor për kualitet të ajrit tregojnë ulje drastike të ndotjes së ajrit në  disa ditët e fundit në krahasim me vikendin...

Evzoni vazhdon të jetë i mbyllur

Evzoni vazhdon të jetë i mbyllur

para një jave - Vati

Vendkalimi kufitar Evzoni, për shkak të grevës së bujqve grekë ende është i mbyllur për komunikacion, ndërsa vendkalimet Dojran dhe Mexhitli në kufirin ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë janë të hapura. Lidhja...

Debuton telefoni i mençur me baterinë që zgjatë tre ditë

Debuton telefoni i mençur me baterinë që zgjatë tre ditë!

para një jave - Vati

Asus e ka lansuar edhe një model të ri të telefonit, përkatësisht modelin Asus Zenfone 3S Max, i cili është pasardhësi i Zenfone 3 Max që është lëshuar vitin e kaluar. Trupi i këtij telefoni është i metaltë...

Lloris objektiv i Real Madridit

Lloris objektiv i Real Madridit

para një jave - Vati

Tashmë është raportuar për një emër të ri në portën e Real Madridit gjatë verës. Bëhet fjalë për Hugo Lloris, ku sipas  The Sun , tashmë Los Blancos kanë filluar hapat e parë për portierin e Tottenhamit....

Galaxy S8 shfaqet me një foto të re në publik

Galaxy S8 shfaqet me një foto të re në publik

para një jave - Vati

Kemi dëgjuar thashetheme të ndryshme mbi Galaxy S8 deri tani dhe sot është publikuar një foto e re që thuhet se shfaq mu këtë pajisje. Fotoja të cilën mund ta shihni është postuar në Weibo por fatkeqësisht,...

Kocijançiq Han në Shkup do të takohet me liderët politik

Kocijançiq: Han në Shkup do të takohet me liderët politik

para një jave - Vati

urokomisari për negociata për zgjerim Johanes Han, të enjten në Shkup do të takohet edhe me liderët e partive politike që fituan vend në Kuvendin e Maqedonisë. Zëdhënësja e Komisionit Evropian Maja Kocijançiq,...

Formacionet e mundshme Barcelona  Atletico

Formacionet e mundshme, Barcelona – Atletico

para një jave - Vati

Sot (e martë) është ndeshja e dytë mes Barcelonës dhe Atletico Madridit në Kupën e Mbretit. Ndeshja e parë kishte përfunduar 2-1 në të mirë të klubit katalunas, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme:...

Evzoni edhe sot i mbyllur ja gjendja në rrugët tjera të Maqedonisë

Evzoni edhe sot i mbyllur, ja gjendja në rrugët tjera të Maqedonisë

para një jave - Vati

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Për shkak të paraqitjes së mjegullës, dukshmëria u zvogëlua në 30-50 meta në Pavleshinc dhe 50-100 metra në Kullë dhe në aksin...

Qytetarët e Shkupit vazhdojnë të thithin ajër të ndotur

Qytetarët e Shkupit vazhdojnë të thithin ajër të ndotur

para një jave - Vati

Nivel i mesëm i ndotjes së ajrit me grimca PM2.5 sot në mëngjes është regjistruar në stacionet matëse në Qendër dhe në Karposh, të cilat janë të vetmet stacione matëse që e masin këtë ndotës, njofotn ...

Murillo Luajtëm mirë ishte ndeshje inteligjente

Murillo: Luajtëm mirë, ishte ndeshje inteligjente

para një jave - Vati

Mbrojtësi i Interit, Jeison Murillo, ka folur pas humbjes ndaj Juventsuit me rezultat 1-0. Kolumbiani ka thënë se tani duhet harruar kjo humbje dhe të rifillojmë edhe një herë rrugëtimit drejt objektivave....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK