http://kariera.mk
Rasti i Almirit sot protestohet para Qeverisë

Rasti i Almirit, sot protestohet para Qeverisë

para 5 muajve - Vati

Iniciativa “Drejtësi për Almirin” për sot paralajmëron protestë masive para Qeverisë së Maqedonisë, me fillim nga ora 13:00. Kjo protestë vjen nga vendimi për rikualifikimin e lëndës dhe lirimit nga paraburgimi...

Kjo është përgjigjëja që i japin Edita dhe Zyberi atyre që flasin

Kjo është përgjigjëja që i japin Edita dhe Zyberi atyre që flasin,

më 7.2017 - Vati

Edita Gashi dhe Zyber Avdiu kanë publikuar pak ditë më parë këngën “Folni Folni”. Është prekur këtë herë një subjekt me të cilin përballemi çdo ditë. Askujt nuk i pëlqen të dëgjojë thashetheme për veten...

HWPL shenon 25 majin me një kampanjë të veçantë

HWPL shenon 25 majin, me një kampanjë të veçantë

më 6.2017 - Vati

Gjatë muaijt maj të këtij viti rinia ka ecur sëbashku me një qëllim të përbashkët, promovimin e paqes dhe stabilitetit të komuniteteve ndërkombëtare. Me këtë temë nëprmjet bisedave dhe ecjeve për të kontribuar...

MASH Hiqet testimi ekstern

MASH: Hiqet testimi ekstern

më 6.2017 - Vati

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) sot njoftoi se me miratimin e ndryshimeve të Ligjit për arsim fillor, të Ligjit për arsim të mesëm dhe të Ligjit për arsimtarët në shkollat fillore dhe të mesme...

Deklarata e parë e Zoran Zaevit si kryeministër i Maqedonisë

Deklarata e parë e Zoran Zaevit si kryeministër i Maqedonisë

më 6.2017 - Vati

Kryministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pas votimit të Qeverisë i uroi qytetarët e Maqedonisë dhe se shprehu edhe njëherë përkushtimin e tij për jetë më cilësore dhe zgjedhjen e çështjes së emrit e cila do...

Nga sot Maqedonia me Qeveri të re Zaev kryeministër

Nga sot Maqedonia me Qeveri të re, Zaev kryeministër

më 6.2017 - Vati

23.52- U votua Qeveria e Maqedonisë Me 62 vota “për”, 44 “kundër” dhe 5 “të përmbajtur” u zgjedh Qeveria e re e Maqedonisë me kryetar të saj Zoran Zaev, njofton Portalb.mk . Pas kësaj, kryeministri dhe...

Zaev Presim që për më pakë se 10 ditë t i mbarojmë bisedimet për formimin e Qeverisë

Zaev: Presim që për më pakë se 10 ditë t’i mbarojmë bisedimet për formimin e Qeverisë

më 5.2017 - Vati

Mandatari Zoran Zaev, paralajmëroi se me paritë e shumicës parlamentare do të mundohet që ta formojnë kabinetin qeveritar për më pak se 10 ditë dhe të dorëzojnë propozim në Kuvend njofton Portalb.mk ....

Gjorge Ivanov ia dha mandatin Zoran Zaevit

Gjorge Ivanov ia dha mandatin Zoran Zaevit

më 5.2017 - Vati

12:00 – Presidenti i Maqdonisë, Gjorge Ivanov sot ia ka dhënë mandatin për formimin e Qeverisë liderit të LSDM-së, Zoran Zaev Presidenti Ivanov tha se janë tejkaluar të gjitha pengesat për dhënien e mandatit....

Tërmet në Maqedoni

Tërmet në Maqedoni

më 5.2017 - Vati

Sot, 14.05.2017 në ora 04:08 sipas orës lokale,  në rajonin e Shkupit është regjistruar tërmet epiqendra e të cilës ka qenë në rajonin qendror të Shkupit afër Haraqinës. Tërmetet kanë ndodhur në 04.08,...

Pa energji elektrike disa pjesë të Shkupit

Pa energji elektrike disa pjesë të Shkupit

më 5.2017 - Vati

Pa energji elektrike nesër nga ora 11:00 e deri në orën 13:00 do të jenë konsumatorët e një pjesë të rrugës “Petre Piruze” në komunën e Karposhit. Siç njoftoi Qendra Rajonale për Menaxhim me Krizat e Qytetit...

Zhbogar takime të ndara me Ahmetin dhe Kasamin

Zhbogar, takime të ndara me Ahmetin dhe Kasamin

më 5.2017 - Vati

Ambasadori i Bashkimit Europian, Samuel Zhbogar, ka qëndruar në selinë e BDI-së, ku është pritur nga lideri i kësaj partie, Ali Ahmeti. Ahmeti dhe Zhbogar diskutuan rreth situatës së krijuar në vend pas...

Zaev Qeveri deri në fund të muajit jam i gatshëm për takim me Ivanovin

Zaev: Qeveri deri në fund të muajit, jam i gatshëm për takim me Ivanovin

më 5.2017 - Vati

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot deklaroi se pret që, nëse presidenti i vendit Gjorge Ivanov i jep mandatin, deri në fund të muajit të formojë qeveri të re. Zaev shprehu gatishmëri për takim me Ivanovin...

Tridhjetë ditë para skadimit të afatit PSP pret përkrahje nga Kuvendi

Tridhjetë ditë para skadimit të afatit, PSP pret përkrahje nga Kuvendi

më 5.2017 - Vati

Prokuroria Speciale Publike tridhjetë ditë para skadimit të afatit nga Kuvendi pret zgjatje të tij, njofton Portalb.mk . “Prokuroria Speciale Publike shpesh herë publikisht ka apeluar për nevojën e ndryshimit...

Xhaferi Flamuri gjendet në vendin e duhur

Xhaferi: Flamuri gjendet në vendin e duhur

më 5.2017 - Vati

“Mendoj se askush nuk duhet të ndjehet i kërcënuar nga flamuri, sepse ai është simbol i joni, i përkatësisë sonë, dhe në aspekt institucional mendoj se flamuri gjendet në vendin e duhur ku edhe i takon...

Nuhiu kërkon shkarkimin e Çavkovit

Nuhiu kërkon shkarkimin e Çavkovit

më 5.2017 - Vati

jë pjesë e strukturave të MPB-së i kanë shkaktuar dëm të madh shtetit dhe vlerave demokratike. Ajo që ndodhi të enjten në Kuvend ishte një e keqe e madhe. Për të përmirësuar këtë dëm do të duhet një angazhim...

Xhaferi tanimë edhe zyrtarisht kryetar

Xhaferi tanimë edhe zyrtarisht kryetar

më 5.2017 - Vati

Talat Xhaferi është kryetar i Kuvendit të Maqedonisë, kështu njofton ueb faqja zyrtare e shtëpisë ligjvënëse, shkruan Telegrafi Maqedoni. Njoftimi zyrtar tregon për takimin e sotëm me Ambasadorin e BE-së...

MPB Janë identifikuar personat të cilët e kanë hapur derën e hyrjes kryesore të Kuvendit

MPB: Janë identifikuar personat të cilët e kanë hapur derën e hyrjes kryesore të Kuvendit

më 5.2017 - Vati

MPB Shkup deri te Prokuroria Themelore Publike në mënyrë plotësuese ka dorëzuar tre njoftime të posaçme rreth njohurive të hetimit për disa persona nga ngjarjet e hyrjes së dhunshme të qytetarëve në Kuvendin...

Maqedoni lirohen benzina dhe dizeli

Maqedoni, lirohen benzina dhe dizeli

më 5.2017 - Vati

Benzina dhe Dizeli prej sonte në mesnatë lirohen për 1.5 denar për litër, kështu vendosi Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Çmimi i ri për EuroSuper BS-95 do të jetë 66 denarë, EuroSuper BS-98...

Zaevi konfirmoi Gruevski kërkon amnisti

Zaevi konfirmoi: Gruevski kërkon amnisti

më 5.2017 - Vati

Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, në një intervistë për DW ka shprehur se të gjitha ndodhitë e datës së 27 prillit dhe para saj në Kuvendin e Maqedonisë kanë pasur për qëllim...

Han Nëse përsëritet dhuna në Kuvend do të rrezikohet perspektiva evropiane e Maqedonisë

Han: Nëse përsëritet dhuna në Kuvend, do të rrezikohet perspektiva evropiane e Maqedonisë

më 5.2017 - Vati

Eurokomesari për zgjerim, Johanes Han, në një intervistë për gazetën austriake “Standard” thotë se sulmi ndaj Parlamentit të Maqedonisë, nuk do të ketë pasoja ndaj gjasave për fillim të bisedimeve me BE-në…...

Bananet mollët qumështi janë TË SHËNDETSHME mirëpo jo nëse i hani në këtë kohë RREZIKONI SHËNDETIN

Bananet, mollët, qumështi…janë TË SHËNDETSHME, mirëpo jo nëse i hani në këtë kohë! RREZIKONI SHËNDETIN!

më 5.2017 - Vati

Çdo artikull ka kohën e vet kur duhet të hahet dhe nëse hani në kohën e gabuar mund të dëmtojë shëndetin tuaj. Për shembull, nëse hani bananen në mbrëmje, shtoni rrezikun nga ftohja, derisa konsumimi i...

LSDM Veljanoski ta lëshojë kabinetin e Xhaferit

LSDM: Veljanoski ta lëshojë kabinetin e Xhaferit

më 5.2017 - Vati

LSDM sot kërkoi që Trajko Veljanoski të mundësojë,  kryetari i ri i Kuvendit të hyjë në kabientin e tij në mënyrë që të vazhdojnë proceset demokratike, ndërsa shumica në Kuvend të formojë qeverinë. Zgjedhje...

Maqedoni huamarrje e re prej mbi 49 milionë euro

Maqedoni, huamarrje e re prej mbi 49 milionë euro

më 5.2017 - Vati

Qeveria e re planifikon huamarrje të re. Në ankand do të ofrohen të dhënat gjashtëmujore, njëvetore dhe dyvjetore si dhe  vjet obligacione që arrijnë në mbi 49 milionë euro, njofton Portalb.mk . Deri në...

Zeqiri Shqiptarët shmangën më të keqen në Maqedoni

Zeqiri: Shqiptarët shmangën më të keqen në Maqedoni

më 5.2017 - Vati

Duke folur për situatën në Maqedoni, deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamet Zeqiri thotë se gjërat janë duke u qetësuar. I ftuar në Top Story, ai përforcon qëndrimin e shprehur nga ministri Bushati se platforma...

Dhunuesit e Kuvendit përsëri kërcënojnë

Dhunuesit e Kuvendit përsëri kërcënojnë

më 5.2017 - Vati

“Vazhdojmë edhe më tej. Më të fuqishëm, më të bashkuar, më të motivuar në tërë Maqedoninë. Nga kjo betejë largim nuk ka, pasi që nëse atë e humbim, do ta humbim Maqedoninë. Për qytetarët e Maqedonisë ajo...

Kryeparlamentari Talat Xhaferi vizitën e parë zyrtare e bëri në Komunën e Gostivarit

Kryeparlamentari Talat Xhaferi, vizitën e parë zyrtare e bëri në Komunën e Gostivarit

më 4.2017 - Vati

Kryetari i Ri i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi vizitën e parë zyrtare pas emërimit në krye të dhomës ligjdhënëse, e bëri në Komunën e Gostivarit me ç’rast u prit nga kryetari i...

NATO dënon dhunën në Kuvend Të respektohen proceset demokratike

NATO dënon dhunën në Kuvend: Të respektohen proceset demokratike

më 4.2017 - Vati

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në profilin e tij në Tuiter e dënoi dhunën në Kuvendin e Maqedonisë dhe dërgoi porosi se duhet të respektohen proceset demokratike. “Jam i shokuar nga...

SHGM dhe SPGM dhe organizatat evropiane mediale kërkojnë mbrojtje të gazetarëve nga dhuna

SHGM dhe SPGM dhe organizatat evropiane mediale kërkojnë mbrojtje të gazetarëve nga dhuna

më 4.2017 - Vati

Dënim për sulmet fizike mbi gazetarët në incidentet e djeshme në Kuvendin dhe zbatim të hetimit urgjent nga ana e institucioneve kompetente për ndriçimin e tyre sot kërkuan një grup përfaqësuesish nga...

Ngjarjet e fundit në Kuvend BDI mblidhet në Reçicë të Vogël

Ngjarjet e fundit në Kuvend, BDI mblidhet në Reçicë të Vogël

më 4.2017 - Vati

Siç njoftuan nga Bashkimi Demokratik për Integrim për Portalb, ministrat dhe deputetët e kësaj partie janë duke u mbedhur në Reçicë të Vogël të Tetovës në lidhje me ngjarjet e sotme në Kuvendin e Maqedonisë,...

Sulmohet rëndë Ziadin Sela mirëpo gjendja e tij është jashtë rezikut për jetë

Sulmohet rëndë Ziadin Sela, mirëpo gjendja e tij është jashtë rezikut për jetë

më 4.2017 - Vati

Protestuesit të cilët dhunshëm u futën në hapësirat e Parlamentit krahas kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe disa bashkëpartiakëve të tij kanë sulmuar edhe deputetin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK