http://kariera.mk
Edicioni qendror i lajmeve 29 mars 2017

Edicioni qendror i lajmeve, 29 mars 2017

para 57 minutave - Shenja

Rusi Patriarku Kirill i fajëson intelektualët për krime kundër vendit

Rusi: Patriarku Kirill i fajëson intelektualët për krime kundër vendit

para një ore - Shenja

Patriarku ortodoks rus, Kirill, i ka fajësuar intelektualët për të gjitha fatkeqësitë që e kanë goditur Rusinë në shekullin e 20-të. Duke folur sot në Moskë, Kirill tha se shekulli i 20-të ishte i keq...

Veljanovski e ledhaton me disa shuplaka deputetin e BDI së

Veljanovski “e ledhaton” me disa shuplaka deputetin e BDI-së

para një ore - Shenja

Kamera e Televizionit SHENJA ka kapur momente nga një bisedë e afërt mes Trajko Veljanovskit, i cili aktualisht kryeson me Kuvendin, dhe disa prej deputetëve të BDI-së. Në bisedën miqësore që është zhvilluar...

Ja se sa duhen VMRO dhe BDI

Ja se sa duhen VMRO dhe BDI

para një ore - Shenja

Kamera e Televizionit SHENJA ka kapur momente nga një bisedë e afërt mes Trajko Veljanovskit, i cili aktualisht kryeson me Kuvendin, dhe disa prej deputetëve të BDI-së. Në bisedën miqësore që është zhvilluar...

Kriza në Maqedoni temë diskutimi në Parlamentin gjerman

Kriza në Maqedoni, temë diskutimi në Parlamentin gjerman

para 2 orë - Shenja

Kriza politike në Maqedoni ka qenë temë diksutimi edhe në seancën e rregullt të Komisionin për çështje evropiane pranë Parlamentit të Gjermansë. Pas analizës së përgatitur nga Ministria e Punëve të Jashtme...

Deputetët e VMRO së mirënjohës ndaj deputetëve të BDI së

Deputetët e VMRO-së, mirënjohës ndaj deputetëve të BDI-së

para 3 orë - Shenja

Dy koordinime dhe 7 orë debat pa ndonjë rezultat konkret. Edhe sot debati parlamentar për komisionin e zgjedhjeve dhe emërimeve kaloi nën hijen e deklaratës së përbashkët të partive shqiptare. Në polemikat...

Ambasadori amerikan Krijimi i forcave të armatosura të Kosovës është edhe qëllimi i SHBA ve

Ambasadori amerikan: Krijimi i forcave të armatosura të Kosovës është edhe qëllimi i SHBA-ve

para 3 orë - Shenja

Organizata jo-qeveritare Lëvizja FOL organizoi diskutimin në Forumin FOL Hapur, ku i ftuar ishte ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Kosovë, Greg Delawie, ku për çështjen e transformimit...

Operatori VIP me oferta të reja

Operatori VIP me oferta të reja

para 4 orë - Shenja

Operatori VIP sjell modele të reja dhe atraktive në rrjetin postpejd. VIP ashtu edhe siç ka paralajmëruar tani çdo muaj do të sjellë risi për përdoruesit e saj. Këtë herë risia është oferta VIP FAMILY,...

Maqedonia u rikthehet sukseseve pritet ngritje në FIFA

Maqedonia u rikthehet sukseseve, pritet ngritje në FIFA!

para 4 orë - Shenja

Serisë negative të përfaqësueses së futbollit të Maqedonisë si duket i ka ardhur fundi. Pas gjithë ecurisë së keqe dhe humbjeve të pa fat periudhën e kaluar, Maqedonia më në fund ka arritur të lidh dy...

Arsim Sinani Infiltrimi i figurave të njëjta nuk sjell reforma

Arsim Sinani: Infiltrimi i figurave të njëjta, nuk sjell reforma

para 4 orë - Shenja

Nuk duhet të amnistohet askush dhe njerëzit që duhet të zgjidhen, nuk duhet të kenë lidhje me VMRO-në. Kështu mes tjerash tha Arsim Sinani në intervistën e realizuar gjatë edicionit të lajmeve në Televizionin...

Asociacioni zbatim i marrëveshjes apo pazar politik

Asociacioni, zbatim i marrëveshjes apo “pazar” politik

para 5 orë - Shenja

Qeveria e Kosovës është e gatshme që të nis procesin e hartimit të statutit të asociacionit të komunave me shumicë serbe, konfirmojnë zyrtarët e ekzekutivit të vendit. Zëvendësministri i Administrimit...

Zeqirija Ibrahimi Ja se si janë marrë vesh BDI ja dhe VMRO ja

Zeqirija Ibrahimi: Ja se si janë marrë vesh BDI-ja dhe VMRO-ja

para 5 orë - Shenja

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, gjatë fjalimit të tij në Kuvend tha se fakti që ka shumë vërejtje procedurale flet për suksesin me të cilin e mban mbledhjen kryesuesi Trajko Veljanovski....

Anëtarët shqiptarë të agjencisë së medieve kundër TV SHENJA s

Anëtarët shqiptarë të agjencisë së medieve kundër TV SHENJA-s

para 5 orë - Shenja

Këshilli i Agjencisë së Medieve me mbivotim ka vendosur që të përmend Televizionin SHENJA, Telma dhe 24 Vesti në mesin e televizioneve që kanë thyer rregullat e raportimit, pa asnjë bazë për këtë. Përveç...

Të akuzuarit në rastin e Kumanovës Të mos shfajësohet Ali Ahmeti

Të akuzuarit në rastin e Kumanovës: Të mos shfajësohet Ali Ahmeti

para 6 orë - Shenja

Pjesëtarë të Grupit të Kumanovës u revoltuan nga deklaratat e Sevdail Miftarit, i cili doli në mbrojtje të Ali Ahmetit dhe BDI-së pasi sipas tij, Ahmeti ka dashur vetëm t’i ndihmojë grupit e jo ta fusë...

Ministri i jashtëm gjerman Ivanov të japë mandatin

Ministri i jashtëm gjerman: Ivanov të japë mandatin

para 6 orë - Shenja

Shefi i diplomacisë gjermane, Zigmar Gabriel ka shprehur edhe një herë shqetësimin e tij për situatën politike në Maqedoni. Ai ka kërkuar që t’i jepet fund menjëherë bllokadës në Maqedoni. Ndërsa, kjo...

Ibrahimi në Arena  Jo më shqiptarë të Nikollës e Zoranit

Ibrahimi në “Arena”: Jo më shqiptarë të Nikollës e Zoranit

para 7 orë - Shenja

I ftuari i mbrëmshëm në emisionin “Arena”, nënkryetari i Lëvizjes Besa, Zeqirja Ibrahimi deklaroi se ka mbaruar koha kur partitë shqiptare funksiononin si degë të partive maqedonase. Tashmë sipas tij,...

Oda e tregtarëve Komuna e Çairit zvarrit ndërtimin e Bit Pazarit

Oda e tregtarëve: Komuna e Çairit zvarrit ndërtimin e “Bit Pazarit”

para 7 orë - Shenja

Oda e Tregtarëve ka reaguar në lidhje me zvarritjen e projektit për ndërtimin e Bit Pazarit si dhe kushtet e mjerueshme me të cilat po përballen tregtarët nëpër të gjitha tregjet e Maqedonisë. Kryetari...

Kocijançiq për TV SHENJA Zvarritja e krizës sjell sanksione

Kocijançiq për TV SHENJA: Zvarritja e krizës sjell sanksione

para 7 orë - Shenja

Zgjatja e mëtejme e krizës politike në vend do të ketë ndikim në ekonominë e vendit. Kështu ka thënë për TV Shenja, Maja Kocijançiq, e pyetur se çfarë sanksionesh është duke planifikuar Bashkimi Evropian...

Delawie Ushtria do të bëhet por me ndryshime kushtetuese

Delawie: Ushtria do të bëhet, por me ndryshime kushtetuese

para 7 orë - Shenja

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, tha se shteti i tij dhe Kosova kanë një lidhje të posaçme. Ai në Forumin Fol Hapur foli për sistemin e drejtësisë, luftën kundër korrupsionit dhe krijimin...

Veljanovski ndërpret seancën thërret partitë në koordinim

Veljanovski ndërpret seancën, thërret partitë në koordinim

para 7 orë - Shenja

Pas paraqitjeve të shumta për ndërhyrje procedurale, kreu i Kuvendit ka ndërprerë seancën duke dhënë një orë pauzë. Në këtë kohë ai ka thirrur përfaqësuesit e partive parlamentare në mbledhje koordinuese...

FSHF merr vendim për Taulantë Xhakën

FSHF merr vendim për Taulantë Xhakën

para 8 orë - Shenja

Sekretari i Federatës shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku ka thënë se Taulant Xhaka i ka dyert e hapura për rikthim në Kombëtaren shqiptare. Xhaka ka braktisur Kombëtaren pasi nuk ishte inkuadruar nga...

Federata shqiptare me vendim të madh për Taulant Xhakën

Federata shqiptare me vendim të madh për Taulant Xhakën

para 8 orë - Shenja

Sekretari i Federatës shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku ka thënë se Taulant Xhaka i ka dyert e hapura për rikthim në Kombëtaren shqiptare. Xhaka ka braktisur Kombëtaren pasi nuk ishte inkuadruar nga...

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Ivanov të dorëzoj menjëherë mandatin

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë: Ivanov të dorëzoj menjëherë mandatin

para 8 orë - Shenja

Presidenti Gjorgje Ivanov duhet menjëherë të dorëzoj mandatin për Qeveri dhe t’i vihet fundi bllokadës në Maqedoni, ka deklaruar ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Zigmar Gabriel. “Vlerësoj se...

Janeva nuk lejon shfuqizimin e paraburgimit për Koçanin

Janeva nuk lejon shfuqizimin e paraburgimit për Koçanin

para 8 orë - Shenja

Katica Janeva ka hedhur poshtë kërkesën e Marko Zvrlevskit për mbrojtjen e ligjshmërisë të cilën Zvrlevski e ka parashtruar deri tek Gjykata Supreme, e gjithë kjo me qëllim që të tërhiqet vendimi për paraburgimin...

Janeva nuk lejon shfuqizimin e paraburgimit pwr Koçanin

Janeva nuk lejon shfuqizimin e paraburgimit pwr Koçanin

para 8 orë - Shenja

Katica Janeva ka hedhur poshtë kërkesën e Marko Zvrlevskit për mbrojtjen e ligjshmërisë të cilën Zvrlevski e ka parashtruar deri tek Gjykata Supreme, e gjithë kjo me qëllim që të tërhiqet vendimi për paraburgimin...

Tusk javën e ardhshme vjen në Maqedoni

Tusk javën e ardhshme vjen në Maqedoni

para 9 orë - Shenja

Kryetrari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, javën e ardhshme do ta vizitojë Republikën e Maqedonisë, kumtojmë nga burimet diplomatike nga Brukseli. Siç njofton korrespondenti i MIA-s nga kryeqendra evropiane,...

LYCAMOBILE DERI MË 60 ZBRITJE TË PAKOVE KOMBËTARE

LYCAMOBILE DERI MË 60% ZBRITJE TË PAKOVE KOMBËTARE

para 9 orë - Shenja

Lajkamobajl njofton opinionin publik se qytetarët e Maqedonisë prej sot edhe më shumë do të jetë në gjendje të gëzojnë përfitimet e Lajkamobajl, me çmime të reduktuara në mënyrë drastike të pakove mujore...

Ibrahimi deputetëve të LSDM së A nuk po e kuptoni skenarin BDI VMRO për të bllokuar Kuvendin

Ibrahimi deputetëve të LSDM-së: A nuk po e kuptoni skenarin BDI-VMRO për të bllokuar Kuvendin

para 9 orë - Shenja

Çështja e dytë për të cilën foli deputetit i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ishte drejtuar deputetëve të LSDM-së. Ai ju tha atyre se a janë duke e parë skenarin mes VMRO-së dhe LSDM-së., “A e shihni...

Ibrahimi e bën horë VMRO në Turp turp turp po luani me qytetarët

Ibrahimi e bën horë VMRO-në: Turp, turp, turp, po luani me qytetarët

para 9 orë - Shenja

Nënkryetari i Lëvizjes BESA tha se fakti që ka shumë vërejtje procedurale flet për faktin se ka kaq shumë vërejtje procedurale flet për suksesin me të cili e mban mbledhjen kryesuesi Trajko Veljanovski....

Pas BDI së VMRO falënderon edhe Selën

Pas BDI-së, VMRO falënderon edhe Selën

para 9 orë - Shenja

Ziadin Sela nga “Aleanca për shqiptarët” para foltores së Kuvendit tha se në Kuvend po aktrohet se po respektohet Rregulloja, ndërsa realisht sipas tij po bëhet mbledhja e Komitetit Qendror të VMRO-së....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK