http://kariera.mk
Edhe 203 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Edhe 203 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 5 orë - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se të shtunën janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Merkel Pandemia ka nevojë për përgjigje globale

Merkel: Pandemia ka nevojë për përgjigje globale

para 5 orë - Shenja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha sot se pandemia e coronavirusit mund të mposhtet vetëm përmes bashkëpunimit global dhe theksoi pjesëmarrjen e vendit të saj në organe ndërkombëtare si Organizata...

Roma mposht Brescian Zaniolo rigjen golin pas 7 muajsh

Roma mposht Brescian, Zaniolo rigjen golin pas 7 muajsh

para 5 orë - Shenja

Roma gjen fitoren e dytë radhazi në Serinë A dhe qetësinë në këtë fund kampionati pas një serie prej tri humbjesh radhazi. Verdhekuqtë iu imponuan 0-3 Brescias në “Rigamonti” duke u dhënë një tjetër goditje...

Izetbegoviç në Potoçari Duhet të ndërtojmë një Bosnjë të qëndrueshme

Izetbegoviç në Potoçari: Duhet të ndërtojmë një Bosnjë të qëndrueshme

para 5 orë - Shenja

Nënkryetari i Dhomës së Popujve të Asamblesë Parlamentare të Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviç tha sot në Potoçari, ku mori pjesë në kremtimin e 25-vjetorit të gjenocidit të kryer në korrik 1995,...

Shërben Messi shënon Vidal Barça mposht Valladolidin dhe i bën presion Realit

Shërben Messi, shënon Vidal, Barça mposht Valladolidin dhe i bën presion Realit

para 5 orë - Shenja

Barcelona fiton ndeshjen e dytë radhazi me rezultat minimal (1-0) dhe e çon në -1 pikë diferencën me Real Madridin, që luan të hënën në transfertë me Granadan. “Blaugranat” triumfuan në fushën e Valladolidit...

FFM ndihmon klubet heq kotizimin për sezonin e ri

FFM ndihmon klubet, heq kotizimin për sezonin e ri!

para 7 orë - Shenja

Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut po vazhdon përpjekjet për të ndihmuar futbollin dhe klubet ndaj krizës me pandeminë Kovid 19. Këshilli Drejtues i FFM-së, sot ka marrë vendim që të heq kotizimin...

Jo më i pari bajraktari

Jo më “i pari bajraktari!”

para 8 orë - Shenja

Me qeverisjen LSDM-BDI, pastaj edhe Alternativa, por edhe me votat e opozitës shqiptare – Lëvizjes Besa dhe të Aleancës për Shqiptarët – Maqedonia e Veriut është në epërsi ndaj nacionalizmit famëkeq të...

 Mrekullia e 19 të

“Mrekullia” e 19-të

para 8 orë - Shenja

Ne patëm dërguar Nuhun te populli i vet, e ai i tha: “O populli im, adhurojeni vetëm Allahun, nuk keni zot tjetër pos Tij. Unë kam frikë për dënimin Tuaj në një ditë të madhe!” Paria e tij tha: “Ne po...

Gjermani  CureVac teston vaksinën antiCovid 19 te 4 mijë vullnetarë

Gjermani, ”CureVac” teston vaksinën antiCovid-19 te 4 mijë vullnetarë

para 8 orë - Shenja

Rreth 4 000 vullnetarë janë regjistruar si subjekt për një studim të vaksinimit kundër koronavirusit, në Spitalin Universitar gjerman të Tuebingenit. “Është një situatë e vërtetë luksi, ndryshe nga provat...

Guterres OKB dhe bashkësia ndërkombëtare tradhtuan Srebrenicën para 25 vitesh

Guterres: OKB dhe bashkësia ndërkombëtare tradhtuan Srebrenicën para 25 vitesh

para 8 orë - Shenja

Gjenocidi i Srebrenicës ka qenë krimi më i keq në tokën evropiane që nga Lufta e Dytë Botërore, tha Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres në një video-adresim në shënimin e 25-vjetorit të...

Zyrtare caktohet data e nisjes së Bundesligës për 2020 2021

Zyrtare, caktohet data e nisjes së Bundesligës për 2020-2021

para 8 orë - Shenja

Federata Gjermane e Futbollit (DFB) ka zyrtarizuar datën për fillimin e sezonit të ardhshëm 2020-2021. Futbolli profesionist gjerman rinis më 11 deri më 14 shtator me ndeshjet e raundit të parë të Kupës...

Turqi numri i të shëruarve nga COVID 19 arrin në 193 217

Turqi, numri i të shëruarve nga COVID-19 arrin në 193.217

para 8 orë - Shenja

Gjithsej 1.334 pacientë paraprakisht të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit në Turqi, duke e çuar në 193.217 numrin e përgjithshëm të pacientëve që fituan betejën...

Nesër në ora 10 00 do të mbahet video takimi Hoti Vuçiq

Nesër në ora 10:00 do të mbahet video-takimi Hoti-Vuçiq

para 8 orë - Shenja

Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), e ka publikuar agjendën e plotë të takimit që pritet të mbahet nesër në mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër...

 Hapja e Ajasofjës si xhami për adhurim rikthim në origjinalitet

“Hapja e Ajasofjës si xhami për adhurim rikthim në origjinalitet”

para 8 orë - Shenja

Sekretari i Përgjithshëm i Unionit Botëror të Dijetarëve Muslimanë, Ali Muhyiddin al-Qaradaghi tha se hapja e Ajasofjës si xhami për adhurim nënkupton “rikthimin e saj në origjinalitet”, transmeton Anadolu...

Japoni 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

para 8 orë - Shenja

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur në 63, transmeton Anadolu Agency (AA). Agjencia e lajmeve Kyodo njoftoi...

Policia është në kërkim të gjykatësit të shkarkuar Vlladimir Pançevskit

Policia është në kërkim të gjykatësit të shkarkuar Vlladimir Pançevskit

para 9 orë - Shenja

Policia nuk mund ta gjejë gjykatësin e shkarkuar Vlladimir Pançevski dhe ta arrestojë, pasi gjykata e Velesit i shqiptoi masën e paraburgimit pasi nëntë muaj nuk u paraqit në gjykim për rastin Akmis dhe...

SHBA raporton afër 70 mijë raste të coronavirusit brenda një dite

SHBA raporton afër 70 mijë raste të coronavirusit brenda një dite

para 9 orë - Shenja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë raportuar së fundmi rreth 69 mijë raste brenda 24 orëve, duke vendosur një rekord të ri për të tretën ditë radhazi. Sipas mediave të huaja , përcjell Telegrafi, gjithsej...

Çulev Qytetarët të votojnë të lirë

Çulev: Qytetarët të votojnë të lirë

para 9 orë - Shenja

Të dielën në mesnatë përfundon fushata parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 15 korrikut. Nga KSHZ kanë bërë të ditur se janë gati për mbajtjen e zgjedhjeve ndërsa me protokollet e...

Hamilton fiton duelin kokë më kokë me Verstappenin niset i pari në Austri

Hamilton fiton duelin kokë më kokë me Verstappenin, niset i pari në Austri

para 11 orë - Shenja

Lewis Hamilton regjistron kohën më të mirë në kualifikueset e pistës së Spielberg, në Austri, Çmimit të Madh të dytë të vitit 2020 në Formula 1. Piloti anglez fitoi “pole position” në kushte ekstreme të...

Coutinho çelësi për transferimin e Lautaros te Barça

Coutinho, çelësi për transferimin e Lautaros te Barça

para 11 orë - Shenja

Kur negociatat për Lautaro Martínezin mendohej se kishin para një pengesë të pakapërcyeshme, Barcelona ka ndërmarrë një hap thelbësor për blerjen e golashënuesit të Interit. Siç raportohet nga ESPN, “El...

Mjekët e rinj që morën licenca do të punojnë me pacientë të infektuar me Covid 19

Mjekët e rinj që morën licenca do të punojnë me pacientë të infektuar me Covid-19

para 11 orë - Shenja

Gjashtëdhjetë e gjashtë mjek të rinj i shtohen sistemit shëndetësor të vendit tonë. Nga Ministria e Shëndetësisë kanë njoftuar se ata janë licencuar nga Oda e Mjekëve të Maqedonisë dhe më shumë se gjysma...

25 vjet nga gjenocidi serb në Srebrenicë

25 vjet nga gjenocidi serb në Srebrenicë

para 11 orë - Shenja

Sot janë bërë 25 vjet, që kur në Srebrenicë, ndodhi masakra që tronditi të gjithë botën. Pikërisht, më 11 korrik të vitit 1995, forcat serbe kanë hyrë në Srebrenicë, në zonën që ishte shpallur e sigurt...

199 raste të reja dhe 120 të shëruar nga Covid 19 në Maqedoninë e Veriut

199 raste të reja dhe 120 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

para 11 orë - Shenja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1545 testime, ndërsa janë regjistruar 199 raste të reja me Kovid – 19. Shkup  90 Kumanovë  17 Dibër  6 Shtip  9 Prilep  3 Tetovë  12 Strugë...

Rashiti Kosova u përdor për të zgjidhur çështjet ndërmjet BE së dhe SHBA ve

Rashiti: Kosova u përdor për të zgjidhur çështjet ndërmjet BE-së dhe SHBA-ve

para 12 orë - Shenja

Drejtori ekzekutiv i Grupit për Hulumtimin e Politikave në Ballkan (BPRG), Naim Rashiti, flet për zhvillimet më të fundit në Kosovë, pas dështimit të takimit të 27 qershorit në Uashington, i cili prej...

Afrim Gashi Po vjen një gjeneratë që nuk ka dosje kriminale e të kaluar komuniste

Afrim Gashi: Po vjen një gjeneratë që nuk ka dosje kriminale e të kaluar komuniste

para 12 orë - Shenja

Në skenën politike të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut po konsolidohet një gjeneratë e re e politikanëve që cilët nuk e kanë dobësi të shkuarën e tyre në periudhën e Jugosllavisë komuniste dhe nuk kanë...

Pompeo SHBA kurrë nuk do ta harrojë tragjedinë në Srebrenicë

Pompeo: SHBA kurrë nuk do ta harrojë tragjedinë në Srebrenicë

para 13 orë - Shenja

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dërgoi mesazhin e tij sot në përkujtimin e viktimave të gjenocidit në Srebrenicë, në të cilin tha se pas 25 vitesh ata kanë detyrim të ndërtojnë një të ardhme...

Pendarovski Srebrenica kujtim i një virusi të rrezikshëm të intolerancës ndaj të ndryshmëve

Pendarovski: Srebrenica, kujtim i një virusi të rrezikshëm të intolerancës ndaj të ndryshmëve

para 14 orë - Shenja

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në një video-mesazh në përkujtimin e sotëm me rastin e 25-vjetorit të gjenocidit të Srebrenicës tha se ngjarjet e korrikut të vitit 1995 janë një kujtim...

Zidane VAR të mos përdoret kaq shumë Courtois fantastik

Zidane: VAR të mos përdoret kaq shumë, Courtois fantastik!

para 14 orë - Shenja

Ndaj Deportivo Alaves, Reali i Madridit regjistroi fitoren e 8-të radhazi në La Liga, duke fituar të gjitha ndeshjet që ka zbritur në fushë pas pandemisë. Trajneri Zinedine Zidane e analizoi kështu suksesin...

Dita e katërt e protestave në Beograd Protestuesit rrëzojnë gardhin para parlamentit dëbojnë gazetarët

Dita e katërt e protestave në Beograd: Protestuesit rrëzojnë gardhin para parlamentit, dëbojnë gazetarët

para 14 orë - Shenja

Protestat në Beograd kanë vazhduar edhe në ditën e katërt, ndërsa sonte protestuesit rrënuan gardhin para parlamentit serb, respektivisht zhvendosën atë tek shkallët e ndërtesës ku dhe ndezën pishtarët,...

SHBA ja dhe BE ja dënojnë kërcënimin ndaj kryeparlamentares Osmani

SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin ndaj kryeparlamentares Osmani

para 14 orë - Shenja

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, kanë dënuar kërcënimin fizik ndaj kryetares së Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani të...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK