http://kariera.mk
Në Strugë fillojnë asfaltimet në rr Partizanska

Në Strugë fillojnë asfaltimet në rr. Partizanska

para 35 minutave - Indeks.mk

Po ndodh tani, filluan asfaltimet përgjatë rrugës Partizanska Në ditët në vijim pritet të përfundohet me asfaltimin e rrugës Partizanska, me të cilën përmbyllet rekonstruimi i kësaj rruge.Punimet në teren...

Konferencë për reforma të sistemit për financim shtetëror të organizatave qytetare

Konferencë për reforma të sistemit për financim shtetëror të organizatave qytetare

para 4 orë - Indeks.mk

Reforma në sistemin për financim shtetëror të organizatave qytetare, është tema e konferencës që do të mbahet sot në Shkup në organizim të Qendrës së Maqedonisë për bashkëpunim ndërkombëtar (QMBN). Siç...

Konferencë për përgatitjen e programit për reforma ekonomike 2020 2022

Konferencë për përgatitjen e programit për reforma ekonomike 2020-2022

para 4 orë - Indeks.mk

Ministria e Financave, në kuadër të dialogut ekonomik të BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë organizon konferencë me qëllim që të diskutohet përgatitja e “Programit për reforma ekonomike...

Stoltenberg dhe Këshilli veriatlantik i NATO s vijnë në Shkup

Stoltenberg dhe Këshilli veriatlantik i NATO-s vijnë në Shkup

para 4 orë - Indeks.mk

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe Këshilli veriatlantik më 2 dhe 3 qershor do ta vizitojnë Republikën e Maqedonisë. Stoltenberg dhe anëtarët e Këshillit gjatë qëndrimit dyditor në...

Seti i ligjeve të sigurisë sot para deputetëve

Seti i ligjeve të sigurisë sot para deputetëve

para 4 orë - Indeks.mk

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet ta mbajë seancën e 99-të në të cilën në lexim të dytë janë shumë ligje nga sfera e sigurisë. Në këtë seancë duhet të shqyrtohet Propozim plotësim-ligji...

Xhaferi me Delegacion shtetëror në Selinë e Shenjtë në Romë

Xhaferi me Delegacion shtetëror në Selinë e Shenjtë në Romë

para 4 orë - Indeks.mk

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, më 24 maj do e paraprijë Delegacionin shtetëror për shënimin e manifestimit tradicional “Maqedonia për Nder të Sh. Kirilit” në Selinë...

Thaçi flet me Ramën rreth përgatitjeve të Samitit të Parisit

Thaçi flet me Ramën rreth përgatitjeve të Samitit të Parisit

para një dite - Indeks.mk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Këtë e bëri të ditur Thaçi nëpërmjet një statusi në Facebook, ku tregoi se me Ramën ka folur rreth aktualiteteve politike...

Haradinaj takohet me Merkelin më 6 qershor

Haradinaj takohet me Merkelin më 6 qershor

para një dite - Indeks.mk

Kryeministri Ramush Haradinaj në fillim të qershorit do të udhëtojë për në Gjermani në një vizitë dyditore. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta Gashi, ka konfirmuar se Haradinaj ka marrë ftesë të kreut të Bundestagut...

Ahmeti takon Drejtorin e IRI flasin për vetingun

Ahmeti takon Drejtorin e IRI, flasin për vetingun

para një dite - Indeks.mk

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut u takua me drejtorin e Institutit Republikan Ndërkombëtar (IRI) për Evropë, Pol Makarti, dhe ...

Fluturime provuese për nevojat e misionit të NATO s Air Policing

Fluturime provuese për nevojat e misionit të NATO-s “Air Policing”

para një dite - Indeks.mk

Me dy fluturime në hapësirën ajrore të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në mëngjes prej orës 7:30 deri në orën 9:30 u bë fluturimi i parë provues për nevojat e misionit të NATO-s “Air Policing” (ruajtja...

Anija e paqes me porosi për Marrëveshjen e Prespës arriti në portin athinas Pirea

Anija e paqes me porosi për Marrëveshjen e Prespës arriti në portin athinas Pirea

para një dite - Indeks.mk

“Prespa e tregoi rrugën” është porosia me të cilën “Anija e paqes” e Japonisë dje arriti në portin athinas Pirea, informon korrespondentja e MEDIAL-s nga Athina. Udhëtarët e “Anijes së paqes”, organizatë...

Shënimi i Ditës botërore të llojllojshmërisë dialogut dhe zhvillimit kulturor

Shënimi i Ditës botërore të llojllojshmërisë, dialogut dhe zhvillimit kulturor

para një dite - Indeks.mk

Komisioni për marrëdhënie me bashkësitë fetare dhe grupet religjioze sot me rastin e Ditës botërore të llojllojshmërisë, dialogut dhe zhvillimit kulturor do të organizojë pritje solemne për përfaqësuesit...

Paralajmërime të reja optimiste nga Brukseli për vendim për fillimin e negociatave në qershor

Paralajmërime të reja optimiste nga Brukseli për vendim për fillimin e negociatave në qershor

para një dite - Indeks.mk

Nga Brukseli arritën paralajmërime të reja optimiste se Maqedonia e Veriut në qershor do të marrë vendim për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, dhe se në fund të vitit do të hapen edhe kapitujt...

Ali Ahmeti Funksionet shkojnë e vijnë misioni vazhdon

Ali Ahmeti: Funksionet shkojnë e vijnë, misioni vazhdon

para një dite - Indeks.mk

Ali Ahmeti thotë se ende nuk ka biseduar me z Zaev , ku sipas tij ka pasur disa vizita jashtë vendit dhe nuk kane pasur mundësi për takim. Ai gjithashtu tha se per Sadulla Durakun e njeh mire dhe nuk ka...

Ahmeti kërkon që të gjithë funksionerët të kalojnë nëpërmjet vetingut

Ahmeti kërkon që të gjithë funksionerët të kalojnë nëpërmjet vetingut

para një dite - Indeks.mk

Partia e Ali Ahmetit mbetet në kërkesën për `veting` ndaj deputetëve dhe zyrtarëve që kryejnë veprimtari publike. Lideri i BDI-së në takim me përfaqësuesit e IRI-it në Kuvend, kërkoi këshilla për zbatimin...

Maqedonia e Veriut i njeh lejet e vozitjes të Kosovës

Maqedonia e Veriut i njeh lejet e vozitjes të Kosovës

para një dite - Indeks.mk

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut e ratifikoi marrëveshjen me Republikën e Kosovës për njohjen reciproke të lejeve për vozitje, bazuar në marrëveshjen e arritur mes dy shteteve më 28 janar, 2019. “Me qëllim...

Organizatat e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës kërkojnë përgjegjësi për skandalin e Flora Brovinës

Organizatat e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës, kërkojnë përgjegjësi për skandalin e Flora Brovinës

para një dite - Indeks.mk

Me moton “Më trajto dinjitetshëm”, në Prishtinë është mbajtur marshi protestues për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, ku u kërkua përgjegjësi nga institucionet, pas fotos së...

Maqedonia e Veriut pret dritë jeshile nga Greqia për roaming më të lirë

Maqedonia e Veriut pret dritë jeshile nga Greqia për roaming më të lirë

para 2 dite - Indeks.mk

Zvogëlimi i çmimeve të roamingut varet nga Greqia se si do të vendos, propozimi është dorëzuar nga AKE-ja e Maqedonisë së Veriut për të zvogëluar çmimet e roamingut deri në 70% midis dy vendeve. Ulja e...

Zhbogar Jam i sigurt se Raporti i KE së do rekomandojë negociata me RMV në

Zhbogar: Jam i sigurt se Raporti i KE-së do rekomandojë negociata me RMV-në

para 2 dite - Indeks.mk

Javën e ardhshme Komisioni Evropian do ta publikojë Raportin për gjendjen në vend dhe mendoj se ai do ta reflektojë progresin e madh që është arritur në shtet vitin e kaluar. Unë jam i bindur se raporti...

Studentët e mjekësisë në UT ndoqën trajnime për emergjencë dhe stomatologji

Studentët e mjekësisë në UT ndoqën trajnime për emergjencë dhe stomatologji

para 2 dite - Indeks.mk

Në kuadër të Kongresit Shkencave të Natyrës, Shëndetësisë dhe Teknologjisë, që u organizua nga Universiteti Tetovës, Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë e organizoi Konferencën IV shkencore ndërkombëtare...

Takim Pendarovski  Xhaferi në Vilën Vodno

Takim Pendarovski – Xhaferi në Vilën Vodno

para 2 dite - Indeks.mk

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do të ketë takim me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno, kumtuan nga kabineti i presidentit....

Qeveria gjermane i kërkon Bundestagut hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Qeveria gjermane i kërkon Bundestagut hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 2 dite - Indeks.mk

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në union. Majkëll Rut, Sekretari i Shtetit për Europën në...

Autobusi udhëtues i BE së nëpër tetë qytete në vend

Autobusi udhëtues i BE-së nëpër tetë qytete në vend

para 2 dite - Indeks.mk

Ambasadorë nga disa vende anëtare të BE-së, studentë dhe përfaqësues të mediumeve prej sot e deri më 31 maj do të vizitojnë tetë qytete nëpër vend. Autobusi udhëtues i BE-së me përfaqësues nga Delegacioni...

Ligjet e sigurisë para komisioneve kuvendore

Ligjet e sigurisë para komisioneve kuvendore

para 2 dite - Indeks.mk

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot seanca do të mbajnë komisionet për mbrojtje dhe siguri, për çështje evropiane, për politikë të jashtme, për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive,...

Hahn Maqedonia e Veriut i vetmi vend në rajon që nuk ka asnjë konflikt me fqinjët

Hahn: Maqedonia e Veriut i vetmi vend në rajon që nuk ka asnjë konflikt me fqinjët

para 5 dite - Indeks.mk

Në një intervistë për Deutsche Welle-n, komisioneri i zgjerimit i Bashkimit Evropian (BE), Johannes Han, thotë se nëse çelim negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, kjo nuk do...

Edhe një shtet miraton Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

Edhe një shtet miraton Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

para 5 dite - Indeks.mk

Parlamenti i Letonisë miratoi anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Siç thonë nga atje, sot është miratuar draft-ligji me të cilën ratifikohet protokolli për pranimin e Republikës së Maqedonisë...

Takim Osmani  Која Hulumtim mbi paragjykimin etnik në gjyqësor

Takim Osmani – Која: Hulumtim mbi paragjykimin etnik në gjyqësor

para 5 dite - Indeks.mk

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani realizoi takim me ambasadorin e Misionit të OSBE-së, Klemens Koja. Osmani dhe Koja biseduan për mënyrën dhe metodologjinë për zbatimin e...

Grubi BDI përkrahë rifreskimin e ekzekutivit

Grubi: BDI përkrahë rifreskimin e ekzekutivit

para 5 dite - Indeks.mk

BDI është e gatshme që të marrë pjesë dhe të përkrah rifreskimin e radhëve në ekzekutiv, por është kundër përdorimit të termit “fshesë”. Deputeti, Artan Grubi, është kundër përdorimit të termeve të tilla,...

Në Maqedoninë e Veriut u mbajt Startup trajnim rajonal

Në Maqedoninë e Veriut u mbajt Startup trajnim rajonal

para 5 dite - Indeks.mk

Nisma e Stejt Departmentit të SHBA-së, e quajtur Risi Globale përmes Shkencës dhe Teknologjisë (GIST), së bashku me partnerin implementues VentureWell, organizuan Startup program trajnues për shkencë dhe...

Parakalim i maturantëve 2019 në sheshin Maqedonia

Parakalim i maturantëve 2019 në sheshin Maqedonia

para 5 dite - Indeks.mk

Në sheshin “Maqedonia” sot në mesditë do të mbahet manifestimi tradicional “Parakalimi për maturë 2019”, në të cilin do të marrin pjesë rreth 1.000 maturantë nga Shkupi. Në “Parakalimin e maturës” në mënyrë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK