http://kariera.mk
Shenjat e horoskopit të cilave do u ndryshojë jeta këtë muaj

Shenjat e horoskopit, të cilave do u ndryshojë jeta këtë muaj

para 8 orë - Bota.al

Të gjitha shenjat e horoskopit do të presin një mori sfidash e mundësish të reja këtë javë, por vetëm 3 prej tyre do të përjetojnë ndryshimet më të mëdha. Planetët janë në lëvizje duke shkaktuar kështu...

Shenjat më besnike dhe fantastike e Horoskopit

Shenjat më besnike dhe fantastike e Horoskopit

para 8 orë - Bota.al

Sipas shenjës së horoskopit, dallohen edhe partnerët që janë më besnikë. Ata janë të përkushtuar ndaj lidhjes që kanë dhe nuk e mendojnë fare të tradhtojnë. Me pak fjalë, nëse partnerët tuaj i përkasin...

 Soneti i vjeshtës  Poezia romantike nga Sharl Bodler që ia vlen padyshim ta lexoni

“Soneti i vjeshtës”. Poezia romantike nga Sharl Bodler, që ia vlen padyshim ta lexoni!

para 8 orë - Bota.al

I dashuri im i çuditshëm, ç’meritë kam për ty në k’të jetë” Sytë e tu të qartë si kristal, sikur më shohin e më thonë: -Bëmë të magjepsem e hesht! Zemra ime që ti po ngacmon, Përveç ndjesisë së një kafshe...

Nga momenti që do t i kuptoni këto të vërteta mbi jetën do të jeni shumë më të fortë

Nga momenti që do t’i kuptoni këto të vërteta mbi jetën, do të jeni shumë më të fortë…

para 8 orë - Bota.al

Nuk mund të kthehesh dot pas. Nëse diçka ka ndodhur ndryshe nga mënyra se si ti e prisje, apo nëse ke bërë një gabim që i ka lënduar personat e tu të dashur, dije se ajo gjë nuk mund të zhbëhet. Ti duhet...

 Nëse i mohon të vërtetën një femre dije se ajo do të bëjë të besosh vërtet gënjeshtrat e saj  Disa thënie të mençura

“Nëse i mohon të vërtetën një femre, dije se ajo do të bëjë të besosh vërtet gënjeshtrat e saj”. Disa thënie të mençura…

para 8 orë - Bota.al

“Vetmia nganjëherë është mikesha më e mirë… Nuk te flet, nuk të shqetëson, nuk të bën kurrë pyetje, thjesht rri dhe të bën shoqëri”. “Ka njerëz të cilët e kanë zemrën aq të madhe, saqë në të mund të hysh...

Sipas shkencës femrat beqare janë më të lumturat Ja pse

Sipas shkencës, femrat beqare janë më të lumturat. Ja pse

para 8 orë - Bota.al

Nëse ke menduar se femrat e lidhura, të fejuara, apo të martuara janë më të lumtura se ty, atëherë gabohesh. Sipas një studimi të bërë nga Happify, femrat beqare rezultuan me një nivel më të lartë mirëqenieje...

Shenjat e horoskopit që vuajnë më tepër pas një ndarjeje

Shenjat e horoskopit që vuajnë më tepër pas një ndarjeje

para 8 orë - Bota.al

Të gjithë ne vuajmë nga përfundimi i një lidhjeje, por gjithsesi ka disa persona që ndarjen e vuajnë më tepër dhe kërkojnë më tepër kohë për ta marrë veten nga dhimbja. Më poshtë do të lexoni se cilat...

 Femrat duan meshkujt e sinqertë I urrej meshkujt që mendojnë se mund të bëjnë për vete çdo femër

“Femrat duan meshkujt e sinqertë. I urrej meshkujt që mendojnë se mund të bëjnë për vete çdo femër”

para 8 orë - Bota.al

Më poshtë do të mund të lexoni disa nga thëniet më të veçanta nga Rita Ora: “Të dashur ziliqarë, çdo gjë që ju thoni ose bëni, nuk meriton asnjë minutë nga koha ime”. “Femrat duan meshkujt e sinqertë....

Njerëzit tepër të suksesshëm nuk i humbasin kurrë energjitë e tyre me këto katër gjëra

Njerëzit tepër të suksesshëm, nuk i humbasin kurrë energjitë e tyre me këto katër gjëra

para 8 orë - Bota.al

Nëse ka diçka që e bëjnë të gjithë njerëzit e suksesshëm, është se ata nuk e humbasin asnjëherë kohën e tyre me gjëra të kota, të cilat nuk i shërbejnë për t’i çuar sa më pranë synimeve të tyre. Në këtë...

Nga Kleopatra tek Maria Antoneta sekretet e pista të grave më të bukura në histori

Nga Kleopatra, tek Maria Antoneta, sekretet “e pista” të grave më të bukura në histori

para 8 orë - Bota.al

Nga Mark Oliver Të qenit e bukur, nuk është diçka e lehtë. Gratë më të bukura në histori, nuk lindën të tilla. Ato bënë shumë përpjekje dhe sakrifica, dhe në ndonjë rast përdorën kimikate, ujin e zogjve...

Horoskopi i PAOLO FOX E PREMTE 21 SHTATOR 2018

Horoskopi i PAOLO FOX, E PREMTE 21 SHTATOR 2018

para 10 orë - Bota.al

Dashi, 5 yje: Tani ju mund të fitoni një sfidë, horoskopi i datës 21 shtator dhe në ditët e ardhshme tregon se për momentin ju ende duhet të vendosni për situata ose marrëveshje me kohë të pjesshme. Edhe...

Rusi Kinë aleancë fluide interesash që nuk do zgjasë shumë

Rusi-Kinë, aleancë fluide interesash, që nuk do zgjasë shumë

para 18 orë - Bota.al

Nga Wesley Morgan Ushtria ruse, përfundoi të dielën stërvitjen më të madhe ushtarake të epokës së pas Luftës së Ftohtë në Siberi, me një sërë stërvitjesh që përfshinë edhe trupat kineze. Por loja e luftës,...

Një bosht i ri autoritar kërkon një front ndërkombëtar progresiv Analiza e Bernie Sanders

Një bosht i ri autoritar, kërkon një front ndërkombëtar progresiv. Analiza e Bernie Sanders

para 18 orë - Bota.al

Nga Bernie Sanders Aktualisht po ndodh një përplasje globale, me pasoja të mëdha. Në lojë është asgjë më pak, se sa ardhmja ekonomike, sociale dhe ekologjike e planetit. Në kohën e pasurisë masive dhe...

Kurat Natyrale Më Të Mira Kundër Dhimbjeve Të Gjurit

Kurat Natyrale Më Të Mira Kundër Dhimbjeve Të Gjurit

para 18 orë - Bota.al

Me kalimin e kohës, trupi i njeriut humbet forcën e vet dhe bëhet më i brishtë. Kyçet preken më lehtë nga frakturat për shkak të vështirësive në lëvizje. Pikëtakimi i kockave përbëhet nga ligament, tendina...

Supa e Sulltanit  Mrekulli për Shijen dhe Shëndet të Mirë

Supa e Sulltanit – Mrekulli për Shijen dhe Shëndet të Mirë

para 18 orë - Bota.al

E ka emrin supa e Sulltanit sepse ka qenë ndër recetat e veçanta që përgatitej më shpesh e shtrohej në tryezën e Sulltanit shekuj e shekuj më parë, madje edhe kur ai priste miq apo shtronte gosti. Sot,...

Tre shenja që tregojnë se nuk po të vlerësojnë ashtu siç e meriton

Tre shenja që tregojnë se nuk po të vlerësojnë, ashtu siç e meriton

para 18 orë - Bota.al

Ju jeni një person që jep. Jepni kohën tuaj, burimet tuaja, këshillat tuaja, dashurinë tuaj. Si do ta dini nëse kjo po ju ndihmon të rriteni jetën tuaj apo është duke ju bërë të ndiheni të papërshtatshëm?...

Zgjidh një derë dhe zbulo diçka më shumë për veten

Zgjidh një derë dhe zbulo diçka më shumë për veten

para 19 orë - Bota.al

Njerëzit janë si dyert: prapa pamjes së tyre të jashtme, ata fshehin botë krejtësisht të ndryshme, që vetëm ata të cilët mund të hyjnë do të kenë qasje! Për arsye se gjithçka që bëjmë dhe zgjedhim përcaktohet...

Këto shenja horoskopi janë të fiksuara pas pamjes së jashtme

Këto shenja horoskopi janë të fiksuara pas pamjes së jashtme

para 19 orë - Bota.al

Qoftë nëse “rregullohen“ për t`i bërë përshtypje dikujt, apo thjesht u pëlqen të kenë një fizik dhe një pamje sa më të kuruar, janë disa persona që kujdesin për imazhin e kanë parësor. Këto 4 shenja horoskopi...

Si reagon ajo kur bie në dashuri duke e parë nga shenja e horoskopit

Si reagon ajo kur bie në dashuri, duke e parë nga shenja e horoskopit

para 19 orë - Bota.al

Kombinimi i dashurisë dhe i hormoneve është shumë i fuqishëm, kjo është e sigurt. Ne mund të mos duam ta pranojmë që bëhemi të bezsdisshëm kur biem në dashuri. Por dashuria na bën të gjithëve paksa budallenj....

Toka e ëndrrave 10 fakte të habitshme për Amerikën që ndoshta nuk i dinit

Toka e ëndrrave. 10 fakte të habitshme për Amerikën, që ndoshta nuk i dinit

para 19 orë - Bota.al

80% e tokës në shtetin e Nevadës është në pronësi të qeverisë Qeveria e SHBA-së  zotëron një pjesë të konsiderueshme të tokës në shtetin amerikan të Nevadas , 80%  të saj, për të qenë të saktë. Këto toka...

Horoskopi i PAOLO FOX për sot E ENJTE 20 SHTATOR 2018

Horoskopi i PAOLO FOX për sot, E ENJTE 20 SHTATOR 2018

para 19 orë - Bota.al

Binjakët, 5 yje: Ju jeni një shenjë që i pëlqen të luajë në dashuri dhe nganjëherë punon edhe me shumë fantazi. Megjithatë, kjo gjendje mund të shkaktojë konfuzion të fortë tek të tjerët, që nuk mund ta...

Nga vjen shkalla Fahrenheit e temperaturës

Nga vjen shkalla Fahrenheit e temperaturës?

para 19 orë - Bota.al

Shkalla Fahrenheit (shkruar si F) e ka marrë emrin nga inxhinieri Daniel Gabriel Fahrenheit. Lindi në 1686 në Gdansk, Poloni e sotme, udhëtoi në të gjithë Europën pas vdekjes së prindërve dhe u vendos...

Këto janë dy shenjat më me fat për sot e enjte 20 shtator 2018

Këto janë dy shenjat më me fat për sot, e enjte 20 shtator 2018

para 23 orë - Bota.al

Këto janë dy shenjat më me fat për ditën e sotme. DASHI Dielli do e ngrohë dhe do e ndriçojë jetën tuaj sot. Shumë pengesa kanë për t’u zhdukur si me magji. Për ju të dashuruarit do ndodhin gjëra vërtet...

Si do të jetë e enjtja juaj Horoskopi 20 shtator 2018

Si do të jetë e enjtja juaj? Horoskopi, 20 shtator 2018

para 23 orë - Bota.al

Dashi Dielli do e ngrohë dhe do e ndriçojë jetën tuaj sot. Shumë pengesa kanë për t’u zhdukur si me magji. Për ju të dashuruarit do ndodhin gjëra vërtet interesante. Do qeshni dhe do lumturoheni në çdo...

Ronaldo merr të kuqe pas 29 minutash Del nga fusha duke qarë

Ronaldo merr të kuqe pas 29 minutash. Del nga fusha duke qarë

para një dite - Bota.al

Nis shumë keq aventura në Champions League e Ronaldos me fanelën e Juves. Portugezi ka marrë një ndëshkim me të kuqe në minutën 29 të pjesës së parë, në ndeshjen e parë të Juves në Valencia. CR7 ka shpëtuar...

Këto shenja horoskopi meritojnë një shans të dytë duhet t i falni

Këto shenja horoskopi meritojnë një shans të dytë, duhet t’i falni

para një dite - Bota.al

Kur dikush nuk sillet mirë me ty, pyetja e parë që zakonisht i bën vetes është: A e meriton një shans të dytë? Në këtë pikë duhet të shqyrtojmë se kush është ai person dhe çfarë të ka bërë për ta merituar...

Ëndrrat fshehin mistere të pabesueshme zbulojeni për çfarë bëhet fjalë

Ëndrrat fshehin mistere të pabesueshme, zbulojeni për çfarë bëhet fjalë

para një dite - Bota.al

Mund të mësosh teksa ëndërron Shkencëtari i famshëm Nikola Tesla flinte vetëm 2 orë në ditë. Ç’është më interesantja ai ishte në gjendje që përgjatë këtyre 2 orëve të gjente zgjidhje për problemet që nuk...

5 mënyra të provuara për të lënë një përshtypje të parë pozitive

5 mënyra të provuara për të lënë një përshtypje të parë pozitive

para një dite - Bota.al

Kudo duhet të lëmë një përshtypje të parë sa më të mirë, si në vendin e punës ku duam të futemi, apo në një ambient shoqëror me një person që nuk e njihnim më parë. Ndaj, është e rëndësishme të dimë disa...

Winston Churchilli Zyrih 1946  Tani unë ju them Le të ngrihet Evropa

Winston Churchilli, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

para një dite - Bota.al

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti i bekuar i harresës”. Ne të gjithë duhet t’u kthejmë shpinën tmerreve të së kaluarës dhe duhet të shohim nga e...

Horoskopi i PAOLO FOX për ditën E ENJTE 20 SHTATOR 2018

Horoskopi i PAOLO FOX për ditën E ENJTE, 20 SHTATOR 2018

para një dite - Bota.al

Binjakët, 5 yje: Ju jeni një shenjë që i pëlqen të luajë në dashuri dhe nganjëherë punon edhe me shumë fantazi. Megjithatë, kjo gjendje mund të shkaktojë konfuzion të fortë tek të tjerët, që nuk mund ta...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK