http://kariera.mk
Edhe pse Qeveria i mbylli të gjitha parqet qytetarët ia mësyen Gërmisë

Edhe pse Qeveria i mbylli të gjitha parqet, qytetarët ia mësyen Gërmisë!

para 19 minutave - GazetaBlic

Drejtorja e Drejtorisë së Parqeve në Komunën e Prishtinës, Fatime Hajdari ka njoftuar se përkundër vendimit të qeverisë për mbyllje të parqeve, disa qytetarë ia kanë mësyer “Gërmisë”. Ajo ka shkruar në...

Dortmundi afër mbrojtësit të PSG së me parametro zero

Dortmundi afër mbrojtësit të PSG’së me parametro zero

para 19 minutave - GazetaBlic

Dortmundi nuk e ka ndërmend të ndalet. Pas transferimit të Haaland, që po bënë bujë në gjithë mediat evropiane, përkundër faktit se futbolli momentalisht është ndalur, “milionerët” kanë piketuar synimin...

Arilena Ara merr pjesë në Europe Shine a Light

Arilena Ara merr pjesë në “Europe Shine a Light”

para 19 minutave - GazetaBlic

Festivali evropian i këngës “Eurovision” nuk do ta mbaj garën këtë vit pas 64 vitesh me radhë, pasi u anulua për shkak të pandemisë së koronavirusit. Por, në vend të saj do të organizoj koncerti “Europe...

PDK Vendimi i Qeverisë Kurti për Telekomin synon kthimin në ekonomi komuniste

PDK: Vendimi i Qeverisë Kurti për Telekomin synon kthimin në ekonomi komuniste

para 19 minutave - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës e ka dënuar vendimin e Qeverisë Kurti, duke përjashtuar shërbimet telekomunikuese që ofron Telekomi i Kosovës nga fushëveprimi i Ligjit për Prokurimin Publik. PDK e cilëson...

​KRU Prishtina jep detaje për shkarkimet në këtë ndërmarrje

​KRU “Prishtina” jep detaje për shkarkimet në këtë ndërmarrje

para 29 minutave - GazetaBlic

Kompania e Ujësjellësit Rajonal Prishtina, ka dhënë detaje shtesë rreth situatës së krijuar pas shkarkimeve të fundit. Në një komunikatë për media thuhet se Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Kompanisë...

 Me 18 veta po e mban distancën pse me 50 po takohesh  Arben Gashi ka një pyetje për Albin Kurtin

“Me 18 veta po e mban distancën, pse me 50 po takohesh” – Arben Gashi ka një pyetje për Albin Kurtin

para 29 minutave - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Arben Gashi ka reaguar në lidhje me vizitat që po i bënë kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti në komunat e Kosovës. Ai përmes një shkrimi...

PDK Vendimi antikushtetues i Kurtit për Telekomin kthen Kosovën në komunizëm

PDK: Vendimi antikushtetues i Kurtit për Telekomin kthen Kosovën në komunizëm

para 39 minutave - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës konsideron se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, po merr vazhdimisht vendime, që PDK-ja i quan antikushtetuese. Kjo parti përmend vendimin e Qeverisë në detyrë, i cili përjashton...

Casillas s e mohon faktin se do të dëshironte të kthehej në Madrid

Casillas s’e mohon faktin se do të dëshironte të kthehej në Madrid

para 39 minutave - GazetaBlic

Legjenda e Real Madridit dhe kombëtares spanjolle, Iker Casillas ka pranuar faktin se do të dëshironte të kthehej në Madrid. Kështu ka bërë të ditur vetë ai përmes një prononcimi për mediat spanjolle,...

Kurti në Gjakovë komuna kërkon pajisje mjekësore shtesë për luftimin e COVID 19

Kurti në Gjakovë, komuna kërkon pajisje mjekësore shtesë për luftimin e COVID 19

para 39 minutave - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, gjatë vizitës që ka zhvilluar në komunën e Gjakovës, ka bërë thirrje për qytetarët që ta ruajnë pastërtinë individuale. “Meqenëse sektori ynë i shëndetësisë nuk është...

Von Cramon thërret BE në t ia heqë vizat Kosovës

Von Cramon thërret BE-në t’ia heqë vizat Kosovës

para 39 minutave - GazetaBlic

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola Von Cramon ka kërkuar që qytetarëve të Kosovës t’iu sigurohet liberalizimi i vizave, gjë kjo për të cilën ka thënë se është dashur të ndodhë qëmoti....

Me shumë kilogramë kështu duket Fjolla Morina në karantinë

Me shumë kilogramë, kështu duket Fjolla Morina në karantinë

para 39 minutave - GazetaBlic

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina ishte pjesë e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon pasditen e djeshme përmes një lidhje Skype, nga ku tregoi rutinën e këtyre ditëve. Tashmë që një nga aktivitetet e ditës janë...

Kadri Veseli nis Turin e Dëgjimit 2  A po shkon vendi drejt zgjedhjeve të reja parlamentare

Kadri Veseli nis “Turin e Dëgjimit 2”: A po shkon vendi drejt zgjedhjeve të reja parlamentare?!

para 49 minutave - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli edhe pse në kohë pandemie, tash e disa ditë ka nisur takime të ndryshme qoftë me struktura të partisë, por edhe më biznese të ndryshme e me qytetarë....

Qeveria gjermane ndan grante 13 5 milionë euro për Kosovën

Qeveria gjermane ndan grante 13.5 milionë euro për Kosovën

para 49 minutave - GazetaBlic

Qeveria gjermane ka ndarë dy grante, njërin në shumë prej shtatë milion eurove për arsim dhe tjetrin në shumë prej 6.5 milionë eurove, për bujqësi. Marrëveshjet për këto dy grante janë nëshkruar të mërkuren...

Kurti në Gjakovë Çdo komunë të fokusohet në parandalimin e virusit nesër vizitojmë Malishevën

Kurti në Gjakovë: Çdo komunë të fokusohet në parandalimin e virusit, nesër vizitojmë Malishevën

para 49 minutave - GazetaBlic

Reagon këshilltari i Konjufcës Në asnjë moment nuk është deklaruar se do të bëjmë koalicion me PDK në lajme të tilla tendencioze

Reagon këshilltari i Konjufcës: Në asnjë moment nuk është deklaruar se do të bëjmë koalicion me PDK-në, lajme të tilla tendencioze

para 59 minutave - GazetaBlic

Këshilltari i Ministrit të Punëve të Jashtme Glauk Konjufca, Ilir Kërçeli ka sqaruar deklaratat e shefit të tij Glauk Konjufca në lidhje me vijat e kyqe për partitë politike. Kërçeli ka theksuar se në...

Me 17 raste të reja arrin në 400 numri i të infektuarve me COVID 19 në Shqipëri

Me 17 raste të reja, arrin në 400 numri i të infektuarve me COVID 19 në Shqipëri

para një ore - GazetaBlic

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë njoftoi për 17 raste të reja me COVID-19, ndërsa shkoi në 400 numri i të prekurve. Po ashtu, u njoftua për 23 të shëruar në 24 orë, shkon në 154 numri i të shëruarve....

Ideja e fundit në Serie A Të gjitha ndeshjet e mbetura të zhvillohen në Romë

Ideja e fundit në Serie A: Të gjitha ndeshjet e mbetura të zhvillohen në Romë

para një ore - GazetaBlic

Ende nuk dihet sesi do të rrjedhin gjërat ditëve e javëve në vazhdim, por një skenar tjetër është vënë në pah. Sipas “La Repubblica”, federata italian e futbollit po ponon për një ide tejet interesante,...

Menjëherë pas konferencës për media të Albin Kurtit Prokuroria nis hetimet në Kompaninë e Ujësjellësit Rajonal Prishtina

Menjëherë pas konferencës për media të Albin Kurtit, Prokuroria nis hetimet në Kompaninë e Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”

para një ore - GazetaBlic

Pa kaluar as 24 orë nga konferenca për media që kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti ka mbajtur me ministren Rozeta Hajdari, ku prezantuan shkeljet në Ujësjellësin Rajonal “Prishtina”, Prokuroria...

Afërdita kthehet prapa në kohë publikon fotografinë e parë të realizuar me partnerin

Afërdita kthehet prapa në kohë, publikon fotografinë e parë të realizuar me partnerin

para një ore - GazetaBlic

Në këto ditë kur të gjithë po qëndrojnë të mbyllur në shtëpi, qytetarët kanë nisur shumë ‘sfida’ në rrjete sociale. Shumë prej tyre po aplikohen edhe nga të famshmit tanë, e një nga ato është edhe Afërdita...

Kurti nis takimin në Gjakovë

Kurti nis takimin në Gjakovë

para një ore - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka thënë se komuna e tij është duke i respektuar masat e Qeverisë, teksa e ka pritur në takim Kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurtin. “Masat i kemi...

LAJMI I FUNDIT Suspendohet kryeshefi i Infrakosit  Agron Thaçi

LAJMI I FUNDIT: Suspendohet kryeshefi i “Infrakosit”, Agron Thaçi?!

para një ore - GazetaBlic

Bordi i ri i “Infrakosit” ka marrë vendim që ta suspendoj kryeshefin ekzekutiv Agron Thaçi. Kështu kanë bërë të ditur burime të Gazeta Blic të afërta me “Infrakosin”. “Bordi ka marrë vendim që ta suspendoj...

Vajza e Paul Walker e kujton aktorin e ndjerë përmes një videoje prekëse

Vajza e Paul Walker e kujton aktorin e ndjerë përmes një videoje prekëse

para një ore - GazetaBlic

Vajza e aktorit Paul Walker, Meadow, publikoi në rrjetin social Instagram, një video, të cilën nuk e kemi parë asnjëherë.. Në atë vido prekëse, Meadow e kishte frikëzuar babanë për ditëlindjen e tij, ndërsa...

Osmani në Vushtrri Kosova ka kaluar kohë të vështira edhe më parë por i ka tejkaluar me solidaritet moral e politik

Osmani në Vushtrri: Kosova ka kaluar kohë të vështira edhe më parë, por i ka tejkaluar me solidaritet moral e politik

para një ore - GazetaBlic

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, vizitoi sot Komunën e Vushtrrisë, ku u prit nga kryetari saj, Xhafer Tahiri, së bashku me nënkryetarin, Besim Muzaqi, kryesuesi i Kuvendit, Nasuf Aliu, si...

Veseli komenton raportin për sundim të ligjit Ky është një demantim ndaj atyre që e mohojnë çdo arritje të Kosovës

Veseli komenton raportin për sundim të ligjit: Ky është një demantim ndaj atyre që e mohojnë çdo arritje të Kosovës

para një ore - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, është shprehur i lumtur pas publikimit të rezultateve të raportit për sundim të ligjit nga World Justice Project. Ky raport raport mat performancën...

Vjen reagimi i PDK së pas deklaratës së Konjufcës se VV ja nuk duhet të ketë vija të kuqe me partitë

Vjen reagimi i PDK-së pas deklaratës së Konjufcës se VV-ja nuk duhet të ketë vija të kuqe me partitë

para një ore - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca ka deklaruar ditën e djeshme se LVV-ja nuk duhet të vendosë vija të kuqe edhe për partitë e tjera të cilat sjellin ministra të pakorruptuar në Qeveri. Por pas...

Boksierja e Kosovës Fabiana Bytyqi është prekur nga coronavirusi

Boksierja e Kosovës, Fabiana Bytyqi është prekur nga coronavirusi

para një ore - GazetaBlic

Kampionia e botës në kategorinë WBC është diagnostifikuar me Covid 19. Babai i saj, Fabiani në një prononcim për mediat e boksit konfirmoi se vajza e tij dhe ai personalisht janë në rehabilitim e sipër,...

Producenti i programit të njohur vdes nga coronavirus

Producenti i programit të njohur vdes nga coronavirus

para një ore - GazetaBlic

Hal Willner ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare. Producenti, i njohur për kontributin e tij në albume dhe koncerte, dhe producenti muzikor i një kohe të gjatë për emisionin Saturday Night Live, vdiq...

31 persona në karantinë pasi futen ilegalisht në Kosovë

31 persona në karantinë pasi futen ilegalisht në Kosovë

para një ore - GazetaBlic

Drejtori i Qendrës për Azil në fshatin Magurë të Lipjanit dhe asaj në fshatin Vranidoll të Prishtinës, Fitim Zariqi, tha për Radion Evropa e Lirë se 31 persona, të cilët në ditët e fundit kanë hyrë ilegalisht...

Mojsovski Viti 2020 do të jetë viti i përmirësimit të kushteve në burgjet e Maqedonisë

Mojsovski: Viti 2020 do të jetë viti i përmirësimit të kushteve në burgjet e Maqedonisë!

para një ore - GazetaBlic

Edhe vetë autoritetet e burgjeve në Maqedoninë e Veriut pajtohen pjesërisht me raportet ndërkombëtare dhe vendore që kanë të bëjnë me situatën e vështirë në burgjet tona. Sa i përket gjendjes së vështirë...

 Idrizova  burgu ku bashkë me nënat dënohen edhe fëmijët e tyre

“Idrizova”, burgu ku bashkë me nënat dënohen edhe fëmijët e tyre

para një ore - GazetaBlic

Femrat që vujanë dënime në burgjet e Maqedonisë së Veriut, ankohen se vuajnë dënim të dyfishtë. Për shkak të kushteve të rënda që mbretërojnë, ato ankohen se burgjet nuk e arysetojnë emrin e plotë zyrtar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK