http://kariera.mk
Basha kryeministër listat e hapura dhe koalicionet Rama Me shantazhe dhe kërcënime PD do të shkojë nga humbja në humbje

Basha kryeministër, listat e hapura dhe koalicionet/ Rama: Me shantazhe dhe kërcënime, PD do të shkojë nga humbja në humbje

para 6 minutave - Java News

Kryeministri Edi Rama, ndonëse konfirmoi sot “po-në” socialiste për ndryshimet kushtetuese të propozuara nga opozita brenda parlamentit, tha se megjithatë maxhoranca nuk ka pranuar çdo kërkesë të tyre...

FMN paralajmëron vendet Borxhi publik botëror më i madh nga ai i Luftës së Dytë Botërore

FMN paralajmëron vendet: Borxhi publik botëror më i madh nga ai i Luftës së Dytë Botërore

para 6 minutave - Java News

Borxhi publik botëror do të rritet këtë vit në nivelin më të lartë historik duke arritur në 101,5% të PBB botërore, më shumë se në përfundim të Luftës së Dytë Botërore, nënvizojnë zyrtarët e Fondit Monetar...

Dita e Piktorit

Dita e Piktorit

para 17 minutave - Java News

Nga Pashk Pervathi/ Rexhep Ferri, Piktor Akademik, Prishtinë – Kosovë (Botuar ne Librin e tij me Ese,”Gabime te Bukura”). 1. Për të qenë një me një me jetën, jo vetëm për këtë apo atë kohë, dola te dita...

Dëmet reale për Lulzim Bashën nga hapja e listave

Dëmet reale për Lulzim Bashën nga hapja e listave

para 23 minutave - Java News

Nga Mero Baze Përpara zgjedhjeve të gjithë përpiqën të krijojnë një fabulë për fitoren e zgjedhjeve, ndërsa Lulzim Basha përpiqet gjithnjë të bëjë gati një arsye për humbjen. Duket se dhe sot e gjeti....

SKANDAL Del audiopërgjimi ish kryeministri i Maqedonisë ofendon shqiptarët Nuk vlejnë as për pesë pare

SKANDAL/ Del audiopërgjimi, ish-kryeministri i Maqedonisë ofendon shqiptarët: Nuk vlejnë as për pesë pare

para 23 minutave - Java News

Një përgjim, ku dëgjohet ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev teksa ofendon shqiptarët, po bën xhiron e rrjetit. Indeksonline ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit dhe një “X” personi. Ndërkohë,...

Aksident tragjik në Prrenjas makina del nga rruga dhe përplas për vdekje 24 vjeçarin

Aksident tragjik në Prrenjas, makina del nga rruga dhe përplas për vdekje 24-vjeçarin

para 37 minutave - Java News

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Prrenjas, ku pas një aksidenti tragjik ka humbur jetën një 24-vjeçar. Aksidenti mësohet se ka ndodhur në hyrje të Prrenjasit, afër shkollës së mesme, ku një mjet ka...

Gjykata i hap rrugë zgjedhjeve në Universitetin e Tiranës rrëzon kërkesën për pezullimin e procesit

Gjykata i hap rrugë zgjedhjeve në Universitetin e Tiranës, rrëzon kërkesën për pezullimin e procesit

para 47 minutave - Java News

Komisioni Institucional Zgjedhor i Universitetit të Tiranës ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Administrative të Shkallës së parë në kryeqytet që rrëzoi kërkesën e një grupi studentësh për pezullimin...

Ministria e Arsimit letër pedagogëve Kujdes me notat ndaj studentëve respektoni rekomandimet ndërkombëtare

Ministria e Arsimit letër pedagogëve: Kujdes me notat ndaj studentëve, respektoni rekomandimet ndërkombëtare

para 57 minutave - Java News

Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë iu kërkon pedagogëve të kenë kujdes me vendosjen e notave gjatë sezonit të provimeve dhe të mos penalizojnë studentët me rezultate shumë më të ulëta për shkak të...

Eksperti për sëmundjet infektive Rritja e temperaturave nuk do të frenojë COVID 19

Eksperti për sëmundjet infektive: Rritja e temperaturave nuk do të frenojë COVID-19

para një ore - Java News

Temperaturat e larta nuk do të ndihmojnë në ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit të ri (COVID-19), sipas një eksperti. “Nëse mbani distancën sociale dhe mbani një maskë, shkalla e infeksionit të sëmundjes...

Hendeku gjinor i korrupsionit  Vetingu shkarkon më shumë burra se gra

Hendeku gjinor i korrupsionit, ‘Vetingu’ shkarkon më shumë burra se gra

para një ore - Java News

Në qershor 2019, një gjyqtare Apeli e dëgjoi mes lotëve vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që e konfirmoi në detyrë. Lotët vazhduan t’i rridhnin edhe pasi doli nga salla dhe eci në këmbë...

OBSH e dorëzuar  Pandemia ka dalë jashtë kontrollit situata po përkeqësohet

OBSH e ”dorëzuar”: Pandemia ka dalë jashtë kontrollit, situata po përkeqësohet

para një ore - Java News

Pandemia koronavirus nuk është frenuar, por ka marrë një tjetër ritëm më të shpejtë përhapjeje. Alarmi është lëshuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë që nënvizon se situata në shumë vende të botës...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

para një ore - Java News

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 3 ligje të parlamentit ditën e sotme. Meta ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e ndryshimit të Protokollit II të Marrëveshjes së Tregtisë së Lirë ndërmjet...

Kapet duke transportuar 9 sirianë për në vendet e BE arrestohet 21 vjeçari në Elbasan

Kapet duke transportuar 9 sirianë për në vendet e BE, arrestohet 21-vjeçari në Elbasan

para një ore - Java News

Finalizohet operacioni policor i koduar “Mengel”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit. Një 21-vjeçar është arrestuar në...

 Maska të bëhet e detyrueshme edhe në rrugë  Pipero Moshat e reja janë më të ekspozuar për t u infektuar

“Maska të bëhet e detyrueshme edhe në rrugë”, Pipero: Moshat e reja janë më të ekspozuar për t’u infektuar

para një ore - Java News

Mjeku Pëllumb Pipero ka komentuar situatën e ditëve tëe fundit nga koronavirusi. Në një prononcim për Abc News, Pipero shprehet se të rinjtë janë infektuar më shumë sepse janë në marrëdhië pune. Mjeku...

Kapen me kokainë dhe 14 mijë euro bien në pranga 5 shqiptarët që shpërndanin drogë në qendër të qytetit

Kapen me kokainë dhe 14 mijë euro, bien në pranga 5 shqiptarët që shpërndanin drogë në qendër të qytetit

para një ore - Java News

Policia italiane ka arrestuar 5 shqiptarë, nën akuzën se kanë furnizuar tregun e Ternit me lëndë narkotike. Banda akuzohet gjithashtu se ka zhvilluar tregti droge brenda Italisë, duke dërguar lëndën narkotike...

Manastirliu publikon mesazhin e Yuri Kim Të vendosim maskat nuk është kurrë vonë për të bërë gjënë e duhur

Manastirliu publikon mesazhin e Yuri Kim: Të vendosim maskat, nuk është kurrë vonë për të bërë gjënë e duhur

para 2 orë - Java News

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar mesazhin e ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, një mesazh ndërgjegjësimi për situatën nga COVID-19. “Ne kemi bërë...

Shkarkimi i Metës Komisioni Hetimor do të mblidhet më 13 korrik ja çfarë do të diskutohet

Shkarkimi i Metës/ Komisioni Hetimor do të mblidhet më 13 korrik, ja çfarë do të diskutohet

para 2 orë - Java News

Të hënën e 13 korrikut në orën 14:00, do të mblidhet Komisioni i Posaçëm Hetimor për shkarkimin e Presidentit e Republikës Ilir Meta. Komisioni hetimor do të hetojë vendimin e presidentit Meta për zgjedhjet...

Shtohen zërat për largimin e Xhemi Shehut nga Top Channel pas më shumë se 15 vitesh

Shtohen zërat për largimin e Xhemi Shehut nga Top Channel pas më shumë se 15 vitesh

para 2 orë - Java News

Pas më shumë se 15 vite në ekranin e Top Channel, moderatorja Xhemi Shehu duket se e ka parë të arsyeshme të shkëputet nga ky televizion. Burime për Anabel.al bëjnë me dije se Shehu ka dorëzuar dorëheqjen...

Merkel e Macron një zëri pas Samitit të Parisit Dialogu Kosovë Serbi rifillon me 12 korrik ja kur do të mbahet takimi i parë në Bruksel

Merkel e Macron ‘një zëri’ pas Samitit të Parisit: Dialogu Kosovë-Serbi rifillon me 12 korrik, ja kur do të mbahet takimi i parë në Bruksel

para 2 orë - Java News

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë dalë me një deklaratë të përbashkët sot pas mbajtjes së Samitit të Parisit, ku u bë e ditur se dialogu mes Kosovës e Serbisë...

12 viktima dhe 295 të shëruar në 24 orët në Itali shtohen rastet e reja me COVID 19

12 viktima dhe 295 të shëruar në 24 orët, në Itali shtohen rastet e reja me COVID-19

para 3 orë - Java News

Dy ditët e fundit në Itali janë shtuar rastet e reja me koronavirus. Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 12 viktima nga koronavirusi,...

Tentoi të korruptonte policin e pëson keq 58 vjeçari në Fier

Tentoi të korruptonte policin, e pëson keq 58-vjeçari në Fier

para 3 orë - Java News

Një 58-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi tentoi që të korruptonte me para një efektiv. Ngjarja në fjalë është regjistruar në Fier. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi me inicialet...

Zbardhet raporti i KE së për Shqipërinë Keni bërë progres fokusi tek lufta ndaj krimit të organizuar dhe kërkesat për azil

Zbardhet raporti i KE-së për Shqipërinë: Keni bërë progres, fokusi tek lufta ndaj krimit të organizuar dhe kërkesat për azil

para 3 orë - Java News

Komisioni Europian ka publikuar sot raportin e vlerësimit për përmbushjen e kërkesave nga Shqipëria. Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka publikuar raportin në faqen e tij në Twitter, ndërsa...

Përurohet rruga e re nga rrethrrotullimi i Mulletit deri tek Ura e Qehasë

Përurohet rruga e re nga rrethrrotullimi i Mulletit deri tek Ura e Qehasë

para 3 orë - Java News

Rruga e re nga rrethrrotullimi në Mullet deri tek Ura e Qehasë është një realitet. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deputetin i PS, Xhemal Qefalia dhe anëtari i Këshillit Bashkiak, Redi Jupi,...

Tragjike 34 vjeçari gjendet i mbytur në plazhin e Shëngjinit

Tragjike/ 34-vjeçari gjendet i mbytur në plazhin e Shëngjinit

para 3 orë - Java News

Një 34-vjeçar është mbytur në bregdetin e Shëngjinit pasditen e sotme. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 17:00. Trupi i pajetë i të riut është pikasur nga pushues në plazh. Ndonëse ai u nxor me shpejtësi...

Përfaqësuesja e OBSH në Shqipëri Shtimi i viktimave në vend është shqetësues rregulli i parë është vendosja e maskës

Përfaqësuesja e OBSH në Shqipëri: Shtimi i viktimave në vend është shqetësues, rregulli i parë është vendosja e maskës

para 3 orë - Java News

Situata e epidemisë në vendin tonë është shqetësuese. Bettina Menne, përfaqësuese e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri, në një intervistë për Euronews Albania tha se problemi në vendin tonë...

E premte e zezë në Serbi regjistrohen 18 viktima nga COVID 19

E premte e zezë në Serbi, regjistrohen 18 viktima nga COVID-19

para 3 orë - Java News

Në Serbi gjatë 24 orëve janë shënuar 18 viktima nga virusi COVID-19 Lajmin e bëri të ditur kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç, e cila e quajti të premten, si ditën më të rëndë që nga fillimi i pandemisë....

E kapi me modelen e Playboy në shtëpi Gruaja i merr pasurinë milionerit pas divorcit gjykatësi Ia bëri vetes

E kapi me modelen e ‘Playboy’ në shtëpi/ Gruaja i merr pasurinë milionerit pas divorcit, gjykatësi: Ia bëri vetes

para 4 orë - Java News

Një biznesmen i pasur duket se ka mbetur pa asgjë nga marrveshja e divorcit të tij pasi mori në shtëpinë e tij në Miami një modele Playboy. 45 vjecari Richard Rothschild, ka pasur një marrdhënie 11-vjeçare...

Sot i pashë të trembur

Sot i pashë të trembur

para 4 orë - Java News

Nga Astrit Patozi Nuk shoh që sot të ketë ndodhur ndonjë gjë për t’u gëzuar shumë, sepse mendoj që do të ketë rrugë të gjatë përpara. Është ende herët për të parashikuar me saktësi finalen e 30 korrikut...

Mustafa infektohet me Covid 19 Pacolli reagon për ata që e uruan ish kryeministrin të vdesë

Mustafa infektohet me Covid-19, Pacolli reagon për ata që e ‘uruan’ ish-kryeministrin të vdesë

para 4 orë - Java News

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi sot se është infektuar me koronavirus. Përmes një postimi në rrjetet sociale ai iu ka bërë thirrje qytetarëve për kujdes maksimal, ndërsa...

 700 mijë lekë gjobë e mbyllje aktiviteti  paralajmërimi i Manastirliut Task Forca në terren zero tolerancë

“700 mijë lekë gjobë e mbyllje aktiviteti”, paralajmërimi i Manastirliut: Task-Forca në terren, zero tolerancë

para 4 orë - Java News

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastriliu deklaroi sot se Task-Forca antiCOVID ka intensifikuar kontrollet dhe monitorimet në terren sa i takon faktit nëse protokolli i sigurisë gjen zbatim në terren....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK