http://kariera.mk
MIRATOHEN NDRYSHIMET LIGJORE PËR KSHZ në ANËTARËT DO TË ZGJIDHEN ME 61 DEPUTETË JO ME DY TË TRETAT

MIRATOHEN NDRYSHIMET LIGJORE PËR KSHZ-në, ANËTARËT DO TË ZGJIDHEN ME 61 DEPUTETË, JO ME DY TË TRETAT

para 45 minutave - TV21

Me propozimin e Qeverisë, kuvendi miratoi ndryshimet e ligjit për në kodin zgjedhor. 62 deputetë votuan “PRO” duke vërtetuar nevojën për sjelljen me procedure të shkurtuar zgjedhjen e anëtarëve të rinj...

VAJGËLL NUK KA SHANS TË DYTË PUSHTETI DHE OPOZITA PËRPLASEN PËR PROCESIN INTEGRUES

VAJGËLL: NUK KA SHANS TË DYTË, PUSHTETI DHE OPOZITA PËRPLASEN PËR PROCESIN INTEGRUES

para një ore - TV21

Zyrtarët Evropian me porosi të prerë iu drejtuan deputetëve me nisjen e procesit të skriningut. Eurokomisioneri Johanes Hahn tha se Maqedonia nuk ka kohë për të pritur në rrugëtimin e gjatë ndërkaq skriningu...

ME BIÇIKLETA PËR NË HAXH AVENTURA E DY DJEMVE NGA TETOVA ARRITËN NË TURQI

ME BIÇIKLETA PËR NË HAXH, AVENTURA E DY DJEMVE NGA TETOVA, ARRITËN NË TURQI

para 2 orë - TV21

Amiri dhe Senadi, nga Tetova kanë marrë rrugën për në Mekë për të kryer Haxhin. Mjeti i tyre transportues është thjeshtë biçikleta. Tashmë prej 25 ditëve janë duke shtegëtuar drejt vendit të shenjtë. E...

FILLON PËRGATITJA PËR SKRININGUN HAN  DYERT E BE së JANË TË HAPURA TANI JU VENDOSNI

FILLON PËRGATITJA PËR SKRININGUN, HAN: “DYERT E BE-së JANË TË HAPURA, TANI JU VENDOSNI!”

para 2 orë - TV21

U rikthye në Shkup, aty ku, siç tregoi edhe vetë, ka kaluar shumë ditë dhe netë duke punuar, por që në fund ia ka vlejtur. Në qeveri, eurokomisioneri për zgjerim Johanes Han u prit me tapet të kuq nga...

A JANË PAGUAR KOMITËT NGA GREKO RUSËT  PROKURORIA NË KËRKIM TË PROTESTUESVE TË DHUNSHËM

A JANË PAGUAR “KOMITËT” NGA GREKO-RUSËT?! PROKURORIA NË KËRKIM TË PROTESTUESVE TË DHUNSHËM

para 2 orë - TV21

Në media prej dy ditësh po qarkullon emri i biznesmenit grek Ivan Savvidis, ku thuhet se u ka dhënë 350 mijë euro politikanëve dhe anëtarëve të tifo grupit “Komitët” për të eskaluar protestën kundër ndryshimit...

SANCHEZIT I REFUZOHET VIZA HUMB TURNEUN NË SHBA

SANCHEZIT I REFUZOHET VIZA, HUMB TURNEUN NË SHBA

para 3 orë - TV21

SHBA-të ia refuzuan vizën Sanchezit Futbollisti kilian ka mbetur në Angli, pasi nuk i është lejuar hyrja në SHBA. Alexis Sanchez do të humbasë fillimin e turneut të Manchester United në Shtetet e Bashkuara...

WENGER 22 VITE TEK ARSENALI ISHIN NJË GABIM

WENGER: 22 VITE TEK ARSENALI ISHIN NJË GABIM

para 3 orë - TV21

Ish-trajneri i “Topçinjve” është penduar që ka qëndruar gjatë në stolin e londinezëve Arsene Wenger pranon që ka gabuar duke qëndruar për më shumë se dy dekada si trajner i Arsenalit dhe se ndonjëherë...

RAMOS KA VENDOSUR TË MARTOHET

RAMOS KA VENDOSUR TË MARTOHET

para 3 orë - TV21

Me tre fëmijë të përbashkët dhe pothuajse gjashtë vjet lidhje, çifti ka vendosur të kalojë nëpër altarin e martesës dhe së shpejti do të bëhen bashkëshort dhe bashkëshorte. Një lajm që të dy e kanë ndarë...

SËRISH LËKUNDJE TËRMETI 4 7 BALLË NË RROGOZHINË

SËRISH LËKUNDJE TËRMETI, 4,7 BALLË NË RROGOZHINË

para 3 orë - TV21

Pak pas orës 15:00 janë ndjerë lëkundje tërmeti në disa qytete të Shqipërisë së Mesme. Nga të dhënat e sizmologjisë mësohet se epiqendra e Tërmetit ka qenë 5 km në veri-perëndim të Rrogozhinës, e me intensitet...

NESËR TAKIM I LIDERËVE POLITIK NË KLUBIN E DEPUTETËVE

NESËR TAKIM I LIDERËVE POLITIK NË KLUBIN E DEPUTETËVE

para 3 orë - TV21

Nga Qeveria njoftojnë se kryeministri Zoran Zaev ka caktuar që takimi i liderëve politik të mbahet nesër në ora 18:00 në Klubin e deputetëve. Formati i takimit do të realizohet 1+1, gjegjësisht lideri...

LIKA KËTË JAVË DO TË SHPJEGOJË PËR SHPËRNDARJEN E GRUPIT TË DYTË TË ADMINISTRATORËVE NGA MO JA

LIKA KËTË JAVË DO TË SHPJEGOJË PËR SHPËRNDARJEN E GRUPIT TË DYTË TË ADMINISTRATORËVE NGA MO-JA

para 3 orë - TV21

Zëvendëskryeministri Hazbi Lika këtë javë në pres konferencë do të shpjegojë shpërndarjen e dytë nga Marrëveshja e Ohrit Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Hazbi Lika...

PAS KALIMIT TË RONALDOS NË JUVENTUS KY SULMUES DOLI NË SHITJE

PAS KALIMIT TË RONALDOS NË JUVENTUS, KY SULMUES DOLI NË SHITJE

para 4 orë - TV21

Barazim i bilancëve pas blerjes së Ronaldos Pas transferit së Cristiano Ronaldos te Juventusi, sulmuesit argjentinas Gonzalo Higuain ju kanë hapur dyert për tu larguar nga Juventus. Edhe pse para përfundimit...

THAÇI TAKON STRUKTURAT E DEGËS SË PDSH SË TË KUMANOVËS DHE LIKOVËS

THAÇI TAKON STRUKTURAT E DEGËS SË PDSH-SË TË KUMANOVËS DHE LIKOVËS

para 4 orë - TV21

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot ka zhvilluar takim me strukturat e degës së Kumanovës dhe Likovës, ku ishin prezent kryesitë e degëve dhe kryetarët e nëndegëve përkatëse. Në këtë takimThaçi ka folur...

PTHP E RIKUALIFIKOI VEPRËN PENALE PERSONAT QË E KANË SULMUAR SAZDOVSKIN DO TË PËRGJIGJEN PËR VRASJE

PTHP E RIKUALIFIKOI VEPRËN PENALE, PERSONAT QË E KANË SULMUAR SAZDOVSKIN DO TË PËRGJIGJEN PËR VRASJE

para 4 orë - TV21

Prokuroria themelore publike kumtoi se pas ndërmarrjes se gjitha veprimeve për verifikimin e fakteve për rastin e sulmimit të Nikolla Sazdovskit, i cili para disa ditëve nderoi jetë në Klinikën “Nënë Tereza”,...

GASHI TË SHKOJMË NË EUROPË SI EUROPIANË

GASHI: TË SHKOJMË NË EUROPË SI “EUROPIANË”

para 5 orë - TV21

Kryetari i Lëvizjes BESA nga krahu i Shkupit, Afrim Gashi sot nëpërmjet një kumtese ka thënë se duhet të shikohet që cilat gjëra duhet ndryshuar që në Bashkimin Europian të antarësohemi si europianë e...

VAJGËLL TANI ËSHTË MOMENTI KYÇ PËR MAQEDONINË SHANS TË DYTË NUK DO TË KETË

VAJGËLL: TANI ËSHTË MOMENTI KYÇ PËR MAQEDONINË, SHANS TË DYTË NUK DO TË KETË

para 5 orë - TV21

Ky është moment historik për Maqedoninë dhe duhet të vlerësohet si hap i parë konkret drejt anëtarësimit në BE, ka porositur raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll në seancën e...

VMRO DPMNE JA KUNDËRSHTON NDRYSHIMET NË KODIN ZGJEDHOR

VMRO-DPMNE-JA KUNDËRSHTON NDRYSHIMET NË KODIN ZGJEDHOR

para 5 orë - TV21

Në fillim të seancës së 53-të në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë është shpallur pushim njëorësh me kërkesë të koordinatorit të grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së Dragan Danev i cili reagoi në plotësimet...

QEVERIA SOT KA PROPOZUAR QË ANËTARËT E KSHZ SË TË ZGJIDHEN ME 61 VOTA

QEVERIA SOT KA PROPOZUAR QË ANËTARËT E KSHZ-SË TË ZGJIDHEN ME 61 VOTA

para 6 orë - TV21

Qeveria ka propozuar ndryshime të Kodit Zgjedhor me të cilat synohet shfuqizimi i Nenit i cili parasheh që anëtarët e KSHZ-së të zgjidhen me 61 vota në Kuvend dhe jo me 2/3 e votave, gjegjësisht me 81....

INDONEZI TERAPI ME DELFINË PËR FËMIJËT ME AUTIZËM

INDONEZI, TERAPI ME DELFINË PËR FËMIJËT ME AUTIZËM

para 7 orë - TV21

Klinika e Terapisë me Delfinë në rajonin Ancol pranë kryeqytetit Xhakarta ofron shërbime të trajtimit me delfinë për zhvillimin e aftësive fizike dhe sociale dhe komunikimit të fëmijëve autikë Një klinikë...

PËRFUNDOI GJYKIMI PËR RASTIN TRUST  FJALËT PËRFUNDIMTARE TË PREMTEN

PËRFUNDOI GJYKIMI PËR RASTIN “TRUST”, FJALËT PËRFUNDIMTARE TË PREMTEN

para 7 orë - TV21

I akuzuari i parë në lëndën “Trust”, Sead Koçan sot në fjalët përfundimtare tha se, përskaj drurit të thatë digjet edhe i njomi, duke theksuar se nuk ndjehet fajtor. “Nuk ndjehem fajtor sepse nuk kam pasur...

PETE MAROCCO PËRFAQËSUESI I LARTË NGA STEJT DEPARTAMENTI SOT NË SHKUP

PETE MAROCCO PËRFAQËSUESI I LARTË NGA STEJT DEPARTAMENTI SOT NË SHKUP

para 7 orë - TV21

Përfaqësues i lartë i Byrosë së Operacioneve për Konflikte dhe Stabilizime i SHBA-së, Pete Marocco sot është duke qëndruar në Shkup. Marocco sot dë realizojë takim me anëtarët e Komisionit për Sistem Politik...

KRYEPARLAMENTARI XHAFERI TAKON EUROKOMISIONERIN JOHANES HAHN

KRYEPARLAMENTARI XHAFERI TAKON EUROKOMISIONERIN JOHANES HAHN

para 7 orë - TV21

Kryeparlamentari i Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi u takua me eurokomisionerin,  Johanes Hahn, ku i njejti po qëndron në vizitë zyrtare në Maqedoni, për të filluar procesi i skriningut me Komisionin...

IVANOV PËR VIZITË ZYRTARE NË MOLDAVI

IVANOV PËR VIZITË ZYRTARE NË MOLDAVI

para 8 orë - TV21

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, prej sot qëndron për vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Moldavisë. Ivanov, siç njoftojnë nga Kabineti i tij, në Kishinjev do të pritet me nderime...

DI MARIA TRANSFEROHET NË INTER

DI MARIA TRANSFEROHET NË INTER?

para 8 orë - TV21

Vera do të jetë vërtetë e nxehtë për menaxherin e njohur portugez, Jorge Mendes, i cili vetëm dje përmbylli me sukses transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi. Tani menaxherit të njohur do t’i duhet...

BIZNISMENI RUS SAVVIDIS MOHON TË KETË FINANCUAR TIFO GRUPIN KOMITËT

BIZNISMENI RUS, SAVVIDIS MOHON TË KETË FINANCUAR TIFO GRUPIN “KOMITËT”

para 9 orë - TV21

Përmes një kumtese, grupacioni i kompanive Savvidis, i përgënjeshtroi shkrimet në media, dhe kanë hedhur poshtë çdo implikim në protestat në Maqedoni dhe paralajmëron padi kundër autorëve dhe mediave në...

TETOVË PADI PENALE ADOLESHENTES E CILA KA BRAKTISUR FOSHNJEN E POSALINDUR

TETOVË, PADI PENALE ADOLESHENTES E CILA KA BRAKTISUR FOSHNJEN E POSALINDUR

para 9 orë - TV21

Nga SPB-ja në Tetovë njoftojnë se kanë kryer zbardhjen e plotë të rastit, lidhur me fëmijën e posalindur, që më 02.07.2018, është gjetur i braktisur para Shtëpisë për fëmijë të posalindur në Manastir,...

SEAD KOÇAN SOT ULET NË BANKËN E TË AKUZUARVE

SEAD KOÇAN SOT ULET NË BANKËN E TË AKUZUARVE

para 9 orë - TV21

Me fjalë përmbyllëse të prokurorisë, sot në Gjykatën Penale do të vazhdojë gjykimi për lëndën “Trust” të Prokurorisë Publike Speciale. Në seancën e djeshme, që zgjati pothuajse gjashtë orë, fjalë përmbyllëse...

NESËR TAKOHEN LIDERËT POLITIK PËR TË PËRSHPEJTUAR PROCESIN E REFERENDUMIT

NESËR TAKOHEN  LIDERËT POLITIK PËR TË PËRSHPEJTUAR PROCESIN E REFERENDUMIT

para 9 orë - TV21

Kryeministri Zoran Zaev sot gjatë konferencës së përbashkët me eurokomisioneri Johannes Hahn, tha se nesër pasdite pritet që të mbahet takimi mes liderëve politik, në mënyrë që të përshpejtohen procesi...

OSMANI CAKTOHET UDHËHEQËS I GRUPIT NEGOCIUES NË PROCESIN E SKRININGUT

OSMANI CAKTOHET UDHËHEQËS I GRUPIT NEGOCIUES NË PROCESIN E SKRININGUT

para 10 orë - TV21

Qeveria në seancën e sotme mori vendime me të cilat fillon procesi për përgatitjen e fillimit të negociatave inkuadruese me BE-në. Për kryenegociator është emëruar zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane...

MOTI SOT NË MAQEDONI

MOTI SOT NË MAQEDONI

para 10 orë - TV21

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut. Pasdite në shumë vende do të ketë reshje të shiut dhe stuhi. Temperaturat do lëvizin 21 deri 34 gradë celsius. Nesër dhe pasnesër...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK