http://kariera.mk
KUFIRI BELLANOC STANÇIÇ MBETET I MBYLLUR PUNIMET ZVARRITEN ANKOHEN BANORËT

KUFIRI BELLANOC-STANÇIÇ MBETET I MBYLLUR, PUNIMET ZVARRITEN, ANKOHEN BANORËT

para 12 orë - TV21

Albani bashkë me shokun e tij u kthyen mbrapa nga kufiri Bellanoc – Stançiç. Ata kishin menduar se ky vend kalim  tashmë është hapur dhe ishin nisur për në Gjilan. Por u detyruan të kthehen, pasi kufiri...

MUHAMED SEJDINI PËR TV21  NDESHJA ME KOSOVËN ME SHUMË GJASA DO TË ZHVILLOHET NË SHKUP

MUHAMED SEJDINI PËR TV21: “NDESHJA ME KOSOVËN ME SHUMË GJASA DO TË ZHVILLOHET NË SHKUP”

para 12 orë - TV21

Muhamed Sejdini, i sapo zgjedhur në postin e të parit të Federatës së Futbollit të Maqedonisë në një intervistë për Tv21 premtoi se do të organizojë takim me drejtorin e Agjencisë për Rini dhe Sport, Darko...

KRYEMINISTRI EDHE SHEF I INTELIGJENCËS  KRITIKA PËR TRUPIN KOORDINUES TË NJËSIVE TË SIGURISË

KRYEMINISTRI EDHE SHEF I INTELIGJENCËS?, KRITIKA PËR TRUPIN KOORDINUES TË NJËSIVE TË SIGURISË

para 12 orë - TV21

Projektligji që parasheh krijimin e Trupit Koordinues të njësisë së sigurisë mund të përqendrojë pushtetin e Kryeministrit mbi inteligjencën e shtetit. Përmes këtij Trupi që do të udhëhiqet nga Kryeministri,...

 FËMIJA I TRETË SKADON NË FUND TË VITIT NGA 2020 PËRFITOJNË VETËM FAMILJET E RREZIKUARA SOCIALE

“FËMIJA I TRETË” SKADON NË FUND TË VITIT, NGA 2020 PËRFITOJNË VETËM FAMILJET E RREZIKUARA SOCIALE

para 12 orë - TV21

Partnerët e koalicionit LSDM dhe BDI janë marrë vesh për shtesën e paketës sociale të njohur si “fëmija i tretë”. Deputeti i BDI-së sqaroi se kush do të përfitojë e kush jo në të ardhmen nga kjo shtesë....

 MAXHAR TELEKOM  DËSHMON DEJAN MICKOVIQ  MË JANË KËRCËNAUR QË TË MOS DËSHMOJË

“MAXHAR TELEKOM”, DËSHMON DEJAN MICKOVIQ, “MË JANË KËRCËNAUR QË TË MOS DËSHMOJË”

para 12 orë - TV21

Në seancën gjyqësore për rastin “Maxhari Telekom” dëshmoi profesori universitar Dejan Mickoviq. Ky fundit gjatë seancës së sotme në Gjykatën Penale, është përgjigjur pyetjeve të Prokurores Lile Stefanovska....

MATKA E MBUSHUR ME MBETURINA FËMIJËT KËRKOJNË AMBIENT TË PASTËR

MATKA E MBUSHUR ME MBETURINA, FËMIJËT KËRKOJNË AMBIENT TË PASTËR

para 12 orë - TV21

Eliza 4 vjeçare bashkë me shokët e saj, po shpërndanë doreza për t’i mbledhur mbeturinat në kanionin Matka. Ajo porositë qytetarët që mbeturinat t’i hedhin në kosh e jo në tokë. “Riciklim është, kur diçka...

S KA RASTE TË REJA TË BAKTERIT MRSA ISHP GJENDJA ËSHTË STABILE

S’KA RASTE TË REJA TË BAKTERIT MRSA, ISHP: GJENDJA ËSHTË STABILE

para 13 orë - TV21

Nuk ka raste të reja të bakterit MRSA. Nga briset që u morën javën e kaluara për bakterin MRSA, janë kontrolluar edhe 48 mostrat e fundit dhe nuk ka asnjë rast të ri të bakterit, njoftojnë nga Qendra për...

Tre të vdekur nga sulmi në Holandë

Tre të vdekur nga sulmi në Holandë

para 15 orë - TV21

Të paktën 3 persona kanë mbetur të vrarë nga sulmi i sotëm që dyshohet të ketë motive terroriste në një tramvaj, thotë kryebashkiaku i Utrecht. Kryebashkiaku i Utrecht, Jan Van Zanen tha në një postim...

VENDI SHKON NË ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME PARLAMENTARE NËSE PENDAROVSKI HUMB NGA SILJANOVSKA

VENDI SHKON NË ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME PARLAMENTARE, NËSE PENDAROVSKI HUMB NGA SILJANOVSKA

para 16 orë - TV21

Nëse kandidati i përbashkët i partive të shumicës, Stevo Pendarovski humb zgjedhjet presidenciale dhe të njëjtat i fiton kandidatja e opozitës, Gordana Siljanovska Dafkova, vendin e presin zgjedhje të...

Zaev Nuk do të ketë amnisti të reja

Zaev: Nuk do të ketë amnisti të reja

para 16 orë - TV21

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, shprehet se nuk beson se do të ketë amnisti të reja, dhe se nuk ka nevojë për një gjë të tillë. Zaev tha se askush nuk po planifikon amnisti. Pjesa e ligjit...

PANIK NË HOLANDË SULM I ARMATOSUR NË NJË TRAMVAJ

PANIK NË HOLANDË, SULM I ARMATOSUR NË NJË TRAMVAJ

para 18 orë - TV21

Në një tramvaj në Holandë në qytetin Utrecht ka pasur sulm të armatosur. Informacionet e para thonë se sulmuesi ka hapur zjarr mbi një tramvaj ku u plagosën disa persona. Sipas informacioneve sulmi ka...

MPB 56 shoferë kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar  karrotreci ka ngritur 58 automjete

MPB: 56 shoferë kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar, “karrotreci” ka ngritur 58 automjete

para 19 orë - TV21

Ministria e Punëve të Brendshme nëpërmes një njoftimi ka dhënë informacione më të hollësishme për aksionin që kanë zhvilluar për rregullimin e trafikut. Sipas MPB-së, Shpejtësinë e lëvizjes e kanë tejkaluar...

Këshilli i Komunës së Gostivarit hap fond të veçantë për aksidentin e 13 shkurtit

Këshilli i Komunës së Gostivarit, hap fond të veçantë për aksidentin e 13 shkurtit

para 19 orë - TV21

Në seancën e 12 të Këshillit të Komunës së Gostivarit, unanimisht është sjellë vendim për hapjen e një llogarie të veçantë për ndihmë të familjarëve të viktimave dhe të të lënduarve në aksidentin e 13...

Shumë vende anëtare të BE së janë për fillim të bisedimeve në qershor Franca dhe Holanda ende të rezervuara

Shumë vende anëtare të BE-së janë për fillim të bisedimeve në qershor, Franca dhe Holanda ende të rezervuara

para 19 orë - TV21

Edhe krahas mbështetjes së madhe të shumë vendeve-anëtare të BE-së për fillim të bisedimeve me vendin tonë, në Francë dhe Holandë dhe në vende tjera të Evropës Perëndimore ende ka rezistencë ndaj këtij...

SELA DËNIMI I ABULFETAH ALIMIT PROCES I MONUTAR POLITIK AI MË SHPËTOI JETËN

SELA: DËNIMI I ABULFETAH ALIMIT, PROCES I MONUTAR POLITIK, AI MË SHPËTOI JETËN

para 19 orë - TV21

Lideri i Aleancës për Shqiptarët në një dalje para mediave ka komentuar rrjedhën e zgjedhjeve në vend. Ai tha se zgjedhjet lokale në Strugë janë dëshmi se në Maqedoni që nga pavarësimi e deri më sot asnjëherë...

 27 prilli  VMRO Aktgjykimet të porositura nga Zaev dhe Pendarovski

“27 prilli”, VMRO: Aktgjykimet të porositura nga Zaev dhe Pendarovski

para 20 orë - TV21

Partia e madhe opozitare në vend, VMRO-DPMNE aktgjykimet për ngjarjet e 27 prillit i kanë cilësuar si proces të montuar dhe motivuar politik. Ata thonë se kjo është hakmarrje e përbashkët e Zaevit dhe...

BANORËT E BATINCËS KUNDËR DRISLLËS  SADIKI BËJMË PRESION QË ATA TË PUNOJNË SIPAS STANDARDEVE

BANORËT E BATINCËS KUNDËR “DRISLLËS”, SADIKI: BËJMË PRESION QË ATA TË PUNOJNË SIPAS STANDARDEVE

para një dite - TV21

Kundërmimi i erë së keqe është vetëm njëra ndër arsyet e shumta që i çon banorët e fshatit Batincë të ngrenë zërin kundër deponisë Drislla. Banorët të revoltuar thonë se gjatë verës duhet të qëndrojnë...

STUDENIÇANI NDEZ ESKAVATORËT  SADIKI SHESHI PRITET TË JETË GATI PËR TETË MUAJ

STUDENIÇANI “NDEZ” ESKAVATORËT, SADIKI: SHESHI PRITET TË JETË GATI PËR TETË MUAJ

para një dite - TV21

Kështu do të duket qendra e Studeniçanit pas tetë muajsh. Pas kronikës së Tv21 punimet për ndërtimin e sheshit të Studeniçanit edhe pse me vonesë, zyrtarisht kanë filluar. “ADRA SHPKP”, është kompania...

MUHAMED SEJDINI KRYETARI I RI I FFM së PËR HERË TË PARË NJË SHQIPTAR NË KRYE TË FEDERATËS

MUHAMED SEJDINI KRYETARI I RI I FFM-së, PËR HERË TË PARË NJË SHQIPTAR NË KRYE TË FEDERATËS

para një dite - TV21

Muhamed Sejdini është zgjedhur për kryetar të ri të Federatës së Futbollit të Maqedonisë. Ai mori pëlqimin e 82 delegatëve nga 90 delegatët e pranishëm. Deri më tani ai e ka kryer funksionin e u.sh. kryetar,...

KRYQI I KUQ SHËNON 74 VJET POSEDON REZERVA TË MJAFTUESHME TË GJAKUT

KRYQI I KUQ SHËNON 74 VJET, POSEDON REZERVA TË MJAFTUESHME TË GJAKUT

para një dite - TV21

Kryqi i kuq i Maqedonisë sot shënon 74 vjet nga ekzistimi dhe 24 vjet si anëtar i plotfuqishëm në Federatën ndërkombëtare në shoqatat e Kryqit të kuq dhe Gjysmëhënës së kuqe. Nga instituti për mjekësi...

HEROI QË PO PËRFUNDON NË BURG RRËFEHET FAMILJA E FETAH ALIMIT

HEROI QË PO PËRFUNDON NË BURG! RRËFEHET FAMILJA E FETAH ALIMIT

para një dite - TV21

E la kurbetin që të kujdeset për nënën dhe gjyshin e tij. Burimi është djali i vogël i Abdulfetah Alimit. Tani barra e familjes është mbi të. Në tavolinë mban fotot e ngjarjeve të 27 prillit, duke kujtuar...

PROTESTA NË SHQIPËRI PROCEDOHEN 33 PERSONA  BASHA NUK KA FORCË QË NA NDAL PËR TË ARRITUR SYNIMIN

PROTESTA NË SHQIPËRI, PROCEDOHEN 33 PERSONA, BASHA: NUK KA FORCË QË NA NDAL PËR TË ARRITUR SYNIMIN

para një dite - TV21

Policia në Shqipëri ka njoftuar se ka ndaluar 33 persona për prishje të rendit gjatë protestës së një dite më parë në Tiranë. Policia ka njoftuar se nën hetim është  edhe Sekretari i Përgjithshëm të PD,...

EDHE VUÇIQ FLET PËR SKENAR TË MAQEDONISË  AKUZOI AMBASADORËT PËR STANDARDE TË DYFISHTA

EDHE VUÇIQ FLET PËR “SKENAR TË MAQEDONISË”, AKUZOI AMBASADORËT PËR STANDARDE TË DYFISHTA

para një dite - TV21

Përderisa zgjaste protesta para godinës presidenciale dhe protestuesit nuk i lejonin që të largohet, Alekdandër Vuçiq me ministrin e Brendshëm serb, në Twitter publikoi fotografi, duke luajtur shah. Në...

CVETANOV ÇAVKOV KA MONTUAR RASTE E BIJA E ÇAVKOVIT GËNJEJNË DUNA TA NJOLLOSIN BABAIN TIM

CVETANOV: ÇAVKOV KA MONTUAR RASTE E BIJA E ÇAVKOVIT: GËNJEJNË, DUNA TA NJOLLOSIN BABAIN TIM”

para një dite - TV21

Ish- drejtori i Drejtorisë për kundërzbulim financiar, Vane Cvetanov, tha se ish- drejtori i BSP-së, Mitko Çavkov gjatë mandatit të tij ka montuar 30 raste duke shkatërruar qindra familje, ka montuar raste...

GOSTIVARI KAMPION PËR ÇIKLIZËM MUNGOJNË SHTIGJET PËR BIÇIKLETA

GOSTIVARI, KAMPION PËR ÇIKLIZËM, MUNGOJNË SHTIGJET PËR BIÇIKLETA

para një dite - TV21

Trembëdhjetë vjeçari Daim Muharremi është kampioni më i ri në Maqedoni për çiklizëm. Çdo mëngjes vesh rrobat dhe ushtron dy orë, pastaj niset për në shkollë. Deri sot ka marrë pjesë në shumë gara dhe ka...

JETIM DHE ME PASOJA NGA AKSIDENTI FUADI 28 VJEÇAR DO PAK VËMENDJE PËR TË NDJERË SE JETON

JETIM DHE ME PASOJA NGA AKSIDENTI, FUADI 28 VJEÇAR DO PAK VËMENDJE PËR TË NDJERË SE JETON

para 2 dite - TV21

Dikur luante futboll, shëtitej me shokë dhe shkonte edhe në shkollë. Por, përpara 20 viteve, duke dalë nga shkolla, një makinë në fshatin Bukoviç e përplasi për toke duke e lënë të palëvizshëm. Ky është...

ARS FFM NUK PUNON NË PËRPUTHJE ME LIGJIN  FFM STATUTI YNË ËSHTË I HARMONIZUAR ME FIFA n DHE UEFA n

ARS: FFM NUK PUNON NË PËRPUTHJE ME LIGJIN, FFM: STATUTI YNË ËSHTË I HARMONIZUAR ME FIFA-n DHE UEFA-n

para 2 dite - TV21

Në prag të Kuvendit të Përgjithshëm të Federatës së Futbollit të Maqedonisë që do të mbahet nesër në Ohër, Agjencia për rini dhe sport kërkon që Federata ta harmonizojë statutin e saj me Ligjin për sport....

TERRORISTI TARANT NXIRRET PARA GJYKATËS  NË KRAJSTÇËRÇ MBIZOTËRON HESHTJA DËGJOHEN VETËM LUTJE

TERRORISTI TARANT NXIRRET PARA GJYKATËS, NË KRAJSTÇËRÇ MBIZOTËRON HESHTJA, DËGJOHEN VETËM LUTJE

para 2 dite - TV21

Brenton Tarant, i cili gjatë faljes së namazit të xhumasë në Zelandën e Re kreu masakër, duke vrarë 49 persona, me pranga, me rroba burgu dhe i shoqëruar me dy policë, u nxor para Gjykatës. Pas leximit...

TIRANË PROTESTA TË DHUNSHME TË OPOZITËS BASHA KUFOMA POLITIKE E RAMËS MORI PËRGJIGJEN E DUHUR

TIRANË, PROTESTA TË DHUNSHME TË OPOZITËS BASHA: KUFOMA POLITIKE E RAMËS MORI PËRGJIGJEN E DUHUR

para 2 dite - TV21

Pavarësisht paralajmërimeve të ndërkombëtarëve për të shmangur dhunën, protesta e sotme e opozitës në Shqipëri është shoqëruar me dhunë dhe tensione. Pas tri orësh tubimi para kryeministrisë, një grup...

MICKOSKI PËR AKTVENDIMET PËR 27 PRILLIN  RUSKOSKA DHE KACARSKA BËNË PËRNDJEKJE POLITIKE

MICKOSKI PËR AKTVENDIMET PËR “27 PRILLIN”, “RUSKOSKA DHE KACARSKA BËNË PËRNDJEKJE POLITIKE”

para 2 dite - TV21

Aktvendimi për 27 prill është drakonik. Ky vendim u soll me qëllim që të frikësohen votuesit në prag të zgjedhjeve presidenciale, akuzoi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Siç tha ai, atë që e...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK