http://kariera.mk
Rama Me një tjetër katunar që ka bërë një superinvestim mbresëlënës në ballkonin e Tironës

Rama: Me një tjetër “katunar që ka bërë një superinvestim mbresëlënës në ballkonin e Tironës”

para 3 orë - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto nga Dajti mbrëmjen e sotme, me pronarin e “Chateau Linza”. “Me të modhin Yllin e Peshkut në CHATEAU LINZA, një tjetër katunari jon që ka bërë një superinvestim...

Milani interesohet seriozisht për fituesin e Ligës së Kampioneve

Milani interesohet seriozisht për fituesin e Ligës së Kampioneve

para 3 orë - Lexo

Milan është seriozisht i interesuar për transferimin e Dejan Lovren nga Liverpooli. Sipas Nicolo Shcira nga “Gazzeta dello Sport”, Lovren është zgjedhja e parë e Milanit për të përforcuar vijën e mbrojtjes....

Philip Reeker Reforma në drejtësi s mund të jetë subjekt i asnjë kompromisi në konsideratën e SHBA

Philip Reeker: Reforma në drejtësi s’mund të jetë subjekt i asnjë kompromisi në konsideratën e SHBA

para 3 orë - Lexo

Philip Reeker, ndihmës sekretari amerikan i Shtetit në detyrë për Çështjet Europiane dhe të Azisë, është takuar sot ne Ministrinë e Jashtëm me Gent Cakajn. Në një postim të tij, Cakaj thekson se “në takim...

Basha nga Berati Shqiptarët në mjerim ne do ndezim dritat e shpresës për ta kur të vimë në pushtet

Basha nga Berati: Shqiptarët në mjerim, ne do ndezim dritat e shpresës për ta kur të vimë në pushtet

para 4 orë - Lexo

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me strukturat e PD-së në Berat nga ku ka përfituar të falënderojë qytetarët që nuk morën pjesë në votimet e 30 qershorit. Ai tha se refuzimi i regjimit...

FATI YT SOT HOROSKOPI 17 KORRIK 2019

FATI YT SOT/ HOROSKOPI 17 KORRIK 2019

para 4 orë - Lexo

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë shumë herë më e mirë në raport me ditët që keni lënë pas. Nëse do të jeni të rënë moralisht, kjo do të vijë për shkak të problemeve të krijuara gjatë ditëve të kaluara. Në...

Rama Turistët prisnin maskat te Qafa e Muzinës por u dolën para djem e vajza

Rama: Turistët prisnin maskat te Qafa e Muzinës, por u dolën para djem e vajza

para 4 orë - Lexo

Projekti ‘Smile Albania’ që nisi vjet duke dërguar “buzëqeshjen” e bukurisë së Shqipërisë në mbarë botën tashmë çeli edicionin e tij të dytë. Edhe sivjet 1000 të rinj, studentë janë përfshirë në promovimin...

Kryemadhi mban LSI në në punë dhe në verë Do zhbëjmë të keqen dhe do largojmë Ramën

Kryemadhi mban LSI-në në punë dhe në verë: Do zhbëjmë të keqen dhe do largojmë Ramën

para 4 orë - Lexo

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në fjalën e saj përpara simpantizantëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Durrës deklaroi se falënderon të gjithë aata qëe bojkotuan zgjedhjet e 30 qershorit, që për...

ZYRTARE Juventus godet përsëri në merkato siguron shërbimet e talentit francez

ZYRTARE/ Juventus godet përsëri në merkato, siguron shërbimet e talentit francez

para 4 orë - Lexo

Pak javë më parë u përfol se skuadra e Juventus ishte afër firmosje me lojtarin e Olympique de Lyon, Hamza Rafia. Dhe ditën e sotme u zyrtarizua gjithçka, ku klubi francez e konfirmojë me anë të një postimi....

Vetëm me një kapele në kokë kush është kjo bukuroshe super se ksi që po pozon totalisht e zhve shur

Vetëm me një kapele në kokë, kush është kjo bukuroshe super se ksi që po pozon totalisht e zhve shur?

para 4 orë - Lexo

Si pushojnë pasanikët? Edhe cull ak, nëse një fotografi e publikuar në rrjetet sociale mund të merret si shembull. Kylie Jenner, 21-vjeçare, e cila konsiderohet miliarderja më e re në moshë në planetin...

Ursula von der Leyen zgjidhet Presidente e KE Soreca mesazh urimi

Ursula von der Leyen zgjidhet Presidente e KE,Soreca mesazh urimi

para 4 orë - Lexo

Ursula von der Leyen zgjidhet zyrtarisht presidente e KE. Ajo do të zëvendësojë Juncker më 1 nëntor. PE zgjodhi me 383 vota pro presidenten e re të KE. Për presidenten e re e KE, 327 eurodeputetë votuan...

13 tetori është afati i ri për gënjeshtrën e vjetër

13 tetori, është afati i ri për gënjeshtrën e vjetër

para 4 orë - Lexo

Nga Mero Baze Ilir Meta dhe Lulzim Basha janë ulur sot bashkë, herët në mëngjes, për të diskutuar shanset që kanë për t’u bërë zgjedhjet më 13 tetor, sipas një prej propozimeve haluçinante të Ilir Metës,...

 Tërbohet keq moti mësoni si pritet të jetë koha gjatë ditës së nesërme

‘Tërbohet’ keq moti, mësoni si pritet të jetë koha gjatë ditës së nesërme

para 4 orë - Lexo

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të dobëta në pothuaj të gjithë qarqet. Reshjet pritet të arrijnë deri në lokalisht mesatare...

VIDEO Vdes ish futbollisti breshëri plu mbash në drejtim të makinës luksoze

VIDEO/ Vdes ish-futbollisti, breshëri plu mbash në drejtim të makinës luksoze

para 4 orë - Lexo

Ish-futbollisti i Afrikës së Jugut, Marc Batchelor, është që lluar për v dekje pranë shtëpisë së tij në Johanesburg. Policia njoftoi se dy persona të paidentifikuar i bënë pritë me motoçikletë dhe më pas...

Basha 30 qershori protesta më e madhe Rama është i braktisur dhe i refuzuar nga populli Rama ik

Basha: 30 qershori protesta më e madhe, Rama është i braktisur dhe i refuzuar nga populli. Rama ik

para 5 orë - Lexo

Kryedemokrati Lulzim Basha ka qenë sot në Urën Vajgurore dhe Kuçovë, ku është takuar me strukturat e PD. Ai ka deklaruar se 30 qershori ishte protesta më e madhe e të gjitha protestave. Ai theksoi se mesazhi...

 Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022  Veliaj Shumë krenar për Tiranën

“Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”, Veliaj: Shumë krenar për Tiranën

para 5 orë - Lexo

Tirana ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt përzgjedhjes si “Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”. Ajo është përzgjedhur mes 5 finalistëve për çmimin “Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”. Ky konkurs është...

Do tërhiqet mazhoranca pas Bashës Ja çfarë thotë deputeti socialist

Do tërhiqet mazhoranca pas Bashës? Ja çfarë thotë deputeti socialist

para 5 orë - Lexo

Deputet i PS, Musa Ulqini i ftuar në Report Tv ka komentuar situatën politike, ku ndër të tjera ka komentuar edhe tërheqjen e fundit të Bashës nga kërkesat për të larguar Ramën nga qeveria dhe për qeveri...

E turpshme Dy gola qesharakë eliminojnë Shkëndijën nga Champions League

E turpshme/ Dy gola qesharakë eliminojnë Shkëndijën nga Champions League

para 5 orë - Lexo

Shkëndija e Tetovës zhvilloi në fushën e saj ndeshjen e kthimit të turit të parë të Champions League kundër Nomme Kalju Takimi i parë ishte mbyllur me fitoren 1-0 të tetovarëve, por ata gabojnë në shtëpi,...

I qepej pas ish të dashurës dhe e dhunonte laçiani e pëson keq

I qepej pas ish-të dashurës dhe e dhunonte, laçiani e pëson keq

para 5 orë - Lexo

Policia e Tiranës ka arrestuar një person për përndjekje. Ai është 36-vjeçari me iniciale A.K. Ky i fundit sipas policisë, ka përndjekur ish-të dashurën si dhe e ka dhunuar atë. Kjo situatë ka detyruar...

Zgjedhjet e 30 qershorit KQZ shqyrton shpërdarjen e mandateve për disa këshilla bashkiakë

Zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ shqyrton shpërdarjen e mandateve për disa këshilla bashkiakë

para 5 orë - Lexo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nisi sot shqyrtimin e shpërndarjes së mandateve për disa këshilla bashkiakë të dalë nga zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 30 qershor 2019. KQZ ka shqyrtuar...

FOTO Trejsi Sejdini ngre temperaturat në instagram mbulon vetëm zogun dhe tregon tatuazhin në pjesën intime

FOTO/ Trejsi Sejdini ngre temperaturat në instagram, mbulon vetëm zogun dhe tregon tatuazhin në pjesën intime

para 5 orë - Lexo

“Miss Universe Albania 2018”, Trejsi Sejdini ka ngritur temperaturat me fotot e publikuara se fundmi ne rrjetet sociale. Bukuroshja nga Elbasani ka treguar edhe tatuazhin e ri qe ka bere ne kembe, por...

 Ku i ke c cat  Moderatorja e njohur nuk ia përton ndjekëses dhe debaton keq me të Aty ku

‘Ku i ke c*cat?’ Moderatorja e njohur nuk ‘ia përton’ ndjekëses dhe debaton keq me të: Aty ku…

para 6 orë - Lexo

Kemi parë që moderatorja Aulona Musta kapet shpesh me fansat nëpër komente në rrjetet sociale. Edhe së fundmi ajo është zënë me një ndjekëse, e cila e ka kritikuar për gjoksin, teksa e pyet ‘ku i ke c*cat?’...

Kërkoi pavlefshmërinë e zgjedhjeve në Vaun e Dejës Gjykata hedh poshtë Zef Hilën dhe i jep mandatin Babanit

Kërkoi pavlefshmërinë e zgjedhjeve në Vaun e Dejës, Gjykata “hedh” poshtë Zef Hilën dhe i jep mandatin Babanit

para 6 orë - Lexo

Pretendimet e Partisë Demokratike duket se nuk kanë mjaftuar për të quajtur të pavlefshme zgjedhjet e 30 qershorit në Vaun e Dejës. Ish-kryebashkiaku i Vaut të Dejës kishte depozituar kërkesën për pavlefshmëri...

Fjalim pasionant i Ursula von der Leyen nё Parlamentin e BE

Fjalim pasionant i Ursula von der Leyen nё Parlamentin e BE

para 6 orë - Lexo

Tё martёn Ursula von der Leyen pёrballet me votimin si presidente e ardhёshme e Komisionit tё BE, rezultati nuk dihet. Por pavarёsisht nga rezultati nё Bruksel, ajo tё mёrkurёn do tё tёrhiqet nga posti...

Legjenda e madhe e Barcelonës kthehet te klubi katalanas

Legjenda e madhe e Barcelonës kthehet te klubi katalanas

para 6 orë - Lexo

Ish-portieri i Barcelonës, Victor Valdes do të menaxhojë Juvenil A. Ikona e klubit katalanas që kaloi 22 vjet si lojtar i Barcelonës, tashmë në moshën 37-vjeçare do të zëvendësojë Denis Silva si trajner...

TRON DITËSE Ish futbollisti vr itet me bresh ëri pl umbash në makinë pranë shtëpisë së tij

TRON DITËSE/ Ish-futbollisti vr itet me bresh ëri pl umbash në makinë pranë shtëpisë së tij

para 6 orë - Lexo

Një lajm i hidhur ka goditur sërish botën e futbollit, duke qenë se Mark Batçelor është vrarë pas një sulmi me armë që i është bërë. Ish-mesfushori afrikan, ka mbetur i vdekur në automjetin e tij, pasi...

Çfarë lloj gishtash keni ju Mënyra sesi i keni mund të tregojë shumë për personalitetin tuaj

Çfarë lloj gishtash keni ju? Mënyra sesi i keni mund të tregojë shumë për personalitetin tuaj

para 6 orë - Lexo

Ç’lloj gishtash keni ju? Duket e çuditshme, por dora mund të rrëfejë shumë për personalitetin tuaj. Le të shohim këtë studim. Sekreti qëndron në gishtin e unazës dhe në gishtin tregues. Ata mund të tregojnë...

E rrallë 71 vite të martuar burrë e grua vdesin në një ditë

E rrallë! 71 vite të martuar, burrë e grua vdesin në një ditë

para 6 orë - Lexo

Ata kishin 71 vite që ishin martuar, dhe ikën nga kjo botë në një ditë. Bëhet fjalë për çiftin Herbert DeLaigle, 94-vjeçar, dhe Frances Delaigle, 88-vjeçare. Ata u ndanë nga jeta të premten e kaluar, në...

 Isha me gruan e filanit  Gjyste Vulaj flet për tradhtitë dhe përgjigjet a ka bërë sek s me tjetër apo jo

‘Isha me gruan e filanit’, Gjyste Vulaj flet për tradhtitë dhe përgjigjet a ka bërë sek s me tjetër apo jo

para 6 orë - Lexo

Këngëtarja Gjyste Vulaj ka treguar detaje rreth jetës së saj personale. E ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, Gjystja tregoi njohjen me bashkëshortin e saj dhe foli për jetën e tyre intime. E pyetur për të...

Po vjen fundi i njerëzimit por vetëm një krijesë do të mbijetojë ditën e shkatërrimit të Tokës nuk do ta besoni se kush është

Po vjen fundi i njerëzimit, por vetëm një krijesë do të mbijetojë ditën e shkatërrimit të Tokës, nuk do ta besoni se kush është

para 6 orë - Lexo

Megjithëse afrimi i supernovës ose ndikimi i madh i asteroideve do të ishte ka tastrofal për njerëzit, një kafshë do të mbetet në sipërfaqen e Tokës. Shkencëtarët kanë rënë dakord se çfarë lloj speciesh...

VIDEO Çuditë nuk kanë fund bie borë në mes të Korrikut

VIDEO/ Çuditë nuk kanë fund, bie borë në mes të Korrikut

para 6 orë - Lexo

Dëborë në mes të korrikut, e jo shumë larg Shqipërisë. Mbrëmjen e djeshme ka rënë borë në Malin Musala (100 km larg Maqedonisë), maja më e lartë në Bullgari, pjesa më e madhe e vendit u ballafaqua me stuhi...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK