http://kariera.mk
Musliu tregon se pse ndodhi incidenti në Kuvend

Musliu tregon se pse ndodhi incidenti në Kuvend

para 3 orë - OraInfo

Ganimete Musliu ka treguar se pse ndodhi incidenti në Kuvendin e Kosovës. Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, përmes një shkrimi në Facebook, ka...

Do ta drejtoi këtë Kombëtare më në fund De Biasi gjen punë

Do ta drejtoi këtë Kombëtare, më në fund De Biasi gjen punë

para 3 orë - OraInfo

De Biasi më në fund gjen punë, do të marrë drejtimin e kësaj Kombëtare. Gianni De Biasi më në fund duket se ka gjetur ekip, teksa shumë shpejt mund të marrë drejtimin e Azerbajxhanit. Ish-trajneri i Kombëtares...

Një kaҫurrele që ҫmend  Kaltrina do t iu mahnis me pamjen e fundit

Një kaҫurrele që ‘ҫmend’, Kaltrina do t’iu mahnis me pamjen e fundit

para 3 orë - OraInfo

Kaltrina Mikushnica është një ndër moderatoret më të njohura dhe më të dashura për publikun tonë. Me paraqitjen e saj plot stil dhe shumë elegante, Kaltrina u bë tejet e pëlqyer për një kohë të shkurtër,...

Vjosa Osmani e paraqet në Polici incidentin me deputetin e LDK së

Vjosa Osmani e paraqet në Polici incidentin me deputetin e LDK-së

para 3 orë - OraInfo

Vjosa Osmani e ka paraqitur në Polici incidentin me deputetin Xhavit Ukaj. Pas incidentit që ndodhi në Kuvend, ku deputeti i Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Xhavit Ukaj iu vërsul kryetares së Kuvendit,...

Askush nuk e priste Pas 10 vitesh çifti shumë i njohur i jep fund martesës

Askush nuk e priste: Pas 10 vitesh, çifti shumë i njohur i jep fund martesës

para 3 orë - OraInfo

Ata janë shumë të njohur për të gjithë ju. Njihen si ҫifti më i dashur për publikun. Armie Hammer dhe Elizabeth Chambers janë ndarë pas 10 vitesh martesë. Çifti i famshëm njoftuan lajmet në Instagram me...

Saelesmaekers i gëzon tifozët e Milanit

Saelesmaekers i gëzon tifozët e Milanit

para 3 orë - OraInfo

Alexis Saelesmaekers është i kënaqur me paraqitjet e fundit të Milan. Milan ka mposhtur dy skuadrat e para në tabelën e Serie A, Lazio dhe Juventus, në dy xhirot e fundit. Përmbysja ndaj Juventus ishte...

Dalin detaje nga vdekja e 21 vjeçares lehonë në këtë gjendje arritë në Gjinekologji

Dalin detaje nga vdekja e 21 vjeçares lehonë, në këtë gjendje arritë në Gjinekologji

para 3 orë - OraInfo

21 vjeçarja lehonë në Gjinekologji arriti e intubuar nga Qendra e Mjekësisë Sportive. Lajmin për vdekjen e 21 vjeçares menjëherë pasi ka lindur me prerje cezariane për lajmin ka konfirmuar drejtori i Gjinekologjisë,...

3 persona vdesin nga koronavirusi në Kosovë

3 persona vdesin nga koronavirusi në Kosovë

para 3 orë - OraInfo

Tre persona kanë vdekur në Kosovë në 24 orët e fundit. Të premten janë konfirmuar 205 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Kështu për të tretën ditë rresht është kaluar shifra e 200 rasteve. Të premten...

Flet deputeti që iu vërsul Osmanit tregon arsyen e veprimit të tij

Flet deputeti që iu vërsul Osmanit, tregon arsyen e veprimit të tij

para 3 orë - OraInfo

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj, ka folur për Express lidhur me incidentin që ndodhi në Kuvend në mes tij dhe kryetares së Kuvendit Vjosa Osmanit...

Vëllau i Labit feston ditëlindjen larg familjes Qëndresa vjen me postimin prekës për kunatin

Vëllau i Labit feston ditëlindjen larg familjes, Qëndresa vjen me postimin prekës për kunatin

para 3 orë - OraInfo

Ajo është e njohur për publikun si bashkëshortja e moderatorit, Labinot Gashit. Është fjala për Qëndresa Bajramit e cila është gjithmonë e përfolur dhe e përlqyer sidomos për paraqitjet e saj, shkruan...

Yllit të Liverpoolit i ndodhi më e keqja përfundon sezoni për të

Yllit të Liverpoolit i ndodhi më e keqja, përfundon sezoni për të

para 3 orë - OraInfo

Ka përfunduar ssezoni për yllin e skuadrës së Liverpoolit. Kapiteni i Liverpoolit, Jordan Henderson do të qëndrojë jashtë fushave deri në fund të sezonit, pas një dëmtimi në gju. Lajmi u konfirmua nga...

Vazhdon gjendja e rëndë 205 të infektuar e 61 të shëruar

Vazhdon gjendja e rëndë: 205 të infektuar e 61 të shëruar

para 4 orë - OraInfo

Sot më 10 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Ky është deputeti i LDK së që iu vërsul Vjosa Osmanit

Ky është deputeti i LDK-së që iu vërsul Vjosa Osmanit

para 4 orë - OraInfo

Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së kuvendit, Vjosa Osmanit. Akoma nuk dihen arsyet, por ai shkoi tek foltorja e më pas tek ulësja e Osmanit shkruan Reporteri. Kryetarja...

Ndërprerja e seancës së Kuvendit si erdhi deri tek eskalimi i situatës

Ndërprerja e seancës së Kuvendit, si erdhi deri tek eskalimi i situatës

para 4 orë - OraInfo

Seanca e Kuvendit të Kosovës u ndërpre pas eskalimit të situatës. Debati sonte në Kuvendin e Kosovës është ndërprerë pas eskalimit të situatës. Ishte deputeti i LDK’së Xhavit Ukaj, ai i cili në një moment...

Valbon Krasniqi konfirmon se 21 vjeçarja që vdiq pas lindjes ishte e prekur me koronavirus

Valbon Krasniqi konfirmon se 21 vjeçarja që vdiq pas lindjes ishte e prekur me koronavirus

para 4 orë - OraInfo

Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë në Kosovë. Ka humbur jetën një lehonë e cila ishte e prekur me Covid-19. 21 vjeçarja nga Podujeva me inicialet D.P. pas orë pasi ka kryer lindjen me prerje cezariane...

E gjen dhuratën e ëndrrave mbi tavolinë nusja e Goldit bën reagimin e papritur

E gjen dhuratën e ‘ëndrrave’ mbi tavolinë, nusja e Goldit bën reagimin e papritur

para 4 orë - OraInfo

Ermira Shkodra Agushi tashmë është emër shumë i njohur për publikun tonë. Ajo është bashkëshortja e reperit të njohur kosovar, Arian Agushit, i njohur me emrin artistik Gold AG, shkruan ORAinfo. Ermira...

Vendos Kryesia e Kuvendit seanca shtyhet për këtë ditë

Vendos Kryesia e Kuvendit, seanca shtyhet për këtë ditë

para 4 orë - OraInfo

Kryesia e Kuvendit vendosin që seanca të shtyhet për të hënë në ora 14:00. Kryesia e Kuvendit ka mbajtur mbledhje pas incidentit që ndodhi në Kuvend. Në mbledhje u vendos që seanca të shtyhet për të hënën...

Ibrahimovic befasoi të gjithë me deklaratën e tij të fundit

Ibrahimovic befasoi të gjithë me deklaratën e tij të fundit

para 4 orë - OraInfo

Ibrahimovic ka folur edhe njëherë për të ardhmen e tij. Ylli suedez i futbollit, Zlatan Ibrahimovic, ka folur për të ardhmen e tij, duke theksuar edhe një herë se situata në klub ka ndryshuar tërësisht....

Kjo është 21 vjeçarja që vdiq në QKUK disa orë pas lindjes me prerje cezariane

Kjo është 21 vjeçarja që vdiq në QKUK disa orë pas lindjes me prerje cezariane

para 4 orë - OraInfo

Një 21 vjeҫare ka vdekur në QKUK pas lindjes me prerje cezariane. Ka vdekur në Mjekësinë Sportive një lehonë e lindur në vitin 1999 me inicialet D.P. nga Komuna e Podujevës e cila sot në orët e pasdites...

Dalin pamjet Momenti kur deputeti i LDK së i vërsulet Vjosa Osmanit

Dalin pamjet: Momenti kur deputeti i LDK-së i vërsulet Vjosa Osmanit

para 4 orë - OraInfo

Një pamje e keqe ka ndodhur gjatë seancë së Kuvendit të Kosovës. Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit. Ndërsa kjo e fundit e ka ndërprerë seancën. Nuk dihet...

E dhimbshme Vdes një lehonë nga koronavirusi në QKUK

E dhimbshme: Vdes një lehonë nga koronavirusi në QKUK

para 4 orë - OraInfo

Ka humbur jetën një nga koronavirusi në QKUK. Ka vdekur një grua lehonë sot në QKUK, pas gjendjes së rëndë nga COVID-19. Burime të RTK-së bëjnë të ditur se gjendja e gruas nga Podujeva ishte e rëndë. ‘’Ka...

Eskalon situata në Kuvend Deputeti i LDK së i vërsulet Vjosa Osmanit ajo e ndërpret seancën

Eskalon situata në Kuvend: Deputeti i LDK-së i vërsulet Vjosa Osmanit, ajo e ndërpret seancën

para 4 orë - OraInfo

Është ndërprerë seanca e Kuvendit të Kosovës, për shkak të eskalimit të situatës. Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit. Ndërsa kjo e fundit e ka ndërprerë...

Avdullah Hoti për Vjosa Osmanin Nuk ka funksion kushtetues për t u bërë pjesë e dialogut

Avdullah Hoti për Vjosa Osmanin: Nuk ka funksion kushtetues për t’u bërë pjesë e dialogut

para 4 orë - OraInfo

Avdullah Hoti tha se Vjosa Osmani s’ka funksion kushtetues për t’u bërë pjesë e dialogut. Kryeministri Avdullah Hoti është shprehur rreth çështjes së përfshirjes së Vjosa Osmanit në dialog tash që Presidenti...

Abrashi me reagim të ashpër për komentet ndaj Isa Mustafës

Abrashi me reagim të ashpër për komentet ndaj Isa Mustafës

para 4 orë - OraInfo

Arban Abrashi ka reaguar për komentet ndaj Isa Mustafës. Ministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Arban Abrashi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, thënë se për militantët që urojnë vdekje,...

Vdekjet nga koronavirusi Ministria e Shëndetësisë angazhon një kompani për transport të kufomave

Vdekjet nga koronavirusi, Ministria e Shëndetësisë angazhon një kompani për transport të kufomave

para 5 orë - OraInfo

Ministria e Shëndetësisë ka angazhuar një kompani për transport të kufomave. Po presin telefonatën nga Qendra Operative Emergjente. E me të marrë thirrjen, ata nisen drejt Klinikës Infektive apo kudo që...

Këto janë fanellat e reja të Realit

Këto janë fanellat e reja të Realit

para 5 orë - OraInfo

Tashmë janë zbuluar fanellat e reja të skuadrës së Real Madridit. Adidas ka bërë një punë të shkëlqyer me fanellat e reja të Real Madrid. ‘Los Blancos’ do të kenë tri fanella tejet të bukura për sezonin...

Rritja e numrit të rasteve të reja Qeveria paralajmëron masa më të rrepta për luftimin e koronavirusit

Rritja e numrit të rasteve të reja, Qeveria paralajmëron masa më të rrepta për luftimin e koronavirusit

para 5 orë - OraInfo

Qeveria e Kosovës paralajmëron masa më të rrepta për luftimin e Covid-19. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, mori sot pjesë në takimin...

Mustafa rezultoi pozitiv me Covid 19 Thaçi shprehet i bindur se i pari i LDK së do ta tejkalojë këtë sfidë

Mustafa rezultoi pozitiv me Covid-19, Thaçi shprehet i bindur se i pari i LDK-së do ta tejkalojë këtë sfidë

para 5 orë - OraInfo

Thaҫi i ka uruar shërim sa më të shpejtë Isa Mustafës. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka uruar shërim kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Njihuni me mbesën e Remzie Osmanit ajo është një bukuroshe e vërtetë

Njihuni me mbesën e Remzie Osmanit, ajo është një bukuroshe e vërtetë

para 5 orë - OraInfo

Xhevahire Osmani është gruaja e këngëtarit të njohur, Nexhat Osmanit. Tashmë ajo është mjaftë e njohur për publikun, shkruan ORAinfo. Xhevahirja është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më...

Rritja e numri të të infektuar nga Covid 19 Hoti flet për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Rritja e numri të të infektuar nga Covid-19, Hoti flet për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 5 orë - OraInfo

Hoti ka thënë se të dielën shqyrtohet vendimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Pas rritjes së numrit të të infektuarve me Covid-19, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se të dielën do të shqyrtohet...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK